r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- wrzesień 2016 -

 

 

     Eurokraci chcą debatować o sytuacji kobiet w Polsce? Będzie śmiech jak im wyjdzie, że sytuacja kobiet za Tuska była dokładnie taka sama jak obecnie...

To jest jednak niesamowite, jak oni w tej Brukseli i Strasburgu muszą się nudzić. Parlament Europejski chce debatować o sytuacji kobiet w Polsce. W domyśle chodzi o ustawę, której nie ma i kwestię, w której instytucje unijne nie mają nic do powiedzenia. Ale niech debatują - jestem ciekawy ich reakcji, kiedy zrozumieją, że sytuacja kobiet w Polsce za Tuska, czyli obecnego prezydenta Europy, była dokładnie taka sama jak obecnie... Będzie śmiech!

(30/09/2016)

 

     Polska zajmuje 109. miejsce na świecie w rankingu mierzącym transparentność działań rządu. Od czasu Tuska awansowaliśmy aż o 1 miejsce!

W rankingu World Economic Forum mierzącym przejrzystość i transparentność działań i decyzji rządów poszczególnych państw świata nasz kraj zajął... 109. miejsce na świecie. Zdaniem autorów raportu bardziej transparentne i przejrzyste decyzje podejmują rządzących w takich krajach jak Albania, Kirgistan czy Bangladesz. Niestety od czasu odejścia Donalda Tuska awansowaliśmy zaledwie o 1 pozycję...

(30/09/2016)

 

     Wyborcza wyje, bo odcięli im dopływ gotówki za reklamy i komunikaty spółek Skarbu Państwa. To się nazywa "DOBRA ZMIANA"!

Dominika Wielowieyska, jedna z czołowych publicystek "Gazety Wyborczej", poskarżyła się na twitterze, że PiS ogranicza im zlecenia na publikowanie rządowych komunikatów oraz reklam spółek Skarbu Państwa. Innymi słowy - odcinane jest całkiem spore źródło gotówki dla Agory, z którego Adam Michnik i jego koledzy czerpali pełnymi garściami przez ponad ćwierć wieku. To się nazywa "DOBRA ZMIANA"! :-)

(29/09/2016)

 

     Nagłówek w Fakt24.pl (Ringier Axel Springer): "Za PiS więcej łapówek!". Rzeczywistość: 4-krotnie wzrosła skuteczność w wykrywaniu przestępstw korupcyjnych

Media kontrolowane przez koncern Ringer Axel Springer mają chyba jakąś dziwną tendencję do manipulowania tytułami swoich artykułów. Najpierw Onet.pl pisał o tym, że Polonia wygwizdała Dudę, choć w rzeczywistości była to grupka kilku sympatyków KOD. Teraz Fakt24.pl donosi w tytule, że za PiS jest "więcej łapówek", mimo, iż w rzeczywistości w blisko czterokrotnie wzrosła wykrywalność przestępstw korupcyjnych.

(29/09/2016)

 

     Za PO-PSL Energa dorobiła się 44 spółek-córek. Właśnie zapadła decyzja, aby zredukować ich liczbę do 13. Oszczędności sięgną 40 mln zł rocznie. Można? Jak widać, można!

Za rządów poprzedniej ekipy państwowe przedsiębiorstwa charakteryzowały się wysokim stopniem "uspółkowienia". Do byle projektu powoływano specjalną spółkę z prezesem, zarządem i radą nadzorczą. Stanowisk i stołków do obsadzenia było co nie miara. Kontrolowana przez Skarb Państwa Energa dorobiła się np. aż 44 spółek-córek i podmiotów zależnych. Obecnie podjęto decyzja o redukcji ich liczby do zaledwie 13, co w skali roku ma przynieść 40 mln zł oszczędności. Można? Można i trzeba!

(28/09/2016)

 

     Na niemieckich dworcach drastycznie wzrosła liczba kradzieży. Zdaniem policji stoją za tym... "międzynarodowe grupy kieszonkowców"

Dziwne i niepokojące rzeczy dzieją się u naszych zachodnich sąsiadów. Najpierw fala ksenofobii i ataków na ośrodki dla uchodźców. Potem fala napaści seksualnych. Później fala terroru. A teraz doszedł do tego wzrost przestępczości i złodziejstwa na kolejowych dworcach. A wszystko to jakimś dziwnym trafem zbiegło się z decyzją Angeli Merkel o otwarciu niemieckich granic dla migrantów. Przypadek?

(28/09/2016)

 

     Brytyjski GUS: Polki rodzą najwięcej dzieci wśród wszystkich imigrantów z UE. Dzietność naszych rodaczek urosła tam do poziomu 3,3! W Polsce to zaledwie 1,3...

Brytyjski urząd statystyczny opublikował kilka dni temu dane na temat dzietności imigrantów przybywających do Zjednoczonego Królestwa z innych państw należących do UE. Okazało się, że w tej kategorii bezkonkurencyjne są... nasze rodaczki! Na statystyczną Polkę mieszkającą w UK przypada średnio aż 3,3 dziecka. Co ciekawe - ostatni raz taką dzietność w Polsce notowano w latach 60-tych XX wieku...

(27/09/2016)

 

     W 1944 r. Rosjanie i Żydzi zorganizowali pogrom polskiej wsi Koniuchy. W odróżnieniu od Jedwabnego zbrodnia ta nie wywołuje jednak większego zainteresowania

Wczesnym rankiem 29 stycznia 1944 roku uzbrojone grupy partyzanckie Rosjan i Żydów wspierane przez Litwinów postanowiły dokonać pogromu zamieszkałej przez Polaków wsi Koniuchy. Chałupy, w których żyli nasi rodacy były podpalane. Jeśli ktoś próbował uciec z palącego się domu musiał liczyć się z tym, że napastnicy otworzą do niego ogień z pistoletów i karabinów. W ten sposób zginęło 38 osób - mężczyzn, kobiet i dzieci. W odróżnieniu od Jedwabnego zbrodnia ta nie wywołuje jednak większego zainteresowania...

(27/09/2016)

 

     Co tam konstytucja! Co tam ustawy! Rzepliński sam napisze regulamin TK i na jego podstawie wybierze sobie następcę!

Szykuje się nam kolejna zadyma w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, a dokładnie wyboru nowego prezesa TK. Wiele wskazuje na to, że obecny prezes - Andrzej Rzepliński - będzie chciał ominąć Konstytucję i ustawę o TK, tylko po to, aby mieć pewność, że jego następca będzie stał po "właściwej stronie politycznego sporu". Innymi słowy - zrobią wszystko, by nowym prezesem TK został ktoś z nadania PO/PSL...

(26/09/2016)

 

     Polski Solaris pokonał niemieckiego Mercedesa! Nagroda "Bus of the Year 2017" trafiła do Polski! Można? Można i trzeba! (ZOBACZ VIDEO)

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Hanowerze nagrodę "Bus of the Year 2017" otrzymał... polski Solaris! Uznanie członków jury z 20 państw zdobył model Urbino Electric produkowany w Bolechowie pod Poznaniem. Jak widać mamy potencjał, aby konkurować z największymi potęgami motoryzacyjnymi na świecie!

(26/09/2016)

 

     Podatek od kapitału w państwowych firmach, czyli jak minister Tchórzewski chce skutecznie wydrenować spółki Skarbu Państwa!

Szykuje się nam kreatywna księgowość LEVEL HARD! Podwyższając sztucznie kapitał zakładowy w największych spółkach Skarbu Państwa minister Tchórzewski z rządu PiS chce z nich wydrenować podatkami ok. 10 mld zł! Powiem szczerze - pomysłowość co najmniej na poziomie Vincenta Rostowskiego. Od czasu uznania budżetowych dotacji do ZUS jako "bezzwrotnych pożyczek" w celu ukrycia rzeczywistej skali deficytu, nie widziałem większego księgowego przewału w majestacie prawa...

(24/09/2016)

 

     W Sejmie aborcyjna nawalanka, a w tle po cichu forsują kontrowersyjną umowę CETA i nową składkę ZUS...

Atmosferę w polskim parlamencie rozgrzała wczoraj do czerwoności debata na temat aborcji oraz ewentualnych zmian w ustawie, która tę kwestię reguluje. Uwaga niemal wszystkich mediów skupiła się oczywiście tylko na tym sporze. Tymczasem zupełnie w tle forsowana jest kontrowersyjna umowa CETA, która w praktyce może doprowadzić do zalania Polski żywnością genetycznie modyfikowaną oraz dopuści opcję pozywania naszego kraju przez międzynarodowe korporacje. Po cichu trwają także prace nad nową składką ZUS...

(23/09/2016)

 

     Onet donosi: "Polonia w USA wygwizdała parę prezydencką". Rzeczywistość: Grupka sfrustrowanych sympatyków KOD próbuje opluć prezydencki samochód. Onet, der Onet... :-)

Nazywanie kilku sfrustrowanych sympatyków KOD-u per "Polonia w USA" jest w mojej ocenie ostrym nadużyciem semantycznym. Prawda jest bowiem taka, że Polonia w USA przywitała prezydenta niezwykle ciepło i sympatycznie. Skromna, kilkuosobowa grupka sympatyków KOD, która wyzwiskami, niecenzuralnymi gestami i pluciem próbowała obrazić prezydenta i jego małżonkę z zachowaniem Polonii nie miała nic wspólnego.

(23/09/2016)

 

     Bank Światowy wspiera zagraniczne sieci handlowe. Zagraniczne sieci unikają tu opodatkowania. Tak to się właśnie kręci...

Przypomnijmy - Bank Światowy i EBOiR pożyczyły właścicielowi Lidla blisko miliard dolarów na ekspansję w Europie środkowo-wschodniej. Efekt był taki, że niemieckie sklepy zdominowały polski krajobraz i wykosiły sporą cześć lokalnej konkurencji. Ale to nie koniec kontrowersji - dzięki stosowaniu różnych form tzw. "optymalizacji" największe sieci handlowe często unikają płacenia w naszym kraju podatku dochodowego CIT. 

(22/09/2016)

 

     Jak PO lokowała swoich w spółkach i agencjach to wszystko grało i hulało? Jak Petru wylądował w RN PKP to było git? Czy oni wszyscy doznali dziś jakiejś amnezji?!

Partii Kaczyńskiego nie zaszkodzą przeboje z Trybunałem Konstytucyjnym, ustawą o prokuraturze czy inne Komisje Weneckie. PiS-owi zaszkodzi chamski nepotyzm i kumoterstwo, czyli to, na co przyzwolenia wśród społeczeństwa nigdy nie będzie. W tym wszystkim dziwi jednak zachowanie poprzedniej ekipy rządowej, która wytykając "misiewiczostwo" zapomniała, że po spółkach i agencjach Skarbu Państwa sama rozlokowała tysiące swoich działaczy i członków rodzin. Amnezja czy hipokryzja?

(22/09/2016)

 

     Kiedy Juncker rządził Luksemburgiem, jego kraj stał się wylęgarnią nielegalnych optymalizacji. Tuż przed tym jak sprawa wyszła na jaw, uciekł na stanowisko szefa KE...

W 2014 roku ujawniono, że rząd Luksemburga (któremu kierował Jean-Claude Juncker) zawarł z 340 międzynarodowymi korporacjami tajne umowy dot. optymalizacji podatkowych. Dzięki temu firmy te mogły unikać płacenia podatków w innych krajach, w których prowadziły działalność zarobkową (np. w Polsce). Tuż przed tym, jak sprawa wyszła na jaw Juncker "uciekł" do Brukseli na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Jak do tej pory konsekwencje karne tej afery ponieśli jedynie dziennikarze, którzy ją ujawnili.

(21/09/2016)

 

     Komisarz Bieńkowska i obrona niemieckich, francuskich oraz portugalskich marketów przed nałożeniem na nie podatku

Elżbieta Bieńkowska spotykała się z lobbystami reprezentującymi interesy działających w naszym kraju zagranicznych sieci handlowych, które chciały uwalenia projektu podatku od sieci handlowych w Polsce. Niedługo później Komisja Europejska wydała decyzję nakazująca wstrzymanie działania tego podatku. Jak widać - interesy zagranicznych sieci handlowych są dla eurokratów priorytetowe.

(21/09/2016)

 

     Unijna obłuda: EBC drukuje miliardy euro, za które umarzane są niemieckie długi. Polska może zapomnieć o takim wsparciu. Czy to nie jest nieuczciwa konkurencja?!!

Europejski Bank Centralny od blisko dwóch lat prowadzi politykę drukowania setek miliardów euro i skupowania za nie długów krajów wchodzących w skład eurolandu. Oczywiście największym wygranym tej polityki są Niemcy, którym w ciągu ostatniego 1,5 roku wykupiono w ten sposób aż 172 mld euro długu! Czy to nie jest przypadkiem niedozwolona pomoc publiczna? Dlaczego Polska nie może liczyć na podobne wsparcie? Dlaczego Komisja Europejska czepia się nas w zakresie podatku od supermarketów, a przymyka oko na to, co robi EBC?!!

(20/09/2016)

 

     Pierwszym projektem Nowoczesnej było "Nie dla finansowania partii z budżetu". Gdy przyszło co do czego, to pobiegli na skargę do SN, że im PKW dotacje odbiera

Ugrupowanie Ryszarda Petru miało chwalebny zamiar. Ich pierwszy projekt ustawy dotyczył zakazu finansowania partii politycznych z budżetowych pieniędzy. Rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Gdy Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdania finansowe Nowoczesnej z wyborów parlamentarnych, a tym samym odebrała jej 4,5 mln zł budżetowych subwencji w skali roku, to przedstawiciele tej partii natychmiast polecieli na skargę do Sądu Najwyższego z prośbą o rewizje decyzji PKW. Tak, że tego...

(20/09/2016)

 

     Niemcy są od nas lepsi nie tylko w piłkę nożną. Mają także... 12 razy większą kwotę wolną od podatku!

Kilka dni temu Legia Warszawa przegrała z Borussią Dortmund aż 0-6. Przepaść dzieląca polski futbol od niemieckiego jest olbrzymia. Jednak jeszcze większa przepaść dzieli oba kraje, jeśli weźmiemy pod uwagę fiskalne zniewolenie podatkiem dochodowym. Niemiecki minister finansów właśnie zakomunikował, że w przyszłym roku kwota wolna od PIT wzrośnie tam do poziomu 8822 euro. To równowartość aż 12 (!) polskich kwot wolnych od podatku!

(19/09/2016)

 

     Komisja Europejska wsłuchała się w głos lobbystów. Będzie nowe prawo wprowadzające autocenzurę i podatek od linków!

Komisja Europejska szykuje wielką reformę praw autorskich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż jest ona pisana do spółki z korporacjami i lobbystami, którzy je reprezentują. Jak donosi portal di.com.pl - nowe zmiany mają zmusić wydawców stron internetowych do wprowadzenia mechanizmów autocenzury oraz wprowadzić tzw. podatek od linków.

(19/09/2016)

 

     Czy rząd chce represjonować opozycję? Minister Ziobro zapowiedział zaostrzenie kar dla... alimenciarzy!

Zbigniew Ziobro zapowiedział wczoraj zaostrzenie kar dla osób, które nie płacą zasądzonych sądownie alimentów. Zgodnie z jego propozycją do więzienia będzie można trafić już w przypadku zaległości przekraczającej 3 miesiące. Kto wie, może KOD będzie musiał zorganizować jakiś specjalną manifestacje. Wszak najsłynniejszym alimenciarzem w Polsce w ciągu ostatnich miesięcy był nie kto inny, jak nieformalny lider antyrządowej opozycji, czyli - Mateusz Kijowski.

(17/09/2016)

 

     Jak TK zablokował wyjaśnianie skandalicznej prywatyzacji polskiego sektora bankowego. Warto przypomnieć tę zastanawiającą historię...

Śp. Józef Oleksy, w przypływie szczerości, wyznał kiedyś jedną ważną rzecz o pierwszych latach istnienia III RP: "Przekręty szły, tak... w bankach zrobiono krętactwo, tylko naukowe! W całej Europie nie ma drugiego kraju, który by tak lekkomyślnie sprzedał banki". W marcu 2006 roku Sejm powołał komisję śledczą, która miała wyjaśnić okoliczności prywatyzacji sektora bankowego w Polsce. I nagle wszystkie siły rzuciły się, aby tę komisję uwalić, a ostateczny cios nadszedł ze strony... tak, tak - Trybunału Konstytucyjnego!

(16/09/2016)

 

     Władza się zmieniła, ale umowy na A1 i A2 pozostały tajne. Obywatele nadal nie mają prawa wiedzieć ile miliardów z naszych podatków trafia do prywatnych firm!

Prywatne firmy zarządzające płatnymi odcinkami autostrad w Polsce otrzymują w ciągu roku z Krajowego Funduszu Drogowego nawet 10-razy więcej, niż wynoszą wszystkie wpływy z tytułu poboru opłat na bramkach. Niestety, zwykły Kowalski nie ma prawa wiedzieć dlaczego tak się dzieje, bowiem szczegóły umów jakie rządy PO-PSL oraz SLD zawierały z tymi firmami z niewiadomych przyczyn zostały objęte klauzulą tajności. I w żaden sposób nie zmieniła tego "dobra zmiana" PiS...

(16/09/2016)

 

     Efekt 500+? W Warszawie rodzi się rekordowa liczba dzieci, a w skali kraju już po I połowie 2016 r. odnotowano +6% wzrost urodzeń!

Jak do tej pory statystyki demograficzne wyglądały fatalnie. Z roku na rok w naszym kraju rodziło się coraz mniej dzieci. Wszystko wskazuje jednak na to, że rok 2016 będzie przełomowy. Zgodnie z oficjalnymi statystykami GUS w okresie styczeń - czerwiec br. urodziło się aż o 10 tys. dzieci więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku (wzrost o blisko +6%). Absolutne rekordy bite są w Warszawie. Po pierwszym półroczu urodziło się tam 18 tys. maluchów, kiedy średni rocznik przedszkolny liczy ok. 20 tys. dzieci!

(15/09/2016)

 

     Analitycy Bank of America/Merrill Lynch: "Polityka gospodarcza PiS jest bardziej rozważna niż obawiał się tego rynek"

Wyczekiwana przez totalną opozycję katastrofa gospodarcza coś nie może nastąpić. Owszem, straszenie PiS-em przyniosło wymierne efekty. Z warszawskiej giełdy uciekł... spekulacyjny kapitał z zagranicy. Poza tym jednak nic specjalnego się nie wydarzyło. Nie powinny nas zatem dziwić opinie analityków Bank of America/Merrill Lynch o tym, że "polityka gospodarcza PiS okazała się być bardziej rozważna niż obawiał się tego rynek".

(15/09/2016)

 

     Totalne fiasko debaty o Polsce. Wściekły atak przy pustej sali europarlamentu. To był naprawdę żałosny widok...

Szumnie zapowiadana przez posłów Platformy Obywatelskiej debata na temat Polski okazała się być totalnym fiaskiem. Sala posiedzeń Parlamentu Europejskiego świeciła pustkami. Najliczniejszą obecną na miejscu grupę europosłów stanowili członkowie PO... Tak to wszystko się kończy, gdy na siłę próbuje się zrobić problem z niczego...

(14/09/2016)

 

     Nieźle! Julia Pitera wykupiła od miasta stołecznego Warszawy mieszkanie za... 15 tys. zł. Jeden m2 w centrum kosztował ją 224 zł!

Julia Pitera najpierw prawi o standardach, o tym jak brzydzi się kłamstwem, a gdy przychodzi co do czego, to prawomocne wyroki sądów nakazujące jej przeproszenie za szerzenie kłamstwa i nieprawdy ma głęboko gdzieś. Bardzo głęboko... Wizerunkowym strzałem może być też sprawa mieszkania w centrum Warszawy, które wykupiła od miasta za - uwaga - 14,9 tys. zł! Czy nad tropicielką "afery dorszowej" za 8 zł zbierają się coraz ciemniejsze chmury?

(14/09/2016)

 

     Platforma to jednak "Janusze" internetu. Przekaz dnia chamsko i bezrefleksyjnie rozsyłają metodą Ctrl+C / Ctrl+V! :-)

Trzej ważni reprezentacji Platformy Obywatelskiej w Europarlamencie, tj. Michał Boni, Janusz Lewanowski oraz Barbara Kudrycka - prawdopodobnie otrzymali ten sam tzw. przekaz dnia (krótką notatkę jak danego dnia wypowiadać się w mediach). Problem w tym, że wszyscy oni postanowili ją zacytować na swoich twitterowych kontach. Efekt był przezabawny! Później został jeszcze bezrefleksyjnie powielony przez dziesiątki kolejnych kont sympatyzujących PO... "Janusze" :-) 

(13/09/2016)

 

     Sędzia z Poznania zatwierdzała fałszywe testamenty, dzięki czemu jej mąż "odziedziczył" kamienicę. Jak to leciało? Sól tej ziemi? Nadzwyczajna kasta ludzi?!

Ta sprawa pokazuje jak bardzo wymiar sprawiedliwości, który ukonstytuował się w III RP, potrafi być pobłażliwy dla własnych funkcjonariuszy. Pewna sędzia z Poznania uznała sfałszowany testament, o którym wiedziała że jest podrobiony. Beneficjentem tego przekrętu był jej mąż - radca prawny, który "odziedziczył" w ten sposób kamienice w centrum Poznania. Konsekwencje? Sędzia została skazana za... przestępstwo NIEUMYŚLNE, co później pozwoliło jej dalej pracować w zawodzie sędziego! Oto "sól tej ziemi"... 

(13/09/2016)

 

     Prawicowy kandydat na prezydenta Austrii chce swojego kraju w Grupie Wyszehradzkiej

Norbert Hofer, prawicowy kandydat na prezydenta Austrii w powtórzonej (z uwagi na fałszerstwa) turze wyborów (odbędzie się 4 grudnia) chce wprowadzić swój kraj do Grupy Wyszehradzkiej. Deklaracja ta padła podczas spotkania Hofera z prezydentem Czech Miloszem Zemanem. Austriacki kandydat na głowę państwa stwierdził, że "większa Grupa Wyszehradzka miałaby silniejszą pozycję w Unii Europejskiej". I trudno nie przyznać mu racji. Zapraszamy!

(13/09/2016)

 

     Chcieli likwidować górnictwo, a tu proszę! Ceny węgla nagle wystrzeliły do góry, pojawiła się perspektywa wielkich zysków, a akcje JSW podrożały o 400%!

W ciągu ostatnich 4 miesięcy ceny węgla na światowych giełdach podrożały o 1/3. Zauważalny wzrost cen tego surowca spowodował, że ceny akcji największych polskich spółek wydobywczych wystrzeliły mocno do góry. Jeszcze w styczniu za 1 walor Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) na giełdzie w Warszawie trzeba było płacić ok. 9,00 zł. Teraz kosztuje on 47,00 zł, co oznacza wzrost o ponad 400%! Ciekawe jak się dzisiaj mają wszyscy ci "eksperci", co chcieli likwidować cały sektor górniczy w Polsce?

(12/09/2016)

 

     Szwajcarski minister pękał ze śmiechu, kiedy czytał ustawę dostosowującą tamtejsze prawo do unijnych standardów!

To trzeba zobaczyć! Hans Rudolf Merz, szwajcarski minister finansów, nie mógł powstrzymać śmiechu, kiedy z mównicy parlamentu odpowiadał na interpelację w/s ustawy o handlu mięsem. Co go tak rozśmieszyło? Ano to, że regulacje do których musiał się odnieść w swoim wystąpieniu powstały na bazie unijnych przepisów wprowadzonych na grunt prawa szwajcarskiego.

(11/09/2016)

 

     Sąd uznał, że można mówić, iż PiS tworzy "państwo mafijne". Ale za nazwanie PSL "zorganizowaną grupą przestępczą" nakazał przeprosić. Widać niekonsekwencję...

Wygląda na to, że "nadzwyczajna kasta ludzi" (to słowa sędzi Naczelnego Sądu Administracyjnego) jest dość niekonsekwentna w swoich orzeczeniach. Z jednej strony nakazuje Pawłowi Kukizowi przeprosić PSL na antenie TVN24, TVN Info i na łamach Super Expressu za nazwanie tej partii "zorganizowaną grupą przestępczą". Z drugiej strony uznaje, że mówienie o PiS, iż tworzy "państwo mafijne" jest w granicach "dozwolonej krytyki".

(10/09/2016)

 

     PE chce debatować o Polsce, bo rzekomo zagrożone są tu prawa z Karty Praw Podstawowych! Jeśli tak, to kiedy debata o Niemczech (1,2 tys. ataków na imigrantów) czy Francji (stan wyjątkowy, Calais)?

Frakcja europarlamentu, do której należy PO, podjęła decyzję, aby w przyszłym tygodniu znowu debatować o naszym kraju. Oficjalnym powodem ma być "sytuacja w Polsce i jej wpływ na prawa podstawowe zapisane w Karcie Praw Podstawowych UE". Jeśli tak, to kiedy w Parlamencie Europejskim dojdzie do debaty o sytuacji w Niemczech (tysiące ataków na imigrantów, jak i obywateli) oraz Francji (stan wyjątkowy, Calais)? Czyż sytuacja w tych krajach nie ma wpływu na prawa zapisane w Karcie Praw Podstawowych?

(9/09/2016)

 

     Gdzie była Unia, kiedy ekipa Tuska chamsko ukrywała deficyt i na masową skalę stosowała kreatywną księgowość?

Obecny minister Skarbu Państwa właśnie podjął decyzję o przymusowym umorzeniu 39,15 mld zł "pożyczki", jaką rząd Tuska przyznał Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych. Pożyczka ta była w istocie księgową manipulacją uruchomioną tylko po to, aby sztucznie zaniżyć rozmiar deficytu budżetowego. Powstaje pytanie - gdzie były wówczas salonowe media? Gdzie byli ekonomiści i obrońcy państwowości? Gdzie byli eurokraci z Brukseli? Dlaczego nikt z nich nie podnosił larum, że oto Tusk nam państwo niszczy od środka?!

(9/09/2016)

 

     Misiewicz, czyli miękkie podbrzusze Macierewicza

Jedno jest pewne - przez zamieszanie wokół Bartłomieja Misiewicza rykoszetem oberwie jego mentor i głównym promotor, czyli Antoni Macierewicz. Najpierw medialna burza wokół odznaczenia Misiewicza Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju po zaledwie 8 miesiącach pracy dla MON. Teraz stołek w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, mimo nie ukończenia studiów wyższych i kursu dla członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Czy kariera 26-letniego Misiewicza nie rozwija się zbyt szybko?

(8/09/2016)

 

     Tylko 30 proc. leków kupowanych w Polsce jest produkowanych w naszym kraju. W Niemczech jest to 95 proc.

W zakresie patriotyzmu gospodarczego Niemcy mogą być dla nas wzorem. Nasi zachodni sąsiedzi bardzo często kupują produkty tworzone we własnym kraju, co, rzecz jasna, ma bezpośrednie przełożenie na gospodarkę i stabilność finansową. Ot dla przykładu wskażmy na rynek farmaceutyczny - aż 95 proc. leków kupowanych w niemieckich aptekach pochodzi z zakładów farmaceutycznych ulokowanych w Niemczech. W Polsce współczynnik ten wynosi zaledwie 30 proc.

(8/09/2016)

 

     Opieszała jak "nadzwyczajna kasta ludzi"? Polskie sądy potrzebują średnio aż 685 dni na rozstrzygnięcie sporu między przedsiębiorcami. Sądy na Węgrzech jedynie 395 dni

Irena Kamińska, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz prezes Stowarzyszenia Sędziów Themis, określiła sędziów jako "nadzwyczajną kastę ludzi". Zapomniała dodać, że kasta ta jest też "opieszała". Mimo, że Polska jest w czołówce UE pod względem liczby sędziów, a nakłady na sądownictwo są jednymi z najwyższych w całej Europie, to na rozstrzygnięcie przed sądem sporu dotyczącego spraw majątkowych potrzebujemy średnio aż 685 dni. To sporo, jeśli porównać szybkość działania sądów w innych państwach. 

(7/09/2016)

 

     10 lat więzienia i 2 tys. batów na plecy za przyznanie się na twitterze do ateizmu. To Arabia Saudyjska - kraj, który przewodzi Radzie Praw Człowieka ONZ

Paradoks współczesności: Sąd w Arabii Saudyjskiej skazał 28-letniego mężczyznę na 10 lat więzienia i 2000 batów, za to, że na twitterze przyznał się do ateizmu. Dodatkowo ma on zapłacić równowartość ok. 5000 dolarów zadośćuczynienia. Ateizm w Arabii Saudyjskiej jest od niedawna traktowany jako forma terroryzmu. Arabia przewodzi Radzie Praw Człowieka ONZ. Kurtyna.

(7/09/2016)

 

     Odpowiedzialny za śmierć wielu osób Kiszczak nigdy nie poszedł do paki. Facet, który się temu symbolicznie sprzeciwił trafił do więzienia na 10 miesięcy

W sprawie Czesława Kiszczaka - komunistycznego zbrodniarza, szefa PRL-owskiej bezpieki - skupia się cały bezmiar niesprawiedliwości III RP. Przez ponad 26 lat trwania rzekomo wolnej Polski, nigdy nie trafił on choćby na jeden dzień do więzienia. Co innego człowiek, który symbolicznie przeciwstawił się takiemu stanowi rzeczy poprzez rzucenie śmietankowym tortem w sędzie orzekającą w/s Kiszczaka. Dla niego sądy III RP były bezwzględne i na 10 miesięcy posadziły go do paki.

(6/09/2016)

 

     OECD: Statystyczny Polak w 2015 r. spędził w pracy 1963 godz. Jego kolega z Niemiec tylko 1371, a mimo to zarobił blisko 3,5 razy więcej...

Oto jak wyglądają efekty nowoczesnego postkolonializmu stosowanego w praktyce: Zgodnie z najnowszym rankingiem OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) statystyczny Polak w 2015 roku poświęcił na pracę aż 1963 godziny. Statystyczny Niemiec na pracę poświęcił 1371 godzin, a więc w ciągu roku pracował aż o 74 dni robocze krócej od Polaka. Mimo to zarobił blisko trzy i pół razy więcej.

(6/09/2016)

 

     Gazprom w coraz większych kłopotach. Zamiast dogadać się z Polską w/s Jamał-2 nadal brnie w ultra drogi Nord Stream...

Gazprom, czyli naczelny dostarczyciel pieniędzy do rosyjskiego budżetu, notuje kolejny spadek zysków. Skorelowało się to z problemami spowodowanymi decyzją polskiego UOKIK-u. Przypomnijmy - polski regulator uznał, że powstanie międzynarodowej spółki (Gazprom + firmy zachodnie) mogłoby doprowadzić do ograniczenia konkurencji na rynku polskim. Teraz rosyjski gigant musi sam znaleźć 10 mld euro na sfinansowanie drugiej nitki Nord Streamu, który nie ma. Tymczasem biegnący przez Polskę Jamał-2 byłby znacznie tańszy...

(5/09/2016)

 

     Decyzją Błaszczaka Polska nie wpuściła w swoje granice kilkuset Czeczenów koczujących na granicy z Białorusią. Ciekawe jak zachowałaby się Terenia Piotrowska?

Grupa kilkuset Czeczenów przez kilka dni koczowała na granicy polsko-białoruskiej. Wnioskowali, aby uznać ich za uchodźców i wpuścić do Polski. Mariusz Błaszczak podjął decyzję, aby tego nie robić twierdząc, że w Czeczenii obecnie nie toczy się wojna, a przepuszczenie przez granicę wspomnianej grupy stanowiłoby precedens tworzący de facto nowy szlak napływu do Europy muzułmańskich migrantów. Co istotne - Czeczeni wycofali się w głąb Białorusi...

(2/09/2016)

 

     Liderowi KOD nie po drodze z polskim państwem i demokracją, że zapragną założyć własne. Co dalej? Własne podatki? Własne sądy? Własne wojsko?!

Mateusz Kijowski odlatuje. Tak bardzo nie szanuje polskiego państwa i wyborów polskiej demokracji, że chce mieć własne. I to podziemne! Pytam się - jak bardzo trzeba być zdesperowanym, aby głosić takie rzeczy? Czy prowokacje, bo inaczej nie można tego nazwać, to jedyny sposób, aby o KOD mówiono w mediach? Czy robienie z siebie męczenników (afera z naddartym naskórkiem) oraz mówienie o alternatywnym państwie KOD-owskim to modus operandi Kijowskiego na najbliższe miesiące?

(2/09/2016)

 

     Tak powinna wyglądać "dobra zmiana"! Zlikwidować samowolę fiskusa i ukrócić możliwość wydawania tysięcy różnych interpretacji podatkowych. Proste?

Mateusz Morawiecki chce zawalczyć z jedną z największych patologii polskiego systemu podatkowego — wydawaniem przez urzędników organów skarbowych różniących się, a często sprzecznych ze sobą, interpretacji podatkowych dotyczących takich samych spraw. Ta rewolucyjna zmiana miałaby ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorców oraz zwiększyć ich bezpieczeństwo w relacjach z fiskusem. Kierunek zmiany bardzo dobry, tylko czy mu się uda? Wszak opór idzie ze strony samego fiskusa...

(2/09/2016)

 

     Jak rosło zadłużenie w 1'Q 2016? Polska: +5,55 mld €, Niemcy: +13,4 mld €, Francja: +40,7 mld €, Włochy: +59,0 mld €

Mówią, że zadłużenie naszego kraju rośnie w zastraszającym tempie? I mają racje. W pierwszym kwartale tego roku powiększyło się o 23,9 mld zł (~5,55 mld euro). W drugim o 40,5 mld zł (~9,4 mld euro). Porównując jednak te kwoty z oficjalnymi danymi na temat wzrostu zadłużenia w krajach strefy euro możemy dojść do wniosku, że skok długu w Polsce jest stosunkowo niewielki. W Niemczech w pierwszym kwartale dług urósł o 13,4 mld euro, we Francji o 40,7 mld euro, a we Włoszech o 59,0 mld euro.

(1/09/2016)

 

     Jak ustala się "nowy ład" w Europie. Czy będzie w nim miejsce dla Polski?

Rosja nasila ataki na cywilów w Syrii. Turcja otwiera swoje granice i pozwala na swobodny przerzut uchodźców do UE. W ślad za uchodźcami do Europy przybywają grupy islamskich ekstremistów, które organizują kolejne zamachy. Terror na ulicach francuskich, niemieckich czy belgijskich miast ma swoje przełożenie na wyniki wyborów, które wygrywają partie sprzyjające Putinowi lub przez niego finansowane, a USA kierowane przez Trumpa stopniowo wycofują się ze Starego Kontynentu... Oto scenariusz dzięki któremu w Europie ustali się "nowy ład".

(1/09/2016)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP