r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- lipiec 2016 -

 

 

     Komisja Europejska przekaże miłującemu demokrację reżimowi Erdogana 1,4 miliarda euro. Czy w zamian Erdogan... rozluźni ochronę granicy z UE?

Komisja Europejska potwierdziła - do Turcji trafi 1,4 miliarda euro z budżetu Unii Europejskiej. Pieniądze mają pokryć koszty, jakie ponosi reżim Erdogana w utrzymaniu syryjskich uchodźców w Turcji. Co w zamian może robić Erdogan? Nie wykluczone, że... rozluźni ochronę granicy z UE! Bułgaria właśnie wezwała Frontex (unijną agencję ds. granic) o pomoc w ochronie granicy z Turcją. Tamtejsi pogranicznicy zauważyli bowiem wzrost aktywności nielegalnych migrantów próbujących dostać się do UE.

(30/07/2016)

 

     Udział banków zagranicznych w rynku: Francja - 5%, Niemcy - 8%, Polska - 60%. Czy sprzedaż PEKAO jest szansą na przywrócenie zachodnich standardów w Polsce?

Nie wykluczone, że postawieni pod ścianą Włosi będą chcieli w najbliższym czasie sprzedać swoje bankowe aktywa w Polsce. Przypomnijmy - od czasu, kiedy UniCredit przejął kontrolę nad PEKAO, bank ten przyniósł 30 mld zł czystego zysku. To kura znosząca złote jaja. Jej przejęcie przez polski kapitał (np. PZU) przybliżyłoby znacznie nasz kraj do zachodnioeuropejskich standardów, gdzie udział banków zagranicznych w lokalnym rynku wynosi od 5 do 25 proc. W Polsce to nadal ok. 60 proc.

(29/07/2016)

 

     Totalny odlot Kijowskiego! Twierdzi, że " terroryzm chrześcijański" jest groźniejszy od terroryzmu islamskiego! Co on bierze?!

Lider KOD skompromitował się dzisiaj zupełnie. Na antenie radia TOK FM stwierdził, że terroryzm islamski w porównaniu do terroryzmu chrześcijańskiego (!) nie jest zagrożeniem. Panie Kijowski - po pierwsze: chrześcijanie nie organizują zamachów terrorystycznych w imię walki z innymi religiami czy też niewiernymi. Po drugie: warto znać twarde dane Europolu, a te są jednoznaczne - w 2015 roku na 151 ofiar zamachów terrorystycznych w UE, aż 150 to ofiary islamskich ekstremistów!

(26/07/2016)

 

     Od początku roku ceny węgla podrożały o 1/3 i nadal będą rosły! Teraz wiecie dlaczego Niemcy chcą mieć swoje kopalnie w naszym kraju

Branża górnicza w Polsce stała się nierentowna głównie z powodu załamania cen węgla na światowych rynkach z lat 2014-2015. Wielu "ekspertów" przewidywało wówczas, że to gwóźdź do trumny dla całego sektora wydobywczego w naszym kraju. Co jednak ciekawe - kryzys cen "czarnego złota" właśnie się kończy. Od początku tego roku cena węgla znowu zaczęła piąć się mocno do góry. Od stycznia urosła już niemal o 1/3 i według opinii analityków nadal będzie rosła. Teraz wiemy dlaczego w 2015 roku Niemcy i Australijczycy zapragnęli mieć u nas swoje kopalnie.

(26/07/2016)

 

     W Turcji tysiące aresztowań, cenzura i islamizacja na całego. Kiedy pojawi się tam Komisja Wenecka? Czy swoje zaniepokojenie wyrazi UE?

Gdy w Polsce wybuchł spór o skład Trybunału Konstytucyjnego zachodni politycy twierdzili, że w naszym kraju doszło do "zamachu stanu", łamane są standardy demokracji i państwa prawa. A przypomnijmy, że spór dotyczył raptem trzech członków TK, którzy zostali wybrani przez PO w kontrowersyjnych okolicznościach. W Turcji tysiące sędziów i prokuratorów jest zamykanych więzieniach, szaleje cenzura mediów i islamizacja. Kiedy nastąpi kontrola Komisji Weneckiej i Rady Europy? Czy liderzy UE wyrażą jednoznacznie swoje zaniepokojenie?

(25/07/2016)

 

     Tak powinna wyglądać "dobra zmiana"! Sejm przyjął ustawę obniżającą CIT z 19 do 15 proc. Zyska na tym 400 tys. firm

Trzeba to odnotować, bo to pierwsza obniżka podatków od wielu lat. Sejm jednogłośnie przyjął rządowy projekt dotyczący obniżenia stawki CIT z 19 do 15 proc. Zmiana będzie dotyczyć niemal 400 tys. firm w Polsce, które w skali roku zaoszczędzą w ten sposób blisko 300 mln zł. Co istotne - beneficjentami obniżenia CIT-u nie będą duże zagraniczne koncerny i korporacje. One będą musiały płacić nadal 19 proc. podatek od osiąganych w naszym kraju dochodów.

(22/07/2016)

 

     Kwota wolna dla zwykłego Polaka jest 9 razy mniejsza od kwoty wolnej dla posła i niemal 20 razy mniejsza od kwoty obowiązującej na Wyspach!

Począwszy od przyszłego roku kwota wolna od podatku wzrośnie dla Brytyjczyków do wysokości 11,5 tys. funtów (aktualnie ok. 60 tys. zł). To już kolejna podwyżka tej kwoty na Wyspach w ciągu ostatnich kilku lat. Dzięki forsowanym przez tamtejszy rząd zmianom podatkowym, PIT-u w ogóle nie zapłaci ok. 600 tys. małych firm i miliony zwykłych Brytyjczyków! Tymczasem w Polsce kwota wolna od 9 lat jest stała i wynosi 3 091 zł. Jest tym samym 9 razy mniejsza od kwoty wolnej dla posłów (27 360 zł) i niemal 20 razy mniejsza od kwoty obowiązującej na Wyspach!

(21/07/2016)

 

     Kaczyński wściekły na autorów kontrowersyjnego projektu. Nie będzie żadnych podwyżek pensji dla posłów i senatorów

Jarosław Kaczyński pogonił grupę posłów PiS, która zaproponowała podwyżki dla posłów i senatorów. Jest wściekły na to, że w trakcie wewnątrzpartyjnych konsultacji na temat projektu nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska nie przekazano mu informacji, że zmiany miałby objąć także parlamentarzystów. - "Omawiane były kwestie pensji dla pierwszej damy czy zwiększeniu uposażeń wiceministrów. O podwyżkach dla posłów i senatorów rzeczywiście nie było mowy" - twierdzi jeden z polityków PiS.

(20/07/2016)

 

     Błaszczak mówiący, że przyczyną zamachów jest polityka multikulti miał rację? Tak przynajmniej sądzą... brytyjscy internauci!

Mariusz Błaszczak wskazując na przyczyny zamachu w Nicei stwierdził, że jest to "efekt kilkudziesięciu lat polityki multikulti oraz poprawności politycznej". Lewica i europejskie salony nie pozostawiły na szefie polskiego MSW suchej nitki. W stronę Błaszczaka poleciały kubły pomyj i porównań do Hitlera. Zupełnie inaczej na słowa Błaszczaka zareagowali brytyjscy internauci, którzy jednoznacznie dali do zrozumienia, że to szef polskiego MSW ma rację.

(19/07/2016)

 

     Podwójne standardy króla niemieckich hipokrytów

Przypomnijmy: Kiedy w naszym kraju wybuchł polityczny spór o Trybunał Konstytucyjny (grudzień 2015 r.) przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz powiedział, że "to, co się rozgrywa w Polsce jest dramatyczne i ma charakter zamachu stanu". Kiedy dwa dni temu Recep Erdogan nakazał aresztować 2745 sędziów i prokuratorów (w tym także sędziów tamtejszego TK), bo podejrzewa ich o sympatyzowanie ze spiskowcami, to ten sam Martin Schulz wystrzelił: "Cieszę się, że Turcja wróciła do praworządności". Ręce opadają...

(18/07/2016)

 

     Co za niespodzianka! Środowisko sędziowskie przeciwne zaostrzeniu kar dla przekupnych sędziów i prokuratorów

Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" uważa, że zaproponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadzenie kary bezwzględnego więzienia dla sędziów i prokuratorów, którzy dopuścili się korupcji jest podważeniem zaufania społeczeństwa do tego środowiska. Jego zdaniem korupcja wśród sędziów i prokuratorów nie jest realnym problemem, a co za tym idzie - nie ma żadnego powodu, aby takie zmiany wprowadzać... Panie prezesie! A w ostatniej aferze "podkarpackiej", to niby kto był głównym bohaterem? Marsjanie?!

(15/07/2016)

 

     Narracja opozycji się rypie: UNESCO właśnie uznało, że nie ma podstaw, aby zająć się sprawą Puszczy Białowieskiej

Przedstawiciele Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (działającej w ramach UNESCO) pod wypływem informacji o rzekomych "zamiarach zniszczenia Puszczy Białowieskiej" postanowili odwiedzić nasz kraj. Po szczegółowym zapoznaniu się z planami Ministerstwa Środowiska oraz bezpośredniej wizytacji Puszczy uznali jednak, że na obecnym etapie nie ma podstaw do zajmowania się tą sprawą, a dziedzictwo Puszczy nie jest zagrożone. Czyżby misternie tkana przez totalną opozycję narracja miała legnąć w gruzach?

(15/07/2016)

 

     UniCredit sprzedał 10 proc. akcji PEKAO SA za 3,3 mld zł. Przypomnijmy, że bank ten został sprywatyzowany Włochom za 4,3 mld zł... Tak się robi biznes!

Balansujący na krawędzi załamania włoski Unicredit dramatycznie potrzebuje pieniędzy. Zaczął więc wyprzedawać swoje najcenniejsze aktywa, do których bez wątpienia należy działający na terytorium Polski bank PEKAO SA. Włosi wystawili na sprzedaż raptem 10 proc. akcji tego banku i uzyskali w zamian 3,3 mld zł. Odnotujmy, że kwota za którą rząd Jerzego Buzka oddał Włochom CAŁY pakiet kontrolny nad PEKAO SA wyniosła 4,3 mld zł, a od tego momentu bank ten przyniósł na czysto aż 30 miliardów zł zysku... Tak się robi biznesy!

(14/07/2016)

 

     Apel Smoleński na uroczystościach rocznicowych Powstania Warszawskiego to pomyłka. Przyniesie skutki odwrotne do zamierzonych

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - szacunek i pamięć dla ofiar katastrofy smoleńskiej są jak najbardziej należne, ale organizowanie tzw. Apelu Smoleńskiego w trakcie uroczystości rocznicowych Powstania Warszawskiego to jednak przesada. Efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Na słowo "Smoleńsk" ludzie będą reagować jeszcze większą niechęcią i rozdrażnieniem, a podkręcana przez "Wyborczą" i TVN-y atmosfera politycznego sporu może przesłonić cel, dla którego 1 sierpnia organizowane są rocznicowe uroczystości...

(14/07/2016)

 

     ZUS potwierdza: Nie ma i nie będzie odpowiedniej ilości pieniędzy na wypłatę emerytur z tytułu składek!

Do końca tego roku na wypłatę bieżących rent i emerytur zabraknie ponad 52 mld zł. ZUS potwierdził, że w ciągu kolejnych pięciu lat ściągane od pracujących składki na ubezpieczenia społeczne również nie będą w stanie pokryć zapotrzebowania na wypłatę bieżących świadczeń. Przy założeniu, że polska gospodarka będzie miała się całkiem dobrze, zabraknie na ten cel aż 250 mld zł. W wersji pesymistycznej (kryzys gospodarczy, wzrost bezrobocia itp.) deficyt może urosnąć nawet 400 mld zł! Tak więc nie 500+, a emerytury są kluczowym problemem dla budżetu.

(13/07/2016)

 

     "Polska jest dziś dla Żydów najbezpieczniejszym państwem w Europie" - twierdzi szef międzynarodowej fundacji upamiętniającej Holokaust. Narracja Wyborczej się sypie?

"Polska nie jest wolna od antysemityzmu, ale to tutaj - jako Żyd - czuje się dziś o wiele bezpieczniej niż w Paryżu, Brukseli czy Berlinie, gdzie chodzenie w jarmułce nie jest opcją" - twierdzi Jonny Daniels, szef fundacji "From the Depths", która zajmuje się pamięcią o Holokauście. Opinię Danielsa potwierdzają statystyki - okazuje się, że obecnie najbardziej wrogie i niebezpieczne dla Żydów są... Niemcy, Wielka Brytania i Francja! W porównaniu do tych państw Polska jest oazą spokoju i tolerancji!

(13/07/2016)

 

     Chciwość banksterów nie zna granic! Jeśli nie otrzymają od rządów 150 mld euro, grożą konfiskatą prywatnych depozytów!

Media mainstreamowe unikają tematu jak ognia, choć sytuacja wydaje się być krytyczna i grozi wybuchem kryzysu na niespotykaną dotąd skalę! Główny ekonomista Deutsche Banku właśnie oświadczył, że umoczone w "złe kredyty" europejskie banki (w tym banki mające swoje spółki-córki w Polsce), aby nie zbankrutować potrzebują ok. 150 mld euro dokapitalizowania. Jeśli tych pieniędzy (zabranych podatnikom) nie otrzymają, to masowo zaczną stosować procedurę bail-in, której końcowym efektem jest konfiskata depozytów zgromadzonych przez ich klientów!

(12/07/2016)

 

     Listę firm emitujących w Europie najwięcej CO2 otwiera... niemiecka spółka energetyczna! Polskie PGE dopiero 5.

Lista największych emitentów CO2 w europejskim systemie handlu emisjami w 2015 roku nie pozostawia wątpliwości, kto jest największym trucicielem w Europie. Okazuje się, że 1. miejsce tego zestawienia okupuje RWE, czyli niemiecka spółka energetyczna z wynikiem 144 mln ton CO2. Największym polskim emitentem jest PGE. Na liście największych europejskich trucicieli zajmuje jednak dopiero 5. miejsce z wynikiem 2,5 razy niższym od RWE ( 58 mln to CO2).

(12/07/2016)

 

     Gigantyczna manipulacja słowami Obamy! Nie było żadnego "zganienia", "zbesztania" ani "zaniepokojenia" stanem polskiej demokracji!

Według doniesień lewicowych amerykańskich gazet prezydent USA Barack Obama miał w ostatni piątek "zganić Polskę z powodu paraliżu Trybunału Konstytucyjnego", "upomnieć prawicowy rząd" oraz "wyrazić zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce". Powyższą narrację szybko podchwyciły polskojęzyczne media kontrolowane przez zagraniczny kapitał. Okazało się jednak, że wspomniany powyżej przekaz był jedną wielką manipulacja dziennikarzy nieprzychylnych Polsce, co skrzętnie udowodniła... administracja USA!

(11/07/2016)

 

     Adwokat Rywina, w imię walki z PiS, wzywa sędziów do... łamania prawa! Oto jakiej oni chcą praworządności i demokracji

Trudno uwierzyć w tekst jaki popełnił Marek Małecki, tj. były obrońca Lwa Rywina z okresu afery nazwanej od jego nazwiska. Otóż na wieść o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, który skorzystał ze swojej konstytucyjnej prerogatywy i nie klepnął z automatu awansów dla 10 sędziów, Małecki wezwał całe środowisko sędziowskie do ogłoszenia... strajku! A wszystko to na łamach "Gazety Wyborczej", czyli medium które rzekomo miało pilnować praworządności i demokracji... Jednym słowem - LOL!

(11/07/2016)

 

     Na produkcję programów Tomasza Lista w publicznej TVP trzeba było wydać 29,2 mln zł!

TVP oficjalnie ujawniła częściowe dane dotyczące kosztów produkcji programu "Tomasz Lis na żywo". Okazało się, że produkcja tego programu w latach 2008 - 2013 pochłonęła aż 29.201.403,91 zł, z czego istotną część trzeba było przeznaczyć na wynagrodzenie Tomasza Lisa. Czy powyższe dane mogą tłumaczyć dlaczego obecny redaktor naczelny należącego do Niemców "Newsweeka" tak bardzo nienawidzi ludzi, którzy odsunęli PO-PSL od władzy?

(10/07/2016)

 

     Europa nad przepaścią. Włoskie i niemieckie banki mogą wywołać kryzys, jakiego nikt jeszcze nie widział!

To wręcz niewiarygodne w jak fatalnej kondycji znajdują są włoskie banki! Aż 17 proc. udzielonych tam kredytów nie jest obecnie spłacana, a warto wiedzieć, że w tej kategorii pułap 10 proc. jest absolutnie alarmowy. Jeśli do tego doliczymy niemiecki Deutsche Bank, który lada chwila może zacząć balansować na krawędzi wypłacalności, to z dużą dozą prawdopodobieństwa w okolicach jesieni możemy się spodziewać wybuchu kryzysu jakiego świat jeszcze nie widział.

(8/07/2016)

 

     Lis żali się, że jego "Newsweek" i "GW" nie są już eksponowane na stacjach Orlenu. Za karę grozi bojkotem polskiego giganta paliwowego

Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska), pożalił się na twitterze wpisem, jakoby jego gazeta nie była już tak dobrze jak kiedyś eksponowana w punktach prasowych na stacjach Orlenu. No i prawidłowo! - chciało by się rzec. Szczególnie, gdy przypomnimy sobie jawnie anty-polski wymiar wielu okładek tego należącego do Niemców tygodnika.

(8/07/2016)

 

     Niemcy zrobią wiele, aby obejść unijne sankcje nałożone na Rosję. Liczy się kasa, a nie jakieś deklaracje o "europejskiej solidarności"

Pomimo oficjalnie funkcjonujących sankcji bezpośrednie inwestycje niemieckich firm w Rosji osiągnęły wysokie, "historyczne wartości". W 2015 roku nasi zachodni sąsiedzi byli największym inwestorem zagranicznym w Rosji. Aby było to możliwe konieczne jest obchodzenie przez Niemców nałożonych przez Unię Europejską sankcji. Liczy się bowiem kasa, a nie jakieś deklaracje o "europejskiej solidarności".

(7/07/2016)

 

     Marsz Niepodległości przedstawiony jako marsz nazistów w zwiastunie hollywodzkiego filmu?!

W sieci pojawił się zwiastun nowego hollywoodzkiego filmu pt. "Imperium". Główny bohater (Daniel Radcliff - zasłynął jako odtwórca Harry'ego Pottera) jest agentem, który ma zinfiltrować środowiska neonazistów. Niestety, jedna scena budzi gigantyczne kontrowersje. Pokazany jest w niej marsz, który ma przywołać skojarzenia z nazistami. Problem w tym, że widać na nim ludzi noszących flagi... Polski. Ujęcie do złudzenia przypomina kadr z odbywającego się co roku na ulicach Warszawy Marszu Niepodległości.

(6/07/2016)

 

     Przypomnijmy jak TK robił dobrze Platformie i zalegalizował wątpliwą podwyżkę składek ZUS. Wtedy nie było "ustaw pozornych"

Pod koniec 2011 r. ekipa Tuska, uciekając przed katastrofą budżetu, w trybie "pilnym" (w ciągu 8 dni) przyjęła ustawę o podniesieniu składki rentowej. Problem w tym, że prawo zakazuje zwiększać ludziom obciążeń fiskalnych w takim trybie. Ustawa została zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego. Po 18 miesiącach (!) od momentu wniesienia skargi TK łaskawie stwierdził, że ekspresowe podniesienie Polakom składki rentowej było jednak zgodne z prawem. W sumie nie powinno nas to dziwić - kiedy rządziła PO nie było "ustaw pozornych"...

(6/07/2016)

 

     Ślepy postęp zabija zdrowy rozsądek: Katolicki dom opieki w Belgii skazany za odmowę uśmiercenia człowieka

Śledzenie przesuwania granic tzw. "postępu" w zachodnioeuropejskich społeczeństwach może być zaskakujące. Sąd w Belgii uznał właśnie, iż zarząd katolickiego domu opieki dla osób starszych, który odmówił wykonania eutanazji na przebywającej w nim pensjonariuszce, złamał obowiązujące w tym kraju regulacje i nakazał wypłacić rodzinie tej osoby odszkodowanie w wysokości 6 tys. euro... Nie mam co do tego wątpliwości - tak w praktyce działa jaskiniowe prawo postępu.

(6/07/2016)

 

     Kasa Misiu, kasa! Nie płacisz abonamentu? Czeka cię surowa kara finansowa!

Rząd PiS mógł jednym sprawnym ruchem zapewnić sobie sympatię u wielu ludzi. Wystarczyło całkowicie zlikwidować PRL-owski relikt w postaci abonamentu radiowo-telewizyjnego, a finansowanie mediów publicznych ograniczyć do niezbędnego minimum. Niestety, ekipa Jarosława Kaczyńskiego poszła w zupełnie odwrotnym kierunku. Właśnie zapowiedzieli "surowe kary" za niepłacenie tego quasi-podatku. Jeśli kontroler Poczty Polskiej wykryje w prywatnym domu niezarejestrowany telewizor, to trzeba będzie zapłacić karę w wysokości... 681 zł!

(5/07/2016)

 

     Aż 4 na 5 elektrowni węglowych o największym poziomie emisji CO2 w UE znajduje się na terytorium Niemiec!

Okazuje się, że to nie polskie lecz niemieckie elektrownie węglowe są najmocniej trującymi środowisko siłowniami w całej Europie! Zgodnie z opublikowanym przez "Suddeutsche Zeitung" raportem, aż 4 na 5 elektrowni o najwyższym poziomie emisji CO2 w UE znajduje się na terytorium Niemiec! Tymczasem nasi zachodni sąsiedzi wytykają, że to my spalamy za dużo węgla i emitujemy przy tym do atmosfery zbyt wiele gazów cieplarnianych. Czyżby drzazgę dostrzegli w oku innego, a w swoim belki nie widzieli?

(5/07/2016)

 

     "EU Slowdown", czyli jak Unia chce cenzurować internet poprzez ograniczanie szybkości transferu danych!

Eurokraci z Brukseli właśnie wpadli na pomysł wprowadzenia specyficznej formy cenzury sieci. Zgodnie z proponowanymi regulacjami dostawca internetu miałby prawo tworzyć "szybkie" i "wolne" połączenia dla poszczególnych serwisów. Niestety - nieprecyzyjność nowych zapisów powoduje obawę, iż dostawcy internetu będą mogli ograniczać szybkość transferu danych w przypadku serwisów z torrentami lub stron, których treści mogą się wydać komuś z jakiegoś powodu "niewygodne".

(4/07/2016)

 

     Ponad 5 mln nieważnych głosów w Polsce i narracja o "odmętach szaleństwa". Kilkadziesiąt tysięcy wątpliwych głosów w Austrii i ponowne wybory. Taka różnica

Przy okazji konieczności powtórzenia wyborów prezydenckich w Austrii warto przypomnieć, że wyniki wyborów samorządowych w Polsce z 2014 roku "ustalano" przez tydzień i doliczono się wówczas ponad 5,1 mln głosów nieważnych, a PSL uzyskał 20 proc. poparcie w skali kraju. Kiedy pojawiły się opinie o konieczności powtórzenia wyborów, ówczesny prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że "kwestionowanie uczciwości wyborów przeprowadzonych przez PKW to odmęty szaleństwa". Taka różnica.

(4/07/2016)

 

     Wybory w Austrii sfałszowane i trzeba będzie je powtórzyć! A tak martwili się o naszą demokrację, kiedy ich własna została chamsko zgwałcona...

Skala fałszerstw i nieprawidłowości do jakich doszło podczas wyborów prezydenckich w Austrii była tak wielka, że tamtejszy Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o unieważnieniu ich wyniku i konieczności powtórzenia II tury. Powstaje pytanie o to, jakie kroki podejmie teraz Bruksela? Czy nadal będzie udawać, że nic się nie stało? Czy eurokraci, mimo brutalnego gwałtu na demokracji do jakiego doszło w Austrii, nadal będą twierdzić, że to polska demokracja jest zagrożona?

(1/07/2016)

 

     Kiedy Juncker rządził Luksemburgiem, jego kraj stał się wylęgarnią nielegalnych optymalizacji podatkowych dla 340 korporacji. Dziś Juncker jest szefem KE...

Przypomnijmy - w 2014 roku śledztwo dziennikarskie ujawniło, że rząd Luksemburga (któremu kierował Jean-Claude Juncker) zawarł z 340 międzynarodowymi korporacjami tajne umowy dot. optymalizacji podatkowych. Dzięki temu firmy te mogły unikać płacenia podatków w innych krajach, w których prowadziły działalność zarobkową (np. w Polsce). Tuż przed tym, jak sprawa wyszła na jaw Juncker "uciekł" do Brukseli na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Jak do tej pory konsekwencje karne tej afery ponieśli jedynie dziennikarze, którzy ją ujawnili...

(1/07/2016)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP