Przegląd wiadomości i opinii

luty 2015

  

     Niemec za roczną średnią pensję kupi dwa i pół nowego VW Golfa. Polak - jedynie 2/3

Za skumulowane 12-miesięczne wynagrodzenie statystyczny Niemiec kupi dwa i pół nowego VW Golfa. Za skumulowane 12-miesięczne wynagrodzenie statystyczny Polak kupi jedynie 2/3 nowego VW Golfa. To wystarczający powód, aby przeciwstawić się najnowszemu pomysłowi Platformy Obywatelskiej, zgodnie z którym władze lokalne będą mogły zakazać wjazdu do centrów największych miast w Polsce samochodom, których wiek przekracza 10 lat.

(28/02/2015)

 

     Stary aktyw partyjny za pieniądze podatników popiera "Bula" Komorowskiego. Wizerunkowo nie może to wyglądać gorzej

Sztab Bronisława "Bula" Komorowskiego zrobił 2 minutowy spot wyborczy, na którym można zasnąć po około 30 sekundach. Jakby tego było mało zgromadził się na nim za pieniądze podatników stary aktyw partyjny wybrany podczas ostatnich wyborów samorządowych, które przebiegły w atmosferze skandalu. Wizerunkowo, to już chyba nie może wyglądać gorzej.

(27/02/2015)

 

     Żarówkowy spisek? Pod pozorem ochrony środowiska ktoś drenuje z nas gigantyczne pieniądze?

Eurokraci z Brukseli, pod rzekomym pozorem ochrony środowiska, narzucili nam obowiązek używania drogich świetlówek zamiast tradycyjnych żarówek. Efekt jest taki, że znacząco wzrosły dochody firm produkujących świetlówki. Jeśli zaś chodzi o ochronę środowiska, to zdania są mocno podzielone.

(26/02/2015)

 

     Sąd Najwyższy łaskawy dla PSL-u. Koalicjant Platformy jednak nie straci subwencji budżetowych

Sędziowie z Sądu Najwyższego uwzględnili skargę PSL na decyzje PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego tej partii za 2013 rok. Tym samym podający się za "ludowców" politycy nie stracą prawa do wielomilionowych subwencji wypłacanych z budżetu państwa.

(26/02/2015)

 

     Czy połowa dzisiejszych 30-latków otrzyma minimalną (głodową) emeryturę? Prezes ZUS odpowiada: "Powinni sobie dodatkowo odkładać"

Według szacunków około połowy dzisiejszych 30-latków po zakończeniu życia zawodowego w wieku 73 lat (to, że wiek emerytalny zostanie jeszcze podniesiony jest niemal pewne) będzie otrzymywało jedynie tzw. minimalną emeryturę. W praktyce może to oznaczać, że będą oni przymierali z głodu. Co na to prezes ZUS? Rozbrajająco stwierdza, że "Polacy powinni sobie dodatkowo odkładać". A co jeżeli na "dodatkowe odkładanie" nie mają pieniędzy?

(25/02/2015)

 

     Do Prokuratury Generalnej trafiło zawiadomienie w sprawie rzekomego prania pieniędzy w ITI?

Bloger i publicysta miesięcznika "Uważam Rze" - Stanislas Balcerac - twierdzi, że skierował do Prokuratury Generalnej "zawiadomienie w sprawie procederu prania pieniędzy w spółce ITI Holdings S.A. w latach 1989 - 1992". Zdaniem blogera flagowy okręt ITI, czyli telewizja TVN, ma "kryminalny kapitał założycielski", bowiem na konta spółki należącej do Wejcherta, Waltera i Valsangiacomo miały wpływać pieniądze niewiadomego pochodzenia.

(25/02/2015)

  

     Wyciekła tajna notatka ze spotkania dyrektorów izb skarbowych z szefostwem Ministerstwa Finansów. Polacy mają płacić więcej podatków!

Zgodnie z treścią tajnej notatki powstałej po spotkaniu dyrektorów izb skarbowych z szefostwem Ministerstwa Finansów, aparat podatkowy rządu w 2015 roku ma być jeszcze bardziej opresyjny. Urzędnicy mają zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowej Polaków - "nie ma być kontroli w celach prewencyjnych. Kontrole podatkowe mają przynosić wpływy do budżetu". Czy tak ma wyglądać realizacja platformianego postulatu "przyjaznego państwa"??!

(24/02/2015)

 

     Aktywność poselska Bronisława "Bula" Komorowskiego w latach 1997-2010 (14 lat): 1 interpelacja. 1 zapytanie

Komorowski, zanim został pełniącym obowiązki prezydenta RP, przez 14 lat zasiadał w ławach poselskich polskiego parlamentu. Okazuje się, że w tym czasie prowadził raczej uśpiony tryb pracy. W ciągu czterech kadencji złożył 1 interpelację i 1 zapytanie poselskie. 

(24/02/2015)

 

     Platformiana władza dba o weteranów: dodatek kombatancki wzrośnie o... 1,40 zł. By żyło się lepiej!

Ekipa z PO-PSL jawnie kpi z kombatantów i inwalidów wojennych. Weterani i bohaterowie walk o wolną Polskę za swoje poświęcenie dla Ojczyzny - często okupione trwałym kalectwem - otrzymują w III RP groszowe wsparcie. W tym roku władza postanowiła im pomóc poprzez podwyższenie kwoty dodatku kombatanckiego. Urośnie on o całe... 1,40 zł brutto!

(23/02/2015)

  

     Miliony na pensje dla platformersów. Politycy partii władzy biorą zarządy i rady nadzorcze spółek energetycznych

Jednym z efektów kontrolowania władzy przez ekipę Platformy Obywatelskiej jest obsadzanie partyjnymi towarzyszami intratnych stanowisk w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Na pensje dla tych osób trzeba przeznaczać co roku grube miliony złotych. Przynajmniej dla niektórych hasło wyborcze "By żyło się lepiej" ma zastosowanie.

(23/02/2015)

 

     ZUS-Gate: Kopacz nadal nie chce ujawnić tajnego raportu. CBA składa zawiadomienie do prokuratury. Szef ZUS podaje się do dymisji

Kancelaria premier Ewy Kopacz wciąż odmawia ujawnienia opinii publicznej raportu z kontroli w ZUS dotyczącej informatyzacji Zakładu w latach 2008-13. Prawdopodobnie sama myśl o tym, że przekręty i nieprawidłowości z okresu rządów PO-PSL mogłyby zostać oficjalnie ujawnione, jest przyczyną rządowego paraliżu informacyjnego w tej kwestii. Sprawa zaczęła jednak wymykać się spod kontroli. CBA doniosło do prokuratury, że w ZUS-ie mogło dojść do przestępstw w związku z informatyzacją. Niemal w tym samym czasie do dymisji podał się szef ZUS-u Zbigniew Derdziuk. 

(20/02/2015)

 

     Skandal! Posłanka Platformy sponsoruje swoje wakacje w SPA z pieniędzy zabranych podatnikom! By żyło się lepiej... władzy!

Szczecińska posłanka PO Renata Zaremba pojechała na pięć dni do czterogwiazdkowego hotelu SPA w Kudowie-Zdroju. Za pobyt w tym hotelu (2256 zł) zapłacili podatnicy, bowiem pani poseł postanowiła rozliczyć rachunek w ramach ryczałtu, jaki przysługuje parlamentarzystom za noclegi w hotelach podczas podróży służbowych. Problem w tym, że trudno nazwać "podróżą służbową" pobyt w luksusowym hotelu SPA w Sudetach w środku sejmowych wakacji (5-9 sierpnia). By żyło się lepiej... platformianej władzy!

(20/02/2015)

 

     Alarmujące dane Eurostatu: Polska innowacyjną pustynią! Jesteśmy daleko za Czechami i Węgrami

Aby mogło powstać silne państwo potrzeba dobrze rozwiniętej gospodarki opartej na innowacyjności. Niestety w naszym kraju rządzący myślą zupełnie w innych kategoriach. Zamiast fabryk i parków technologicznych budują aquaparki i orliki. Ma to bezpośrednie przełożenie na przychody osiągane dzięki tworzeniu zaawansowanych technologicznie produktów, które w naszym kraju są niższe, aniżeli w znacznie mniejszych od Polski Czechach czy Węgrzech. 

(19/02/2015)

 

     Czy ucieczka Tuska na brukselską synekurę była nagrodą za zrobienie z Polski wasala Niemiec?

Donald Tusk żyje sobie jak prawdziwy "król" Europy. Dostaje gigantyczną pensję i za nic nie odpowiada. Jedyne co musi, to być gotowy na telefon od Angeli Merkel z nowymi wytycznymi. W tym samym czasie Polska przestała cokolwiek znaczyć na arenie międzynarodowej. Wstawienie na miejsce szefa MSZ Grzegorza Schetyny symbolicznie tylko potwierdziło, że my już nie prowadzimy jakiejkolwiek polityki zagranicznej. Płyniemy z nurtem wytyczanym w Berlinie i korygowanym w Moskwie.

(19/02/2015)

 

     Coraz więcej ludzi zarabia coraz mniej. Ale według GUS średnia krajowa i tak jest bliska 4 tys. zł

Zgodnie z najnowszym odczytem GUS przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw (zatrudniających minimum 10 osób) wynosi 3942,78 zł brutto. Jednocześnie w okresie rządów PO-PSL dwukrotnie wzrosła liczba osób otrzymujących za swoją pracę jedynie pensję minimalną.

(18/02/2015)

 

     Osłabianie i likwidacja potencjału polskiej armii przez Platformę zachęca Putina do podjęcia coraz śmielszych działań

Od czasu przejęcia władzy pod koniec 2007 roku ekipa Platformy wycofała się z koncepcji budowy armii obrony terytorialnej, ograniczała wydatki na obronność, przekładała w nieokreśloną przyszłość modernizację i zakup broni o charakterze strategicznym oraz podjęła decyzję o zwolnieniu ze służby wojskowej w ciągu najbliższych kilku lat większości żołnierzy frontowych. Jakby tego było mało szkoleni w latach 80-tych w Moskwie doradcy Komorowskiego wymyślili strategię zgodnie z którą to Rosja - a nie NATO - powinna być gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Niestety osłabianie i likwidacja potencjału polskich sił zbrojnych przez polityków Platformy tylko zachęca Putina do podjęcia coraz śmielszych działań w naszej części Europy. Dzisiaj Ukraina, jutro kraje bałtyckie i Polska?

(18/02/2015)

 

     Ewa Kopacz mówi do urzędników w roku wyborczym: "Myślę, że znajdą się pieniądze aby podwyższyć wasze płace"

Premier Kopacz uczestniczyła wczoraj w jubileuszu 95-lecia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas spotkania z urzędnikami powiedziała: "Myślę, że w budżecie na 2016 r. znajdzie się miejsce byśmy mogli wreszcie odmrozić wasze płace". Taka deklaracja w roku wyborczym może zadecydować o tym, kto przez następne 4 lata będzie rządził krajem i obsadzał stanowiska w spółkach Skarbu Państwa.

(17/02/2015)

 

     Uważaj co mówisz o PKP, bo mogą cię pozwać do sądu

Jeden z publicystów branżowego portalu NaKolei.pl napisał krytyczny wobec PKP artykuł, w którym stwierdził, iż jest to spółka "nieefektywna i źle zarządzana". PKP wniosło do sądu pozew przeciwko autorowi tych słów, żądając od niego 20 tys. złotych zadośćuczynienia i sądowego zakazu pisania o PKP (Sic!).

(17/02/2015)

 

     Średnia płaca w Polsce może być o około 1000 zł niższa od podawanej przez GUS i kilkukrotnie niższa od przeciętnej płacy europejskiej

Kilka dni temu pisałem, że jeszcze nigdy tak wielu ludzi w Polsce, nie pracowało tak wiele, za tak niewiele, na tak niewielu. Rozwijając tą myśl warto podkreślić, że w naszym kraju zdecydowana większość społeczeństwa pracuje zarabiając znacznie mniejsze pieniądze niż wynosi tzw. średnia GUS. Co więcej - ich pensje są kilkukrotnie niższe od przeciętnych zarobków na Zachodzie... By żyło się lepiej - nowym właścicielom Polski.

(16/02/2015)

 

     Gigantyczne nagrody dla pracowników Ministerstwa Finansów. Dostali po 8,6 tys. zł! A emerytom dali po 35 zł...

W 2014 roku urzędnicy pracujący w rządowych ministerstwach dostali blisko 64 mln zł nagród. Najwięcej otrzymali pracownicy Ministerstwa Finansów - 17,285 mln zł. Średnio na osobę wypadło po 8.738,71 zł. W tym samym czasie emerytom dali po 35 zł podwyżki...

(16/02/2015)

 

     W latach 2009-2013 liczba Polaków, którzy otrzymali brytyjskie obywatelstwo wzrosła o 1200 proc.

Okazuje się, że tysiące polskich emigrantów decyduje się co roku ubiegać o obywatelstwo Zjednoczonego Królestwa. W ciągu pięciu lat liczba Polaków, którzy otrzymali brytyjski paszport wzrosła o 1200 procent, z poziomu 458 osób w 2009 roku do 6066 osób w 2013 roku. Oni już raczej na tuskową "zieloną wyspę" nie powrócą...

(13/02/2015)

 

     Najpierw przymusowa opłata audio-wizualna, a teraz pół godziny reklam w ciągu jednej godziny emisji. Rząd pracuje nad zmianą przepisów

Ministerstwo Kultury chce zniesienia limitu czasu trwania materiałów autopromocyjnych nadawanych w telewizjach dostępnych na terytorium Polski. Po obowiązkowej dla wszystkich ludzi opłacie audio-wizualnej (ma zastąpić abonament), to kolejny chory pomysł ekipy rządowej, który ma zagwarantować TVP nieustający potok pieniędzy.

(13/02/2015)

 

     Kuriozum! Za publiczne pieniądze Sawicki wykupił w Gazecie Wyborczej ogłoszenie, w którym sam ze sobą przeprowadził wywiad!

Minister rolnictwa Marek Sawicki wykupił w środowym wydaniu Gazety Wyborczej miejsce na ogłoszenie/reklamę, w którym opublikował wywiad przeprowadzony sam ze sobą! Są różne sposoby wspierania mediów przychylnych rządowi, ale takiej chamówy chyba jeszcze nie było...

(12/02/2015)

 

     Czy rząd Kopacz chce zdemontować służby chroniące nas przed obcą agenturą oraz stojące na straży państwowości (ABW,AW,CBA)?

Niekompetencja lub dywersja ekipy rządowej jest wręcz porażająca! Od czasu, kiedy szefową Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (MSW) została była katechetka, a na czele rządu stanęła była prowincjonalna lekarka, w polskich służbach - które mają stać na straży państwowości i chronić nas przed wpływem obcej agentury - jest coraz gorzej. Właśnie okazało się, że nie będzie dodatkowych pieniędzy na funkcjonowanie Agencji Wywiadu oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, mimo kilkukrotnie zwiększonej na terytorium naszego kraju aktywności służb rosyjskich. Taką decyzję podjął rząd Ewy Kopacz.

(12/02/2015)

 

     Władze PO-PSL chcą doprowadzić do sytuacji, w której Niemcy wykupią większość polskiej ziemi?

Nie udało się z Lasami Państwowymi, ale prawdopodobnie uda się z ziemią rolną. Władza nie zamierza renegocjować z Brukselą daty i warunków, na których cudzoziemcy będą mogli bez ograniczeń kupować polską ziemię (w tym momencie jest to pod ścisłą kontrolą i mocno ograniczone). To oznacza, że od 1 maja 2016 roku głównie Niemcy wykupią całkiem spory kawałek Polski. Obecny kryzys w branży może nie być przypadkowy. Polscy rolnicy mają zbiednieć na tyle mocno, aby za kilkanaście miesięcy sami zaczęli składali oferty cudzoziemcom dotyczące sprzedaży swojej ziemi za pół ceny.

(11/02/2015)

 

     Komorowski podpisał ustawę o GMO. Obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi będzie legalny (do tej pory groziło za to 12 lat więzienia)

Najpierw Platforma do spółki z PSL-em przeforsowała w Parlamencie ustawę o obrocie nasionami genetycznie modyfikowanymi. Teraz prezydent Bronisław Komorowski ją podpisał. Władza może być z siebie dumna, że znowu tak sprawnie przeprowadziła proces legislacyjny dla kolejnej kwestii nie leżącej w interesie obywateli. Żywność GMO staje się w naszym kraju legalna, a w mediach rządowych na ten temat cisza.

(11/02/2015)

 

     Spółka, która od 4 lat rozlicza budowę Stadionu Narodowego, podpisuje umowę na doradztwo prawne za... 1,07 mln zł!

Dwa tygodnie temu opisywaliśmy jak to działająca za publiczne pieniądze spółka "NCS-Rozliczenia" jest modelowym przykładem realizacji przez Platformę hasła "Polska w budowie", a jednocześnie anty-przykładem sprawnie funkcjonującego państwa. Mimo, że od ukończenia budowy Stadionu Narodowego w Warszawie upłynęły już 4 pełne lata, nadal rozlicza ona budowę wspomnianego stadionu. Największym problemem są jednak gigantyczne koszty funkcjonowania tej spółki. Nie ma się jednak czemu dziwić, jeśli spółka ta podpisuje w przetargu z wolnej ręki umowę na doradztwo prawne z zewnętrzną kancelarią za... 1.074.915,45 zł.

(10/02/2015)

 

     Zgromadził majątek w wysokości 60 mln zł. Mimo to, za noclegi w drogich hotelach płacił nielegalnie pieniędzmi podatników

Były minister finansów, obywatel Wlk. Brytanii - Jan Vincent Rostowski - jest jednym z najbogatszych posłów w polskim parlamencie. Ocenia się, że zgromadził majątek o równowartości ok. 60 mln zł. Mimo to, podczas prowadzenia swojej kampanii wyborczej do europarlamentu w Bydgoszczy i Toruniu, za pobyt w drogich i ekskluzywnych hotelach nie płacił ze swojej kieszeni lecz nielegalnie obciążał polskich podatników.

(10/02/2015)

 

     2,8 mln Polaków żyje w skrajnej biedzie! Nie mają pieniędzy na biologiczną egzystencję. Spora w tym zasługa ekipy Platformy Obywatelskiej

Zatrważające dane opublikował w ubiegłym tygodniu Główny Urząd Statystyczny. Według oficjalnych informacji w naszym kraju aż 2,8 mln osób żyje w skrajnej biedzie, czyli nie posiada odpowiednich środków na zagwarantowanie sobie i swoim najbliższym biologicznej egzystencji! Spora w tym zasługa ekipy Platformy Obywatelskiej, która opodatkowała najbiedniejszym kwotę dochodów zapewniających tzw. minimum egzystencji. By żyło się lepiej!

(9/02/2015)

 

     Obciachowy Komorowski - nawet własną żonę pozdrawia tekstem odczytanym z kartki

Porównanie Komorowskiego do Dudy jest równoznaczne z porównaniem starego, spróchniałego Poloneza do nowiutkiego, mającego potężny silnik Porsche. Obecna władza panicznie boi się takich metaforycznych i przemawiających do wyobraźni zestawień. Dlatego właśnie nie będzie bezpośredniej debaty pomiędzy kandydatami na prezydenta. Dlatego także rządowi funkcjonariusze pracujący w telewizjach histerycznie reagują na wszelkiego rodzaju krytykę w stosunku do obecnego prezydenta.

(9/02/2015)

 

     Fiskalne chamstwo Platformy! Chcą uwalić projekt ustawy zwiększającej kwotę wolną od podatku

Posłowie Twojego Ruchu złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym, który zakłada zwiększenie patologicznie niskiej kwoty wolnej od podatku (obecnie jest najniższa w całej Europie). Według projektu kwota wolna miała by wzrosnąć do poziomu równowartości rocznego minimum egzystencji (tj. około 6500 zł). Niestety rządząca Platforma złożyła wniosek o odrzucenie projektu już na pierwszym czytaniu...

(6/02/2015)

 

     Raport o ZUS nadal tajny. Władza nie chce go ujawnić Polakom. A może trwają modyfikacje przy jego treści?

Kancelaria premier Ewy Kopacz wciąż odmawia ujawnienia opinii publicznej raportu z kontroli w ZUS. Oficjalnie nie wiadomo jaki był szczegółowy zakres kontroli i co podczas niej wykryto. Nieoficjalnie mówi się, że kontrola wykazała poważne nieprawidłowości w funkcjonowaniu i kosztach obsługi systemu informatycznego ZUS w latach 2008-2013, czyli w okresie rządów PO-PSL. Czy sama myśl, że przekręty i nieprawidłowości mogłyby zostać oficjalnie ujawnione, jest przyczyną rządowego paraliżu informacyjnego w tej kwestii? A może trwają modyfikacje jego treści? Niczego nie możemy być pewni...

(6/02/2015)

 

     W ubiegłym roku stocznie w Europie odnotowały 17-procentowy wzrost produkcji. W Polsce ekipa rządowa nakazała je zlikwidować...

W 2014 roku europejskie stocznie przyjęły zlecenia na budowę 350 statków o wartości blisko 37 miliardów dolarów. To oznacza 17-procentowy wzrost produkcji w porównaniu do roku 2013. Tymczasem w Polsce ekipa rządowa - na polecenie Unii Europejskiej - nakazała zlikwidować stocznie w Gdyni i Szczecinie. 

(5/02/2015)

 

     Ktoś próbuje trwale skłócić Polaków z Litwinami i Ukraińcami

W internecie można spotkać coraz więcej prowokacji, których celem jest poróżnienie sąsiadujących z Rosją krajów. Tymczasem racją stanu naszego państwa powinno być to, aby Polacy, Ukraińcy, Białorusini i Litwini żyli w zgodzie. Inaczej jak zwykle skorzysta na tym Moskwa.

(5/02/2015)

 

     Władza znowu strzela do górników. Coraz bliżej do wybuchu "Śląskiego Majdanu"?

Wczoraj wieczorem na ulicach Jastrzębia-Zdroju doszło do starć pomiędzy protestującymi górnikami, a interweniującą na polecenie władzy  policją, która do stłumienia protestów użyła broni gładkolufowej. Czy decyzja o użyciu siły tylko przybliży moment wybuchu strajku generalnego na Śląsku? Czy możliwe jest, aby taki strajk rozlał się na całą Polskę?

(4/02/2015)

 

     Co się dzieje w rządzie Kopacz?!! Były pracownik izraelskiej firmy wywiadowczej został szefem Centrum Informacyjnego Rządu!

Ewa Kopacz ogłosiła wczoraj, że nowym szefem Centrum Informacyjnego Rządu (CIR) będzie Michał Kamiński, który w październiku ubiegłego roku został zatrudniony przez izraelską firmę wywiadowczo-konsultingową PRISM - zajmującą się gromadzeniem informacji gospodarczych oraz marketingiem politycznym. Pani premier gratulujemy wyboru!

(4/02/2015)

 

     Tajemnicze odejście gen. Krzysztofa Bondaryka. Czyżby za dużo wiedział o Komorowskim i jego powiązaniach z WSI?

Na początku roku były szef ABW - gen. Krzysztof Bondaryk - złożył dymisję ze zajmowanego wówczas stanowiska szefa Narodowego Centrum Kryptologii, a szef MON wydał zarządzenie o pozbawieniu Bondaryka wszelkich pełnomocnictw i uprawnień. Dymisja ta nastąpiła krótko po złożeniu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego zeznań przed sądem w sprawie tzw. afery marszałkowej. Warto podkreślić, że wersja Bondaryka, który jest jednym ze świadków w procesie sądowym, kłóci się z zeznaniami obecnego prezydenta. 

(4/02/2015)

 

     Za przejazd autostradami Polacy będą płacili jeszcze więcej. Po A2 podwyżki dosięgły również i A4. By żyło się lepiej!

Kilka tygodni temu wzrosły stawki za przejazd - należącą do spółki kontrolowanej przez Jana Kulczyka - autostradą A2. Obecnie zarządzająca autostradą A4 spółka Stalexport Autostrada Małopolska ogłosiła, że opłaty za wjazd na ich trasę również będą wyższe. Tym samym autostrady wybudowane na terytorium Polski stają się jednymi z najdroższych w Europie w eksploatacji przez zwykłych kierowców. 

(3/02/2015)

 

     Bieńkowska totalnie nie ogarnia na stanowisku eurokomisarza? Jest sfrustrowana i żali się, że nikt jej nie przygotował

Elżbieta Bieńkowska, okrzyknięta nie tak dawno przez media pro-rządowe "premierzycą", totalnie nie radzi sobie na stanowisku eurokomisarza. Zdaniem tygodnika "Wprost" jest sfrustrowana i skłócona z własnymi urzędnikami. Ponadto żali się, że nikt jej nie powiedział jak wygląda praca w Brukseli i nikt nie postarał się jej przygotować do pełnienia tak ważnego stanowiska... No tak - brak kompetencji i słomę z butów zawsze najciężej ukryć.

(3/02/2015)

 

     Ekipa Platformy znacząco podniosła wysokość podatku korupcyjnego (tego od kręcenia lodów). Niestety muszą go płacić wszyscy Polacy

Przekręty, afery, zmowy i układy, jakie w ciągu ostatnich lat występowały na styku polityki i biznesu, przyczyniły się do istotnego wzrostu tzw. podatku korupcyjnego, czyli kwoty powiększonych kosztów funkcjonowania państwa powstałych tylko dlatego, że jakiś funkcjonariusz obozu rządowego zdecydował się pokręcić lody za publiczne pieniądze ze swoim kolegą z biznesu. Mimo, że pełną odpowiedzialność za istnienie tego podatku ponosi obecna władza, to płacić go muszą wszyscy Polacy. I chodzi tutaj o naprawdę grube pieniądze liczone w miliardach...

(2/02/2015)

 

     Dług Polski ciągle rośnie: w styczniu rząd pożyczył 7,3 mld zł. W lutym zamierza pożyczyć kolejne 11 mld zł. Spłacą podatnicy

Zadłużanie Polaków to jedna z niewielu rzeczy jaka ekipie rządowej wychodzi całkiem dobrze. Już po pierwszych tygodniach 2015 roku widać, że ludzie z Ministerstwa Finansów nadal nie ma koncepcji jak poprawić stan finansów państwa. Potrafią jedynie rolować zadłużenie, zaciągać nowe długi i proponować coraz to bardziej wymyślne podwyżki podatków.

(2/02/2015)