r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- luty 2016 -

 

 

     Koniec z przywilejami zagranicznych korporacji w Polsce? Rząd zamierza wypowiedzieć niebezpieczne BIT-y!

Rząd Beaty Szydło zamierza zrobić, to za co nie mógł się zabrać przez 8 lat rząd Donalda Tuska i Ewy Kopacz (mimo zapowiedzi), czyli wypowiedzieć zawierane przez Polskę z różnymi państwami na świecie pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych tzw. dwustronne umowy o ochronie inwestycji (w skrócie BIT). Dzisiaj są one bardzo niebezpieczne, bo w przypadku zaistnienia sporów prawnych stawiają one w uprzywilejowanej pozycji działające w naszym kraju zagraniczne korporacje.

(29/02/2016)

 

     Demonstracje KOD i manifestacje TW Bolków vs marsze pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wczoraj na ulicach Warszawy około 15, może 20-tysięczny tłum skandował poparcie dla osoby, która według niedawno ujawnionych dokumentów miała być tajnym agentem komunistycznego reżimu. W kontrze do tych wydarzeń w wielu miastach naszego kraju odbyły się marsze pamięci Żołnierzy Wyklętych. Czy w Polsce ziściło się hasło, iż trzecie "pokolenie UB" walczy z trzecim - a właściwie już - czwartym "pokoleniem AK"?

(28/02/2016)

 

     Absurd! Ekolodzy mówią "nie" dla przekopu Mierzei Wiślanej. A gdzie byli, kiedy Rosjanie z Niemcami kładli rurę gazową na dnie Bałtyku?

Ekolodzy alarmują, że przekop i budowa kanału na Mierzei Wiślanej (który uniezależni polskie porty w obrębie Zalewu Wiślanego od rosyjskiego "widzi mi się") będzie wymagała ingerencji w środowisko naturalne. Z tego tytułu postanowili donieść do Komisji Europejskiej, aby zablokowała ten projekt. Powstaje pytanie - gdzie byli ekolodzy, kiedy Niemcy z Rosjanami kładli na dnie Bałtyku gazową rurę, która nie dość, że znacznie bardziej niebezpieczna dla środowiska, to jeszcze podzieliła Europę na dwie części?

(26/02/2016)

 

     Rząd zapowiada cięcia SB-eckich emerytur. Czy KOD zorganizuje marsz w obronie SB-eków?

Rząd Beaty Szydło zapowiada obniżenie wysokości wypłacanych emerytur byłym funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa PRL. Najwyższa emerytura SB-ecka po zmianach miałaby wynosić max. 1900 zł (a nie jak do tej pory nawet po 5-15 tys. zł). W tym kontekście zasadne wydaje się być pytanie, czy KOD stanie w obronie SB-eków i zorganizuje marsz pod hasłem: "Ręce precz od SB-eckich emerytur"?

(26/02/2016)


    
A jednak! Będzie nowy, powszechny podatek doliczany wszystkim do rachunku za prąd!

Krzysztof Czabański, wiceminister kultury i rządowy pełnomocnik ds. reformy mediów publicznych, poinformował publicznie, że rząd przygotowuje projekt nowej ustawy medialnej, który zakłada doliczenie do rachunków za prąd tzw. opłaty audiowizualnej. Opłata ta ma zastąpić abonament. Płacić mają ją wszyscy, którzy są podłączeni do sieci elektrycznej. Opłata będzie naliczana za samą możliwość oglądania publicznej TV, a nie za jej rzeczywiste oglądanie, stąd nie będzie można z niej zrezygnować.

(25/02/2016)

 

     ZUS potwierdza: Nie ma i nie będzie odpowiedniej ilości pieniędzy na wypłatę emerytur z tytułu składek!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych potwierdził, że w ciągu najbliższych 5 lat ściągane od pracujących składki na ubezpieczenia społeczne nie pokryją zapotrzebowania na wypłatę bieżących rent i emerytur. Przy założeniu, że polska gospodarka będzie miała się całkiem dobrze, zabraknie na ten cel aż 250 mld zł. W wersji pesymistycznej (kryzys gospodarczy, wzrost bezrobocia itp.) deficyt może urosnąć nawet 400 mld zł! Brakujące do bieżącego regulowania świadczeń kwoty będą musieli pokryć podatnicy do spółki z... zagranicznymi wierzycielami.

(25/02/2016)

 

     Absurdalne hasło tegorocznej Manify: "Aborcja w obronie życia" (sic!). Równie dobrze można napisać "Pedofilia w obronie dzieci" lub "Kłamstwo w obronie prawdy"

Hasłem tegorocznej "Manify", czyli organizowanego w Warszawie przez środowiska lewicowe marszu z okazji Dnia Kobiet, ma być "Aborcja w obronie życia". Absurd? Niedorzeczność? Przecież w 98 proc. przypadków jedynym celem aborcji jest zniszczenie życia, a nie jego ratowanie! Czy idąc tym tropem myślenia możemy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do demonstracji pod hasłem "Pedofilia w obronie dzieci"...? 

(24/02/2016)

 

     Jeśli grafolodzy stwierdzą, że podpisy Bolka nie są podpisami Wałęsy, to prawa strona politycznego sporu zostanie zmiażdżona

Spin doktorzy polityków, którzy dziś głośno krzyczą o potrzebie rozliczenia Wałęsy, powinni być gotowi na nagły zwrot w akcji. Co jeśli biegli grafolodzy stwierdzą ponad wszelką wątpliwość, że podpisy TW Bolka nie są podpisami Lecha Wałęsy? Że ktoś za Wałęse podrabiał podpisy? Wiecie, co wówczas zrobią polskojęzyczne media należące do Niemców? Jaki wiatr w żagle dostanie KOD, Wyborcza, Nowoczesna i inni, którzy stanęli murem za Wałęsą?

(24/02/2016)

 

     Odlot! Syn Hansa Franka oskarża polski rząd o autokrację, a polityków przyrównuje do nazistów z Generalnego Gubernatorstwa!

Niklas Frank, syn Hansa Franka - hitlerowskiego zbrodniarza, który zarządzał Generalnym Gubernatorstwem na terytorium okupowanej Polski - udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej. Niestety, nie obyło się bez kontrowersji. Frank junior stwierdził, że Polska ma stać się zamkniętym państwem katolickim (LOL!), a rząd zmierza w kierunku autokracji (sic!). Jakby tego było mało syn zbrodniarza dodał, że w naszym kraju nie brakuje "tchórzy, którzy są gotowi wiernie służyć reżimowi". Jednym słowem: ODLOT! 

(23/02/2016)

 

     Establishment III RP potrafił "odbrązawiać bohaterów" (Wyklęci) czy "mierzyć się z historią" (Jedwabne). Dlaczego Bolka będzie jednak bronił do samego końca?

Gdyby ktoś mnie zapytał co jest wspólnym mianownikiem dla działań okrągłostołowego establishmentu III RP, to odpowiedziałbym, że tzw. "podwójne standardy". Najlepiej widać to w kwestii polityki historycznej. Środowisko Adama Michnika czy Jerzego Urbana wielokrotnie potrafiło "odbrązawiać bohaterów" (szczególnie Żołnierzy Wyklętych) lub "mierzyć się z historią" (np. Jedwabne). W sprawie TW Bolka nie ustąpią jednak nawet na milimetr. Gra toczy się bowiem gigantyczną kasę i wielkie przywileje. 

(22/02/2016)

 

     Frasyniuk 2016: "Mali ludzie plują na Wałęsę". Frasyniuk kilka lat wcześniej: "Wałęsa to zgorzkniały człowiek, w 70 proc. ma umysł chłopski"

Władysław Frasyniuk bije po oczach z okładki najnowszego numeru "Newsweeka" hasłem "Mali ludzie plują na Wałęsę". Okej. Każdy ma prawo do wyrażenia własnej opinii. Szkoda tylko, że ten sam Frasyniuk jeszcze kilka lat temu twierdził, że Wałęsa to samotny, zgorzkniały człowiek, że jego umysł w 70 proc. jest umysłem chłopskim, a z tym wiążą się takie cechy jak pazerność czy nadmierne przywiązanie do wartości materialnych. Skąd nagle taka wolta w poglądach byłego przewodniczącego Unii Wolności?

(22/02/2016)

 

     Dzicz! Cztery kobiety zgwałcone przez bojowników ISIS zostały oskarżone o cudzołóstwo i ukamienowane na oczach tłumu!

W kontrolowanym przez dżihadystów z ISIS Mosulu na północy Iraku doszło do ukamienowania czterech kobiet. Powód? - Zostały porwane, a następnie zgwałcone przez bojowników ISIS. Szariacki sąd nie miał wątpliwości - kobiety będąc gwałconymi dopuściły się aktu cudzołóstwa. Za karę zostały zgładzone w brutalny sposób na oczach setek ludzi w centrum Mosulu.

(21/02/2016)

 

     Pytania A. Walentynowicz do L. Wałęsy z 1995 r. nadal aktualne? Czy b. przywódca "Solidarności" powinien zweryfikować swoje odpowiedzi?

We wrześniu 1995 roku, niedługo przed wyborami prezydenckimi, w których Lech Wałęsa ubiegał się o reelekcję, Anna Walentynowicz napisała do niego list. Zadała w nim 17 bardzo niewygodnych pytań, które sugerowały m.in. agenturalność byłego przywódcy "Solidarności". Wałęsa stanowczo zaprzeczał, a autorkę pytań oskarżał o paranoję. W kontekście wydarzeń ostatnich dni wydaje się jednak, że przynajmniej część z nich powinna być zadana ponownie.

(20/02/2016)

 

     Bolek Bolkiem, ale Ministerstwo Finansów wciąż zaciąga nowe długi! Wczoraj powiększyło zadłużenie o kolejne 6 miliardów złotych!

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Ministerstwo Finansów, wczoraj na aukcji polskiego długu rząd sprzedał obligacje Skarbu Państwa za łączną kwotę 6 miliardów złotych. Była to już czwarta aukcja polskiego długu licząc od początku tego roku. Niestety, pokusa na dalsze zadłużenie będzie wysoka, bowiem - wbrew międzynarodowej nagonce na nasz kraj, jaka w ostatnich tygodniach miała miejsce - ilość podmiotów, które chciały zostać wierzycielami Polski była wczoraj całkiem spora.

(19/02/2016)

 

     Prezes NIK, który już dawno miał wylecieć ze stanowiska, przyznał sobie nagrodę 38,4 tys. zł! Powód? - "Osiągnięcia w pracy zawodowej"

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, który w ubiegłym roku był wplątany w aferę dotyczącą załatwiania stanowisk w delegaturach NIK, przyznał sobie nagrodę w wysokości 38,4 tys. zł. Nagrany na słynnej rozmowie z Janem Kulczykiem ("Gdyby Tusk szybciej wyciął Mariusza Kamińskiego, nie byłoby kolejnych afer"), jako powód przyznania sobie tak wysokiej nagrody za ubiegły rok wskazał "osiągnięcia w pracy zawodowej".

(19/02/2016)

 

     Czy nierozgarnięta wdowa po zmarłym zbrodniarzu przyczyni się do ostatecznego upadku republiki okrągłego stołu?

Kiszczak do spółki z Jaruzelskim, Michnikiem i Wałęsą stworzyli III RP pełną patologii i niesprawiedliwości, gdzie zbrodniarze dorabiali się potężnych majątków lub byli nazywani "ludźmi honoru", a bohaterowie walki o wolność skazani zostali na egzystencję w biedzie i zapomnieniu. Życie lubi jednak zaskakiwać. Dzięki nierozgarniętej wdowie po jednym z architektów układu okrągłego stołu, cała ta republika kolesi może się za chwilę rozlecieć w drobny pył.

(18/02/2016)

 

     Perfect Timing: Brytyjski snajper strzela w głowę bojownika ISIS, gdy ten uczy jak ścinać niewiernego

To się nazywa idealne wyczucie czasu! Brytyjski snajper ze specjalnej jednostki SAS odstrzelił z odległości ok. 1 kilometra głowę islamskiemu bojownikowi ISIS, gdy ten pokazywał grupie młodych dżihadystów jakie ruchy należy wykonać, aby sprawnie ściąć niewiernego. 20 obserwującyh "lekcję" uczniów uciekło w popłochu.

(18/02/2016)

 

     Takie rzeczy tylko w III RP! Żona Kiszczaka próbowała sprzedać IPN teczkę TW Bolka!

Prezes IPN ujawnił wczoraj wieczorem, że żona Czesława Kiszczaka oferowała sprzedaż teczki TW Bolka, którą Kiszczak miał przechowywać za życia w swoim domu. Wygląda na to, że były szef MSW w PRL trzymał niewygodne kwity na ludzi, którzy współpracowali z SB, jako swego rodzaju "polisę bezpieczeństwa". W istocie... "człowiek honoru".

(17/02/2016)

 

     Zaskakujące wyniki sondażu na Welt.de! Zwykli Niemcy zdecydowanie popierają działania Polski i Grupy V4!

Wydawałoby się niewiarygodne, ale jednak jest prawdziwe. Zwykli Niemcy mają dosyć polityki migracyjnej forsowanej przez Angelę Merkel i przyznają rację Polsce oraz innym państwom wchodzącym w skład Grupy Wyszehradzkiej. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego na stronie internetowej wpływowego niemieckiego dziennika " Die Welt".

(17/02/2016)

 

     ISIS wysłało do UE ok. 60 terrorystów udających uchodźców. Czy to oznacza kolejne zamachy w Paryżu, Londynie i Berlinie?

ISIS coraz mocniej wnika do Europy. Jesienią na terytorium UE przedostało się ok. 60 islamskich fanatyków gotowych organizować zamachy terrorystyczne. Wiele wskazuje zatem na to, że paryskie zamachy z 13 listopada były tylko początkiem tragicznej serii. Co gorsze - bombardowania Syrii przez lotnictwo NATO i Rosji póki co na niewiele się zdają. Do Europy zbliża się bowiem druga fala uchodźców, wśród których z pewnością nie zabraknie bojowników ISIS.

(16/02/2016)

 

     Ambasadorzy Niemiec chcą od rządu Czech i Słowacji wyjaśnień nt. celu i programu spotkania przywódców Grupy Wyszehradzkiej!

Berlinowi coraz bardziej nie w smak inicjatywy i działania podejmowane przez Grupę Wyszehradzką. Ambasadorzy Niemiec w Pradze i Bratysławie właśnie poprosili rządy Czech i Słowacji o wyjaśnienia na temat celu i programu spotkania przywódców państw należących do Grupy Wyszehradzkiej.

(16/02/2016)

 

     Platforma też miała swój program 500+. W 2011 r., kiedy przeforsowali podwyżki dla posłów o 500 zł / m-c...

Mało kto już to pamięta, ale politycy Platformy Obywatelskiej też mieli swój program "500+". Na początku 2011 roku marszałkowie Sejmu i Senatu z tej partii przeforsowali podwyżkę ryczałtu na utrzymanie biur poselskich i senatorskich w wysokości 500 zł miesięcznie. Całkowita kwota ryczałtu wzrosła wówczas do poziomu 11 650 zł. 

(15/02/2016)

 

     Jeszcze nigdy tak wielu, nie pracowało tak wiele, za tak niewiele, na tak niewielu. Oto jak wygląda kapitalizm po 27 latach III RP

Na pracę poświęcamy znacznie więcej czasu niż wynosi średnia unijna. Jesteśmy bardziej wydajnym i pracowitszym narodem niż inne nacje na zachodzie UE, a mimo to, zarabiamy kilkukrotnie mniej - zdaniem GUS najczęściej spotykana wypłata w Polsce na rękę to... 1786 zł. Kapitalizm jaki zapanował nad Wisłą po 27 latach trwania III RP niewątpliwie śmierdzi patologią. Jeszcze nigdy bowiem tak wielu, nie pracowało tak wiele, za tak niewiele, na tak niewielu...

(15/02/2016)

 

     Jeśli Paweł Piskorski mógł 138 razy pod rząd wygrać w ruletkę, to tym bardziej koleżanka byłej wiceminister finansów mogła wygrać auto w loterii paragonowej

Cóż za niesamowity zbieg okoliczności! Koleżanka byłej wiceminister finansów w rządzie PO-PSL wygrywa nowiutkie auto w loterii paragonowej, nad którą wspomniana wiceminister pracowała. Paragon koleżanki został wylosowany spośród 56 milionów paragonów zgłoszonych do narodowej loterii.

(14/02/2016)

 

     Autor hasła "Lekarze ZUS jesteście moralnymi trupami" - skazany. Sąd ukarał go grzywną i nakazał wypłacić nawiązkę na rzecz ZUS

Sąd Rejonowy w Słupsku skazał Roberta Onichimiuka, byłego pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy, na karę 500 zł grzywny, a dodatkowo nakazał wypłacić nawiązkę na rzecz ZUS w wysokości 1450 zł. Powód? - Onichimiuk stanął w obronie chorej na raka samotnej matki, której amputowano nogę a ZUS odebrał rentę i postanowił namalować na ścianie budynku ZUS w Słupsku hasło "Lekarze ZUS jesteście moralnymi trupami".

(12/02/2016)

 

     Niemiecki kapitał w Polsce wspiera niemiecki kapitał w Niemczech?

Polskie firmy przewozowe, które od lat obsługiwały fabryki Volkswagena ulokowane na terytorium naszego kraju, w styczniu nagle potraciły kontrakty. Koncern po cichu polecił swoim zakładom w Polsce, by zlecenia szły do niemieckich przewoźników, nawet jeśli są drożsi - ujawnił na łamach "Rzeczpospolitej" prezes Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych Adam Jędrych... A Mówili, że kapitał nie ma narodowości. Kapitał może i nie ma, ale jego właściciele już tak.

(12/02/2016)

 

     Arabskie media donoszą: Polskie siły zbrojne dołączą do wojskowej koalicji przeciwko ISIS!

Antoni Macierewicz, po spotkaniu z sekretarzem obrony USA Ashtonem Carterem, miał wczoraj potwierdzić, że polskie siły zbrojne dołączą niebawem do koalicji NATO przeciwko ISIS. W zamian zwiększy się obecność amerykańskich i brytyjskich sił na terytorium Polski. Informacja ta była wczoraj mocno rozpowszechniana przez arabskie media.

(11/02/2016)

 

     PO nie chce dzielić rodzin na te z 1 dzieckiem i te, które mają ich więcej, dlatego wprowadziła Kartę Dużej Rodziny premiującą za posiadanie minimum 3 dzieci... Tak, że tego...

Dyskusja na temat programu 500+ przybiera coraz zabawniejszą formę. Poseł PO Sławomir Neumann grzmiał ostatnio z sejmowej mównicy, jakoby rząd w tej sprawie oszukiwał, kłamał, wykluczał dzieci, dzielił je na lepsze i gorsze... Panie Neumann - program 500+ jest dla rodzin, a nie dla dzieci. A po drugie - jeśli już mówimy o jakimś dzieleniu, to dlaczego wprowadzona przez PO-PSL Karta Dużej Rodziny premiuje za posiadanie co najmniej trójki dzieci?

(11/02/2016)

 

     Jan Gross zostanie pozbawiony Orderu Zasługi RP? Prezydent Andrzej Duda pyta o taką możliwość

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy zwróciła się z prośbą do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o wyrażenie opinii w sprawie zasadności odebrania odznaczenia państwowego Janowi Grossowi. Chodzi o nadany mu w 1996 roku przez ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Order ten przyznawany jest osobom, które swoją działalnością wniosły wybitny wkład we współpracę łączącą Polskę z innymi narodami.

(11/02/2016)

 

     Szokujące, ale prawdziwe: Przez 8 lat koalicja PO-PSL zadłużała każde dziecko o dodatkowe 480 zł miesięcznie!

W 2007 roku osoby w wieku 0-17 lat stanowiły 19,5 proc. populacji (ok. 7,4 mln osób). Zgodnie z oficjalnymi statystykami Min. Finansów na koniec listopada 2007 r. zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło 496,2 mld zł. Osiem lat później, na koniec listopada 2015 r., zadłużenie Skarbu Państwa wynosiło już 836,8 mld zł. To oznacza, że wzrosło w tym czasie o 340,6 mld zł. Jeśli przeliczyć to "per capita" na dziecko wychodzi, że ekipa PO-PSL powiększała zadłużenie każdego z nich w tempie 480 zł miesięcznie! Nie uwzględniając skoku na OFE kwota ta automatycznie wzrasta aż do 650 zł/m-c!

(10/02/2016)

 

     Nie ma zgody na chamski nepotyzm! Tak, jak nie było zgody na Ostachowicza w Orlenie, tak teraz nie ma zgody na Mastalerka!

Kiedy Igor Ostachowicz, słynny pijarowy doradca Donalda Tuska, został powołany na stanowisko członka zarządu PKN Orlen nie miałem wątpliwości, że to przykład tego jak działa bananowa republika platformianych kolesi. Dokładnie to samo myślę teraz, kiedy słyszę o powołaniu Marcina Mastalerka na stanowisko dyrektora wykonawczego PKN Orlen. Jedyna różnica jest taka, że bananowa republika platformianych kolesi została zastąpiona republiką kolesi pisowskich...

(10/02/2016)

 

     Oficjalne statystyki: Polska najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w całej UE! Najbardziej niebezpieczne są Dania, Szwecja, Holandia i Francja...

W porównaniu do sytuacji kobiet w innych państwach UE, kobiety w Polsce pod względem nietykalności mogą czuć się bardzo bezpiecznie. Zgodnie z raportem Agencji Praw Podstawowych UE w naszym kraju jedynie 19 proc. przedstawicielek płci pięknej doświadczyło w ciągu swojego życia przemocy fizycznej lub molestowania seksualnego. Piszę "jedynie" bowiem w postępowej Francji czy Wlk. Brytanii przemocy fizycznej lub seksualnej doświadczyło 44 proc. kobiet, w Holandii - 45 proc., w Szwecji - 46 proc., a w Danii aż 52 proc. kobiet!

(9/02/2016)

 

     Szczyt hipokryzji! Neumann z PO twierdzi, że realizacja programu 500+ jest "megaoszustwem wyborczym". Czy to oznacza, że obietnica 3 x 15 % była "gigaoszustwem"?

Sławomir Neumann uważa, iż realizacja programu 500+ będzie "megaoszustwem wyborczym". Ten wysoki funkcjonariusz Platformy Obywatelskiej twierdzi, że rodziny powinny dostawać od państwa 500 zł miesięcznie posiadając już jedno dziecko i że taka była pierwotna obietnica PiS. Panie Neumann. Jeśli realizacja programu 500+ jest "megaoszustwem", to gigaoszustwem wyborczym była obietnica podatku liniowego 3x15%, likwidacji Senatu, abonamentu, KRUS i podatku Belki.

(9/02/2016)

 

     We Francji kapitał zagraniczny może być właścicielem max. 20% udziałów w firmie wydającej gazetę ogólnokrajową. W Polsce może mieć 100% udziałów...

We Francji funkcjonują istotne ograniczenia w zakresie możliwości kontrolowania mediów przez kapitał zagraniczny. W ich efekcie przedsiębiorstwa prasowe wydające dzienniki muszą być kontrolowane przez rodzimy kapitał. Obecność kapitału zagranicznego ograniczono w tym przypadku do zaledwie 20 proc. udziałów. Podobne przepisy zostały niedawno wprowadzone przez W. Putina w Rosji. A w Polsce? Kapitał zagraniczny może bez ograniczeń kontrolować ukazujące się u nas tytuły prasowe, rozgłośnie radiowe czy stacje TV.

(8/02/2016)

 

     Po Berlinie i Paryżu także i Wiedeń udziela politycznego wsparcia dla Nord Stream 2. Antypolski gazociąg ma w Europie coraz więcej zwolenników

Po tym jak zarząd Gazpromu dogadał się z politykami Niemiec i Francji w sprawie budowy na dnie Bałtyku nowej nitki gazociągu Nord Streamu, doszło do spotkania wicekanclerza Austrii Reinholda Mitterlehnera z premierem Federacji Rosyjskiej Dmitrijem Miedwiediewem oraz ministrem rozwoju ekonomicznego Aleksiejem Uljukajewem. Po spotkaniu wicekanclerz Austrii zapewnił, że jego kraj "uczyni wszystko, co możliwe, użyje wszystkich swoich wpływów, aby wesprzeć realizację projektu Nord Stream 2".

(8/02/2016)

 

     Zobacz wideo z granicy syryjsko-tureckiej. Prawdziwa fala uchodźców dopiero nadchodzi!

Oblężenie Aleppo przez wojska Assada, przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa, przynosi wymierne rezultaty. Do granicy turecko-syryjskiej zaczęły zmierzać dziesiątki tysięcy uchodźców. Spora część z nich będzie chciała się przedostać do Europy. Czy racje ma minister rozwoju Niemiec, który stwierdził kilka tygodni temu, że prawdziwa fala uchodźców z Bliskiego Wschodu dopiero nadejdzie?

(5/02/2016)

 

     G. Schetyna: "Nie pozwolimy PiS bezkarnie zadłużać budżetu". Przez 8 lat jego rządów bezkarnie powiększono zadłużenie o 500 mld zł. Tak, że tego...

Osiem lat trwania u władzy członków PO-PSL miało dla finansów polskiego państwa fatalne skutki. Roczny deficyt budżetowy zwiększyli aż 3-krotnie: z 16,0 (2007 r.) do 46,1 mld zł (2015 r.). Wyprzedawali wszystko co cenne i przynosi zyski (łącznie sprzedali majątku Skarbu Państwa za ponad 60 mld zł), a otrzymaną kasę topili w obsłudze zaciąganych na masową skalę kredytów. Teraz jeden z przedstawicieli tej ekipy (G. Schetyna) mówi, że "nie pozwoli bezkarnie zadłużać budżetu". Panie Schetyna! Gdzie byłeś przez ostatnie 8 lat??!

(5/02/2016)

 

     Średnie oprocentowanie kredytów w Niemczech to 6%. U nas przekracza 14%. Czy Polacy dla banków to "gorszy sort" klienta?

Biuro Analiz Sejmowych w sporządzonej przez siebie analizie z 2014 roku nie miało wątpliwości: "Zagraniczne banki traktują Polskę jako idealne miejsce na maksymalizację swoich zysków i rekompensowanie niższych dochodów z tytułu obsługi klientów w macierzystym kraju UE". Teza ta znajduje poparcie w stosowanej przez banki rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO). Dla klienta niemieckiego wynosi ona około 6 proc. Dla klienta w Polsce skacze do poziomu 14 proc.

(5/02/2016)

 

     Koszt tuskowej podwyżki składki rentowej to 8 mld zł rocznie. Nikt jednak nie protestował kiedy ją uchwa- lano. Teraz jest histeria, bo podatek handlowy ma kosztować 2 mld zł...

W kontekście amoku, w który wpadli politycy PO oraz Nowoczesnej w związku z podatkiem bankowym i handlowym, warto przypomnieć o wymyślonej przez Tuska podwyżce składki rentowej przyjętej przez Sejm i podpisanej przez prezydenta pod koniec 2011 r. Począwszy od 2012 r. z kieszeni polskich przedsiębiorców znikało w ten sposób od 6 do 8 mld zł w skali roku. Co jednak ciekawe - nikt z dzisiejszych obrońców banków i hipermarketów wówczas nie protestował, mimo iż skala podwyżek była dużo większa niż obecnie.

(4/02/2016)

 

     Cicha podwyżka aż o 100 proc.! Borys Budka, zanim odszedł z ministerstwa, zdążył znacząco podnieść koszty związane z postępowaniem sądowym

22 października 2015 r., czyli tuż przed odejściem z Ministerstwa Sprawiedliwości, Borys Budka podpisał dwa rozporządzenia: w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz w sprawie opłat za czynności radców prawnych. Rozporządzenia te aż dwukrotnie podwyższyły minimalne stawki wynagrodzenia adwokatów i radców wypłacane przez Skarb Państwa. Warto to odnotować, bowiem nie często zdarza się jednorazowa podwyżka jakiejś usługi aż o 100 proc.

(4/02/2016)

 

     PGNiG pozywa rosyjski Gazprom, a polski rząd wraca do pomysłu budowy gazociągu z Norwegii! Jeszcze 2 lata temu było to nie do pomyślenia...

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło pozew przeciw Gazpromowi w Trybunale Arbitrażowym w Sztokholmie. Z oficjalnego komunikatu spółki możemy wywnioskować, że chodzi dostosowanie cen jakie Polacy muszą płacić Rosjanom do sytuacji na europejskim rynku gazu ziemnego. Jednocześnie polski rząd powrócił z inicjatywą budowy gazociągu z Norwegii. Czy coś, co było niewyobrażalne za Tuska i Pawlaka (pozew przeciwko Gazpromowi + gazociąg z Norwegii), nagle staje się możliwe?

(3/02/2016)

 

     Bestialstwo islamistów z Boko Haram nie zna granic! W ostatnim ataku dzieci płonęły żywcem, a łącznie zginęło 86 osób. Europo! Jakieś słowa oburzenia chociaż?!

Niestety, to się stało naprawdę: Islamiści z Boko Haram dokonali w ostatnią sobotę pacyfikacji wioski na północnym-wschodzie Nigerii. Kilkunastu bojowników walczących o wprowadzenie szariatu w tym afrykańskim kraju zaczęło podpalać chaty, w których znajdowali się ludzie. Kto uciekał ten był zabijany z ostrej amunicji. Służby ratunkowe doliczyły się 86 ofiar śmiertelnych, w tym mnóstwa dzieci, które spłonęły żywcem. Kolejne 62 osoby odniosły obrażenia. Europo! Jakieś słowa oburzenia chociaż?!

(3/02/2016)

 

     Fiskalizm Tuska, czyli żadna inna ekipa rządowa nie zafundowała Polakom tak wielkiego wzrostu obciążeń podatkowych

Wzrost VAT-u, akcyzy na paliwo, podwyższenie składki rentowej, opodatkowanie wszystkich lokat bankowych, zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku oraz progów podatkowych, likwidacja ulgi budowlanej i internetowej, wzrost maksymalnych limitów na podatki lokalne... żadna inna ekipa rządowa w historii III RP nie zafundowała Polakom tak wielkiego wzrostu obciążeń podatkowych. Warto o tym pamiętać szczególnie teraz, kiedy opodatkowanie banków porównuje się do zamachu na polską gospodarkę...

(2/02/2016)

 

     Czy na kolejnym marszu KOD politycy PO, aby nie powinni zainicjować zbiórki do puszek na odszkodowanie dla Starucha?!

Piotr Staruchowicz (bardziej znany jako "Staruch") - lider kibiców stołecznej Legii oraz nieprzejednany krytyk rządów Platformy Obywatelskiej - został wczoraj uniewinniony przez sąd od stawianych mu zarzutów. Obciążające go zeznania świadka koronnego zostały przez sąd uznane za niespójne, a środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego – za bezzasadny. Wcześniej Staruchowicz spędził z tego powodu w areszcie 8 miesięcy. Czy politycy PO na najbliższym wiecu KOD nie powinni przypadkiem zainicjować zbiórki do puszek na odszkodowanie dla Starucha?

(2/02/2016)

 

     Odlot Komisji Europejskiej: Twierdzą, że sylwestrowe ataki na kobiety w Niemczech nie mają powiązania z kryzysem uchodźczym!

Brytyjski dziennik "The Daily Telegraph" dotarł do stenogramu z posiedzenia Komisji Europejskiej z dnia 13 stycznia, na którym omawiano m.in. sprawę sylwestrowych ataków na kobiety w Niemczech. Zdaniem eurokratów z Brukseli wydarzenia te były jedynie naruszeniem "porządku publicznego" i nie mają powiązania z kryzysem uchodźczym... No tak, przecież nie powiedzą, że ataki w Kolonii mają związek z uchodźcami, bo byłoby to jawnym przyznaniem się do błędnej polityki imigracyjnej.

(1/02/2016)

 

     Problem za 2 miliardy złotych! Fatalnie rozpisana aukcja LTE będzie przyczyną poważnych kłopotów budżetu państwa?

W październiku ub.r odbyła się aukcja częstotliwości na komercyjny rozwój szybkiego internetu LTE. Uczestniczyli w niej wszyscy giganci rynku telekomunikacyjnego w Polsce (właściciele Orange, Play czy T-Mobile) oraz niewielka spółka NetNet. Okazało się, że aukcję wygrała ta ostatnia proponując aż 2,053 mld zł za wykup nowej częstotliwości. Wspomniana kwota została już nawet zapisana jako wpływ do budżetu kraju na 2016 r. Problem pojawił się kilka dni temu, kiedy NetNet ogłosiła, że... rezygnuje z zakupu. 

(1/02/2016)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP