Oficjalne dane UE: Polska jest najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w całej Europie. Co na to feministki?
wpis z dnia 8/03/2017

foto: niewygodne.info.pl

Gdy czarne feministki zaczynają wykrzykiwać, że czują się w Polsce "zniewolonymi ofiarami przemocy patriarchatu", warto im przypomnieć wyniki raportu Agencji Praw Podstawowych UE w/s przemocy stosowanej wobec kobiet. Zgodnie z jego treścią Polska jest obecnie najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w całej Unii. W "postępowych" krajach takich jak Francja, Holandia, Szwecja czy Dania przemocy fizycznej lub seksualnej doświadcza od 44 do 52 proc. populacji kobiet! Tymczasem w Polsce ten niechlubny współczynnik wynosi zaledwie 19 proc.

                              

r e k l a m y


            

W kontekście organizowanych przez czarne feministki protestów ulicznych, na których coraz częściej można znaleźć hasła o tym, że kobiety w Polsce są "zniewolonymi ofiarami przemocy patriarchatu", warto przytoczyć wyniki badania przeprowadzonego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (European Union Agency for Fundamental Rights). Wniosek z nich wypływa jeden - jeśli chodzi o zachowanie nietykalności cielesnej i seksualnej Polska jest dla kobiet najbezpieczniejszym państwem w całej UE.

       

r e k l a m y


   

W naszym kraju jedynie 19 proc. przedstawicielek płci pięknej doświadczyło w ciągu swojego życia przemocy fizycznej lub seksualnej. O wiele gorzej statystyki te prezentują się w przypadku "postępowych" państw Europy Zachodniej. W Niemczech 35 proc. kobiet jest ofiarami przemocy. W Luksemburgu - 38 proc. We Francji i Wlk. Brytanii po 44 proc. populacji kobiet doświadczyło przemocy. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Holandii - 45 proc., Szwecji - 46 proc. oraz Finlandii - 47 proc. Najgorzej w Unii Europejskiej jest pod tym względem w Danii, gdzie aż 52 proc. kobiet padło ofiarą przemocy fizycznej lub seksualnej.

 

Czy zatem słusznie czarne feministki protestują przeciwko przemocy w Polsce? Może, wbrew forsowanym przez nie mitom, w naszym kraju wcale nie jest tak źle? Może działania feministek byłby skuteczniejsze, gdyby wyszły one na ulice w obronie kobiet na Zachodzie Europy?

 

Źródło: Violence against women: an EU-wide survey (FRA.europa.eu) 

   

wpis z dnia 8/03/2017 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP