r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- kwiecień 2016 -

 

 

     Schetynie niemoc odbiera rozum? Chce organizacji referendum w/s wyjścia Polski z UE, a jednocześnie wzywa do pozostania w jej strukturach

Platformiani bonzowie z Grzegorzem Schetyną na czele chyba pogłupieli do reszty. Chcą zorganizowania referendum w sprawie wyjścia Polski z UE, jednocześnie wzywając do pozostania w jej strukturach. Gdzie tu logika?! Pomijam już fakt, że nie wyciągnęli wniosków z ubiegłorocznego referendum Komorowskiego, kiedy do urn poszło zaledwie 7,8 proc. uprawnionych do głosowania, co przy konieczności uzyskania 50 proc. frekwencji dla ważności wyniku spowodowało, że 100 baniek poszło w piach...

(29/04/2016)

 

     Łamią prawo, donoszą, piszą rezolucje, dzielą i wzywają do nieposłuszeństwa. Ale to PiS jest zagrożeniem dla demokracji

Totalna opozycja swoimi działaniami robi wiele szkody Polsce. Łamie Konstytucję i obowiązujące prawo, donosi i prosi o interwencje państw ościennych, sieje zamęt rezolucjami, wzywa do nieposłuszeństwa i dzieli. A na końcu krzyczy, że partia, która wygrała demokratyczne wybory jest "zagrożeniem dla demokracji". Można mieć różne poglądy na temat obecnego rządu, ale jeśli już ktoś ma być uważany jako zagrożenie dla demokracji to raczej będzie to tzw. "totalna opozycja", której twarzami są dziś Schetyna, Petru i Kijowski.

(29/04/2016)

 

     Jakie to znamienne! Niemcy, którzy do tej pory mocno interesowali się wolnością mediów w Polsce, nagle zamilkli w/s taśm Kulczyk-Graś...

Kilka dni temu wypłynęły taśmy z rozmową Kulczyk/Graś. Zgodnie z ich treścią nieżyjący już biznesmen w kwietniu 2014 r. miał obiecać prawej ręce Donalda Tuska, że dotrze do właścicielki koncernu Ringier Axel Springer i spróbuje podjąć temat dziennika "Fakt", którego linia była wówczas dość nieprzychylna rządowi PO-PSL... Kilka tygodni później w "Fakcie" nastąpiły poważne zmiany redakcyjne, a naczelny tej gazety został usunięty. Jakież to znamienne, że niemieckie media milczą teraz na ten temat.

(28/04/2016)

 

     PiS, czyli mniejszość. Im szybciej odrzucą dogmat o swojej nieomylności, tym większe szanse będą mieli na drugą kadencję

Im szybciej PiS odrzuci dogmat o swojej nieomylności, im szybciej władze tej partii zrozumieją, że w wyborach do Sejmu aż 62 proc. wyborców głosowało na inne opcje polityczne, a parlamentarną większość zdobyli tylko i wyłącznie dzięki temu, że Adrian Zandberg postanowił przyjść do studia TVP na przedwyborczą debatę, tym większe - paradoksalnie - zachowają szanse na rządy w drugiej kadencji. Jeśli PiS tego sobie nie uświadomi, to najbliższe wybory przegra, a do władzy powróci stary układ III RP.

(28/04/2016)

 

     Sąd Najwyższy aprobuje bezprawie Rzeplińskiego! Wygląda to na dyktaturę sędziów interpretujących prawo według własnych interesów

Artykuł 197 Konstytucji mówi jasno: "Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa". Wykorzystując ten zapis Konstytucji PiS zmienił ustawę o TK. Sędzia Rzepliński po prostu nie uznał tej zmiany i zaczął wydawać wyroki wg starej, nieobowiązującej już ustawy. Wczoraj Sąd Najwyższy wydał uchwałę, w której zaaprobował bezprawie Rzeplińskiego. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z dyktaturą sędziów interpretujących prawo wg swoich interesów.

(27/04/2016)

 

     Tusk straszy: "Nikt nie ma prawa pouczać Turcji". No właśnie - bo może jeszcze nie starczyć czasu na pouczanie Polski!

Merkel, Timmermans oraz Tusk kilka dni temu postanowili nawiedzić Turcję. Ten ostatni oświadczył tam publicznie: "Nikt nie ma prawa, by pouczać Turcję w sprawie tego, co powinna zrobić". Mam nieodparte wrażenie, że przewodniczący Rady Europejskiej zapomniał dodać, że nikt nie ma prawa pouczać Turcji, bo może jeszcze nie starczyć czasu na pouczanie i krytykę Polski. Co tam pogromy Kurdów i egzekucje na ludności cywilnej - ważniejsza jest realizacja interesów Berlina i wyrażanie zaniepokojenia sytuacją w Polsce!

(27/04/2016)

 

     Poprzednia władza z honorami żegnała zbrodniarzy i komunistów. Obecna czci prawdziwych Bohaterów. Taka różnica...

Musiało upłynąć 27 lat III RP, w trakcie których rządziło nami sześciu prezydentów i kilkunastu premierów, by w końcu prawdziwi Bohaterowie walki o naszą wolność, zaciekle mordowani przez sowieckich okupantów, mogli zostać pożegnani z należnymi im honorami. We wcześniejszych latach istnienia wolnej Polski polityczne elity wolały bowiem oddawać cześć i honory komunistycznym zbrodniarzom. I to jest dla nas wszystkich powód do wielkiego wstydu...

(25/04/2016)

 

     Po zaledwie dwóch miesiącach 2016 r. zadłużenie kraju wzrosło o 23,5 mld zł. Dla porównania - w całym 2015 powiększyło się ono "tylko" o 54,6 mld zł...

Oficjalne statystyki Ministerstwa Finansów nie pozostawiają wątpliwości. Po zaledwie dwóch miesiącach tego roku zadłużenie Skarbu Państwa powiększyło się aż o 23,45 mld zł. Okazuje się, że kwota ta stanowi 43 proc. całorocznego wzrostu długu w 2015 r. (54,6 mld zł). Czy rząd Beaty Szydło chce pobić niechlubny rekord ustanowiony jeszcze przez ekipę Donalda Tuska? Przypomnijmy, że w najgorszym - jak do tej pory - 2010 roku ekipa "Kierownika" pozaciągała nowych długów na łączną kwotę 78 mld zł. Czy w tym roku będzie gorzej?!

(24/04/2016)

 

     W 2014 r. doliczono się w Polsce 18 antysemickich incydentów. Dla porównania - w "tolerancyjnej" Francji było ich aż 164!

Wielu publicystów i polityków z zachodniej Europy uwielbia wypominać Polsce rzekomą antysemickość. Gdy jednak przyjrzymy się oficjalnym statystykom na temat antysemickich incydentów w Europie, to okaże się, że obecnie najbardziej wrogie i niebezpieczne dla Żydów kraje to... Niemcy, Wielka Brytania i Francja!

(22/04/2016)

 

     Dlaczego Polska nie spadła w rankingu wolności mediów, gdy Platforma przejmowała TVP, a policja robiła nalot na redakcję "Wprost"?

Organizacja "Reporterzy bez Granic" opublikowała ranking wolności mediów za 2015 rok. W porównaniu z 2014 Polska spadła w nim aż o 29 pozycji - na 47. miejsce. Wydźwięk uzasadnienia jest mniej więcej taki: Spadliśmy w rankingu, bo doszło do zmiany władzy, która wiązała się ze zmianą kierownictwa TVP, a dodatkowo pojawiły się plotki, jakoby rząd chciał "repolonizować" polskojęzyczne media należące do Niemców... Co ciekawe - gdy PO przejmowała kontrolę nad mediami publicznymi, a policja wchodziła do "Wprost", to wówczas pozycja Polski rosła (sic!).

(22/04/2016)

 

     Kiedy Bruksela pochłonięta jest "stanem demokracji" w Polsce, Rosjanie podpisują z Niemcami i Austriakami kolejne umowy w/s budowy Nord Stream 2...

Kiedy oczy całej Brukseli zwrócone są na warszawski reżim Beaty Szydło, który według niemieckich mediów stanowi obecnie większe zagrożenie dla Europy niż terroryści z ISIS, Rosjanie podpisują sobie spokojnie z Niemcami i Austriakami kolejne wielomilionowe umowy na budowę omijającego Polskę i inne kraje Europy Środkowej gazociągu Nord Stream 2. Im bardziej Europa pochłonięta jest badaniem "stanu demokracji" w Warszawie, tym lepiej układa się współpraca rozbiorców naszego kraju przy realizacji tego jawnie antypolskiego przedsięwzięcia.

(21/04/2016)

 

     Kiszczak nigdy nie poszedł do paki. Facet, który rzucił tortem w sędzię orzekającą w/s Kiszczaka dostał wyrok 10 m-cy bezwzględnego więzienia!

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał wczoraj Zygmunta Miernika na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za rzucenie w 2013 roku tortem w sędzię, która orzekała w sprawie komunistycznego zbrodniarza Czesława Kiszczaka. Przypomnijmy, że przez ponad 26 lat wolnej Polski Kiszczak ani jednego dnia nie spędził w pace za zbrodnie, które popełnił. Człowiek, który się temu symbolicznie sprzeciwił został skazany na 10 miesięcy więzienia! Oto jak wygląda sprawiedliwość w III RP...

(21/04/2016)

 

     Bono w 2009 roku: "Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska!". Bono w 2016 roku: "Polska jest hipernacjonalistyczna!"

Kilka dni temu Bono, światowej sławy muzyk i lider grupy rockowej U2, określił Polskę mianem "hipernacjonalistycznej". Powodem takiej oceny jest fakt, że nasz kraj nie bardzo kwapi się do przyjmowania islamskich imigrantów z Bliskiego Wschodu, tak jak czynią to inne rządy na zachodzie Europy. Co ciekawe - jeszcze w 2009 roku ten sam Bono twierdził, że Polska jest super, a Europa potrzebuje więcej takich krajów jak nasz. Proponuje wprowadzić nowe przysłowie: "Zmienny jak Bono".

(20/04/2016)

 

     Dlaczego Polak nie kupi ziemi we Francji? I dlaczego regulacje obowiązujące na Zachodzie UE nie miałyby obowiązywać w Polsce?

W mediach przetoczyła się prawdziwa burza na temat ustawy PiS ograniczającej obrót ziemią rolniczą w Polsce. Mało kto zadał sobie jednak trudu, aby sprawdzić jak ta kwestia jest regulowana na Zachodzie Europy. Okazuje się, że we Francji osoby nie zajmujące się rolnictwem (lub cudzoziemcy) praktycznie nie mają szans, aby nabyć grunty rolne. Obrót ziemią jest tam ściśle kontrolowany przez państwo i nikt, kto nie ma odpowiednich kwalifikacji takich gruntów nie nabędzie. Dlaczego zatem w Polsce miałoby być inaczej?

(19/04/2016)

 

     Nowoczesne pieniądze, czyli kto wspiera Petru, a kto Balcerowicza?

Nie dawno pisaliśmy, że fundacja Leszka Balcerowicza przyjmowała kasę w darowiznach od spółek zarejestrowanych na Antylach Holenderskich (raj podatkowy) powiązanych z Janem Wejchertem i Bruno Valsangiacomo (założyciele ITI). Teraz wyszło, że na kampanię wyborczą Nowoczesnej wpłacali środki m.in. Wojciech Kostrzewa z rady nadzorczej TVN oraz Marcin Michalak i Artur Hoffman z rady nadzorczej ATM Grupy. Wszystko na legalu, ale warto wiedzieć kto, kogo i w jaki sposób wspiera, aby mieć obraz całości powiązań.

(19/04/2016)

 

     Trzej główni wydawcy prasy w Polsce należą do Niemców. Na czwartym miejscu jest... Agora

Z danych publikowanych przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że trzema największymi wydawcami prasy w Polsce są należące do Niemców wydawnictwa: Bauer, Ringier Axel Springer Polska oraz Polska Press Grupa. Na czwartym miejscu uplasowała się Agora (wydawca Gazety Wyborczej). Wspomniane wydawnictwa mają pozycję dominującą na polskim rynku prasy. Z ich inicjatywy ukazuje się 3/4 wszystkich drukowanych w naszym kraju egzemplarzy gazet i magazynów. Tak, że tego...

(18/04/2016)

 

     Droga krzyżowa dla umysłu, czyli teatr KOD-u na ulicy. Ostrzegam - tego już się nie da odzobaczyć!

Komitet Obrony Demokracji poszedł w teatry uliczne. Poniżej prezentuję materiał filmowy relacjonujący manifestację KOD-u w Katowicach z 2.04.2016 r. Towarzysze broniący demokracji postanowili wystawić spektakl, który okazał się być istną drogą krzyżową dla umysłu. Ostrzegam! Video oglądacie tylko na własne ryzyko. Tego już się później nie da "odzobaczyć"!

(18/04/2016)

 

     Szambo Gazety Wyborczej wybiło! Ohydny atak kłamstwem i manipulacją! Tak potrafią tylko podopieczni Adama Michnika

Nie mające pojęcia jak skutecznie uderzyć w Andrzeja Dudę środowisko Gazety Wyborczej obmyśliło, że jak ohydnym kłamstwem i manipulacją zaatakują jego żonę, to rykoszetem ustrzelą również prezydenta. Obrzydliwość i plugastwo podopiecznych Michnika nie da się porównać z niczym innym. Hektolitry fekaliów wylanych na Agatę Dudę wyznaczyły nowy standard w przemyśle pogardy. Czy rzeczywiście "Gazeta Wyborcza" może zasługiwać jedynie na naszą najgłębszą pogardę?

(17/04/2016)

 

     Czy to koniec Kukiza? Spiskował z PO/.N, a w dodatku nieudanie. Przy okazji wyszło głosowanie "na cztery ręce". Zamiast systemu rozbił swoje ugrupowanie?

Paweł Kukiz, wchodząc wczoraj w układ z posłami PO/.N, podjął wielkie ryzyko. Jako przedstawiciel opozycji miał do tego pełne prawo. Zasadnym jest jednak pytanie, czy mu to się opłaciło? Nie dość, że "spisek" okazał się być nieudany, to w dodatku przedstawicielka jego klubu popełniła przestępstwo głosując "na cztery ręce". Smród wczorajszego głosowania będzie się za Kukizem ciągnął jeszcze długo. Czy zdoła odbudować zaufanie swoich wyborców?

(15/04/2016)

 

     Pierwszy raz w historii grupa posłów tak entuzjastycznie zareagowała na przegrane głosowanie (VIDEO)

Posłowie Platformy, Nowoczesnej, PSL i Kukiz'15 byli tak pewni spiskowego zwycięstwa w sejmowym głosowaniu (w którym formalnie nie brali udziału), że po ogłoszeniu niekorzystnego dla nich rezultatu na tablicy wyników eksplodowali radością. Dopiero po kilkudziesięciu sekundach bicia brawa, triumfalnych okrzyków i wiwatów zaczęło do nich dochodzić, że głosowanie jednak... przegrali. Zapadła krępująca cisza, po czym ktoś z sali rzucił hasło: "Nawet liczyć nie potrafią!"... 

(15/04/2016)

 

     We Włoszech zamach na demokrację! Tamtejszy sejm, przy histerycznym sprzeciwie opozycji, przyjął ustawę ograniczającą rolę senatu. Co na to UE?!

Mająca większość we włoskiej Izbie Deputowanych (odpowiednik polskiego Sejmu) rządowa koalicja pod przewodnictwem premiera Matteo Renziego uchwaliła ustawę, która otwiera drogę do drastycznego zredukowania politycznej roli włoskiego senatu. Opozycja wpadła w histerię. Twierdzi, że parlamentarna większość łamię konstytucję i zasady demokratycznego państwa prawa. W proteście, podczas głosowania nad wspomnianą ustawą, opuściła salę obrad. Co na to UE? Czy Komisja Wenecja wyda swą opinię? Czy KOD wyśle tam swoich obserwatorów?

(14/04/2016)

 

     Postępowi ekolodzy chcą karać ludzi za nie uznawanie teorii o globalnym ociepleniu spowodowanym przez człowieka!

W postępowej Ameryce pewien postępowy profesor, otrzymujący od administracji Baracka Obamy wielomilionowe granty, chciałby karać wszystkich naukowców, którzy nie uznają teorii o globalnym ociepleniu spowodowanym działalnością człowieka. Jak widać eko-postęp jest w natarciu. Ciekawe, czy za kilka lat publiczne przyznanie się do tego, że nie wierzy się w zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka będzie niczym średniowieczna herezja, surowo karana więzieniem i konfiskatą majątku?

(14/04/2016)

 

     Należy pamiętać, że antypolska rezolucja PE powstała w... Warszawie. Napisali ją politycy, których "domem jest Bruksela"

Parlament Europejski ma dzisiaj przegłosować antypolską rezolucję, zgodnie z którą spór wokół TK "zagraża demokracji, prawom człowieka i rządom prawa". W związku z tym nasuwają się trzy wnioski: (1) Wygląda na to, że PE nie mają obecnie innych problemów do rozpatrzenia. (2) Treść tej rezolucji została napisana w Warszawie, przez odsuniętych od władzy polityków, których "domem jest Bruksela". (3) Przyjęcie rezolucji uderzającej w konkretny kraj może być odczytane jako przedreferendalna wskazówka dla Brytyjczyków (Brexit).

(13/04/2016)

 

     Czego Greenpeace nie powie w/s Puszczy Białowieskiej? Czyli garść niewygodnych faktów dla zielonych aktywistów

Za pośrednictwem GW i innych TVN-ów aktywiści z Greenpeace postanowili zaatakować rząd w/s Puszczy Białowieskiej nie wspominając, że tylko 20% jej powierzchni stanowią lasy o charakterze naturalnym (są ściśle chronione). Reszta, czyli ok. 80% powierzchni Puszczy, została zasadzona przez człowieka i dziś w większości ma charakter gospodarczy. Leśnicy muszą o takie lasy dbać, co wiąże się z ich cykliczną i fragmentaryczną wycinką oraz nasadzaniem nowych drzew. Tak to działa od ponad 90 lat, aż tu nagle protesty, bo "PiS puszczę wycina"...

(13/04/2016)

 

     Kiedy w końcu największe agencje ratingowe obniżą notowania USA z uwagi na panujący tam "Supreme Court Crisis"?

W USA trwa pat konstytucyjny. Lider republikańskiej większości w tamtejszym senacie potwierdził, że izba nie podejmie przed listopadowymi wyborami prezydenckimi żadnych działań ws. zatwierdzenia nominowanego przez Baracka Obamę sędziego Merricka Garlanda na nowego członka Sądu Najwyższego. Podobny kryzys w Polsce przyczynił się do obniżenia ratingu przez Standard&Poor's oraz pogrożeniem obniżenia notowań przez Moody's. Dlaczego największe na świecie agencje ratingowe nie reagują w przypadku USA?

(12/04/2016)

 

     Dezinformacji ciąg dalszy! Wczoraj głosili, że "rząd PiS odwołał polskich członków Komisji Weneckiej". Dziś okazało się, że po prostu kończy im się kadencja

Manipulacji i dezinformacji ciąg dalszy. Wczoraj wieczorem dwaj profesorowie rzucili w internecie hasło (natychmiast podchwycone przez przeciwników obecnej władzy), że "rząd PiS odwołał polskich członków Komisji Weneckiej". Dziś rano okazało się, że Hannie Suchockiej i Krzysztofowi Drzewickiemu najzwyczajniej w świecie kończy się kadencja członka w Komisji Weneckiej i nikt nikogo nie odwołuje.

(11/04/2016)

 

     Norweski polityk, który został zgwałcony przez somalijskiego imigranta, czuje się winny deportacji swojego oprawcy do Afryki

Lewicowy norweski polityk - Karsten Nordal Hauken - kilka lat temu został zgwałcony przez somalijskiego imigranta. Dzisiaj czuje się "winny i odpowiedzialny" za to, że sprawca jego cierpienia, po odsiedzeniu wyroku w norweskim więzieniu, został deportowany do Afryki. Syndrom sztokholmski level hard?

(11/04/2016)

 

     Nieznane konsekwencje katastrofy smoleńskiej, czyli jak miliard złotych trafił na konta Międzynarodowego Funduszu Walutowego

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że katastrofa smoleńska - oprócz znanych wszystkim konsekwencji polityczno-społecznych - miała również bardzo poważne skutki finansowe. Śmierć ówczesnego prezesa NBP Sławomira Skrzypka, obsadzenie jego stanowiska w ekspresowym tempie Markiem Belką oraz naciski Jana Vincenta Rostowskiego oraz Donalda Tuska spowodowały, że w ciągu kilku kolejnych lat wytransferowano z Polski na konta Międzynarodowego Funduszu Walutowego równowartość miliarda złotych.

(10/04/2016)

 

     NIK potwierdza: Rząd Tuska nieudolnie przeciwdziałał wyłudzeniom VAT. Efekt? - Pół miliona lewych faktur i gigantyczne straty dla budżetu

NIK opublikował raport za okres I 2014 r. - VI 2015 r. dotyczący przeciwdziałania wyłudzeniom VAT przez organy państwowe. Wnioski kontrolerów są zatrważające: skuteczność działań Ministerstwa Finansów w okresie szefowania resortem przez Rostowskiego/Szczurka była niska, rząd nieudolnie przeciwdziałał fiskalnym przestępstwom, a zamiast zwalczania prawdziwych (i najgroźniejszych) grup przestępczych skupiono się na tzw. firmach "słupach".

(8/04/2016)

 

     W ramach solidarności z prezesem Rzeplińskim kolejna agencja grozi Polsce obniżeniem ratingu

Agencja ratingowa Moody’s stwierdza, że kryzys polityczny związany ze sporem o Trybunał Konstytucyjny może negatywnie odbić się na klimacie inwestycyjnym (sic!), a to z kolei negatywnie wpłynie na tworzony przez tą agencję rating kredytowy dla Polski. Powyższe sformułowanie padło pomimo wysokiego (najwyższego od 8 miesięcy) wskaźnika PMI dla naszego kraju, lepszych (jednych z najwyższych w Europie) prognoz PKB oraz osiąganej wysokiej nadwyżki handlowej.

(8/04/2016)

 

     "Demokracja w Polsce nie jest zagrożona" - stwierdza sekretarz generalny Rady Europy, a tym samym demoluje główną ideę funkcjonowania KOD-u

Thorbjoern Jagland, sekretarz generalny Rady Europy, po dwudniowej wizycie w Polsce stwierdził rzecz następującą: "Demokracja w Polsce nie jest zagrożona". Opinią tą Jagland zdemolował jedną z głównych idei Komitetu Obrony Demokracji, który - jak wiele wskazuje - z tygodnia na tydzień będzie powoli gasnąć, tak jak każdy płomień, który niczego konkretnego nie oświeca.

(7/04/2016)

 

     Bezczelność! Niemcom nie podoba się Muzeum Ulmów. Twierdzą, że to "próba przedstawienia Polaków w lepszym świetle"

Niemiecka gazeta "Frankfurter Allgemeine Zeitung" twierdzi, że otwarte kilkanaście dni temu Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej, to w jedynie "próba przedstawienia Polaków w lepszym świetle". Pokazywanie losów bohaterskich Polaków, którzy z narażeniem własnego życia ratowali Żydów przed Niemcami, ma być w istocie zarzutem, bowiem polskie władze zapominają tym samym o Polakach "gorszego sortu", którzy współpracowali z Gestapo.

(7/04/2016)

 

     "PiS zabija konie!" - grzmią sympatycy KOD-u i PO. Tymczasem od I 2010 do X 2015 w Janowie padło 50 koni. Tak, że tego... 

Sprawa tajemniczej śmierci klaczy, należącej do żony znanego muzyka, urosła już do rangi jednego z głównych tematów medialnego streamu ostatnich dni. Wszystko dzięki misternie tworzonej narracji, jakoby padnięcie konia mogło mieć związek z przejęciem władzy przez PiS. Tymczasem zgodnie z oficjalnymi dokumentami Janowskiej stadniny - od stycznia 2010 do października 2015 padło tam łącznie 50 koni. Czy to oznacza, że poprzedni zarząd "zabijał konie"...?

(6/04/2016)

 

     Za zakłócenie wykładu mjr. Baumana sąd skazał na kary od 20 do 30 dni aresztu. Czy to samo spotka teraz feministki pracujące dla Agory?

Przypomnijmy, że w czasach nieskrępowanej demokracji sąd był bezwzględny wobec ludzi, którzy ośmielili się zakłócić wykład mjr Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. Zostali oni wówczas skazani na kary grzywny i aresztu od 20 do 30 dni. Powstaje pytanie - czy dziś sąd będzie tak samo bezwzględny wobec feministek (wśród których były również pracownice Agory) za zakłócenie mszy świętej?

(5/04/2016)

 

     Kapitał nie ma narodowości? To zobaczcie jaki hejt przeciwko Polakom potrafią siać należące do Niemców media

Z okładek kontrolowanego przez niemiecki kapitał tygodnika wynika, że Polska jest "męczarnią", "Kokolandem", "krajem wściekłych ludzi", a sami Polacy są nieufnymi poganami. Wydźwięk jest taki, że można się wstydzić z Polski oraz z faktu bycia Polakami. A teraz wyobraźmy sobie, że polski kapitał przejmuje kontrolę nad np. "Der Spiegel". Co by się działo, gdyby tygodnik ten zaczął nagle sączyć anty-niemiecki hejt i pedagogikę wstydu skierowaną przeciwko Niemcom? Ciekawe jak szybko odwróciliby się od niego wszyscy reklamodawcy?

(5/04/2016)

 

     Podczas II wojny światowej na 1000 Polaków zabito 220. Dla porównania - na 1000 Francuzów życie straciło 15

Wszyscy wiedzą, że II wojna światowa zaczęła się od ataku III Rzeszy na Polskę. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali hekatomby jaką Niemcy do spółki z Rosjanami zgotowali wówczas Polakom. Zgodnie z oficjalnymi statystykami podczas II wojny światowej na każdy 1 tysiąc mieszkańców Polski życie straciło 220. Dla porównania - na skutek wywołanych przez Niemców działań wojennych na każdy 1 tysiąc mieszkańców życie straciło 22 Holendrów, 15 Francuzów, 8 Brytyjczyków i 7 Belgów.

(4/04/2016)

 

     Nie będziesz mógł swobodnie kupować ziemi, chyba że jesteś... biskupem! PiS robi wyłom w ustawie specjalnie dla kościoła

Głosami PiS Sejm przyjął wczoraj ustawę o obrocie ziemią, która zakłada wstrzymanie sprzedaży gruntów rolnych z zasobów Skarbu Państwa na 5 lat oraz zmianę zasad obrotu gruntami pomiędzy ich dotychczasowymi właścicielami. Głównym celem zmian jest utrudnienie nabywania polskiej ziemi przez obcokrajowców. Przy okazji jednak PiS uprzywilejował pewną wąską grupę interesu. Rzutem na taśmę spod rygorów ustawy zostali bowiem zwolnieni przedstawiciele... kościoła katolickiego.

(1/04/2016)

 

     KOD będzie miał jeszcze więcej pracy? Wlk. Brytania nie chce uznać werdyktu ONZ i oddać Falklandów Argentynie. Zbojkotują królową?

Zdaniem rządu Wielkiej Brytanii stanowisko ONZ o tym, że Falklandy należą się Argentynie jest w istocie "prywatną opinią kilku osób, które spotkały się na kawie" i jako takie nie może być zrealizowane. Wygląda więc na to, że obrońcy demokracji i światowej praworządności w najbliższym czasie będą mieli jeszcze więcej pracy. Wszak walka o ideały wymaga czasem międzynarodowego zaangażowania. Na początek proponuję bojkot herbaty, Premier League i królowej Elżbiety. 

(1/04/2016)

  

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP