r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- grudzień 2016 -

 

 

     Nabycie kolekcji Czartoryskich oburza? Zawsze można wrócić do kupowania występów Madonny czy praw do emisji "Hey Jude" w aranżacji D. Tuska...

Ministerstwo Kultury za kwotę 100 mln euro odkupiło od Fundacji Książąt Czartoryskich kolekcję 80 tys. dzieł sztuki, ze słynną "Damą z gronostajem" Leonarda da Vinci na czele. Opozycja twierdzi, że przepłacono. Warto zatem zwrócić uwagę, że w 2006 roku za jeden tylko obraz autorstwa da Vinci ("Madonna dei fusi") zapłacono ok. 150 mln dolarów. Zawsze też można wrócić do kupowania występów Madonny, praw do emisji "Hey Jude" w aranżacji Donalda Tuska czy portali internetowych dla bezdomnych. Wszak one również kosztowały miliony...

(31/12/2016)

 

     Ujawnił taśmy kompromitujące rząd PO. W nagrodę dostał... 2,5 roku więzienia! Oto jak wygląda wymiar sprawiedliwości w III RP

W normalnym kraju po wybuchy afery taśmowej i upublicznieniu nagrań Tusk wraz z całym rządem podaliby się do dymisji. Niestety, Polska za czasów PO nie była normalnym krajem. Zamiast skupić się na treści nagrań, organy ścigania skupiły się na człowieku, który polityków nagrał. Dzisiaj usłyszał on od sądu, że za to co zrobił ma iść do więzienia. I to na 2,5 roku! Nagrani politycy pozostają bezkarni, a ludzie ujawniający machlojki władzy trafiają do paki. Za taką sprawiedliwość to ja serdecznie dziękuję.

(30/12/2016)

 

     Z każdego wydanego w Polsce unijnego euro do Niemiec wraca aż 89 centów w postaci zamówień dla niemieckich firm

Johannes Hahn, unijny komisarz d/s polityki regionalnej, przyznał, że z każdego przekazywanego z Unii do Polski 1 euro, do Niemiec wraca aż 89 centów! Re-transfer środków finansowych przebiega przez zamówienia na towary, usługi lub know-how, które do naszego kraju mogą dostarczyć jedynie niemieckie firmy. Oto dowód, że Unia Europejska to bardzo opłacalny biznes dla naszych zachodnich sąsiadów. To również tłumaczy dlaczego Niemcy tak histerycznie zareagowali na ubiegłoroczny wynik wyborów w Polsce...

(30/12/2016)

 

     Absurd! 164 zł za przejazd autostradą A2 w dwie strony! Zgodnie z zasadą - skoro można kogoś doić, to się go doi...

Przejazd autostradą A2 od granicy z Niemcami do Warszawy to w tej chwili koszt 81,90 zł. W dwie strony robi się nam prawie 164 zł. Niestety będzie jeszcze drożej, gdyż GDDKiA planuje niebawem uruchomić bramki do ściągania opłat na trasie Stryków - Warszawa. Nie dość tego - umowy z prywatnymi firmami zarządzającymi poszczególnymi płatnymi odcinkami są tajne i zwykły Kowalski nie ma prawa wiedzieć jaką kasę zarabia na A2 firma należąca do rodziny Kulczyków. Ot, zgodnie z zasadą - skoro można kogoś, doić to się go doi...

(29/12/2016)

 

     Najpierw zaplanował rabunkową "powszechną prywatyzację". Dzisiaj twierdzi, że "Polska to chore ogniwo UE"

Janusz Lewandowski stwierdził ostatnio, że Polska jest "chorym ogniwem Unii Europejskiej". Zamiast wygadywać farmazony powinien lepiej zastanowić się nad tym, co takiego zrobił do tej pory dla Polski, albo - inaczej - co takiego zrobił Polsce? W tym kontekście warto przypomnieć jego najważniejsze "osiągnięcie", czyli Program Powszechnej Prywatyzacji, nazywany również "najdroższą porażką III RP". Afer i przekrętów przy przymusowej prywatyzacji 500 przedsiębiorstw było bez liku. Oto prawdziwie "chore ogniwo" transformacji po 1989 r...

(29/12/2016)

 

     Wolność słowa w wydaniu niemieckim: postępowanie karne dla policjanta za nazwanie Angeli Merkel "szaloną"

Od około roku spora grupa niemieckich polityków umartwia się losem naszego kraju, twierdząc że w Polsce dokonuje się zamach na podstawowe wolności, swobody obywatelskie i demokrację. Widząc drzazgę w oku innych, belki w swoim jednak nie dostrzegają. Czy naruszeniem swobody wypowiedzi nie jest bowiem postawienie niemieckiemu policjantowi zarzutów za nazwanie kanclerz Merkel "szaloną"? Czy ograniczeniem wolności mediów nie było ustanowienie 3-dniowego embarga na przekazywanie prawdy o atakach seksualnych dokonanych podczas nocy sylwestrowej?!

(28/12/2016)

 

     Rosyjski pilot, który przeleciał 3 tys. godz. był "doświadczony". Polski pilot, który przeleciał 3531 godz. miał "minimalne doświadczenie"

Tak się kreuje rzeczywistość - kiedy pod Smoleńskiem rozbił się polski TU-154M, media natychmiast ogłosiły, że pilotujący go Arkadiusz Protasiuk był niedoświadczonym pilotem. Kiedy do Morza Czarnego spadł rosyjski TU-154 z chórem Aleksandrowa na pokładzie, media natychmiast ogłosiły, że pilotował go Roman Wołkow - "doświadczony pilot". Problem w tym, że w chwili katastrofy nalot Wołkowa wynosił nieco ponad 3 tys. godzin, a nalot Protasiuka 3531 godz.

(28/12/2016)

 

     W/s polskich stoczni rząd Tuska nie odwołał się od decyzji Komisji Europejskiej, bo uznał, że... tak nie wypada!

Przypomnijmy - w 2008 roku Komisja Europejska stwierdziła, że pomoc publiczna jaka w przeszłości została przyznana stoczniom w Gdyni i Szczecinie była nielegalna i musi zostać zwrócona. W praktyce oznaczało to postawienie obu stoczni w stan likwidacji. Rząd Tuska, mimo iż miał możliwość odwołania się od tej decyzji, tego nie zrobił. Powód? - Uznano wówczas, że od decyzji Komisji Europejskiej "nie wypada" się odwoływać...

(27/12/2016)

 

     Okupacja Sejmu nic nie dała? Platforma traci poparcie nawet w sondażach organizowanych na zlecenie... "Faktów" TVN!

Destrukcyjne działania totalnej opozycji nie cieszą się akceptacją Polaków. Poparcie dla zachowania polityków PO i .N z ostatnich dni wyraziło jedynie 26 proc. ankietowanych przez TNS Polska. Aż 47 proc. było odmiennego zdania. Nie powinno nas zatem dziwić, że od czasu kiedy zaczęła się okupacja Sejmu, PiS zaczął zwiększać przewagę nad konkurentami. Wg sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN partia Kaczyńskiego zyskała na ostatnich wydarzeniach +5 proc. (35 proc.), natomiast PO straciła -1 proc. (15 proc.).

(23/12/2016)

 

     Komorowski: "Blokada Sejmu to cios w serce demokracji". Tak mówił w... 2012 roku

Kiedy w 2012 roku związkowcy z "Solidarności" zablokowali posłom głosującym za wydłużeniem wieku emerytalnego drogę wyjazdową z budynku Sejmu, ówczesny prezydent Bronisław Komorowski stwierdził, że takie działanie jest "nieprawdopodobnie groźne" i stanowi "cios w serce demokracji". Powstaje pytanie - dlaczego Komorowski nie reaguje tak samo stanowczo na obecną okupację sejmowej sali posiedzeń? Przecież paraliż prac parlamentarnych to niezwykle bolesny cios w serce demokracji?

(22/12/2016)

 

     Apel o pośmiertne odznaczenie Łukasza Urbana - polskiego bohatera, który poświęcając własne życie uratował od śmierci dziesiątki istnień ludzkich!

Nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości - zachowanie Łukasza Urbana jest przykładem heroizmu i bohaterstwa. Podjął walkę z terrorystą wiedząc, że zostanie za to zabity. Dzięki temu jednak uratował od straszliwej śmierci dziesiątki, jeśli nie setki istnień ludzkich. Swoją postawą zasługuje na pośmiertne odznaczenie, honory oraz państwowy pogrzeb z oprawą godną prawdziwego Bohatera. Apelujmy zatem do władz RP o właściwe Jego pożegnanie i zapewnienie finansowej opieki Jego rodzinie.

(21/12/2016)

 

     Okupacje budynków państwowych mogą się dzielić na niesłuszne (PKW 2014) i słuszne (Sejm 2016)? Prawo nie jest równe dla wszystkich...

Przypomnijmy - kiedy po ogłoszeniu kontrowersyjnych wyników wyborów samorządowych z 2014 roku grupa ok. 20 osób zaczęła okupować budynek PKW, rządząca wówczas ekipa PO krzyczała, że to zamach na jedną z głównych instytucji państwa demokratycznego. Powoływano się nawet na art. 224 kodeksu karnego zgodnie z którym "kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności organu państwowego podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności". Dzisiaj, dla przedstawicieli PO kwestia okupacji budynku Sejmu nie wydaje się być tak oczywista.

(21/12/2016)

 

     Warszawscy adwokaci chcieli bezpłatnie pomagać zatrzymywanym pod Sejmem. A może tak lepiej pomóc poszkodowanym przez mafię reprywatyzacyjną?

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie na fali weekendowych emocji postanowiła zaangażować w polityczny spór po stronie KOD i zaoferowała gotowość do świadczenia darmowej pomocy prawnej na rzecz - tutaj cytat - "osób ewentualnie zatrzymanych podczas demonstracji pod Sejmem". Z racji tej, że nikt nie został zatrzymany może warto wykorzystać chęci warszawskich adwokatów do niesienia darmowej pomocy prawnej i skierować ich do osób, które zostały poszkodowane przez mafię reprywatyzacyjną w Warszawie?

(21/12/2016)

 

     To jest jednak niesamowite chamstwo: niemieckie i rosyjskie media oskarżyły Polaka, że dokonał zamachu w Berlinie!

Rosyjska i niemiecka propaganda jedzie po bandzie. Tuż po wczorajszym zamachu w Berlinie, kiedy jeszcze niewiele było wiadome o okolicznościach tej tragedii, dwie duże agencje informacyjne z Niemiec (ZDF Heute) oraz Rosji (Life.ru) podały, że ciężarówką w tłum ludzi wjechał "polski kierowca". Dezinformacja poszła w świat i była cytowana przez kolejne agencje i strony z newsami. Ktoś ewidentnie gra na wywołanie niechęci do Polski.

(20/12/2016)

 

     Przedstawiciele PO w 2014: "Wygracie wybory to sobie wszystko przegłosujecie!". Przedstawiciele PO w 2016: "Nie wolno wam przegłosować wszystkiego co chcecie!"

Osiem lat rządów koalicji PO-PSL charakteryzowało się wieloma kontrowersyjnymi decyzjami. Począwszy od bezprecedensowego pasma podwyżek podatków, poprzez skok na OFE, ograniczenie wolności słowa, ograniczenie wolności zgromadzeń, wyprzedaż strategicznych spółek, a skończywszy na skoku na TK. W żadnym jednak przypadku ówczesna opozycja nie wpadła na pomysł, aby stosować procesową destrukcję i grać na eskalację chaosu w całym kraju. Czy dzisiejsza opozycja po trupach będzie dążyła do upragnionego celu, jaki jest zdobycie władzy?

(20/12/2016)

 

     Sygnał TVP blokowany na terytorium Polski? Spółka, która odpowiada za jego przesył została sprywatyzowana w pakiecie z TPSA

Mało kto wie, że EmiTel - czyli spółka, odpowiadająca na terytorium Polski za przesył sygnału radiowo-telewizyjnego - została wyprzedana Francuzom w 2000 roku w jednym pakiecie z TP SA. Była ona wpisana na listę spółek o strategicznym znaczeniu (tj. polski rząd mógł blokować decyzje Francuzów), aż do 18.03.2010 r. Wówczas Platforma przegłosowała ustawę regulującą nową listę spółek strategicznych, na której nie było EmiTela. Lech Kaczyński chciał ją zawetować. Nie zdążył. Dwa dni po Smoleńsku ustawę podpisał B. Komorowski.

(19/12/2016)

 

     Minęła kolejna rocznica Grudnia'70. Nikt nie poniósł kary, bo III RP (za którą walczy KOD) chroniła komunistów. Miernik, który zaprotestował, dostał 10 miesięcy paki...

Przypomnijmy - w grudniu 1970 roku komunistyczne władze zamordowały 45 osób. Ponad 1100 osób zostało rannych. Zbrodnia ta do dzisiaj nie została rozliczona. Winni dożyli spokojnie swoich dni, bowiem III RP roztoczyła nad nimi parasol ochronny. Co innego człowiek, który symbolicznie przeciwstawił się takiemu stanowi rzeczy poprzez rzucenie śmietankowym tortem w sędzię orzekającą w/s Kiszczaka. Dla niego sądy III RP były bezwzględne i posadziły go do paki.

(18/12/2016)

 

     Przepadła propozycja, aby wybór szefa Komisji Europejskiej był jawny. Przeważyły głosy europosłów Platformy

Zasada tajności głosowań w wyborach powszechnych ma chronić obywateli przed nadużyciami władzy. W przypadku jednak, gdy decyzje podejmowane są przez polityków, wszystko przemawia za pełną transparentnością i jawnością. Tym bardziej powinno nas dziwić, że głosowanie członków Parlamentu Europejskiego nad kandydatami na stanowisko szefa Komisji Europejskiej jest tajne. Obywatele nie mogą się dowiedzieć jak (i dlaczego) wybrani przez nich reprezentanci głosowali na danego kandydata.

(16/12/2016)

 

     Byli SB-cy żalą się, że za 2 tys. nie będą w stanie wyżyć. Powinni zapytać jak za 1 tys. zł przeżyła matka ks. Jerzego Popiełuszki

Co prawda nie jest jeszcze przesądzony ostateczny kształt ustawy dezubekizacyjnej (skierowano ją powtórnie do prac w sejmowych komisjach), to niemal pewne jest to, że większość funkcjonariuszy zbrodniczego systemu straci swoje emerytalne przywileje. SB-cy żalą się, że za 2 tys. miesięcznie nie będą w stanie wyżyć. W takich okolicznościach powinni udać się do swoich ofiar i zapytać jak do tej pory udawało im się przeżyć za znacznie mniejsze pieniądze...

(16/12/2016)

 

     Zestawienie Warszawy z Aleppo świadczy dobitnie, że Janusz Lewandowski ma poważne problemy z racjonalnym myśleniem

Janusz Lewandowski odlatuje po raz kolejny. Ten europoseł PO pytany wczoraj o debatę nt. sytuacji w Polsce wystrzelił, że Parlament Europejski patrzy teraz na Aleppo, a powinien patrzeć na ulice Warszawy (sic!). Tego typu wypowiedzi pokazują dobitnie, że plemienna nienawiść do określonej opcji politycznej może skutecznie wyprać mózg z elementów racjonalnego myślenia. Jak bowiem można porównywać sytuację bombardowanego miasta, w którym giną ludzie do sytuacji, w której grupa upasionych funkcjonariuszy traci swoje przywileje?

(15/12/2016)

 

     Pętla długu ściska coraz mocniej? Morawiecki właśnie przyznał, że zaczął zadłużać Polskę już na poczet przyszłego roku

Wicepremier Mateusz Morawiecki właśnie potwierdził, że "stopień prefinansowania potrzeb pożyczkowych przyszłorocznego budżetu wynosi obecnie 6-7% i może jeszcze trochę zwiększyć się do końca tego roku". Innymi słowy - jeszcze nie skończył się 2016 rok, a rząd rozpoczął zaciąganie nowych długów z limitu wyznaczonego na rok 2017. Co gorsze - potrzeby pożyczkowe w przyszłym roku wyniosą wg planu budżetowego ponad 79 mld zł i będą znacznie wyższe niż w roku obecnym (64,7 mld zł).

(14/12/2016)

 

     Petru o odebraniu stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi: "Co oni takiego zrobili?!" Trzeba być liderem .N, aby coś takiego palnąć (VIDEO)

Ryszard Petru po raz kolejny udowadnia, że ma potężne braki w elementarnej wiedzy historycznej. Pytany o sprawę odebrania stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu oraz Czesławowi Kiszczakowi stwierdził, że to "rewanżyzm" ze strony PiS i zapytał przewrotnie " co oni takiego zrobili?". Panie Petru - Jaruzelski z Kiszczakiem byli tajnymi współpracownikami sowieckich służb, później zaś stanęli na czele zbrojnej grupy przestępczej, która nielegalnie wprowadziła stan wojenny w Polsce, internowała 11 tys. osób i zabiła ok. 100 osób. Wystarczy?

(14/12/2016)

 

     Fali oburzenia nie było końca, gdy Kaczyński organizował demonstracje w rocznice stanu wojennego. Kiedy robi to dzisiejsza opozycja to nie ma tematu

Warto przypomnieć sobie komentarze i opinie członków dzisiejszej opozycji, kiedy Jarosław Kaczyński organizował demonstracje antyrządowe w rocznicę stanu wojennego. Fali oburzenia nie było wówczas końca, a tygodnik "Polityka" dał prezesa PiS na swoją okładkę z charakterystycznymi okularami Wojciecha Jaruzelskiego. Co się takiego stało, że dziś na okładce "Polityki" w okularach Jaruzelskiego nie ląduje Kijowski, Schetyna czy Petru? Dlaczego nie ma lamentu i fali oburzenia?

(13/12/2016)

 

     Szwedzka prawica chciała ekstradycji Stefana Michnika do Polski i osądzenia go za zbrodnie komunistyczne. Dziś brat Adama Michnika wspiera KOD...

W kontekście ostatnich doniesień o wsparciu działań KOD-u przez Stefana Michnika, warto przypomnieć kim w przeszłości był brat redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". Otóż zasłyną on przede wszystkim jako porucznik Ludowego Wojska Polskiego, który przewodniczył składom sędziowskim wydającym wyroki śmierci na Żołnierzach Wyklętych. Oprócz tego regularnie donosił tajnym służbom bezpieczeństwa i był rezydentem wojskowych służb informacyjnych. Nie tak dawno szwedzcy narodowcy chcieli jego ekstradycji do Polski. Czy temat niebawem powróci?

(13/12/2016)

 

     Pamięć historyczna kształtuje narodową tożsamość. Właśnie dlatego antypolskie środowiska tak bardzo nienawidzą ludzi, którzy o tę pamięć skutecznie dbają

Przez większość czasu po 1989 roku Polska nie potrafiła opowiedzieć światu swojej historii. Nie potrafiła zarządzać swoją przeszłością dla osiągnięcia własnych, bieżących celów - choćby dla stworzenia poczucia jedności i wspólnej narodowej tożsamości. Teraz, kiedy wreszcie coś się w tej sprawie zmieniło, kiedy pamięć historyczna zaczęła być wyraźnie dostrzegalna w przestrzeni publicznej, antypolskie środowiska zaczęły pluć jadem na ludzi, którzy o tę pamięć dbają i ją pielęgnują...

(2/08/2016)

 

     Szok! Fundacja oszusta i notorycznego fałszerza na zlecenie H. Gronkiewicz-Waltz za 780 tys. zł przeprowadzi audyt warszawskiej reprywatyzacji?

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła niedawno, że dokona niezależnego audytu warszawskiej reprywatyzacji. W tym celu ogłosiła przetarg. Najlepszą pod względem ceny ofertę złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego "Jekke", która przez miesiąc ma ocenić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji doszło do nieprawidłowości. Ich cena to 780 tys. zł. Problem w tym, że prezesem Fundacji "Jekke" jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. - znany oszust, notoryczny fałszerz i hochsztapler (sic!).

(9/12/2016)

 

     PiS powinien uznać racje opozycji w/s Piotrowicza. A następnie uchwalić taką ustawę, która CAŁKOWICIE zdekomunizuje polskie sądy i prokuratury

Czasem trzeba cofnąć się o jeden krok, by móc następnie postawić dwa do przodu. Jeśli Jarosław Kaczyński rzeczywiście jest politycznym strategiem, to w sprawie Stanisława Piotrowicza powinien uznać rację opozycji i odstawić go na boczny tor. Kolejnym krokiem powinien być jednak projekt ustawy o całkowitej dekomunizacji polskich sądów i prokuratur. Wszyscy ci, którzy służyli w PRL lub byli w PZPR, powinni być przymusowo przeniesieni w stan spoczynku. Opozycja w takim przypadku będzie zakneblowana własnymi argumentami stosowanymi w/s Piotrowicza.

(8/12/2016)

 

     Lamentują, bo 150 tys. kobiet postanowiło zostać w domu ze swoimi dziećmi, zamiast układać towar na umowie śmieciowej za kilka złotych na godzinę...

Oficjalne szacunki wskazują, że po wprowadzeniu w życie programu "Rodzina 500+" ok. 150 tys. kobiet postanowiło zrezygnować z pracy i zostać w domu ze swoimi dziećmi. Media mainstreamowe zaczęły lamentować, że z rynku pracy "odpłynęły kobiety wykonujące ciężkie i nisko płatne zajęcia". Niestety lamentom tym nie towarzyszy jakakolwiek refleksja: czy coś z polskim rynkiem pracy było jednak nie tak? Ile bowiem musiały zarabiać te kobiety, że teraz zamiast szukać pracy wolą zajmować się swoimi dziećmi w domu?

(8/12/2016)

 

     Sejmowych przywilejów ciąg dalszy: Posłowie na potęgę korzystają z tanich pożyczek fundowanych przez podatników

Tylko od listopada 2015 r. do sierpnia 2016 r. Kancelaria Sejmu wypłaciła naszym parlamentarzystom aż 142 niskooprocentowanych (3-4%) pożyczek o łącznej wartości 3 mln 655 tys. zł. Średnia wysokość pojedynczego kredytu to 25,7 tys. zł. Wygląda więc na to, że sejmowe pensje, diety, dodatki funkcyjne, kilometrówki oraz ryczałty na prowadzenie poselskiego biura to za mało. Niemal co trzeci poseł musiał się jeszcze zadłużyć wykorzystując tanią pożyczkę fundowaną przez polskich podatników.

(7/12/2016)

 

     W kopalni Wujek były "zamieszki", stan wojenny to "wydarzenie kulturalne", a rządy PiS to dyktatura i terror. Oto istota KOD-owego myślenia w jednym zdaniu

Po tym jak opozycja oficjalnie ogłosiła, że chce wypowiedzieć posłuszeństwo - bądź co bądź - zupełnie legalnie wybranej władzy, należy się zastanowić dokąd oni zmierzają? Dlaczego na ich czele stają alimenciarz, esbek, współpracownik tajnych służb PRL, tytan intelektu inaczej oraz koleś, który chciał aresztować papieża Franciszka? Czy pomysł z "wypowiedzeniem posłuszeństwa" w dniu 13 grudnia był ich autorską ideą, czy może jednak mają jakiegoś "inspiratora"?

(7/12/2016)

 

     Będą obniżki esbeckich emerytur? Przypomnijmy, że w III RP były też i podwyżki. I to nawet o 300 proc.!

Zgodnie z projektem ustawy obniżającej świadczenia emerytalne esbeków ok. 32 tys. osób ma od października 2017 r. otrzymywać obniżone świadczenia emerytalne (do poziomu średniej emerytury w Polsce). Z tego powodu niektórzy politycy PO, .N, środowiska KOD oraz byli esbecy rozpoczęli ostre protesty. Warto im przypomnieć zapisy ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych z 1994 r. Wówczas była esbecja otrzymała podwyżki emerytur sięgające nawet 300 proc.!

(6/12/2016)

 

     Gdy pożyczasz bankowi swoje pieniądze możesz liczyć na 1% zysku. Gdy bank pożycza pieniądze tobie, jego zyski przekraczają 30%

Trzymając pieniądze na koncie de facto pożyczasz je bankowi. W zamian możesz liczyć na odsetki rzędu 1 proc., w porywach do 2 proc. Kiedy jednak bank pożycza pieniądze tobie, to jego zyski - poprzez odsetki, opłaty i inne prowizje - nieraz potrafią przekroczyć nawet 30 proc. Oto najprostsze wyjaśnienie dlaczego w okresie od stycznia do października br. działające na terytorium naszego kraju banki zarobiły na czysto aż 12,12 mld zł (+6,4 proc. r/r)!

(5/12/2016)

 

     Każdy ma gdzieś sankcje nałożone na Rosję, a najlepszy tego przykład idzie ze strony Niemiec i Francji

Hipokryzja Zachodu nie zna granic. Z jednej strony nakładają na Rosję sankcje gospodarcze za agresję na wschodnią Ukrainę i zajęcie Półwyspu Krymskiego. W tym samym jednak czasie zachodnie koncerny robią z Kremlem i rosyjskimi firmami wielomiliardowe deal'e. Najlepszym tego przykładem były do tej pory niemieckie spółki zaangażowane w projekt Nord Stream 2. Teraz dołączyła jeszcze francuska agencja Coface, która z oficjalnym błogosławieństwem władz w Paryżu ma współfinansować powstanie w Rosji gigantycznych zakładów produkcji skroplonego gazu.

(5/12/2016)

 

     Bezprecedensowa dominacja niemieckiego kapitału w polskich mediach. W skali Europy nie ma drugiego takiego przypadku

Podmioty o kapitale zagranicznym kontrolują w naszym kraju 76 proc. udziału w rynku prasy, z czego 3/4 należy do wydawców niemieckich. Na Zachodzie dobrze rozumieją, że media to zbyt ważny obszar, zbyt silnie wpływający na poglądy i działania obywateli, aby kontrolę nad nim oddawać innym (obcym). W Polsce doszło do sytuacji, w której trzema największymi wydawcami prasy są należące do Niemców wydawnictwa: Bauer, Ringier Axel Springer oraz Polska Press Grupa. Na czwartym miejscu uplasowała się... Agora.

(2/12/2016)

 

     Odlot Tuska: "Rzadko która sprawa została wyjaśniona tak dokładnie jak sprawa Amber Gold"

Długi pobyt Donalda Tuska w Brukseli wyraźnie mu nie służy. Były premier jakby nieco utracił kontakt z rzeczywistością. Przepytywany w wywiadzie telewizyjnym o sprawę Amber Gold powiedział, że "rzadko która z tego typu spraw została wyjaśniona tak dokładnie". No tak. Rzadko kiedy piramida finansowa może sobie spokojnie działać przez trzy lata i być podziwiana przez elity za "innowacyjność". Rzadko kiedy udaje się też przepompować niewiadomo gdzie i do kogo 850 mln zł. Rzeczywiście - sprawa jest wyjaśniona jak mało która...

(2/12/2016)

 

     W Polsce banki zarabiają jak w kolonii - czego nie zabiorą w odsetkach, to skubną w opłatach i prowizjach

Po trzech kwartałach br. działające na terytorium naszego kraju banki wygenerowały 11,4 mld zł zysku na czysto. Gdzie tkwi tajemnica sukcesu? Otóż cwane banki windują polskim kredytobiorcom rzeczywiste roczne stopy oprocentowania (RRSO) poprzez dorzucanie wysokich prowizji i opłat manipulacyjnych. Efekt jest taki, że stopa RRSO w Polsce jest wyraźnie wyższa niż na zachodzie Europy, a Polacy muszą płacić bankom znacznie więcej niż obywatele innych państw UE.

(1/12/2016)

 

     Psychoza u sympatyków KOD: Ustawa ma zakazać organizacji dwóch różnych zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, a oni, że to koniec demokracji (sic!)

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o zgromadzeniach nie będzie możliwe zorganizowanie dwóch różnych demonstracji w tym samym miejscu (szczególnie w odległości mniejszej niż 100 m.) i czasie. Wszystko po to, aby np. narodowcom nikt nie przeszkadzał w organizowaniu Marszu Niepodległości, a lewakom - Manify itp. Tymczasem sympatycy KOD wpadli w psychozę. Stwierdzili, że wspomniana nowelizacja to koniec możliwości organizowania legalnych demonstracji (!).

(1/12/2016)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP