r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- styczeń 2016 -

 

 

     Skandal w Niemczech: Wyciekła policyjna instrukcja, według której uchodźców nie powinno się ścigać za kradzieże i drobne przestępstwa!

Niemieckie media obiegła wczoraj informacja o szokującej instrukcji służbowej dla policji w landzie Szlezwik-Holsztyn. Zgodnie z jej treścią tamtejsza policja nie powinna ścigać uchodźców za kradzieże i inne drobne przestępstwa popełniane na terytorium Niemiec. Powód? - Weryfikacja tożsamości uchodźcy nie złapanego na gorącym uczynku, a jedynie podejrzanego o popełnienie drobnego przestępstwa jest niezwykle czasochłonna i kosztowna. Stąd też swego rodzaju "przyzwolenie" na nie ściganie przestępstw popełnionych przez przybyszów z Bliskiego Wschodu.

(29/01/2016)

 

     Miliony dla środowiska Krytyki Politycznej. Potok publicznych pieniędzy płynie od wielu lat

W kontekście milionów, jakie miała dostać Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka w Toruniu (ostatecznie ich nie dostanie, bo PiS wycofał się z tej propozycji), warto wspomnieć o milionach, jakie otrzymało z budżetu państwa, samorządów i publicznych instytucji środowisko lewicowej "Krytyki Politycznej". Szacunkowe dane za lata 2007 - 2011 mówią o łącznej kwocie 2 mln 317 tys. zł. Jak duże dotacje środowisko "Krytyki" otrzymało w latach 2012 - 2015? Czy kwota mogła być zbliżona?

(29/01/2016)

 

     Żadnych pieniędzy podatników dla Michnika, Rydzyka czy innego Lisa! Miała być "dobra zmiana", a nie wspieranie swoich!

PiS postanowił strzelić sobie wizerunkowego samobója. Posłowie tej partii zaproponowali na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych, aby odebrać teatrom i instytucjom kultury 20 mln zł i przeznaczyć je na funkcjonowanie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka w Toruniu. Sorry, ale nie tak miała wyglądać "dobra zmiana", że teraz przyznajemy sprzyjającym sobie ośrodkom medialnym wielomilionowe dotacje z budżetu państwa.

(28/01/2016)

 

     NIK potwierdza: Prywatyzacja PKP Energetyki przez ekipę PO-PSL może mieć fatalne skutki dla interesów państwa!

Eksperci już wcześniej ostrzegali, że prywatyzacja PKP Energetyki jest pozbawiona sensu gospodarczego, biznesowego i funkcjonalnego. Firma ta jest monopolistą w zakresie dostarczania energii elektrycznej krajowym przewoźnikom kolejowym, a dodatkowo posiada strategiczną pod tym względem infrastrukturę. Kontrolerzy NIK badający sprawę tej prywatyzacji odkryli, że w umowie sprzedaży jest kuriozalny zapis o gwarancji dostaw energii elektrycznej przez nowego nabywcę dla trakcji kolejowej o państwowym znaczeniu tylko przez 4 lata!

(28/01/2016)

 

     Demonstracja KOD w Częstochowie, czyli klub seniora walczy o wolny internet. Warto zobaczyć (VIDEO)

Podczas ostatnich wyborów prezydenckich i parlamentarnych na największe poparcie Bronisław Komorowski oraz Platforma Obywatelska mogli liczyć wśród osadzonych w zakładach karnych oraz w grupie osób powyżej 60. roku życia. Oglądając materiał filmowy z demonstracji KOD w Częstochowie można dojść do wniosku, że w zakresie tej drugiej tezy (wysokie poparcie poprzedniej ekipy wśród osób pow. 60 roku życia) coś musi być na rzeczy.

(28/01/2016)

 

     Merkel nie uszczelni niemieckich granic przed imigrantami, bo... mogłoby to wywołać niepokoje na Bałkanach (!)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła kilka dni temu, że dopóki będzie rządzić nie zmieni swojej polityki migracyjnej i nie wprowadzi zwiększonych kontroli na niemieckich granicach, bo "mogłoby to doprowadzić do niepokojów społecznych na Bałkanach". Tymczasem do niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe wpłynął pozew żądający uznania decyzji Merkel o otwarciu granic dla uchodźców za niezgodnej z niemiecką konstytucją. Czyżby era "żelaznej kanclerz" dobiegała końca?

(27/01/2016)

 

     Wirus świńskiej grypy zbiera śmiertelne żniwo na Ukrainie i w Rosji. Lada dzień może dotrzeć do Polski

Na Ukrainie i w Rosji odnotowano już ponad 100 zgonów w wyniku zarażenia wirusem AH1N1, zwanym potocznie "świńską grypą". Zamykane są szkoły, a lokalne władze zalecają noszenie masek w miejscach publicznych. Przypadki zachorowań na tę śmiertelną odmianę grypy odnotowano w Obwodzie Kaliningradzkim i w zachodniej części Ukrainy. Prawdopodobnie kwestią czasu pozostaje przedostanie się wirusa na terytorium Polski.

(27/01/2016)

 

     PO znowu się przeliczyła! Nie będzie debaty o Polsce w Radzie Europy. Będzie za to debata o cenzurze i bezpieczeństwie kobiet w Niemczech!

Wbrew intencjom polityków Platformy Obywatelskiej Rada Europy nie będzie się zajmować "stanem demokracji w Polsce". Mimo, iż za debatą w tej sprawie głosowali reprezentujący nasz kraj Agnieszka Pomaska i Andrzej Halicki, to na forum Rady zabrakło głosów za takim rozwiązaniem. Będzie za to debata o "bezpieczeństwie niemieckich kobiet i rzetelnym informowaniu o faktach" w związku z niedawnymi wydarzeniami w Kolonii i innych niemieckich miastach. 

(26/01/2016)

 

     Jeszcze nigdy w historii przepaść między wąską grupą najbogatszych (1 proc.) a resztą populacji (99 proc.) nie była tak wielka!

Według organizacji humanitarnej Oxfam - w ubiegłym roku pierwszy raz w dziejach zdarzyło się, że 1 proc. najbogatszych ludzi na świecie miał większy majątek niż cała reszta populacji! - "Różnica między nieliczną grupą najbogatszych a resztą populacji spektakularnie zwiększyła się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy" - czytamy w raporcie pt. "Ekonomia na usługach 1 proc." opublikowanym przez Oxfam na dwa dni przed rozpoczynającym się w Davos Światowym Forum Ekonomicznym.

(26/01/2016)

 

     A jednak warto opodatkować zagraniczne banki, hipermarkety i wspierać rodzimy kapitał! MFW ostatecznie przyznał rację Orbanowi!

W kontekście zmian jakie następują w Polsce przypomnijmy jakież zaskoczenie musieli przeżyć eurokraci z Brukseli, kiedy w ich ręce wpadł raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) z kwietnia 2015 r. Raport ten chwalił Węgry za niezwykle skuteczną - jak się okazało - politykę makroekonomiczną, a z jego treści można było wywnioskować, iż - wbrew temu co mówią unijni liderzy - warto opodatkować zagraniczne banki, hipermarkety, koncerny medialne i teleinformatyczne, a przy okazji wspierać rozwój rodzimego kapitału.

(25/01/2016)

 

     Orban: "Polacy nie zrobili niczego, co powinno wywołać unijną krytykę"

Viktor Orban nie ma wątpliwości: - "Polacy nie zrobili niczego, co powinno wywołać unijną krytykę. Brukselę po prostu irytują silne państwa narodowe, które wypowiadają się w wyraźny i uczciwy sposób i które mówią, że niektóre sprawy należy rozwiązywać w Warszawie i w Budapeszcie, a nie w Brukseli".

(24/01/2016)

 

     Marian Kowalski: "Gdzie są młodzi w KOD? Widzę tylko samych emerytowanych UB-eków, którzy drą mordy, bo kończą się im przywileje!"

– "Pamiętacie kto stał po tamtej stronie? Młodzi wykształceni z wielkich miast. Śmiali się z Waszych dziadków, że to moherowe berety. Przyszła kryska na matyska. Gdzie ich młodzi? Sami emerytowani UB-ecy, cwaniaki na wysokich emeryturach przyszli drzeć mordę, bo kończą im się przywileje" – powiedział Marian Kowalski w trakcie manifestacji w Lublinie organizowanej w kontrze do demonstracji KOD.

(23/01/2016)

 

     Buta Jean-Claude Junckera: "Jest wiele pytań, które wymagają odpowiedzi, ale zrobię to kiedy będę chciał" (Zobacz video)

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker po raz kolejny pokazał swoją butę i ignorancję. Na zadawane przez Glenna Jorgensena niewygodne pytania odpalił, że odpowie "ale wtedy, kiedy będzie chciał". Szkoda, że Jorgensen nie miał przy sobie alkomatu. Mógłby sprawdzić, czy Juncker przypadkiem znowu nie jest pijany.

(22/01/2016)

 

     Koniec ze wspieraniem kontrowersyjnej agencji ratingowej. Największy polski bank zerwał umowę z Standard & Poor's

PKO BP - największy bank działający na terytorium Polski, który jest kontrolowany przez polski kapitał - zdecydował się zerwać współpracę z amerykańską agencją ratingową Standard & Poor's (S&P), która w ubiegłym tygodniu z pobudek czysto politycznych postanowiła obniżyć wiarygodność finansową naszego kraju.

(22/01/2016)

 

     Przedstawiciele kraju, który martwi się o stan demokracji w Polsce, wykluczają z debaty w publicznej TV antyimigrancką partię zajmującą 3. miejsce w sondażach

Niemiecka telewizja publiczna organizuje debatę liderów poszczególnych partii przed marcowymi wyborami w trzech krajach związkowych: Badenii-Wirtembergii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Saksonii-Anhalcie. Okazało się, że z debaty tej została wykluczona zajmująca 3. miejsce w sondażach prawicowa, antyimigrancka partia AfD. Powód? - Udziału przedstawicieli tej partii w debacie nie życzyli sobie Zieloni i Socjaliści. Oto jak wygląda niemiecka demokracja w praktyce.

(21/01/2016)

 

     Niemcy oskarżają nas o sprzyjanie Putinowi... A Nord Stream i blokadę dla baz NATO w Polsce, to kto niby forsował? Krasnoludki?!

Politycy z Niemiec oraz niektórzy eurokraci oskarżają Polskę o sprzyjanie Putinowi. Dowodem na to ma być niechęć polskiego rządu wobec planów przyjmowania islamskich imigrantów na masową skalę oraz brak automatycznego akceptowania wszystkich decyzji podejmowanych przez Brukselę. Powiem krótko - niech się pukną w głowę i odpowiedzą sobie na pytanie: kto przez ostatnie lata robił dobrze Putinowi godząc się na budowę Nord Streamu i sprzeciwiając rozlokowaniu baz NATO w Polsce!

(21/01/2016)

 

     Kompromitacja Niemców. Katastrofa PO. Tak w skrócie można przedstawić wczorajszą debatę w europarlamencie

Przesłuchanie na temat stanu demokracji w Polsce okazało się być kompromitacją dla antypolskich europarlamentarzystów i totalną katastrofą dla PO. Jeśli debata w Strasburgu miała w zamyśle jej organizatorów zaszkodzić rządowi Beaty Szydło, to efekt był dokładnie odwrotny od zamierzonego. Okazało się, że na sali europarlamentu było znacznie więcej pro-polskich europosłów, a wypowiedzi co niektórych eurolewaków i Niemców stały na żenująco niskim poziomie.

(20/01/2016)

 

     PiS stąpa po cienkim podatkowym lodzie. Jeśli w ślad za "sektorowymi" podwyżkami nie pójdą realne benefity dla obywateli - polegną z kretesem

PiS od samego początku miał jasny plan: wprowadzić nowe podatki uderzające w - należące głównie do zagranicznego kapitału - banki i sklepy wielkopowierzchniowe. W zamian zwykli obywatele mieli dostać pakiet 500+ oraz wyższą kwotę wolną od podatku. Problem pojawił się, kiedy Ministerstwo Finansów wymyśliło koncepcję dodatkowego podatku obrotowego od sklepów internetowych... PiS zaczął stąpać po cienkim podatkowym lodzie. Jeśli się zarwie, to ciężko będzie wrócić na powierzchnie. 

(20/01/2016)

 

     Prywatne firmy ratingowe nie powinny decydować o losach świata. Może warto wrócić do pomysłu podziału S&P i innych amerykańskich agencji

Współodpowiedzialną za wielki kryzys finansowy z 2008 roku okazała się być także agencja ratingowa Standard & Poor's (S&P). Niezwykle ryzykownym papierom dłużnym przyznawała ona wysokie, bezpieczne ratingi "AAA". W 2011 roku, jako środek zaradczy na wskazane powyżej patologie, unijna komisarz sprawiedliwości proponowała podział S&P na kilka mniejszych firm ratingowych. Pomysł wówczas upadł, ale w kontekście ostatniej politycznej decyzji S&P w stosunku do Polski, może warto wrócić do tej idei?

(19/01/2016)

 

     Niemcy zaproponowały wprowadzenie w całej UE nowego podatku od benzyny. Miałby on sfinansować koszty pobytu uchodźców i imigrantów

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble zaproponował wprowadzenie na terytorium całej UE dodatkowego podatku od benzyny, który w razie konieczności mógłby sfinansować koszty związane z przyjęciem fali uchodźców i imigrantów. Schaeuble wie co mówi - kilka dni wcześniej minister rozwoju Niemiec Gerd Muller przyznał, iż do Europy w najbliższym czasie będzie chciało dotrzeć kolejne 8-10 milionów osób z Bliskiego Wschodu i Afryki.

(18/01/2016)

 

     Włochy idą na wojnę z Komisją Europejską: "Nie damy się zastraszyć. Włochy zasługują na szacunek!"

– "Skończyły się czasy, kiedy chodziło się po prośbie do Brukseli (...) Nie damy się zastraszyć. Włochy zasługują na szacunek!" - powiedział premier Włoch Matteo Renzi. Wygląda więc na to, że Włochy to kolejny kraj, który mówi "stop" polityce forsowanej przez eurokratów z Brukseli. Czy to zwiastun rychłego upadku całej Unii Europejskiej? Czy proces ten da się jeszcze powstrzymać? 

(18/01/2016)

 

     Bezczelna szopka Platformy w/s kwoty wolnej od podatku! Jeszcze rok temu twierdzili, że to populizm. Teraz chcą jej... podniesienia (sic!)

Platforma, składając wczoraj w Sejmie projekt ustawy podwyższającej kwotę wolną od podatku do poziomu 8 tys. zł, osiągnęła szczyt bezczelności. Przez osiem poprzednich lat olewali społeczeństwo, zamrażając kwotę wolną na kuriozalnie niskim poziomie, a projekty opozycji - które próbowały ją podnieść - automatycznie kasowali w sejmowej niszczarce, nazywając je przy tym fatalnymi dla państwa, czy wręcz populistycznymi. Po trzech miesiącach od przegranych wyborów nagle im się odmieniło. Jednym słowem - szczyt bezczelności! 

(16/01/2016)

 

     Były prezes niemieckiego TK: "Przepaść między prawem a rzeczywistością w Niemczech nigdy nie była tak głęboka". Może jakiś nadzór ze strony UE?

Angela Merkel ma coraz większe kłopoty w Niemczech. Były prezes niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego Hans-Juergen Papier stwierdził publicznie, że niemiecki rząd - poprzez fatalną politykę migracyjną - nie wywiązuje się z obowiązku bycia gwarantem wolności i bezpieczeństwa swoich obywateli, a przepaść między prawem a rzeczywistością w Niemczech jeszcze nigdy nie była tak głęboka jak teraz. To może jakiś nadzór ze strony UE...? 

(15/01/2016)

 

     Węgry odmawiają Niemcom. Nie chcą przyjąć ich uchodźców

Rzecznik węgierskiego rządu oświadczył, że prawdopodobnie będzie niemożliwe przyjmowanie z powrotem migrantów, którzy złożyli na Węgrzech wniosek o azyl, lecz następnie - jeszcze przed jego formalnym rozpatrzeniem - uciekli do Niemiec. Sprawa jest poważna, bo chodzi o około 160 tys. osób. Niemcy naciskają, aby w takich okolicznościach Węgry przyjmowały migrantów z powrotem do siebie. Rząd Orbana odpowiada, krótko: - To wyście ich zaprosili do swojego kraju, więc to wasz problem. 

(15/01/2016)

 

     Do Sejmu trafił projekt uchylający ustawę 10-66. Czy niemiecka policja straci prawo do interwencji w Polsce?

W Sejmie jest już projekt ustawy znoszący tzw. "ustawę o bratniej pomocy" (10-66), która dała podstawy prawne do przyjęcia regulacji umożliwiających funkcjonariuszom obcych państw interweniować na terytorium Polski w wypadku "zagrożenia bezpieczeństwa publicznego" oraz "porządku publicznego". Projekt uchylający ustawę 10-66 do laski marszałkowskiej złożył Robert Winnicki - prezes Ruchu Narodowego, zrzeszony w klubie parlamentarnym Kukiz'15.

(14/01/2016)

 

     Żaden Schulz czy Oettinger nie pomoże: USA chcą potężnie ukarać niemieckiego VW. W grę wchodzi nawet 45 mld dolarów!

Resort sprawiedliwości USA wniósł przeciwko Volkswagenowi pozew w związku z manipulowaniem pomiarami emisji spalin. Niemiecki koncern motoryzacyjny może zapłacić nawet 45 mld dolarów kary z tytułu nieprawidłowości, do których się dopuścił. Na tym przykładzie widać, że USA to jednak nie UE i wstawiennictwo żadnego Schulza czy innego Oettingera nie pomoże.

(14/01/2016)

 

     Dlaczego KOD nadal milczy w bulwersującej sprawie inwigilacji dziennikarzy i ich rodzin przez służby w latach rządów PO?

Policja opublikowała audyt wewnętrzny, który potwierdził nielegalną inwigilację dziennikarzy i ich rodzin przez dwie policyjne specgrupy. Podsłuchy zakładano dziennikarzom, którzy pisali o aferze taśmowej w rządzie PO-PSL. Zadaniem śledczych było odnalezienie "źródła", które przekazywało dziennikarzom materiały kompromitujące polityków Platformy Obywatelskiej. Powstaje pytanie - dlaczego obrońcy demokracji nadal milczą w tej bulwersującej sprawie?

(13/01/2016)

 

     Szok! Dziennikarz GW nawołuje żołnierzy WP do wypowiedzenia posłuszeństwa! Przecież to podżeganie do przestępstwa!

Paranoja w jakiej znaleźli się pracownicy "Gazety Wyborczej" zdaje się sięgać zenitu. Wojciech Czuchnowski, znany dziennikarz gazety Adama Michnika, namawia żołnierzy Wojska Polskiego do wypowiedzenia posłuszeństwa obecnym władzom państwowym Rzeczpospolitej. Na swoim blogu napisał m.in.: "Sprzeciw wobec rozkazów wydawanych przez Macierewicza i jego ludzi jest obowiązkiem przyzwoitego Polaka i żołnierza". Moim zdaniem mamy do czynienia z jawnym podżeganiem do popełnienia przestępstwa.

(13/01/2016)

 

     Powiedzcie mi, że to się nie działo naprawdę! Przecież to wygląda jak uliczny kabaret! (KOD Białystok)

Materiał video prezentuje fragment manifestacji KOD w Białymstoku z 9.01.2016 r. przeciwko zmianom w ustawie medialnej. Powiem szczerze - gdyby nie dopisek, że to KOD, pomyślałbym, że oglądam występ jakiegoś ulicznego kabaretu.

(12/01/2016)

 

     Twierdzą, że jest gorzej niż w stanie wojennym i wzywają Niemców do interwencji! Odlot na czerskiej trwa w najlepsze!

Bartosz Wieliński, dziennikarz "Gazety Wyborczej", w opublikowanym na stronach "Sueddeutsche Zeitung" artykule wzywa Niemców "by nie milczeli wobec tego, co się wyprawia w Polsce". Twierdzi, że Polska "odrzuciła wartości europejskie" i że zagrożona jest demokracja. Tym samym prosi Niemców, aby nie milczeli lecz działali i nie bali się interweniować w sprawie Polski. Inny publicysta związany ze środowiskiem "Wyborczej" - Tomasz Jastrun - twierdzi z kolei, że w Polsce jest obecnie "gorzej niż w stanie wojennym". Czy oni już totalnie odlecieli?

(12/01/2016)

 

     Nawet gdyby WOŚP zebrała 60 mln zł (rekord), to byłoby to zaledwie 0,3 proc. sumy o jaką powiększono dług Polski we wrześniu ub.r...

Każda akcja charytatywna sama w sobie jest dobra. I nie ważne czy organizuje ją Owsiak, ks. Stryczek, Fundacja TVN czy Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań. Gigantyczny wysiłek dziesiątek tysięcy osób dał w zeszłym roku 53 mln zł w przypadku WOŚP i 54 mln zł w przypadku Szlachetnej Paczki. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że kwoty te stanowią zaledwie drobny ułamek sumy o jaką powiększano zadłużenie naszego kraju tylko w ciągu jednego miesiąca poprzedniego roku!

(11/01/2016)

 

     W sporze o wolność mediów warto przypomnieć wprowadzenie embarga informacyjnego na temat przesłuchania Komorowskiego w sądzie!

W jakimkolwiek normalnym kraju przesłuchanie urzędującego prezydenta przez sąd w sprawie tajnych służb wojskowych umoczonych w nielegalne afery byłoby transmitowane na żywo przez wszystkie stacje informacyjne i radiowe. Niestety III RP za rządów PO-PSL nie była normalnym krajem. Ogólnopolskie telewizje potrafiły prowadzić całodzienne relacje z przejazdu Pendolino lub procesu "matki Madzi", ale sprawę kompromitujących zeznań obrońcy WSI zasiadającego na fotelu prezydenta RP całkowicie wyciszyły. PATOLOGIA!!!

(10/01/2016)

 

     Co jak co, ale na Węgrów możemy liczyć! Orban: "Węgry nigdy nie poprą unijnych sankcji przeciwko Polsce!"

W najbliższą środę na forum UE odbędzie się sprokurowana przez PO-Petrusów i polityków z Niemiec debata na temat "sytuacji w Polsce". Część eurokratów jest zdania, iż Polskę - za to, że rząd PiS wziął się za rozbrojenie układu okrągłego stołu - trzeba ukarać unijnymi sankcjami. Aby tak się stało wszystkie państwa UE muszą być jednomyślne. Tymczasem już teraz wyłamał się premier Węgier Viktor Orban. Stwierdził on, że "Węgry nigdy nie poprą unijnych sankcji przeciwko Polsce!"

(8/01/2016)

 

     W Hiszpanii od 2012 r. kierujących publiczną TV mianuje rząd. Jakoś do dziś nie wzbudziło to żadnych zastrzeżeń u eurokratów, Niemców i PO-Petrusów...

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj tzw. małą ustawę medialną, czym wywołał histeryczny ryk okrągłostołowego układu. Z odsieczą ekipie z PO, Nowoczesnej i KOD mają przyjść niemieccy politycy i eurokraci z Brukseli, którzy już zdążyli wyrazić "głębokie zaniepokojenie tym co się dzieje w Polsce". Ci sami niemieccy politycy i eurokraci nie wyrażali jednak żadnego zaniepokojenia, kiedy w 2012 roku w Hiszpanii wprowadzono prawo dające możliwość powoływania kierujących mediami publicznymi przez aktualny rząd.

(8/01/2016)

 

     Czy nowa "wielka wojna" wybuchnie z powodu zbyt niskich cen ropy naftowej?

Dlaczego wojna z Iranem jest na rękę Arabii Saudyjskiej? Otóż ceny ropy na światowych rynkach osiągają właśnie 12-letnie minima. Baryłka ropy wyceniana była wczoraj na 32 USD. Przyjmuje się, że uśrednioną granicą opłacalności jej produkcji w rejonie Zatoki perskiej jest cena 29 USD za baryłkę. Wybuch konfliktu militarnego w rejonie, gdzie znajduje się 50 proc. wszystkich zasobów ropy na świecie spowoduje automatyczny wzrost cen tego surowca o co najmniej 100 proc.

(8/01/2016)

 

     Szef fińskiego MSZ: "Wejście do strefy euro było błędem!". Tymczasem rząd Szydło likwiduje stanowisko pełnomocnika ds. przyjęcia euro w Polsce

Minister spraw zagranicznych Finlandii Timo Soini publicznie przyznał, że jego kraj nigdy nie powinien przyjmować euro. Jego zdaniem europejska waluta będzie tłumić dalszy rozwój gospodarczy Finlandii, która z tego powodu niebawem ma szanse stać się najsłabszą gospodarką "eurolandu". Tymczasem premier Beata Szydło właśnie zlikwidowała powołane jeszcze przez Donalda Tuska stanowisko Pełnomocnika rządu ds. Wprowadzenia Euro przez Polskę.

(7/01/2016)

 

     Komorowski, aby przegrać wybory, musi przejechać po pijaku ciężarną zakonnicę. Zobacz typowanie Michnika sprzed roku!

Równo rok temu, na pięć miesięcy przed wyborami prezydenckimi, spotkali się w telewizji publicznej Tomasz Lis i Adam Michnik. Ten pierwszy zapytał tego drugiego, co by musiało się wydarzyć, aby Bronisław Komorowski przegrał wyścig o fotel prezydenta. Michnik wówczas odpowiedział, że Komorowski przegra wybory jeśli na pasach, po pijanemu przejedzie niepełnosprawną zakonnicę w ciąży... Co prawda tego nie zrobił, ale i tak przegrał. Zobacz wideo!

(7/01/2016)

 

     Niemcy: 800 ataków na ośrodki dla uchodźców i masowe gwałty na ulicach. To wystarczający powód, aby polski MSZ wystąpił z wnioskiem o objęcie Berlina "nadzorem UE"!

Skoro niemieccy politycy tak bardzo interesują się wewnętrznymi sprawami Polski i chcą objąć nasz kraj "nadzorem UE", to może warto aby polski MSZ wystąpił z oficjalnym wnioskiem o objęcie "unijnym nadzorem" Berlina? Wszak za naszą zachodnią granicą mają coraz większy problem z rasizmem i dyskryminacją, a najlepszym tego dowodem są statystyki mówiące o ponad 800 atakach na ośrodki dla uchodźców i doniesienia o masowym okradaniu, biciu i molestowaniu Niemek na ulicach przez uchodźców.

(6/01/2016)

 

     W ubogaconych kulturowo przedmieściach francuskich miast na Sylwestra płoną samochody. W 2015 roku spalono aż 804 pojazdy

Zgodnie z oficjalnym komunikatem francuskiego MSW w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia na terytorium Francji spalono 804 pojazdy. To i tak znacznie mniej niż w noc sylwestrową 2014/2015 kiedy to wandale podpalili aż 940 samochodów. Wszystko dzięki temu, że bezpieczeństwa na ulicach francuskich miast strzegło znacznie więcej funkcjonariuszy niż zwykle (efekt zamachów z listopada). Niektóre dzielnice, szczególnie muzułmańskie przedmieścia dużych miast, są jednak pod tym względem nie do upilnowania.

(5/01/2016)

 

     Gigantyczne emerytury wojskowych prokuratorów, którzy nadzorowali śledztwo w/s katastrofy smoleńskiej

Na emeryturę przeszedł w wieku 56 lat, by co miesiąc otrzymywać po 18 tys. złotych świadczenia. O kim mowa? - O Krzysztofie Parulskim - prokuratorze wojskowym, który nadzorował śledztwo w/s katastrofy smoleńskiej (w kilka miesięcy po 10.04.2010 r. Bronisław Komorowski awansował go ze stopnia pułkownika na stopień generała brygady). Jeszcze większe świadczenie pobiera płk Zenon Serdyński, który nadzorował śledztwo smoleńskie od 2012 do kwietnia 2015 roku. Co miesiąc otrzymuje 19,7 tys. zł.

(5/01/2016)

 

     Nikt Lisowi nie nakazuje zamykać ust. Chodzi tylko o to, aby jego usta nie gadały już za naszą kasę!

Brukselscy eurokraci biją na alarm, bo z polskiej telewizji publicznej ma być zwolniony Tomasz Lis. Nie wiem jak Państwo, ale ja się z takiego obrotu spraw niezmiernie cieszę. Po pierwsze - eurokraci będą mieli okazję poznać publicystyczny "warsztat" redaktora naczelnego Newsweek'a, a po drugie - nikt Lisowi nie knebluje ust! Jeśli jest popularny to bez problemu znajdzie pracę w którejś z prywatnych telewizji. Chodzi tylko o to, aby jego usta nie gadały już więcej za publiczne pieniądze.

(4/01/2016)

 

     Kupione od Niemców z demobilu czołgi Leopard będą modernizowane za 2,4 mld zł. Większość tej sumy może trafić do... Niemiec

W 2002 roku Polska odkupiła z rezerw Bundeswehry 128 używanych czołgów Leopard 2A4. Po kolejnych 13 latach przyszedł czas na ich modernizację. Okazało się jednak, że będzie ona stosunkowo droga. Zgodnie z podpisaną kilka dni temu umową koszt unowocześnienia wycofanych z Niemiec czołgów będzie wynosił aż 2,4 mld zł. Co więcej - niemiecki koncern Rheinmetall będzie odpowiadał za realizację nie mniej niż 50 proc. wspomnianego kontraktu. Tak się robi interesy!

(4/01/2016)

 

     Szok! Za czasów PO-PSL służby masowo inwigilowały dziennikarzy ujawniających afery PO! Dlaczego KOD nie protestuje?!

Okazało się, że w latach 2014-2015 w Komendzie Głównej Policji działała specjalna grupa śledczych, która nielegalnie rozpracowywała dziennikarzy ujawniających nagrania z afery taśmowej. Łącznie inwigilowano blisko 80 osób. Powstaje pytanie - dlaczego KOD nie zorganizuje noworocznych demonstracji w obronie masowo podsłuchiwanych dziennikarzy? Czy dlatego, że afera ta dotyczyła ludzi z formacji politycznej, która szła na czele ostatnich manifestacji firmowanych znakiem KOD?

(1/01/2016)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu