r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- luty 2017 -

 

 

     Grali prowokatorem do samego końca! Fakty TVN emitują spot z Hadaczem tuż przed wyborami. Chodziło o wywołanie negatywnych emocji

Okazuje się, że Andrzej Hadacz - najsłynniejszy "obrońca krzyża" z Krakowskiego Przedmieścia - był pod koniec lat 80-tych tajnym współpracownikiem komunistycznej SB o pseudonimie Matka. Jego niezwykłe wręcz zaangażowanie w wydarzenia jakie miały miejsce w 2010 roku można zrozumieć dopiero po czasie. Chodziło o generowanie skrajnych emocji, aby wykorzystywać je do celów politycznych. Między innymi dlatego PO zrobiła spot wyborczy z agresywnym Hadaczem, jako wyborcą PiS, który "pójdzie na wybory", a TVN wypuścił go w Faktach tuż przed ciszą wyborczą.

(28/02/2017)

 

     Pycha kroczy zawsze przed upadkiem. Morawiecki: "Jestem pewien, że będziemy rządzić co najmniej 12 lat"

Beata Szydło, w trakcie wygłaszanego w 2015 roku expose, obiecywała pokorę, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Pod tym względem ostatnia wypowiedź Mateusza Morawieckiego, w której wyraził pewność, że będzie rządził jeszcze przez co najmniej 12 lat, jest zupełnym zaprzeczeniem tego co obiecywała pani premier w w trakcie swojego expose. Wygląda na to, że co niektórym w PiS sodówa uderzyła mocno do głowy. Więcej pokory, panowie. Pokory, umiaru, roztropności i odpowiedzialności.

(28/02/2017)

 

     Kto zyskał na dziwnej uldze podatkowej z 2000 r. i dlaczego A. Kwaśniewski & TK zadbali o to, aby jej nie skasować?

Pod koniec 2000 roku z inicjatywy Ministerstwa Finansów przyjęto projekt ustawy, który zwalniał z podatku dochody uzyskane ze sprzedaży akcji w okresie od 1 stycznia 2001 r. do 31 grudnia 2003 r. Na pierwszy rzut oka - nic nadzwyczajnego. Ciekawego spostrzeżenia dokonuje jednak prof. Ryszard Bugaj. Zauważa on, że tuż przed wejściem w życie tej ustawy założyciele i współpracownicy Gazety Wyborczej otrzymują za darmo potężne pakiety akcji Agory, które mogą potem spieniężyć na giełdzie nie płacąc za to żadnego podatku. Ot przypadek...

(27/02/2017)

 

     Zatroskanym obrońcom drzew warto przypomnieć, jak to bohater afery hazardowej wyciął nielegalnie 0,5 ha chronionego lasu, a prokuratura sprawie cichutko ukręciła łeb

W ostatnim czasie wiele osób ujawniło się nagle, jako zagorzali miłośnicy drzew, którzy sprzeciwiają się wszelkim wycinkom. Powinna ich zatem zainteresować historia Ryszarda Sobiesiaka (kumpla Rycha i Zbycha z afery hazardowej), którego firma wycięła nielegalnie pół hektara państwowego lasu na chronionym terenie. Co ciekawe prokurator nie zakwalifikował tego wyrębu jako przestępstwa przeciw środowisku, które jest ścigane z urzędu, lecz jako "uszkodzenie cudzej rzeczy", ścigane na wniosek. Lasy Państwowe wniosku oczywiście nie złożyły...

(24/02/2017)

 

     Prezes SN: "Za 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji". Czy "6 tys. dla idioty" Bieńkowskiej nic ich nie nauczyło?

Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości mają ostatnio jakąś dziwną tendencję do zupełnie niefortunnych wypowiedzi. Najpierw Irena Kamińska, sędzia Naczelnego Administracyjnego stwierdziła, że środowisko sędziowskie jest "zupełnie nadzwyczajną kastą ludzi". Teraz pierwsza prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Gersdorf uważa, że "za uposażenie w wysokości 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji". Powstaje pytanie - czy do określania swoich potrzeb muszą oni używać języka nacechowanego pogardą?

(24/02/2017)

 

     Afera z "ludzkimi panami", czyli klasyczny przykład jak media salonowe potrafią zmanipulować wypowiedź Kaczyńskiego. Taki "gorszy sort" cz. 2

Wczoraj mogliśmy zaobserwować istne wzmożenie mediów salonowych. O co poszło? Kaczyński przemawia z mównicy sejmowej. W pewnej chwili wypowiada słowa: "Myśmy nie używali wobec was siły", na co ktoś z sali krzyczy: "Ooo, ludzcy panowie!". Kaczyński to słyszy i zupełnie ironicznie odpowiada: "Tak, jesteśmy ludzkimi panami, w przeciwieństwie do was". Co robią media salonowe? Wycinają z całości fragment "Jesteśmy ludzkimi panami" i twierdzą, że "Kaczyński ogłosił PiS nową klasą panów".

(23/02/2017)

 

     Gdzie byli "Reporterzy bez Granic", kiedy służby zakładały podsłuchy opozycyjnym dziennikarzom, a prawicowe media całkowicie dyskryminowano?

Członkowie francuskiej organizacji "Reporterzy bez Granic" twierdzą, że polscy dziennikarze są "szykanowani" tak, jak dziennikarze w Rosji i wnioskują do Komisji Europejskiej o nałożenie na nasz kraj sankcji gospodarczych. Reporterów bez Granic niepokoi szczególnie sytuacja dziennikarzy i prezenterów (w dużej części sympatyzujących z KOD), którzy odeszli (w zdecydowanej większości dobrowolnie) z TVP po przejęciu władzy przez PiS oraz fakt, że Wyborcza, Newsweek i Polityka nie otrzymują reklam państwowych spółek. Rzeczywiście - "szykany" jak w Rosji.

(23/02/2017)

 

     Repolonizujmy media z głową. Zróbmy to tak jak Francuzi, aby żadna Komisja Europejska się do nas nie przyczepiła

PiS zapowiada przyspieszenie prac nad projektem ustawy o repolonizacji mediów. OK, ale niech repolonizują z głową. Żadnych nacjonalizacji! Żadnego przymusowego wykupu wydawnictw przez państwowe spółki! Niech wzorują się na Francji, gdzie kapitał zagraniczny może być właścicielem maksymalnie 20 proc. udziałów w firmie wydającej medium ogólnokrajowe. Niech to zagraniczne spółki martwią się jak sprostać wymogom prawa polskiego, tak by przy okazji Komisja Europejska nie mogła się do niczego przyczepić.

(22/02/2017)

 

     Był hejt na Tuska za to, że lata samolotami do domu. Musi być hejt na Szydło za to, że do domu lata wojskową CASĄ

Pamiętamy falę krytyki, jaka spadła na Tuska, gdy wyszły na jaw spore koszty jego częstych przelotów na linii Gdańsk - Warszawa? Ta sama fala nie może teraz ominąć premier Szydło, która - jak się okazało - do domu lata wykorzystując poza procedurami sprzęt wojska polskiego. Standardy muszą być równe dla wszystkich polityków. Tym bardziej, gdy władza prawdopodobnie używa wojskowych samolotów po to, by ukryć przed opinią publiczną koszty swoich przelotów do domu.

(22/02/2017)

 

     Policja utraciła kontrolę nad Malmö. Czy to oznacza, że Kaczyński miał jednak racje i w Szwecji istnieją strefy "NO-GO"?

Mimo usilnych zabiegów szwedzkich władz, aby przybywający z Afryki i Bliskiego Wschodu imigranci integrowali się z resztą społeczeństwa, około 300-tysięczne Malmö może być antyprzykładem polityki multi-kulti. Zabójstwa, gwałty, strzelaniny, strefy szariatu i "no-go". Doszło do sytuacji, że lokalni politycy proszą wojsko o interwencję. W niechlubnym rankingu najniebezpieczniejszych miast Europy Malmö właśnie awansowało na 2. pozycję. Czy Jarosław Kaczyński miał zatem rację przestrzegając przed skutkami nielimitowanego przyjmowania imigrantów?

(21/02/2017)

 

     Wystarczy nie kraść. Budżet państwa w styczniu zanotował rekordową nadwyżkę, a dochody z VAT urosły o 25 proc. porównując ze styczniem 2016!

Wygląda na to, że złodziejstwo mafii wyłudzającej z budżetu państwa podatek VAT zostało mocno ukrócone. Uruchomienie kilku ważnych instrumentów oraz zapowiedz uruchomienia kolejnych (Centralny Rejestr Faktur, centralna kasa rejestrująca czy jednolity plik kontrolny), jak również zwiększona skuteczność CBŚ w walce ze złodziejami spowodowały, że po styczniu budżet państwa zanotował rekordową nadwyżkę (+6,7 mld zł), a wpływy z tytułu podatków urosły o 21,4 proc. (w tym z tytułu VAT aż o 25,3 proc. porównując z analogicznym okresem rok temu)!

(21/02/2017)

 

     We Francji za prowadzenie strony PRO-LIFE będzie można trafić na 2 lata do więzienia! A mówili, że to u nas jest problem z wolnością słowa...

Ostatnie doniesienia z Francji (stan wyjątkowy, rozruchy z udziałem migrantów, niepokoje społeczne) mogły zmusić do refleksji nad stanem tego państwa. To, co jednak stało się w ubiegłym tygodniu, przelewa czarę goryczy. Francuski parlament przegłosował i usankcjonował rażące naruszenie wolności słowa. Za prowadzenie stron internetowych o charakterze PRO-LIFE (anty-aborcyjnych) będzie można trafić nawet na 2 lata do więzienia! Dodatkowo sąd będzie mógł nałożyć na administratora takiej strony grzywnę w wysokości 30.000 euro!

(20/02/2017)

  

     Giełda w Warszawie najwyżej od 9 lat. PKB rośnie najszybciej z całej UE. W handlu zagranicznym nadwyżka. Gdzie pochowali się wszyscy salonowi ekonomiści?

Odebranie władzy okrągłostołowemu establishmentowi miało skutkować wielką katastrofą gospodarczą. Giełda miała spadać, PKB miał się trwale obniżyć, import miał być większy niż eksport, a pieniądze znowu miały wypływać z Polski szerokim strumieniem. Tymczasem indeksy warszawskiej giełdy poszybowały na poziomy niewidziane od 9 lat, wzrost PKB w IV kwartale ub.r. wystrzelił najmocniej ze wszystkich państw Europy, a w handlu zagranicznym osiągnęliśmy rekordową nadwyżkę. To raczej gorzka pigułka dla wieszczących kryzys salonowych ekonomistów.

(17/02/2017)

 

     Szef NIK ginie w tajemniczym wypadku. Następnie umiera jego kierowca i 2 policjantów. Szkoda, że media nie żyły tym tak, jak wypadkiem pewnego Seicento...

W kontekście wypadków drogowych warto przypomnieć sprawę śmierci prof. Waleriana Pańki - prezesa NIK, za którego kadencji powstał raport na temat gigantycznej kradzieży pieniędzy z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ). Jego samochód eksplodował na prostej drodze. Kierowca BOR przeżył, ale wkrótce popełnił samobójstwo. W tajemniczych okolicznościach zginęli również dwaj policjanci, którzy jako pierwsi badali miejsce wypadku Pańki. Szkoda, że media nie poświęciły tej sprawie tyle uwagi, co wypadkowi pewnego Seicento...

(16/02/2017)

 

     Eurostat: Gospodarka Polski w IV kw. 2016 r. była najszybciej rozwijającą się gospodarką UE!

Salonowi ekonomiści muszą być w szoku. Dane Europejskiego Urzędu Statystycznego oraz rodzimego GUS nie pozostawiają wątpliwości - polska gospodarka w IV kwartale 2016 r. była najszybciej rozwijającą się gospodarką Unii Europejskiej! W ciągu trzech ostatnich miesięcy ubiegłego roku PKB naszego kraju odnotowało wzrost na poziomie +1,7 proc. licząc kwartał do kwartału. Żaden inny kraj w Europie nie mógł się pochwalić aż tak silnym wzrostem (w Polsce nienotowanym od 2007 roku)!

(16/02/2017)

 

     Podczas prywatnego polowania z udziałem Komorowskiego uszkodzono wojskowy helikopter. Słyszałeś o tym w telewizji?

Kiedy Bronisław Komorowski został prezydentem RP jego myśliwska pasja stała się tematem tabu. Wcześniej jednak, będąc marszałkiem Sejmu czy wiceministrem obrony narodowej, na polowania jeździł bez skrępowania. Często wykorzystywał do tego służbowy sprzęt. Tak też było, kiedy Komorowski pojawił się w Lasach Janowskich na polowaniu w nadleśnictwie Władysławów. Przyleciał tam wojskowym "Sokołem". W trakcie biesiady myśliwskiej śmigłowiec ten został uszkodzony. W stojącą maszynę wjechał swoim samochodem terenowym jeden ze współbiesiadników...

(15/02/2017)

 

     Petru ekspertem od frankowiczów, Cimoszewicz od dekomunizacji, Janicki od BOR-u, Komorowski od protokołu dyplomatycznego. Kto następny?

Problem z mediami salonowymi jest taki, że jako ekspertów do komentowania bieżących wydarzeń biorą ludzi skompromitowanych w dziedzinach, w których rzekomo mają być ekspertami. W ten sposób Petru staje się "ekspertem" od frankowiczów, a Cimoszewicz senior od procesów związanych z dekomunizacją. W sprawach wypadków rządowych pojazdów wypowiada się Janicki, a były prezydent Komorowski stał się guru w zakresie kwestii międzynarodowych i protokołu dyplomatycznego.

(14/02/2017)

 

     A propos standardów: Wicepremier Szwecji straciła stanowisko, bo służbową kartą zapłaciła za batonik, pieluchy i papierosy

Kilka dni temu gruchnęła informacja, iż pierwszy prezes Sądu Najwyższego w Polsce nie chce ujawnić informacji na temat wydatków dokonywanych przez sędziów Sądu Najwyższego za pomocą służbowych kart płatniczych. Nie przesądzając o powodzie takiej decyzji, warto przypomnieć historię wicepremier Szwecji Mony Sahlin, która musiała się pożegnać z zajmowanym stanowiskiem, bo wyszło na jaw, iż ze służbowej karty kupiła sobie batonik, pieluchy i papierosy.

(13/02/2017)

 

     W Berlinie niepokój, bo Chiny wykupują niemieckie firmy. Wiedzą, że kapitał ma narodowość

Okazuje się, że jedynie w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku chińskie inwestycje i przejęcia w Niemczech osiągnęły wartość 11,4 mld euro, co oznaczało kwotę większą niż suma wszystkich inwestycji i przejęć zrealizowanych w Niemczech przez przedsiębiorstwa z Chin w latach 2006–2015. Nagły skok chińskich inwestycji poważnie zaniepokoił władze w Berlinie. Wiedzą bowiem, że kapitał ma narodowość i zbyt duża obecność jego "obcej" wersji może wpłynąć negatywnie na lokalną gospodarkę.

(13/02/2017)

 

     Dezinformacja szaleje, a w salonie znowu wybiło szambo hejtu - oto główne konsekwencje wypadku Beaty Szydło

W związku z wypadkiem premier Szydło porażają dwie kwestie - skala dezinformacji oraz gigantyczna fala hejtu i nienawiści. Życzenia śmierci przeplatają się z fake-owymi newsami, jakoby kierowcą limuzyny w jakiej podróżowała Szydło był "najmniej doświadczony kierowca BOR", a kolumna samochodów jechała 120 km/h w terenie zabudowanym. Dezinformacje mediów salonowych i generowanie skrajnych, plemienno-azjatyckich emocji rodem ze średniowiecznego - oto nasza rzeczywistość.

(11/02/2017)

 

     M. Shaded za rządów PO złożyła wniosek o przyjęcie 150 syryjskich sierot. Decyzja była odmowna. Gdzie oburzenie salonu, jak w przypadku fake-owych "10 sierot"?

Miriam Shaded odniosła się do kwestii ostatniej afery dotyczącej fake-owych "10 sierot". Okazało się, że w czasach kiedy krajem rządziła Platforma Obywatelska złożyła ona do władz państwowych wniosek o przyjęcie 150 syryjskich sierot. Shaded twierdzi, że decyzja była w tym przypadku negatywna. Jeśli to prawda, to gdzie oburzenie salonu i mediów lewicowo-liberalnych? Gdzie granie na emocjach przez Lisów, dziennikarzy Wyborczej i innych celebrytów? Dlaczego milczą?

(10/02/2017)

 

     Głośnio domagał się przyjazdu uchodźców do swojego miasta. W latach 2001 - 2015 przyjął zaledwie 3 rodziny

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zasłyną ostatnio chęcią przyjęcia do swojego miasta syryjskich sierot wraz z rodzinami (media zrobiły z tego fake-ową aferę "10 sierot"). Pomijając szczerość intencji, skupmy się przez chwilę na faktach. Okazuje się, że w latach 2001 - 2015 zarządzany przez niego Sopot zdołał przyjąć 3 rodziny - jedną z Kazachstanu (2002), drugą z Gruzji (2011) oraz trzecią z Ukrainy (2015). Pytanie - skoro przez 14 lat Karnowski był w stanie dać wikt zaledwie dla trzech rodzin, to czy nagle znalazłby miejsce dla uchodźców z Syrii?

(9/02/2017)

 

     Platforma powołuje oficjalnego pełnomocnika do fikcyjnego wydarzenia. Takiego natężenia fake-ów nie było jeszcze nigdy!

Ilość zupełnie nieprawdziwych lub poważnie zmanipulowanych informacji, jaka ostatnimi czasy wybiła ze strony opozycji oraz mediów salonowych jest wprost przerażająca. Platforma Obywatelska idzie za ciosem - Tomasz Siemoniak właśnie został oficjalnym pełnomocnikiem tej partii ds. przyspieszonych wyborów samorządowych, czyli wydarzenia całkowicie fikcyjnego, które pod koniec stycznia zostało nagłośnione przez media salonowe jako rzekomo rozważane w obozie PiS. Najwyraźniej w kłamstwie upatrują oni swojej szansy na powrót do władzy.

(8/02/2017)

 

     PiS wyciąga do PO pomocną dłoń. Absurdalna ustawa metropolitalna skutecznie przykryła aferę reprywatyzacyjną w Warszawie

Zupełnie nieprzemyślana, nieprzygotowana merytorycznie i medialnie ustawa metropolitalna PiS spadła Platformie z nieba w wymarzonym momencie. Oto zaczęły się aresztowania w związku z aferą reprywatyzacyjną, a nad głową Hanny Gronkiewicz-Waltz zebrały się naprawdę czarne chmury. Bliskie otoczeniu PO warszawskie środowisko urzędniczo-adwokacko-sędziowskie również zaczęło przeżywać ciężkie chwile. Aż tu nagle pojawia się Sasin ze swoim projektem i PO zamiast tłumaczyć się z afery reprywatyzacyjnej, stanęła na czele ruchu obrony samorządu.

(7/02/2017)

 

     Sędzia wypuszcza na wolność poszukiwanego od 1,5 roku przez CBŚ gangstera-milionera, bo ten wpłacił 300 tys. poręczenia

"Nadzwyczajna kasta" (cytat) praktycznie codziennie dostarcza powodów do tego by ją zreformować. Jak nie sędzia, który przyznaje wysokie odszkodowanie za to, że gangster siedział w zbyt małej celi, to sędzia, który wszedł w układ z mafią reprywatyzacyjną, chronił UB-eków lub kradł pendrive-y ze sklepu. Wczoraj pojawił się sędzia, który wypuścił na wolność poszukiwanego od 1,5 roku przez CBŚ gangstera-milionera, bo ten wpłacił 300 tys. poręczenia - mimo, iż wcześniej takie kwoty jego gang potrafił wydać na jedną (!) kolację...

(7/02/2017)

 

     "10 sierot z Aleppo" - czyli jak salonowe media wykreowały fałszywego newsa i rozsiały dezinformację

Salonowe media wygenerowały fałszywą informację, jakoby polski rząd odmówił przyjęcia 10 sierot z Aleppo. Nieprawdziwego newsa zaczęły rozpowszechniać niemal wszystkie czołowe media w Polsce. Cel takiego działania był prosty - chodziło o pokazanie, że obecny rząd składa się jedynie z bezdusznych biurokratów, którzy nie znają współczucia dla "10 sierot". Odpowiednio grzane oburzenie opozycji miało się przelać na oburzenie Polaków, a w konsekwencji wywołać niechęć wobec rządu i spadek notowań sondażowych. Wygląda na to, że manipulacją i kłamstwami są oni zdolni do wszystkiego!

(6/02/2017)

 

     Są równi i równiejsi. Prawo UE nie dotyczy Niemców, Gazpromu i Komisji Europejskiej (kiedy mają w tym wspólny interes)

Ubiegłoroczna decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zgody na wykorzystywanie przez rosyjski Gazprom 80 proc. przepustowości biegnącego tuż przy granicy z Polską niemieckiego gazociągu OPAL stała w jawnej sprzeczności z tzw. dyrektywą gazową Unii Europejskiej. Niestety, nie po raz pierwszy okazało się, że wspólne interesy Niemców, Rosjan i Komisji Europejskiej stoją ponad prawem Unii Europejskiej. Co na to euroentuzjaści i eurokraci z Donaldem Tuskiem na czele?

(6/02/2017)

 

     Słowik nt. ułaskawienia przez Wałęsę: "Zapłaciłem żądane pieniądze i otrzymałem odpowiedni dokument"

Ryszard Bogucki wrócił do przestrzeni publicznej kilka dni temu za sprawą kontrowersyjnego wyroku sędziego Tuleyi, który przyznał mu 264 tys. zł zadośćuczynienia za siedzenie w areszcie, mimo iż w tym samym czasie i tak przebywałby w więzieniu za zabójstwo. W kontekście powyższego warto jednak przypomnieć inną, nieco już zapomnianą sprawę ułaskawienia Andrzeja Zielińskiego ps. "Słowik" przez prezydenta Lecha Wałęsę. Zieliński twierdzi, że za pieniądze "wykupił" dla siebie prezydencki akt łaski. Zaiste - dzikie były początki III RP...

(4/02/2017)

 

     Deficyt za 2016 r. wyniósł 2,5 proc. PKB i zdaniem opozycji był "rekordowo wysoki". Ciekawe, bo w 2010 r. wyniósł on 7,8 proc. PKB...

Deficyt budżetowy za 2016 r. wyniósł ostatecznie ok. 2,5 proc. PKB. Opozycja oraz media salonowe drą z tego powodu szaty twierdząc, że był on "rekordowy". Skoro tak, to jakby nazwali deficyty generowane przez ekipę Tuska, kiedy bez opamiętania demolowano finanse państwa? Jeśli deficyt na poziomie 2,5 proc. PKB był "rekordowy", to jaki był deficyt sięgający 7,8 proc. PKB z 2010 roku?

(3/02/2017)

 

     Stworzenie wielkiej metropolii warszawskiej to jeden z najdurniejszych pomysłów ostatnich lat! Zdecydowanie więcej będzie z tego strat niż pożytku

Najnowszy projekt autorstwa PiS dotyczący włączenia w skład stolicy 32 podwarszawskich gmin, to bubel jakiego długo nie było. Racje ma tutaj opozycja twierdząc, że wchłonięcie przez Warszawę okalających gmin (gdzie PiS miał większe poparcie niż PO/N/PSL) to próba ułatwienia sobie zwycięstwa wyborczego w całej Stolicy. Warto zauważyć, że gdy Lech Kaczyński wygrywał wybory na prezydenta Warszawy, nie potrzebował do tego majstrowania przy podziale administracyjnym. Wystarczy wystawić dobrą i kompetentną osobę...

(2/02/2017)

 

     To będzie cios w interesy Berlina! Polska, Czechy i Słowacja porozumiały się w/s budowy autostrady wodnej Odra - Łaba - Dunaj

Wodny transport śródlądowy naszego zachodniego sąsiada jest gigantyczny. W 2014 r. po niemieckich rzekach i kanałach przetransportowano łącznie 228,5 mln ton towarów. W Polsce porównywalną ilość towaru przewożą w ciągu roku wszystkie pociągi towarowe razem wzięte. Ilość transportowanego niemieckimi rzekami do portu w Hamburgu ładunku może jednak niebawem mocno spaść. Wszystko za sprawą nowej, polsko-czesko-słowackiej autostrady wodnej, która połączy Dunaj, Łabę i Odrę aż do portu w Szczecinie.

(2/02/2017)

 

     Neumann przegrał zakład z Szałamachą o 10 tys. zł. Budżet kraju jest w znacznie lepszej kondycji niż prorokowało całe PO!

Przypomnijmy - pod koniec 2015 roku przewodniczący klubu PO - Sławomir Neumann - założył się z ówczesnym ministrem finansów Pawłem Szałamachą, że deficyt budżetowy w 2016 roku przekroczy 54 mld zł. Szałamacha twierdził, że nie przekroczy tego progu i będzie on niższy od deficytu planowanego w ustawie budżetowej przyjętej jeszcze przez PO/PSL. Przegrany miał wpłacić do kasy państwa z własnej kieszeni 10 tys. zł. Co się okazało w rzeczywistości? Deficyt za 2016 r. wyniósł 46,3 mld zł i był o 10 mld zł mniejszy od planowanego przez PO!

(1/02/2017)

 

     Przedwczoraj CBA (reprywatyzacja w Warszawie). Wczoraj IPN (TW Bolek). Teraz wiecie dlaczego Schetyna tak bardzo chciał likwidacji obu tych instytucji!

Podczas ubiegłorocznej konwencji Platformy Grzegorz Schetyna zapowiedział likwidację IPN i CBA. Po kilku miesiącach krystalizują się powody niechęci lidera PO do tych instytucji. Najpierw CBA, dokonując szeregu zatrzymań w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie, wytworzyła nerwową atmosferę w sympatyzującym z platformą światku sędziowsko-urzędniczo-adwokackim stolicy. Wczoraj IPN przygwoździł Wałęsę, w którego PO wpakowała wiele energii. Patrząc przez ten pryzmat nie powinna nas dziwić niedawna deklaracja Schetyny...

(1/02/2017)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu