r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- maj 2016 -

 

 

     W latach rządów PO-PSL (2007-2015) zadłużenie Centrum Zdrowia Dziecka zwiększyło się z 67 do prawie 300 mln zł!

W 2007 roku Donald Tusk obiecywał, że w szpitalach będą się nami opiekowały dobrze zarabiające pielęgniarki. Po 8 latach ciągłych zaniedbań skutkujących zmianą rządu okazało się, że pielęgniarki muszą strajkować, aby polepszyć swoje warunki pracy. Wszystko to zasługa nieustającego i praktycznie nielimitowanego zadłużania publicznej służby zdrowia, do jakiej doszło w ostatnich latach. Dług samego tylko Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie został powiększony z 67 mln zł (2007 r.) do prawie 300 mln zł (2015 r.)!

(31/05/2016)

 

     Jednym z największych pracodawców w Polsce jest... ZUS! Zatrudnia 46,5 tys. urzędników. Ich pensje pochłaniają rocznie 2,56 mld zł!

Roczne koszty utrzymania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekraczają 4 mld 211 mln zł - wynika z publikowanego na stronach tego państwowego ubezpieczyciela "Sprawozdania z działalności za 2014 rok". Aż 64 proc. tej kwoty stanowią koszty przeznaczane na wynagrodzenia, ubezpieczenia i inne świadczenia dla pracowników (2 mld 563 mln zł). Wcale nie powinno nas to jednak dziwić. ZUS to jeden z największych pracodawców w Polsce. Zatrudnia łącznie 46,5 tys. urzędników.

(31/05/2016)

 

     Jeśli pielęgniarka zarabia na miesiąc tyle, ile politycy PO wydawali na jedną kolację, to zasługuje na podwyżkę

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - jeśli jakaś pielęgniarka z Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) zarabia w ciągu miesiąca na rękę równowartość kwoty, którą politycy Platformy Obywatelskiej potrafili wydać na jedną tylko kolację, to zasługuję na podwyżkę. Osiem lat zaniedbań można rozwiązać prostą decyzją. Tym bardziej, że CZD jest jednostką podlegającą bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia, a kolejne dni strajku nikomu nie przyniosą pożytku.

(30/05/2016)

 

     Niedoszli zamachowcy z Warszawy okazali się być "przeciwnikami obecnej władzy". Czy totalna opozycja uzna ich za swoich męczenników?

Trzy tygodnie temu Jacek Żakowski wyraził pogląd, że "KOD powinien być jak HAMAS". Przypomnijmy, że HAMAS jest islamską organizacją terrorystyczną znaną głównie z krwawych zamachów bombowych. Nikt nie spodziewał się, że słowa publicysty Gazety Wyborczej tak szybko znajdą swoich realizatorów. Okazało się, że niedoszli zamachowcy, którzy próbowali wysadzić dwa radiowozy przed jednym komisariatów w Warszawie, jako cel swojego ataku wybrali policję, bo utożsamiają ją... z rządem Beaty Szydło.

(26/05/2016)

 

     Francja "na rezerwie". W pogrążonym w chaosie kraju zaczyna brakować paliwa! Kiedy interwencja UE?

Społeczne protesty oraz masowe strajki przeciwko kontrowersyjnym reformom forsowanym przez Francois'a Hollande’a spowodowały, że na francuskich stacjach benzynowych zaczęło brakować... paliwa. Zapasy benzyny i ropy wyczerpały się na 350 stacjach, a na kolejnych 430 zbliżają się ku końcowi. Aby zniwelować konsekwencje strajków we francuskich rafineriach rząd uruchomił wczoraj strategiczne rezerwy. Paliwa ma wystarczyć na kilka tygodni. Co jednak potem? Czy Unia Europejska zajmie jakieś stanowisko?

(26/05/2016)

 

     Patrzmy i uczmy się! Oto jak Niemcy wprowadzają niedozwoloną pomoc publiczną przy aprobacie Komisji Europejskiej!

Rząd Niemiec podjął decyzję o udzieleniu rodzimym koncernom motoryzacyjnym publicznej pomocy w wysokości 900 mln euro. Oficjalnie chodzi o ochronę klimatu (wsparcie ma dotyczyć produkcji i sprzedaży samochodów elektrycznych). Nieoficjalnie zaś chodzi o zastrzyk gotówki dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego. Pozwoli on osiągnąć przewagę nad konkurencją z zagranicy i poprawi nadwyrężoną po aferze z VolksWagenem kondycję całego sektora. UE - mimo, że pomoc jest niedozwolona - pomysł klepnęła, bo formalnie jest "eko". Tak to się robi! (info via: Piotr Maciążek)

(25/05/2016)

 

     Aferzyści i złodzieje będą tracili majątki. Ciekawe czy TK uzna ustawę za sprzeczną z Konstytucją?

Min. Sprawiedliwości szykuje projekt ustawy przewidującej konfiskatę majątku należącego do przestępców. Gangsterzy i aferzyści, którzy przed sądem nie będą potrafili wskazać legalnych źródeł pochodzenia posiadanego majątku nabytego na pięć lat przed popełnieniem przestępstwa i pięć lat po jego dokonaniu, z mocy prawa zostaną z niczym. Wszystko przepadnie na rzecz Skarbu Państwa. Ciekawe jak do tematu podejdzie Trybunał Konstytucyjny? Wszak niektóre środowiska mogą uznać proponowaną ustawę jako sprzeczną z Konstytucją...

(24/05/2016)

 

     Viktor Orban szefem Komisji Europejskiej w 2019 roku? Rozpad UE nie jest dla nas korzystny... Lepiej zmienić ją od środka!

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - zamiast życzyć Unii Europejskiej spektakularnego upadku poprzedzonego wieloletnimi konwulsjami, lepiej zmienić ją od środka! Do wymiany jest niemal cała bukselska elita, której głównym zadaniem jest dziś karcenie demokratycznie wybranych rządów oraz szerzenie skrajnej poprawności politycznej przesłaniającej zdrowy rozsądek. Jeśli uda się nam - obywatelom Europy - odsunąć Junckera, Schulza i Tuska od władzy, to stworzenie nowej UE jest całkiem realne.

(24/05/2016)

 

     Cwani Niemcy: Utrudniają wejście Ursusa na swój rynek, a budowę fabryki Mercedesa w Polsce uzależniają od ilości ulg podatkowych

W sumie to powinniśmy się uczyć od Niemców. Publicznie mówić jedno (sankcje dla Rosji), a pod stołem robić coś zupełnie odwrotnego (Nord Stream i cały biznes gazowy), dbać o swój rynek wewnętrzny (utrudnienia dla polskiego Ursusa), a jednocześnie stosować agresywną ekspansję zagraniczną w krajach, które dają największe ulgi i zwolnienia podatkowe dla nowych inwestycji (fabryka Mercedesa w Polsce).

(23/05/2016)

 

     Zadłużenie Polski w I kwartale 2016 r. urosło łącznie o 23,8 mld zł. To o 2,6 mld zł mniej niż w analogicznym okresie rok temu

Ministerstwo Finansów potwierdziło wczoraj w komunikacie, że w marcu nastąpiło ostre wyhamowanie przyrostu długu Skarbu Państwa. W miesiącu tym zadłużenie urosło jedynie o 0,4 mld zł. Piszę "jedynie" bowiem w styczniu i lutym notowano wzrosty na poziomie - odpowiednio - 13,3 i 10,1 mld zł. Łącznie w I kwartale b.r. zadłużenie Polski powiększyło się o 23,8 mld zł. Okazuje się, że wzrost ten był o 2,6 mld zł mniejszy od tego, jaki nastąpił w analogicznym okresie 2015 roku.

(21/05/2016)

 

     We Francji stan wyjątkowy. Chaos i zamieszki ogarnęły cały kraj. Wszędzie antyrządowe protesty. Tymczasem UE stawia Polsce ultimatum...

Francja pogrąża się w coraz większym kryzysie. Zamieszki i chaos ogarnęły niemal cały kraj. W tłumieniu antyrządowych protestów rannych zostało już ponad 350 funkcjonariuszy bezpieczeństwa. Jakby tego było mało nadal trwa tam wprowadzony w listopadzie stan wyjątkowy. Tymczasem UE, jakby nigdy nic, ciągle nawija o "zagrożeniu demokracji" nad Wisłą. Tym razem eurokraci wymyślili, aby postawić Polsce ultimatum...

(20/05/2016)

 

     Słowo "Kraków" w języku arabskim coraz częściej używane przez internautów z Danii, Syrii, Iraku czy Arabii Saudyjskiej

Ciekawe ustalenia pojawiły się wczoraj na timeline twitterowego profilu @Polityka_wSieci. Okazuje się, że przybywa internautów wpisujących do sieci w języku arabskim frazę "Kraków". Geolokalizacja ich aktywności wskazuje, że korzystają oni z internetu na obszarze takich państw jak Dania, Syria, Irak czy Arabia Saudyjska. Ciekawe czy to przypadek, czy też należy doszukiwać się związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

(19/05/2016)

 

     Udział banków zagranicznych wśród 10 największych banków: Francja 5%, Niemcy 8%, Wlk. Brytania 15%, Polska... 60%

"W całej Europie nie ma drugiego kraju, który by tak lekkomyślnie sprzedał banki" - stwierdził swego czasu Józef Oleksy w trakcie potajemnie nagrywanej rozmowy z Aleksandrem Gudzowatym. Niestety, były premier z ramienia SLD ma wiele racji. Dzika prywatyzacja z lat 90-tych i początku dwutysięcznych doprowadziła do sytuacji, w której banki zostały sprzedane za niewielką część swojej wartości. To jest też powodem tego, że banki kontrolowane przez polski kapitał stanowią mniejszość.

(19/05/2016)

 

     Ostra i szyba reakcja Węgrów na skandaliczne słowa Clintona! Dlaczego polska dyplomacja milczy?!

"Nikt, nawet Bill Clinton, nie może sobie pozwolić na obrażanie Węgrów" - w ten sposób węgierski minister spraw zagranicznych oficjalnie zareagował na skandaliczne słowa byłego prezydenta USA, który stwierdził, że Węgry i Polska odrzucają demokrację i chcą u siebie "autorytarnej dyktatury" w stylu Putina. - "Panu Clintonowi może nie podobać się decyzja węgierskiego narodu, ale nie może być to powód, by obrażał nas w taki sposób" - dodał szef węgierskiego MSZ.

(18/05/2016)

 

     Skandal w Nowym Jorku: Rabin oskarża Polaków o Holocaust, bo na terenie okupowanej Polski powstało najwięcej niemieckich obozów śmierci

"Jesteście odpowiedzialni za Holokaust, bo pozwoliliście, by na terenie waszego kraju powstało najwięcej obozów śmierci" - mówił rabin Zev Friedman podczas protestu przed polskim konsulatem na Manhattanie. Towarzyszyła mu grupa uczniów z żydowskiej szkoły średniej, którzy - jak się okazało - mieli nikłe pojęcie o historii II wojny światowej i roli Polaków w uratowaniu tysięcy Żydów. Nie przeszkadzało to im jednak wykrzykiwać kłamliwych, antypolskich haseł przed konsulatem naszego kraju na Manhattanie.

(18/05/2016)

 

     Skandaliczna wypowiedź Billa Clintona o Polsce! Czy były prezydent USA zaczął bredzić na stare lata?!

Bill Clinton, na wiecu wyborczym swojej żony, powiedział: - "Polska to kraj, który odrzucił demokrację i woli putinowską dyktaturę" (sic!). Czy były prezydent USA zaczął bredzić na stare lata?! A może takie właśnie będzie oficjalne stanowisko demokratów, gdy wybory prezydenckie wygra Hilary Clinton? Jedno jest pewne - potrzeba silnej i zdecydowanej reakcji polskiej dyplomacji na te skandaliczne słowa. Pozostawienie sprawy bez reakcji będzie poważnym błędem.

(17/05/2016)

 

     Najpierw kłamali na cały świat, że w marszu KOD poszło 240 tys. osób. Teraz sami przyznają, że było ich najwyżej 60 tys.

Kiedy marsz KOD z 7 maja jeszcze trwał, urzędnicy M. St. Warszawy - a w ślad za nim "Wyborcza" i inne TVN-y - puścili w świat zupełnie kłamliwy przekaz o rzekomych 240 tysiącach uczestników. Później, kiedy prawicowi dziennikarze zaczęli drążyć "metodologię liczenia", to nagle okazało się, że liczba uczestników spadła do 100 tys. Wczoraj na portalu Gazeta.pl pojawiła się informacja, że w osławionym marszu KOD poszło 55,6 tys. demonstrantów, przy marginesie błędu wynoszącym ok. +/-3 tys. osób... Jak widać - kłamstwo ma krótkie nogi.

(17/05/2016)

 

     Brytyjski rząd przejmuje kontrolę nad BBC. Będzie nowy zarząd, nowa misja i nowa opłata audiowizualna. Kiedy ostry protest UE w/s wolności brytyjskich mediów?

Brytyjski rząd zaprezentował projekt ustawy zmieniającej zasady działania BBC, czyli największego nadawcy telewizyjno-radiowego na wyspach. Zgodnie z jego treścią rząd obejmie kontrolę nad BBC poprzez wprowadzenie do zarządu spółki swoich przedstawicieli. Zewnętrzną kontrolę nad BBC obejmie rządowy Urząd Komunikacji Elektronicznej (Ofcom) oraz National Audit Office. Opłata audiowizualna na BBC będzie wynosić 145,5 funtów rocznie. Ciekawe kiedy Bruksela zawyje, że Wlk. Brytania łamie niezależność publicznych mediów?

(16/05/2016)

 

     Niemcy potrzebują aż 93 mld euro na utrzymanie nowych azylantów. Teraz wiemy dlaczego chcą ich relokować do Polski

Kilka tygodni temu Komisja Europejska zaproponowała nowy mechanizm relokacji azylantów, wg którego do Polski mogłoby trafić nawet 150 tys. obywateli państw z Bliskiego Wschodu i Afryki. Powyższe należy łączyć z ujawnionymi w ubiegłym tygodniu danymi na temat kosztów utrzymania nowych azylantów w Niemczech. W ciągu 5 najbliższych lat rząd federalny w Berlinie będzie potrzebował na ten cel aż 93 mld euro! Teraz wiemy dlaczego Angela Merkel tak bardzo nalega na przyjęcie przez UE nowych zasad dotyczących relokacji.

(16/05/2016)

 

     Kongres Kobiet 2016: Czyli, dlaczego Pierwsza Dama nie chciała wziąć w nim udziału

List od prezydenta RP został wybuczany, jednym z głównych prelegentów okazał się być niepłacący na dzieci alimenciarz, a na końcu wszystkie kobiety założyły papierowe torby na głowy. Oto jak wyglądał Kongres Kobiet AD 2016. Nie dziwie się, że Agata Duda nie chciała wziąć udziału w tej szopce i wybrała obchody 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich.

(14/05/2016)

 

     Platforma chce audytu na papierze. Tak jak na papierze jest elektrownia atomowa, na którą wydali setki milionów złotych

Przedstawiciele i sympatycy PO twierdzą, że zaprezentowane w ostatnią środę nieprawidłowości i patologie z czasów rządów Tuska i Kopacz są nieważne, bo nie zostały spisane na papierze. Przypomnijmy zatem, że na papierze to jest budowana od 2009 roku elektrownia atomowa. Pomimo tego, że na jej powstanie wydano setki zupełnie realnych milionów złotych, to okazała się ona być wymysłem czysto politycznym, dający ciepłe posadki i wymierne korzyści dla wąskiej grupy ludzi. Tak, że tego...

(13/05/2016)

 

     Polska innowacyjną pustynią. Jesteśmy daleko za Czechami i Węgrami. 12 lat w UE tylko pogorszyło naszą sytuację

Po ponad dekadzie spędzonej w UE innowacyjność polskiej gospodarki w praktyce spadła, zamiast wzrosnąć. Oficjalne raporty i statystyki są wstrząsające. Zamiast finansować badania i rozwój oraz wspierać rodzime firmy z branży high-tech, władze wydawały grube miliardy na aquaparki, orliki, centra konferencyjne, chodniki czy inne ścieżki rowerowe. Inwestycje te - owszem - służyły wygodzie czy poprawie komfortu życia, jednak nie miały żadnego wpływu na powstanie silnego państwa opartego na dobrze rozwiniętej gospodarce!

(13/05/2016)

 

     Dziś mija rok od rozpętania przez PO chryi z Trybunałem Konstytucyjnym. Krótkie przypomnienie sekwencji wydarzeń

Mało kto zdaje sobie sprawę, że równo rok temu - 12 maja 2015 roku - poseł PO zaproponował poprawkę do nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, która przewidywała, że PO-PSL będzie mogło do końca roku wybrać 5 a nie 3 sędziów TK, mimo że taki przywilej był zagwarantowany już dla nowego parlamentu. Wówczas zgwałcone zostało prawo oraz zasady demokracji. Dzisiejsi "obrońcy demokracji" siedzieli jednak cicho. Ciekawe dlaczego? Poniżej krótkie przypomnienie tej historii.

(12/05/2016)

 

     Palermo, Floryda, Paryż - czyli jak wyglądały zagraniczne delegacje pracowników ZUS (Travel)

ZUS wymyślił swego czasu inicjatywę "Dni Poradnictwa". Polega ona na tym, że urzędnicy ZUS organizują spotkania informacyjne dla Polaków mieszkających za granicą, które dotyczą możliwości ubiegania się o renty i emerytury w Polsce. Słuszne to i chwalebne. Problem w tym, że "Dni poradnictwa" organizowano w turystycznych kurortach na Florydzie w USA czy też w słonecznym Palermo na Sycylii. Powstaje pytanie - czy celem wojaży urzędników we wspomniane miejsca, aby na pewno było tylko szerzenie wiedzy o ZUS wśród lokalnej Polonii?

(12/05/2016)

 

     Rasistowski atak na Portugalczyka w Rzeszowie okazał się być zmyśloną historią! Fikcja poszła jednak w świat i zrobiła Polsce czarny pijar...

Kilka tygodni temu polskie media obiegła informacja o rzekomym ataku o podłożu rasistowskim dokonanym w Rzeszowie na 18-letnim Portugalczyku, którego miał się dopuścić zawodowy polski żołnierz. Temat był mocno nagłośniony, a w Portugalii wywołał potężne oburzenie. Teraz okazuje się, że sprawa została zmyślona, a prokuratura podejmie śledztwo przeciwko dwóm Portugalczykom za składanie fałszywych zeznań. Niestety, chryja poszła jednak w świat i zrobiła Polsce czarny pijar...

(11/05/2016)

 

     S&P podniósł perspektywę ratingu dla Turcji, gdzie - jak wiadomo - demokracja ma się świetnie. Warto o tym pamiętać w kontekście obniżek ratingu dla Polski

Agencja ratingowa Standard&Poor's postanowiła podnieść perspektywę oceny wiarygodności kredytowej Turcji z negatywnej do stabilnej, pomimo ciągłego łamania standardów demokracji, praw człowieka oraz wolności słowa przez władze w Ankarze. Przypomnijmy, że ta sama agencja kilka miesięcy wcześniej postanowiła obniżyć perspektywę oceny wiarygodności kredytowej Polski z pozytywnej na negatywną z uwagi na konflikt polityczny wokół TK, który rzekomo zagraża standardom demokracji. Tak, że tego...

(11/05/2016)

 

     Niemcy atakują Polskę za brak "europejskiej solidarności". Niech Berlin da nam przykład takiej solidarności w/s Nord Stream 2!

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz (typowany na stanowisko kanclerza Niemiec) w ostrych słowach skrytykował Polskę za niedostateczne ukazywanie "europejskiej solidarności". Jej brak miał się przejawiać poprzez dystansowanie władz w Warszawie od problemu uchodźców i nielegalnych imigrantów, którzy chcą się osiedlić w Niemczech. Panie Schulz - niech pana kraj dam nam przykład takiej solidarności w sprawie Nord Stream 2! Proszę o śmiałe działania - pole do popisu macie tutaj przeolbrzymie!

(10/05/2016)

 

     A może by tak TK łaskawie zbadał konstytucyjność niepłacenia przez sędziów składek ZUS i pobierania przez nich emerytur 3-krotnie wyższych od reszty społeczeństwa?

W artykule 32 Konstytucji możemy przeczytać: "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne". Wydaje się jednak, iż powyższa zasada nie dotyczy sędziów. Nie muszą oni bowiem płacić składek ZUS, tak jak robi to reszta społeczeństwa. Mimo, iż tego nie czynią ich emerytury są jednak kilkukrotnie wyższe od przeciętnych emerytur zwykłych ludzi. Może warto, aby sprawą zainteresował się TK? W takich okolicznościach byłbym bardzo ciekawy rozstrzygnięcia...

(10/05/2016)

 

     Brawo Łukasz Warzecha! Zaorał KODziarzy na ich własnym terenie! To trzeba zobaczyć! (VIDEO)

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - Łukasz Warzecha MISTRZOWSKO zaorał Dominikę Wielowieyską oraz pozostałych uczestników audycji w radiu TokFM (właścicielem jest Agora). Ironią i kpiną przebił nadmuchany do granic rozsądku KODziarski balon anty-pisizmu. To trzeba zobaczyć i posłuchać! Genialne!

(9/05/2016)


    
Rząd Ewy Kopacz w szczytowym momencie miał 89 wiceministrów. Rząd Beaty Szydło ma ich obecnie 94

Jak powiadają - ryba psuje się od głowy, a przykład idzie z góry. Jeśli tak, to w Polsce ciężko będzie walczyć z biurokracją i rozdmuchaną administracją. W rządzie Ewy Kopacz zatrudnionych było 89 wiceministrów w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu, co stanowiło fenomen na skalę światową. Niestety, wynik ten został pobity przez rząd Beaty Szydło, w którym zatrudnionych jest obecnie aż 94 wiceministrów!

(9/05/2016)

 

     Kasa w OFE znika w błyskawicznym tempie! Aktywa otwartych funduszy w 2015 roku zmniejszyły się aż o 8,5 miliarda złotych!

Główny Urząd Statystyczny podał informację na temat wyników finansowych Otwartych Funduszy Emerytalnych w 2015 roku. Okazało się, że aktywa otwartych funduszy emerytalnych na koniec ubiegłego roku wyniosły ogółem 140,9 miliardów złotych, co oznacza, że zmniejszyły się one aż o 8,5 miliardów złotych (-5,7 procent) w porównaniu z końcem 2014 roku. Zasadnym jest zadanie pytania - dokąd popłynęły nasze pieniądze?

(9/05/2016)

 

     Proste pytanie: Dlaczego KOD nie protestował, kiedy za PO-PSL ograniczano swobody obywatelskie, strzelano do ludzi na ulicach czy inwigilowano dziennikarzy?!

Dlaczego "obrońcy demokracji" z KOD-u siedzieli cicho, kiedy PO przyjmowała ustawę ograniczającą Polakom wolności zgromadzeń oraz dostęp do informacji publicznej? Dlaczego siedzieli cicho, kiedy służby inwigilowały dziennikarzy ujawniających afery, na ulicach strzelano do przeciwników rządu, a przedstawiciele opozycji byli mordowani? Dlaczego milczeli, gdy forsowano ACTA, instalowano podsłuchy czy łamano zasady demokratycznego państwa prawa? Czy tylko dlatego, że u władzy byli ICH przedstawiciele?

(7/05/2016)

 

     Statystyczny Polak musiałby pracować ponad 30 lat, aby zarobić tyle, ile Polska będzie musiała zapłacić Unii za jednego niechcianego imigranta z Bliskiego Wschodu!

Komisja Europejska oficjalnie zaproponowała krajom niechętnym przyjmowaniu przybyszom z Bliskiego Wschodu, że w zamian za utrzymanie tego "przywileju" będą musiały płacić niemałe pieniądze. Za każdego jednego imigranta, któremu odmówią wjazdu w granicę swojego państwa, będą zmuszone zapłacić aż 250 tys. euro kary. Warto sobie uświadomić, że aby statystyczny Polak otrzymujący przeciętne wynagrodzenie mógł zarobić równowartość takiej kwoty, to musiałby pracować przez ponad 30 lat!

(5/05/2016)

 

     Australijczycy chcą wydobywać w Polsce węgiel i zarabiać 1 mld zł rocznie! Po Niemcach to kolejna nacja, która twierdzi, że to się tutaj opłaca

Australijska spółka wydobywcza Prairie Mining poinformowała, że złoży wniosek o uzyskanie koncesji na wydobycie węgla w Polsce i rozpocznie budowę zupełnie nowej kopalni w okolicach Lublina, która - jeśli wszystko pójdzie okej - będzie mogła przynieść nawet 1 mld zł zysku rocznie. Okazuje się, że po Niemcach, którzy już budują nową kopalnię w Orzeszu, Australijczycy to kolejna nacja, która twierdzi, że w Polsce można opłacalnie wydobywać węgiel i z zyskiem sprzedawać go na świecie.

(5/05/2016)

 

     Tuskowe "Inwestycje Rozwojowe" okazały się być klapą. NIK potwierdza, to co mówił Sienkiewicz ("Ch..., D... i kamieni kupa")

Flagowa inwestycja skoku cywilizacyjnego Tuska, tj. Polskie Inwestycje Rozwojowe, walnęła nosem w kamieni kupę i tonie na oczach, jak Costa Concodria. A Tusk, tak jak kapitan Schettino, uciekł z pokładu na ciepłą fuchę do Brukseli i rżnie przysłowiowego głupa w mediach - pisał kiedyś bloger Stanislas Balcerac. Jego słowa po części potwierdził najnowszy raport NIK. Polskie Inwestycje Rozwojowe, czyli "Ch..., D... i kamieni kupa"...

(4/05/2016)

 

     Tak się okrada Polskę na masową skalę! Miliardy złotych drenowane w ramach podatkowych optymalizacji

Zagraniczne koncerny stosują w Polsce agresywną optymalizację podatkową na olbrzymią, niespotykaną nigdzie indziej, skalę. Zdaniem Komisji Europejskiej oraz ekspertów podatkowych skutki tego procederu są dla naszego kraju zabójczo kosztowne. Szacuje się, że w ciągu roku tracimy w ten sposób od 30 do nawet 46 miliardów złotych! Jak długo jeszcze będziemy dla zagranicznych firm "Tax-Free Banana Republic"? Czy Szałamacha z Morawieckim mają pomysł, jak skutecznie zatrzymać transfer kapitału poza granicę naszego kraju?

(4/05/2016)

 

     Czy UE wykończy finansowo Polskę? Grożą nam wielomiliardowe kary za nieprzyjęcie migrantów. W najgorszym wariancie nawet 37,5 mld euro!

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Komisja Europejska będzie dążyć do narzucenia stałego systemu relokacji migrantów, co mogłoby się przełożyć na konieczność przyjęcia przez nasz kraj ok. 150 tys. osób z Bliskiego Wschodu i Afryki. W sobotę włoski dziennik "La Stampa" ujawnił szczegóły najnowszego planu eurokratów z Brukseli. Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tys. euro kary za każdego z nich. W najgorszym scenariuszu Polska musiałaby zapłacić 37,5 mld euro!

(2/05/2016)

 

     Postęp w natarciu! Dania chce opodatkować jedzących mięso, bo przyczyniają się do większej ilości CO2 w atmosferze niż wegetarianie (sic!)

Skandynawia to ewidentnie światowy lider wyznaczania granic postępu. Kilka tygodni temu okazało się, że jeśli w Norwegii zabijesz 77 osób i z tego powodu trafisz do więzienia, to możesz liczyć na gigantyczne odszkodowanie finansowe. Teraz w Danii pojawił się pomysł, aby opodatkować czerwone mięso. Powód? - Więcej wegetarian, to mniej CO2 w atmosferze Ziemi. Jednym słowem - odjazd!

(2/05/2016)

 

     Największy niemiecki bank bezczelnie oszukiwał! Oto jak wyglądała słynna "solidność" na przykładzie banksterów z Frankfurtu

Deutsche Bank, największy niemiecki bank, przyznał się do uczestnictwa w międzybankowym spisku. Jego celem była manipulacja cenami złota i srebra, a w konsekwencji - maksymalizacja zysków banków ze stratą dla zwykłych klientów. Naciskani przez grupę poszkodowanych inwestorów Niemcy przyznali, że w procederze brały udział także inne duże instytucje finansowe. Wygląda na to, że ujawniony spisek to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Ponadto, po aferze z VW, to kolejny cios w słynną "niemiecką solidność".

(1/05/2016)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP