Przegląd wiadomości i opinii

styczeń 2015

 

     Modernizacja polskiej armii znowu się opóźnia. Władza topi gigantyczne pieniądze w pozorowane działania

Dywersyjne działania członków ekipy PO-PSL w sprawie modernizacji polskiej armii przybierają w ostatnim czasie na sile. Po decyzji MON o zwolnieniu do 2022 roku większości żołnierzy frontowych, którzy byliby w stanie bronić terytorium naszego kraju w razie zbrojnej agresji nieprzyjaciela, rządzący naszym krajem próbują zrobić wszystko, aby opóźnić zakup nowoczesnych okrętów podwodnych. 

(30/01/2015)

 

     Kolejna "psiaspiółka" Kopacz, mimo niespełnienia wymogów formalno- prawnych, dostanie intratną posadę?

Wygląda na to, że frakcja plotkarsko-psiapsiółkowa Ewy Kopacz bierze w posiadanie kolejne stanowiska rządowe. W kuluarach sejmowych mówi się, że szefem GIODO ma zostać Bożena Szydłowska. W ten sposób ziszcza się czarny scenariusz, który zakładał, że rządzić nami będą ludzie ograniczeni intelektualnie (premier), a w dodatku bez kompetencji (szefowa MSW) i nie spełniający wymogów niezbędnych na danym stanowisku (nowa szefowa GIODO?).. 

(30/01/2015)

 

     Koleny "sukces" Platformy: Polska służba zdrowia na 34. miejscu w Europie (na 36 państw badanych)

W Brukseli opublikowano raport, w którym porównano służby zdrowia w 36 państwach Europy. Okazało się, że polska służba zdrowia zajęła w nim zaszczytne 34. miejsce. Gorzej niż u nas ma być jedynie na Litwie i w Rumunii. Brawo Platformo! Wasz kolejny sukces!

(29/01/2015)

 

     Ranking Deloitte: w całej Europie to polski rząd najmocniej łupi podatkami pensje pracowników

Firma doradcza Deloitte przygotowała raport, w którym zbadała różnicę pomiędzy płacą brutto, a płacą netto w poszczególnych krajach Europy. Okazuje się, że spośród 19 badanych państw, to właśnie w Polsce występuje największa różnica. Innymi słowy - to polski rząd najmocniej łupi podatkami pensje pracowników. Duża w tym zasługa obowiązującej w naszym kraju i nie aktualizowanej od czasu dojścia Platformy do władzy, najniższej na Starym Kontynencie kwoty wolnej od podatku.

(29/01/2015)

 

     Jeżeli bohaterem dla Komorowskiego i Platformy jest gen. Jaruzelski czy mjr Bauman, to trudno aby był nim jednocześnie rtm. Pilecki

Skandalem zakończyły się obchody wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz, którym patronował prezydent Bronisław Komorowski. Okazało się, że organizatorzy nie wystosowali zaproszenia do żyjącej córki rotmistrza Witolda Pileckiego - żołnierza AK, który dobrowolnie zgłosił się do KL Auschwitz, by tam organizować ruch oporu, a po ucieczce z niego jako pierwszy opisał Aliantom to, co się tam działo w tzw. "Raportach Pileckiego". Jednego możemy być pewni - władze naszego kraju są konsekwentne. Wszak jeśli oddają honory gen. Jaruzelskiemu czy mjr Baumanowi, to trudno aby robili to samo w stosunku do rtm. Pileckiego.

(28/01/2015)

   

     Kolejna śmierć w publicznej służbie zdrowia przez błędną diagnozę (a właściwie jej brak)

Tymczasem w Świętokrzyskim: na oddziale psychiatrycznym umiera 13-letnia dziewczyna, którą rodzice przywieźli do szpitala z... bólem głowy. Lekarze zamiast stwierdzić jaka jest przyczyna bólu ustalili, że dziewczyna jest pobudzona i trzeba ją przypiąć pasami do łóżka...

(28/01/2015)

 

     Likwidując polską armię Platforma prowokuje obce wojska do błyskawicznego zajęcia naszego kraju

"Polska, w tej chwili, nie jest broniona w ogóle!" - grzmiał w 2011 roku na antenie TVP Info gen. Sławimir Petelicki. Wkrótce później w niewyjaśnionych okolicznościach popełnił samobójstwo, a siła polskiego wojska w kolejnych latach obniżyła się jeszcze bardziej. Obecnie nasz kraj ma jeden z najniższych współczynników zdolności mobilizacyjnych w całej Europie, modernizacja sprzętu to fikcja oparta na jałowych deklaracjach prezydenta, a MON zamierza w latach 2016-2022 zwolnić ze służby zawodowej 34,6 tys. z 41 tys. żołnierzy frontowych. Innymi słowy wdrażany jest pełną parą scenariusz, w którym obce wojska zajmują nasz kraj w 3 dni.

(26/01/2015)

 

     CNN znowu informuje o "polskich obozach" w Auschwitz. Skoro tak, to od dziś terroryści z Al Kaidy - odpowiedzialni za 11/09 - będą "amerykańskimi terrorystami". Zamach był przecież w USA

Kolejne medium z Zachodu informuje o "polskich obozach" w Auschwitz. Tym razem jest to witryna amerykańskiej stacji informacyjnej CNN. Na marginesie całej sprawy warto przypomnieć kto i kiedy po raz pierwszy wymyślił ten sugerujący, że niemieckie obozy śmierci były polskie, zbitek słów? Otóż był to... Niemiec, Adolf Benzinger - członek zachodnioniemieckiego kontrwywiadu.

(25/01/2015)

 

     Ordynarne kłamstwo Ewy Kopacz w/s Dudy powielone przez rządowe media. To pokazuje, że oni panicznie boją się porażki Bronisława "Bula-WSI" Komorowskiego

Ewa Kopacz stwierdziła publicznie, iż Andrzej Duda - jako kandydat na prezydenta Polski - proponował wysłanie polskich wojsk na Ukrainę. Bardzo szybko okazało się jednak, że Duda nigdy takich słów nie wypowiedział, a publiczne wystąpienie Kopacz było cynicznym kłamstwem policzonym na zniechęcenie wyborców do kandydata PiS. Tym kłamstwem premier Kopacz pokazała również, że władza panicznie boi się porażki swojego lidera - Bronisława "Bula-WSI" Komorowskiego - który w bezpośredniej konfrontacji (np. podczas debaty przed II turą wyborów) może zostać zmiażdżony przez każdego inteligentnego i przebiegłego retorycznie kandydata.

(24/01/2015)

 

     Obecna władza nie myśli o wzmacnianiu siły państwa. Dba jedynie o swoje doraźne i partykularne interesy oraz interesy swoich mocodawców

Wiele można by pisać o nieudolności ekipy rządowej. Przez ponad 7 lat nie potrafili zwiększyć potencjału obronnego Polski, zmniejszyć zadłużenia kraju czy zadbać o strategiczne inwestycje w zakresie bezpieczeństwa i infrastruktury. Wszędzie było partaczenie, albo gigantyczna niemoc. Warto zadać pytanie - z czego to wynika? Dlaczego ekipa Platformy jest aż tak nieudolna?

(23/01/2015)

 

     Selekcja treści na Wykop.pl? Ze strony głównej znika niewygodny dla Komorowskiego tekst dotyczący prywatyzacji Lasów Państwowych

W popularnym serwisie Wykop.pl pojawił się fragment artykułu opisującego zamiary polskich władz (Komorowski i Tusk) dotyczące sprywatyzowania Lasów Państwowych i wypłaty, za uzyskane w ten sposób pieniądze, odszkodowań Żydom za utracone w wyniku agresji Niemiec i ZSRR mienie. Administratorzy Wykopu uznali, że artykuł jest tzw. "duplikatem" i usunęli tekst ze strony głównej. Czyżby informacje o planach sprzedaży Lasów Państwowych były zbyt niewygodne dla obecnego prezydenta?

(23/01/2015)

 

     Obóz rządowy wcisnął klawisz "Smoleńsk". Działa bez zarzutu. Przywołuje Macierewicza i doskonale neutralizuje antyrządowe nastroje

Wydawało się, że każdorazowy powrót do sprawy Smoleńska będzie ciosem dla ekipy Platformy. Wszak to oni odpowiadają za cały ogrom nieprawidłowości przy organizacji feralnego lotu, to oni nie zadbali o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie, to oni całkowicie oddali śledztwo Rosjanom, to oni wiernopoddańczo tańczyli jak Kreml nakazał, to oni bezmyślnie powielali kłamstwa i manipulacje MAK-u, a na końcu to oni stwierdzili, że "państwo zdało egzamin". Nic bardziej mylnego, że to może im zaszkodzić. Oddane media do tego stopnia obrzydziły Polakom sprawę wyjaśnienia katastrofy, że kolejne samobójstwa osób powiązanych ze Smoleńskiem przestały robić wrażenie, a samo przywołanie tematu wzbudza bardzo silne, negatywne emocje, które skutecznie przesłaniają aktualne niepowodzenia władzy.

(22/01/2015)

 

     Dla Sławomira Nowaka gigantyczne marnotrawstwo pieniędzy w PKP to powód do śmiechu

Na systemy bezpieczeństwa informacji należąca do Skarbu Państwa spółka Polskie Koleje Państwowe (PKP) wydała 27 mln zł. Okazało się, że mogła przepłacić aż 50-krotnie. Dla byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska - Sławomira Nowaka - to dobry powód do kpin i śmiechu.

(22/01/2015)

 

     Kto zatrzyma fiskalną paranoję Platformy Obywatelskiej?

Naczelną zasadą polityki finansowej rządu PO-PSL miało być stopniowe obniżanie podatków i danin publicznych. Tak przynajmniej twierdził Donald Tusk w listopadzie 2007 roku podczas wygłaszania swojego pierwszego expose. Niestety słowa te okazały się być wierutnym kłamstwem. Następczyni Tuska na stanowisku premiera również nie śpieszy się z realizacją wyborczej obietnicy. Pytana pod koniec ubiegłego roku o możliwość obniżenia podatków palnęła, że to "melodia przyszłości"...

(21/01/2015)

 

     W Polsce zapanował dobrobyt. Zdaniem GUS przeciętne wynagrodzenie wynosi 4379,26 zł brutto. To już niemal połowa tego co zarabia poseł (LOL!)

GUS podał wczoraj statystyki potwierdzające to, że w naszym kraju panuje dobrobyt, a ludzie narzekający na niskie zarobki to jacyś "heretycy", "podpalacze" i "pisowcy". Okazuje się bowiem, że statystyczny Kowalski zarabia u nas miesięcznie po 4379,26 zł brutto. Oby tylko nam się w głowach nie poprzewracało od tego bogactwa!

(21/01/2015)

 

     Kroniki wyprzedaży Polski: rząd zgodził się, aby Kasprowy Wierch przejęła zagraniczna firma

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uznało, że zagraniczna firma może przejąć Kasprowy Wierch. Szef tego resortu - Teresa Piotrowska (była katechetka, obecnie jedna z psiapsiółek Kopacz) - przychyliła się pozytywnie do wniosku o przejęcie terenów w Tatrach, który złożyła firma Altura z siedzibą w Luksemburgu.

(20/01/2015)

 

     PO wstawia się za złodziejami? Zatarcie skazania już po pół roku, a za przestępstwo zagrożone do 8 lat więzienia sąd skaże tylko na grzywnę

Popełniłeś przestępstwo i grozi ci do 8 lat więzienia? Spokojnie, dzięki przyjętej w ubiegłym tygodniu nowelizacji Kodeksu Karnego przegłosowanej przez Platformę Obywatelską, za taki występek zamiast skazywać na więzienie sąd będzie mógł orzec karę grzywny. By żyło się lepiej! Złodziejom!

(20/01/2015)

 

     Zamiast wydawać pieniądze na innowacyjność, władza przepuszcza je na aquaparki, ścieżki rowerowe w środku lasu i inne orliki

Tylko silna i innowacyjna gospodarka, w której państwo wspiera rozwój zakładów wysokiej technologii, wyższych uczelni technicznych oraz przedsiębiorców tworzących nowe patenty, jest w stanie zagwarantować dobrobyt na lata. Niestety ekipa Platformy Obywatelskiej tego nie rozumie i zamiast wydawać gigantyczne pieniądze na innowacyjność, przepuszcza je na aquaparki, ścieżki rowerowe w środku lasu i inne orliki.

(19/01/2015)

 

     Jedni obcokrajowcy piszą naszym rządzącym przemówienia, inni tworzą w PowerPoincie plany likwidacji polskiego górnictwa

Wygląda na to, że państwo pod rządami Platformy Obywatelskiej rzeczywiście istnieje tylko teoretycznie. Nie tak dawno okazało się, że obywatel Wlk. Brytanii pisał naszemu ministrowi spraw zagranicznych kluczowe przemówienia. Wczoraj w mediach pojawiła się informacja jakoby międzynarodowa firma lobbystyczno-konsultingowa - Boston Consulting Group - miała brać udział w pracach na projektem likwidacji (czy jak kto woli - restrukturyzacji) polski kopalni węgla, czego efektem było stworzenie przez nią prezentacji w PowerPoincie pt. "Plan naprawczy dla Kompanii Węglowej S.A. Materiał na spotkanie Rady Ministrów"...

(19/01/2015)

 

     Gigantyczne odprawy dla prezesów spółek Skarbu Państwa. Właśnie szykuje się kolejna... By żyło się lepiej!

Walne zgromadzenie spółki PKP Intercity (tej od Pendolino) podjęło decyzję, że jej dotychczasowy prezes - Marcin Celejewski - nie będzie już dłużej stał na czele spółki. Podobno taki był "deal", że Celejewski miał być prezesem tylko do czasu pomyślnego uruchomienia pociągów Pendolino. Czy w zamian otrzyma teraz sowitą odprawę, tak jak np. Krzysztof Killian - bliski znajomy Tuska - który za kilkanaście miesięcy szefowania PGE otrzymał do podziału z resztą zarządu aż 6,9 mln zł?

(18/01/2015)

 

     W kilka nocek "wygasili" 4 kopalnie, które sprzedadzą za grosze. Koalicja 240 głosami przegłosowała projekt likwidacyjny

Ekipa PO-PSL uwielbia robić ekspresowe (nocne) przewały sejmowe. Tym razem o godz. 1:08 w nocy przyjęli ustawę o likwidacji 4 kopalń, które prawdopodobnie zostaną sprzedane za grosze jakiemuś "zaufanemu inwestorowi" i nagle zaczną przynosić zyski. Oto jak się robi wały w majestacie prawa!

(16/01/2015)

 

     CBOS zawsze z rządem i Platformą. Tym razem partia Kopacz może liczyć na... 40 PROCENTOWE POPARCIE (LOL!)

Mimo wielu afer, wszechobecnej korupcji, gigantycznego zadłużenia państwa, osłabienia armii, fatalna sytuacji w służbie zdrowia, masowych protestów społecznych, poczucia zagrożenia czy nieporadność na arenie międzynarodowej CBOS daje skompromitowanej Platformie Obywatelskiej czterdziestoprocentowe poparcie! Czyżby tak dobre dla partii Komorowskiego i Kopacz wyniki sondaży były podyktowane lękiem przed utratą rządowych dotacji?

(16/01/2015)

 

     Platforma pod osłoną nocy spieszy się zlikwidować polskie kopalnie

Niestety, większość społeczeństwa nigdy nie dowie się, o czym nocą mówili w Sejmie posłowie. Dlatego właśnie takie akcje jak likwidacja polskich kopalni, czy próba zmiany Konstytucji umożliwiająca sprzedaż Lasów Państwowych, są organizowane nocą. Dziś o 2.40 nad ranem (!) odbyło się posiedzenie sejmowej komisji w sprawie przyjęcia ustawy likwidującej część kopalni należących do Kompanii Węglowej...

(15/01/2015)

 

     Ś.p. Józef Oleksy: "W całej Europie nie ma drugiego kraju, który by tak lekkomyślnie sprzedał banki"

Sektor bankowy w Polsce na początku lat 90-tych był warty dziesiątki miliardów dolarów. Dzika prywatyzacja doprowadziła do sytuacji, w której zostały one sprzedane za ledwie ułamek swojej wartości. Racje miał Józef Oleksy, który w 2006 roku w trakcie nagrywanej potajemnie rozmowy z Aleksandrem Gudzowatym, powiedział, iż "Przekręty szły, tak (...) w bankach zrobiono krętactwo, tylko naukowe. (...) W całej Europie nie ma drugiego kraju, który by tak lekkomyślnie sprzedał banki".

(15/01/2015)

      

     Premier przyznała, że jej głównym celem jest "zatrzymanie PiS w drodze do władzy". A co z rozwojem Polski? Co z problemami Polaków?

Ewa Kopacz po raz kolejny udowodniła, że całkowicie nie ogarnia na czym polega rządzenie dużym państwem w środku Europy. Pytana przez dziennikarza tygodnika "Polityka" o co walczy będąc szefem rządu, odparła, że jej "głównym celem jest zatrzymanie PiS w drodze do władzy". Szanowna pani premier - najważniejszym celem powinna być dla pani Polska oraz ludzie, którzy są jej obywatelami, a nie jakieś plemienne walki. Jeśli pani tego nie rozumie, to proszę podać się do dymisji!

(15/01/2015)

 

     Tajemnicze samobójstwo policjanta wyjaśniającego sprawę ataku na "Charlie Hebdo". Czy "seryjny samobójca" wyjechał do Paryża?

Francuskie media donoszą, iż Helric Fredou - 45-letni funkcjonariusz policji, który miał być jedną z najważniejszych osób pracujących przy śledztwie dotyczącym zamachów na redakcję "Charlie Hebdo" - popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę we własnym gabinecie. Według nieoficjalnej wersji mężczyzna miał się załamać po rozmowie z rodzinami ofiar. Czyżby "seryjny samobójca" znad Wisły wyjechał na wakacje do Paryża?

(14/01/2015)

 

     NIK zgłasza do prokuratury gigantyczny przekręt przy budowie stadionu we Wrocławiu

Zawiadomienie do prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez gminę Wrocław złożyła delegatura NIK we Wrocławiu. Powód? - Zdaniem kontrolerów z NIK przy budowie stadionu we Wrocławiu (będącego jedną z aren Euro2012) szły grube przewały na dziesiątki milionów złotych.

(14/01/2015)

 

     Rosja wznawia atak na wschodniej Ukrainie, zaś w zmilitaryzowanym Obwodzie Kaliningradzkim zwiększa obecność swoich wojsk

Wczoraj rosyjscy separatyści ostrzelali jeden z punktów kontrolnych w Obwodzie Donieckim. Zginęło dziesięciu niczemu niewinnych cywilów, a kilkanaście osób zostało rannych. W całej wschodniej Ukrainie rozpoczęła się nowa ofensywa. Tymczasem szef sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych - Walerij Gierasimow - zapowiedział wzmocnienie sił wojskowych w zmilitaryzowanym już Obwodzie Kaliningradzkim tuż przy granicy z Polską.

(14/01/2015)

 

     Niekonsekwencja europejskich liderów w sprawie zbrodni dokonywanych przez islamistów

We Francji z rąk islamistów ginie 12 osób, co wywołuje masowe protesty, na których stawiają się przywódcy i przedstawiciele całego cywilizowanego świata. W Nigerii z rąk islamistów ginie kilka tysięcy razy więcej osób, które dodatkowo są mordowane w bestialski sposób (odcinanie kończyn maczetami, podpalenia żywcem, masowe gwałty). Mimo to próżno szukać miejsca, w którym europejscy liderzy będą wyrażali swój sprzeciw wobec działań islamistów oraz solidarność z ofiarami...

(13/01/2015)

 

     Atom stoi w miejscu, łupki leżą, a gazoport ma już roczne opóźnienie. Rząd potrzebuje więc jakiejś lokalnej "wojenki" (np. z górnikami), aby przykryć swoją nieudolność

Kilkuletnie rządy PO-PSL doprowadziły do głębokiej zapaści strategiczne projekty energetyczne w Polsce. Eksperci są zgodni co do konsekwencji takiego stanu rzeczy - lada moment nasz kraj będzie się zmagał z poważnymi deficytami prądu i śmiertelnie groźnymi blackoutami. W miejsce zamykanych starych elektrowni węglowych nie powstają nowe, budowa uniezależniającego nas od Rosji gazoportu w Świnoujściu ma już ponad roczne opóźnienie, a projekt pierwszej polskiej elektrowni atomowej po kilku latach legł w gruzach w atmosferze skandalu. Odpowiedzialni za ten stan rzeczy ludzie - z Ewą Kopacz na czele - na gwałt potrzebują więc jakieś lokalnej "wojenki" (np. z górnikami, którzy przyjadą do Warszawy i zrobią potężną zadymę), która medialnie na pewien czas przykryje ich nieudolność i niekompetencję.

(13/01/2015)

 

     Od dziś płacimy więcej za przejazd "autostradą Kulczyka"

Po raz kolejny wzrosły stawki za przejazd autostradą A2 należącą do spółki kontrolowanej przez Jana Kulczyka. Za przejazd na odcinku Nowym Tomyśl - Konin kierowcy aut osobowych i motocykli zapłacą od dziś o 3 złote więcej. Znacznie większe podwyżki czekają kierowców ciężarówek. Warto zauważyć, że już wcześniej przejazd 255 kilometrowym odcinkiem autostrady A2 zarządzanej przez spółkę "Autostrada Wielkopolska" należał do jednych z najdroższych w Europie.

źródło: lm.pl

(12/01/2015)

 

     Kopacz nie wie co mówi? Kolejna kompromitacja premier polskiego rządu. Wojna o likwidację polskich kopalni coraz bliżej

Ewa Kopacz, podczas wczorajszej konferencji prasowej, obwieściła w swoim niepowtarzalnym stylu: "Dla mnie jest bardzo ważne polskie górnictwo. Ono powinno się opierać na polskim węglu". W kontekście powyższych słów warto się przez chwilę zastanowić - czy polskie górnictwo mogłoby się w ogóle opierać na innym węglu niż pochodzącym z Polski? Czy nasze kopalnie miałyby się przekopać tunelami do Czech i stamtąd podkradać węgiel...? Wychodzi na to, że obecna premier po raz kolejny palnęła coś zupełnie bezsensu. 

źródło: wnp.pl

(12/01/2015)

 

     Wojska rosyjskie rozpoczęły nową inwazję na Ukrainie? Czy to początek wyniszczającej wojny o 'MittelEuropę'?

Gdy oczy całego świata zwrócone są w stronę Paryża, gdzie grupa terrorystów zaatakowała redakcję gazety oraz koszerny sklep, z Ukrainy dochodzą niepokojące informacje o wznowieniu inwazji rosyjskiej armii. Ukraińskie cele są atakowane przez czołgi, moździerze i rakiety GRAD. Jak zareaguje na tą agresję europejska dyplomacja? - Nijak. Pójdzie ramię w ramię z Siergiejem Ławrowem w marszu pt.: "Je suis Charlie". 

źródło: niezalezna.pl

(11/01/2015)

 

     Masakra w Paryżu to efekt utopii multikulti

Do czego prowadzi nierozważna polityka imigracyjna pokazały dobitnie ostatnie wydarzenia z Paryża. Francja powoli staje się coraz bardziej muzułmańska, a to oznacza, że coraz częściej może tam dochodzić do sytuacji w których islamscy ekstremiści będą krwawo napominać "niewiernych", którzy obrazili Allaha.

(9/01/2015)

 

     Niemcy chcą wykosić polską konkurencję. Wprowadzają ustawę uderzającą w polskie firmy świadczące usługi na ich terytorium

Niemcy sprytnie chcą wykosić konkurencję polskich firm, których pracownicy świadczą usługi na ich terytorium - szczególnie w branży transportowej. Wprowadzili prawo zgodnie z którym pracownik świadczący pracę na terytorium Niemiec (np. kierowca TIR-a wiozący towary z Polski, który przejeżdża autostradą przez RFN do Francji), będzie musiał otrzymywać od firmy, która go w Polsce zatrudnia minimum niemiecką płace minimalną za czas pobytu w Niemczech. Dodatkowo polska firma będzie musiała dostarczać do niemieckich urzędów mnóstwo dokumentów (w języku niemieckim) potwierdzających fakt otrzymywania przez pracownika niemieckiej płacy minimalnej. Za złamanie przepisów grożą wysokie kary - nawet do 500 tys. euro.

źródło: dziennik.pl

(9/01/2015)

 

     Niemcy już wiedzą jak wykorzystać nieudolność rządu. Gdy w związku z aferą "atomową" zabraknie prądu oni pierwsi będą go nam sprzedawać

Niemiecki operator systemu przesyłowego "50Hertz Transmission GmbH" (wcześniej "Vattenfall Europe Transmission") chce wybudowania połączeń energetycznych z naszym krajem. Powód? - Gdy w Polsce, w związku z aferą "atomową" i nieudolnością rządu dotyczącą zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, niebawem zabraknie prądu (lata 2016/2017) Niemcy będą gotowi, aby sprzedawać nam nadwyżki swojej ultradrogiej zielonej energii.

źródło: rynekinfrastruktury.pl

(8/01/2015)

 

     Przeciętny Europejczyk kupi za swoją pensję ponad dwukrotnie więcej towarów i usług niż przeciętny Polak

Okazuje się, że przeciętny Polak za swoje wynagrodzenie kupi jedynie 45,5 procent tego co może kupić przeciętny Europejczyk. W ciągu ostatniego roku siła nabywcza polskich wynagrodzeń wzrosła jedynie o 0,5 proc. W takim tempie dogonimy Europę za około 109 lat. 

źródło: wgospodarce.pl

(8/01/2015)

 

     Funkcjonariusz PO twierdzi, że Polska za wolno się rozwija... Co za hipokryzja! Przez 7 lat nie zrobili nic, aby to zmienić!

Janusz Lewandowski - były eurokomisarz, a obecnie przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze - twierdzi że rząd powinien przygotować strategię wzmacniającą rozwój, bo siła naszej gospodarki rośnie zbyt wolno. Powstaje pytanie - dlaczego ekipa PO-PSL nie uczyniła tego w ciągu siedmiu poprzednich lat??

źródło: rp.pl / wp.pl

(7/01/2015)

 

     Treść przemówień Sikorskiego była ustalana z obywatelem Wlk. Brytanii, który za pojedynczą konsultacje brał... 19 tys. zł!!!

Skala kompromitacji ekipy PO-PSL po raz kolejny sięgnęła zenitu. Okazało się, że treść 14 publicznych przemówień Radosława Sikorskiego jako szefa polskiego MSZ z lat 2010-2014 była konsultowana z obywatelem Wielkiej Brytanii Charlesem Crawfordem. Średni koszt konsultacji pojedynczego przemówienia wyniósł... 19 tys. zł! Aby było śmieszniej za wszystko płacił polski rząd z pieniędzy podatników!

źródło: wpolityce.pl / se.pl

(5/01/2015)

 

     Polska polityka w oparach absurdu: psiapsiółki Ewy Kopacz spotykają się by dzielić przepisami kuchennymi, plotkować i jeść słodkości

Coraz większe poczucie zażenowania musi towarzyszyć wszystkim zwolennikom partii władzy, którzy widzą co wyprawia Ewa Kopacz i jej grono "psiapsiółek". Żadnej poważnej refleksji na temat stanu państwa i kierunku w jakim zmierza. Żadnych planów dotyczących rozwoju czy perspektyw. Psiapsiółki same przyznają, że spotykają się z Ewą Kopacz raz w tygodniu, aby podzielić się przepisami kuchennymi, poplotkować czy pojeść czekoladki. I one mają nami rządzić??!

źródło: wpolityce.pl / dziennik.pl

(5/01/2015)

 

     Pełnomocniczka Kopacz ds. służby zdrowia nie ma pojęcia jak rozwiązać problem ze służbą zdrowia. Po co zatem "pełnomocnikuje"?

Beata Małecka-Libera, nazywana psiapsiółką Ewy Kopacz, powołana przez nią na stanowisko pełnomocnika rządu ds. ustawy o zdrowiu publicznym, pytana przez "Super Express" o sposób rozwiązania obecnego konfliktu na linii rząd - lekarze, odpowiedziała, że nie ma na to pomysłu. Powstaje zatem pytanie o sens jej "pełnomocnikowania", skoro nie potrafi wyrazić jasnego stanowiska w kluczowych dla polskiej służby zdrowia kwestiach.

źródło: se.pl

(4/01/2015)

 

     TVP dokonała plagiatu? Czołówka "Wiadomości" łudząco podobna do czołówki serwisu brytyjskiej telewizji. Porównaj z oryginałem (VIDEO)

Wygląda na zwykłą chamówę z symboliczną końcówką - najazdem na pałac od Stalina mówiącym do nas: "My tu ciągle jesteśmy!"

źródło: youtube.com

(3/01/2015)

 

     Czy tuskowe "Polskie Inwestycje Rozwojowe" to rzeczywiście "kupa kamieni"?

Coraz częściej można spotkać się z opiniami, że przy tworzeniu "Polskich Inwestycji Rozwojowych" (PIR) władzy wcale nie chodziło o rozwój Polski, lecz tylko o wykreowanie kolejnych stołków dla "znajomych królika", którzy mieli doglądać podziału państwowej kasy pomiędzy różnymi resortowymi watahami. Fakty są takie, że przez dwa lata funkcjonowania "Kupy kamieni" (jak o PIR odnosili się nagrani potajemnie w knajpach przedstawiciele ekipy rządowej) zdążyły one podpisać raptem 2 (słownie dwie) umowy (w tym jedną dot. remontu akademików), a na ich czele dokonano wymieniany prezesa (stołek warty dziesiątki tys. złotych miesięcznie).

źródło: monsieurb.neon24.pl

(3/01/2015)

 

     Władza sporo nas kosztuje. Na funkcjonowanie prezydenta, premiera i parlamentu wydamy w tym roku aż 851,2 mln zł

2015 rok będzie rekordowy pod względem wydatków na władze. Utrzymanie kancelarii prezydenta, premiera i Sejmu będzie kosztowało polskiego podatnika aż 851,2 mln zł, czyli o ponad 57 mln zł więcej niż w roku ubiegłym.

źródło: money.pl

(2/01/2015)

 

     W 2015 roku znowu przybędzie urzędników. Wydamy na nich o 500 mln zł więcej. By żyło się lepiej!

Rok 2015 będzie kolejnym, w którym przybędzie urzędników w administracji publicznej. Władza ma coraz więcej pomysłów na różnego rodzaju nowe instytucje, agencje i fundusze działające na koszt podatników. Dzięki temu na urzędnicze wypłaty wydamy o 500 mln zł więcej, niż w roku ubiegłym, a średnia pensja pracownika administracji przekroczy 4,8 tys. zł. By żyło się lepiej!

źródło: rp.pl

(2/01/2015)