r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- listopad 2016 -

 

 

     Albo podwyższamy kwotę wolną dla obywateli do poziomu posłów (30 451 zł) albo obniżamy posłom do poziomu obywateli (3 091 zł)

W kontekście kwoty wolnej od podatku warto przypomnieć, że formacja Pawła Kukiza już raz chciała odebrać podatkowe przywileje wszystkim posłom i senatorom. W kwietniu br. do Sejmu trafił projekt ustawy, której celem było zrównanie wysokości kwoty wolnej od PIT przysługującej parlamentarzystom, jak i pozostałym obywatelom. I co? I nic! - Projekt ten utknął gdzieś na etapie prac w sejmowej komisji, gdzie leży do dziś... Partiokracja chroni swoich przywilejów niczym oka w głowie.

(30/11/2016)

 

     Prawnicza patologia: Adwokat zatrzymany przez CBA. Za 30 tys. zł łapówki dla sędziego obiecywał załatwienie korzystnego wyroku. Ile takich układów funkcjonuje w skali kraju?

Adwokat z Ostródy obiecał swojemu klientowi załatwienie korzystnego wyroku, gdyż ma "chody" u sędziego Sądu Okręgowego w Elblągu. Przychylność sędziego miała kosztować 30 tys. zł przekazanych w kopercie. Nim jednak skorumpowany adwokat zdążył załatwić korzystny wyrok, został zatrzymany przez CBA. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia. Powstaje pytanie - ile jeszcze takich patologicznych układów wśród "zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi" funkcjonuje w skali kraju?

(29/11/2016)

 

     Szykuje się nowy deal Niemców z Rosjanami ponad głowami Polaków. Bruksela daje zielone światło. Nasza gospodarka może stracić miliardy euro

Dlaczego niemiecki gigant chemiczny BASF zaczął wyzbywać się swoich nawozowych aktywów? Powód jest prosty. Berlin - w ramach zacieśniania relacji z Moskwą - chce, aby nawozy sztuczne do Europy trafiały głównie z Rosji. Po drodze stoją jeszcze nasze zakłady chemiczne w Tarnowie i Policach. Wystarczy jednak, że Bruksela (gdzie Niemcy odgrywają kluczową rolę) przeforsuje zmianie unijnego prawa, które silnie uderzy w polskie zakłady i uczyni Rosjan faktycznymi monopolistami w zakresie dostaw nawozów do UE. Ten plan właśnie zaczyna być realizowany...

(28/11/2016)

 

     Tak jak można było się spodziewać - ekolodzy rozpoczęli atak na pomysł przekopu Mierzei Wiślanej. Kiedy do gry wejdzie Komisja Europejska?

Kilka dni temu przewidywałem, że nowe projekty rozwojowe (np. przekop przez Mierzeję Wiślaną) spowodują, że na nasz kraj spadnie plaga wrzeszczących ekologów. Nie spodziewałem się jednak, że nastąpi to tak szybko. Kilkanaście organizacji ekologicznych już rozpoczęło protesty przeciwko budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną oraz planom przyjęcia specjalnej ustawy, która ma uregulować kwestie prawne związane z tą inwestycją. Do kompletu brakuje jeszcze ingerencji przedstawicieli Komisji Europejskiej...

(28/11/2016)

 

     Prezes Fakro: Duńska komisarz UE cały czas coś robi dla duńskich firm. Gdy szukałem wsparcia u Janusza Lewandowskiego, ten powiedział, że "tak nie wypada"

Ryszard Florek, prezes polskiego Fakro - jednego z największych producentów okien w Europie - w wywiadzie dla "Forbes" zauważył ciekawą rzecz: "Dunka Margrethe Vestager jest komisarzem UE ds. konkurencji. Ona połowę spotkań ma z duńskimi przedsiębiorcami. Ciągle główkuje, co zrobić, by rozwijała się duńska gospodarka. Jak się zwróciliśmy do Janusza Lewandowskiego, gdy zasiadał w Komisji, to powiedział nam, że jest z Polski, więc mu nie wypada zabiegać o to, by polska firma nie była dyskryminowana w Unii Europejskiej" (sic!).

(25/11/2016)

 

     Michnik obudził się z ręką w nocniku - po 27 latach dostrzegł, że zasady wolnego rynku obowiązują także jego "Gazetę Wyborczą"

Zdaniem Adama Michnika przejawem represji stosowanych przez obecny obóz rządowy wobec "Gazety Wyborczej" jest ograniczanie jej prenumeraty przez państwowe instytucje oraz rezygnacja z wykupywania ogłoszeń i reklam przez spółki Skarbu Państwa. Wygląda więc na to, że po 27 latach założyciel "Wyborczej" dostrzegł w końcu, że pomoc rządu nie zawsze będzie wieczna, a brutalne zasady wolnego rynku muszą obowiązywać także wobec jego gazety.

(25/11/2016)

 

     Zohydzanie polskich inwestycji groźnych dla zagranicy weszło w fazę realizacji? Wyborcza krzyczy z nagłówka: "Przekop Mierzei to niewybaczalny błąd"

Ogłaszanie coraz to odważniejszych projektów rozwojowych (nowy terminal towarowy w Świnoujściu, przekop Mierzei Wiślanej) spowoduje, że lada chwila na nasz kraj spadnie plaga wrzeszczących ekologów, a instytucje europejskie (z Komisją Europejską na czele) zrobią wszystko, aby maksymalnie ograniczyć znaczenie tych inwestycji. Pierwszy etap zohydzania polskich przedsięwzięć groźnych dla zagranicznych interesów właśnie się rozpoczął. Wyborcza daje  tekst o tym, że "Przekop Mierzei to niewybaczalny błąd".

(24/11/2016)

 

     W 2016 roku bogaci stali się jeszcze bardziej bogatsi. W rękach 10 proc. ludzi znajduje się już 89 proc. majątku świata!

Opublikowany przez Bank Credit Suisse coroczny raport na temat światowego bogactwa ("Global Wealth Report 2016") potwierdza trwającą od wielu lat tendencję - świat się bogaci, ale nierównomiernie. Najwięcej zyskują ci najzamożniejsi z największymi majątkami. Najmniej najbiedniejsi, których majątki - w porównaniu do najbogatszych - stają się de facto coraz mniejsze. Po 2016 roku 10 proc. najzamożniejszych ludzi na świecie będzie dysponowało 89 proc. światowego bogactwa.

(24/11/2016)

 

     Paradoks współczesnej bankowości: Millenium Bank jest warty więcej (~5,3 mld zł) niż jego portugalski właściciel (~4,6 mld zł)

Właścicielem działającego na terytorium Polski Millenium Banku jest Banco Comercial Portugues (BCP). Portugalczycy mają pakiet kontrolny (50,08 proc.) akcji tego banku, który według giełdowej kapitalizacji jest obecnie warty ok. 5,3 mld zł. Co ciekawe - 16,7 proc. akcji BCP właśnie zostało przejęte przez chiński konglomerat Fosun za kwotę 175 mln euro. Idąc tropem tej wyceny należy stwierdzić, że 100 proc. akcji portugalskiego właściciela Millenium Bank jest obecnie warta 1,08 mld euro, czyli ok. 4,6 mld zł.

(23/11/2016)

 

     Wałęsa chce wyrzucać z okien, Komorowski przywalać dechą w łeb. Skąd u naszych byłych prezydentów tak wielka agresja?

"Czasami musimy walić przeciwnika dechą w łeb, żeby upomnieć się o swoje" - powiedział kilka dni temu były prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z członkami KOD w Poznaniu. Nieco wcześniej Lech Wałęsa zagroził, że "pomoże" swoim politycznym konkurentom "wyskakiwać przez okna". Skąd u naszych byłych prezydentów tak wielka dawka agresji? Czyżby "walka o demokrację" w ich wydaniu miała się opierać na "gołej, fizycznej sile", tak jak przekonywał niedawno Jerzy Stępień?

(23/11/2016)

 

     Warszawa, mamy PROBLEM! Po trzech kwartałach 2016 r. zadłużenie wzrosło o +68,2 mld zł. Do pobicia rekordu Tuska z 2010 r. brakuje już tylko 2,2 mld zł!

Zgodnie z opublikowanymi wczoraj przez Ministerstwo Finansów danymi - wrzesień okazał się być kolejnym miesiącem, w którym odnotowano wzrost zadłużenia (+3,508 mld zł). Licząc od początku roku dług Skarbu Państwa powiększył się już o +68,159 mld zł. Okazuje się, że do pobicia ustanowionego przez rząd Tuska rocznego rekordu wzrostu zadłużenia, ekipie Beaty Szydło brakuje już tylko 2,185 mld zł! Uwzględniając dotychczasowy trend oraz fakt, że do końca 2016 r. pozostało jeszcze trochę czasu, możemy się szykować na nowy niechlubny rekord...

(22/11/2016)

 

     Ranking ryzyka terroryzmu wg brytyjskiego MSZ: Polska wśród najbezpieczniejszych państw Europy

Zdaniem brytyjskie MSZ (British Foreign and Commonwealth Office) Polska jest jednym z najbezpieczniejszych państw na Starym 
Kontynencie pod względem ryzyka wystąpienia ataku terrorystycznego. Wnioski te potwierdzają niezależne badania na temat terroryzmu. Okazuje się, że nasz kraj jest jednym z nielicznych państw na świecie, które w ostatnich latach nie doświadczyło aktów terroru. Czyżby jednolitość narodowościowa oraz brak antagonistycznie nastawionych mniejszości miał jednak swoje plusy?

(22/11/2016)

 

     Główny słup w aferze Amber Gold skarży się na Polskę do Strasburga! Chce odszkodowania za przeciągający się areszt

Minęły już ponad cztery lata od upadku piramidy Amber Gold, którą ówczesne elity polityczne nazwały "innowacyjną". Blisko 851 mln zł przepadło bez wieści. Główny słup całej afery - Marcin P. - siedzi cichutko w więzieniu i milczy. No prawie. Nie tak dawno zaskarżył Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCz) w Strasburgu. Oficjalny powód to... przeciągający się areszt! Nie chcę krakać, ale przyjdzie nam (podatnikom) jeszcze płacić odszkodowania za to, że P. trafił za kratki.

(21/11/2016)

 

     Kto stał za "przepompownią kasy" Marcina P.? Dlaczego gdańskie organy ścigania charakteryzowały się skrajną opieszałością?!

W 2011 roku KNF wydaje alarmujące ostrzeżenie o tym, że Amber Gold może być gigantyczną piramidą finansową. Do prokuratury w Gdańsku trafiają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, jednak śledczy wykazują się zastanawiającą opieszałością. Przewodniczący KNF pisze w tej sprawie skargę do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Dziwnym zbiegiem okoliczności pismo to, zamiast do Seremeta, trafia do... prokuratury w Gdańsku, gdzie "utyka" na 3 miesiące! W tym czasie przez Amber Gold przepompowano kolejne miliony.

(18/11/2016)

 

     Smutna historia pewnej Brytyjki, która postanowiła pojechać na wakacje do Dubaju

Pewna 25-letnia Brytyjka postanowiła pojechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) na wakacje. Niestety w Dubaju padła ofiarą zbiorowego gwałtu. O fakcie tym postanowiła zawiadomić przedstawicieli lokalnej policji, co było jej gigantycznym błędem. Kobieta została bardzo szybko aresztowana. Postawiono jej zarzut seksu pozamałżeńskiego, który w ZEA - jako państwie muzułmańskim - jest surowo zabroniony. Obecnie oczekuje na proces. Grozi jej chłosta, więzienie lub nawet kara śmierci.

(18/11/2016)

 

     Uwaga wszystkich skupiona na obniżeniu wieku emerytalnego, a podwyżka VAT po cichu przechodzi sobie dalej!

Sejm przywrócił wczoraj poprzedni wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn). Problem w tym, że niejako w cieniu głosowania nad wiekiem emerytalnym uchwalono rządowy projekt o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, który wprowadza podwyżkę podstawowych stawek podatku VAT z 7 na 8 proc. i z 22 na 23 proc. Wszystko zatem wskazuje na to, że od 1 stycznia 2017 roku, zamiast płacić niższy VAT będziemy znowu musieli płacić więcej. 

(17/11/2016)

 

     Mało znany fakt: Wzrost PKB w III kw. 2016 r. wyniósł +2,5%. W czasach Tuska wzrost PKB niższy od obecnego był notowany przez... 9 kwartałów!

Medialny mainstream wręcz zlinczował rząd PiS za to, że wzrost produktu krajowego brutto (PKB) w trzecim kwartale br. wyniósł +2,5 proc. W tym kontekście warto odnotować, że w okresie kiedy premierem naszego kraju był Donald Tusk, czyli niekwestionowany pupilek tegoż mainstreamu, wskaźniki wzrostu PKB niższe od aktualnego były notowane przez dziewięć kwartałów (tj. ponad 800 dni). I co? I nic! Czołowe media o zasięgu ogólnokrajowym nie specjalnie się tym przejmowały.

(17/11/2016)

 

     Jak wygląda "europejska solidarność"? Ano tak: EBC umarza na potęgę niemieckie długi, a z Planu Junckera korzystają głównie niemieckie firmy...

Jean-Claude Juncker pod koniec 2014 roku wymyślił, że wpompuje w europejską gospodarkę 315 mld euro w ramach Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Po dwóch latach obowiązywania tego programu okazało się, że 91 proc. wsparcia trafiło do krajów "starej Unii", z czego najwięcej do Niemiec. Ale to nie koniec dopingu - od początku 2015 r. EBC non-stop drukuje nowe euro tylko po to, aby skupować za nie długi państw strefy euro. Kto jest największym beneficjentem? A jakżeby inaczej - 200 mld euro poszło na skup niemieckich obligacji!

(16/11/2016)

 

     W "złotym okresie" rządów PO-PSL największe firmy z zagranicy odprowadzały do budżetu ponad dwa razy mniej podatku niż największe polskie firmy

Okazuje się, że 500 największych firm kontrolowanych przez zagraniczny kapitał, które w latach 2011-2013 działały na terytorium Polski, odprowadziło ponad dwa razy mniej podatku dochodowego niż 500 największych polskich firm. Podatek płacony przez zagraniczne podmioty był też procentowo niższy względem przychodów od podatku płaconego przez polskie firmy. Nie powinno nas to jednak dziwić - z raportu organizacji Global Financial Integrity (GFI) wynika, że Polska była liderem w UE jeśli chodzi o drenaż środków finansowych przez zagraniczne podmioty.

(15/11/2016)

 

     Mściwa Francja: Od kilku tygodni z francuskiego rynku przewozowego eliminowane są firmy z polskim kapitałem

Decyzja o nie kupieniu 50 Caracali była potężnym ciosem dla francuskiego sektora zbrojeniowego. Tuż po jej ogłoszeniu Airbus Helicopters poinformował, że zwolni pół tysiąca ludzi, a prezydent Francji oficjalnie obraził się na nasz kraj. To jednak nie koniec reperkusji - okazuje się, że francuskie służby od kilku tygodni zaczęły ostro prześwietlać polskie firmy przewozowe. Cel jest jeden - eliminacja polskich przewoźników z francuskiego rynku...

(14/11/2016)

 

     Mało znany fakt: W latach 2008 - 2014 w Polsce zlikwidowano łącznie 1146 szkół. Temat nie przebił się jednak do medialnego mainstreamu

W kontekście sporu o gimnazja i pomysłu ich likwidacji (a właściwie wchłonięcia przez szkoły podstawowe i średnie) warto przypomnieć o tym, co działo się w latach 2008 - 2014. Otóż zamknięto wówczas aż 1146 szkół i to bez żadnej reformy systemu oświaty. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie nie było pieniędzy na ich utrzymanie. Pracę straciło przy tym tysiące nauczycieli, a mimo temat ten nie przebił się do medialnego mainstreamu, tak jak dziś kwestia gimnazjów...

(14/11/2016)

 

     Lis chciał, aby na wczorajszym marszu KOD pojawiło się pół miliona ludzi. Ostatecznie było ich 50-razy mniej (#siłaKOD)

Wydaje się, że wczorajszy dzień był ostatecznym gwoździem do trumny dla KOD-u wykreowanego przez Kijowskiego, Petru i Lisa. Redaktor naczelny Newsweek Polska wyzywał i zachęcał wszystkich swoich sympatyków do wielkiej mobilizacji i organizacji marszu "pół miliona ludzi" z okazji 11 listopada. Rzeczywistość okazała się jednak dla niego druzgocąca. Na marszu KOD pojawiło się wczoraj zaledwie... 10 tys. osób.

(12/11/2016)

 

     Trump wskazuje na Polskę jako sojusznika, który wzorcowo wypełnia swoje zobowiązania wobec NATO i USA

Donald Trump pytany, czy jako prezydent USA wyśle amerykańskie wojska na ratunek członka NATO, który zostanie zaatakowany przez zewnętrznego agresora, odpowiedział, że zanim podejmie taką decyzję najpierw sprawdzi "czy zaatakowane państwo wywiązywało się ze swoich zobowiązań". W tym kontekście warto przypomnieć przemówienie Trumpa z 28 września br., podczas którego wskazał na Polskę, jako na przykład sojusznika USA, który wzorcowo wypełnia swoje zobowiązania wobec NATO i USA.

(10/11/2016)

 

     To już pewne: Trump wygrał wybory w USA! Czy polskie elity polityczne obudzą się teraz z "ręką w nocniku"?

Zamiast wpatrywać się jak w obrazek w ustępującego Obamę, słuchać nie mającego znaczenia Hollande czy tracąca poparcie społeczne Merkel, lepiej zawczasu trzeba było nawiązać kontakty z ludźmi od Trumpa, Marie Le Pen czy niemieckiej prawicy. To oni będą bowiem decydować o losach świata w najbliższych latach. Niestety mam wrażenie, iż nasze elity polityczne całkowicie przespały ten moment.

(9/11/2016)

 

     Ciekawostka z Izraela - tamtejszy rząd chce zamknąć ogólnokrajową telewizję, gdyż jest nazbyt "liberalna". Czy świat zdążył już wyrazić zaniepokojenie?

W kontekście wolności słowa i politycznych na nią naciskach warto rzucić okiem na to, co dzieje się w Izraelu. Tamtejszy rząd rozważa zamknięcie ogólnokrajowej publicznej telewizji (Channel 1) oraz radia (Israel Radio) z powodu zbyt liberalnej linii programowej. Na ich miejsce mają powstać zupełnie nowe publiczne podmioty, których linia programowa będzie zdecydowanie bardziej narodowo-semicka. Czy świat zdążył już wyrazić z tego powodu zaniepokojenie, czy może coś przegapiliśmy...?

(9/11/2016)

 

     Międzynarodowa Agencja Energetyczna potwierdza: Niemcy nadal emitują najwięcej CO2 w całej UE

Zgodnie z najnowszym raportem Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), mimo rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii, Niemcy są wciąż niekwestionowanym liderem emisji CO2 w Unii Europejskiej. W skali roku posyłają ze swoich kominów do atmosfery aż 723,3 mln ton CO2 (Polska - 279 mln ton). W przeliczeniu per capita, czyli na "głowę" jednego mieszkańca, daje to wynik 9,04 tony/os. (w Polsce - 7,15 tony/os.). 

(8/11/2016)

 

     Dlaczego, gdy Rzepliński łamie ustawę o TK, to ani KOD, ani Komisja Wenecka czy inni "obrońcy demokracji" nie reagują?

Niekwestionowany przez nikogo art. 26 z obowiązującej ustawy o TK stanowi jasno: Trybunał orzeka w pełnym składzie 15 sędziów w/s zgodności z Konstytucją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Andrzej Rzepliński uznał jednak, że stoi ponad prawem i w tym przypadku nie będzie przestrzegał ustawy. O zgodności z Konstytucją ustawy o TK orzeknie on sam i 4 wybranych przez siebie sędziów. Efekt? Obecny prezes TK stwierdził, że przepisy o wyborze swojego następcy są konstytucyjne, ale i tak to on zadecyduje kto nim zostanie...

(8/11/2016)

 

     Ankara grozi Unii nową falą migrantów na Święta. Ciekawe co na to Tusk? (wcześniej: "Nikt nie ma prawa pouczać Turcji w sprawie tego, co powinna zrobić")

Widząc słabość brukselskich elit, tureckie władze postanowiły zagrać va banque. Zagroziły, że jeśli Unia Europejska w najbliższym czasie nie zniesie obowiązku wizowego dla Turków, to rząd w Ankarze wypowie umowę w/s uchodźców i migrantów. To w praktyce może oznaczać nową falę migrantów, która wpłynie do Europy w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Ciekawe, co na to Donald Tusk, który jeszcze kilka miesięcy temu twierdził, że "nikt nie ma prawa pouczać Turcji w sprawie tego, co powinna zrobić"...

(7/11/2016)

 

     SLD w 2013: "Trzeba jak najszybciej zlikwidować gimnazja". SLD w 2016: "Apelujemy do ministra edukacji o wycofanie projektu likwidacji gimnazjów"

W kwestii likwidacji gimnazjów można mieć różne poglądy. PiS obiecywał to w trakcie kampanii wyborczej i wszystko wskazuje na to, że słowa w tej mierze dotrzyma. Całkowitą woltę stanowiska przeszła za to SLD. Jeszcze w 2013 roku przedstawiciele tej partii twierdzili, że gimnazja się nie sprawdziły i trzeba je jak najszybciej zlikwidować. Trzy lata później uznali, że to zły pomysł i ramię w ramię ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego apelują do rządu o wycofanie się z planowanej reformy...

(5/11/2016)

 

     Jak niskie mamy podatki widać na przykładzie paliwa: Aby uzbierać na 1 litr benzyny musimy pracować 10 razy dłużej niż Amerykanie!

Cena kupowanego w Polsce paliwa jest istotnie wypaczona przez mnogość i wysokość naliczonych przy okazji podatków. VAT, podatek akcyzowy, opłata paliwowa czy zapasowa przyczyniają się do tego, że rachunek za tankowanie na stacji rośnie o minimum 60 proc. W ten sposób, aby uzbierać pieniądze na zakup jednego tylko litra benzyny, musimy pracować blisko 10 razy dłużej niż statystyczny obywatel USA, gdzie podatki za sprzedawane paliwo są dużo niższe niż w naszym kraju...

(4/11/2016)

 

     Fundacja, która żyje z publicznych dotacji, szkoli ludzi z innych fundacji, jak wnioskować o publiczne dotacje na fundacje... Tak wygląda wzorcowe zapętlenie systemu!

"Zdecydowana większość tych różnych fundacji i NGO-sów, to bezczelne wyłudzanie i marnowanie pieniędzy podatników w imię szczytnych haseł" - w taki sposób prof. Stanisław Żerko ocenił ostatnie doniesienia medialne nt. milionowych dotacji przekazywanych fundacjom, w których władzach zasiadają ludzie sympatyzujący z KOD/PO. Czy prof. Żerko ma rację? Należy sobie uświadomić, że niektóre z tych fundacji biorą publiczną kasę, aby szkolić ludzi z innych fundacji, jak brać publiczną kasę na fundację...

(3/11/2016)

 

     Polska miała być omijana szerokim łukiem przez zagraniczne firmy. Wygląda więc na to, że Mercedes, Toyota czy LG inwestują tutaj za karę...

Dotychczasowi beneficjenci III RP rok temu zaczęli straszyć, że Polska - po odsunięciu od władzy PO-PSL - stanie się omijaną szerokim łukiem czarną dziurą europejskiej gospodarki i nikt nie będzie chciał tutaj inwestować swoich pieniędzy. Początkowo nie wyglądało to dobrze. S&P obniżyło rating, a inwestycje wyhamowały o 10 proc. Kolejne miesiące przyniosły jednak odwrócenie trendu. Decyzje o nowych fabrykach Mercedesa (Daimler), Toyoty czy LG świadczą o tym, że zagraniczni inwestorzy nie bardzo przejmują się groźbami starych pryków z KOD.

(2/11/2016)

 

     Turcja zamyka dekretem dziesięć kurdyjskich dzienników. Reporterzy bez Granic wzywają UE do sankcji gospodarczych przeciwko Polsce!

Władze w Ankarze robią sobie coraz większe jaja z wolności mediów. Turecki rząd, powołując się na ustawę o stanie wyjątkowym, właśnie nakazał zamknięcie dziesięciu kurdyjskich dzienników oraz agencji informacyjnej. I co? I nic. Kasa z Brukseli jak leciała, tak leci dalej. W tym samym czasie rząd w Warszawie przestał zamawiać ogłoszenia płatne w "Gazecie Wyborczej" oraz ograniczył jej prenumeratę. Efekt? Reporterzy bez Granic wzywają UE do nałożenia sankcji gospodarczych przeciwko Polsce!

(2/11/2016)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP