r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- sierpień 2016 -

 

 

     Zgadnijcie, kto najmocniej protestował przeciwko budowie polskiej elektrowni atomowej? Tak, tak... To byli Niemcy

Choć temat budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej okazał się być jedną z tuskowych obietnic bez pokrycia, to i tak zdążył wywołać spore emocje. Szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów. Okazało się, że niemieckie landy graniczące z Polską złożyły do Komisji Europejskiej oficjalny protest, polski rząd otrzymał 20 tys. niemieckich uwag, a pod petycją przeciwko budowie tej elektrowni podpisało się 50 tys. obywateli Niemiec. Co ciekawe - na terytorium naszego zachodniego sąsiada działa aż 9 siłowni jądrowych. Tak, że tego...

(31/08/2016)

 

     Bierzmy przykład z Francji. Tam kapitał zagraniczny może być właścicielem max. 20 proc. udziałów w firmie wydającej gazetę ogólnokrajową

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z istniejących we Francji ograniczeń w zakresie możliwości kontrolowania mediów przez kapitał zagraniczny. W ich efekcie przedsiębiorstwa prasowe wydające ogólnokrajowe dzienniki w praktyce muszą być kontrolowane przez rodzimy kapitał. Obecność kapitału zagranicznego ograniczono w tym przypadku do zaledwie 20 proc. udziałów. Aż ciężko sobie wyobrazić ten gigantyczny jęk europejskich elit, gdyby takie same ograniczenia wprowadził polski rząd na terytorium Polski...

(30/08/2016)

 

     My tu gadu gadu o zdartym naskórku na dłoni KOD-owca, a tymczasem Rosja sprawdza gotowość swoich banków i instytucji do działania w czasie wojny

Kilka dni temu na terytorium Rosji zarządzono sprawdzian gotowości bojowej armii. Rosyjski resort obrony uznał, że to za mało i podjął decyzję, aby do sprawdzianu przyłączyły się organy terytorialne władzy wykonawczej, w tym także terenowe oddziały Banku Rosji. Chodzi o weryfikację czy w czasie wojny będą one mogły prowadzić skuteczne działania związane z zabezpieczeniem finansowym wojsk znajdujących się poza stałymi miejscami dyslokacji.

(30/08/2016)

 

     HGW chce zwolnić urzędników, którzy mieli odpowiadać za aferę reprywatyzacyjną. To dlaczego wcześniej wypłacała im premie i nagrody?

Urzędnicy Ratusza, którzy nie dopełnili swoich obowiązków w sprawie reprywatyzacji, zostaną dyscyplinarnie zwolnieni, a Biuro Gospodarki Nieruchomościami powinno być rozwiązane - powiedziała kilka dni temu prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odnosząc się do zarzutów w/s afery reprywatyzacyjnej. Niby super. Nurtuje mnie jednak pytanie: Dlaczego HGW wcześniej wypłacała tym pracownikom premie i nagrody? Czy wówczas uznawała, że dopełniają oni swoich obowiązków należycie?

(29/08/2016)

 

     Sejmowa kasa zapomogowo- pożyczkowa działa w najlepsze. Posłowie na potęgę korzystają z tanich pożyczek fundowanych przez podatników

Tylko od listopada ub.r. Kancelaria Sejmu wypłaciła naszym parlamentarzystom aż 142 niskooprocentowane (1-2%) pożyczki o łącznej wartości 3 mln 655 tys. zł. Średnia wysokość pojedynczego kredytu to 25,7 tys. zł. Wygląda więc na to, że sejmowe pensje, diety, dodatki funkcyjne, kilometrówki oraz ryczałty na prowadzenie poselskiego biura to za mało. Niemal co trzeci poseł musiał się jeszcze zadłużyć wykorzystując tanią pożyczkę fundowaną przez polskich podatników.

(29/08/2016)

 

     Jan Śpiewak: "Chcemy komisji śledczej w sprawie złodziejskiej reprywatyzacji. HGW świadomie kryła układ w Warszawie"

Przewodniczący warszawskiego stowarzyszenia "Miasto jest Nasze" nie ma wątpliwości - trzeba powołać sejmową komisję śledczą do zbadania dzikiej reprywatyzacji, jaką w ciągu ostatnich lat odstawiano w stolicy, pod mało czujnym okiem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Temat jest ważny, bo dotyczy nieruchomości o wartości wielu miliardów złotych oraz setek ludzkich dramatów związanych z przymusowymi eksmisjami. Ktoś na tym wszystkim nieźle się obłowił. Warto pokazać kto i z jakiego środowiska.

(28/08/2016)

 

     Potężna wtopa Tomasza Lisa. Chciał dokopać PiS-owskiemu portalowi. Przy okazji wyszło, że... Sami zobaczcie! :)

Wygląda na to, że Tomasz Lis nie wie jak działają reklamy internetowe umieszczane przez Google. Otóż, to co się na nich wyświetla jest uzależnione od wpisywanych przez nas wcześniej fraz w wyszukiwarce Google.com lub Google.pl. No cóż... Sami zobaczcie :)

(26/08/2016)

 

     Pożyczyła Kaczyńskiemu 80 tys. zł. Teraz trafiła do rady nadzorczej BOŚ Banku i PGE. Przypadek?

Zgodnie z dostępnym na stronie sejmu oświadczeniem majątkowym Jarosława Kaczyńskiego jest on zadłużony u dwóch osób prywatnych. Jedną z nich jest Janina Goss. Zgodnie z treścią wspomnianego oświadczenia miała mu ona pożyczyć kwotę 80 tys. zł. Właśnie okazało się, że Janina Goss została powołana na członka rady nadzorczej kontrolowanego przez Skarb Państwa BOŚ Banku. Kilka miesięcy wcześniej otrzymała zaś powołanie na członka rady nadzorczej państwowej PGE.

(26/08/2016)

 

     "W kraju przeciwnika wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie i dyskredytuj wszystko, co dobre" - czyli metody Sun Tzu stosowane dzisiaj w Polsce

Sun Tzu to jeden z największych starożytnych myślicieli Dalekiego Wschodu. W VI wieku p.n.e. popełnił on dzieło swojego życia pt. "Sztuka wojenna", które dziś uznawane jest za najstarszy na świecie podręcznik prowadzenia wojny. Najwyższą umiejętnością zdaniem Sun Tzu jest złamanie oporu przeciwnika bez walki. Aby to osiągnąć należy "zasiewać waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju, wszelkimi siłami wprowadzać zamieszanie i dyskredytować wszystko, co dobre". Niestety, ale metody te są dziś stosowane w Polsce.

(26/08/2016)

 

     Sąd uznał, że Rada Miasta Łódź nie miała prawa do podjęcia uchwały w/s stosowania nieopublikowanych orzeczeń TK

Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Łodzi orzekł, iż radni tego miasta nie mieli kompetencji do przyjmowania uchwały w/s stosowania przez władze Łodzi nieopublikowanych wyroków Trybunału Konstytucyjnego. WSA potwierdził tym samym nieważność tej uchwały stwierdzoną wcześniej przez wojewodę łódzkiego. Czy "obrońcy demokracji" doniosą teraz do UE i Komisji Weneckiej na sąd w Łodzi, że nie dość mocno walczy o praworządność w Polsce?

(25/08/2016)

 

     Czy sympatycy KOD zaczną się niebawem samorepresjonować? Wszak muszą znaleźć jakiś dowód na to, że demokracja jest zagrożona...

Według kilku ikon i medialnych autorytetów III RP w Polsce, od czasu ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, panuje co najmniej stan wyjątkowy, jeśli nie wojenny. Wprowadził go oczywiście Jarosław Kaczyński. Problem polega jednak na tym, że demokracja, która miała być tak bardzo zagrożona, ma się całkiem dobrze, na ulicach polskich miast zamiast wojska maszerują sobie przeciwnicy rządu, a ku rozpaczy opozycji nikt z jej szeregów nie został represjonowany. Jak tu zatem dalej utrzymywać KOD-owską narrację?

(25/08/2016)

 

     Za poprzedniej władzy sprawę korupcji w Sądzie Najwyższym zmieciono pod dywan. Teraz śledztwo rusza od nowa. Czy przestępcy w końcu trafią do paki?

Śledztwa w sprawie korupcji w Sądzie Najwyższym umarzane były już dwukrotnie. Prokuratura twierdziła, że CBA zgromadziło obciążający sędziów i adwokatów materiał operacyjny nie mając ku temu odpowiedniej podstawy prawnej (nagrania zdobyto bez zgody odpowiednich osób). Decyzją Prokuratury Krajowej śledztwo rusza teraz po raz trzeci. Uchylono bowiem przepisy zabraniające prokuratorom korzystania z materiałów potwierdzających przestępstwa, które zostały zdobyte bez podstawy prawnej. Czy tym razem uda się sformułować akt oskarżenia?

(24/08/2016)

 

     Posłowie nie mają żadnego instynktu samozachowawczego. Znowu chcą dla siebie podwyżek!

Po tym jak w maju posłowie podnieśli sobie ryczałt, jaki otrzymują na prowadzenie swoich biur poselskich o 1.050 zł (do kwoty 13.200 zł), po tym jak w lipcu grupa posłów PiS próbowała przeforsować ustawę o podwyżkach pensji zasadniczych dla siebie i najważniejszych osób w państwie, do Kancelarii Sejmu wpłynął kolejny projekt przewidujący podniesienie ryczałtu na prowadzenie biur poselskich. Tym razem o 500 zł. Chyba ich wakacyjne słońce przegrzało... 

(24/08/2016)

 

     W rekordowym 2010 roku zadłużenie Polski wzrosło o 70,3 mld zł. Po sześciu miesiącach br. dług urósł już o 64,4 mld zł. Idą na nowy rekord...

Opublikowane wczoraj przez Ministerstwo Finansów dane na temat stanu polskiego zadłużenia nie są optymistyczne. One są fatalne! Po upływie zaledwie sześciu miesięcy bieżącego roku dług naszego kraju wzrósł aż o 64,4 mld zł. Dzienny przyrost długu w tym okresie wyniósł 354 mln zł! W takim tempie ekipa PiS bez problemu pobije rekord z 2010 roku, kiedy rząd Tuska powiększył zadłużenie Skarbu Państwa o 70,3 mld zł.

(23/08/2016)

 

     Zabójcza skuteczność organów ścigania: W sprawach, gdzie przestępcy "wyprali" 18,2 mld zł orzeczono przepadek mienia o wartości... 0,07 proc. tej kwoty!

Wnioski z najnowszego raportu NIK na temat funkcjonowania systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy niestety znowu potwierdzają, że żyliśmy w teoretycznym państwie zbudowanym z dykty. Szacuje się, że w 2014 roku skala zjawiska prania pieniędzy na terytorium Polski osiągnęła rekordowy poziom 18,2 mld zł. Tymczasem we wszczętych wówczas postępowaniach karnych dotyczących procederu prania pieniędzy polskie sądy orzekły przepadek mienia o wartości zaledwie 11,5 mln zł, tj. 0,07 proc. szacowanej kwoty!

(23/08/2016)

 

     Dlaczego nieprawidłowości przy reprywatyzacji warszawskich nieruchomości nie przyciągały aż takiej uwagi mediów jak padnięcie konia w janowskiej stadninie?

Pamiętacie państwo zatrucia koni do jakich dochodziło w stadninie w Janowie Podlaskim? Informacje o padnięciach kolejnych klaczy nie opuszczały żółtych pasków TVN24 czy Polsat News, a obszerne relacje na ten temat zapełniały główne wydania "Faktów" i "Wydarzeń". Co się zatem takiego stało, że informacje o miliardowych nieprawidłowościach przy reprywatyzacji warszawskich nieruchomości nie cieszyły się (aż do dziś wieczora) uznaniem redaktorów prowadzących w firmach założonych przez Wejcherta, Waltera i Solorza-Żaka?

(22/08/2016)

 

     Rząd Niemiec zaleca swoim obywatelom robienie zapasów żywności i wody pitnej na wypadek "poważnego kryzysu". Czy Merkel szykuje się do wojny?

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych pracuje nad publikacją niepokojącego komunikatu. Urzędnicy rządu federalnego pierwszy raz od czasu zakończenia zimnej wojny mają w nim zalecać swoim obywatelom robienie zapasów żywności i wody pitnej pozwalających przetrwać przez minimum 10 dni w przypadku poważnego kryzysu, w tym... konwencjonalnego ataku militarnego! Czy Niemcy szykują się do wojny? Jeśli tak, to kto miałby zaatakować naszego zachodniego sąsiada?

(22/08/2016)

 

     Kto, kogo może bardziej pogrążyć - HGW mafię reprywatyzacyjną, czy mafia HGW?

Mafia reprywatyzacyjna w Warszawie dla osiągnięcia swoich celów była zdolna do wielu nieprawidłowości czy nawet zbrodni (przypadek zabójstwa Joanny Brzeskiej). Na handlu roszczeniami wzbogacała się wąska grupa adwokatów i deweloperów powiązanych z urzędnikami stołecznego ratusza, w którym trzecią kadencję rządzi Hanna Gronkiewicz-Waltz. W tym miejscu warto zadać pytanie - kto, kogo bardziej pogrąży - HGW mafię reprywatyzacyjną, czy mafia HGW?

(22/08/2016)

 

     Brawo dla Kukiz'15 za pomysł z "tanimi referendami"! Pytanie czy obecny parlament zgodzi się na tę jednoznacznie proobywatelską inicjatywę?

Posłowie Kukiz'15 chcą wprowadzić do kalendarza wyborczego stały, coroczny termin referendalny, podczas którego mogłyby się odbywać ogólnopolskie referenda w sprawach zgłaszanych w ciągu roku przez obywateli. Jedno głosowanie (jeden koszt organizacji), a można by załatwić wiele spraw jednocześnie. Pytanie tylko czy uda się tę proobywatelską zmianę przeforsować przez parlament? Wszak prawdopodobnie potrzeba by w tym przypadku zmiany Konstytucji...

(20/08/2016)

 

     Soros stawia na giełdowy krach. Czy jeden z największych spekulantów świata pomnoży swój majątek z powodu światowego kryzysu gospodarczego?

Należący do Georga Sorosa fundusz inwestycyjny "Soros Fund Management" postanowił za 877 mln dolarów kupić tzw. "opcje put" odnoszące się do giełdy w Nowym Jorku. Co to oznacza w praktyce? - Że ten znany współwłaściciel Agory zarobi mnóstwo pieniędzy, jeśli rozpocznie się gospodarczy kryzys, a indeksy amerykańskiej giełdy mocno zanurkują. Czy Soros wie coś, czego nie mają prawa wiedzieć zwykli śmiertelnicy? Niekoniecznie. Raczej wykorzystuje nadarzającą się okazję.

(19/08/2016)

 

     "Polskie obozy śmierci" wymyślili w latach 50-tych oficerowie niemieckiego kontrwywiadu. Dobrze, że za używanie tego zwrotu w końcu będzie można trafić do więzienia!

Adolf Benzinger, członek zachodnioniemieckiego kontrwywiadu, w 1956 roku wpadł na pomysł rozpowszechniania informacji o "polskich obozach śmierci". Swoim mocodawcom wyjaśniał, że używanie takiego zwrotu w środkach masowego przekazu będzie z czasem wybielało historyczną odpowiedzialność Niemiec za Zagładę. To, że pomysł okazał się być trafiony potwierdziły kolejne lata. Tym bardziej cieszy, że za użycie tej kłamliwej frazy w końcu będzie można trafić do więzienia!

(18/08/2016)

 

     Udaremniono zamach tuż przy granicy z Polską! 27-letni islamista chciał zdetonować ładunek wybuchowy w tłumie ludzi

Niemieccy antyterroryści zatrzymali wczoraj islamistę-salafitę, który planował wysadzić bombę podczas miejskiego festynu między 26 a 28 sierpnia w Eisenhuttenstadt, tuż przy granicy z Polską. W jego mieszkaniu znaleziono sporą ilość materiałów wybuchowych. Można zatem powiedzieć, że terroryzm dotarł do granicy naszego kraju. Kwestią otwartą pozostaje, czy ją przekroczy...?

(18/08/2016)

 

     Za przymus produkcji "zielonej energii" płacimy wszyscy w rachunkach za prąd. Wygranymi są zachodnie firmy dostarczające kosztowny sprzęt do jej wytworzenia

Czy nam się to podoba, czy nie - wszyscy zrzucamy się na producentów tzw. zielonej energii. Gdyby nie potężne dotacje i dofinansowania, to większość farm wiatrowych i fotowoltaicznych już dawno by zbankrutowała, jako przynoszące więcej strat niż zysków. Aby taka produkcja się opłacała Unia narzuciła sztuczne regulacje promujące "zieloną energię", a ich kosztami obciążyła bez wyjątku wszystkich odbiorców prądu. Wygranymi w tym układzie stały się zachodnie (głównie niemieckie) firmy dostarczające kosztowną "zieloną" technologię.

(17/08/2016)

 

     Gdy Siemoniak przyznawał Medal za Zasługi dla Obronności dla Jethon, Niedźwieckiego i Zimocha to TVN & GW siedziały cicho...

Hipokryzja mediów "salonowych" nie zna granic. Z jednej strony robią gigantyczną awanturę, bo Macierewicz przyznał rzecznikowi Ministerstwa Obrony Narodowej Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Kiedy jednak z rąk poprzedniego ministra obrony narodowej taki sam medal otrzymali prezenterzy radiowi Marek Niedźwiecki i Tomasz Zimoch oraz ich szefowa Magda Jethon, to jakoś nie słyszałem oburzenia ze strony TVN, Wyborczej czy też mediów kontrolowanych przez niemiecki kapitał. 

(17/08/2016)

 

     List otwarty Anity Włodarczyk do prezydent Warszawy: "To co robi miasto jest dekretem Bieruta BIS"

Mało kto wie, że Anita Włodarczyk - nasza złota olimpijka i rekordzistka świata w rzucie młotem - w październiku 2015 roku włączyła się sporu jaki klub sportowy SKRA Warszawa toczył z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Chodziło o prawo użytkowania wieczystego terenów przy ul. Wawelskiej, które zostało odebrane klubowi przez urzędników obecnej prezydent Warszawy. Włodarczyk nie przebierała wówczas w słowach: "To co robi miasto wobec klubu jest dekretem Bieruta BIS (...) Obiecała Pani zwolnienia z opłat, a zamiast tego je podwyższyła i to bezprawnie".

(16/08/2016)

 

     Bogdan Pęk - od zootechnika do członka rady nadzorczej dużego państwowego banku. Czyli co można dzięki polityce?

Członkowie PiS mają pretensje o to, że przeciwnicy polityczni stosują wobec nich inwektywy typu "dojna zmiana" czy "koryto+". Patrząc na przykład Bogdana Pęka nie powinni. Ten były senator PiS, po tym jak stracił swoje szanse na parlamentarną reelekcję kompromitującymi zdjęciami zrobionymi na korytarzu sejmowego hotelu, nie został zapomniany przez swoich kolegów z partii. Jako zootechnik z wykształcenia i zawodowy polityk wybrano go bowiem na członka rady nadzorczej Banku Pocztowego. 

(16/08/2016)

 

     Układ gdański, czyli jak gigantyczne są powiązania polityczno-towarzysko- biznesowe w trójmieście

Skoro CBA weszło dzisiaj do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, to może warto aby funkcjonariusze CBA przejrzeli także materiały dotyczące sprzedaży miejskiego terenu spółce deweloperskiej kierowanej przez brata wiceprezydenta Gdańska.

(14/08/2016)

 

     W Niemczech nowe zwyczaje. Od 2015 roku odnotowano tam ponad tysiąc małżeństw zawartych z dziećmi

Za naszą zachodnią granicą pojawiły się nowe zwyczaje. Dziennik "Die Welt" donosi, że wraz z falą przyjmowanych migrantów z Bliskiego Wschodu rośnie liczba małżeństw zawieranych z dziećmi. Od początku 2015 roku odnotowano tam oficjalnie już ponad tysiąc takich przypadków. Niestety, nikt nie wie jaka może być prawdziwa skala tego problemu, bowiem większość małżeństw dorosłych mężczyzn z niepełnoletnimi dziewczynami nie jest ujawniana lokalnym władzom.

(14/08/2016)

 

     Tyszka (Kukiz'15) po donosie Krzywonos (PO) usunięty z funkcji szefa sejmowego zespołu d/s socjalnych. Miał za bardzo ograniczać posłom "dostęp do koryta"

W cieniu wczorajszej hucpy z TK doszło do ciekawego przetasowania w Sejmie. Wicemarszałek Sejmu poseł Stanisław Tyszka (Kukiz'15) został przez marszałka Marka Kuchcińskiego usunięty ze stanowiska przewodniczącego sejmowego Zespołu do Spraw Pomocy Socjalnej. Powodem takiego działania był donos posłanki Henryki Krzywonos (PO) podpisany także przez posłów PSL/PiS, z którego wynikało, że Tyszka ograniczał pomoc socjalną dla posłów. Czy za nadmierne blokowanie poselskich przywilejów musiał pożegnać się z funkcją przewodniczącego?

(12/08/2016)

 

     Mówią, że ludzie zwalniają się z pracy, bo państwo daje 116€ (500 zł) za dziecko. Kluczowe pytanie - jak niewiele musieli oni zarabiać, by dla 116€ odejść z pracy?!

Jeśli za kwotę zasiłku rodzinnego ktoś jest gotowy rezygnować ze stałego zatrudnienia, to wiedzcie, że mamy do czynienia z patologią. Nie jest nią jednak to, że rząd rozdaje ludziom posiadającym dzieci jakieś pieniądze, lecz to, że ludzie ci pracując dostawali na tyle niewolniczo niskie wypłaty, że po wprowadzeniu 500+ postanowili się zwolnić. To pokazuje jak bardzo jeszcze dolne wynagrodzenia w naszym kraju są wciąż nieadekwatne do podstawowych potrzeb życiowych zwykłych ludzi.

(12/08/2016)

 

     Kwaśniewski ułaskawił 4288 przestępców. Wałęsa - 3454. Komorowski - 360. Kaczyński - 201. Duda - 12

Różne było podejście prezydentów III RP do stosowania prawa łaski. Lech Wałęsa statystycznie codziennie ułaskawiał po 2 przestępców. Niewiele gorszy od niego był Kwaśniewski. Zjazd nastąpił dopiero za Lecha Kaczyńskiego, który ułaskawił niemal 10- krotnie mniej przestępców niż Wałęsa. Jeszcze bardzie zachowawczy jest Andrzej Duda, który prawo łaski zastosował jedynie wobec 12 osób. Istotne też jest to, jacy przestępcy byli ułaskawiani przez poszczególnych prezydentów...

(11/08/2016)

 

     Kiedy Kaczyński zda sobie sprawę, że robienie takich szopek, jak obchody 76. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, daje skutki odwrotne od zamierzonych?

Jarosław Kaczyński ma jeden, bardzo poważny problem. Jest nim swój własny wizerunek. Nie da się skutecznie modernizować państwa, przeprowadzać gruntownych reform i definitywnie zaorać patologii okrągłostołowej III RP bez wyraźnego społecznego poparcia. Szopkami takimi jak 76. miesięcznica katastrofy smoleńskiej prezes PiS zniechęca do siebie coraz więcej wyborców umiarkowanych, a bez ich co najmniej neutralnego nastawienia wszelkie zmiany będą napotykały na wielopoziomowy, niejednokrotnie oddolny opór.

(11/08/2016)

 

     Odnotujmy: Polska za równowartość ponad 3 mld euro wynegocjowała 50 Caracali H225M (1 za 62 mln). Kuwejt za 1 mld euro wynegocjował ich 30 (1 za 33 mln)

Zgodnie z podpisanym przez rząd Ewy Kopacz kontraktem z francuskim Airbus Helicopters - Polska ma otrzymać 50 wielozadaniowych śmigłowców Caracal H225M za kwotę 13,3 mld zł (tj. równowartość ok. 3,1 mld euro). W kontekście ceny oraz ilości zamówionych śmigłowców warto odnotować, że malutki Kuwejt za 1 mld euro (tj. równowartość 4,3 mld zł) wynegocjował zakup aż 30 Caracali H225M. Koszt zakupu jednej maszyny dla Polski to ok. 62 mln euro. Dla Kuwejtu jedynie 33 mln euro.

(10/08/2016)

 

     Czy utrzymanie w tajemnicy agenturalnej działalności TW Bolka kosztowało życie 23 osób?

Przerażających informacji dostarczył dziś Sławomir Cenckiewicz. Wynika z nich, że wiosną 1995 roku Urząd Ochrony Państwa (UOP) prowadził operację, której celem było przejęcie kompletu akt TW Bolka. Miały się one znajdować w mieszkaniu płk. Adama Hodysza. Agenci chcieli to zrobić w trakcie ewakuacji bloku, w którym mieszkał Hodysz, spowodowanej wyciekiem gazu. Niestety ulatniający się gaz spowodował eksplozję zanim ogłoszono ewakuację. W jej wyniku śmierć poniosły 23 osoby.

(9/08/2016)

 

     Senat uwalił projekt przewidujący obniżenie podatku PIT dla przedsiębiorców prowadzących 1-osobową działalność. Powód? - Sprzeciw PiS-u

Senatorowie nie zgodzili się na wprowadzenie 15-proc. stawki podatku dochodowego dla mikroprzedsiębiorców i osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Przeciwko tym zmianom głosowali przedstawiciele PiS. Szkoda, bo podobne cięcia podatków w Rumunii napędziły rozwój gospodarczy (w tym roku ma on przekroczyć 4,0 proc.) i zamiast spadku wpływów podatkowych przyczyniły się do ich istotnego wzrostu.

(9/08/2016)

 

     TK we własnej sprawie wyda wyrok w ciągu 10 dni. W każdej innej sprawie potrzebuje na to średnio 500 dni. W sprawie BTE potrzebował ich aż 902!

Warto wiedzieć - Trybunał Konstytucyjny w obecnym składzie i pod przewodnictwem prezesa Rzeplińskiego potrafi się zebrać i na posiedzeniu niejawnym wydać korzystne dla siebie orzeczenie w ciągu zaledwie 10 dni licząc od momentu wpływu skargi. W każdej innej sprawie, w której interesy TK nie są w jakikolwiek sposób zagrożone, przeciętnie potrzebuje na to półtora roku. W niektórych sprawach (takich jak bankowy tytuł egzekucyjny) na wydanie orzeczenia trzeba było czekać aż 902 dni!

(9/08/2016)

 

     Niemcy to jednak stan umysłu? Człowiek, który niecenzuralnie zwracał się do terrorysty z Monachium, może być oskarżony o przyczynienie się do jego samobójstwa (sic!)

57-letni Thomas Salbey, który wykrzykiwał do terrorysty z Monachium niecenzuralne słowa, może mieć niebawem poważne kłopoty. Okazuje się, że prokuratura w Monachium otrzymała zawiadomienie o popełnieniu przez Salbey'a przestępstwa zniesławienia, które mogło wpłynąć na decyzję terrorysty o popełnieniu samobójstwa. Przypomnijmy - 22 lipca zamachowiec zabił w centrum handlowym w Monachium 9 osób i ranił 21. Niedługo później popełnił samobójstwo.

(8/08/2016)

 

     KOD gaśnie. Pod Pałacem Prezydenckim miała być wielka demonstracja. Przyszło zaledwie tysiąc osób

Z okazji pierwszej rocznicy objęcia urzędu Prezydenta RP przez Andrzeja Dudę, KOD postanowił zorganizować demonstrację pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Miał być wielki pokaz niechęci i dezaprobaty wobec obecnego prezydenta. Okazało się jednak, że przyszło raptem tysiąc osób (szacunki Gazety Wyborczej). Mam wrażenie, że byli to głównie zdesperowani ludzie, których działania bardziej zniechęcają niż zachęcają postronnych do popierania ich idei.

(7/08/2016)

 

     Niemiecki Rheinmetall chce budować czołgi dla Erdogana. Czy media zza Odry za chwilę ogłoszą, że turecka demokracja ma się świetnie?

Przypomnijmy - niemieckie firmy energetyczne potrafiły świetnie dogadać się z rosyjskim Gazpromem w/s budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream, pomimo obowiązujących sankcji gospodarczych. Teraz niemiecki zbrojeniowy gigant Rheinmetall chce wejść w układ z turecką firmą, której właścicielem jest bliski kumpel Erdogana, aby móc budować czołgi dla tureckiej armii. Coś czuje, że najdalej za rok media zza Odry ogłoszą, że turecka demokracja - po chwilowej zadyszce - znowu kwitnie i może być wzorem dla Polski...

(5/08/2016)

 

     Szef Rady Europy łasi się do Erdogana: "Ze strony Europy za mało jest zrozumienia dla Turcji po puczu"

Europejskie elity panicznie boją się napływu kolejnych fal islamskich uchodźców. Dlatego łaszą się do Erdogana na wszystkie możliwe sposoby. Najpierw Tusk oświadczył, że prezydent Turcji jest dla niego "przyjacielem", a na poparcie tych słów KE dała mu 3 mld euro. Potem Schulz - tuż po stłumieniu puczu - wyraził publicznie radość z "powrotu praworządności w Ankarze". Teraz szef Rady Europy twierdzi, że "ze strony Europy jest za mało zrozumienia dla Turcji". Nie ma się co dziwić. Wszak turecka demokracja, to nie to samo co totalitarny reżim w Polsce...

(5/08/2016)

 

     Znak czasu: Od 2000 r. we Francji wyburzono 33 chrześcijańskie kościoły. Na ich miejsce postawiono ponad 1 tys. meczetów

Społeczność muzułmańska we Francji liczy od 5 do 7 milionów ludzi. Jedno jest pewne - w najbliższych latach społeczność ta będzie się powiększać. Znakiem czasu we Francji stają się zamykane i burzone chrześcijańskie kościoły. Od 2000 r. zrównano z ziemią 33 tego typu obiekty. Na ich miejsce, niczym grzyby po deszczu, wyrastają meczety. We wspomnianym okresie wybudowano ich nieco ponad 1 tys. Czy największy laicki kraj ma szansę zostać największym muzułmańskim państwem Europy?

(4/08/2016)

 

     Wygrany przez Amerykanów duży przetarg w ZUS został unieważniony. Powód? - "Preferowany był tylko jeden wykonawca"

Tuż po tym jak prezesem ZUS z nadania rządu PiS została prof. Gertruda Uścińska, rozpoczęły się audyty przetargów IT zawieranych przez naszego narodowego ubezpieczyciela z firmami zewnętrznymi. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Właśnie podjęto decyzję o unieważnieniu przetargu na modernizację systemów IT, którą za 155 mln zł miał wykonać amerykański IBM. Powód? - Zdaniem kontrolerów preferowany był tylko jeden potencjalny wykonawca, przez co doszło do złamania ustawy o zamówieniach publicznych.

(4/08/2016)

 

     Ankara ustawia po swojemu słabiutką UE: Albo wizy dla Turków zostaną zniesione, albo do Europy wpuszczą nową falę uchodźców

Unijni przywódcy z Tuskiem, Schulzem i Junckerem na czele są dziś jak dzieci we mgle. Zajęci wymyślaniem coraz to większych bzdur na temat Polski zostali niespodziewanie przyciśnięci do muru przez twardego Erdogana, który najpierw wyciągną z unijnej kasy kilka miliardów euro na "koszty" związane z uchodźcami, a teraz grozi, że ich wpuści do Europy, jeśli UE nie zniesie wiz dla Turków. Oto czym się kończy okazywanie słabości przez unijnych liderów, tam gdzie nie należy tego robić...

(3/08/2016)

 

     Decyzja warta miliardy. Po zaprezentowaniu nowej ustawy "frankowej" warszawska giełda urosła najmocniej na świecie

Nowy projekt ustawy dotyczący uregulowania kwestii kredytów frankowych wydaje się być zadowalający zarówno dla banków, jak i klientów posiadających tzw. kredyty frankowe. Banki nie muszą się obawiać gigantycznych (bo sięgających kilkudziesięciu miliardów złotych) kosztów związanych z przymusowym przewalutowaniem. Frankowicze otrzymają z kolei ok. 4 miliardy złotych zwrotu zapłaconych bankom spreadów. Efekt? - Warszawska Giełda Papierów Wartościowych odnotowała wczoraj największe na świecie wzrosty, a kurs franka spadł poniżej 4 zł...

(3/08/2016)

 

     Pamięć historyczna kształtuje narodową tożsamość. Właśnie dlatego antypolskie środowiska tak bardzo nienawidzą ludzi, którzy o tę pamięć skutecznie dbają

Przez większość czasu po 1989 roku Polska nie potrafiła opowiedzieć światu swojej historii. Nie potrafiła zarządzać swoją przeszłością dla osiągnięcia własnych, bieżących celów - choćby dla stworzenia poczucia jedności i wspólnej narodowej tożsamości. Teraz, kiedy wreszcie coś się w tej sprawie zmieniło, kiedy pamięć historyczna zaczęła być wyraźnie dostrzegalna w przestrzeni publicznej, antypolskie środowiska zaczęły pluć jadem na ludzi, którzy o tę pamięć dbają i ją pielęgnują...

(2/08/2016)

 

     Nieprofesjonalne zachowanie pracownika TVN na ŚDM. Miał pretensje, że ktoś odmówił udzielenia mu wywiadu

Reporter TVN podszedł do przypadkowo napotkanego zakonnika i chciał go przed włączoną kamerą przepytać w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Kiedy zakonnik zorientował się, że to ekipa TVN kulturalnie i grzecznie, acz jednoznacznie odmówił udzielenia wywiadu. Miał wszak do tego pełne prawo. Nie każdy chce bowiem występować w telewizji. Reporter TVN, zamiast uszanować wybór zakonnika, nagle zaczął mieć do niego pretensje, że ten odmawia mu udzielenia wywiadu...

(2/08/2016)


    
Przypomnijmy: Straty spowodowane przez Niemców po stłumieniu Powstania Warszawskiego wyniosły 45,3 mld $!

W 2004 roku, na polecenie Lecha Kaczyńskiego - ówczesnego prezydenta M. St. Warszawy - przygotowano ekspertyzę dotyczącą wysokości rachunku jaki potencjalnie można by wystawić Niemcom za zniszczenia dokonane w Warszawie w latach 1944-45. Opiewał on na gigantyczną kwotę: 45,3 mld $! I chodzi tylko o straty materialne (zniszczone budynki, infrastruktura)! Nikt nie podjął się bowiem próby wyliczenia finansowych odszkodowań za mordy dokonane na bezbronnych cywilach.

(1/08/2016)


    
Rozpowszechniajmy! To Niemcy (a nie Polska) najbardziej trują środowisko Europy emisją gazów cieplarnianych!

Oficjalne dane Komisji Europejskiej nie pozostawiają wątpliwości. Najbardziej trującą gospodarką Unii Europejskiej są Niemcy. W 2014 roku wyemitowały one do atmosfery 767 mln ton CO2. To ponad 2,5 razy więcej niż wyniosła emisja gazów cieplarnianych w Polsce. Czas zatem przerwać skierowaną przeciwko naszemu państwu czarną propagandę, zgodnie z którą to my jesteśmy największym trucicielem w Europie!

(1/08/2016)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP