Przegląd wiadomości i opinii

kwiecień 2015

  

     "Bul" w formie: Stwierdził, że jest "pod ogromnym wrażeniem" trzęsienia ziemi w Nepalu. Przy okazji popełnił ortograficzny błąd

Bronisław Komorowski stwierdził wczoraj rano na swoim oficjalnym twitterze, że jest "pod ogromnym wrażeniem katastrofy w Nepalu". Jednocześnie dodał, że trzeba pomocy całego świata dla Nepalczyków, których nazwał z małej litery. Po kilkunastu minutach twit został usunięty, ale - jak powiadają - rękopisy i screeny nie płoną. Jednego możemy być pewni: "Bul" jest w formie.

(30/04/2015)

 

     Rząd oficjalnie przyznaje: koszty obsługi długu będą w tym roku gigantyczne. Pochłoną niemal tyle, ile wszystkie wydatki na armię i obronność

Polityka ciągłego zaciągania nowych i rolowania starych długów przez ekipę Platformy przynosi wymierne efekty. Zgodnie z rządowym dokumentem pt. "Strategia zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2015-2018" w tym roku relacja kosztów obsługi długu Skarbu Państwa do PKB wyniesie 1,8 proc. (tj. ok. 36,6 mld zł). To niemal tyle, ile Polska wyda na wojsko i obronność.

(30/04/2015)

 

     Im głupsze i bardziej skryminalizowane społeczeństwo, tym chętniej popiera w wyborach PO i Komorowskiego? Zobacz kontrowersyjną mapę!

Okazuje się, że im więcej na danym terenie kryminalistów lub osób o niższej inteligencji, tym większe poparcie zyskuje tam w wyborach ekipa Platformy oraz Bronisław Komorowski. Przypadek?

(29/04/2015)

 

     Skandal! Urzędnicy dostali po 400 zł premii za uczestnictwo w spotkaniu wyborczym Komorowskiego!

To, że wiece wyborcze Bronisława Komorowskiego nie cieszą się wielkim zainteresowaniem jego zwolenników (przychodzi na nie więcej jego przeciwników), to już wiemy. Szokujący jest natomiast sposób, w jaki koszaliński magistrat postanowił walczyć o wyższą frekwencję na spotkaniu z "Bulem". Okazało się, że miejscy urzędnicy, którzy pojawili się na spotkaniu wyborczym z obecnym prezydentem dostali od pracodawcy premię w wysokości 400 złotych!

(29/04/2015)

 

     Złodziejskie praktyki, korupcja i nadużycia polityków. To one niszczą potencjał naszego kraju i powodują gigantyczne straty

Przez 26 lat trwania III RP złodziejska sitwa rozkradała w najlepsze nasz kraj, bo w praktyce nie groziła im za to żadna kara. Czerwoni z PRL, cała masa bezpieczniaków, aferzystów, a w ostatnich latach członków Platformy Obywatelskiej - wszyscy oni traktowali Polskę i polskich podatników jak frajerską krowę, którą można doić bez końca. Czas powiedzieć stop. W jaki sposób to zrobić? Niebawem Platforma straci parlamentarną większość, a wówczas będzie można przeforsować zmianę kodeksu karnego zaostrzającą drastycznie kary dla złodziei publicznego majątku i przekręciarzy.

(28/04/2015) 

 

     Komorowski daje sygnał służbom i funkcjonariuszom od liczenia głosów? "Rozstrzygnijmy wybory w pierwszej turze!"

Sztab Komorowskiego zaprezentował wczoraj nowe hasło, pod którym ma prowadzić finał kampanii wyborczej: "Rozstrzygnijmy wybory w pierwszej turze". Czy to sygnał dla służb, podległych sondażowni, prorządowych telewizji i funkcjonariuszy odpowiedzialnych za liczenie głosów, aby dobrze przekręcić wynik wyborów?

(28/04/2015)

 

     Niemcy zrobili rząd Platformy w bambuko!? Sprzedali im stare czołgi z demobilu wraz z trefną amunicją. Rachunek opłacili polscy podatnicy...

Najpierw rząd Platformy zakupił od Niemców z 116 czołgów Leopard 2A5 i 2A4 z demobilu, których średni wiek wynosił około 20 lat. Na tę transakcję poszło 200 mln euro (czyli równowartość 800 mln zł). Następnie podpisano z wielką pompą, przy uczestnictwie Ewy Kopacz i Tomasza Siemoniaka, kontrakt o wartości ok. 240 mln zł na dostarczenie amunicji do kupionych od Niemców czołgów. Cała ta wiązana transakcja o wartości ponad miliarda złotych (czołgi z demobilu + amunicja) może być jednak trefna. Wyszło bowiem, że stare Leopardy z dostarczoną przez Niemców amunicją nie będą w stanie przebić pancerzy rosyjskich czołgów.

(27/04/2015)

 

     Komorowski twierdzi, że Polska przeżywa swój "złoty okres". To dlaczego miliony Polaków emigrują za chlebem zagranicę?

Bronisław Komorowski podczas swojej konwencji wyborczej powiedział, że "żyjemy w złotym okresie dla Polski". Powstaje jednak pytanie - dla kogo jest ten złoty okres? Czy dla zwykłych Polaków, którzy aby związać koniec z końcem często są zmuszeni emigrować za chlebem zagranicę? Czy też dla okrągłostołowych aferzystów, bezpieczniaków z WSI i platformerskiej sitwy żyjącej z przekrętów i rządowych przetargów? Obstawiam, że obecny prezydent miał na myśli tę drugą grupę.

(24/04/2015)

 

     Polacy nadal w czołówce najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Pracujemy o ponad 1/3 dłużej niż Niemcy, a zarabiamy 4-krotnie mniej

W najnowszym rankingu OECD mierzącym liczbę godzin spędzonych w ciągu roku w pracy przez obywateli poszczególnych państw świata, Polska zajęła wysokie 5. miejsce. Przeciętny Polak poświęca pracy 1918 godzin rocznie. Okazuje się, że to o 530 godzin więcej niż wynik przeciętnego Niemca. Mimo to, nasi zachodni sąsiedzi za swoją pracę otrzymują blisko 4-krotnie wyższe pensje. To kolejny dowód na to, że po 26 latach "transformacji" nasz kraj nadal jest Bangladeszem Europy.

(23/04/2015)

 

     Ile miliardów rozkradli w ciągu 26 lat trwania projektu III RP? "Złoty okres" dla układu i złodziejstwa trwa w najlepsze

Począwszy od FOZZ-u, a skończywszy na diagnozie stanu państwa, która wyłania się z zapisów afery taśmowej. Straty naszego kraju wynikające ze złodziejstwa i korupcji układu politycznego można liczyć w setkach miliardów złotych. Oni - zgodnie ze słowami Komorowskiego - przeżywają swój "złoty okres". Okradają nas - podatników - i jeszcze mają czelność prosi o reelekcję.

(23/04/2015)

 

     Dlaczego 2 proc. podatek od PRZYCHODU rządzący nałożyli na Lasy Państwowe, a nie na zagraniczne koncerny drenujące Polskę z kapitału?

Zgodnie z decyzją posłów Platformy oraz prezydenta Komorowskiego od przyszłego roku Lasy Państwowe będą musiały odprowadzać do budżetu państwa specjalny podatek w wysokości 2 proc. rocznych przychodów (a nie dochodów!). Powstaje pytanie - dlaczego ekipa rządowa nałożyła tak zabójczy podatek na polskie Lasy, a nie na zagraniczne koncerny telekomunikacyjne czy banki, które co roku drenują z naszego kraju grube miliardy do swoich central we Frankfurcie, Londynie czy Paryżu?

(22/04/2015)

 

     Szopka jak w Korei Północnej! Specjalnie dla Komorowskiego udawali budowę obwodnicy

Proszę, powiedzcie mi, że to się nie działo naprawdę, że takie rzeczy są możliwe tylko w Korei Północnej, a nie w Polsce w roku 2015! W Inowrocławiu ekipa wynajętych budowlańców specjalnie dla Komorowskiego udawała budowę obwodnicy miasta. Może nawet nie tyle specjalnie dla Komorowskiego, co dla kamer głównych telewizji, by miały co pokazać w wieczornych serwisach informacyjnych.

(22/04/2015)

 

     Dlaczego "średnia krajowa" jest zawyżana? Bo dzięki temu rząd może zgarnąć od Polaków o kilkadziesiąt miliardów więcej w składkach na ZUS!

Zdaniem GUS przeciętny Polak żyje całkiem przyzwoicie, bowiem co miesiąc zarabia nieco ponad 4200 zł brutto. Problem w tym, że tzw. "średnia krajowa" to jedna wielka ściema, a sposób jej ustalania graniczy z manipulacją. Wszystko po to, aby rząd mógł zgarniać od Polaków większe daniny i składki na ZUS.

(21/04/2015)

 

     Komorowski już w 2011 roku mówił o Polakach jako "narodzie sprawców" Holocaustu. Czy stąd wynika jego milczenie w sprawie dyrektora FBI?

Polityka historyczna nigdy nie była mocną stroną ekipy Platformy Obywatelskiej. Dał temu wyraz Bronisław Komorowski, który w 2011 roku stwierdził, że "Naród musiał uznać tę niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą [Holocaustu]". Naród!? Rozumiem, gdyby Komorowski stwierdził tak w kontekście poszczególnych jednostek, ale sformułowanie "naród" jest zdecydowanym nadużyciem, bowiem sugeruje jakoby wszyscy Polacy organizowali obozy zagłady, gazowali i zabijali Żydów, choć w rzeczywistości było zupełnie inaczej.

(21/04/2015)

 

     Unia chce większych pieniędzy od Polski. Coraz więcej przekazujemy do brukselskiego budżetu, a coraz mniej z niego otrzymujemy

Rządowi politycy lubią się chwalić kwotami jakie Polska ma szanse otrzymać z budżetu Unii Europejskiej. Owszem, sumy te robią wrażenie. 
Problem w tym, że są to kwoty "brutto", czyli nie uwzględniają transferu pieniędzy w drugą stronę, to jest składek członkowskich jakie nasz 
kraj musi płacić do wspólnego unijnego budżetu. A z roku na rok są one coraz wyższe.

(20/04/2015)

 

     Leśnicy wycinają lasy na potęgę, bo muszą zebrać na gigantyczny haracz uchwalony przez PO-PSL i zatwierdzony przez Komorowskiego?

Jak Polska długa i szeroka trwa masowa wycinka lasów. Powód? Od przyszłego roku Lasy Państwowe (właściciel większości lasów w Polsce) będą zmuszone odprowadzać do budżetu państwa specjalny podatek w wysokości 2 proc. rocznych przychodów (a nie dochodów!). Prawdopodobnie przyczyniło się to do przyspieszonej i zmasowanej wycinki lasów w celu pozyskania większych wpływów jeszcze w tym roku (na pokrycie przyszłorocznych strat spowodowanych ww. podatkiem). O wprowadzeniu tego dodatkowego fiskalnego obciążenia zdecydowała oczywiście rządowa koalicja PO-PSL, a zatwierdził go swoim podpisem Bronisław Komorowski.

(20/04/2015)

 

     Jeszcze nigdy nie widziałem Komorowskiego tak bredzącego jak wczoraj w Lublinie. Krzyczał jak po spożyciu. Zobacz koniecznie video!

Na wiec poparcia Komorowskiego w Lublinie przyszło więcej jego przeciwników niż jego zwolenników. "Bul" nie wytrzymał, chwycił mikrofon do ręki i zaczął krzyczeć takie farmazony i brednie, jakich jeszcze nie słyszałem! Polecam koniecznie obejrzenie poniższego materiału video. Komorowski rozkręca się szczególnie w drugiej jego części. Sformułowanie o hodowcy kur przejedzie prawdopodobnie do klasyki.

(17/04/2015)

 

     Miłość do WSI, spotkania z ludźmi szkolonymi przez KGB, otoczenie z PZPR - niepokojące powiązania Bronisława Komorowskiego

Czy ktoś może to racjonalnie wyjaśnić: skąd u Bronisława Komorowskiego tak wielka miłość do WSI - dla niektórych przestępczej organizacji, dla innych przybudówki sowieckiej GRU? Dlaczego obecny prezydent spotykał się z ludzmi szkolonymi przez KGB? W jakim celu, już jako głowa państwa, ustanowił jako swoich najbliższych doradców wielu byłych funkcjonariuszy PZPR?

(17/04/2015)

 

     Podatkowy Bul. Dlaczego nie warto ufać człowiekowi, który w ciągu 5 lat aż 21 razy podwyższał podatki

Bronisław Komorowski postanowił podsumować swoją 5-letnią kadencję. Jak można było się spodziewać usłyszeliśmy bardzo wiele pięknych i okrągłych zdań. Nie usłyszeliśmy natomiast nic o największym osiągnięciu prezydenta, które niewątpliwie przejdzie do historii, czyli o zgodzie na 21 podwyżek podatków przekładających się na dziesiątki miliardów złotych zabranych Polakom przez fiskusa. Próżno też było czekać na informacje o skuteczności działania towarzyszy prezydenta rodem z PZPR, którymi w ciągu ostatnich 5 lat skutecznie się obstawił.

(16/04/2015)

 

     Coraz więcej osób musi płacić wyższy podatek dochodowy. To efekt działania rządu, który od 7 lat nie aktualizował progu podatkowego

Rozmawiając o fiskalizmie rządów Platformy Obywatelskiej większość z nas wskazuje na podwyżki podatków i kuriozalnie niską kwotę od PIT. Mało kto jednak wspomina, że ekipa ta dokonała również zamrożenia kwoty progu dochodowego, po przekroczeniu którego zaczynamy płacić wyższy, 32-procentowy podatek. Dzięki temu coraz biedniejsi ludzie płacą coraz większe podatki, a na konta Ministerstwa Finansów wpływają dodatkowe miliardy złotych. By żyło się lepiej! 

(15/04/2015)

 

     Funkcjonariuszka Platformy twierdzi, że obniżenie podatków mogłoby się przyczynić do wzrostu bezrobocia i upadku wielu małych firm

Julia Pitera tłumacząc się w imieniu Platformy i Komorowskiego za ostatnie 5 lat podnoszenia Polakom podatków powiedziała, że gdyby rząd zdecydował się zmniejszyć fiskalne obciążenia, to dziś moglibyśmy mieć do czynienia z "25-procentowym bezrobociem i upadającymi małymi firmami". Pitera w ten sposób nawiązała do słynnej wypowiedzi innej funkcjonariuszki partii władzy - Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - która swego czasu palnęła, że podniesienie składki rentowej może spowodować ożywienie gospodarki, co będzie skutkowało nowymi miejscami pracy.

(15/04/2015)

 

     Polacy to biedny i przepracowany naród, który blisko połowę swoich zarobków oddaje rządowi w podatkach

Nie dość, że blisko 80 proc. Polaków zarabia mniej niż wynosi płaca minimalna na Zachodzie Europy, nie dość, że jesteśmy wiceliderami w całej Unii Europejskiej pod względem ilości czasu poświęcanego na pracę, to jeszcze rząd zabiera nam w podatkach i różnego rodzaju obciążeniach fiskalnych niemal połowę naszych ciężko zarobionych pieniędzy. By żyło się lepiej!?

(14/04/2015)

 

     Komorowski odmawia debaty? Ktoś powinien przynieść do studia jego makietę z napisem "nie pamiętam" i najnormalniej w świecie zadawać mu pytania

Bronisław Komorowski nie tylko unika jak ognia otwartych konferencji prasowych, na których mogłyby paść niewygodne dla niego pytania. Unika również debat z kontrkandydatami. Jego sztab właśnie ogłosił, że nie weźmie udziału w debacie kandydatów na prezydenta organizowanej przez TVP 5 maja. "Bul" prawdopodobnie wystraszył się wizji auto-kompromitacji.

(14/04/2015)

 

     Platforma znowu zepsuła prawo: Zbiurokratyzowali i opodatkowali przydomową sprzedaż produktów rolnych. Czy zrobili to celowo?

Ekipa Platformy czego się nie dotknie to partaczy lub niszczy. Tym razem zepsuli ustawę legalizującą sprzedaż bezpośrednią przetworzonej żywności. W założeniach było tak: Rolnicy i gospodarze mieli mieć prawo do prowadzenia przydomowej sprzedaży wyprodukowanych przez siebie produktów (przetwory, sery, pieczywo, miód itp.). Działalność tego rodzaju miała być nieopodatkowana do wysokości 7 tys. zł rocznie. Platforma odwróciła projekt do góry nogami: Rolnicy będą musieli wszystko ewidencjonować i nawet za sprzedaż w skali mikro odprowadzać do urzędu skarbowego stosowny podatek.

(13/04/2015)

 

     Absurd! Sąd uznał, że za odszkodowanie z tytułu niesłusznie naliczonego podatku trzeba zapłacić... podatek! To jest "Polska racjonalna"?

Kilka lat temu fiskus rozwalił dobrze prosperującą firmę z branży IT żądając zapłaty niesłusznie naliczonego podatku. Po długotrwałej batalii procesowej sąd w końcu przyznał, że doszło do błędu urzędników skarbowych, którzy nieprawidłowo naliczając wysokie podatki doprowadzili do upadłości wspomnianej firmy. Jej właścicielom orzeczono gigantyczne odszkodowanie w wysokości 46 milionów złotych. Problem w tym, że będą musieli od niego odprowadzić podatek. Tak orzekł sąd (sic!).

(13/04/2015)

 

     Estonia kolejnym krajem, który zwiększa kwotę wolną od podatku. Będzie ona ponad 3-krotnie wyższa niż w Polsce

Rządzący Estonią politycy zdecydowali, że podwyższą swoim obywatelom kwotę wolną od podatku do wysokości 2460 euro w skali roku. Tym samym będzie ona ponad 3-krotnie wyższa niż w Polsce, gdzie dwa miesiące temu politycy Platformy Obywatelskiej odrzucili projekt raptem 1-krotnego zwiększenia kwoty wolnej od PIT do poziomu ok. 6500 zł (równowartość 1600 euro). Tłumaczyli to tym, że "zwiększenie kwoty wolnej od podatku pogorszyłoby sytuację obywateli w najtrudniejszej kondycji finansowej"...

(10/04/2015)

 

     PO oszukała miliony Polaków. W sprawie podatków, przyjaznego państwa czy walki z korupcją. Ich nadzieją na utrzymanie władzy jest... Smoleńsk!

Afery, podwyżki podatków, korupcja, biurokracja, nepotyzm, wzrost zadłużenia, masowa emigracja i wyprzedaż resztek majątku narodowego. Pomimo jednoznacznie negatywnej oceny rządów ekipy Platformy nadal mogą oni liczyć na poparcie stosunkowo dużej grupy społeczeństwa. W jaki sposób to robią? Odpowiedź jest prosta. Obóz rządowy co jakiś czas naciska klawisz pt. "Smoleńsk". Póki co, działa on bez zarzutu. Przywołuje Macierewicza i doskonale neutralizuje antyrządowe nastroje. Paradoksalnie to właśnie cykliczne wrzutki na temat Smoleńska są ostatnią nadzieją upadającej Platformy na utrzymanie się przy władzy.

(10/04/2015)

 

     Groszowe koszty utrzymania polskiego pracownika. Nadal jesteśmy "Bangladeszem" Europy

Zgodnie z oficjalnymi danymi GUS aż 80 proc. pracujących Polaków zarabia mniej niż wynosi wysokość minimalnej (podkreślmy to - minimalnej!) pensji w takich krajach jak Francja, Holandia czy Irlandia. Przeciętny Niemiec zarabia blisko 4 razy więcej niż przeciętny Polak. Między innymi przez to Polska jest nadal traktowana przez zagranicznych inwestorów jako taki "Bangladesz" Europy, gdzie ludzie zarabiają grosze, dzięki czemu inwestor może się w łatwy sposób obłowić zyskami.

(9/04/2015)

 

     GUS potwierdza: banki działające na terytorium Polski jeszcze nigdy w historii nie miały tak gigantycznych zysków jak w 2014 roku

Główny Urząd Statystyczny potwierdził w swoim komunikacie, że w 2014 r. zysk brutto sektora bankowego osiągnął pułap 20,3 mld zł, natomiast po uwzględnieniu płaconego urzędom skarbowym podatku dochodowego wyniósł 16,2 mld zł i był najwyższy w historii (wyższy o 7,1 proc. niż w roku 2013). Tak gigantyczne poziomy zyskowności to przede wszystkim efekt łupienia Polaków przez banki wysokimi odsetkami, opłatami i prowizjami.

(9/04/2015)

 

     Setki nowych fotoradarów i wyższe kwoty mandatów, czyli jak rząd znalazł sposób na załatanie powiększającej się dziury budżetowej

Zaczęło się od drastycznej podwyżki wysokości mandatu za zdjęcie z fotoradaru. Następnie Sejm przeforsował niekonstytucyjną zasadę, zgodnie z którą płacić mandat z fotoradaru będzie musiał właściciel pojazdu, a nie ten, kto wykroczenie rzeczywiście popełnił. Wczoraj natomiast pojawiła się informacja o tym, że jeszcze przed wakacjami liczba urządzeń rejestrujących wykroczenia drogowe wzrośnie o 25 proc. Innymi słowy: w imię zwiększenia wpływów do budżetu władza postanowiła przycisnąć kierowców i wzmóc kontrolę państwa nad obywatelami.

(8/04/2015)

 

     Duszna atmosfera III RP: 3 lata więzienia dla vice-szefa największej partii opozycyjnej. 10 tys. zł kary za niewygodne pytanie do prezydenta

Sztandarowym hasłem, pod którym Platforma przejmowała władzę w 2007 roku, było zlikwidowanie tzw. "dusznej atmosfery IV RP". Problem w tym, że sami wprowadzili duszną atmosferę III RP. Objawia się ona milionami podsłuchów, antyobywatelskimi ustawami, ACTA, FACTA, a ostatnio - wyrokiem więzienia dla walczącego z korupcyjnym układem wiceszefa największej partii opozycyjnej oraz nałożeniem kary finansowej dla polityka, który na antenie ogólnopolskiej telewizji śmiał zadać obecnemu prezydentowi niewygodne pytanie. Czy Platforma czerpie wzorce z Białorusi?

(7/04/2015)

 

     Skutki 8 lat rządów ekipy Tuska i Komorowskiego: tylko 17 na 100 Polaków nie myśli o emigracji

Według danych opublikowanych przez sondażownie Millward Brown, już tylko 17 na 100 Polaków nie myśli o emigracji z kraju. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości, że jest to efekt blisko 8 lat nieudolnych rządów ekipy Platformy Obywatelskiej, podczas których patologia goniła patologię, co chwila uchwalane były ustawy utrudniające życie zwykłym ludziom, a "zielonej wyspy" jak nie było tak nie ma.

(7/04/2015)

 

     Bezmiar niesprawiedliwości: Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż kłamstwo lustracyjne sędziego będzie chronione immunitetem!

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wydali wyrok w sprawie obowiązywania immunitetu sędziowskiego w sytuacji dopuszczenia się przez sędziego kłamstwa lustracyjnego. Zdaniem szacownego grona jeśli jakiś sędzia zataił swoją współpracę z komunistycznymi służbami, to będzie chronionym immunitetem! W uzasadnieniu do wyroku napisano, że konsekwencje kłamstwa lustracyjnego "dolegliwie i intensywnie wkraczają w sferę dóbr osobistych", dlatego dany sędzia który dopuścił się takiego kłamstwa od teraz powinien być chroniony immunitetem.

(3/04/2015)

 

     Szef NIK twierdzi, że system wyborczy jest w fatalnym stanie i rekomenduje ręczne liczenie głosów. Czy to już odmęty szaleństwa?

Podczas ostatnich wyborów samorządowych, kiedy niespodziewanym zwycięzcą okazał się być PSL, wybory na prezydentów wygrywali kandydaci, którzy w danej miejscowości w ogóle nie startowali, a ostatecznie doliczono się ponad 5 milionów głosów nieważnych - Bronisław Komorowski grzmiał, że kwestionowanie uczciwości wyborów przeprowadzonych przez PKW to "odmęty szaleństwa". Kilka dni temu szef NIK powiedział, że obecny system wyborczy PKW jest w fatalnym stanie i zarekomendował ręczne liczenie głosów. Czy on też topi się w odmętach szaleństwa?

(3/04/2015)

 

     Rząd Kopacz wydaje więcej pieniędzy podatników na obsługę wygenerowanych przez siebie długów, aniżeli na wojsko i obronność

Obsługa długu krajowego i zagranicznego w 2014 roku pochłonęła 34,4 mld zł. To o blisko 2,5 mld zł więcej niż wszystkie wydatki na armię i 
obronność. Najgorsze jest jednak to, że dług cały czas rośnie w zastraszającym tempie. W ubiegłym roku rząd zadłużył Polaków na kolejne 
74,6 mld zł. Gdyby nie operacja z grabieżą oszczędność zgromadzonych na rachunkach OFE, to całkowite zadłużenie już dawno przekroczyłoby 
bilion złotych!

(2/04/2015)

 

     Pakiet onkologiczny totalną klapą? Zamiast poprawić sytuację chorych rząd zwiększył tylko biurokrację

W liście kierowanym do premier, ministra zdrowia i szefa NFZ wybitni polscy onkolodzy twierdzą, że rozwiązania zawarte w tzw. pakiecie onkologicznym zwiększyły jedynie biurokrację systemu, natomiast nie wpłynęły na jakość diagnostyki i leczenia onkologicznego w naszym kraju. Czy niebawem wyjdzie na jaw, że pakiet onkologiczny był stworzony jedynie na potrzeby rządowej propagandy?

(2/04/2015)

 

     Skandal! Gigantyczna afera w Rządowym Centrum Legislacji w/s ustawy o rajach podatkowych zmieciona pod dywan. Prokuratura umarza śledztwo!

To, co się dzieje pod rządami ekipy Platformy i PSL jest niesamowite! W październiku ubiegłego roku wyszła na jaw gigantyczna afera dotycząca ustawy o rajach podatkowych. Ktoś w Rządowym Centrum Legislacji rozmyślnie i z premedytacją wstrzymał jej publikację w Dzienniku Ustaw. Dzięki tej operacji wiele spółek i koncernów przez dodatkowy okres czasu mogło nie płacić w Polsce podatków, a budżet kraju mógł przez to stracić nawet 3 miliardy złotych. Prokuratura natychmiast wszczęła w tej sprawie śledztwo, by po niespełna pół roku po cichu je umorzyć, nie doszukując się u odpowiedzialnych urzędników "zachowania realizującego znamiona przestępstwa"!!!

(1/04/2015)

 

     Nad Komorowskim zbierają się czarne chmury. WikiLeaks ujawniła kolejne kompromitujące materiały na jego temat

Dla wielu historyków i ekspertów WSI było organizacją przestępczą, tzw. "długim ramieniem Moskwy". Ujawnione przez WikiLeaks notatki agencji wywiadowczej Stratfor potwierdzają niebezpiecznie bliskie relacje obecnego prezydenta tą organizacją.

(1/04/2015)