r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- lipiec 2015 -

 

 

     Seryjny samobójca znowu zaatakował. Nie żyje kluczowy świadek w sprawie SKOK Wołomin

Nie żyje człowiek, który rekrutował "słupów" niezbędnych do wyłudzania kredytów w powiązanym z WSI SKOK-u Wołomin. Jego ciało znaleziono w połowie listopada ubiegłego roku, w momencie w którym sprawa wymyślonego przez Piotra P. (byłego oficera WSI) przestępczego procederu wyszła na jaw i zaczęła zataczać coraz szersze kręgi. Czyżby szef "słupów" wiedział za dużo?

(31/07/2015)

 

     Kopacz jeździ po Polsce Pendolino. Za nią jedzie TIR z meblami i BOR z limuzynami, a nad nimi leci pusty samolot. Kiedy ta farsa się skończy?!

Fanaberia Ewy Kopacz, aby organizować po Polsce "wyjazdowe" posiedzenia rządu okazuje się być dosyć kosztowna. Warto zauważyć, że premier wraz ze swoją świtą jeździ pociągami PKP Intercity Pendolino. Za nią jedzie TIR wypełniony meblami i krzesłami, no bo przecież tam gdzie Ewa Kopacz jeździ odpowiednich mebli i krzeseł nie ma. Dodatkowo jeżdżą za nią BOR-owcy z limuzynami, a nad nimi wszystkimi krąży pusty samolot - tak w razie czego. Powstaje pytanie - kiedy ta farsa w końcu się skończy?

(30/07/2015)

 

     Ponad 1/2 Polaków nie stać na nagły wydatek rzędu 1 tys. zł! Nasze płace muszą być niskie, aby Zachód mógł nadal drenować stąd kapitał

Prowadzona przez rządy postkomunistów, AWS-UW i platformersów bezmyślna wyprzedaż "inwestorom z zagranicy" rodzimych banków, fabryk i zakładów produkcyjnych przyczyniła się do sytuacji, w której większość Polaków za swoją pracę w tych przedsiębiorstwach otrzymuje co miesiąc trzy-, cztero-, a czasem nawet pięciokrotnie niższe pensje, niż ludzie wykonujący dokładnie taką samą pracę w krajach, z których wywodzą się wspomniani "inwestorzy". W efekcie dla ponad połowy Polaków jednorazowy i nagły wydatek rzędu tysiąca złotych (ok. 250 euro!) może stanowić poważny problem.

(30/07/2015)

 

     Ekipie Platformy odwaliło zupełnie! Szefa Biedronki z Portugalii postanowili odznaczyć Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi!

Najpierw Ewa Kopacz w publicznej telewizji zachęcała Polaków do robienia zakupów w Biedronce. Teraz dyrektor operacyjny Grupy Jeronimo Martins (właściciela Biedronki) odbierze z rąk Grzegorza Schetyny Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP nadany przez Bronisława Komorowskiego. Oto neokolonialna istota platformianej III RP! Róbmy dobrze zagranicznym koncernom, a gnębmy lokalnych przedsiębiorców!

(29/07/2015)

 

     Standardy PO: Za mówienie prawdy mogą wyrzucić z pracy, a trudne pytania "uchylają". Sorry, taki mamy klimat...

Minister zdrowia Marian Zembala, który miał być dla Platformy wizerunkowym kołem ratunkowym, póki co zachowuje się jak jakiś rosyjski satrapa, który kompletnie nie czuje otaczającej go rzeczywistości. Ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego we Wrocławiu kazał zawiesić za słowa o tym, że kobiety w polskich szpitalach często rodzą w dramatycznych warunkach, co urąga ich godności i oznacza dla nich kompletny brak szacunku. Wcześniej zasłynął z "uchylenia" pytania zadanego przez dziennikarza na oficjalnej konferencji prasowej. Ot, takie platformiane standardy...

(29/07/2015)

 

     W kolebce PO (Gdańsk) władze lokalne sprzedały za bezcen 3 ha ziemi w centrum miasta. Miało tam powstać boisko, a będą... osiedle i sklepy

Czy w wylęgarni Józków Bąków (Gdańsk) znowu ktoś zarobi grube miliony uwłaszczając się na publicznym majątku? Niestety wiele na to wskazuje. 10 lat temu władze Gdańska sprzedały działaczom sportowym za symboliczny 1 proc. wartości niemal 3 hektary ziemi w samym centrum miasta (teren był wówczas wyceniony na 4,2 mln zł, a sprzedano go za 42 tys. zł). Warunek transakcji był taki, że nowi właściciele na zakupionym gruncie zbudują pełnowymiarowe boisko piłkarskie z trybunami i będą tam prowadzili "działalność sportową". Po upływie 10 lat boiska jak nie było, tak nie ma, a "działacze sportowi" wpadli na pomysł wybudowania osiedla mieszkaniowego ze sklepami. By żyło się lepiej!

(28/07/2015)

 

     Dlaczego PO chce zniszczyć SKOK-i? Czy dlatego, że są polskie i stanowią realną konkurencję dla banków z zagranicy?

Ewa Kopacz zachowuje się tak, jakby była opłacanym przez międzynarodowych bankierów premierem-marionetką z kraju "trzeciego świata". Z jej słów wynika, że lokalne przedsiębiorstwa finansowe (jakimi są SKOK-i) są utrudnieniem dla zagranicznych banków, bowiem stanowią dla nich realną konkurencję. - "SKOK-i to obciążenie dla systemu bankowego" - powiedziała wczoraj na konferencji prasowej. Wtórują jej inni funkcjonariusze Platformy, którzy oczerniając w publicznych wypowiedziach polskie instytucje finansowe w rzeczywistości działają w interesie zagranicznych banków i ich właścicieli.

(28/07/2015)

 

     Pytanie: Kiedy platformiani kolesie przestaną brać gigantyczne pensje za udawanie, że budują elektrownie atomową?

Od ponad 6 lat rząd Platformy i PSL udaje, że buduje w Polsce elektrownie atomową. Efektów oczywiście brak, ale kasa leci szerokim strumieniem. Na same tylko pensje dla zatrudnionych w spółkach, które powstały w ramach projektu budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej, wydano już 34,9 mln zł.

(27/07/2015)

 

     Dramatyczne dane GUS: W ciągu ostatniego roku w Polsce ubyło 57 tys. młodych ludzi. Przybyło za to 227 tys. emerytów

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował raport pt. "Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2015 r.". Dane, jakie wyłaniają się z tego opracowania, są zatrważające. W ciągu ostatniego roku liczba osób w wieku przedprodukcyjnym (0-17 lat) zmniejszyła się o 52,3 tys. Znacząco zwiększyła się za to liczba emerytów - aż o 227,3 tys. To może oznaczać tylko jedno - katastrofę finansową ZUS, a w konsekwencji całego państwa.

(24/07/2015)

 

     Niemcy blokują budowę baz NATO w Polsce. Rząd Kopacz nie ma nic do powiedzenia

Jak wygląda konsekwencja polityki uległości rządu Platformy, który robił dosłownie wszystko aby Niemcom było dobrze? - Tak, że w strategicznych dla bezpieczeństwa naszego kraju kwestiach, takich jak rozmieszczenie i budowa baz NATO, wiążące decyzje podejmuje rząd w Berlinie. 

(24/07/2015)

 

     Eurostat potwierdza: Dług Polski znowu rośnie w zastraszającym tempie! W maju b.r. przybywało go z szybkością... 273 mln zł dziennie!

Unijny Eurostat nie ma wątpliwości - dług publiczny w Polsce znowu rośnie w zawrotnym tempie. O ile w I kw. 2014 r. wynosił on 48,6 proc. PKB, to rok później urósł do poziomu 50,8 proc. PKB. W takim tempie najdalej za rok, może półtora, dług naszego kraju powinien osiągnąć poziom sprzed "skoku na OFE", kiedy to rządzący zabrali z kont emerytalnych Polaków równowartość ponad 150 mld zł.

(23/07/2015)

 

     Ale jaja! Spółka Skarbu Państwa (PGE) będzie płacić 8 mln zł rocznie, aby Stadion Narodowy przestał w końcu przynosić straty!

Stadion Narodowy w Warszawie zmienia nazwę. Nie było by w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że spółka kontrolowana przez Skarb Państwa (PGE) za fakt umieszczenia swojego logo w nazwie stadionu będzie musiała w ciągu 5 kolejnych lat wyłożyć kolosalne 40 mln zł (8 mln zł rocznie). Dzięki temu spółka celowa od zarządzania stadionem (PL.2012+) pierwszy raz w historii nie będzie musiała wykazywać strat z tytułu funkcjonowania stadionu...

(22/07/2015)

 

     Biedny zapłaci więcej. Aż o 111% wzrosła realna wysokość podatku PIT płaconego przez najuboższych od czasu kiedy władzę przejęła PO

W Polsce w rzeczywistości obowiązuje regresywny system podatkowy, w którym ubożsi obywatele płacą proporcjonalnie dużo wyższe podatki niż ich zamożniejsi rodacy. Dla najbogatszych III RP zaczęła z kolei przypominać raj podatkowy. Niestety dysproporcje podatkowe w okresie rządów Platformy i PSL tylko się powiększyły. Wszystko za sprawą utrzymywania przez 8 ostatnich lat kwoty wolnej od podatku na kuriozalnie niskim poziomie, która nakazuje najbiedniejszym płacić podatek PIT od dochodów mających im zapewnić biologiczną egzystencję. To spowodowało, że realna wysokość płaconego przez nich podatku wzrosła w tym czasie aż o 111 proc., mimo że ich płace zwiększyły się jedynie o 55 proc.

(21/07/2015)

 

     NIK znowu miażdży: Rządowe programy aktywizacji bezrobotnych to pieniądze wyrzucone w błoto, a staże to darmowa siła robocza

NIK zbadał skuteczność rządowych programów aktywizacji bezrobotnych za okres od 2011 r. do I kwartału 2014 r. Efekt? - Szkolenia czy prace interwencyjne w niewielkim stopniu pomagały bezrobotnym w znalezieniu pracy, a ludzie na stażach byli traktowani przede wszystkim jako darmowa siła robocza. Wygląda więc na to, że nadal głównym powodem spadku bezrobocia w Polsce jest masowa emigracja populacji w wieku produkcyjnym oraz majstrowanie przez rządzących przy metodologii wyliczania stopy bezrobocia przez GUS...

(20/07/2015)

 

     Dramatyczna sytuacja ZUS: Na wypłatę świadczeń zabraknie w tym roku aż 52,4 mld zł! To równowartość tysiąca finałów WOŚP...

ZUS jest już faktycznym bankrutem. Obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne nie wystarczają na wypłatę bieżących rent i emerytur. Powstający z tego tytułu deficyt sięgnie w tym roku aż 52,4 mld zł. Lata zaniedbań i brak reform powoduje, że z roku na rok sytuacja będzie się pogarszać. ZUS będzie potrzebował coraz większych ilości pieniędzy na wypłatę świadczeń, bowiem coraz więcej ludzi będzie przechodziło na emerytury, a to - bez poważnych zmian systemowych - najprostsza droga do bankructwa całego kraju.

(17/07/2015)

 

     Polscy podatnicy jednak wyłożą pieniądze na ratowanie Grecji. Na początek ma to być blisko miliard złotych

Komisja Europejska zaaprobowała pomysł, aby pożyczyć Grecji pieniądze z Europejskiego Mechanizmu Stabilizacji Finansowej (ang. EFSM). Składki do EFSM płaci również Polska, jako kraj członkowski UE. W praktyce oznacza to, że - wbrew temu co mówili przedstawiciele rządu Kopacz - zapłacimy za ratowanie Grecji. Szacuje się, że na początek może być to kwota 210 mln euro, czyli równowartość 870 mln zł.

(17/07/2015)

 

     Polska przeżywa swój "złoty okres", tymczasem 48% młodych chce stąd emigrować za raz po studiach. Czyżby władza kłamała?

Dlaczego młodzi i wykształceni ludzie chcą uciekać z kraju, który przeżywa swój "złoty okres"? Dlaczego chcą wyjeżdżać z kraju pełnego dobrobytu i szczęścia? Wszak codziennie od 8 lat słyszymy w telewizji z ust rządowych funkcjonariuszy, że u nas jest suto, dostatnio i dobrze. Hmmm... A może dlatego chcą stąd emigrować, aby nie czekać 6 lat na wizytę u lekarza specjalisty? Może dlatego, że w UK pampersy są o połowę tańsze, a podatki 3-krotnie niższe? A może dlatego, że się pokapowali, że partia na którą głosowali ich oszukała, a lider uciekł niczym szczur z tonącego okrętu...?

(16/07/2015)

 

     Dlaczego platformiana władza utajniła przed Polakami treść instrukcji dotyczących negocjacji gazowych z Rosją?

Polska musi płacić Gazpromowi gigantyczne pieniądze za gaz sprowadzany z Rosji. To efekt "prac" zespołu polskich negocjatorów, którzy pod kierownictwem Waldemara Pawlaka na przełomie 2009 i 2010 roku ustalali z Rosjanami warunki cenowe długoterminowej umowy na dostawy gazu do Polski. Co ciekawe - Donald Tusk osobiście podjął decyzję, aby utajnić przed opinią publiczną instrukcje negocjacyjne jakie wówczas wysyłał Pawlakowi. Ewa Kopacz podtrzymała decyzję o ich utajnieniu. Czego obawia się platformiana władza?

(15/07/2015)

 

     Kiedy ekipa PO-PSL podnosi w Polsce wiek emerytalny do 67 lat, rząd w Niemczech obniża go do 63. Można? Można!

Kiedy Donald Tusk podwyższył Polakom wiek emerytalny do 67. roku życia, jego przełożona - Angela Merkel - umożliwiła swoim obywatelom przechodzenie na emerytury w wieku 63 lat. Co innego w kraju nad Wisłą. Zdaniem wielu ekspertów, aby polski system emerytalny się nie załamał, a państwo nie zbankrutowało, wiek emerytalny trzeba stopniowo podnosić do... 76 lat. Tak, aby jak najmniej ludzi mogło dożyć głodowej emerytury...

(15/07/2015)

 

     Po co Platformie polityka prorodzinna, skoro planują sprowadzić do Polski tysiące muzułmańskich imigrantów?

NIK znowu zmiażdżył rząd PO-PSL. Tym razem w zakresie polityki prorodzinnej, a właściwie jej braku. Ośmiolecie rządów ekipy Tuska i Kopacz charakteryzowało się brakiem jakichkolwiek strategicznych działań na rzecz rodziny. Te, które podjęto (np. wydłużenie urlopu macierzyńskiego) miały - zdaniem kontrolerów z NIK - charakter "doraźnych akcji nie poprawiających sytuacji w znaczący sposób". Z drugiej strony - po co platformianej władzy jakakolwiek polityka prorodzinna, skoro już zapowiedzieli przyjęcie do Polski tysięcy muzułmańskich imigrantów, których dzietność jest kilkukrotnie wyższa od dzietności statystycznej Polek. Można? - Można.

(14/07/2015)

 

     Po trzech miesiącach pracy nowa prezes ZUS otrzymała 28,5 tys. zł premii. Zwykli emeryci mają dostać po 3,62 zł podwyżki

Elżbieta Łopacińska, po trzech miesiącach pełnienia obowiązków prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, otrzymała gigantyczną premię w wysokości 28,5 tys. zł. W kontrze do powyższego warto przypomnieć, że emeryci pobierający najniższą emeryturę (ok. 880 zł) mają w przyszłym roku dostać podwyżkę w wysokości 3 zł 62 gr. By żyło się lepiej!

(13/07/2015)

 

     Miliony złotych na konsulting i doradztwo. "Za 30 baniek zrobili coś, co było warte może z 80 tys."

Zarządzana przez ludzi powiązanych z Platformą spółka PKP wydawała grube miliony złotych na usługi konsultingowo-doradcze świadczone przez zagraniczną firmę McKinsey & Company. Problem w tym, że efekty tego kosztownego "konsultingu" budzą dzisiaj spore wątpliwości. Są one do tego stopnia poważne, że sprawą zajęła się prokuratura, która bada czy przy zamawianiu niepotrzebnych nikomu "raportów i usług doradczych" nie doszło przypadkiem do wyrządzenia państwowej spółce "szkody majątkowej w znacznych rozmiarach".

(10/07/2015)

 

     Ile kosztuje wypromowanie zagranicznej marki przez premiera dużego kraju? Ewa "Pachnący kotlecik" Kopacz robi to za darmo!

Niestety po raz kolejny potwierdziła się teza o tym, że Ewa Kopacz totalnie nie ogrania otaczającej ją rzeczywistości i kompletnie nie nadaje się na premiera sporej wielkości kraju w centrum Europy. Tym razem pani "Pachnący Kotlecik" wyjechała w publicznej telewizji z promocją Biedronki - największej zagranicznej sieci sklepów działającej na terytorium Polski. Pojawia się pytanie - czy ktoś jej za to zapłacił? Jaki liderka Platformy ma w tym interes? Dlaczego zachowuje się jak niezbyt rozgarnięta intelektualnie kobieta, a nie jak szef rządu?!

(9/07/2015)

 

     Najniższe emerytury wzrosną tylko o 3 zł 62 gr! Powód? - Rząd Kopacz twierdzi, że w sklepach ceny spadają (!)

Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami emeryci otrzymujący najniższą emeryturę (ok. 880 zł) otrzymają w 2016 roku podwyżkę w wysokości 3 zł 62 gr. Ci, którzy mają wyższe emerytury, dostaną raptem o kilka złotych więcej. Dlaczego waloryzacja świadczeń emerytalnych będzie w tym roku tak dramatycznie niska? Platformiana władza tłumaczy, że nie może dać wyższej podwyżki, bo nie ma na to pieniędzy, a poza tym oficjalnie mamy deflacje i ceny w sklepach spadają... By żyło się lepiej!

(8/07/2015)

 

     Bezpiecznie jest tam, gdzie nie ma multi-kulti. Brytyjskie MSZ publikuje mapę zagrożenia terrorystycznego w Europie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii opublikowało informację na temat zagrożenia terrorystycznego w poszczególnych państwach Europy. Wynika z niej, że im więcej w danym kraju multi-kulti, tym zagrożenie przeprowadzeniem zamachu terrorystycznego jest większe. Pod tym względem Polska została uznana jednym z najbezpieczniejszych państw na Starym Kontynencie.

(6/07/2015)

 

     Sprawa Art-B umorzona, bo ekipa Platformy zmieniła prawo i skróciła okres jej przedawnienia! Oto istota sprawiedliwości w III RP!

1 lipca weszła w życie przyjęta przez ekipę Platformy nowelizacja kodeksu karnego, która spowodowała skrócenie o pięć lat okresu przedawnienia dla niektórych przestępstw. Skorzystał na tym Andrzej Gąsiorowski - współzałożyciel spółki Art-B, która na początku lat 90-tych dokonała przewału na 4,2 bln ówczesnych zł (równowartość 420 mln dzisiejszych zł). Stawiane mu przez prokuraturę zarzuty przywłaszczenie ze szkodą spółki ponad 71,7 mln zł uległy przyspieszonemu przedawnieniu. Oto jak wygląda sprawiedliwość w III RP!

(5/07/2015)

 

     Komorowski podpisał nowelizację ustawy o zasiłkach macierzyńskich. Świadczenie w wysokości 17 zł 77 gr staje się faktem!

Prezydent Bronisław Komorowski - mimo, iż oficjalnie jest przeciwny dyskryminowaniu kobiet prowadzących własną działalność gospodarczą, które zdecydują się na dziecko - to jednak podpisał kontrowersyjną nowelizację ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. To oznacza, że zasiłek macierzyński w wysokości 17 zł 77 gr dla kobiety, która prowadzi własną działalność gospodarczą krócej niż 2 lata, staje się faktem!

(3/07/2015)

 

     UE radzi: Polacy powinni płacić wyższe stawki podatku VAT (!)

Rada Unii Europejskiej wydała oficjalny dokument, w którym zamieściła wskazówki na temat tego, co nasz kraj powinien zrobić w najbliższym czasie. Wśród kilku racjonalnych uwag (ograniczenie nierównego systemu emerytur górniczych i KRUS oraz ograniczenie liczby umów "śmieciowych") znalazła się także porada całkowicie kuriozalna. Okazuje się bowiem, że zdaniem Rady UE Polska powinna... podnieść niektóre stawki podatku VAT!

(3/07/2015)

 

     "Odrzucony projekt darmowych leków dla seniorów kosztowałby tyle, co dwa wakacyjne sezony otwartych w weekendy bramek na A1. Priorytety"

Racje ma blogerka Kataryna, która na Twitterze zauważyła, że koszty odrzuconego przez Platformę projektu ustawy o darmowych lekach dla nie mających pieniędzy na ich wykup seniorów wyniosłyby tyle, ile dwa sezony wakacyjne otwartych w weekendy bramek na autostradzie A1. Widać, że rząd Kopacz ma jednak jakieś priorytety.

(2/07/2015)

 

     Czy rząd PO napisał nową ustawę o "chwilówkach" pod dyktando lobbystów z firm oferujących lichwiarskie pożyczki?

Ministerstwo finansów od dwóch lat tworzyło projekt ustawy regulującej rynek tzw. "chwilówek" i pożyczek internetowych. Właśnie trafił on do sejmowej komisji finansów publicznych. Szybko okazało się, że przemożny wpływ na treść tego projektu mieli lobbyści reprezentujący interesy Providenta i innych firm pożyczkowych.

(1/07/2015)

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu