r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- czerwiec 2015 -

 

     Po trzech miesiącach pracy nowa prezes ZUS otrzymała 28,5 tys. zł premii. Zwykli emeryci mają dostać po 3,62 zł podwyżki

Elżbieta Łopacińska, po trzech miesiącach pełnienia obowiązków prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, otrzymała gigantyczną premię w wysokości 28,5 tys. zł. W kontrze do powyższego warto przypomnieć, że emeryci pobierający najniższą emeryturę (ok. 880 zł) mają w przyszłym roku dostać podwyżkę w wysokości 3 zł 62 gr. By żyło się lepiej!

(13/07/2015)

 

     Miliony złotych na konsulting i doradztwo. "Za 30 baniek zrobili coś, co było warte może z 80 tys."

Zarządzana przez ludzi powiązanych z Platformą spółka PKP wydawała grube miliony złotych na usługi konsultingowo-doradcze świadczone przez zagraniczną firmę McKinsey & Company. Problem w tym, że efekty tego kosztownego "konsultingu" budzą dzisiaj spore wątpliwości. Są one do tego stopnia poważne, że sprawą zajęła się prokuratura, która bada czy przy zamawianiu niepotrzebnych nikomu "raportów i usług doradczych" nie doszło przypadkiem do wyrządzenia państwowej spółce "szkody majątkowej w znacznych rozmiarach".

(10/07/2015)

 

     Ile kosztuje wypromowanie zagranicznej marki przez premiera dużego kraju? Ewa "Pachnący kotlecik" Kopacz robi to za darmo!

Niestety po raz kolejny potwierdziła się teza o tym, że Ewa Kopacz totalnie nie ogrania otaczającej ją rzeczywistości i kompletnie nie nadaje się na premiera sporej wielkości kraju w centrum Europy. Tym razem pani "Pachnący Kotlecik" wyjechała w publicznej telewizji z promocją Biedronki - największej zagranicznej sieci sklepów działającej na terytorium Polski. Pojawia się pytanie - czy ktoś jej za to zapłacił? Jaki liderka Platformy ma w tym interes? Dlaczego zachowuje się jak niezbyt rozgarnięta intelektualnie kobieta, a nie jak szef rządu?!

(9/07/2015)

 

     Najniższe emerytury wzrosną tylko o 3 zł 62 gr! Powód? - Rząd Kopacz twierdzi, że w sklepach ceny spadają (!)

Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami emeryci otrzymujący najniższą emeryturę (ok. 880 zł) otrzymają w 2016 roku podwyżkę w wysokości 3 zł 62 gr. Ci, którzy mają wyższe emerytury, dostaną raptem o kilka złotych więcej. Dlaczego waloryzacja świadczeń emerytalnych będzie w tym roku tak dramatycznie niska? Platformiana władza tłumaczy, że nie może dać wyższej podwyżki, bo nie ma na to pieniędzy, a poza tym oficjalnie mamy deflacje i ceny w sklepach spadają... By żyło się lepiej!

(8/07/2015)

 

     Bezpiecznie jest tam, gdzie nie ma multi-kulti. Brytyjskie MSZ publikuje mapę zagrożenia terrorystycznego w Europie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii opublikowało informację na temat zagrożenia terrorystycznego w poszczególnych państwach Europy. Wynika z niej, że im więcej w danym kraju multi-kulti, tym zagrożenie przeprowadzeniem zamachu terrorystycznego jest większe. Pod tym względem Polska została uznana jednym z najbezpieczniejszych państw na Starym Kontynencie.

(6/07/2015)

 

     Sprawa Art-B umorzona, bo ekipa Platformy zmieniła prawo i skróciła okres jej przedawnienia! Oto istota sprawiedliwości w III RP!

1 lipca weszła w życie przyjęta przez ekipę Platformy nowelizacja kodeksu karnego, która spowodowała skrócenie o pięć lat okresu przedawnienia dla niektórych przestępstw. Skorzystał na tym Andrzej Gąsiorowski - współzałożyciel spółki Art-B, która na początku lat 90-tych dokonała przewału na 4,2 bln ówczesnych zł (równowartość 420 mln dzisiejszych zł). Stawiane mu przez prokuraturę zarzuty przywłaszczenie ze szkodą spółki ponad 71,7 mln zł uległy przyspieszonemu przedawnieniu. Oto jak wygląda sprawiedliwość w III RP!

(5/07/2015)

 

     Komorowski podpisał nowelizację ustawy o zasiłkach macierzyńskich. Świadczenie w wysokości 17 zł 77 gr staje się faktem!

Prezydent Bronisław Komorowski - mimo, iż oficjalnie jest przeciwny dyskryminowaniu kobiet prowadzących własną działalność gospodarczą, które zdecydują się na dziecko - to jednak podpisał kontrowersyjną nowelizację ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. To oznacza, że zasiłek macierzyński w wysokości 17 zł 77 gr dla kobiety, która prowadzi własną działalność gospodarczą krócej niż 2 lata, staje się faktem!

(3/07/2015)

 

     UE radzi: Polacy powinni płacić wyższe stawki podatku VAT (!)

Rada Unii Europejskiej wydała oficjalny dokument, w którym zamieściła wskazówki na temat tego, co nasz kraj powinien zrobić w najbliższym czasie. Wśród kilku racjonalnych uwag (ograniczenie nierównego systemu emerytur górniczych i KRUS oraz ograniczenie liczby umów "śmieciowych") znalazła się także porada całkowicie kuriozalna. Okazuje się bowiem, że zdaniem Rady UE Polska powinna... podnieść niektóre stawki podatku VAT!

(3/07/2015)

 

     "Odrzucony projekt darmowych leków dla seniorów kosztowałby tyle, co dwa wakacyjne sezony otwartych w weekendy bramek na A1. Priorytety"

Racje ma blogerka Kataryna, która na Twitterze zauważyła, że koszty odrzuconego przez Platformę projektu ustawy o darmowych lekach dla nie mających pieniędzy na ich wykup seniorów wyniosłyby tyle, ile dwa sezony wakacyjne otwartych w weekendy bramek na autostradzie A1. Widać, że rząd Kopacz ma jednak jakieś priorytety.

(2/07/2015)

 

     Czy rząd PO napisał nową ustawę o "chwilówkach" pod dyktando lobbystów z firm oferujących lichwiarskie pożyczki?

Ministerstwo finansów od dwóch lat tworzyło projekt ustawy regulującej rynek tzw. "chwilówek" i pożyczek internetowych. Właśnie trafił on do sejmowej komisji finansów publicznych. Szybko okazało się, że przemożny wpływ na treść tego projektu mieli lobbyści reprezentujący interesy Providenta i innych firm pożyczkowych.

(1/07/2015)

 

     Zamykali kopalnie, robili przekręty, przez 7 lat mieli w d..pie cały region. Kto teraz nabierze się na ich "plan dla Śląska"?

Elżbieta Bieńkowska (wicepremier w rządzie Tuska) w nagranej rozmowie z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem zdemaskowała stopień pogardy ekipy Platformy wobec Śląska i górników. Przyznała wówczas wprost i bez ogródek: "Rząd miał w dupie całe górnictwo przez 7 lat!". Dzisiaj Ewa Kopacz ogłasza "plan dla Śląska". Pytanie - dlaczego taki plan powstaje dopiero w ósmym (!) roku rządów jej ekipy i kto miałby się na niego nabrać?

(30/06/2015)

 

     Niewiarygodny tupet Ewy Kopacz: "Nie wydłużyliśmy, tylko zmieniliśmy wiek emerytalny"

Premier Ewa Kopacz podczas wczorajszej wizyty we Władysławowie wykazała się niewiarygodnym wręcz tupetem. Zapytana o operację wydłużenia przez PO i PSL wieku emerytalnego w Polsce odpowiedziała, że jej ekipa wcale go nie wydłużyła, lecz tylko "zmieniła".

(29/06/2015)

 

     Skandal! Rządowy aparat skarbowy przymyka oko na transferowanie gigantycznych dochodów poza polski system podatkowy?

NIK opublikował kolejny miażdżący polskie władze raport. Tym razem okazało się, że nadzorowane przez Ministerstwo Finansów urzędy skarbowe zupełnie nie radzą sobie z transferowaniem gigantycznych dochodów przez zagraniczne podmioty poza polski system podatkowy. W ten sposób z naszego kraju może znikać nawet do 40 mld zł rocznie, co oczywiście powoduje olbrzymie straty podatkowe dla budżetu państwa.

(26/06/2015)

 

     Kiedy Francja zamierza wycofać Caracale, Polska zamierza je kupić

Dowództwo francuskich sił zbrojnych poinformowało, że zamierza zacząć wycofywać z użytkowania helikoptery H225M Caracal i zastępować je nowocześniejszą konstrukcją NH90. Przypomnijmy, że Caracal to stosunkowo stary śmigłowiec, który koncepcyjnie został opracowany w drugiej połowie lat 60 ubiegłego wieku. Tymczasem MON z ministrem Siemoniakiem na czele publicznie przekonuje, że właśnie takich helikopterów polska armia potrzebuje i zamierza w tym celu wydać 13 mld zł zabranych nam w podatkach pieniędzy. 

(26/06/2015)

 

     17,77 zł zasiłku macierzyńskiego miesięcznie?! Czy rząd chce zaoszczędzić na młodych matkach prowadzących działalność?

Kontrowersyjna nowelizacja ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa została przyjęta przez Sejm i Senat. Teraz czeka na podpis prezydenta Komorowskiego. Jakie będą konsekwencje jej wejścia w życie? Kobieta, która prowadzi własną działalność gospodarczą krócej niż 2 lata, jeśli urodzi dziecko otrzyma 17 zł i 77 groszy miesięcznie zasiłku macierzyńskiego. To nie jest żart!

(25/06/2015)

 

     Rząd Platformy i PSL w latach 2008-14 wyprzedał majątek narodowy o łącznej wartości 58,615 mld zł

Jeśli ktoś zapytałby się mnie z czym kojarzy mi się 8-lecie rządów Platformy i PSL-u, to odpowiedziałbym że przede wszystkim ze wzrostem zadłużenia kraju oraz masową wyprzedażą majątku narodowego. W tej drugiej kwestii oficjalne statystyki są porażające. W 2008-2014 władze naszego kraju dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,615 mld zł. 

(25/06/2015)

 

     Najniższa emerytura ma wzrosnąć o 5 zł, a przeciętna o 10 zł - oto propozycje rządu Platformy na 2016 r.

By żyło się lepiej rząd Ewy Kopacz zaproponował, aby podwyżka emerytur w 2016 roku była ustawowa, co jest równoznaczne ze wzrostem o sumę wskaźnika inflacji (obecnie ujemny) oraz 1/5 wskaźnika wzrostu płac. W praktyce oznacza to, że najniższa dopuszczalna emerytura (880 zł) wzrosłaby o 5 zł, a przeciętne świadczenie w wysokości ok. 1,8 tys. zł wzrosło by o całe 10 zł.

(24/06/2015)

 

     Opary absurdu: Rząd najpierw popełnia błąd, a następnie każe płacić poszkodowanym Polakom dodatkowy podatek z tytułu naprawy tego błędu?

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w rządzie Tuska przeforsowało w 2011 roku pomysł zawieszenia emerytur osobom, które - po uzyskaniu emerytalnego uprawnienia - w dopuszczalnym przez prawo formacie nadal były czynne zawodowo. Trybunał Konstytucyjny uznał działanie rządu za niezgodne z Konstytucją i nakazał zwrócić niewypłacone emerytury, co nastąpiło w 2014 roku. Z odsetkami wyszło ponad miliard złotych. Problem w tym, że emeryci otrzymywali należne im pieniądze jednorazowo, w jednym przelewie, przez co spora grupa z nich nagle wpadała w 32 proc. próg podatkowy. W takich okolicznościach, działający z umocowania rządzących, fiskus z przyjemnością pobrał od nich wyższy PIT. 

(24/06/2015)

 

     Ten, kto ukradł 153 mld zł z OFE w celu spłaty zaciągniętych przez siebie długów, nie może wzbudzać zaufania

Platformiane władze z Tuskiem, Rostowskim i Komorowskim na czele dokonały największego w historii Polski skoku na kasę, grabiąc z emerytalnych kont oszczędnościowych należących do Polaków kwotę 153 mld zł. Wielkie wywłaszczenie 16 mln Polaków z ich własnych oszczędności przeszło przez Sejm w ekspresowym tempie. Wszystko po to, aby rząd miał pieniądze na spłatę wygenerowanych przez siebie długów. 

(23/06/2015)

 

     Rząd Ewy Kopacz stał się obiektem kpin i żartów, które obnażyły jego intelektualną pustkę i noworuską pretensjonalność

Racje miał publicysta Łukasz Warzecha, który kilka miesięcy temu stwierdził, że obecny rząd nie będzie realizował żadnego strategicznego planu, bowiem osoba, która stoi na jego czele jest zbyt ograniczona intelektualnie, aby taki plan powziąć, ogarnąć, zrozumieć i realizować. Ewa Kopacz miała jedynie wytrwać do wyborów. I nic więcej.
Nawet jednak to zadanie okazało się być zbyt trudne w realizacji dla byłej kierowniczki szydłowieckiego szpitala.

(23/06/2015)

 

     Establishment umocnił "republikę kolesi" w Polsce. O wszystkim decydują znajomości, korupcja, kumoterstwo i nepotyzm...

W 1995 roku 89 proc. Polaków uważało, że o pozycji społecznej decydują przede wszystkim znajomości. Obecnie uważa tak już 93 proc. z nas. Zamiast zlikwidować "republikę kolesi" obecny establishment tylko ją umocnił. Czas najwyższy pogonić władzę, która bije po oczach patologiami korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu. Czas pokazać czerwoną kartkę tym, którzy własne interesy i korzyści przedkładali ponad interesy społeczeństwa i kraju.

(22/06/2015)

 

     W bankrutującym ZUS-ie znowu wypłacono gigantyczne premie i nagrody. W 2014 roku poszło na ten cel 210 milionów złotych!

Przeciętny pracownik ZUS-u otrzymał w 2014 roku blisko 4,5 tys. zł różnego rodzaju premii i nagród. Szefostwo ZUS-u, uzasadniając konieczność przyznania nagród, wskazało, iż: "Nagrody przyznawane są w drodze uznania za wyróżniające wyniki pracy, sumienność, jakość i terminowość pracy, realizację dodatkowych zadań oraz szczególne zaangażowanie w wykonywane zadania". Przypomnijmy, że w 2014 roku ZUS-owscy urzędnicy mieli w co się dodatkowo angażować. Wszak decyzją rządu PO-PSL przejęli kontrolę nad 153 mld zł naszych oszczędności zgromadzonych w OFE...

(19/06/2015)

 

     Fala anty-polonizmu znowu zalewa niemieckie media? Masowo piszą o "polskich obozach koncentracyjnych"

W zakresie odpowiedzialności za II wojnę światową i zagładę milionów osób, Niemcy zrobią wiele, aby niekorzystną dla siebie narrację maksymalnie zaciemnić lub nawet zacząć kształtować na nowo. Przykładem takiego działania jest świadome stosowanie przez niemieckie media zbitki słów "polski obóz śmierci" na określenie niemieckich obozów zagłady rozlokowanych na terytorium Polski. W tym kontekście ciekawa jest jeszcze jedna sprawa - żadne z mediów za naszą zachodnią granicą nigdy nie podało informacji o "austriackim obozie zagłady" lub "holenderskim obozie koncentracyjnym". Oni "mylą" się tylko w przypadku "polskich" obozów. 

(18/06/2015)

 

     Czy na terytorium Polski trwa cicha wojna, której celem jest trwała depopulacja i wyniszczenie narodu?

Gdybym był okupantem, który chciałby stopniowego unicestwienia polskiego narodu, to przede wszystkim działałbym za pomocą podszywających się za Polaków agentów ze zmienionymi nazwiskami. Za ich pomocą zachęcałbym młodych, zdolnych ludzi do emigracji zagranicę, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe obciążenia fiskalne, przyznawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, wzmacniałbym inwigilację zwykłych obywateli, zmniejszał potencjał armii, likwidował państwowe szkolnictwo, służbę zdrowia oraz skutecznie ograniczałbym do nich dostęp.

(17/06/2015)

 

     Próbując zmieść pod dywan aferę taśmową Kopacz przypomniała aferę hazardową. Nowym ministrem skarbu został "Pikuś, kolega Rysia"

Nominacje na nowych ministrów przyniosły niespodziewany efekt. Ewa Kopacz, usuwając ze swojego gabinetu ludzi skompromitowanych nagraniami w aferze taśmowej, przyjęła jednocześnie człowieka kojarzonego z innym platformianym przekrętem, czyli aferą hazardową. Nowym ministrem Skarbu Państwa został bowiem Andrzej Czerwiński, czyli "Pikuś z Sącza" (cytując stenogramy CBA).

(16/06/2015)

 

     Rząd Ewy Kopacz w I kwartale b.r. dziennie zwiększał zadłużenie naszego kraju o 294 mln zł! Powtarzam - DZIENNIE 294 MLN ZŁ!

Zobowiązania finansowe Polski w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku urosły aż o 26,5 mld zł. To oznacza, że dzienny przyrost długu wyniósł 294 MLN ZŁ! Jeśli takie tempo zostanie utrzymane, to na koniec grudnia możemy się spodziewać absolutnego rekordu pod względem rocznego przyrostu długu.

(25/05/2015)

 

     Dlaczego rząd Kopacz łupi fiskalnie polskie Lasy Państwowe zamiast nałożyć nowe podatki na bogate zagraniczne banki i sieci handlowe?

Zgodnie z decyzją posłów Platformy oraz prezydenta Komorowskiego od przyszłego roku Lasy Państwowe będą musiały odprowadzać do budżetu państwa specjalny podatek w wysokości 2 proc. rocznych przychodów (a nie dochodów!). Powstaje pytanie - dlaczego ekipa rządowa nałożyła tak zabójczy podatek na polskie Lasy, a nie na zagraniczne koncerny telekomunikacyjne czy banki, które co roku drenują z naszego kraju grube miliardy do swoich central we Frankfurcie, Londynie czy Paryżu?

(22/04/2015) 

 

     W ubiegłym roku stocznie w Europie odnotowały 17-procentowy wzrost produkcji. W Polsce ekipa rządowa nakazała je zlikwidować...

W 2014 roku europejskie stocznie przyjęły zlecenia na budowę 350 statków o wartości blisko 37 miliardów dolarów. To oznacza 17-procentowy wzrost produkcji w porównaniu do roku 2013. Tymczasem w Polsce ekipa rządowa - na polecenie Unii Europejskiej - nakazała zlikwidować stocznie w Gdyni i Szczecinie.

(5/02/2015)

 

     PO zatrudniła internetowych trolli płacąc im z naszych pieniędzy, a Kopacz zachęca swoich posłów do uprawiania hejtu przeciwko opozycji

Do mediów wyciekła informacja na temat ustaleń poczynionych podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PO w Jachrance. Premier Ewa Kopacz miała przekazać swoim podwładnym, że Platforma chce "odzyskać internet" i w tym celu zatrudniła 50 sieciowych trolli, którzy zawodowo mają się zajmować krytykowaniem opozycji. Ponadto premier miała poprosić swoich posłów, aby byli bardziej aktywni w sieci i sami zachowywali się jak hejterzy.

(5/06/2015)

 

     Mówiono, że biurem Polskiej Agencji Kosmicznej pokieruje Sławomir Nowak. Ostatecznie stanowisko przypadło handlarce autami z Gdańska

Ekipa Platformy nadal kontynuuje swój marsz w kierunku stworzenia z Polski biurokratyczno- stołkowej krainy. W tym roku na nowe agencje i urzędy, a w konsekwencji - nowe urzędnicze etaty - wydamy o kilkaset milionów złotych więcej niż w roku ubiegłym. Idealnym przykładem takiego działania jest powołana kilka miesięcy temu "Polska Agencja Kosmiczna", której głównym celem ma być "koordynowanie działań" innych instytucji w zakresie badania przestrzeni kosmicznej oraz "usprawnianie dzielenia się wiedzą" dla celów przemysłowych, obronnych i bezpieczeństwa państwa. Właśnie się okazało, że biurem nowej Agencji pokieruje szefowa salonu samochodowego z Gdańska.

(5/06/2015)

 

     Platformianego psucia państwa ciąg dalszy. Chcą zlikwidować Urząd Rzecznika Ubezpieczonych i zastąpić go instytucją pozbawioną realnych uprawnień

Do Sejmu trafił właśnie projekt ustawy o likwidacji posiadającego realne uprawnienia Rzecznika Ubezpieczonych i powołania w jego miejsce posiadającego jedynie "miękkie" kompetencje Rzecznika Finansowego. Inicjatywa procesowana jest jako "projekt poselski", aby uniknąć konsultacji społecznych, a w konsekwencji doprowadzić do przepchnięcia ustawy przez parlament jeszcze do końca czerwca i podpisania jej przez odchodzącego Bronisława Komorowskiego. 

(3/06/2015)

 

     Czy to zrzutka na nowy kontrakt dla Lisa? Mimo panującej deflacji władze zdecydowały się podnieść Polakom abonament aż o 6,5 proc.!

KRRiTV postanowiła, że od 1 stycznia 2016 roku opłata za używanie odbiornika telewizyjnego wyniesie 22,90 zł miesięcznie. To oznacza wzrost o 6,5 proc. w porównaniu ze stawką obowiązującą w tym roku (21,50 zł/m-c). Pojawia się pytanie, czy podwyżka ta jest podyktowana m.in. zrzutką na nowy kontrakty dla rządowego propagandzisty Tomasza Lisa oraz jego żony Hanny Lis? KRRiTV przeczy tym domysłom i twierdzi, że decyzja o wprowadzeniu wyższych stawek wynika z "konieczności zapewnienia stabilności finansowej mediom publicznym w obliczu... coraz niższej ściągalności abonamentu" (sic!).

(3/06/2015)

 

     Buta i arogancja funkcjonariuszy rządowych nie zna granic! Podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł nazywają "populizmem"!

Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik prasowy rządu PO-PSL, w wywiadzie dla TVP Info powiedziała, że postulat zwiększenia kwoty wolnej od podatku dla zwykłych ludzi do wysokości 8 tys. zł jest "populistyczny" i w proponowanym kształcie nie zostanie przyjęty przez platformiane władze. Jestem pewien, że ta arogancja wobec polskiego społeczeństwa skończy się już niebawem fatalnym wynikiem wyborczym...

(2/06/2015) 

 

     Rząd w pośpiechu forsuje zmiany w ustawie o NBP? Czy władza zaczęła realizować "worst case scenario" z rozmowy Belka-Sienkiewicz?

Na pokładzie Platformy Obywatelskiej coraz większa panika. Po kolejnych sondażach dających im poparcie społeczne poniżej 20 procent, rzucili się do zmiany treści kilku ustaw, które mają im zapewnić więcej stanowisk i wpływów w przypadku utraty pełni władzy. Po ustawie o Trybunale Konstytucyjnym rząd, jeszcze przed jesiennymi wyborami chce zmienić ustawę o NBP. Projekt nowelizacji został już zarekomendowany przez Komitet Stały Rady Ministrów, a szef resortu finansów, Mateusz Szczurek, forsuje tempo prac nad ustawą, by jej przyjęcie zmieściło się w kalendarzu obrad parlamentu obecnej kadencji.

(2/06/2015)

 

     "Przyjazne państwo" PO: Rząd chce, aby policja ukarała w tym roku mandatami minimum 1,7 mln kierowców i 420 tys. pieszych!

Wchodząca w skład administracji rządowej Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego sporządziła dokument precyzyjnie określający ilu kierowców i pieszych ma zostać w tym roku ukaranych mandatami. Zgodnie z rządowymi założeniami Policja ma wlepić kierowcom ponad 1,7 mln, a pieszym minimum 420 tys. mandatów. Czy tak ma wyglądać w praktyce "przyjazne państwo"? Czy mandaty mają być rządowym remedium na załatanie powiększającej się dziury budżetowej?

(1/06/2015)

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu