r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- styczeń 2017 -

 

 

     Za zakłócenie wykładu Baumana sąd skazał na 30 dni aresztu. Czy taka sama kara dosięgnie posłankę Nowoczesnej zakłócającą wykład o Żołnierzach Wyklętych?

Przypomnijmy, że w czasach nieskrępowanej demokracji polskie sądownictwo było bezwzględne wobec ludzi, którzy ośmielili się zakłócić wykład mjr Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. Zostali oni wówczas skazani na kary grzywny i aresztu od 20 do 30 dni. Powstaje pytanie - czy obecnie sąd byłby tak samo bezwzględny wobec posłanki Nowoczesnej, która swoim zachowaniem postanowiła zakłócić wykład o Żołnierzach Wyklętych?

(31/01/2017)

 

     Tusk jeździł przez Polskę po 180 km/h, a kolumna Komorowskiego zderzyła się z autem prywatnej osoby. Wówczas Fakty TVN nie informowały o tym przez 3 dni z rzędu

O tym jak nieobiektywne i stronnicze są media założone przez Waltera i Wejcherta niech świadczy to, co dzieje się wokół wypadku kolumny samochodów ministra obrony narodowej. Fakty TVN trzeci dzień z rzędu zrobiły z tego kilkuminutowy materiał. Generalnie nie powinno to budzić emocji - to prywatna stacja i mogą publikować co chcą. Jeśli jednak dziennikarze TVN twierdzą, że są obiektywni, to dlaczego nie robili trzydniowych materiałów, kiedy Tusk pędził po ulicy 180 km/h, a kolumna Komorowskiego zderzyła się z autem prywatnej osoby?

(30/01/2017)

 

     KOD gaśnie tak, jak gasł ruch przeciwników Orbana. Na Węgrzech wszelkie protesty ustały w ciągu jednego roku

Przejęcie władzy na Węgrzech przez prawicowy Fidesz spotkało się z gigantycznymi protestami jego przeciwników. Co jednak ciekawe - po kilku miesiącach histerycznego jęku, judzenia i straszenia wprowadzeniem ustroju totalitarnego, początkowo wielotysięczne protesty zaczęły topnieć, aż w końcu ustały niemal zupełnie ograniczając się do ekscesów kilkunastoosobowych grupek skrajnych lewaków. Polski KOD gaśnie tak, jak gasł ruch przeciwników Orbana, a po ostatnich protestach "studenckich" analogia do Węgier jest już bardzo wyraźna.

(30/01/2017)

 

     Ukradła ze sklepu 2 cukierki - sąd skazał ją na miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin robót. Aferzyści kradnący miliony chodzą bezkarni, bo "niska szkodliwość"...

Ta historia poraża dwukrotnie - po pierwsze surowością kary, jaką sąd zastosował wobec niepełnosprawnej kobiety, która ukradła ze sklepu 2 cukierki o wartości 60 gr. Sędzia uznał ją winną kradzieży i skazał na miesiąc ograniczenia wolności oraz 20 godzin prac na cele społeczne. Po drugie - sprawa poraża, gdy zestawimy ją postępowaniami toczonymi wobec aferzystów robiących przekręty na grube miliony. Tam często dochodzi o umorzenia z powodu "niskiej szkodliwości czynu"...

(28/01/2017)

 

     Bezrobocie najniższe od 26 lat, NBP ma 10 mld zł zysku, giełda znowu rośnie - oto jak spełnia się czarny sen Balcerowicza

Po odsunięciu Platformy od władzy okrągłostołowy establishment zaczął wieścić Polsce wielką katastrofę gospodarczą. Od ostatnich wyborów parlamentarnych minęło już 15 miesięcy i co? - Bezrobocie w grudniu osiągnęło najniższy poziom od 26 lat, Narodowy Bank Polski wypracował za 2016 rok rekordowo wysoki zysk (10 mld zł), a Giełda w Warszawie znowu pnie się do góry (indeks szerokiego rynku WIG przebił poziom notowany po raz ostatni przed wyborami). Oto jak spełnia się czarny sen Leszka Balcerowicza...

(27/01/2017)

 

     Niemiecki ZDF pisze o mikroskopijnym 'Proteście Studentów', jako o ważnym wydarzeniu. Ale za "Polskie obozy śmierci" nadal porządnie nie przeprosił

Ogólnopolski Protest Studentów, mimo olbrzymiego wsparcia wielu polskojęzycznych mediów, zakończył się totalną farsą. Na demonstracje przychodziło po kilkanaście osób. W Warszawie było około 200, ale spora część z nich miała po 50-60 lat. Nie przeszkodziło to niemieckiej państwowej telewizji ZDF pisać o "Proteście Studentów" jako o ważnym wydarzeniu, które mogło zaszkodzić polskiemu rządowi... Lepiej, by porządnie przeprosili za użycie sformułowania o "polskich obozach śmierci", a nie szerzyli dezinformacje.

(26/01/2017)

 

     Rekordowy skok zadłużenia to efekt deficytu? Niekoniecznie. Bardziej dotkliwszy był wzrost oprocentowania starych długów oraz osłabienie PLN

Jedno jest pewne - zadłużenie Skarbu Państwa w 2016 roku urosło o rekordowy, nigdy wcześniej nienotowany poziom. Ostatni odczyt Ministerstwa Finansów (za okres styczeń - listopad) mówił o kwocie +88,8 mld zł. W dużej mierze jest to efekt deficytu budżetowego (rząd więcej wydaje niż ma - brakowało 27,6 mld zł). Znacznie jednak bardziej do rekordowego skoku długu naszego kraju przyczyniły się wzrost oprocentowania starych długów oraz istotne osłabienie złotówki do innych walut międzynarodowych (46,4 mld zł).

(25/01/2017)

 

     Niemcy mają w Polsce gazety, banki i sieci handlowe. Kiedyś mieli też swoje obozy koncentracyjne. Dziś złośliwie sugerują, że były one polskie...

Nasi zachodni sąsiedzi mają w Polsce kontrolowane przez siebie banki (mBank, Deutsche Bank), media (75 proc. rynku prasowego, Fakt, Newsweek, Onet.pl), telekomy (T-Mobile) czy wielkie sieci handlowe (Lidl, Rossmann). To efekt przewagi kapitału i de facto niewiele z tym możemy dziś zrobić. Jednak każde nazwanie przez niemieckie media niemieckiego obozu koncentracyjnego "polskim" musi się spotykać z ostrą interwencją naszego MSZ lub dedykowanej do tego instytucji. Tu nie ma miejsca na ustępstwa i kompromisy!

(19/01/2017)

 

     Partia Tuska godzi się na sankcję wobec Polski w zamian za poparcie ich kandydata na szefa PE przez liberałów! Oto jak kupczą Polską w Brukseli!

Trudno powstrzymać niecenzuralne słowa, kiedy uświadomimy sobie to, co wydarzyło się wczoraj w Parlamencie Europejskim. Europejska Partia Ludowa (EPP), do której należy Platforma Obywatelska, uzyskała poparcie Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE - są stowarzyszeni z .N) w sprawie wyboru kandydata EPP na nowego szefa europarlamentu. W zamian EPP zobowiązała się wobec ALDE, że będzie dążyć do ustanowienia nowych podstaw prawnych umożliwiających ukaranie Polski! Oto jak kupczą naszym krajem w Brukseli...

(18/01/2017)

 

     Kijowski - człowiek, który uwierzył we własny mit

Kurz po "aferze fakturowej" lidera KOD powoli zaczyna opadać. Sam Kijowski nie zamierza jednak ustępować ze stanowiska szefa Komitetu. Wczoraj wydał zaskakujące oświadczenie: "Jak ktoś chce coś ukraść, to nie wystawia faktury". Wygląda więc na to, że Kijowski nie wie, iż lewe faktury są największą zmorą współczesnej Polski, a dodatkowo uwierzył we własną wielkość pompowaną sztucznie przez media. Stołka nie odda, a przy okazji cały KOD pociągnie na dno. 

(18/01/2017)

 

     Jesteśmy bogaci! Wydaliśmy ponad miliard złotych na linię kredytową MFW, z której w ogóle nie korzystamy!

Polska po raz kolejny przedłużyła w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW) umowę o dostęp do tzw. elastycznej linii kredytowej, która w tej chwili daje do dyspozycji Min. Finansów ok. 8,3 mld euro kredytu. Problem w tym, że od początku trwania tej umowy (tj. od 2009 roku) nasz kraj ani razu z niej nie skorzystał, a mimo to poszczególne ekipy rządowe przelały na konta MFW ok. 1,3 mld zł opłat za sam tylko dostęp do linii. Jedyny prezes NBP, który sprzeciwiał się jej przedłużeniu (Sławomir Skrzypek) zginął w katastrofie smoleńskiej.

(17/01/2017)

 

     Z powodu 500+ firma od chwilówek oprocentowanych na 1000 (tysiąc!) proc. popada w finansowe tarapaty. I to jest "Dobra zmiana"

Program 500+ przyczynił się, póki co, do dwóch kwestii: Po pierwsze - niemal całkowicie zlikwidował skrajną biedę wśród rodzin z dziećmi. Po drugie - twardo uderzył w rynek firm pożyczkowych, które swoją ofertę kierowały do ludzi uboższych proponując im różnego rodzaju "chwilówki" na lichwiarskie oprocentowanie sięgające nieraz 1000-2000% w skali roku (RRSO). W ubiegłym roku taką działalność musiało zakończyć kilkadziesiąt tego typu podmiotów. Teraz pierwszy z nich może nawet ogłosić bankructwo!

(17/01/2017)

 

     WOŚP w 2016 roku zebrała łącznie 72 mln zł. O taką kwotę zadłużenie Polski powiększa się w ciągu... 7 godzin!

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego w jak szalonym tempie rośnie obecnie Polski dług. W okresie od stycznia do października 2016 roku zadłużenie powiększyło się o kwotę 76,199 mld zł. To oznacza, że w ciągu jednej doby przyrastało nam statystycznie ok. 250,7 mln zł nowych zobowiązań. Wystarczy zatem zaledwie 7 godzin, aby kwota długu naszego kraju powiększyła się o równowartość rewelacyjnego - jak by się wydawało - wyniku WOŚP z ubiegłego roku (72 mln zł).

(16/01/2017)

 

     Polska zieloną wyspą? Tak, jeśli chodzi o zagrożenie terrorem. Brytyjski MSZ po raz kolejny zaleca spędzanie wakacji w naszym kraju

Najnowszy raport brytyjskiego MSZ (British Foreign and Commonwealth Office) pod względem ryzyka przeprowadzenia ataku terrorystycznego po raz kolejny stawia nasz kraj wśród najbezpieczniejszych państw na Starym Kontynencie. Na szarym końcu tego zestawienia znajdują się takie kraje jak Francja, Hiszpania, Turcja czy Niemcy. Ryzyko, że ucierpi się tam w wyniku zamachu jest zdecydowanie największe. Jaki z tego morał? Mamy wielkie szczęście, że możemy żyć w Polsce!

(16/01/2017)

 

     Onet informuje: "Gwizdy i krzyki podczas wystąpień premier Szydło". W rzeczywistości gwizdało 10 KODziarzy

Należący do niemieckiej grupy Ringier Axel Springer portal Onet.pl informuje: "Powitanie armii USA. Gwizdy i krzyki podczas wystąpień premier Beaty Szydło i Antoniego Macierewicza". W tekście tym nie dowiemy się jednak, że w rzeczywistości gwizdała ok. 10-osobowa grupka KODziarzy, która nieudolnie próbowała zakłócić przebieg uroczystości, a na końcu została pogoniona przez mieszkańców Żagania. Niestety większość czytelników Onet.pl odniesie wrażenie, że gwizdali zwykli ludzie, a nie wąska grupka sympatyków Mateusza Kijowskiego.

(14/01/2017)

 

     Bruksela chce odebrać Polsce unijne dotacje? Tu nie chodzi o żadną demokrację, tylko o grube miliardy euro!

Pojawiły się pogłoski, że skoro pomysł z sankcjami nie wypalił, to unijni dyplomaci będą próbowali odebrać Polsce dotacje. Wszystko z powodu rzekomego "zagrożenia demokracji". Rzeczywiste powody mogą być jednak nieco inne. Polska była dotąd niczym dojna krowa. Potencjał gospodarczy naszego kraju był wykorzystywany przede wszystkim przez zagraniczne firmy i korporacje, które drenowały stąd miliardy zł zarobionych tutaj pieniędzy. Teraz zaczęło się to urywać, co tłumaczy nerwowe reakcje eurokratów. I o to toczy się gra, a nie o demokrację.

(13/01/2017)

 

     Ustawowy zakaz tworzenia deficytu i dalszego zadłużania kraju - tylko takie rozwiązanie może nam przynieść prawdziwą niezależność

W projekcie budżetu na 2016 rok założono, że deficyt (tj. kwota o jaką wydatki państwa przekroczą dochody) wyniesie 54,6 mld zł. Ekipie PiS udało się go porządnie zbić (po listopadzie wynosił "jedynie" 27,6 mld zł), niemniej daleko nam jeszcze do takich państw jak choćby Czechy. Nasi południowi sąsiedzi w 2016 r. odnotowali bowiem budżetową nadwyżkę (dochody były wyższe od wydatków). W tym kontekście może powinniśmy wziąć przykład np. z Wlk. Brytanii, gdzie politycy uchwalili ustawę zakazującą tworzenia przez rząd deficytu budżetowego?

(13/01/2017)

 

     Niemcy emitują do atmosfery najwięcej CO2 w całej UE. Tam też umiera najwięcej ludzi z powodu zanieczyszczonego powietrza

Niemcy spalają blisko połowę węgla, jaki zużywa cała UE. Ponadto, mimo rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii, nasz zachodni sąsiad jest wciąż niekwestionowanym liderem emisji CO2 w Europie. W skali roku posyłają ze swoich kominów do atmosfery aż 723,3 mln ton CO2 (Polska - 279 mln ton). W przeliczeniu na "głowę" jednego mieszkańca, daje to wynik 9,04 tony/os. (w Polsce - 7,15 tony/os.). Między innymi dlatego spośród wszystkich krajów UE, to w Niemczech umiera najwięcej ludzi z powodu zanieczyszczonego powietrza.

(12/01/2017)

 

     Czy Platformę Obywatelską będzie można zdelegalizować na podstawie obowiązującej Konstytucji? Jest taka możliwość!

Artykuł 13 Konstytucji RP stanowi jasno: "Zakazane jest istnienie partii politycznych, których działalność zakłada lub dopuszcza stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa". Nielegalna (fizyczna) blokada polskiego parlamentu, której celem jest osiągnięcie wpływu na politykę państwa może być interpretowana jako spełnienie przesłanki przewidzianej w art. 13 Konstytucji. Czy na tej podstawie Platformę Obywatelską będzie można zdelegalizować?

(12/01/2017)

 

     Zyski banków wzrosły o ponad 20%, ale opłaty trzeba ludziom podnieść!

Zyski banków działających na terytorium Polski między styczniem, a listopadem 2016 roku wyniosły 13,035 mld zł, co oznacza wzrost o 20,5 proc. licząc rok do roku. Mimo imponujących wyników banki decydują się na koleją falę podwyżek stosowanych opłat. Niektóre z nich wprowadzają nawet dla swoich klientów prowizje za korzystanie z własnych bankomatów (np. kontrolowany przez Niemców mBank)! Niestety, ale Polacy - z jakiegoś powodu - muszą za kredyty i usługi bankowe płacić znacznie więcej niż inne nacje Europy...

(11/01/2017)

 

     Samorządowa kroplówka dla Agory trwa w najlepsze. W Warszawie zamówienia liczone w milionach zł

Przeglądając biuletyn informacji publicznej (BIP) Warszawy można dojść do wniosku, że platformiani włodarze Miasta Stołecznego mocno przejmują się obecną sytuacją Agory. Dostarczanie finansowej kroplówki dla wydawcy "Gazety Wyborczej" trwa tam w najlepsze. Dla przykładu - zamówienie naklejek na szyby wagonów metra oraz plakatów na wiaty przystankowe w spółce AMS (podmiot zależy od Agory) kosztowało - uwaga - 1900000,00 zł.

(11/01/2017)

 

     Lepper prorok? Już w 2005 roku przewidział, że "Przyjdzie Petru z Balcerowiczem i zrobi wam Polskę"

Andrzej Lepper był uważany za kontrowersyjnego polityka. Po kilku latach od jego tajemniczej śmierci w paru sprawach wypada mu jednak przyznać rację. Kiedy przewodniczący "Samoobrony" mówił, że w Klewkach lądowali Talibowie, sejmowa sala eksplodowała śmiechem. Kilka lat później okazało się, że CIA sprowadzało do Polski swoich więźniów, aby w ośrodku wojskowym w Starych Kiejkutach móc ich potajemnie torturować. To Lepper przewidział również w 2005 roku powstanie Nowoczesnej, jako aliansu Petru z Balcerowiczem. Prorok? A może za dużo wiedział?

(10/01/2017)

 

     Po upływie 5 dni stycznia rząd wykorzystał już 29% limitu pożyczek na cały 2017 rok!

5 stycznia Ministerstwo Finansów zorganizowało kolejną aukcję polskiego długu, na której sprzedawano obligacje Skarbu Państwa. Na ich podstawie rząd pożycza pieniądze, które w ciągu kolejnych lat musi oddać z odpowiednim procentem. Problem w tym, że po zakończeniu tej aukcji przedstawiciel Ministerstwa przyznał, że wykorzystano już ok. 29 proc. limitu pożyczek na cały 2017 rok, a mamy dopiero początek stycznia! Czy rekord z 2016 roku zostanie pobity?

(9/01/2017)

 

     Nagle wszyscy obudzili się w/s smogu. Okazuje się, że już w 2012 było tragicznie, ale temat nie był wałkowany, bo mógłby zaszkodzić ówczesnej władzy

Ze smogiem w miastach należy walczyć w sposób bezwzględny. Szacuje się, że aż 76 proc. trujących pyłów w Polsce powstaje w wyniku indywidualnego ogrzewania budynków. Temat jest znany już od kilku lat. Raport NIK za lata 2008-2013 nie pozostawiał wątpliwości - Polska miała najbardziej zanieczyszczone powietrze w całej Unii Europejskiej. Kwestia ta nie była jednak należycie wałkowana w mediach mainstreamowych, gdyż mogłaby zaszkodzić... ówczesnej władzy.

(9/01/2017)

 

     Przeciwko Niemcom wpłynął pozew zbiorowy za ludobójstwo dokonane w latach 1904-1907 na terytorium Afryki Płd-Zach. Można? Jak widać można

Sąd w Nowym Jorku zarejestrował pozew zbiorowy potomków plemion Herero i Namaqua przeciwko Republice Federalnej Niemiec. Chodzi o ludobójstwo, jakiego w latach 1904 - 1907 dokonali żołnierze ówczesnego Cesarstwa Niemieckiego (II Rzesza) na terytorium kolonialnym w Afryce Południowo-Zachodniej (Namibia). Współczesne Niemcy (RFN) są następcą prawnym Cesarstwa Niemieckiego, dlatego też sąd w Nowym Jorku uznał, iż istnieje możliwość rozpatrzenia pozwu zbiorowego za ludobójstwo dokonane przez Niemców ponad 100 lat temu.

(8/01/2017)

 

     Pieniądze zebrane podczas zbiórek KOD trafiały na konto prywatnej firmy Kijowskiego! A mówił, że utrzymuje się z "pomocy rodziny"...

Mateusz Kijowski, pytany kilka tygodni temu ile zarabia w KOD-zie, odpowiedział: "W ogóle nie zarabiam w KOD-zie. W ogóle. Nic". Zapytany z czego żyje, odpowiedział: "Ze wsparcia rodziny". Okazuje się, że to nie do końca prawda. W okresie od marca do sierpnia 2016 r. Kijowski, jako szef firmy MKM Studio, wystawił wobec Komitetu Społecznego KOD sześć faktur na kwotę 15.190,50 zł. Łącznie to ponad 91 tys. zł. Czy to jest ta "pomoc rodziny", o której mówił Kijowski?

(5/01/2017)

 

     PO chce referendum w/s oświaty. Już zapomnieli jak wrzucali do kosza 1,6 miliona podpisów w/s 6-latków?

Wygląda na to, że szefowie Platformy Obywatelskiej mają bardzo krótką pamięć. Jeszcze nie tak dawno regularnie wrzucali do kosza miliony podpisów pod obywatelskimi projektami na temat zmian w systemie edukacji. Do sejmowej niszczarki trafiło np. 1,6 mln podpisów w/s przeprowadzenia referendum dotyczącego posyłania do szkół sześciolatków, a inicjatorów takich akcji nazywano "szkodnikami". Dzisiaj Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia jest gotowa wesprzeć ZNP w organizacji referendum dot. reformy edukacji. Także, tego...

(5/01/2017)

 

     NIK ujawnia wielomilionową niegospodarność w/s organizacji igrzysk w Krakowie. Czy marnotrawstwo musiało występować naprawdę wszędzie?!

Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli nie mają wątpliwości - pomimo braku społecznego poparcia dla organizacji zimowych Igrzysk Olimpijskich, miasto Kraków oraz Stowarzyszenie "Komitet Konkursowy Kraków 2022" przepompowały na ten cel blisko 11 mln zł publicznych pieniędzy. NIK wykryła nieprawidłowości w umowach ze szwajcarską firmą Event Knowledge Services, która w imieniu Krakowa miała się starać o organizację Igrzysk. Działalność Stowarzyszenia "Komitet Konkursowy Kraków 2022" również wzbudziła wątpliwości NIK.

(4/01/2017)

 

     W jedną noc spalili 945 samochodów. Gdzie? W ubogaconych kulturowo przedmieściach francuskich miast

Francuskiej sylwestrowej tradycji stało się zadość. Zgodnie z oficjalnym komunikatem francuskiego MSW w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia na terytorium Francji spalono 945 pojazdów. To o 17 proc. więcej niż przed rokiem, kiedy to wandale z ubogaconych kulturowo przedmieść francuskich miast spalili nieco ponad 800 aut. A wszystko to dzieje się w trakcie funkcjonującego na terytorium Francji stanu wyjątkowego.

(4/01/2017)

 

     Rotacyjna walka o demokrację z terenów Portugalii, czyli jak "Lider opozycji" wbił gwóźdź do trumny ciamajdanu

Wygląda na to, że Ryszard Petru to dar z niebios dla Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy w Polsce trwa zainicjowana przez niego walka o demokrację polegająca na okupacji Sejmu, kiedy ważą się losy naszego kraju, jak i losy samej Nowoczesnej (która bez przyspieszonych wyborów finansowo padnie), Petru - jako "lider opozycji" - postanawia zafundować sobie wylot na Maderę. Aby mu się nie nudziło bierze ze sobą koleżankę z partii myśląc, że nikt ich nie zauważy. Rotacyjna walka o demokrację z terenów Portugalii to jednak zły wybór...

(3/01/2017)

 

     W UE skandal! Szef KE blokował ważne reformy podatkowe, gdyż na ich wprowadzeniu straciłby jego rodzinny kraj!

Okazuje się, że Jean-Claude Juncker, jako premier Luksemburga spędził wiele lat na potajemnym sabotowaniu planów UE dotyczących przeciwdziałania unikaniu opodatkowania przez międzynarodowe korporacje. Wszystko po to, by jego kraj - podpisując poufne umowy z korporacjami - nadal mógł przyciągać do siebie jak największy kapitał. Chamskie dbanie o interesy własnego państwa kosztem innych każe powątpiewać, czy Junker jest dziś odpowiednią osobą by zajmować stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej.

(3/01/2017)

 

     W Chinach otwarto najwyższy most świata. Ma 1,3 km długości i wisi nad przepaścią 564 m. Kosztował 140 mln $. Most Północny w Warszawie pochłonął 1,15 mld zł

W górzystej południowej części Chin oddano do użytku najwyższy na świecie most. Mając długość 1,3 kilometra łączy on prowincje Kuejczou i Junnan wisząc nad przepaścią ok. 560 metrów. Budowa mostu Beipanjiang - bo taką oficjalnie nosi nazwę - kosztowała łącznie 140 mln $. Okazuje się, że była ona dwukrotnie tańsza od zakończonej w 2012 roku budowy Mostu Północnego nad Wisłą w Warszawie. Jego wzniesienie pochłonęło bowiem 1,15 mld zł.

(2/01/2017)

 

     Polska to ksenofobiczny kraj, bo ludzie zdemolowali kebab? W Niemczech takich incydentów jak w Ełku było ostatnio 800!

Wczorajsze zdemolowanie kebabu w Ełku z pewnością posłuży nieprzychylnym naszemu krajowi politykom w Brukseli do stwierdzenia, że Polska to ksenofobiczne i antyislamskie państwo. Szerzącym tego typu narracje eurokratom warto jednak wskazać, iż jeden incydent w Polsce (którego tłem było zabójstwo dokonane przez pracownika kebabu) nie może przesłonić tego, co dzieje się np. w Niemczech! Otóż tylko do połowy października ub.r. doszło tam aż do 797 incydentów podobnych do tego z Ełku!

(2/01/2017)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu