r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- grudzień 2015 -

 

 

     Polska drugim krajem w UE pod względem ilości przyjętych imigrantów w 2014 roku! Wyprzedziła nas tylko Wlk. Brytania

Te statystyki mogą wprawić w osłupienie co niektórych brukselskich eurokratów i lewicowych publicystów. Okazuje się, że w 2014 roku, tuż za Wielką Brytanią, to Polska przyjęła największa liczbę imigrantów w swoje granice. Zgodnie z raportem unijnego Eurostatu do naszego kraju trafiło 355,4 tys. imigrantów (głównie Ukraińców), co było drugim wynikiem wśród wszystkich państw UE!

(30/12/2015)

 

     Komorowski odznaczył Sorosa orderem, a Wyborcza przyznała mu tytuł "Człowieka Roku". Czy teraz Soros odwdzięczy się krytyką rządu PiS?

W roku 2000 Gazeta Wyborcza wyróżniła George'a Sorosa tytułem Człowieka Roku. Laudację na cześć laureata wygłosił ówczesny minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek. W roku 2012 Soros odebrał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi RP. Czasy jednak się zmieniły, w Polsce doszło do zmiany władzy i obecnie Soros nie może już liczyć na nowe ordery. Może za to - za pośrednictwem swoich fundacji - ostro krytykować działania rządu Beaty Szydło.

(30/12/2015)

 

     Dlaczego KOD nie protestował, kiedy za PO-PSL zakładano miliony podsłuchów, inwigilowano dziennikarzy czy ograniczano swobody obywatelskie?!

Członkowie poprzedniej ekipy - za rządów której instalowano miliony podsłuchów, inwigilowano dziennikarzy ujawniających afery, ograniczano dostęp do informacji publicznej czy próbowano ratyfikować ACTA - twierdzą, że zwykłym Polakom grozi obecnie ograniczenie ich swobód, bo rząd PiS chce przyjąć projekt ustawy stworzony przez senatorów... Platformy Obywatelskiej. Dlaczego "obrońcy demokracji", Petru i KOD siedzieli cicho, kiedy PO forsowała realne ograniczenia swobód obywatelskich? Czemu wówczas nie robili rabanu?

(29/12/2015)

 

     Rozstrzygnięcie sporu sądowego w Polsce trwa przeciętnie aż 685 dni. Na Węgrzech to tylko 395 dni

Mimo, że Polska jest w czołówce UE pod względem liczby sędziów na 100 tys. obywateli, a nakłady na sądownictwo są jednymi z najwyższych w całej Europie, to na rozstrzygnięcie przed sądem sporu dotyczącego spraw majątkowych potrzebujemy średnio aż 685 dni. Dla porównania - brytyjski przedsiębiorca na rozstrzygnięcie sporu przed sądem musi czekać 437 dni, a węgierski - jedynie 395 dni. To zestawienie najdobitniej pokazuje, że polski wymiar sprawiedliwości jednak potrzebuje głębokiej reformy.

(28/12/2015)

 

     Rząd Orbana idzie za ciosem: od nowego roku obniża VAT na domy i mieszkania dla Węgrów z 27 do 5 proc.

Po tym jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) pochwalił Węgry za niezwykle skuteczną politykę makroekonomiczną (polegającą na m.in. opodatkowaniu zagranicznych banków, hipermarketów, koncernów medialnych i teleinformatycznych przy jednoczesnym wspieraniu rodzimego kapitału), rząd Viktora Orbana postanowił iść za ciosem. Od nowego roku stawki podatku VAT na domy i mieszkania dla Węgrów mają spaść z poziomu 27 proc. do jedynie 5 proc.

(27/12/2015)

 

     Aż do 1999 roku Sejm mógł odrzucać orzeczenia TK większością 2/3 głosów. Czy wówczas Polska demokracja była zagrożona?

W trwającym już kilka tygodni sporze o Trybunał Konstytucyjny pojawiają się coraz to nowe koncepcje dotyczące kształtu tej instytucji. Wszystkim "obrońcom demokracji" warto przypomnieć, że aż do 1999 roku Sejm mógł odrzucić każde orzeczenie Trybunału większością 2/3 głosów. Powstaje pytanie - czy ktokolwiek wówczas lamentował, że Polska demokracja jest z tego powodu zagrożona? Otóż, nie. Było to rozwiązanie ustrojowe zupełnie akceptowalne i nikt nie krzyczał o jakimkolwiek "zamachu".

(23/12/2015)

 

     Przypomnijmy: Prawdziwy zamach na Konstytucję PO chciała zrobić rok temu o godz. 0:45 w nocy w/s Lasów. Zabrakło im wówczas 5 głosów...

Warto przypomnieć histerykom i "obrońcom demokracji" z Platformy Obywatelskiej i PSL, że nieco ponad rok temu, w nocy z 17 na 18 grudnia próbowali dokonać "zamachu" na Konstytucję w sprawie Lasów Państwowych. Myśleli, że na sali sejmowej mają większość pozwalającą im zmienić ustawę zasadniczą, tak by Lasy można było prywatyzować na mocy określonych w ustawie wyjątków. Mylili się. Zabrakło im wówczas 5 głosów...

(23/12/2015)

 

     Parodia! Rzepliński otrzymał Nagrodę Kisiela za... "obronę demokratycznego państwa prawa"

Stefan Kisielewski musi się przewracać w grobie. Nagrodę jego imienia otrzymała osoba, która napisała niekonstytucyjną ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Z drugiej strony jednak, nie powinniśmy się dziwić jeśli uświadomimy sobie, że kapituła tej nagrody jest obecnie zdominowana przez innych "obrońców demokracji", takich jak: Adam Michnik, Tomasz Lis, Janina Paradowska czy Janusz Lewandowski.

(22/12/2015)

 

     Coraz więcej osób zapowiada likwidację konta w ING Banku Śląskim. Wszystko przez polityczne zaangażowanie "twarzy" tego banku

Marek Kondrat od kilku dobrych lat jest dla wielu Polaków "twarzą" należącego do Holendrów ING Banku Śląskiego. Ostatnio dał się poznać od strony politycznej, kiedy zaangażował się w tzw. Komitet Obrony Demokracji (KOD), którego członkowie - w największym skrócie - chcą, aby "było tak jak było". Decyzja Kondrata wywołała prawdziwą falę oburzenia w mediach społecznościowych. Spora grupa klientów ING zapowiedziała, że wycofa z tego banku swoje środki w ramach protestu.

(22/12/2015)

 

     Idiotyczna wypowiedź posła PiS w/s WOŚP. Zadał sobie i swojej formacji politycznej potężny cios wizerunkowy

Poseł PiS Stanisław Pięta "popisał się" na twitterze zupełnie idiotyczną i niepotrzebną wypowiedzią w/s Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stwierdził on, że zaangażowanie funkcjonariuszy publicznych w "hecę WOŚP" winno się dla nich skończyć raportem o zwolnienie ze służby... Wygląda na to, że poseł Pięta potrzebuje pilnego szkolenia z marketingu politycznego. Użyty język i groźby świadczą tylko o jego komunikacyjnej głupocie i prawdopodobnie przyniosą skutki odwrotne od zamierzonych.

(22/12/2015)

 

     UWAGA! Sąd Najwyższy może unieważnić wyniki wyborów parlamentarnych z października!

19 stycznia Sąd Najwyższy zdecyduje, czy październikowe wybory trzeba będzie powtórzyć. Wg nieoficjalnych informacji sędziowie mają rozstrzygnąć czy fakt, iż z list PiS startowali członkowie innych partii (np. Solidarnej Polski czy Polski Razem) nie obligował do stworzenia wyborczej koalicji kilku partii (próg wyborczy = 8%), a nie komitetu jednego ugrupowania (próg = 5%). I to pomimo, iż wszyscy posłowie wybrani z list PiS reprezentują dzisiaj w Sejmie "Klub Parlamentarny PiS", a nie swoje macierzyste partie.

(21/12/2015)

 

     Te dzieciaczki czekają na naszą pomoc! Zróbmy coś dobrego przed Świętami!

Dziś wyjątkowo nie będzie o polityce, bieżących wydarzeniach czy przekrętach. Dziś zachęcam do niesienia pomocy innym. To niezwykle proste. Hania, Karolek, Iwo, Nikodem, Artur i Pawełek czekają na naszą pomoc! Zróbmy coś dobrego przed Świętami!

(19/12/2015)

 

     Siemoniak: "To atak na placówkę NATO!". NATO: "To nie jest nasza placówka". Tak, że tego...

Od rana mogliśmy obserwować niesamowity ryk i histerię mediów salonowych i Platformy Obywatelskiej. Twierdzili oni, że urzędnicy Ministerstwa Obrony Narodowej dokonali nocą "zamachu" na jedną z placówek NATO w Polsce. Wystarczyło tylko kilka godzin, aby cała narracja salonu poszła się walić. NATO oficjalnie zaprzeczyło, jakoby było to ich placówka (w istocie był to budynek SKW), a nocne wejście urzędników MON i ŻW miało mieć związek ze śledztwem prowadzonym przez wojskową prokuraturę. 

(18/12/2015)

 

     Centrum Eksperckie Kontrwywiadu miało być zwykłą przechowalnią etatów dla poprzedniej ekipy. Tymczasem w TVN24 histeria!

Ekipa związana z poprzednią władzą chciała z "Centrum NATO" zrobić sobie przechowalnie etatów. Plan był wymyślony tuż przed wyborami parlamentarnymi. Chodziło o obsadzenie jak największej ilości stanowisk w dopiero co tworzonym "Centrum" przez ludzi Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW), którzy obawiali się, że gdy dojdzie do zmiany władzy, to stracą robotę. Plan ten był realizowany aż do wczoraj, kiedy urzędnicy Macierewicza powiedzieli "stop". 

(18/12/2015)

 

     Dlaczego do ogólnopolskich TV jako "eksperci" ciągle zapraszani są agenci komunistycznych służb oraz członkowie KC PZPR?

Jeżeli po 26 latach od rzekomego upadku komunizmu i powstania III RP w mediach mających zasięg ogólnopolski jako autorytet, moralista lub komentator bieżących wydarzeń występuje wysoki funkcjonariusz PZPR, agent komunistycznych służb lub oficer Ludowego Wojska Polskiego, to widać, jak bardzo coś poszło nie tak. I właśnie dlatego potrzebna jest głęboka zmiana.

(18/12/2015)

 

     Niesamowite ujęcia z Marszu Niepodległości 2015! Zobacz to, czego nie pokazała żadna telewizja!

Zobacz jak Polacy z dumą i radością świętowali 97. rocznicę odzyskania niepodległości! Niesamowite ujęcia Marszu Niepodległości. Tego nie pokazała żadna telewizja mainstreamowa! Ten film rozbija w pył kłamliwą, anty-patriotyczną narrację niemieckich mediów, zgodnie z którą w marszu biorą udział jedynie zamaskowani i zakapturzeni bandyci.

(17/12/2015)

 

     Sumliński uniewinniony! Czy teraz B. Komorowskim zainteresuje się prokuratura w związku z podejrzeniem złożenia fałszywych zeznań?

Wojciech Sumliński został wczoraj uniewinniony w procesie karnym dotyczącym tzw. afery marszałkowej. Okazało się, że w całą akcję został wrobiony przez służby specjalne. Na 4 lata więzienia skazany został za to Aleksander L., były żołnierz WSI. Powstaje pytanie - czy prokuratura zajmie się teraz zawiadomieniem Sumlińskiego o popełnieniu przestępstwa przez Bronisława Komorowskiego? Wszak to na podstawie m.in. jego zeznań (oraz zeznań Leszka Tobiasza, który w 2012 roku zmarł w tajemniczych okolicznościach) dziennikarzowi postawiono zarzuty karne.

(17/12/2015)


    
Sondażownia, która wczoraj dała Petru 31%, na 2 dni przed I turą wyborów prezydenckich dawała Komorowskiemu 40,9%, a Dudzie 26,6%

Wszystkie media salonowe grzały wczoraj sondaż, w którym Nowoczesna prześcignęła PiS uzyskując niemal 31 proc. poparcie. Mało kto jednak wie, że pracownia, która ten sondaż opracowała (IBRiS), na 2 dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dawała Bronisławowi Komorowskiemu 40,9 proc. głosów (w rzeczywistości dostał 33,7 proc.), a Andrzejowi Dudzie jedynie 26,6 proc. (w rzeczywistości dostał 34,7 proc.). Łączne wahnięcie w wyniku wynosiło zatem aż 15,3 proc.! Czy tym razem jest podobnie?

(17/12/2015)

 

     Banki należące do Niemców podnoszą oprocentowanie dla kredytów udzielanych w Polsce!

Dwa kontrolowane przez niemiecki kapitał banki - mBank oraz Deutsche Bank - postanowiły podnieść marże kredytów udzielanych Polakom. Zrobiły to, mimo że ustawa o podatku bankowym (która wg przedstawicieli sektora bankowego ma uzasadniać ewentualne podwyżki) wejdzie w życie dopiero za kilka miesięcy. Czy ich intencją jest zatem powiększenie swoich wpływów odsetkowych, a w konsekwencji także i zysków, które do tej pory i tak były gigantyczne (sam mBank od I do IX 2015 r. odnotował prawie miliard zł zysku netto)?

(16/12/2015)

 

     Afera "gorszego sortu": Gdyby Kaczyński uratował dziecko z pożaru, media salonowe i tak oskarżyłyby go o pedofilię

W sprawie nakręconej przez media afery z "sortem", racje ma dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowiski: "Jeśli wierzysz, że Kaczyński uznał cię za Polaka gorszego sortu, to są trzy możliwości: (1) Albo jesteś z odsuniętego od koryta układu, który w akcie rozpaczy biegnie po wsparcie w zagranicznych mediach, (2) albo jesteś okłamany przez media, (3) albo jesteś głupi". W konsekwencji wczorajszego porównania AK do Gestapo pozostaje nam już chyba tylko czekać, aż politycy PO i .N zaczną paradować z karteczkami "Jestem z Gestapo".

(16/12/2015)

 

     CIECH to nie wszystko! Rząd Tuska dużo poniżej wartości sprzedał także kopalnię Adamów! Dlaczego media milczą??!

Okazuje się, że sprzedaż Ciech-u poniżej rzeczywistej wartości to nie jedyna transakcja, jaką rząd Tuska zrealizował ze stratą dla Skarbu Państwa. Kontrolerzy NIK odkryli, że w 2012 roku ekipa PO-PSL sprzedała 85 proc. akcji przynoszącej zyski Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. za 67,3 mln zł, mimo że wartości księgowa tej spółki wynosiła wówczas 144,6 mln zł, nie była ona zadłużona i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł! Dlaczego media o tym milczą??!

(15/12/2015)

 

     Wojewoda z PO zaskarżył lokalny program 500+ funkcjonujący w Nysie. Twierdzi, że jest sprzeczny z... Konstytucją

Samorządowcy Nysy w listopadzie jednogłośnie uchwalili powstanie gminnego programu 500+, przewidującego udzielanie przez władze miasta finansowego wsparcia mieszkającym w Nysie rodzinom posiadającym co najmniej dwójkę dzieci. Program ten nie spodobał się jednak wojewodzie opolskiemu z rządu PO-PSL. Jedną z jego ostatnich decyzji tuż przed usunięciem ze stanowiska było zlecenie kontroli w nyskim magistracie w związku z uchwałą radnych w/s programu 500+. Powód? - Podejrzenie złamania Konstytucji...

(15/12/2015)

 

     Dlaczego media nie grzeją tematu prywatyzacji CIECH-u? Przecież nasz kraj poniósł na tej transakcji wielomilionową stratę!

Warto odnotować, że ogólnopolskie media mainstreamowe nie specjalnie zainteresowały się sprawą nieprawidłowości przy prywatyzacji spółki CIECH S.A. Nikt nie grzeje tematu w serwisach informacyjnych, nikt nie domaga się wyjaśnień, nie ma relacji z pracy śledczych i prokuratury mimo, że nasz kraj poniósł na tej transakcji dziesiątki, jeśli nie setki milionów złotych straty! Czy zasłona milczenia istnieje dlatego, że sprzedawcą CIECH-u był rząd PO-PSL, a nabywcą spółka należąca do Jana Kulczyka?

(14/12/2015)

 

     Publiczna TVP Info tak kadrowała ujęcia dzisiejszego Marszu, aby nie pokazać jak dużo idzie w nim ludzi!

TVP Info dwoiła się i troiła, aby w relacji z dzisiejszego Marszu Wolności i Solidarności (będącego de facto manifestacją poparcia dla działań rządu B. Szydło i prezydenta A. Dudy) nie pokazać szerokiego kadru, w którym telewidzowie mogliby zobaczyć jak wiele tysięcy osób wzięło w nim udział. Zamiast tego dominowały zbliżenia na pojedyncze twarze, wąskie kadry czy filmowanie czoła marszu z odległości 500 metrów. I właśnie za ten brak obiektywizmu TVP Info wymaga naprawy.

(13/12/2015)

 

     W czasach PO wyroki TK były publikowane nawet po upływie 26 dni! Wtedy GW, KOD, Petru i niemieckie media nie dostawali histerii

Od samego rana niemieckie media, GW, KOD, Petru, PO, b. członkowie PZPR oraz obrońcy okrągłostołowego układu dostali istnego amoku. Rozwścieczyła ich informacja, że publikacja wydanego 8 dni temu wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie nastąpi dzisiaj, bowiem pojawiły się wątpliwości czy wyrok został wydany przez upoważniony do tego skład sędziowski. Co ciekawe - salon nigdy nie wpadał w furię, gdy ekipa PO publikowała wyroki TK nawet po upływie 26 dni.

(11/12/2015)

 

     Zobacz co Chińczycy myślą o Polsce w kontekście nowego Jedwabnego Szlaku. Mamy być kluczowym państwem w Europie!

Chińczycy mówią to już otwartym tekstem: Polska ma być kluczowym krajem dla powodzenia nowego Jedwabnego Szlaku. To właśnie u nas mają powstać wielkie centra logistyczne, z których towary i dobra produkowane w Państwie Środka będą dystrybuowane do wszystkich pozostałych państw Europy. W ślad za kluczową rolą w regionie pojawią się także gigantyczne pieniądze z tytułu obsługi tranzytu oraz strategiczny sojusz gospodarczy między Warszawą a Pekinem.

(11/12/2015)

 

     Czy MON w rządzie PO-PSL chciało porzucić realizację projektu "GEPARD" (PL-01 Concept)?!

Według pierwotnych założeń polskie wojsko do 2022 roku miało pozyskać aż 400 ultranowoczesnych czołgów polskiej produkcji PL-01 w ramach projektu GEPARD. Czołgi te miały zastąpić będące nadal na wyposażeniu polskiej armii przestarzałe sowieckie T-72. Tymczasem Czesław Mroczek, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej za rządów PO-PSL, przyznał oficjalnie w odpowiedzi na interpelację poselską, że resort... analizuje możliwość porzucenia tego projektu.

(11/12/2015)

 

     Niemieckie firmy zgarnęły około 20 mld € przy obsłudze projektów infrastrukturalnych w Polsce. Polskie firmy w Niemczech zaledwie 0,2 mld €

Skalę postkolonialnego wyzysku najlepiej widać na przykładzie transgranicznego przepływu zysków i kapitału. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez posła Sylwestra Chruszcza z sejmowej komisji d/s UE - od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, niemieckie firmy z tytułu realizacji kontraktów na realizację projektów infrastrukturalnych w Polsce zgarnęły ok. 20 mld euro. Polskie firmy działające na terytorium Niemiec zyskały w ten sposób zaledwie 0,2 mld euro. Stosunek 1 do 100.

(10/12/2015)

 

     Kto donosi w Brukseli na polski rząd? - Tajni współpracownicy służb PRL oraz byli członkowie PZPR

TW Znak, TW Delta, członek rady nadzorczej FOZZ, żona TW Piotra, aktywistka i członek PZPR - jakie to znamienne kto w Brukseli wysnuwał oskarżenia wobec polskiego rządu. Boni, Rosati, Kudrycka czy Zwiefka - wszyscy oni, mniej lub bardziej, powiązani byli funkcyjnie z PRL. Obecnie połączyła ich Platforma Obywatelska.

(10/12/2015)

 

     NIK potwierdza: Rząd Tuska sprzedał Kulczykowi akcje Ciechu po zaniżonej cenie! Czy ktoś w końcu pójdzie za to siedzieć??!

Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli nie mieli wątpliwości: rząd Donalda Tuska sprzedał Janowi Kulczykowi pakiet kontrolny nad Ciech-em po zaniżonej cenie, a tym samym dopuścił się niegospodarności i braku należytej dbałości o interes Skarbu Państwa! Powstaje pytanie - kiedy w końcu ktoś poniesie za to odpowiedzialność karną?! Czy Tusk, Karpiński lub Tamborski usłyszą prokuratorskie zarzuty za przyczynienie się do gigantycznych strat Skarbu Państwa?

(9/12/2015)

 

     Odlot Petru & Balcerowicza: pierwszy chce wyprowadzać ludzi na ulice, drugi twierdzi 500+ na dzieci może rozwinąć szarą strefę

Nie wiem co obecnie dzieje się w umysłach ludzi broniących okrągłostołowego układu, ale po tym co mówią każdy może sobie wyrobić odpowiednią opinię. Prof. Leszek Balcerowicz pytany o program 500 zł na dziecko wypalił, że to zły pomysł bowiem może wpłynąć na rozwój szarej strefy w Polsce. Z kolei Ryszard Petru chciałby, aby ludzie wyszli na ulicę (jak rozumiem - w obronie układu stworzonego przez okrągłostołową ekipę z PZPR). Powstaje pytanie - czy Petru z Balcerowiczem żyją w jakiejś rzeczywistości równoległej?

(9/12/2015)

 

     Australijczycy chcą wydobywać w Polsce węgiel. Po Niemcach to kolejna nacja, która twierdzi, że to się tutaj opłaca

Australijska spółka wydobywcza Prairie Mining poinformowała, że w II połowie 2016 r. chce złożyć wniosek o uzyskanie koncesji na wydobycie węgla w Polsce i rozpocząć budowę zupełnie nowej kopalni w okolicach Lublina. Okazuje się, że po Niemcach, którzy już budują nową kopalnię w Orzeszu, Australijczycy to kolejna nacja, która twierdzi, że w Polsce można opłacalnie wydobywać węgiel i z zyskiem sprzedawać go na świecie.

(8/12/2015)

 

     Czy Platforma, na złość PiS-owi, będzie podjudzać eurokratów do sankcji przeciwko Polsce i izolacji naszego kraju w Europie? Wcale bym się nie zdziwił...

Kiedy słucham jęku i kwiku przedstawicieli okrągłostołowego establishmentu III RP, którzy od kilku tygodni bez znieczulenia odrywani są od koryta, to zastanawiam się do czego będą zdolni, aby w amoku chronić swoje dotychczasowe wpływy i stan posiadania? Czy możliwa jest sytuacja, w której politycy - np. Platformy - poprzez wysyłanie do zagranicznych instytucji insynuacji na nowy rząd w Warszawie, de facto wpłyną na proces izolacji Polski? Czy przyczynią się do nałożenia unijnych sankcji gospodarczych?

(8/12/2015)

 

     Wygrali przed sądem z Trybunałem Konstytucyjnym! Zobacz jak Sieć Obywatelska Watch Dog sprowadza TK do parteru! (Video)

Warto odnotować, że Sieć Obywatelska Watchdog Polska wygrała przed sądem powszechnym sprawę wytoczoną przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu. Chodziło o ukrywanie przez TK informacji o wynagrodzeniach wypłacanych swoim pracownikom. Przez 1,5 roku Watchdog Polska próbowała uzyskać od TK tę informację publiczną. Bezskutecznie. TK zasłaniał się tajemnicą i ochroną prywatności. Aż do czasu kiedy sprawa trafiła przed sąd powszechny, który orzekł iż kwoty wynagrodzeń wypłacanych w TK muszą być jawne.

(7/12/2015)


    
Dlaczego "demokraci" siedzieli cicho, kiedy Platforma przyjmowała antyobywatelskie ustawy czy też pod osłoną nocy zmieniała Konstytucję?

W ogólnopolskich mediach od dwóch tygodni trwa ostra jatka w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Petru chce wyciągać ludzi (bankierów?) na ulice, a okrągłostołowe "autorytety" coraz mocniej wyją o "zamachu na demokrację". Powstaje pytanie - gdzieście byli, kiedy PO nocą próbowała zmienić Konstytucję aby umożliwić sprzedaż Lasów Państwowych? Gdzieście byli, kiedy przyjmowali ustawy ograniczające dostęp do informacji publicznej? Gdzieście byli, gdy sejmowa niszczarka mieliła miliony podpisów pod wnioskami ustawodawczymi zwykłych obywateli?

(7/12/2015)

 

     W tym roku nie będzie tradycyjnej choinki przed Notre Dame w Paryżu. Uległość wobec multi-kulti zwycięża?

Niby detal, ale doskonale pokazuje jak bardzo elity zachodniej Europy są uległe i zastraszone siłą multi-kulti. Właśnie się okazało, że w tym roku - aby nie prowokować islamskich fanatyków - przed katedrą Notre Dame w Paryżu zabraknie tradycyjnej choinki świątecznej, a w pasterce będzie mogła wziąć udział bardzo ograniczona liczba wiernych. Jak tak dalej pójdzie, to zasadnym stanie się pytanie, czy za kilkanaście lat rzymskokatolicka katedra Notre Dame nie zostanie przemianowana na np. wielki meczet Imama Alego w Paryżu? 

(5/12/2015)

 

     TK powinien zbadać konstytucyjność niepłacenia przez sędziów składek ZUS i pobierania przez nich emerytur 3-krotnie wyższych od reszty społeczeństwa!

Jedną z naczelnych zasad Konstytucji RP jest równość wobec prawa. Zdaje się jednak, iż zasada ta nie dotyczy sędziów. Nie muszą oni bowiem płacić składek ZUS, tak jak robi to reszta społeczeństwa. Mimo, iż tego nie czynią ich emerytury są jednak kilkukrotnie wyższe od przeciętnych emerytur zwykłych ludzi. Może warto, aby sprawą zainteresował się Trybunał Konstytucyjny i orzekł czy jest to zgodne z obowiązującą w Polsce Konstytucją? Byłbym bardzo ciekawy rozstrzygnięcia w tej sprawie...

(4/12/2015)

 

     Blisko półtora miliona złotych dla znajomego Sławka Nowaka! Uniknie ustawy ograniczającej gigantyczne odprawy!

30 listopada z kierowania Grupą PKP zrezygnował Jakub Karnowski - bliski znajomy Sławomira Nowaka, dotąd wiązany z ekipą PO. Zgodnie z doniesieniami portalu Kulisy24.com na pożegnanie otrzyma blisko 1,5 miliona złotych z tytułu odprawy oraz zakazu konkurencji. Co ciekawe pośpiech w złożeniu dymisji był wskazany - dzięki temu w jego przypadku nie będzie można zastosować ustawy ograniczającej wysokość odpraw członkom zarządów spółek Skarbu Państwa, bowiem wchodzi ona w życie dopiero od 1 stycznia 2016 r.

(3/12/2015)

 

     TK na wniosek posłów z PO zabezpiecza powództwo. W poprzednich latach orzekał, że jest to niemożliwe. Strzał w stopę?

Trybunał Konstytucyjny na wniosek posłów PO wydał wczoraj postanowienie o zabezpieczeniu powództwa w/s wyboru sędziów, którego wkrótce ma dokonać Sejm. Innymi słowy postanowił zablokować ich wybór. Okazuje się, że postanowienie to jest sprzeczne z innym postanowieniem TK z 2006 roku, w którym sędziowie Trybunału stwierdzili, iż przepisy o zabezpieczeniu powództwa - ze względu na szczególny charakter postępowania przed TK - nie mogą znaleźć w nim odpowiedniego zastosowania.

(2/12/2015)

 

     Banki chcą ograniczyć ludziom możliwość płacenia gotówką. Cel? Maksymalizacja zysków z tytułu prowizji za transakcje bezgotówkowe

Gotówka szkodzi Polsce i Polakom - do takich wniosków można dojść słuchając przedstawicieli NBP i banków komercyjnych działających na terytorium naszego kraju. Banki chcą, aby limit od którego obowiązkowo trzeba byłoby płacić przelewem lub kartą zmniejszono z równowartości obecnych 15 tys. euro do 3 tys. euro. Ma to się przyczynić do zwiększenia obrotu bezgotówkowego, ale także do... zwiększenia zysków banków. O tym ostatnim jednak przedstawiciele sektora tak chętnie już nie mówią.

(2/12/2015)

 

     Niemcy przegięli i to ostro! Twierdzą, że Polska i Węgry są gorsze od Państwa Islamskiego!

Chore z nienawiści do Polski niemieckie media przełamują kolejne granice! "Berliner Zeitung" napisał, że ze strony Węgier i Polski Europie grozi większe niebezpieczeństwo niż ze strony Państwa Islamskiego! Powstaje pytanie - kiedy nasi zachodni sąsiedzi uszanują demokratyczne wybory w Polsce? Kiedy przestaną podjudzać Polaków przeciwko sobie? Kiedy zrozumieją, że Polska stopniowo odzyskuje podmiotowość i przestaje być politycznym wasalem Republiki Federalnej Niemiec?

(1/12/2015)

 

     Połączmy fakty: Trzy lata temu prezes Rzepliński nie widział problemu z ACTA. Obecnie nie widzi problemu ze skokiem PO na TK

Przypomnijmy, że w 2012 roku, kiedy przez Polskę przetoczyła się fala protestów w/s ACTA, prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński stwierdził, że nie widzi w ACTA zagrożeń dla praw i wolności osobistych. Obecnie prezes nie widzi problemu ze skokiem na TK, jaki w maju dokonała PO i który stał się przyczyną trwającego od kilku tygodni politycznego zamieszania. Oto jak wygląda prawdziwy okrągłostołowy strażnik demokracji rodem z PZPR!

(1/12/2015)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu