r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- listopad 2015 -

 

 

     Poseł PO (Cimoszewicz) nazwał zaplanowany przez swoją partię budżet kraju "chorym pomysłem chorego umysłu"

Okazało się, że Platforma błędnie oszacowała w ustawie budżetowej na 2015 rok wpływy z tytułu podatków. Będą one niższe od pierwotnie zakładanych o ok. 12 mld zł. Nowa ekipa planuje przeprowadzić szereg oszczędności, ale i tak zabraknie 3-4 mld zł, aby związać koniec z końcem. Stąd pilna potrzeba nowelizacji budżetu i zwiększenie deficytu. Specyficznie zareagował na to poseł PO - Tomasz Cimoszewicz. Odnosząc się do informacji o niespinającym się budżecie stwierdził, że był on "chorym pomysłem chorego umysłu".

(30/11/2015)

 

     Zobacz co widziało miliony Chińczyków, a nie pokazały polskojęzyczne telewizje

Coraz częściej pojawiają się opinie, że komunistyczne Chiny zdały relację z wizyty polskiego prezydenta znacznie uczciwiej i rzetelniej niż demokratyczna TVP. Polecam obejrzenie materiału stworzonego przez chińską telewizję publiczną CCTV, który dotarł do dziesiątek milionów Chińczyków. Duda pojechał do Państwa Środka reprezentować nasz kraj jako naturalnego lidera i największego gracza Europy Środkowo-Wschodniej. Wydaje się, że mu to się udało. Ton narracji oraz sposób relacjonowania, jaki płynął z ogólnopolskich telewizji był jednak nieco inny.

(27/11/2015)

 

     Czy okrągłostołowa ekipa szykuje zamach stanu? Mogą zawnioskować o delegalizację PiS, a wybrany przez PO skład TK to klepnie

W ciągu ostatnich kilku dni mogliśmy obserwować przeraźliwy kwik i wycie establishmentu III RP. Oto bowiem PiS, który przejął pełnie władzy w demokratycznych wyborach, zaczął odsuwać od steru przedstawicieli PRL, PO i PSL. Okrągłostołowa ekipa nie może się z tym pogodzić. Ostatnią nadzieją pozostaje dla nich Trybunał Konstytucyjny, który ma prawne kompetencje do... delegalizowania partii politycznych. Należy pamiętać, że wszyscy obecni sędziowie TK zawdzięczają swoje funkcje posłom PO, tak więc teoretycznie niczego nie można wykluczyć...

(27/11/2015)

 

     Jakie to demokratyczne! Odchodzący minister zdrowia sam siebie powołał na krajowego konsultanta ds. kardiochirurgii

Każdy kolejny dzień przynosi nam nową dawkę LOL-Contentu w zakresie walki o wolność i demokrację! Okazało się, że prof. Marian Zembala - tuż przed opuszczeniem ministerialnego stanowiska - powołał sam siebie na konsultanta krajowego ds. kardiochirurgii. Ponadto wybrał też siebie do składu zespołu, który będzie współpracował z resortem zdrowia w sprawie profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego na lata 2017-2020. Tak więc walka o demokrację pełną parą!

(27/11/2015)

 

     Afera "flagowa", czyli jak medialna rzeczywistość III RP przerosła najlepszy kabaret

Mainstream oszalał, bo Beata Szydło usunęła z tła swojej konferencji prasowej flagi UE! Medialne autorytety stanęły w osłupieniu - grzmią o gigantycznym skandalu na skalę europejską, a "eksperci" uznają, że czynem tym urażono "uczucia religijne milionów Polaków"! Tymczasem premier rządu PiS zrobiła jedynie to, co zdarza się Angeli Merkel, a nieustannie praktykuje Victor Orban czy David Cameron - przemawiając do dziennikarzy na konferencjach stają oni obok flag własnego państwa. Pytam się zatem gdzie ta afera i gdzie ten skandal?

(26/11/2015)

 

     UE planuje wykluczyć m.in. Polskę, Słowację i Węgry ze strefy Schengen? Tusk mówi: "Zegar tyka"

Politycy z Niemiec, Francji, Belgii i Luksemburga wpadli na pomysł stworzenia tzw. mini-Schengen. Z ruchu bezpaszportowego po UE wykluczone miałyby zostać Grecja, Włochy, Hiszpania oraz państwa Europy wschodniej - Polska, Słowacja i Węgry. Ponadto w krajach wykluczonych z Schengen miałyby być organizowane duże obozy przejściowe dla migrantów, którzy chcieliby się dostać do państw wchodzących w skład mini-Schengen.

(26/11/2015)

 

     Do 6 listopada na 15 sędziów TK jedynie 2 było z PiS. Od 7 listopada wszyscy mieli być z PO. Ale to PiS dokonał "zamachu"

W kontekście medialnej histerii jaka towarzyszy sprawie Trybunału Konstytucyjnego warto przypomnieć jak w czerwcu Helsińska Fundacja Praw Człowieka zmiażdżyła Platformę za uchwalony "skok" na TK. Powstaje pytanie - gdzie wówczas byli "obrońcy demokracji"? Dlaczego nie podnosili larum? Dlaczego wszystkie telewizje milczały i pozwoliły złamać standardy demokratycznego państwa prawa?

(25/11/2015)

 

     Wmawiają nam, że jesteśmy bogatsi od Niemców. Tymczasem oni za swoją przeciętną pensję mogą kupić 4-krotnie więcej towarów i dóbr niż my

Zgodnie z raportem opublikowanym przez NBP - przeciętny majątek netto polskiego gospodarstwa domowego w 2014 r. wynosił 61,7 tys. euro. Co ciekawe był on aż o 10 tys. euro większy niż przeciętny majątek netto gospodarstwa domowego w Niemczech, który w ubiegłym roku stanowił równowartość jedynie 51,4 tys. euro. Problem w tym, że statystyczny Niemiec za swoją pensję kupi np. 4-krotnie więcej paliwa niż przeciętny Polak za swoje wynagrodzenie...

(25/11/2015)

 

     SK Bank, czyli największy upadek od 15 lat, a media praktycznie milczą! Czy dlatego, że NBP utopił tam 500 mln zł kredytu poręczonego przez rząd?

W nocy z piątku na sobotę KNF ogłosiła, że SK Bank z Wołomina zawiesza działalność, a wczoraj w sądzie znalazł się wniosek o jego upadłość. To pierwszy od 15 lat tak wielki upadek instytucji finansowej w Polsce. Poszkodowanych jest 33 tys. osób, które straciły dostęp do 2,1 mld zł swoich oszczędności. Tymczasem główne media traktują temat zupełnie po macoszemu. Czyżby dlatego, że w sierpniu SK Bank dostał od NBP 500 mln zł pożyczki poręczonej przez rząd, by po chwili upaść z hukiem?

(24/11/2015)

 

     Zła informacja dla mafii paliwowej! PiS cofa reformę PO przyspieszającą przedawnianie przestępstw!

W lutym br. Platforma przyjęła nowelizację kodeksu karnego, która skróciła aż o pięć lat okresy przedawnień dla niektórych przestępstw. Skorzystał na tym m.in. współzałożyciel spółki Art-B. Stawiane mu przez prokuraturę zarzuty przywłaszczenia 71,7 mln zł uległy przyspieszonemu przedawnieniu. Niebawem przedawnieniu miały ulec także prokuratorskie zarzuty wobec członków mafii paliwowej. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak się nie stanie. PiS zapowiada cofnięcie nowelizacji kodeksu karnego. Stosowny projekt jest już gotowy.

(24/11/2015)

 

     Krótka historia o tym jak Platforma dokonała chamskiego skoku na Trybunał i gdzie wówczas byli "obrońcy demokracji"

Nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości - całe zamieszanie związane z Trybunałem Konstytucyjnym wynika z chamskiego i ordynarnego zachowania członków ekipy Platformy oraz byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, którzy - czując, że za moment stracą pełnie władzy - uchwalili w maju specjalną ustawę pozwalającą im na lata zawłaszczyć skład Trybunału. Wówczas zgwałcone zostało prawo oraz zasady demokracji. Dzisiejsi "obrońcy demokracji" siedzieli jednak cicho. Ciekawe dlaczego? Poniżej krótkie przypomnienie tej historii.

(23/11/2015)

 

     Zderzenie kultur: Arabia Saudyjska karze śmiercią za zrzeczenie się islamu. To główny sojusznik Stanów Zjednoczonych

Sąd w Arabii Saudyjskiej, która w tym roku stoi na czele Rady Praw Człowieka ONZ (sic!), skazał na śmierć palestyńskiego poetę Ashrafa Fayadha za to, że wyrzekł się publicznie islamu. Zeznania świadków miały potwierdzić jego ateizm i rozpowszechnianie "destrukcyjnych" dla religii Mahometa poglądów. Nie, proszę państwa, to nie jest średniowiecze. To najnowocześniejsze i najbogatsze państwo w rejonie Zatoki Perskiej. Główny sojusznik Stanów Zjednoczonych.

(23/11/2015)

 

     Władze Danii idą śladem Polski - odmawiają przyjęcia deklarowanych wcześniej kwot uchodźców relokowanych z innych państw

Premier Danii Lars Lokke Rasmussen właśnie obwieścił, że zobowiązanie podjęte przez jego kraj we wrześniu wobec Angeli Merkel i władz UE, co do przyjęcia 1 tys. uchodźców relokowanych z innych krajów, jest już nieaktualne. Wygląda więc na to, że Dania chce iść śladem Polski, a Merkel, Tusk, Junker i Schulz za chwile zostaną na lodzie.

(22/11/2015)

 

     Jan Bury, mimo poważnych zarzutów, bez aresztu. Czy ma to związek z tym, że zasiada w... Krajowej Radzie Sądownictwa (!?)

Prokuratura postawiła Janowi Buremu łącznie 6 zarzutów o charakterze korupcyjnym. Zdaniem śledczych miał przyjąć ok. 1 miliona złotych łapówek. Mimo poważnych zarzutów sąd nie zdecydował się na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego i wypuścił byłego barona PSL z Podkarpacia do domu nie żądając nawet wpłacenia kaucji. Czy ma to związek z tym, że Bury jest członkiem Krajowej Rady Sądownictwa - konstytucyjnego organu "stojącego na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów"?

(22/11/2015)

 

     Statystyki na temat PKB w latach rządów Donalda Tuska były mocno podkręcone? Spora rewizja wzrostu za lata 2012-2014

Główny Urząd Statystyczny ogłosił, że wzrost PKB naszego kraju za lata 2012 - 2014 był jednak niższy niż pierwotnie nam podawano w telewizjach i gazetach. W 2012 roku o -0,2 proc., w 2013 roku o -0,4 proc., a w 2014 o -0,1 proc. Specjaliści nie mają wątpliwości - zmiana takiego wskaźnika jak PKB aż o -0,4 proc. (w przypadku 2013 roku) jest jednak potężnym wahnięciem.

(20/11/2015)

 

     Rekrutacja w Polskiej Agencji Kosmicznej idzie na ostro: Szefem oddziału w Rzeszowie zostaje była kandydatka PSL do sejmiku wojewódzkiego

Konkurs na stanowisko dyrektora oddziału Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK) w Rzeszowie wygrała Justyna Sokołowska, była kandydatka PSL do sejmiku województwa, która przez ostatnie dwa lata zajmowała się kulturą, sportem i turystyką w rzeszowskim ratuszu. Warto podkreślić, że siedzibą tej Agencji jest Gdańsk. Jej oddział w Rzeszowie powstał głównie dzięki zabiegom byłego posła i szefa podkarpackiego PSL - Jana Burego, który wczoraj został zatrzymany przez CBA.

(20/11/2015)

 

     Kulczyk do Kwiatkowskiego (szefa NIK): "Gdyby Tusk szybciej wyciął Mariusza Kamińskiego, nie byłoby kolejnych afer"

Dlaczego ekipa Platformy Obywatelskiej tak bardzo nienawidzi Mariusza Kamińskiego? Czy dlatego, że bezkompromisowo walczył z patologiami? A może dlatego, że był 100 procentowym państwowcem? Pośrednia odpowiedź na to pytanie pojawiła się na taśmach z rozmowy Jana Kulczyka i szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Kulczyk celnie zauważył, że gdyby Tusk zwolnił Kamińskiego ze stanowiska szefa CBA zaraz po przejęciu przez PO władzy, to nie byłoby "tych następnych afer". I właśnie dlatego Platforma tak bardzo nienawidzi Kamińskiego.

(19/11/2015)

 

     Der Spiegel: Merkel planuje w kontrolowany sposób ściągnąć miliony uchodźców z Turcji i rozdzielić wg klucza po UE

Zdaniem niemieckiego tygodnika Der Spiegel - Angela Merkel chciałaby zapanować na procesem migracji uchodźców z Bliskiego Wschodu. Jak? - Migracja do Europy miałaby przybrać formę całkiem oficjalną, a przez to bezpieczniejszą dla samych uchodźców. Z Turcji (gdzie przebywa obecnie 2 mln uchodźców) organizowane byłyby legalne transporty do poszczególnych UE wg wcześniej ustalonego i rygorystycznie pilnowanego klucza. W ten sposób zyskałyby Niemcy, które nie musiałyby już chłonąć setek tysięcy imigrantów i uchodźców miesięcznie.

(19/11/2015)

 

     Hojna jak Kopacz. Tuż przed końcem kadencji wydała miliony złotych na nagrody dla rządowych urzędników

Licząc od początku roku Ewa Kopacz na nagrody dla urzędników swojej kancelarii przeznaczyła 2 mln 320 tys. zł. Jeśli uwzględnimy wszystkich ministerialnych urzędników to okaże się, że w samym tylko 2015 roku na nagrody przeznaczono bajońską sumę blisko 50 milionów złotych. Czy była premier pragnęła zostać dobrze zapamiętana przez swoich podwładnych, czy też może wspomniane rozdawnictwo było elementem walki o "żelazny", urzędniczy elektorat?

(18/11/2015)

 

     Wałęsa ułaskawił Słowika. Kwaśniewski - kasjera lewicy i mordercę Vogla. Komorowski - 5 zabójców. Duda - Kamińskiego

Skazanie byłego szefa CBA, który postanowił walczyć z korupcyjnym układem trawiącym nasze państwo od środka, było jasnym sygnałem, że nie żyjemy w całkiem normalnym państwie. Okazało się bowiem, że każdy, kto odważy się podnieść rękę na korupcję, układ i patologie musi się liczyć z tym, że "niezawisłe" sądy III RP mogą mu tę rękę odciąć! Szczególnie jeśli akt oskarżenia konstruuje prokurator z PRL-owskim doświadczeniem... Dlatego też dobrze się stało, że prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego.

(18/11/2015)

 

     Niemieccy dygnitarze atakują Polskę za brak "europejskiej solidarności". Niech Berlin da nam przykład takiej solidarności w kwestii Nord Stream 2!

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w ostrych słowach skrytykował Polskę za niedostateczne ukazywanie "europejskiej solidarności". Jej brak ma się przejawiać poprzez dystansowanie nowych władz w Warszawie od problemu uchodźców i nielegalnych imigrantów, którzy chcą się osiedlić w Niemczech. Panie Schulz - niech pana kraj dam nam przykład takiej solidarności na kanwie sprawy Nord Stream 2! Proszę o śmiałe działania - pole do popisu macie tutaj przeolbrzymie!

(17/11/2015)

 

     Ludzie Komorowskiego ogołocili prezydencką willę? Straty szacowane na 1,5 mln zł

Szefowa Kancelarii Prezydenta A. Dudy potwierdziła informację tygodnika "wSieci" - prezydencka willa w Klarysewie miała zostać rozszabrowana. Zniknęło około 400 przedmiotów wyposażenia. Spora część z nich w okresie od czerwca do sierpnia 2015 r. Straty sięgają ok. 1,5 mln zł. Wszystko pod przykrywką "protokołu zniszczenia".

(17/11/2015)

 

     Minister w rządzie PiS nie widzi możliwości ściągnięcia do Polski islamskich imigrantów. Wyborcza twierdzi, że to wstyd na całą Europę...

Wyborcza znowu stara się grać pedagogiką wstydu. Tym razem w sprawie wypowiedzi Konrada Szymańskiego - kandydata na ministra ds. europejskich w rządzie PiS. W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl powiedział on, że po zamachach w Paryżu nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o przyjęciu do Polski 7 tysięcy islamskich imigrantów. Zdaniem dziennikarzy Gazety Wyborczej słowa przyszłego ministra wywołują... "wstyd na całą Europę".

(16/11/2015)

 

     8 milionów zł na odprawy dla posłów to nic! Znacznie większą kasę zgarniają ustawione "misie" z zarządów spółek Skarbu Państwa

Parlamentarne odprawy będą nas w tym roku kosztować około 8 milionów złotych. Mogą na nie liczyć posłowie i senatorowie, którzy podczas wyborów sprzed 3 tygodni nie otrzymali wystarczającego poparcia i nie dostali się do parlamentu nowej kadencji. Odprawy poselskie to jednak mały pikuś w kontekście odpraw funkcjonujących w zarządach spółek Skarbu Państwa, gdzie zasiadają najbliżsi kumple polityków. Tam wspomniane 8 mln zł przypada do podziału na kilku ustawionych "misiów".

(16/11/2015)

 

     Potwierdza się najgorsze? Jeden z zamachowców przybył do Europy na początku października jako "syryjski uchodźca"?

Okazało się, że znaleziony przy ciele jednego z terrorystów paszport należał do osoby ubiegającej się o azyl, która na początku października zarejestrowana została jako uchodźca z Syrii na greckiej wyspie Leros. Jeśli dokument ten rzeczywiście był własnością zamachowca, to między bajki będzie można włożyć dzisiejsze apele lewackich publicystów, aby nie łączyć islamskich imigrantów z zamachami w Paryżu...

(14/11/2015)

 

     O czym nie mówią media? Francja traci kontrolę nad częścią swojego terytorium opanowaną przez nielegalnych imigrantów

Działacze organizacji lewackich i anarchistycznych podburzają tysiące migrantów koczujących we francuskim porcie Calais do buntu. Rośnie liczba rannych policjantów, którzy uczestniczą w walkach z migranckimi bojówkami. Niestety, wygląda to tak, jakby Francja utraciła kontrolę nad częścią swojego terytorium.

(13/11/2015)

 

     Prezes największego zagranicznego banku straszy: Możliwe, że banki ograniczą Polakom akcję kredytową nawet o 70 proc.!

Luigi Lovaglio, prezes PEKAO S.A. - największego banku w Polsce znajdującego się pod kontrolą kapitału zagranicznego - ostrzega, że wprowadzenie tzw. podatku bankowego obniży zyski sektora bankowego w Polsce, a podwyższenie wymogów kapitałowych dla banków, może skutkować zmniejszeniem akcji kredytowej dla Polaków nawet o 70 proc. Osobiście nie traktuje tych słów poważnie. Nie chce mi się bowiem wierzyć, aby sektor bankowy miałyby rezygnować z czegoś, co do tej pory przynosiło mu największe dochody, czyli z udzielania kredytów.

(13/11/2015)

 

     Około 150 tys. osób przeszło ulicami Warszawy w Marszu Niepodległości! Policja przyznaje: "To była największa manifestacja od lat"

Media mainstreamowe w odwrocie. Lewacy i kosmopolici nie zdołali zohydzić Polakom ich Święta! Warszawskimi ulicami przeszło dzisiaj około 150 tys. osób. Z dumą i radością świętowali 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Brawo organizatorzy! Brawo Straż Marszu! Brawo Polacy!

(11/11/2015)

 

     Dlaczego władze Warszawy zaplanowały wymianę kostki przed ambasadą Federacji Rosyjskiej akurat w tygodniu Marszu Niepodległości?

Zastanawiająca jest decyzja władz M. St. Warszawy, aby wymienić kostkę brukową na ulicy przed ambasadą Federacji Rosyjskiej akurat w tygodniu, kiedy obchodzone jest Święto Niepodległości. Wszyscy wiedzą, że 11 listopada ulicami stolicy przejdzie Marsz Niepodległości. Przeciwnicy jego organizacji oraz prowokatorzy mogą wykorzystać fakt leżącej przed ambasadą kostki brukowej. Czy nikt z urzędników o tym nie pomyślał? Czy też może remont ulicy akurat w takim okresie zaplanowano z całkowitą premedytacją?

(11/11/2015)

 

     Sowieckie metody wobec opozycyjnych dziennikarzy? Rząd miał zlecać inwigilację i podsłuchy

Zgodnie z ujawnionymi przez tygodnik "Wprost" informacjami - Służba Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) inwigilowała i podsłuchiwała nieprzychylnych rządowi PO-PSL dziennikarzy oraz polityków opozycji. Te sowieckie metody miały być stosowane tuż po ujawnieniu opinii publicznej kolejnych szczegółów dot. afery taśmowej. Celem zleceniodawców inwigilacji miało być uzyskanie informacji o źródłach przecieku materiałów obciążających byłą ekipę rządową. SKW zaprzecza. Twierdzi, że nie prowadziła tego typu działań operacyjnych.

(11/11/2015)

 

     Ktoś przygotowuje prowokację na jutrzejszy Marsz Niepodległości? Oto co można znaleźć na jego trasie!

Jak informuje oficjalna strona Marszu Niepodległości - w ramach przygotowań do jutrzejszego wydarzenia Straż Marszu kilkakrotnie sprawdza trasę manifestacji, by wyeliminować wszelkie - choćby potencjalne - zagrożenia, które mogą być wykorzystane przeciwko uczestnikom Marszu. Oto co organizatorzy znaleźli na trasie przemarszu. Powstaje pytanie - czy ktoś przygotowuje prowokację? Kamienie nawet ładnie we wiadereczka poukładane.

(10/11/2015)

 

     Afera "szczytowa" to wielka ściema? Na Maltę w zastępstwie Camerona poleci premier Irlandii i nikt nie robi z tego żadnego problemu

Ekipa Ewy Kopacz najpierw w ogóle nie planowała jechać na nieformalny szczyt na Malcie. Zmienili zdanie, gdy okazało się, że pierwsze posiedzenie Sejmu Andrzej Duda wyznaczył na 12 listopada. Medialna histeria, jaka w związku z tym się pojawiła, jest zupełnie nieproporcjonalna do istoty problemu. Szczyt ma bowiem charakter nieformalny i nie będą na nim podejmowane żadne decyzje. Dlatego też Polskę mógłby reprezentować premier Czech lub Węgier (państwa mającego z nami zbieżne interesy), tak jak rząd brytyjski będzie reprezentowany przez rząd Irlandii. 

(10/11/2015)

 

     Utajniono informacje o nagrodach wypłaconych sejmowym urzędnikom na kilka dni przed końcem kadencji

Według wciąż jeszcze nieoficjalnych informacji, na kilka dni przed wyborami (25.X) sejmowi urzędnicy (m.in. szefowie sejmowych biur, doradcy marszałka Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz asystenci wicemarszałków Sejmu) mieli otrzymać wysokie nagrody pieniężne. Pytana o tę sprawę Kancelaria Sejmu odpowiada, że... sejmowi urzędnicy nie pełnią funkcji publicznych (!), dlatego też polscy podatnicy nie muszą wiedzieć jaka część ich dochodów została wypłacona jako nagrody i bonusy dla sejmowych funkcjonariuszy. 

(9/11/2015)

 

     O czym nie dowiesz się z polskich mediów? We Francji zorganizowano manifestację poparcia dla polityki Victora Orbana

Tak jak próżno było szukać w mediach głównego nurtu informacji o protestach antyimigranckich organizowanych na ulicach polskich miast w związku z decyzjami Ewy Kopacz, tak i w kwestii protestów organizowanych zagranicą nasi lokalni cenzorzy stanęli na wysokości zadania. Wczoraj w Paryżu odbyła się manifestacja poparcia dla polityki Victora Orbana, a w Berlinie doszło do kolejnych wielotysięcznych protestów przeciwko polityce Angeli Merkel.

(8/11/2015)

 

     Brawo Szwajcarzy! W krajowym referendum będą decydować, czy pozbawić banki komercyjne możliwości kreowania pieniądza!

W Szwajcarii udało się zebrać 100 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie odebrania bankom komercyjnym prawa do emisji pieniądza traktowanego jako zapis księgowy. Gdyby Helweci zakazali bankom działającym na terytorium ich kraju stosowania mechanizmu kreacji pieniądza, to światowy system finansowy w krótkim czasie czeka gigantyczna rewolucja nieporównywalna z niczym innym, której efektem będzie utrata przez bankierów kontroli nad redystrybucją bogactwa! 

(6/11/2015)

 

     Setki milionów złotych wpompowano w program e-zdrowie, a on nadal nie działa! Prokuratura wszczęła śledztwo

Program e-zdrowie miał zapewnić każdemu pacjentowi w Polsce dostęp do historii leczenia, realizowanie recepty za pomocą SMS czy możliwość umawiania się przez internet na wizyty u lekarza specjalisty. Niestety wiele wskazuje na to, że program ten to przysłowiowa studnia bez dna, która pochłania setki milionów złotych, a efektów brak. Do prokuratury właśnie wpłynęły zawiadomienia w związku z nieprawidłowościami przy jego realizacji. 

(6/11/2015)

 

     Po co ZUS-owi służbowe limuzyny SUV z napędem 4x4? Na jaw wyszły kuriozalne warunki przetargu na nowe samochody dla urzędników

Patrząc na ogłaszane co jakiś czas przez ZUS przetargi na zakup nowych aut można dojść do wniosku, że urzędnicy państwowego ubezpieczyciela mają zamiłowanie do luksusowych samochodów służbowych. Właśnie się okazało, że nowosądecki oddział ZUS ogłosił przetarg na zakup dwóch nowych aut służbowych. Jednym z nich ma być samochód typu SUV z napędem 4x4, którego specyfikacje warunków zamówienia spełnia raptem kilka aut z "wyższej półki", takich jak BMW X1 lub AUDI Q5.

(5/11/2015)

 

     Natura zrobiła "w konia" zwolenników teorii globalnego ocieplenia? Pokrywa lodowa na Antarktydzie cały czas się zwiększa

Globalne ocieplenie miało rozmrozić Antarktydę. Tymczasem badania NASA dowiodły, że w latach 1992 - 2001 pokrywa lodowa na tym kontynencie wzrastała w średniorocznym tempie +112 mld ton lodu netto (tzn. o tyle większy był przyrost lodu od jego topnienia). W latach 2003 - 2008 średni wzrost pokrywy lodowej netto wyniósł +82 mld ton. Co na to ekolodzy, którzy w imię walki z "globalnym ociepleniem", chcieliby zamknąć wszystkie elektrownie węglowe w Polsce?

(5/11/2015)

 

     Tusk to niewyraźny pachołek Angeli Merkel? Unijni dyplomaci nie mają wątpliwości: Nic nie robi, tylko siedzi i słucha niemieckiej kanclerz

Zanosi się, że były szef Platformy Obywatelskiej długo nie zagrzeje dobrze płatnego stołka w Brukseli. Nad głową Donalda Tuska zbiera się coraz więcej czarnych chmur. Krytyka płynie zarówno ze strony unijnych dyplomatów, w opinii których "Kierownik" co do zasady nic nie robi, jak i brukselskich dziennikarzy. Ci ostatni twierdzą, że były polski premier tylko "siedzi i słucha Angeli Merkel".

(4/11/2015)

 

     Kuriozalne wydatki kancelarii Tuska! Czy gigantyczna rozrzutność tylko potwierdza pasożytniczy charakter tej ekipy?

Kancelaria Premiera za czasów Donalda Tuska wydawała lekką ręką publiczne środki na nie raz zupełnie kuriozalne cele. Dla przykładu - 158 tys. zł zainkasowali kolesie, którzy szkolili członków rządowego zespołu d/s katastrofy smoleńskiej (pod kierownictwem Macieja Laska) z tego jak dobrze i przekonywująco wypadać w mediach. Sam Maciej Lasek dostał od rządu 77 tys. zł. Z innych drobnych wydatków - ponad 50 tys. wzięła firma, która przez dwa dni podświetlała budynek KPRM...

(4/11/2015)

 

     Putin wysłał na miejsce katastrofy rosyjskiego samolotu 160 ekspertów, a pomagać im będą Niemcy i Francuzi. Tusk wysłał do Smoleńska... Ewę Kopacz

Czy Rosjanie zupełnie pogłupieli? Chcą mieć dostęp do czarnych skrzynek. Nie negują teorii o rozpadzie samolotu w powietrzu. Na miejsce katastrofy wysyłają wojsko i setki ekspertów. Jakby tego było mało, planują powołanie międzynarodowej komisji śledczej, która orzeknie o przyczynach tragedii, a sekcje zwłok ofiar wykonają u siebie w St. Petersburgu... Istotnie - czytelnicy Gazety Wyborczej i widzowie TVN24 mogą czuć się skonfudowani postawą władz naszego wschodniego sąsiada.

(3/11/2015)

 

     Odchodząca ekipa zarządziła niszczenie dokumentów w MSW i Agencji Wywiadu! Czego oni się boją?

Pod koniec ubiegłego tygodnia minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska wydała specjalne zarządzenie w sprawie zniszczenia na olbrzymią skalę dokumentów urzędowych ewidencjonowanych w MSW, jak i w instytucjach jej podległych (Policja, Straż Graniczna). Gorączkowe niszczenie dokumentów ma również od wczoraj trwać w Agencji Wywiadu. Czego boi się odchodząca ekipa rządowa, że zdecydowała się na taki krok?

(2/11/2015)

 

     Merkel ma kłopoty: Setki zawiadomień o zdradę stanu trafiło do niemieckich prokuratur. Czy to samo grozi Ewie Kopacz?

Kanclerz Niemiec Angela Merkel może mieć poważne kłopoty. Prokuratura Generalna w Berlinie potwierdziła, że w ostatnich tygodniach wpłynęło ok. 400 zawiadomień w sprawie możliwości popełnienia przez niemiecką kanclerz zdrady stanu w związku z jej decyzjami dopuszczającymi niekontrolowane przyjmowanie islamskich imigrantów w granice Republiki Federalnej Niemiec. Czy to samo czeka niebawem Ewę Kopacz w Polsce?

(2/11/2015)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu