r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- październik 2016 -

 

 

     Ceny węgla szybują ostro do góry, a jego sprzedaż znowu bije rekordy. I pomyśleć, że jeszcze rok temu "eksperci" mówili, iż kopalnie to można już tylko pozamykać...

Z danych opublikowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) wynika, że wrzesień był rekordowy pod względem sprzedaży węgla wyprodukowanego w Polsce. Nasze kopalnie sprzedały go łącznie w ilości 8,4 mln ton, kiedy w poprzednich miesiącach średnia sprzedaż wahała się między 5,3 a 6,5 mln ton. Co więcej - cena węgla na światowych rynkach ostro szybuje do góry. Od kwietnia urosła już o ponad 75 proc.! I pomyśleć, że jeszcze rok temu "eksperci" mówili, iż kopalnie to można już tylko zamykać...

(31/10/2016)

 

     CETA podpisana. Teraz czas na na supertajną TiSA (Trade in Services Agreement)!

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział wczoraj otwartym tekstem: "CETA to pozytywny sygnał, który wiele znaczy w tym szczególnym momencie historii UE". Kolejnym celem eurokratów może być supertajna TiSA (Trade in Services Agreement), czyli Porozumienie w sprawie handlu usługami, którego nadrzędnym celem jest liberalizacja dostępu do rynku usług związanych z bankowością, służbą zdrowia czy transportem. Dlaczego obecne elity polityczne tak bardzo chcą wzmocnić wielkie korporacje kosztem państw narodowych?

(31/10/2016)

 

     Komorowski zasłynął kiedyś tekstem: "Zmień pracę, weź kredyt". Dzisiaj o wiele bardziej pasowałoby: "Załóż fundację, weź dotację..."

Wszyscy dobrze pamiętamy, jak ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski na zadane mu pytanie o to, co ma zrobić młoda osoba, która boryka się z finansowymi problemami, odpowiedział, aby "zmieniła pracę i wzięła kredyt". Po tym, jak ujawniono informację nt. kwot przelewanych do różnego rodzaju "pozarządowych organizacji", nasz były prezydent zamiast radzić zmienić pracę i brać kredyty najzwyczajniej w świecie mógłby zasugerować, aby zakładać fundacje i brać od rządu odpowiednio wysokie dotacje...

(28/10/2016)

    

     Podwyżkami podatków ekipa Tuska wydrenowała z naszych kieszeni dodatkowe 60 miliardów zł. Dlaczego wówczas wszyscy "podatkowi eksperci" siedzieli cicho?

Nie dajmy się zwieść propagandzie środowisk zbliżonych do "Soku z Buraka" - by żyło się lepiej (swoim) ekipa "liberałów" spod znaku PO podniosła nam VAT, akcyzę na paliwo, składkę rentową, podatki lokalne. Dodatkowo podatkiem Belki obciążyła wszystkie rachunki bankowe, zlikwidowała ulgę budowlaną oraz internetową i na 8 długich lat zamroziła kwotę wolną od PIT. Dlaczego wszyscy dzisiejsi "podatkowi eksperci" siedzieli wówczas cicho? Dlaczego nie krytykowali władzy mimo, że koszty tej fiskalnej paranoi wyniosły z grubsza licząc 60 mld zł?!!

(27/10/2016)

 

     Polskie pociągi wjeżdżają do Niemiec, czyli program Luxtorpeda 2.0 nabiera rozpędu

Przypomnijmy - w czerwcu wyprodukowany przez fabrykę PESA z Bydgoszczy pociąg Link był pierwszym w całości polskim pociągiem dopuszczonym do ruchu w Niemczech. Teraz fabryka Pafawagu we Wrocławiu będzie produkowała dla Niemców super szybkie pociągi Bombardier na zamówienie Deutsche Bahn. Jak widać mamy w naszym kraju możliwości, aby stworzyć nowoczesny pociąg, na którego zakup nie trzeba brać gigantycznych kredytów poręczanych przez Skarb Państwa, tak jak to zrobiono w przypadku francusko-włoskiego Pendolino.

(27/10/2016)

 

     My tu o parasolkach i czarnych protestach, a tymczasem Komisja Europejska wchodzi w decydujący deal z Gazpromem w/s Nord Stream!

W Brukseli właśnie szykują się do zawarcia ostatecznego deal'u z Gazpromem w sprawie Nord Stream i zwiększenia przepustowości lądowych gazociągów na terytorium Niemiec! Wszystko po to, aby jeszcze bardziej uzależnić Europę Zachodnią od rosyjskiego gazu, wzmocnić pozycję Niemiec jako państwa tranzytowego, a przy okazji osłabić pozycję naszego kraju. Niestety w Polsce, gdzie topowym tematem ostatnich dni są czarne feministki i ich światopoglądowe protesty, mało kogo to interesuje. A może tak właśnie ma być, aby mało kogo to interesowało...?

(26/10/2016)

 

     Te dwie pozycje ze sprawozdania finansowego fundacji Jerzego Stępnia pokazują dlaczego warto "bronić demokracji"

Zarządzana przez Jerzego Stępnia "Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej" otrzymywała od rządu PO-PSL gigantyczne dotacje na działalność. I nie mówimy tutaj o kwotach rzędu kilkudziesięciu, czy kilkuset tysięcy złotych. Mówimy o wielomilionowym, regularnym wsparciu pieniędzmi podatników, dzięki któremu fundacja kierowana obecnie przez przedstawiciela " sędziowskiego salonu III RP" mogła prężnie działać. 

(26/10/2016)

 

     Sławomir Nowak, a może Sławko Nowaczenko? Konstytucja Ukrainy stanowi jasno: "Obywatel Ukrainy nie może być wydalony lub wydany innemu państwu"

Kariera polityczna Sławomira Nowaka w Polsce skończyła się w 2014 roku. Został on wówczas skazany za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych. Stał się również bohaterem "afery podsłuchowej", kiedy to w trakcie nagranej rozmowy wyraził obawę, że kontrola skarbowa wykaże nieprawidłowości u jego żony. Spalony w naszym kraju odnalazł się na Ukrainie. Teraz przyjął obywatelstwo tego państwa. Warto zauważyć, że 1) konstytucja Ukrainy gwarantuje mu praktyczną nietykalność, a 2) ukraińskie prawo nie pozwala na posiadanie drugiego obywatelstwa.

(25/10/2016)

 

     W kontekście czarnych protestów warto przypomnieć o jednym: Polska jest najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w całej Europie (oficjalne dane UE)!

Zgodnie z raportem Agencji Praw Podstawowych UE Polska jest dla kobiet najbezpieczniejszym krajem w całej Europie! W takich "postępowych" krajach jak Francja czy Wlk. Brytania przemocy fizycznej lub seksualnej doświadczyło 44% kobiet, w Holandii - 45%, w Szwecji - 46%, a w Danii aż 52%. kobiet! Tymczasem w Polsce ten współczynnik wynosi zaledwie 19%. Warto o tym przypominać za każdym razem, gdy czarne feministki zaczynają wykrzykiwać, że czują się w Polsce "zniewolonymi ofiarami przemocy patriarchatu".

(25/10/2016)

 

     Ekipa Tuska sprzedała akcje Azotów wbrew opinii ABW i po zaniżonej o 150 mln zł cenie. Takich "złotych transakcji" było niestety więcej...

Przypomnijmy, że wiosną 2013 roku ekipa Donalda Tuska wyprzedała pakiet 12,1 proc. akcji Azotów Tarnów, czego konsekwencją było obniżenie udziału Skarbu Państwa w tej spółce z 45 do 33 proc. i ryzyko przejęcia przez rosyjskich konkurentów. Co jednak najbardziej bulwersujące - rząd Tuska sprzedał wspomniany pakiet Azotów po 52 zł za akcję, mimo że na giełdzie w Warszawie ich cena stała wówczas po 65 zł. Ktoś kosztem państwa zyskał na tym deal'u ponad 150 mln zł! Niestety, takich "złotych transakcji" było więcej...

(24/10/2016)

 

     Tak płynie kasa od stołecznego urzędu dla Agory, powiązanych spółek oraz zaprzyjaźnionych organizacji. Załapała się nawet fundacja, gdzie wiceprezesem jest córka Komorowskiego

Co roku na realizację różnego rodzaju projektów, eventów, patronatów, kampanii informacyjnych oraz szkoleń warszawski ratusz wydaje grube miliony złotych. Strumień pieniędzy płynie m.in. do Agory, jej spółki-córki odpowiedzialnej za reklamę (AMS) oraz wielu zaprzyjaźnionych organizacji i fundacji. Żeby było jasne - wszystko to dzieje się w majestacie prawa i na pełnym legalu.

(24/10/2016)

 

     Egipt zdementował sprzedaż Mistrali komukolwiek. Czy odpowiedzialny za "analizę dezinformacji medialnych" Misiewicz poniesie ostateczną konsekwencję?

Kilka dni temu MON poinformował, że Bartłomiej Misiewicz zajmuje się obecnie "analizą dezinformacji medialnych, wymierzonych w bezpieczeństwo państwa". Jeśli tak jest, to pierwsza próba mu nie wyszła kompletnie. Jego przełożony Antoni Macierewicz wystrzelił z rewelacją, jakoby Egipt sprzedał Rosji francuskie Mistrale za 1 USD. Informacja podana przez rosyjski portal topnewsrussia.ru okazała się być jednak totalną bujdą. Czy odpowiedzialny za "analizę dezinformacji medialnych" Misiewicz nie mógł zapobiec tej kompromitacji?

(22/10/2016)

 

     Na pielgrzymkę do Watykanu na koszt podatnika polecieć chciało mnóstwo posłów. Gdy się okazało, że bilet trzeba kupić z własnych środków, to nagle chętnych zabrakło...

Według pierwotnych planów na dzisiejszą pielgrzymkę do Watykanu, w ramach obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, posłowie mieli polecieć za darmo. Chętnych było bardzo wielu. Pomysł darmowego wyjazdu oprotestowali posłowie Kukiz'15 i wicemarszałek z tego klubu Stanisław Tyszka, który stwierdził, że pieniądze podatników nie powinny być w ten sposób wydatkowane. Efekt? - Za przelot do Rzymu poseł będzie musiał zapłacić 1200 zł. W ślad za tą decyzją liczba uczestników pielgrzymki drastycznie spadła.

(22/10/2016)

 

     Warszawa ma obecnie więcej radnych (485) niż Berlin, Paryż i Nowy Jork razem wzięte (323)!

Pod względem liczby radnych trudno na świecie znaleźć miasto, które przebiłoby... Warszawę! Okazuje się, że w naszej stolicy jest ich łącznie aż 485. Dla porównania - w większym od Warszawy Paryżu radnych jest 172. W Berlinie w radzie miasta zasiada dokładnie 100 reprezentantów, a w liczącym 8,3 mln mieszkańców Nowym Jorku jest ich zaledwie 51! Liczba warszawskich radnych to doskonały przykład jak nam jeszcze daleko do spełnienia postulatu taniego państwa.

(21/10/2016)

 

     Postępy postępu: Władze miasta Lund (Szwecja) dla powracających żołnierzy ISIS proponują darmowe mieszkania i program reintegracji (!)

Chciałoby się powiedzieć - to się nie dzieje naprawdę. A jednak... Władze położonego na południu Szwecji miasta Lund podjęły decyzję, aby bojownikom ISIS, którzy zdecydują się powrócić do Lund, przygotować mieszkanie, wsparcie finansowe i program reintegracji (edukacja + pomoc w znalezieniu zatrudnienia). Ta kontrowersyjna decyzja ma zapobiec sytuacji, w której "nawróceni dżihadyści" po kilku miesiącach znowu zapragną zabijać w imię Allaha jako członkowie ISIS.

(21/10/2016)

 

     Niemiecka fundacja wykłada kasę na urodziny TK? Ciekawe jak zareagowaliby Niemcy, gdyby np. kremlowska organizacja sponsorowała fetę niemieckiego TK w Karlsruhe?

Dwa dni temu na jaw wyszło, że niemiecka fundacja im. Konrada Adenauera wsparła finansowo obchody 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego organizowane w Gdańsku. Andrzej Halicki, jeden z czołowych polityków PO, pytany czy zagraniczna fundacja powinna wspierać działalność polskiego sądu konstytucyjnego, nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć. Pomóżmy zatem panu Halickiemu i zadajmy mu pytanie jaka byłaby reakcja Niemiec, gdyby np. rosyjska/francuska/amerykańska organizacja sponsorowała fetę niemieckiego TK w Karlsruhe?

(20/10/2016)

 

     "Firma w Czechach", czyli czego nagle Polacy zaczęli szukać w Google. Zbiegło się to w czasie z ogłoszeniem nowych propozycji rządu w/s podatków. Przypadek? Nie sądzę...

Nikt, nawet przedstawiciele rządu, nie ma już wątpliwości - nowe regulacje podatkowe, które zaczną obowiązywać od początku 2018 roku uderzą w tzw. klasę średnią. Spora grupa przedsiębiorców i samozatrudnionych straci część swoich dochodów z uwagi na realnie wyższe opodatkowanie niż do tej pory. Niestety, efekt takiego działania może przynieść skutki odwrotne od zamierzonych. Tysiące osób, zamiast płacić podatki w Polsce, zacznie się bowiem fiskalnie rozliczać w innych państwach UE. Czy rząd wziął to w ogóle pod uwagę?

(20/10/2016)

 

     Kwota wolna od podatku: Kraje trzeciego świata vs Polska

Okazuje się, że w kwestii wysokości kwoty wolnej od podatku nasz kraj może się porównywać jedynie z biednymi i zacofanymi państwami tzw. trzeciego świata. W Mauretanii kwota wolna od PIT to równowartość ok. 3200 zł. W blisko 30 razy biedniejszej od Polski Tanzanii, kwota wolna od podatku to równowartość ok. 4000 zł! Bezkonkurencyjny jest także biedniutki Nepal, gdzie PKB na osobę jest 17 razy mniejsze od polskiego - tam kwota wolna stanowi równowartość... 12500 zł!

(19/10/2016)

 

     Miał być koniec przywilejów dla zagranicznych korporacji w Polsce, a tymczasem CETA/TTIP przywileje te tylko umacniają...

Jeszcze na początku roku rząd zapowiadał proces wygaszania zawieranych przez poprzednie władze z różnymi państwami na świecie tzw. dwustronnych umów o ochronie inwestycji (w skrócie: BIT), które dzisiaj w uprzywilejowanej pozycji stawiają przede wszystkim zagraniczne korporacje. Teraz okazuje się, że zamiast BIT-ów wejdą CETA/TTIP, które dla międzynarodowych korporacji są gwarantem zachowania dotychczasowych przywilejów. Wygląda więc na to, że zamiast dobrej zmiany będzie żadna.

(19/10/2016)

 

     Berlin podjął decyzje: Imigranci będą pozbawiani zasiłków. Najwięcej stracą... Polacy

Niemieckie ministerstwo pracy podjęło decyzję, aby zaoszczędzić na pomocy socjalnej wypłacanej obywatelom państw Unii Europejskiej i przygotowało projekt ustawy, który znacząco zaostrza kryteria wymagane do spełnienia, aby otrzymać niemiecki zasiłek. Ustawa ta najmocniej uderzy w Polaków, którzy wśród narodowości wchodzących w skład UE stanowią najliczniejszą grupę pobierającą zasiłki.

(18/10/2016)

 

     Arogancja lekarzy, bezduszność systemu oraz ciągły deficyt kasy - czy z polską służbą zdrowia naprawdę nie można nic zrobić?

To, że część sędziów zalicza siebie do "nadzwyczajnej kasty ludzi", to już wiemy. Jednak historie na temat arogancji i buty wielu lekarzy wykonujących swój zawód w ramach NFZ powodują, że "nadzwyczajna sędziowska kasta" staje się przy nich małym, niewiele znaczącym problemem. O ile bowiem z sędziami - statystycznie - mamy do czynienia raz na kilka lat, o tyle z publicznej służby zdrowia korzystamy znacznie częściej. A jest ona, niestety, przesiąknięta systemową bezdusznością podgrzewaną przez ciągły deficyt środków finansowych...

(18/10/2016)

 

     Polska regularnie wspierała Francję w jej misjach wojskowych w Afryce (Mali, Czad, Kongo, RŚA). Czy w razie potrzeby Francja wsparłaby dzisiaj Polskę?

Francja pogroziła nam ostatnio "przejrzeniem współpracy wojskowej". Powodem ma być decyzja o zakończeniu negocjacji w/s zakupu 50 Caracali za 13,4 mld zł. Groźba ta brzmi niezwykle ciekawie w kontekście zaangażowania polskiego wojska w misje stabilizacyjne i szkoleniowe w byłych francuskich koloniach (gdzie Francja wciąż ma potężne interesy). Warto odnotować, że w ciągu ostatnich 10 lat Polska wysłała do takich krajów jak Mali, Czad, Kongo czy Rep. Środkowoafrykańska ponad 640 żołnierzy.

(17/10/2016)

 

     Trybunał arbitrażowy Światowej Organizacji Handlu (WTO) uznał, że UE celowo przymykała oko na nieuczciwe praktyki pomocy dla francusko- niemieckiego Airbusa!

Komisja Europejska zaciekle zwalcza wszelkie przejawy pomocy publicznej w Polsce, ale gdy chodzi o wspieranie niemieckich czy francuskich firm, to potrafi "przymknąć oko". Trybunał arbitrażowy Światowej Organizacji Handlu (WTO) uznał, że Unia Europejska nie wyeliminowała w dostatecznym stopniu możliwości udzielania państwowych dotacji dla francusko-niemieckiego Airbusa. Chodzi o kwotę niskooprocentowanych państwowych pożyczek i innych form pomocy (unijnych inwestycji) w łącznej kwocie 22 mld euro...

(17/10/2016)

 

     Francja nagięła unijne procedury dot. zamówień publicznych by ratować fabrykę pociągów Alstoma. I co...? I Jajco!

Kilka tygodni temu francuski rząd, bez przetargu i z naruszeniem unijnych przepisów o zamówieniach publicznych, zamówił 15 pociągów TGV o wartości 630 mln euro. Wszystko po to, by ratować przed likwidacją fabrykę pociągów Alstoma w miejscowości Belfort na wschodzie Francji. Czy to nie jest przypadkiem niedozwolona pomoc publiczna i ograniczenie dostępu innych firm do przetargu? Ależ oczywiście, że tak! Na szczęście problem dotyczy francuskiej firmy, a nie polskich stoczni, więc Bruksela przyklepie i będzie OK.

(14/10/2016)

 

     Pilnowanie przez inwalidów i starych dziadków obiektów wojskowych było kpiną z polskiego wojska. MON podjął słuszną decyzję, aby to ograniczyć

Co roku kilkaset milionów złotych (w 2016 ma to być aż 422 mln zł!) trafiało do około 50 prywatnych firm ochroniarskich, które wystawiały emerytowanych cieciów do pilnowania infrastruktury Polskich Sił Zbrojnych. MON chce obecnie istotnie ograniczyć ochronę wojskowych obiektów przez prywatne agencje i stworzyć pododdziały jednostek wojskowych, których celem - w ramach szkolenia programowego - będzie ochrona i obrona obiektów wojskowych.

(14/10/2016)

 

     Podniesiona to miała być kwota wolna od podatku, a nie podatki. Zarżnięcie klasy średniej jednolitą daniną fiskalną to nie jest "dobra zmiana"

Rządzący coraz głośniej mówią o pomyśle zastąpienia podatku PIT, składek na ZUS i ubezpieczenia zdrowotne jednolitą daniną. Idea sama w sobie jak najbardziej słuszna, diabeł tkwi jednak w szczegółach. Z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że od stycznia 2018 r. obowiązywać będzie kilkanaście (!) progresywnych stawek opodatkowania, które najmocniej uderzą w przedsiębiorców i samozatrudnionych. Zamiast uproszczenia systemu spora grupa ludzi dostanie "jednolicie wyższy" podatek do zapłacenia, a to nie jest "dobra zmiana".

(13/10/2016)

 

     "Pruszków przy WSI to była mafia trzepakowa". Skala defraudacji w SKOK Wołomin tylko potwierdza tę tezę

Jarosław S., ps. Masa, najsłynniejszy świadek koronny w Polsce, powiedział kiedyś w jednym z wywiadów, że prawdziwą mafią były Wojskowe Służby Informacyjne. Jego Pruszków przy ludziach z WSI miał być tylko "mafia trzepakowa". Jeśli spojrzymy na "dokonania" byłych funkcjonariuszy tej - mającej PRL-owskie korzenie - formacji wojskowej, to można dojść do wniosku, że Masa miał niestety rację. Szczególnie widać to przy okazji finansowej skali afery SKOK-u Wołomin.

(13/10/2016)

 

     I to jest dobra zmiana! "Pakiet paliwowy" potężnie uderzył w oszustów, przemytników i wyłudzaczy VAT. Budżet zyskuje miliardy złotych

To, czego nie można było przeforsować w ciągu 8 lat rządów PO-PSL, udało się w ciągu roku rządów PiS. W sierpniu wszedł w życie tzw. pakiet paliwowy, czyli nowelizacja prawa eliminująca szereg luk w przepisach VAT, akcyzowych i koncesyjnych. Luki te do tej pory przynosiły przestępcom wielomiliardowe zyski, a jednocześnie powodowały gigantyczne straty po stronie Skarbu Państwa. Po zaledwie 2 miesiącach funkcjonowania pakietu sprzedaż paliw z legalnych źródeł wzrosła do poziomów nienotowanych nigdy w historii!

(12/10/2016)

 

     Czeska minister obrony z zarzutami za zakup przepłaconych samolotów CASA produkowanych przez firmę wchodzącą w skład... Airbus Military

W kontekście medialnej nawalanki w/s Caracali i zerwania negocjacji offsetowych przez polski rząd z francuskim Airbusem warto wspomnieć o historii jaka miała miejsce u naszych południowych sąsiadów. Zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych postawiono tam Vlaście Parkanovej - byłej minister obrony w czasie, kiedy Czechy podejmowały decyzję o zakupie wojskowych samolotów CASA produkowanych przez EADS (część Airbus Military). Zdaniem śledczych Parkanova zgodziła się na zakup 4 samolotów przepłacając za nie 22,5 mln euro...

(12/10/2016)

 

     We Francji na niespotykaną dotąd skalę wzmaga się antysemityzm i chrystianofobia. Europejskie elity twierdzą jednak, że to Polska ma problem z nietolerancją i ksenofobią

Oficjalne dane są zatrważające. We Francji drastycznie wzrasta liczba antysemickich i antychrześcijańskich ataków. Obecnie w ciągu roku dochodzi tam do około 2 tysięcy przestępstw i incydentów wymierzonych bezpośrednio w żydów lub chrześcijan (napaści, prześladowania, profanacje miejsc kultu, mowa nienawiści). Europejskie elity nie widzą jednak problemu. Wolą debatować o sytuacji Polsce i rzekomym "zagrożeniu demokracji", aniżeli o realnych problemach, które przybierają niepokojące rozmiary.

(11/10/2016)

 

     Krótka historia o tym, jak Francja Izrael wystawiła. Czyli: o ważności niektórych umów i sojuszy zawieranych z Paryżem

Wokół histerii jaka zapanowała w związku z Caracalami, których od 2005 roku wyprodukowano łącznie 61 (a my mieliśmy ich kupić aż 50) warto mieć świadomość dwóch rzeczy: Francja na pierwszym miejscu zawsze stawia własny interes, szczególnie jeśli w grę wchodzi duża kasa. Stąd straszenie, że jak zrezygnujemy z wielomiliardowego zamówienia, to oni zrewidują swoje relacje z nami. Po drugie - Francja wielokrotnie wystawiała do wiatru swoich partnerów i sojuszników, co powoduje, że groźbami o "rewizji relacji" niespecjalnie powinniśmy się przejmować.

(10/10/2016)

 

     Autokompromitacje PiS-u są dla tej partii o wiele groźniejsze niż wszystkie ataki Platformy, Nowoczesnej i KOD-u razem wzięte

Obniżenie wymogów kompetencyjnych dla członków rad nadzorczych w Polskiej Grupy Zbrojeniowej tylko dlatego, by móc tam wsadzić Misiewicza, komedia wokół Rady Mediów Narodowych, polecenie żołnierzom oglądania z TVP Info czy roczny zakaz pracy dla fotoreportera, który zrobił zdjęcie posłance wietrzącej sobie stopy na sali plenarnej Sejmu. Oto przykłady autokompromitacji PiS-u, które są dla tej partii o wiele groźniejsze niż wszystkie ataki PO, Nowoczesnej i KOD-u razem wzięte. Nieudolność, a może zaczadzenie władzą?

(10/10/2016)

 

     W punkt: "Gdyby rządziła PO kupilibyśmy Caracale po super (dla Francuzów) cenie, na offsecie zrobiliby nas jak chłopa w sądzie, a media ogłosiłyby sukces"

Z kontraktem na wielozadaniowe śmigłowce dla polskiego wojska od początku była niezła jazda. Najpierw rząd PO-PSL odrzucił oferty na produkowane w Polsce Blackhawki i AW149, by wybrać propozycję Francuzów na sprzęt produkowany za granicą. Potem okazało się, że śmigłowców będzie tylko 50 (zamiast 70), a ich łączna cena urośnie z 11,8 do 13,3 mld zł. Gdyby nadal rządziła PO, to w zaprzyjaźnionych mediach pewnie wciąż sączyliby narrację o niebywałym geniuszu negocjacyjnym ministra Siemoniaka.

(7/10/2016)

 

     PO i Nowoczesna chciały przedłużenia totalnej aborcyjnej nawalanki aż do stycznia 2017 roku! Pytanie tylko - po co? Liroy świetnie demaskuje ich hipokryzję (VID)

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka odrzuciła wczoraj obywatelski projekt ustawy w/s zakazu aborcji. Nagle zerwali się posłowie Platformy i Nowoczesnej, którzy zawnioskowali o przedłużenie prac sejmowej komisji nad ustawą "Stop aborcji" aż do 11 stycznia 2017 roku! Czy chodziło im tylko o przedłużenie totalnej aborcyjnej nawalanki? Piotr "Liroy" Marzec świetnie zdemaskował ich hipokryzję (VIDEO)!

(6/10/2016)

 

     Spełnia się czarny sen Angeli Merkel? Większość zamachowców z Paryża przybyło do Europy... udając uchodźców! Wykorzystali m.in. szlak przez Węgry

Spośród 10 terrorystów - którzy 13 listopada 2015 r. zabili w Paryżu 130 osób, a 360 ranili - aż 7 przedostało się do Europy udając uchodźców. Większość z nich wykorzystała do tego tzw. węgierski szlak, który został zamknięty dopiero, gdy Orban (wbrew opinii eurokratów w Brukseli) postawił wzdłuż granic swojego kraju płot z drutu kolczastego. Czy na naszych oczach spełnia się czarny sen Angeli Merkel? Wszak to ona podjęła decyzję o zaproszeniu migrantów do Europy...

(6/10/2016)

 

     Symboliczna kara dla bohaterki afery reprywatyzacyjnej w Warszawie! Zajmowane stanowisko służbowe obniżono jej o... jeden stopień (sic!)

Ludzie w Polsce za kradzież batonika wartego 0,99 zł mogą trafić na odsiadkę do pudła. Gdy w grę wchodzą jednak miliony, to kary potrafią być biegunowo odmienne. Marzena Kruk, bohaterka afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, za utajnienie w urzędniczym oświadczeniu majątkowym informacji o wielomilionowych odszkodowaniach, jakie otrzymywała w ramach tzw. reprywatyzacji, została ukarana... obniżeniem stanowiska służbowego o jeden stopień. Tak, że tego.

(5/10/2016)

 

     Wypływają skandaliczne maile sędziów TK, a spora część mediów milczy, bo ponoć prywatne. Z Watergate było podobnie

Z ujawnionych wczoraj maili sędziów TK jednoznacznie wynika, że jeszcze przed wprowadzeniem przez PO poprawki umożliwiającej dokonanie skoku na Trybunał, sędziowie zdawali sobie doskonale sprawę z tego, że jest ona niekonstytucyjna. Co więcej - obawiali się, że ówczesna opozycja to wykorzysta w toku kampanii wyborczej i sugerowali podjęcie u premier Kopacz i prezydenta Komorowskiego "akcji wyjaśniającej". Czy tak powinna wyglądać "niezawisłość"?!

(4/10/2016)

 

     Uwaga wszystkich skupiona na "czarnym proteście", a CETA po cichutku przechodzi sobie dalej

Kiedy uwaga wszystkich skupiona jest na "czarnym poniedziałku", czyli protestach w sprawie ustawy, której nie ma - w tle, zupełnie po cichu, procedowany jest nadal projekt CETA, czyli Comprehensive Economic and Trade Agreement. Rząd przedstawi swoje stanowisko w tej sprawie (aprobatę) prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu, ale mało kogo będzie ono obchodziło, gdyż w centrum wydarzeń będą "czarne protesty", aborcja i inne spory światopoglądowe.

(3/10/2016)

 

     PO dba o swój "żelazny elektorat" i zapowiada likwidację IPN i CBA. Kapusie, ubecy i aferzyści już zacierają ręce!

Podczas wczorajszej konwencji PO, szef tej partii Grzegorz Schetyna zapowiedział, że gdy powtórnie dojdą do władzy to zlikwidują IPN i CBA. Czy to jednoznaczny sygnał w stronę kapusi, ubeków i aferzystów, iż żadne CBA czy IPN-y nie powinny im życia uprzykrzać? A może to spełnianie zobowiązań wobec swojego "żelaznego elektoratu"? Wszak TW Bolek może być z tych zapowiedzi zadowolony. Tak samo jak osadzeni w więzieniach kryminaliści, którzy - jak do tej pory - zawsze głosowali na PO.

(3/10/2016)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP