r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- październik 2015 -

 

 

     Znowu embargo informacyjne nt. procesu dot. afery marszałkowej! Nikt w Polsce nie ma prawa wiedzieć co robił Komorowski zanim został prezydentem?!

Wczoraj odbyła się kolejna rozprawa sądowa w/s afery marszałkowej. Mowa była o działaniach najważniejszych polityków, mafii, WSI, zleceniach zabójstw i zbieraniu haków na politycznych konkurentów. W normalnym kraju proces ten byłby szczegółowo relacjonowany przez wszystkie media i telewizje. Niestety III RP nie jest normalnym krajem. Tutaj temat procesu sądowego w/s afery marszałkowej, w którą umoczony jest były prezydent Bronisław Komorowski, musi być całkowicie wyciszony.

(31/10/2015)

 

     Bawaria ma dosyć napływu islamskich imigrantów! "Oni paraliżują struktury państwa prawa!"

Zdaniem premiera Bawarii Horsta Seehofera - uchodźcy i imigranci, którzy docierają do jego landu "paraliżują struktury państwa prawa". Z uwagi na powyższe postawił on Angeli Merkel ultimatum - jeśli polityka rządu federalnego w Berlinie wobec napływu imigrantów się nie zmieni, to Bawaria rozważy możliwość "podjęcia działań na własną rękę".

(30/10/2015)

 

     Powiedzcie mi, że to nie może być prawda! Pracownik kancelarii Komorowskiego dostanie 280 tys. zł odprawy?

Były dyrektor Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego ma dostać łącznie aż 280 tys. zł z tytułu odprawy za odejście z pracy! I wszystko to w majestacie prawa! Proszę... powiedźcie mi, że to nie jest prawda, że to się nie dzieje w rzeczywistości! Przecież nie można aż tak otwarcie, z zupełnie podniesioną przyłbicą, drenować finansów publicznych!

(30/10/2015)

 

     Co za hipokryzja! Miesiąc temu władze Austrii nazwały Orbana nazistą. Dzisiaj powielają jego decyzję w/s budowy zasieków wzdłuż granicy własnego kraju...

Hipokryzja eurokratów w sprawie islamskich imigrantów jest niezmierzona. Jeszcze miesiąc temu władze Austrii nazywały Victora Orbana "nazistą", tylko dlatego, że odważył się powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów do własnego kraju poprzez zbudowanie wzdłuż granicy z Serbią płotu składającego się z zasieków i drutu kolczastego. Teraz, na ten sam krok decyduje się... tak, tak! - Austria! Czy kanclerz tego kraju również postanowił dołączyć do grona "nazistów"?

(29/10/2015)

 

     Rząd notorycznie okradał Polaków! TK uznał, że kuriozalnie niska kwota wolna od PIT jest niezgodna z Konstytucją!

Przypomnijmy, że jedną z naczelnych zasad fiskalnego amoku PO było utrzymywanie kwoty wolnej od podatku na trwale niezmiennym (od 2007 roku) i niezwykle niskim poziomie 3091 zł w skali roku. W praktyce oznaczało to, że PIT musiały płacić osoby, które zarabiały mniej niż wynosi minimum zapewniające biologiczną egzystencję! Trybunał Konstytucyjny uznał wczoraj, że taka sytuacja jest sprzeczna z Konstytucją i nakazał podwyższenie kwoty wolnej. Szkoda, że Polacy nie mogą w tej sytuacji zażądać zwrotu nadpłaconego podatku... 

(29/10/2015)

 

     Kolejny przykład kuriozalnego parapodatku: Abonament RTV wzrośnie od przyszłego roku do wysokości 322,90 zł!

KRRiTV oficjalnie poinformowała o nowych wysokościach parapodatku w postaci abonamentu RTV, jakie od początku przyszłego roku będą musieli płacić wszyscy ci Polacy, którzy posiadają w domu radio lub telewizor. Roczna opłata za odbiornik radiowy wyniesie 75,60 zł, a za telewizor aż 247,30 zł. Łącznie daje nam to kuriozalnie wysoką kwotę 322,90 zł w skali roku. Warto odnotować, że mimo oficjalnie zerowej inflacji w polskiej gospodarce, KRRiTV postanowiła podnieść abonament aż 6,8 proc.!

(28/10/2015)

 

     Dwa dni po wyborach ABW wchodzi do KGHM. Wszczęto śledztwo w/s wyrządzenia "szkody majątkowej w wielkich rozmiarach"

Nie wiem czy koincydencja jest przypadkowa, czy też służby celowo czekały na okres "powyborczy", ale fakty są takie, że ABW weszła wczoraj do siedziby KGHM-u. Zabezpieczono dokumentację związaną z inwestycjami spółki. Funkcjonariusze działali na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, która 21 października wszczęła śledztwo dotyczące wyrządzenia spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

(28/10/2015)

 

     Skandaliczna wypowiedź korespondenta niemieckiej telewizji: "Polacy są głupi, bo głosują na prawicę"

Ulrich Adrian - korespondent niemieckiej telewizji publicznej ARD - czekając na wyniki exit poll niedzielnych wyborów parlamentarnych w Polsce, napisał na swoim twitterze skandaliczne słowa: "Zaraz zobaczymy czy Polacy są tak głupi, by głosować na prawicę. Gorzko będą tego żałować".

(27/10/2015)

 

     UWAGA! Na Śląsku karty do głosowania drukowano bez listy kandydatów PiS. Zamiast tego dwukrotnie występuje lista PO!

Członkowie Ruchu Kontroli Wyborów informują, że w Sosnowcu w niektórych książeczkach z kartami do głosowania brakuje listy wyborczej z kandydatami PiS. Podwójnie wydrukowana została za to lista kandydatów Platformy Obywatelskiej. Z kolei w powiecie tucholskim karty do głosowania zawierają błędy w nazwiskach kandydatów. Pozmieniana jest także kolejność list wyborczych poszczególnych partii.

(24/10/2015)

 

     Rząd Kopacz był esencją obciachu, nieudolności i niekompetencji. Śmieszność pani premier kompromituje każdego kto ją popiera

"Pociąg jedzie, istnieje droga, z kranu leci woda" - oto uprawniana przez ekipę Kopacz narracja sukcesu dla niepełnosprytnych wyborców. Prawdziwe problemy kraju przesłaniane były totalnie bzdurnymi tematami pokroju zakazu sprzedaży drożdżówek w szkołach. W tym kontekście warto przypomnieć bolesną prawdę - zadłużony kraj, pełen starych i schorowanych ludzi, z młodzieżą mieszkająca poza jego granicami, można w bardzo łatwy sposób podbić i całkowicie zwasalizować. Czy Ewa Kopacz oraz jej ekipa była środkiem do tego celu?

(23/10/2015)

 

     Nowe taśmy w sprawie prywatyzacji Ciechu! Wszystkie tropy prowadzą do Donalda T. ps. "Kierownik"

Ujawnione wczoraj wieczorem przez TV Republikę nowe taśmy dotyczyły m.in. rozmów jakie Jan Kulczyk toczył w sprawie przejęcia należącego do państwa Ciechu. Dlaczego prywatyzacja tego chemicznego giganta wzbudza aż tak wielkie emocje? W opinii wielu osób mogło bowiem dojść do sprzedaży Ciechu Kulczykowi po zaniżonej cenie, przez co Skarb Państwa mógł ponieść stratę wielkich rozmiarów. Kto wyraził na to zgodę? Wszystkie tropy prowadzą do Donalda T., na taśmach nazywanego "Kierownikiem".

(22/10/2015)

 

     Islamscy imigranci to niemal sami młodzi mężczyźni? Z pewnością szybko się zasymilują i będą ochoczo płacić podatki...

Oficjalne dane unijnej agencji ds. zarządzania granicami Frontex oraz ONZ mówią, że około 75 proc. przybywających w ostatnim czasie do Europy imigrantów to mężczyźni. Zdecydowana większość z nich wyznaje Islam. Tyle oficjalne dane. W rzeczywistości mężczyzn może być więcej i niekoniecznie są oni inżynierami czy lekarzami. A wnioskować to można choćby po obejrzeniu załączonego poniżej filmu z przemarszu imigrantów przez Słowenię.

(22/10/2015)

 

     Wybory w Szwajcarii wygrała antyislamska prawica zdobywając 50% miejsc w parlamencie. Media rządowe w Polsce unikają tematu jak ognia

Prawicowe partie antyimigranckie zwyciężyły niedzielne wybory parlamentarne w Szwajcarii. Szwajcarska Partia Ludowa (SVP) oraz Wolna Demokratyczna Partia Szwajcarii (FDP) zdobyły łącznie 100 mandatów w liczącej 200 miejsc Radzie Narodowej. Niestety, w polskojęzycznych mediach głównego nurtu próżno szukać wiadomości na ten temat. Przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu zapanowało niemal całkowite embargo informacyjnej w tej kwestii.

(21/10/2015)

 

     Dewastujący umysł materiał o Ewie Kopacz. Brutalnie uświadamia, kto stoi na czele rządu

Naszym państwem rządziła dramatycznie niewydolna intelektualnie osoba i jest to wyjątkowo przykra świadomość dla nas wszystkich. Przez ostatni rok rząd nie realizował żadnego strategicznego planu, bowiem osoba, która stała na jego czele była zbyt ograniczona, aby taki plan powziąć, ogarnąć, zrozumieć i wdrożyć w życie. Po obejrzeniu poniższego materiału filmowego tylko umocnicie się państwo w tym przekonaniu.

(20/10/2015)

 

     Polska nadal niechlubnym liderem UE pod względem ilości umów śmieciowych i czasowych. Pod tym względem śrubujemy rekord Europy!

Według oficjalnych danych aż 28,4 proc. wszystkich zatrudnionych w Polsce osób pracuje na podstawie umowy czasowej lub śmieciowej. Okazuje się, że w całej Unii Europejskiej nie ma drugiego takiego państwa, gdzie aż tylu ludzi świadczy swoją pracę na podstawie tego typu umów.

(20/10/2015)

 

     Dlaczego warto kupować w małych sklepach, a zagraniczne hipermarkety omijać (w miarę możliwości) szerokim łukiem?

Większość drobnych sklepikarzy prowadzi 1-osobową działalność gospodarczą i płaci z tego tytułu podatek PIT. Właściciele zagranicznych supermarketów i dyskontów płacą z kolei podatek CIT. Problem polega na podziale dochodów podatkowych pomiędzy gminę (w której siedzibę ma sklepikarz / właściciel supermarketu), a rząd. W przypadku PIT gmina otrzyma do swojego budżetu 39,34 proc. wysokości zapłaconego przez sklepikarza podatku. W przypadku CIT jedynie 6,71 proc. Gdy więc małe sklepy upadają, nie radząc sobie z konkurencją wielkopowierzchniowych marketów, do kasy gminy wpływa znacznie mniej pieniędzy.

(20/10/2015)

 

     Dla władzy tylko idiota może pracować za 6 tys. zł. Tymczasem 1/5 populacji żyje w biedzie, a większość z nas pracuje za znacznie mniej niż wspomniane 6 tys...

Elżbieta Bieńkowska, wysoka funkcjonariuszka Platformy Obywatelskiej, która wraz z Tuskiem zbiegła do Brukseli na ciepłą i dobrze płatną unijną synekurę, powiedziała kiedyś, że tylko idiota może pracować za 6 tys. złotych miesięcznie. Okazuje się, że zgodnie z definicją byłej wicepremier, "idiotami" musi być w tej chwili ponad 90 proc. polskiego społeczeństwa. 

(19/10/2015)

 

     Dziennikarka przeszmuglowana łodzią wraz z "uchodźcami": Tylko co 5. z nich jest Syryjczykiem. Reszta to nielegalni imigranci

Libańska dziennikarka Carol Malouf postanowiła udawać uchodźcę i zostać przeszmuglowana łodzią z Turcji do Grecji. Okazało się, że na łodzi, którą płynęła, tylko 20 proc. osób stanowili uciekinierzy z ogarniętej wojną Syrii. Reszta, to nielegalni imigranci, którzy musieli zapłacić przemytnikom po 1200 USD, aby móc wsiąść na łódkę płynącą do Europy. 

(19/10/2015)

 

     Tuż przed wyborami Ewa Kopacz daje podwyżki funkcjonariuszom SB

Na kilka tygodni przed wyborami Ewa Kopacz postanowiła zadbać o "esbecki" elektorat. Jedną z ostatnich decyzji jaką podjęła będąc premierem jest wydanie rozporządzenia o zwiększeniu dodatku za wysługę lat dla osób, które zaczynały swoje kariery w Służbie Bezpieczeństwa PRL przed 1981 rokiem. Jeżeli nadal pracują w służbach III RP, to ich pensje urosną aż o 10 procent.

(16/10/2015)

 

     Minister w rządzie Kopacz kpi z raportu NIK ujawniającego niekompetencje i nieudolność ekipy rządowej: "To czysta publicystyka"

W lipcu br. NIK zmiażdżył rząd PO-PSL raportem dotyczącym polityki prorodzinnej, a właściwie jej braku. Osiem lat trwania u władzy ekipy Tuska i Kopacz charakteryzowało się brakiem jakichkolwiek strategicznych działań na rzecz rodziny. Te zaś, które podjęto, miały - zdaniem kontrolerów z NIK - charakter "doraźnych akcji nie poprawiających sytuacji w znaczący sposób". Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz postanowił zakpić z tego raportu i stwierdził, że jest on jedynie "czystą publicystyką".

(16/10/2015)

 

     Rządowe media w swojej histerii nt. wypowiedzi Kaczyńskiego dokonały pięknego samozaorania. Okazało się bowiem, że prezes PiS cytował... Wyborczą i Newsweek'a!

To, co jeszcze kilka dni temu było zwykłą informacją na temat stanu zdrowia przybywających do Europy islamskich imigrantów, nagle przeobraziło się w "propagowanie nazizmu". Wystarczyło, że wspomnianą informację powtórzył publicznie Jarosław Kaczyński. Rządowi funkcjonariusze medialni wpadli w istną histerię. Nie zauważyli jednak, że dokonali przy tym pięknego samozaorania. Prezes PiS cytował bowiem ustalenia "Gazety Wyborczej" i "Newsweeka".

(15/10/2015)

 

     Stonoga leaks: Komorowski miał interweniować u Seremeta, by wyciszyć sprawę finansów Nowoczesnej? Raczej fejk, ale przy okazji wypłynęły inne ciekawe kwestie

Z. Stonoga opublikował wczoraj sporą dawkę mailowej korespondencji dotyczącej partii Nowoczesna. Wśród zamieszczonych materiałów pojawił się także mail sugerujący, jakoby były prezydent B. Komorowski miał interweniować u prokuratora generalnego A. Seremeta w sprawie wyciszenia śledztwa dotyczącego finansów Nowoczesnej. Robert Tyszkiewicz, który widnieje jako rzekomy autor maila, stwierdził jednak, że nie ma z tym nic wspólnego. Upubliczniona korespondencja jest prawdopodobnie fejkiem, ale przy okazji wypłynęły inne ciekawe kwestie.

(15/10/2015)

 

     Propaganda jak w PRL! Ewa Kopacz otworzyła gazoport, który przez kolejne miesiące (lata?) będzie jeszcze nieczynny

Rządowa propaganda i naginanie faktów przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku. Premier Ewa Kopacz, w ramach prowadzonej kampanii wyborczej, postanowiła otworzyć gazoport w Świnoujściu. Problem w w tym, że przez kolejnych kilka miesięcy (a może lat?) gazoport ten będzie nieczynny, bowiem ciągle trwają na nim prace wykończeniowe. Kiedy dziennikarka radia RMF FM powiedziała pracownikom budującym gazoport, że Ewa Kopacz oddaje go właśnie do użytku, to ci wybuchli śmiechem.

(14/10/2015)

 

     Prowokują? Gwiazdeczka TVN z koszulką Nowoczesnej biegała po pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej

Joanna Jabłczyńska, jedna z gwiazdeczek TVN grająca w serialu "Na Wspólnej", postanowiła przywdziać koszulkę Nowoczesnej i poskakać po pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie. Ciekawe czy w koszulce partii Ryszarda Petru zamierza jeszcze pobiegać wokół pomnika Bohaterów Getta w Warszawie?

(14/10/2015)

 

     Szokujący raport! We wrześniu TVP poświęciła Nowoczesnej o 356 proc. więcej czasu antenowego niż Kukiz'15 i o 786 proc. więcej niż KORWiN!

Pompowanie Nowoczesnej trwa w najlepsze i nikt już mi nie wmówi, że jest inaczej! Poniżej raport na temat czasu antenowego poświęcanego w publicznej TV trzem równorzędnym (przynajmniej w teorii) opcjom politycznym, których przedstawicieli do tej pory nie było w Sejmie (Nowoczesna, Kukiz'15 oraz KORWiN). Okazuje się, że TVP1, TVP2 oraz TVP Info w okresie od 31.08 do 27.09 poświęcały przedstawicielom partii R. Petru o 356% więcej czasu antenowego, aniżeli przedstawicielom Kukiz'15 i o 786% więcej czasu niż przedstawicielom KORWiN!

(13/10/2015)

 

     Nord Stram II dogadany! Niemcy i Rosja znowu uderzają w interesy Polski przy zupełnie biernej postawie rządu Kopacz

W Berlinie doszło do spotkania dyrektora Gazpromu Aleksieja Millera z wicekanclerzem i ministrem energetyki Niemiec Sigmarem Gabrielem. Panowie mieli dogadać kwestie budowy omijającej Polskę nowej rury gazowej na dnie Bałtyku, której realizacja osłabi znaczenie naszego kraju jako państwa tranzytowego, a przez to będzie dla nas potężnym geopolitycznym ciosem. Co na to rząd? - Nic! Zero jakiejkolwiek reakcji! Wniosek z tego taki, że rządzący naszym krajem są albo totalnymi ignorantami, albo siedzą komuś w kieszeni.

(13/10/2015)

 

     Jak to leciało? Kolejki w Polsce są tylko po iPhone'y? Na zabieg endoprotezy kolana trzeba czekać nawet 20 lat!

Jeszcze kilka tygodni temu funkcjonariuszka Platformy Obywatelskiej - Joanna Mucha - wraz z młodymi działaczami swojej partii informowała, że jednym z sukcesów III RP była likwidacja kolejek do czegokolwiek, no może poza kolejkami po nowe iPhone'y. Jestem ciekawy jak rzecznik prasowa PO zareaguje na wiadomość o tym, że w jednym ze wrocławskich szpitali na zabieg endoprotezy kolana czeka się obecnie 14 lat, zaś rekord Polski w tej kategorii wynosi 20 lat ( kolejka oczekujących kończy się na 2035 roku)!

(12/10/2015)

 

     Na wiece Nowoczesnej przychodzi po 30-60 osób. W TV odpowiednio kadruje się jednak ujęcia i przekaz wygląda zupełnie inaczej

Można odnieść wrażenie, że od kilku tygodni trwa w mediach intensywne pompowanie partii Ryszarda Petru. Sondaże tworzone przez ośrodki badania opinii (te same, które dawały Komorowskiemu miażdżące zwycięstwo w I turze) twierdzą, że Nowoczesna jest już "trzecią siłą" i ma realne szanse nie tylko przekroczyć próg wyborczy, ale również wprowadzić do Sejmu sporą grupę parlamentarzystów. Czy mamy do czynienia z nachalną próbą kreowania opinii wyborców? Wszak na wiecach frekwencja zwolenników jest raczej mizerna...

(12/10/2015)

 

     Skandal: Za największą w historii zmowę przeciwko Polakom banki zapłacą symboliczną karę w wysokości 1% swoich zysków!

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił odwołanie 20 największych banków działających na polskim rynku i potwierdził wcześniejsze ustalenia prezesa UOKiK: Banki te spiskowały między sobą w celu zapewnienia sobie stabilnego źródła przychodów z tytułu opłat interchange za transakcje dokonywane kartami VISA i MasterCard, działając tym samym na szkodę milionów klientów! Nałożona na banki kara w wysokości 164 mln zł będzie jednak symboliczna, jeśli uświadomimy sobie, że tylko w ubiegłym roku osiągnęły one 16,2 mld zł czystego zysku.

(9/10/2015)

 

     Szok i niedowierzanie! "Dwójka" na warszawskiej liście Nowoczesnej nie wie ile posłów liczy Sejm i co to jest Zgromadzenie Narodowe!

Z Warszawy do Sejmu z pierwszego miejsca listy .Nowoczesnej startował będzie Ryszard Petru. Tuż za nim, z drugiego miejsca, o mandat poselski ubiegać się ma pani Kornelia Wróblewska. Wczoraj wystąpiła ona w programie "Rozmowa Polityczna" w PolsatNews2. Prowadząca zadała jej proste pytanie - ile posłów liczy Sejm i co to jest Zgromadzenie Narodowe. Na oba z nich pani Kornelia nie znała odpowiedzi. Kurtyna.

(9/10/2015)

 

     PO próbuje przykryć swoje afery i nieudolność Macierewiczem. Podnietę może to wywołać już tylko u fanatyków Ewy Kopacz...

Wszystkie prorządowe telewizje poświęciły wczoraj swoje serwisy informacyjne Macierewiczowi. Wiadomości, Fakty, Wydarzenia, Panorama - wszędzie, równie intensywnie, straszono PiS-em i Macierewiczem, co w kontekście zbliżających się wyborów miało na celu odwrócić uwagę opinii społecznej od 8 lat afer, niepowodzeń i kompromitacji rządowej koalicji. Czy grzanie tematu "IV RP", Smoleńska i "strasznego PiS-u" przyniesie efekty? Tak, ale tylko wśród fanatyków Ewy Kopacz. Tylko oni mogą czuć z tego powodu niezdrową podnietę...

(8/10/2015)

 

     Okrągłostołowa III RP żegna z honorami komunistycznych zbrodniarzy, a bohaterowie walki o wolność dogorywają w biedzie

Stanisław Kociołek (Kat Trójmiasta), współodpowiedzialny za masakrę Polaków na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku, zwolennik siłowego rozprawiania się z przeciwnikami PRL-owski władz, został wczoraj pochowany na Wojskowych Powązkach w Warszawie. To skandaliczne wydarzenie jest niestety prostą konsekwencja okrągłego stołu, gdzie Kiszczak, Michnik i Bolek stworzyli przepełnionego patologiami bękarta PRL-u, nazywanego dla niepoznaki III RP. W państwie tym komunistyczni kaci i zbrodniarze żyją jak królowie, a ich ofiary dogorywają w biedzie.

(8/10/2015)

 

     Po co Platforma grzeje tematy uzgadniania płci i in vitro? Czy po to, aby uciec od realnych problemów kraju dot. bezpieczeństwa, gospodarki i podatków?

Platforma Obywatelska na kilkanaście dni przed wyborami przywołuje do dyskursu publicznego tematy ustalania płci, aborcji czy in vitro i wzywa opozycję do podjęcia debaty w tej mierze. Powstaje pytanie - dlaczego akurat teraz? Czyżby chodziło o odwrócenie uwagi Polaków od spraw stanowiących realne problemy dla całego kraju, takich jak zadłużenie, bezpieczeństwo, zarobki czy podatki? Dlaczego ekipa rządowa nie chce debatować w kwestiach strategicznych, a skupia się na tematach światopoglądowych?

(7/10/2015)

 

     Rząd się rozpasał: biurokracja szaleje, miliardy na urzędnicze pensje i coraz więcej psiapsiółek w roli "pełnomocników". By żyło się lepiej!

Platformiane "tanie państwo", choć właściwie nigdy nie było tanie, teraz okazuje się być jeszcze droższe w utrzymaniu. Coraz większa część zabranych w podatkach pieniędzy wędruje do kieszeni poszerzającej się rzeszy urzędników. Przykład jak drenować pieniądze podatników idzie z samej góry. Gabinet Ewy Kopacz, zgodnie z oficjalnymi danymi dostępnymi na stronie KPRM.gov.pl, zatrudnia obecnie aż... 22 specjalnych pełnomocników, których wynagrodzenia i obsługa pochłaniają co roku miliony złotych!

(7/10/2015)

 

     Złoty okres? W 2014 r. z Polski wyemigrowało kolejne 124 tys. osób, a statystyczny Polak ma już mniejsze oszczędności nawet od Bułgara

Fatalne dane opublikował właśnie Główny Urząd Statystyczny. Wynika z nich, że w 2014 r. o 124 tys. osób wzrosła liczba Polaków przebywających na emigracji. Równie niekorzystne dane opublikowało towarzystwo Allianz. Zgodnie z informacjami zawartymi w rankingu dotyczącym wielkości aktywów finansowych okazało się, że statystyczny Bułgar w 2014 roku posiadał większe oszczędności od statystycznego Polaka. Tymczasem platformiana władza wmawia nam, że żyjemy w "złotym okresie"...

(6/10/2015)

 

     Kolejna kompromitacja Kidawy-Błońskiej jako Marszałka Sejmu? Nie ma pojęcia o procedurze odrzucania prezydenckiego weta?

Wygląda na to, że Małgorzata Kidawa-Błońska, "jedynka" z podwarszawskiej listy PO do Sejmu, zaliczyła kolejną kompromitację jako Marszałek Sejmu. Podczas wywiadu dla radia RMF FM okazało się, że nie ma pewności jakiej większości potrzebuje Sejm, aby odrzucić prezydenckie weto.

(6/10/2015)

 

     Kopacz znowu kłamie! Twierdzi, że może dać 2 miliardy na podwyżki dla urzędników, bo "Polacy zgodzili się zacisnąć pasa". Zgodziliśmy się??!

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" premier Ewa Kopacz stwierdziła, iż może przekazać dodatkowe 2 miliardy złotych na podwyżki dla urzędników, bo - i tutaj cytat - "Polacy zgodzili się zacisnąć pasa". Ja żadnej zgody na zaciskanie pasa, podwyżkę podatków i innych danin publicznych pani premier nie dałem. Podejrzewam, że Państwo również. Stąd prosty wniosek - Ewa Kopacz znowu kłamie!

(5/10/2015)

 

     "Podwyższyli podatki, ukradli pieniądze z OFE, a teraz zabierają nawet krzesła i obrazy". Komorowski wyniósł z prezydenckiego pałacu ponad setkę przedmiotów i mebli

Powiedzcie mi, że to się nie dzieje, że to nie może być prawda! Zgodnie z medialnymi doniesieniami kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP - Bronisław Komorowski - po przegranej z 25 maja, wyniósł z prezydenckiego Pałacu ponad setkę mebli, obrazów i innych przedmiotów ozdobnych. Część z nich miała wylądować w założonym przez byłego prezydenta "Instytucie Komorowskiego".

(3/10/2015)

 

     Niebywały absurd rządowej ekipy czy skuteczny temat zastępczy? Rząd wynegocjował sam ze sobą powrót drożdżówek do szkół (sic!)

Rząd Ewy Kopacz najpierw zakazał sprzedaży drożdżówek na terenie szkoły, teraz bohatersko walczy o ich powrót. Innymi słowy - władza zajmuje się "problemami", które sama sobie kreuje, a tym samym totalnie się samoośmiesza. Czy to metoda na skuteczne odwrócenie uwagi opinii publicznej? Wszak medialni funkcjonariusze nie muszą nic wspominać o nowych taśmach i przekrętach, o których rozmawiali przy kolacji nagrani politycy.

(2/10/2015)

 

     Afery, kompromitacje, nieudolność i niekompetencja. Oto prawdziwe oblicze 365 dni rządów Ewy Kopacz. Zobacz podsumowanie

Mija rok od czasu wyboru Ewy Kopacz na stanowisko premiera. To dobry czas na podsumowanie osiągnięć rządowej ekipy. Niestety sukcesów jak na lekarstwo, a porażek i kompromitacji bez liku. Poniżej zbiorcze zestawienie "efektów" pracy byłej lekarki z Szydłowca i jej niekompetentnej drużyny.

(1/10/2015)

 

     Z kim spotykał się prezydent Bronisław Komorowski? Czy był to szef rosyjskiej służby bezpieczeństwa gen. Nikołaj Patruszew??!

W kontekście gigantycznych pretensji, jakie funkcjonariusze mediów rządowych mieli wobec Andrzeja Dudy za udział w spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, warto przypomnieć sprawę innego spotkania do jakiego miało dojść w 2011 roku. Zgodnie z informacjami "Gazety Polskiej", ówczesny prezydent RP Bronisław Komorowski miał się spotkać w Sopocie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Rosji, byłym szefem rosyjskiej FSB (następczyni KGB) i bliskim współpracownikiem Putina - gen. Nikołajem Patruszewem.

(1/10/2015)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu