Przegląd wiadomości i opinii

marzec 2015

  

     Pełne wyniki wyborów samorządowych we Francji były znane po 2 godzinach i 37 minutach. W III RP głosy "liczono" przez tydzień...

W ostatnią niedzielę we Francji odbyły się wybory samorządowe do lokalnych departamentów. Wygrało je ugrupowanie byłego francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego. Dla nas najważniejsza powinna być jednak informacja, że pełne wyniki wyborów były znane po upływie niespełna trzech godzin od momentu zamknięcia lokali wyborczych. Dla porównania: w "Polsce racjonalnej" Bronisława Komorowskiego głosy "liczono" przez tydzień i na ponad 5 milionach kart do głosowania doszukano się głosów nieważnych... 

(31/03/2015)

 

     Min. Zdrowia wycofało refundację leku dla chorych na pewną odmianę czerniaka. Ci żebrzą teraz po rodzinach zmarłych w poszukiwaniu resztek tego preparatu!

Dramatyczne skutki przyniosła kolejna niezrozumiała decyzja Ministerstwa Zdrowia w rządzie Ewy Kopacz. Ekipa ta postanowiła wycofać z refundacji lek stosowany do tej pory u pacjentów z zaawansowanym stadium czerniaka. Doprowadziło to do sytuacji, w której chorzy zaczęli żebrać po rodzinach zmarłych w poszukiwaniu resztek tego preparatu. Polska to obecnie jedyny kraj w Europie, który nie refunduje zakupów tego specyfiku!

(30/03/2015)

  

     W areszcie  nadal  przebywa chłopak, który przyniósł na wiec Komorowskiego krzesło. Prokuratura twierdzi, że to groźny kryminalista

Trzy tygodnie temu policja zatrzymała młodego działacza UPR, który na wiec Komorowskiego przyszedł razem z krzesłem. Okazuje się, że do dzisiaj nie wyszedł wolność. Organy ścigania twierdzą, że aresztowały go nie tylko za przyniesienie krzesła, którym miał dokonać "zamachu" na Komorowskiego. Znalazły się również inne zarzuty.

(29/03/2015)

 

     Tusk pod coraz większym ogniem krytyki. Do wszystkich już dotarło, że to prosty pachołek Angeli Merkel

Nad Donaldem Tuskiem, jako szefem Rady Europejskiej, zbierają się coraz ciemniejsze chmury. Eksperci, dziennikarze i komentatorzy europejskiej sceny politycznej, ale również sami eurokraci nie mają wątpliwości: Były polski premier to niewyraźny pachołek niemieckiej kanclerz, do tego kapryśny i bełkotliwy. Jakby tego było mało - z tygodnia na tydzień krytyka się wzmaga, a stosowana do tej pory taryfa ulgowa dla "człowieka z nowej Unii" powoli przestaje działać.

(27/03/2015)

 

     Urząd skarbowy nałożył na bar mleczny karę w wysokości 1,1 mln zł za... stosowanie przypraw! (sic!) To się nazywa podatkowy stalinizm!

Urząd Skarbowy wlepił właścicielowi baru mlecznego w Słupsku karę w wysokości 1,1 miliona złotych. Powód? - Kucharze do posiłków, których wyprodukowanie jest dotowane pieniędzmi z budżetu państwa, stosowali przyprawy. Zdaniem urzędników skarbowych taka praktyka jest nielegalna i wymaga nałożenia gigantycznej kary finansowej. Czy tak w praktyce ma wyglądać "przyjazne państwo"?

(26/03/2015)

 

     Ekolodzy, czy przekupni ekoterroryści? Dostają odpowiedni przelew i nagle przestają protestować

Coraz więcej "organizacji ekologicznych" protestuje przeciwko realizacji nowych inwestycji infrastrukturalnych czy deweloperskich. Co 
ciekawe - po otrzymaniu odpowiedniego przelewu na konto nagle przestają protestować. Czy to ekolodzy, czy przekupni ekoterroryści?

(26/03/2015)

 

     Chorwacja podniosła kwotę wolną od PIT do równowartości 16800 zł. Kolejny dowód na to, że ekipa PO uprawia w Polsce stalinizm podatkowy

Nie chodzi o to, aby kwota wolna od podatku w Polsce była od razu na poziomie brytyjskim (ok. 62 tys. zł). Chodzi o to, aby nie była na poziomie ubogich krajów trzeciego świata takich jak Mauretania czy Tanzania. Dobry przykład daje rząd zbliżonej nam pod względem rozwoju gospodarczego Chorwacji. Podniósł on swoim obywatelom kwotę wolną od PIT do 31200 HRK, co stanowi równowartość 16800 zł (czyli ponad 5-krotność obowiązujące od 8 lat w Polsce kwoty wolnej od podatku).

(25/03/2015)

 

     Na utrzymanie Bronisława Komorowskiego jako prezydenta wydamy około 180 mln zł więcej niż na Lecha Kaczyńskiego

Okazuje się, że Bronisław Komorowski jako prezydent RP jest bardzo kosztowny. Szacuje się, że jego 5-letnia kadencja będzie kosztowała polskiego podatnika około 875 mln zł. Więcej w Europie wydaje się jedynie na utrzymanie brytyjskiej monarchii, kancelarii prezydenta Włoch oraz Francji. Te dwie ostatnie są jednak o wiele bardziej liczne od kancelarii, w której pracuje Szogun i reszta doradców obecnego prezydenta RP.

(25/03/2015)

 

     Majątek Platformy w ciągu 11 lat jej istnienia wzrósł 460-krotnie. Ciekawe o ile wzrosły majątki czołowych przedstawicieli tej partii?

Na koniec 2002 roku całkowity majątek Platformy Obywatelskiej był szacowany na 140,5 tys. zł. Jedenaście lat później majątek tej partii wzrósł do poziomu 64,7 mln zł. Ciekawy czy prywatne majątki czołowych przedstawicieli tej partii również urosły w tak imponujący sposób? 

(24/03/2015)

 

     Główny wykonawca może opóźniać gazoport w nieskończoność? To efekt spartaczonej przez rząd Tuska umowy

Na ujawnionych przez tygodnik "Wprost" nagraniach Andrzej Parafianowicz (były wiceminister finansów, a od 2013 roku wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych PGNiG) w rozmowie ze Sławomirem Nowakiem (byłym ministrem infrastruktury) stwierdził, że podpisane przez rząd Tuska umowy na realizację terminalu LNG w Świnoujściu są bardzo niekorzystne, bowiem pozwalają wykonawcy bezkarnie opóźniać budowę wspomnianej infrastruktury.

(24/03/2015)

 

     Czy politycy PO chcą utworzyć dla szwajcarskiego banku UBS specjalną strefę ekonomiczną na terenie jednego tylko biurowca w centrum Wrocławia?

Ten przykład dobitnie pokazuje jak politycy Platformy Obywatelskiej służą wielkim bankom i korporacjom zagranicznym kosztem polskiego państwa i polskich podatników. Grupa radnych PO we Wrocławiu postanowiła rozszerzyć "Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną" o niewielki teren w samym centrum Wrocławia, na którym stoi jeden biurowiec. Co ciekawe - w biurowcu tym szwajcarski bank UBS zamierza niebawem otworzyć swoje centrum usług. W praktyce oznacza to, że Helweci wybierając tą lokalizację będą mogli korzystać ze sporych ulg podatkowych. By żyło się im lepiej!

(23/03/2015)

 

     Analiza sobotniego wydania "Faktów" TVN: 68 proc. czasu antenowego przeznaczono na tematy zastępcze, 14 proc. na promocję Komorowskiego

Wydanie "Faktów" TVN z 21 marca niemal w całości było poświęcone tematom zastępczym i promocji Bronisława "Bula" Komorowskiego. Dominowały sprawy całkowicie nieistotne dla losów kraju (zajęły 14 minut, tj. 68 proc. czasu antenowego). Blisko 3 minuty (14 proc. czasu antenowego) poświęcono na promocję "Bula" w materiale zatytułowanym "Młodzi stawiają na Komorowskiego" (sic!). Na tematykę istotną przeznaczono jedynie 18 proc. czasu antenowego (niepełne 4 minuty).

(23/03/2015)

 

     WSI, SKOK-Wołomin i Komorowski. Zapytajmy prezydenta co go łączy ze środowiskiem odpowiedzialnym za defraudacje setek milionów złotych?

Bronisław Komorowski znał się i spotykał z władzami powiązanego ze środowiskiem WSI - SKOK Wołomin, z której nielegalnie wyprowadzono kilkaset milionów złotych (co doprowadziło do jej bankructwa). W tym kontekście warto odnotować, że już we wrześniu 2012 roku Kasa Krajowa SKOK informuję nadzorującą SKOK-i Komisję Nadzoru Finansowego o nieprawidłowościach w SKOK Wołominie. Pytanie dlaczego KNF nie zrobił nic, aby zatrzymać nielegalne wyprowadzanie pieniędzy. Czyżby w sprawę były zamieszane najważniejsze osoby w państwie?

(20/03/2015)

 

     Wlk. Brytania po raz kolejny podnosi kwotę wolną od podatku. W Polskich mediach całkowite embargo informacyjne na ten temat

Rząd brytyjski zdecydował, że od przyszłego roku kwota wolna od podatku dochodowego będzie wynosić £10.800,00 co stanowi równowartość ok. 62.000,00 zł. Główne media w Polsce całkowicie zignorowały tę niewygodną dla rządu Platformy i PSL-u informację.

(20/03/2015)

 

     PO chce wprowadzić niekonsty- tucyjne przepisy? Mandat z fotoradaru ma płacić właściciel pojazdu, a nie ten kto pojazdem prowadził

Platforma po raz kolejny udowadnia, że ma głęboko w d... obowiązujący w Polsce porządek prawny. Aby zwiększyć przychody budżetowe posłowie tej partii chcą, aby mandat z fotoradaru był każdorazowo płacony przez właściciela pojazdu, a nie przez osobę, która rzeczywiście dopuściła się wykroczenia. Problem w tym, że takie rozwiązanie jest sprzeczne z Konstytucją i już raz zostało zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny.

(19/03/2015)

 

     Niewolnicza rzeczywistość III RP: Praca jest, ale na umowę-zlecenie za max. 1200 zł miesięcznie

Polska ma najwyższy spośród wszystkich państw należących do Unii Europejskiej odsetek osób zatrudnionych na podstawie umów czasowych i śmieciowych (zlecenia). Zdaniem Eurostatu wskaźnik ten dla naszego kraju wynosi aż 27,1 proc., podczas gdy średnia dla całej UE jedynie 13,8 proc. Jeśli do tego uwzględnić fakt, że przeciętny pracownik zarabia w Polsce około 4 razy mniej niż na Zachodzie, a do tego pracuje średnio o 1/4 dłużej, to mamy prawdziwy obraz platformianej "zielonej wyspy".

(19/03/2015)

 

     Złodziejskie państwo Platformy znowu podnosi podatki. By żyło się lepiej!

Fiskalnego wzmożenia państwa przeciwko obywatelom pod rządami Platformy Obywatelskiej końca nie widać. ZUS opublikował właśnie komunikat, z którego wynika, że zmienia na niekorzyść firm wykładnię przepisów o obowiązku opłacania składek na Fundusz Pracy. W konsekwencji jeżeli przedsiębiorcy nie wpłacą składek do Funduszu Pracy za swoich zleceniobiorców już za obecny miesiąc, grozi im kontrola i przymusowe ściągnięcie należności wraz z odsetkami. Co istotne - decyzja ZUS-u została podjęta po uzyskaniu akceptacji ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. By żyło się lepiej!

(18/03/2015)

 

     Polskie SKOK-i to przede wszystkim śmiertelne zagrożenie dla zagranicznych banków. Nie dajmy się zwieść rządowej propagandzie!

SKOK-i to świetna przeciwwaga dla banków. Poza tym mają polski kapitał. Ich krytyka przez rządowe media - tylko dlatego, że władze jednego z nich (powiązane ze środowiskiem WSI - podkreślmy) dokonywały przekrętów, które przyczyniły się do jego bankructwa - jest histeryczna i może doprowadzić upadku całego sektora spółdzielczych kas. Z takiego scenariusza najbardziej cieszyłyby się... zagraniczne banki.

(18/03/2015)

 

     Czy wrzutka dot. in vitro i konwencji o przemocy miała odwrócić uwagę od korupcji, przekrętów oraz nowych ustaleń w/s afery taśmowej?

Zastanawiające, że rządzący naszym krajem politycy zdecydowali się odpalić temat in vitro oraz konwencji o przemocy akurat teraz, kiedy kolejni przedstawiciele Platformy są zatrzymywani za korupcję, prominentny działacz PO z Gdańska - Paweł A. - usłyszał prokuratorskie zarzuty w związku z ukrywaniem swojego majątku, a z organów ścigania wyciekają coraz mocniej obciążające ekipę rządową materiały w sprawie afery taśmowej. 

(17/03/2015)

 

     Kim jest Donald Tusk w Brukseli? Odpowiedź brzmi: nikim

Niewyraźny, niewidoczny, mglisty, bełkotliwy. Mimo zajmowania eksponowanego stanowiska jego głosu nie słychać, a twarzy nie widać. Nie ma własnego zdania. Będąc "sekretarzem kanclerz Niemiec" nieustannie czeka na dyspozycje Angeli Merkel - z takimi ocenami można się spotkać po pierwszym półroczu urzędowania Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Czy Tusk w Brukseli jest nikim?

(17/03/2015)

 

     Nieopublikowane taśmy to prawdziwa bomba, która zmiecie z powierzchni ziemi cały platformiany układ

Dziennikarze tygodnika "Do Rzeczy" ujawnili notatkę Centralnego Biura Śledczego z akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. Wynika z niej, że istnieje jeszcze mnóstwo nieopublikowanych nagrań poważnie obciążających obecną ekipę rządową. Wśród nieujawnionych materiałów ma być m.in. rozmowa Jana Kulczyka z Pawłem Grasiem. Najbogatszy Polak miał ustalać z prawą ręką Tuska kwestie dotyczące przejęcia państwowego giganta chemicznego CIECH S.A. na warunkach dogodnych dla Kulczyka.

(16/03/2015)

 

     Odlot przedstawicielki władzy - twierdzi, że zarobki w Polsce i na Zachodzie Europy są na podobnym poziomie (sic!)

Rozzuchwaleni fikcyjnymi wynikami sondaży rządowego CBOS-u politycy Platformy Obywatelskiej tracą kontakt z rzeczywistością. Posłanka tej partii Joanna Fabisiak przekonuje, że zarobki na zachodzie Europy i w Polsce są na bardzo podobnym poziomie. Jednym słowem - odlot!

(14/03/2015)

 

     Ochroniarze powalają na ziemię i kneblują usta człowiekowi protestującemu przeciwko wizycie Komorowskiego. "Zgoda buduje"?

Czy podczas spotkania w Rzeszowie doszło do skandalu z udziałem prywatnych ochroniarzy wynajętych przez "Bula"? Przeciwko tej wizycie w 
dalszej odległości od Komorowskiego protestowała jedna osoba. Nagle podbiegło kilku mężczyzn, którzy powalili protestującego na ziemię i 
zakleili usta taśmą. Czy tak ma wyglądać realizacja postulatu "Zgoda buduje"?!

(14/03/2015)

 

     Kolejny polityk Platformy zatrzymany za przyjęcie gigantycznej łapówki. Tymczasem CBOS daje nowy sondaż, w którym PO ma już 46 proc. poparcia!

Polityk Platformy Łukasz K. - członek zarządu struktur tej partii w Piasecznie - został wczoraj zatrzymany przez CBA za przyjęcie 150 tys. zł łapówki od izraelskiego biznesmena Mosze T. Ponadto chciał dodatkowych 450 tys. zł. Tymczasem CBOS daje nowy sondaż, w którym PO notuje wzrost o 8 pp. i obecnie ma już 46 procentowe poparcie. Rzeczywistość równoległa...?

(13/03/2015)

 

     W Czechach tylko jedno miasto powyżej 10 tys. mieszkańców nie jest połączone z siecią kolejową. W Polsce takich miast jest już 100

Z raportu przygotowanego przez Centrum Zrównoważonego Transportu wynika, że na Węgrzech jest 6 miast pow. 10 tys. mieszkańców, które nie są połączone z siecią kolejową. W Austrii takich miast jest 5. W Czechach tylko jedno miasto nie ma połączenia kolejowego. W Polsce takich miast jest już 100, z czego aż 7 liczy ponad 50 tys. mieszkańców! Czy tak ma wyglądać platformerski "skok cywilizacyjny"? 

(13/03/2015)

 

     Skandal w Aleksandrowie Kujawskim. Dzieci ze szkoły zabrane na wiec poparcia Komorowskiego. Miały robić "Bulowi" jako radosne tło?

Do ohydnego zachowania władzy doszło wczoraj w Aleksandrowie Kujawskim. W ramach prowadzonej kampanii wyborczej przyjechał tam Bronisław Komorowski. Problem w tym, że na wiec poparcia nakazano ściągnąć ze szkół i przedszkoli małe dzieci, którym wręczono banery "#popieramKomorowskiego" oraz plakaty i ulotki z jego wizerunkiem. Dzieci te następnie wykorzystano przez sztab "Bula" do stworzenia filmu promocyjnego, który trafił na oficjalny kanał YouTube Komorowskiego.

(12/03/2015)

 

     Premie doradców Komorowskiego utajnione. Czyżby "Bul" bał się ujawnić informacje o gigantycznych dodatkach dla swoich "szogunów" tuż przed wyborami?

Dziennikarze tygodnika "Do Rzeczy" chcieli się dowiedzieć jakie premie otrzymują doradcy prezydenta Komorowskiego. Chodziło m.in. o Tomasza Nałęcza, Romana Kuźniara czy Henryka Wujca. W tym celu wysłali do Kancelarii Prezydenta oficjalne zapytanie. Kancelaria odmówiła jednak udzielenia informacji, a tym samym złamała ustawę o dostępnie do informacji publicznej (organy władzy mają obowiązek ujawnić ile zarabiają osoby pełniące funkcje publiczne, które są opłacane z pieniędzy podatników). Czyżby informacja o gigantycznych dodatkach finansowych dla ludzi z otoczenia prezydenta mogłaby zostać 10 maja źle odebrana przez wyborców?

(12/03/2015)

 

     Rząd zamiast reformować woli kraść i podnosić podatki

Co roku na wypłatę bieżących rent i emerytur brakuje coraz większej ilości pieniędzy. W ubiegłym roku zabrakło na ten cel 34 mld zł. W tym, według szacunków ZUS, kwota ta może urosnąć nawet do ponad 60 mld zł. Rząd pokrywa ten deficyt z budżetu centralnego, co w krótkiej perspektywie może się przyczynić do bankructwa całego państwa. Bez głębokich reform Polskę czeka kataklizm finansowy, tymczasem remedium jakie proponuje Platforma to... wyższe podatki i grabież oszczędności Polaków.

(11/03/2015)

 

     Rząd znowu grzeje temat in vitro (news dnia), tymczasem Rosja wypowiedziała traktat o zbrojeniach konwencjonalnych (w mediach cisza)

Rząd Platoformy znowu (po raz 20-ty...) zaczął grzać kwestie in vitro, bo wie że temat ten będzie grzał do czerwoności lemingów i zajmie "prime time" we wszystkich serwisach informacyjnych telewizji mainstreamowych. Tymczasem inne sprawy istotne dla funkcjonowania całego państwa leżą. Rząd nie ma strategii w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, bezpieczeństwa militarnego czy polityki międzynarodowej, a to te kwestie - a nie in vitro - mogą przesądzić o "być albo nie być" naszego kraju w ciągu najbliższych kilku lat.

(11/03/2015)

 

     Komorowski twierdzi, że Polska przeżywa swój "złoty okres". To dlaczego miliony Polaków emigrują za chlebem zagranicę?

Bronisław Komorowski podczas swojej sobotniej konwencji wyborczej powiedział, że "żyjemy w złotym okresie dla Polski". Powstaje jednak pytanie - dla kogo jest ten złoty okres? Czy dla zwykłych Polaków, którzy aby związać koniec z końcem często są zmuszeni emigrować za chlebem zagranicę? Czy też dla okrągłostołowych aferzystów, bezpieczniaków z WSI i platformerskiej sitwy żyjącej z przekrętów i rządowych przetargów? Obstawiam, że obecny prezydent miał na myśli tą drugą grupę.

(10/03/2015)

 

     Demografia przyczyni się do bankructwa całego państwa w ciągu 5-7 lat. Ratunkiem może się okazać... kontrolowana imigracja Ukraińców

Zgodnie z oficjalnymi danymi ZUS w tym roku na bieżącą wypłatę rent i emerytur może zabraknąć nawet 61,5 miliardów złotych! Deficyt ten będzie musiał być pokryty przez rząd pieniędzmi podatników, powodując tym samym paraliż wydatków państwa w innych dziedzinach, takich jak służba zdrowia czy obronność. Niestety z roku na rok będzie coraz gorzej, bowiem liczba osób uprawnionych do pobierania świadczeń emerytalno-rentowych będzie rosnąć, a liczba osób czynnych zawodowo - spadać. Ratunkiem może być głęboka reforma finansów państwa powiązana z ograniczeniem wypływu kapitału poza granice Polski lub... kontrolowana imigracja Ukraińców w wieku produkcyjnym.

(10/03/2015)

 

     Była członkini PZPR, a obecnie europosłanka z ramienia PO, jest przerażona podstawowymi mechanizmami demokracji?

Danutę Hübner - byłą komuszkę (w latach 1970 - 1987 należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej), a obecnie europosłankę wybraną z ramienia Platformy Obywatelskiej - przeraża to, że prawie każdy może dziś być, jeśli nie prezydentem, to przynajmniej kandydatem na prezydenta. Akurat o tym, że każdy może zostać prezydentem najlepiej świadczy przykład obecnego prezydenta, tak więc nie wiem czy tą wypowiedzią przypadkiem nie uderzyła w osobę "Bula", którą zamierza poprzeć w najbliższych wyborach prezydenckich. 

(9/03/2015)

 

     Komorowski wygwizdany na Podhalu i w Krakowie. Media rządowe starają się przemilczeć ten temat

Wiece Bronisława Komorowskiego coraz bardziej zaczynają się upodabniać do happeningów, na których jego przeciwnicy przypominają mu kompromitujące wpadki oraz nietrafione decyzje (a było ich sporo). Poza tym, jeśli ktoś przez 5 lat budował swój wizerunek w mediach pozując na gościa, który dzielnie pilnuje żyrandola w Belwederze, to trudno oczekiwać gromkich i spontanicznych oklasków.

(9/03/2015)

 

     Platforma jest tak samo obywatelska jak obywatelska była milicja

Nasza ukochana władza obywatelska mieli równo obywatelskie projekty: 2 mln podpisów pod wnioskiem o referendum w/s wieku emerytalnego. 1,6 mln podpisów pod wnioskiem w/s zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków. 1 mln podpisów pod wnioskiem o referendum w/s JOW. 

(7/03/2015)

 

     Polacy płacą rocznie o 4,4 mld zł więcej podatku VAT, bo rząd nie chce przywrócić jego poprzednich stawek

Wprowadzając z początkiem 2011 roku podwyższone stawki VAT (8 i 23 proc.) rząd Tuska obiecał Polakom, że przywróci normalne stawki (7 i 22 proc.) z początkiem 2014 roku. Obietnicy tej oczywiście nie dotrzymał i zgodnie z przyjętym pod koniec 2013 roku rozporządzeniem podwyższone stawki podatku VAT będą obowiązywał aż do 2016 roku włącznie. To oznacza, że każdego roku podatnicy muszą dopłacać dodatkowe 4,4 mld zł. By żyło się lepiej!

(6/03/2015)

 

     Posłowie chcą dla siebie rekordowo długich wakacji?

Zanosi się, że posłowie obecnej kadencji zakończą swoje prace w Sejmie już na początku sierpnia. Wybory dopiero w połowie października, a to oznacza rekordowo długie wakacje dla posłów i jeszcze dłuższą przerwę w pracach legislasyjnych i działalności polskiego parlamentu. Mimo to, poselskie pensje będą wypłacane normalnie.

(6/03/2015)

 

     PO mieli 1,6 mln podpisów poparcia pod inicjatywami obywatelskimi, a Elbanowskich nazywa "szkodnikami rozwalającymi edukację w Polsce"

Ligia Krajewska, posłanka Platformy Obywatelskiej, zarzuciła Karolinie Elbanowskiej - współzałożycielce ruchu społecznego, który zebrał ponad 1,6 mln podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw w sprawie 6-latków - że jest "szkodnikiem, który rozwala edukację w Polsce". Pani Ligio - jedynymi szkodnikami to jesteście wy, przedstawiciele PO. Zgodnie z waszym tokiem myślenia, to pacjenci demontują służbę zdrowia, emeryci demolują system emerytalny, a Elbanowscy rozwalają edukację. Żeby było śmieszniej oszukujecie zwykłych wyborców dopisując do nazwy swojej partii, że jest "obywatelska"...

(5/03/2015)

 

     Zobacz, których obietnic rząd PO-PSL nigdy nie zrealizował

Obniżenie podatków, wprowadzenie podatku liniowego, walka z nadmiernym zadłużeniem kraju, zmniejszenie biurokracji czy likwidacja abonamentu - to tylko kilka (z długiej listy) obietnic rządu PO-PSL, które nigdy nie zostały zrealizowane. Mimo jawnych kłamstw ekipa ta pozostaje u władzy już ósmy rok z rzędu. Czy to możliwe, że wspomniani oszuści zostaną wybrani na kolejną kadencję i będą nami rządzili łącznie aż 12 lat?

(5/03/2015)

  

     Podwyżki emerytur najkorzyst- niejsze dla komunistycznych zbrodniarzy. Dostaną o 60-70 proc. więcej niż zwykli emeryci

W ubiegłym roku ekipa PO-PSL postanowiła, że przeciętny polski emeryt otrzyma 36 zł brutto podwyżki. Co do zasady miało być równo i sprawiedliwie. Okazało się jednak, że będą wyjątki. Kolaboranci i zbrodniarze komunistyczni, pobierający od państwa gigantyczne emerytury "resortowe", otrzymają niemal dwukrotnie większe podwyżki niż przeciętny polski emeryt. Oto istota III RP...

(4/03/2015)

 

     Platformiane państwo znowu zdało egzamin, czyli klapa nowego systemu. W urzędach stanu cywilnego zapanował paraliż

Pracownicy urzędów stanu cywilnego mieli rację. System "Źródło", który miał obsługiwać USC w całej Polsce, okazał się być klapą. W urzędach zapanował paraliż. Nie można zarejestrować urodzin, zgonu czy nadać numeru PESEL. Interesanci są odsyłanie z kwitkiem do domów. No cóż... to chyba taka platformiana norma, że nic nie działa w terminie jak należy. 

(3/03/2015)

 

     Atomowy absurd: od 5 lat władze nie potrafią wybrać lokalizacji dla elektrowni jądrowej. Nieudolność czy celowe działanie?

Elektrownia atomowa, kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju inwestycja, według pierwotnych planów rządu Tuska miała powstać około 2020 roku. Później termin jej ukończenia przesunięto na 2025 rok. Obecnie nie wiadomo czy powstanie kiedykolwiek. Władze naszego kraju od 5 lat nie potrafią nawet wybrać jej lokalizacji, a co dopiero wziąć się za budowę. Mimo to misie zasiadający w zarządach specjalnie utworzonych spółek biorą poważne pieniądze. By żyło im się lepiej! W imię niekompetencji i kumoterstwa!

(3/03/2015)

 

     Kolejna wpadka Komorowskiego? Zaapelował o pamięć dla... ofiar Żołnierzy Wyklętych (sic!). Czy chodziło mu o sowieckich okupantów?

Prawie każde publiczne wystąpienie Bronisława "Bula" Komorowskiego, kiedy nie czyta przemówienia z kartki, kończy się jakąś wpadką lub kompromitacją. Nie inaczej było wczoraj, podczas oficjalnych obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. W trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim Komorowski zaapelował o pamięć dla... ofiar Żołnierzy Wyklętych. Warto podkreślić, że ofiarami Wyklętych byli najczęściej sowieccy okupanci lub współpracujące z nimi kanalie z MBP/KBW/PPR. Czy to zatem jakiś ukłon w stronę post-stalinowskiego elektoratu? Niestety w przypadku naczelnego obrońcy WSI niczego nie możemy być pewni.

(2/03/2015)

 

     Obywatele nie odpuszczają Platformie. Do Sejmu po raz kolejny wpłynęło kilkaset tys. podpisów w sprawie 6-latków

W najbliższą środę w Sejmie odbędzie się I czytanie obywatelskiego projektu ustawy, zgodnie z którym rodzice będą mogli wybierać czy chcą wysłać swoje dziecko do szkoły w wieku 6 czy 7 lat. Zakładam, że posłowie rządzącego ugrupowania znowu wyrzucą ten projekt do kosza. Powstaje pytanie - czy partia, która z premedytacją niszczy obywatelskie inicjatywy podpisane przez miliony osób, może się określać jako "obywatelska"? Czy indolencja i niechęć do obywatelskich projektów, którą otwarcie przejawiają posłowie Platformy, nie powinna spowodować odebrania tej partii dopisku "obywatelska"? Przecież on tylko wprowadza wyborców w błąd.

(2/03/2015)