r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- sierpień 2015 -

 

 

     Dziennikarskie konwulsje Tomasza Lisa. Niegdyś uznawany za medialny autorytet, dzisiaj porównywany jedynie do Goebbelsa

Rolą służącego władzy funkcjonariusza medialnego jest dbanie o jej dobre imię (choćby nawet władza ta odpowiadała za dziesiątki afer i przekrętów) oraz atakowanie każdego, kto pomyśli o samej tylko możliwości dokonania zmian na najważniejszych stanowiskach w państwie. Tomasz Lis wypełniał tę rolę w 100 procentach. Chłop zapomniał jednak, że jest pewna granica w liczbie kreowanych manipulacji i kłamstw, po przekroczeniu której nawet przychylni wobec niego ludzie zauważą, że jest on... człowiekiem upadłym (by nie używać zdecydowanie gorszych określeń). 

(30/08/2015)

 

     Mściwość rządowej ekipy? Za raporty o informatyzacji ZUS, Elewarrze, 6-latkach, gazoporcie czy kolejkach do lekarzy prezes NIK musiał zostać ukarany?

Komentarze po złożeniu przez prokuraturę wniosku o uchylenie immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli są jednoznaczne: Krzysztof Kwiatkowski musiał polecieć bo każda kontrola NIK stwierdzała, że wszędzie tylko ch... d... i kamieni kupa, że wszystko się wali i pali, co oczywiście nie grało zupełnie z rządową narracją o "sukcesie 8-lecia rządów PO-PSL", jaką codziennie słyszymy w TVN24.

(28/08/2015)

 

     Kuriozalna propozycja posła PSL: Zamiast normalnych dróg chciałby, aby w Polsce budowano wąskie ścieżki dla samochodów!

Brak pieniędzy na budowę nowych dróg lokalnych generuje u posłów koalicji coraz to bardziej absurdalne propozycje. Ostatnio poseł PSL - Eugeniusz Kłopotek - zaproponował w piśmie wysłanym do Ministra Infrastruktury i Rozwoju rewolucyjną zmianę zasad prawnych dotyczących budowy nowych dróg lokalnych. Drogi takie, zamiast wymaganych obecnie minimum 5 metrów szerokości nawierzchni asfaltowej, mogłyby mieć zdaniem Kłopotka tylko 3,5 metra szerokości nawierzchni. By żyło się lepiej?

(28/08/2015)

 

     Rząd Ewy Kopacz na 110. miejscu na świecie w rankingu mierzącym przejrzystość i transparentność podejmowanych decyzji

W rankingu World Economic Forum mierzącym przejrzystość i transparentność działań i decyzji rządów poszczególnych państw nasz kraj zajął... 110. miejsce na świecie. Bardziej transparentne i przejrzyste władze funkcjonują w takich krajach jak Gabon, Uganda, Mongolia, Albania, Ukraina czy Rosja. Ten fatalny wynik jest prostą konsekwencją 8-go roku rządów ekipy, której cechami charakterystycznymi stały się rozrośnięta biurokracja, nepotyzm, korupcja, nieudolność, afery gospodarcze oraz skomplikowany system prawno-podatkowy.

(27/08/2015)

 

     Bankierzy straszą Polskę: Pozwiemy was przed międzynarodowe trybunały, jeśli wprowadzicie ustawę uderzającą w nasze zyski!

Zagraniczni właściciele trzech banków działających na terytorium naszego kraju (Commerzbank - właściciel mBanku, General Electric - właściciel BPH oraz Raiffeisen Bank International - właściciel Raiffeisen-Polbank) ostrzegają władze naszego kraju, że wprowadzenie przez Polskę regulacji prawnych uderzających w ich zyski "naruszy umowy międzynarodowe", a to w konsekwencji będzie stanowić podstawę do dochodzenia przed międzynarodowymi trybunałami "pełnej rekompensaty za wszelkie straty finansowe".

(26/08/2015)

 

     Tak się bawi szlachta! Wyjazd Komorowskiego do Japonii kosztował 1,4 mln zł! Za wszystko zapłacili polscy podatnicy...

Przypomnijmy - na przełomie lutego i marca br. Bronisław Komorowski udał się wraz ze swoją świtą na oficjalną wizytę do Japonii. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie dwie kwestie. Pierwsza to kompromitacja do jakiej doszło w japońskim parlamencie (słynne wchodzenie na krzesło i nawoływanie Szoguna). A druga to sprawa kosztów tego wyjazdu. Okazało się bowiem, że za zorganizowanie samego tylko przelotu z Warszawy do Tokio z publicznej kasy poszło aż 1,4 mln zł!

(25/08/2015)

 

     Czy ekipa Platformy, aby oddalić widmo wyborczej klęski, ogłosi w Polsce stan wyjątkowy i przesunie termin wyborów parlamentarnych?

Jest jeden sposób, aby Platforma nie przegrała zbliżających się wyborów parlamentarnych. Jaki? - Po prostu nie wolno ich zorganizować. Możliwość taką daje wprowadzenie na terytorium choćby tylko jednej gminy w Polsce stanu wyjątkowego w postaci stanu klęski żywiołowej. Zgodnie z Konstytucją przez 90 dni po odwołaniu stanu wyjątkowego nie można przeprowadzać referendów i wyborów powszechnych, a to oznacza, że Platforma u koryta pozostałaby jeszcze przez kolejnych kilka miesięcy.

(25/08/2015)

 

     Będąc premierem Tusk traktował rządowe samoloty jak prywatne taksówki. Wyciągnął w ten sposób z kasy państwa ok. 6 mln zł!

Po kilku miesiącach nieustannych poszukiwań afery jaką można by przyczepić do nowego prezydenta, rządowi funkcjonariusze medialni w końcu ogłosili - Duda w latach 2012 - 2014 wziął z kasy Sejmu 11 tys. zł na przeloty samolotem z Warszawy do Poznania. Ci sami funkcjonariusze zapominają jednak, że w latach 2008 - 2014 Tusk na przeloty swoje i swojej rodziny na trasie Gdańsk - Warszawa - Gdańsk wyciągnął z kasy państwa około 6 mln zł!

(24/08/2015)

 

     Kontrola NIK w rządowej GDDKiA: Na porządku dziennym nieprawidło- wości, niekompetencja urzędników i podejrzenia o korupcję!

Zgodnie z ujawnionym raportem Najwyższej Izby Kontroli (NIK) w komisjach przetargowych GDDKiA zasiadały osoby, których małżonkowie pracowali w firmach wygrywających przetargi. Jakby tego było mało pracownicy GDDKiA dorabiali sobie następnie w firmach, które zwyciężyły w przetargach. NIK nie ma wątpliwości - doszło do jawnego złamania standardów antykorupcyjnych.

(24/08/2015)

 

     Dlaczego Platforma panicznie boi się oddolnych inicjatyw obywatel- skich? Dlaczego starają się zohydzić ideę społeczeństwa obywatelskiego?

W ciągu ostatnich kilku lat rządząca nami ekipa Platformy Obywatelskiej wielokrotnie pokazywała głęboką pogardę wobec wszelkich inicjatyw obywatelskich dotyczących kluczowych dla funkcjonowania całego kraju kwestii. Do sejmowego klozetu spuścili kilka milionów podpisów pod wnioskami o organizację referendów, istotnie ograniczyli nam dostęp do informacji publicznej czy wzmogli działalność służb w zakresie inwigilacji zwykłych ludzi. Dlaczego przedstawiciele partii rządzącej wykopali aż tyle dołków pod ideą społeczeństwa obywatelskiego?

(21/08/2015)

 

     Krótka historia o tym, jak holenderski bank może wbić gwóźdź do trumny Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Przypomnijmy - w 2014 roku rząd nakazał kontrolowanej przez Skarb Państwa Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) wykupić od innej spółki Skarbu Państwa - Kompanii Węglowej - kopalnie "KWK Knurów-Szczygłowice". Celem tej operacji miało być podratowanie sytuacji finansowej Kompanii. Niestety JSW nie miała na taki wykup pieniędzy, dlatego wyemitowała obligacje o wartości 200 mln zł. Nabywcą tych obligacji okazał się być holenderski bank ING. Obecnie Holendrzy wykorzystują możliwości prawne przewidziane umową i żądają wcześniejszego wykupu tych obligacji. Realizacja żądań ING może się jednak okazać prawdziwym gwoździem do trumny dla JSW...

(20/08/2015)

 

     To nie może być prawda! Za żarty z Platformy Obywatelskiej wiceminister chce obniżać pensje!

Pracownicy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na drzwiach jednego z gabinetów zawiesili kartkę z napisem: "Zamknij drzwi, bo zrobię z Tobą to samo, co Platforma z Polską". Napis nie spodobał się zatrudnionej tam córce posła Platformy Obywatelskiej, która doniosła o tym ojcu, a ten poskarżył się do Ministerstwa Środowiska. Reakcja była natychmiastowa - wiceminister środowiska wnioskuje o obniżenie funduszu płac dla wszystkich zatrudnionych w NFOŚiGW o 5 proc.

(19/08/2015)

 

     Bank Światowy ostrzega: Polacy otrzymają głodowe emerytury! Jedyną szansą są prywatne oszczędności

Wyliczenia Banku Światowego nie pozostawiają złudzeń - tzw. stopa zastąpienia w najbliższych latach spadnie do poziomu 25 proc. To oznacza, że świadczenia emerytalne dzisiejszych 30-, 40-latków będą na głodowym poziomie, a przeciętna emerytura kogoś, kto zarabiał równowartość obecnej mediany polskiego wynagrodzenia (tj. ok. 2200 zł na rękę) będzie wynosiła zaledwie 550 zł! Jedyną szansą na utrzymanie mają być zdaniem ekspertów z Banku Światowego prywatne oszczędności i zgromadzony za życia majątek. Problem w tym, że ponad połowa Polaków nie ma pieniędzy, aby oszczędzać. 

(19/08/2015)

 

     Przypomnijmy ubiegłoroczny sukces "teoretycznego państwa": Pierwszy raz od 1989 roku staliśmy się importerem prądu!

W strategicznej dziedzinie funkcjonowania kraju, jaką jest bezpieczeństwo energetyczne oraz produkcja energii elektrycznej, rząd osiągnął coś, co jeszcze kilka lat temu wydawało się być niemożliwe. Otóż w 2014 roku pierwszy raz od początku istnienia III RP staliśmy się importerem prądu! Innymi słowy - platformiana władza zaczyna nas uzależniać nas od dostaw energii z zewnątrz!

(5/05/2015)

 

     Mściwość Komorowskiego. Odchodząc z urzędu nawiązał do jednej z najgorszych cech swojej formacji politycznej

600 tys. zł na "usługi doradcze" w czasie kampanii wyborczej. 826 tys. zł na nagrody już po przegranej w wyborach. Rozwiązywanie umów ze "swoimi" w trybie "zwolnienia grupowego", by blokować etaty dla ludzi nowego prezydenta. Gigantyczne odprawy, a na koniec - niczym wisienka na torcie - wynajem mieszkania dla siebie na koszt podatników. Drenaż finansów kancelarii prezydenta, dokonany przez ekipę Bronisława Komorowskiego, mający na celu sparaliżowanie działań jego następcy, jest faktem. 

(17/08/2015)

 

     Burdel w Sejmie: Kidawa-Błońska się pomyliła. Posłowie przegłosowali złą ustawę...

Takiej sytuacji w polskim parlamencie jeszcze nie było! Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska pomyliła się w trakcie ogłaszania jednego z głosowań, przez co posłowie uchwalili nie tą ustawę co trzeba. Tak to jest, gdy rzecznik prasowy rządu z dnia na dzień zostaje drugą osobą w państwie...

(15/08/2015)

 

     Zero przywilejów dla zagranicznych inwestorów! W Polsce powinni działać na takich samych zasadach jak polscy przedsiębiorcy

"Pamiętajcie jedno: zagraniczni inwestorzy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Cudzoziemcy powinni mieć pełną swobodę inwestowania w Polsce, ale tylko wtedy, gdy będzie to w interesie Polski. Można to zrobić poprzez stworzenie cudzoziemcom takich samych reguł gry, jakie obowiązują Polaków, nie należy dawać im żadnych specjalnych przywilejów, ulg czy zwolnień podatkowych" - mówił 25 lat temu podczas wizyty w Polsce Milton Friedman, noblista, guru wolnorynkowej ekonomii. Czas pokazał, że rządzący naszym krajem postępowali dokładnie na odwrót. 

(13/08/2015)

 

     To już przestaje być śmieszne! Polska gospodarka odnotowuje gigantyczne straty finansowe z tytułu deficytu prądu!

Konsekwencje zaniedbań ekipy Platformy Obywatelskiej w kwestii bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju stają się coraz bardziej dotkliwe. Deficyt prądu sparaliżował polski przemysł. Stoją huty, produkcje ograniczyły zakłady chemiczne. Problemy dotknęły także branżę budowlaną i transportową. Straty z tego tytułu sięgają już kilkuset milionów złotych i z każdym dniem się powiększają. Należy pamiętać, że odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi Ewa Kopacz i jej ekipa, która przez 8 lat miała wylane na strategiczne kwestie związane z energetyką i bezpieczeństwem naszego kraju.

(13/08/2015)

 

     Elektrowni atomowej nie ma, gazoportu nie ma, prądu nie ma, ale cieszcie się z Biedronek i aquaparków!

Wiele można by pisać o nieudolności ekipy rządowej. Przez blisko 8 lat nie potrafili zwiększyć potencjału obronnego Polski, zmniejszyć zadłużenia kraju czy zadbać o strategiczne inwestycje w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i infrastruktury. Wszędzie było partaczenie, albo gigantyczna niemoc. Warto zadać pytanie - z czego to wynika? Dlaczego ekipa Platformy jest aż tak nieudolna?

(12/08/2015)

 

     Zatrważające dane! 1/5 Polaków zarabia rocznie mniej niż 10 tys. zł! Bieda aż piszczy...

Z danych Ministerstwa Finansów, do których dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że 5,155 mln Polaków zarabia w ciągu roku mniej niż 10 tys. zł. To oznacza, że ich średnio-miesięczne dochody - po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne, kosztów uzyskania przychodu i innych odliczeń przewidzianych prawem - wynoszą mniej niż 834 zł!

(12/08/2015)

 

     3 x 15% - podstawowa obietnica PO z 2007 r. Jej realizacja nastąpiła poprzez podwyższanie wszystkich podatków przez 8 kolejnych lat

Coraz mniej osób pamięta, że naczelnym hasłem idącej w 2007 roku po władze Platformy Obywatelskiej było "3 x 15", czyli wprowadzenie 15% podatku PIT, 15% podatku VAT oraz 15% podatku CIT. Kiedy jednak partia Donalda Tuska wybory wygrała, zamiast obniżek rozpoczął się prawdziwy festiwal podwyżek podatków i danin publicznych. Dociskanie podatkowej śruby trwało przez 8 długich lat, przez co z portfeli obywateli znikło kilkadziesiąt miliardów złotych. Wszystko po to, by żyło się lepiej... Kolesiom!

(11/08/2015)

 

     Kolejne czarne chmury nad ekipą PO-PSL? Czy w MON sfałszowano wyniki przetargu na śmigłowce dla polskiej armii za 13 mld zł?!

Powołana przez MON specjalna komisja zdecydowała, że kontrakt na wielozadaniowe helikoptery dla polskiej armii o wartości 13 mld zł zrealizuje francuska firma Airbus Helicopters produkująca śmigłowce Caracal. Decyzja ta od początku wzbudzała emocje. Niedługo po jej podjęciu dowództwo francuskich sił zbrojnych poinformowało, że zamierza zacząć wycofywać z użytkowania Caracale i zastępować je nowocześniejszą konstrukcją NH90. Później wypłynęła taśma z Kaliszem i Kwaśniewskim, na której politycy opowiadali sobie o gigantycznej korupcji w MON przy rozstrzyganiu przetargów. Teraz tygodnik "Wprost" sugeruje, że wyniki przetargu na wielozadaniowe śmigłowce dla polskiej armii zostały sfałszowane.

(10/08/2015)

 

     Posłowie PO wcale nie wybuczeli Dudy. Posłowie PO w rzeczywistości wybuczeli głodne dzieci, o których Duda wspomniał. I to jest przykre

Wczoraj mogliśmy obserwować szczyt chamstwa i bezczelności: Posłowie Platformy Obywatelskiej zaczęli buczeć, kiedy wygłaszający orędzie Andrzej Duda wspomniał o żyjących w biedzie i głodzie dzieciach. W mojej opinii oni wcale nie wybuczeli nowego prezydenta. Platformiane bydło wybuczało wczoraj właśnie te najmniejsze, głodne i bezbronne dzieci, które muszą żyć w biedzie, bo kolesie zrobili sobie z Polski swój prywatny folwark. I to jest naprawdę przykre...

(7/08/2015)

 

     Kuriozalne wydatki Komorowskiego: 65 tys. zł na filiżanki, 28,5 tys. zł na projekt graficzny z wiewiórką. A wszystko to za nasze pieniądze!

Okazuje się, że kancelaria opuszczającego dzisiaj urząd Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dokonywała w ciągu ostatniego półrocza totalnie absurdalnych wydatków za dziesiątki tysięcy złotych! Przykład? - 65,4 tys. zł na "wykonanie pojedynczych filiżanek i kompletów z białej i różowej porcelany" czy 28,5 tys. zł na "wykonanie projektów graficznych serii upominków prezydenckich z motywem wiewiórki". Nie ma się co dziwić, że obejmujący urząd Andrzej Duda będzie miał bardzo małe fundusze na prowadzenie jakiejkolwiek działalności. 

(6/08/2015)

 

     Rząd Kopacz po raz kolejny odmówił obniżenia stawek podatku VAT. W ten sposób władza zabierze Polakom dodatkowe 4,5 mld zł!

Kilka tygodni temu media obiegła informacja, jakoby z początkiem przyszłego roku rząd PO-PSL miałby obniżyć stawki podatku VAT (decyzja w tej kwestii musiałaby zostać podjęta z odpowiednim wyprzedzeniem, jeszcze w tym roku). Nadzieję na istotne oszczędności w kieszeniach Polaków rozwiał jednak wiceminister finansów Janusz Cichoń, który w opublikowanej wczoraj odpowiedzi na interpelację poselską napisał: "Rząd nie planuje wcześniejszej obniżki stawek VAT i odbędzie się ona planowo od 2017 roku". Czyli fiskalnego ucisku ciąg dalszy. By żyło się lepiej...!

(6/08/2015)

 

     Absurdalna decyzja UEFA! Ukarała polski klub za to, że jego kibice wywiesili flagę z herbem miasta. Zdaniem UEFA to symbol nazistowski

Europejska Federacja Piłkarska UEFA nałożyła na Śląsk Wrocław karę o wysokości 15 tysięcy euro. Powód? - W trakcie spotkania z NK Celje kibice Śląska mieli wywiesić na trybunach transparent zawierający "symbol nazistowski". Problem w tym, że wspomnianym symbolem okazał się być... herb miasta Brzegu.

(5/08/2015)

 

     Komorowski, po przegranych wyborach, umyślnie wydrenował finanse kancelarii prezydenta, aby sparaliżować prace ekipy Dudy

Potwierdziły się najgorsze przewidywania co do osoby Bronisława Komorowskiego. Tuż po przegranych wyborach rozpoczął on drenaż finansów kancelarii prezydenta, tak by sparaliżować potencjalne działania jego następcy. Kasa szła na zatrudnianie nowych osób, nagrody czy wynajmowanie firm zewnętrznych. Efekt jest taki, że przejmujący urząd Andrzej Duda będzie miał bardzo małe fundusze na prowadzenie jakiejkolwiek działalności.

(5/08/2015)

 

     Coraz wyższe koszty obsługi polskiego długu. Między 2008 a 2014 rokiem nastąpił ponad 40-procentowy skok!

Polityka ciągłego zaciągania nowych i rolowania starych długów przez ekipę Platformy Obywatelskiej przynosi opłakane skutki. Coraz więcej pieniędzy zabranych uprzednio polskim podatnikom rząd musi przeznaczać na spłatę wymagalnych odsetek wobec zagranicznych wierzycieli. Warto zauważyć, że w 2008 roku koszty obsługi zadłużenia naszego kraju wyniosły 25,5 mld zł. W roku ubiegłym wydano na ten cel o blisko 11 mld zł więcej, tj. 36,2 mld zł, co oznacza wzrost o 41,9 proc.!

(4/08/2015)

 

     Cenzura rodem z PRL wraca?! Sąd zakazał wszelkich publikacji na temat rozmowy Kwaśniewski - Kalisz!

Sąd Okręgowy w Warszawie na niejawnym posiedzeniu nakazał tygodnikowi "Do Rzeczy" usunięcie z sieci dostępnych publikacji na temat nagranej w restauracji Sowa & Przyjaciele rozmowy między Aleksandrem Kwaśniewskim i Ryszardem Kaliszem (w tym nagrania dostępnego tutaj) oraz zakazał na przyszłość publikowania wszelkich materiałów, które dotyczyłyby tej rozmowy. Przypomnijmy, że podczas wspomnianej konwersacji padła sugestia m.in. jakoby minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak był umoczony w poważną aferę korupcyjną. Czyżby wróciła cenzura rodem z PRL?

(3/08/2015)

 

     Eurobarometr: 56 proc. Polaków jest niezadowolona z sytuacji gospodarczej kraju. A podobno żyjemy w "złotym okresie"

Zgodnie ze zleconymi przez Komisję Europejską badaniami opinii publicznej (Eurobarometr) - aż 56 proc. Polaków jest niezadowolona obecnej z sytuacji gospodarczej kraju. Odmiennego zdania jest 38 proc. polskich respondentów. Odsetek niezadowolonych z sytuacji gospodarczej w Polsce wzrósł od jesieni 2014 roku o 6 punktów procentowych. Tymczasem władze naszego kraju twierdzą, że trzeba być ślepym, by nie dostrzec, że żyjemy w złotym okresie dla Polski...

(3/08/2015)

 

     Czy Ewa Kopacz, w zamian za publiczne wychwalanie Biedronki, liczy po cichu na ciepłą posadę w Jeronimo Martins?

Dzięki działaniom przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, rządu Ewy Kopacz i prezydenta Komorowskiego, o należącej do portugalskiego właściciela (Jeronimo Martins) sieci sklepów "Biedronka" stało się ostatnio bardzo głośno. Instytutu Monitorowania Mediów wyliczył, że gdyby właściciele "Biedronki" chcieli kupić reklamy i sponsorowane artykuły, które przyniosłyby taki sam efekt jak działania polityków partii rządzącej, to musieliby wyłożyć z własnej kieszeni ok. 7,2 mln zł. A tak mają to za darmo.

(2/08/2015)

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu