Przegląd wiadomości i opinii

grudzień 2014

 

     Dlaczego obecny prezydent dobrowolnie spotykał się z ludźmi szkolonymi przez sowieckie KGB i GRU? Dlaczego głosował przeciwko rozwiązaniu WSI?

Na wizerunku Bronisława Komorowskiego pojawia się coraz więcej pęknięć i czarnych plam. Dobrowolnie spotykał się z ludźmi szkolonymi przez sowieckie KGB i GRU, a następnie jako jedyny poseł Platformy Obywatelskiej głosował przeciwko likwidacji WSI. Taka osoba nie może wzbudzać zaufania.

źródło: fronda.pl

(30/12/2014)

                                        

     Nagłe odwołanie kompetentnego członka zarządu PGNiG. Czyżby któraś z koleżanek pani premier była szykowana na jego miejsce?

Rada nadzorcza PGNiG (zdominowana przez przedstawicieli rządu) nagle odwołała wiceprezesa Jerzego Kurellę, któremu przypisywane jest uchronienie spółki przed zapłatą gigantycznej kary umownej za fiasko kontraktu katarskiego związane z opóźnieniami budowy gazoportu w Świnoujściu. Plotki głoszą, że na jego stanowisko już czeka któraś z psiapsiółek pani premier. I nie jest przy tym istotne to, że nie będzie miała bladego pojęcia o zarządzaniu największą spółką gazową w Polsce.

źródło: wyborcza.biz

(30/12/2014)

 

     Skandaliczne zachowanie rządu Ewy Kopacz! Wstrzymuje ewakuację Polaków z objętego wojną Donbasu!

Niekompetencja i nieudolność ekipy Kopacz sięga zenitu. Okazało się, że planowana na dzisiaj ewakuacja Polaków z objętego działaniami wojennymi Donbasu została wstrzymana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzję taką podjęła Ewa Kopacz po namowach byłej katechetki stojącej obecnie na czele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. To kolejny skandal obrazujący jacy nieudacznicy nami rządzą.

źródło: niezalezna.pl / polskieradio.pl

(29/12/2014)

 

     Unia Europejska zaniepokojona skalą korupcji w Polsce

W raporcie na temat korupcji w Unii Europejskiej przygotowanym przez Komisję Europejską nasz kraj wypadł bardzo słabo. Gorzej jest tylko w Rumunii i Bułgarii. Z drugiej strony nie powinno to nas dziwić, skoro władza od kilku lat sama konsekwentnie zmiata pod dywan największe przekręty pokroju afery hazardowej, taśmowej czy stoczniowej.

źródło: rmf24.pl

(29/12/2014)

 

     To niesamowite! Banki o wartości 66 mld dolarów zostały sprzedane za... 2 mld!? Kto za to odpowie??!

Sektor bankowy w Polsce na początku lat 90-tych był warty dziesiątki miliardów dolarów. Dzika prywatyzacja doprowadziła do sytuacji, w której zostały one sprzedane za ledwie ułamek swojej wartości. Warto podkreślić, że nadal żyją osoby (czasem nami rządzą), które są za to odpowiedzialne. Czy powinniśmy spróbować postawić je przed sądami za defraudacje majątku narodowego?

źródło: wzzw.wordpress.com

(28/12/2014)

 

     Przedsiębiorca nadpłacał składki na ubezpieczenia społeczne. W konsekwencji ZUS orzekł, że musi dopłacić 24 tys. zł!

Kolejna historia z cyklu "przyjazne państwo" w praktyce: pewien kielecki przedsiębiorca nadpłacał z miesięcznym wyprzedzeniem składki na ubezpieczenia społeczne. Wszystko było okej, ale do czasu. ZUS zrobił kontrolę, powołując się na zmianę przepisów przyczepił się do preferowanego przez przedsiębiorcę sposobu płacenia składek i po ponownym przeliczeniu stwierdził, że w płatnościach składek jest niedopłata w wysokości 24 tys. zł. Przedsiębiorca odwołał się do sądu, ale przegrał dwie instancje. Dopiero Sąd Najwyższy przychylił się do jego argumentów, uchylając niekorzystne dla niego wcześniejsze wyroki i odsyłając sprawę do ponownego rozpatrzenia.

źródło: rp.pl

(26/12/2014)

 

     Szef rządu jako szafiarka służąca do promocji ubrań i akcesoriów. Co za żenada...

Ewa Kopacz wystąpiła w sesji zdjęciowej dla jednego z kolorowych tygodników. Teraz sama się tego wstydzi. Nie dziwie się. To trochę obciachowe, kiedy premier dużego kraju w środku Europy stylizuje się jako szafiarka służąca do promocji ubrań i akcesoriów. 

źródło: wprost.pl

(23/12/2014)

 

     Ponad 80 proc. Polaków zarabia mniej niż wynosi wysokość minimalnej pensji na Zachodzie

Zgodnie z oficjalnymi danymi GUS 80 proc. pracujących Polaków zarabia mniej niż wynosi wysokość minimalnej (!!) pensji w takich krajach jak Francja, Holandia czy Irlandia. Przeciętny Niemiec zarabia blisko 4 razy więcej niż przeciętny Polak. Podobnie sytuacja się ma jeśli porównamy zarobki statystycznego Polaka ze statystycznym Szwedem, Belgiem, Finem czy Holendrem. To umacnia nasz wizerunek w Europie jako dostarczyciela taniej siły roboczej, swoistego Bangladeszu Starego Kontynentu.

źródło: bankier.pl

(23/12/2014)

 

     Bankierskie żniwa na Polakach: Jest rekordowa kwota udzielonych kredytów. Czy będą rekordowe zyski?

Bankierzy zacierają ręce. W tym roku pęknie kwotowy rekord udzielonych Polakom kredytów. Nie wykluczone, że mijający rok będzie również najlepszym w historii pod względem zysków netto. W tym kontekście niepokojące jest to, że aż 67,6 proc. banków działających na terytorium naszego kraju należy do zagranicznych właścicieli.

źródło: bankier.pl

(23/12/2014)

 

     Jakie haki Jazurelski miał na Komorowskiego? Czy to tłumaczy przychylność obecnego prezydenta do ludzi z otoczenia sowieckich służb?

Dziennikarz śledczy Witold Gadowski ujawnił, że kiedy Bronisław Komorowski obejmował urząd prezydenta RP otrzymał od gen. Wojciecha Jaruzelskiego przesyłkę. Oprócz gratulacji, było w niej także coś, co sprawiło, że Komorowski bardzo się zdenerwował. Czy ludzie z otoczenia sowieckich służb mają na obecnego prezydenta poważne haki? Czy to tłumaczy dlaczego Komorowski jest wobec nich taki uległy?

źródło: stefczyk.info

(22/12/2014)

 

     By żyło się lepiej... swoim! Kopacz obsadza jako wiceministrów swoje koleżanki z PO

Media pro-rządowe hucznie głosiły, że oto premier Kopacz dokonuje "przeglądu ministerialnych resortów", czego efektem są odwołania czterech wiceszefów resortu infrastruktury i rozwoju, dwóch wiceministrów zdrowia oraz jednego wiceministra sportu. Okazuje się jednak, że na ich miejsca wskakują... koleżanki Ewy Kopacz z Platformy Obywatelskiej. By żyło się lepiej. Swoim!

(22/12/2014)

 

     Przypominamy o kapitalnym przewale emerytalnym: w ciągu 5 lat władza obniżyła ludziom emerytury o połowę!

Kiedy stetryczałe i zakompleksione lemingi martwią się tym co jadła posłanka Pawłowicz, skierujmy naszą uwagę na znacznie poważniejszy problem: w ciągu ostatnich 5 lat nowowypłacane emerytury obniżono o połowę!

(4/08/2014)

 

     Pracujesz w budżetówce? Czeka cię dostatnia emerytura. Harujesz na własnej działalności? Emerytura będzie głodowa

Pracownicy budżetówki zatrudnieni przez instytucje podlegające MON, MSW czy Min. Sprawiedliwości mogą liczyć na wysokie emerytury na długo przez ukończeniem 67. roku życia. Na przeciwległym biegunie znajduje się zdecydowana większość społeczeństwa. Nie dość, że muszą harować do 67. roku życia, to ich emerytury będą głodowe.

źródło: bankier.pl

(19/12/2014)

 

     Fatalne rządy PO-PSL mają swoje wymierne skutki - w przyszłym roku znowu zabraknie nam pieniędzy. Władza planuje gigantyczny deficyt

Sejm, głosami PO-PSL, przyjął budżet na 2015 rok. Okazuje się, że największym problemem finansów naszego kraju będzie gigantyczny deficyt budżetowy sięgający 46,080 mld zł. Tyle pieniędzy zabraknie na funkcjonowanie państwa. Władza będzie chciała rozwiązać problem poprzez... zaciąganie nowych długów. 

źródło: rp.pl

(19/12/2014)

 

     Kompromitacja Tuska na stanowisku prezydenta Europy. Przynosi Polsce wstyd

Donald Tusk na stanowisku szefa Rady Europejskiej właśnie zaliczył kolejną kompromitującą wtopę. Po tym jak 2 tygodnie temu nie chciał spotkać się z dziennikarzami (prawdopodobnie nie zna jeszcze angielskiego na tyle dobrze, aby odpowiadać na pytania), obecnie krytyka popłynęła już także ze strony unijnych dyplomatów. Okazało się bowiem, że były premier rządu PO-PSL przygotował bardzo słaby, liczący zaledwie 4 strony dokument, który ma być podsumowaniem czwartkowego szczytu UE. Zmartwieni unijni dyplomaci pytają, czy to na pewno projekt wniosków ze szczytu, czy będzie jeszcze jakiś dodatkowy dokument przygotowany przez Tuska.

źródło: rmf24.pl

(18/12/2014)

 

     Władza kłamała! Ceny prądu w Polsce od nowego roku jednak do góry

Jeszcze nie tak dawno Ewa Kopacz obiecywała, że ceny prądu w Polsce nie wzrosną. Obietnica ta okazała się być zwykłym kłamstwem. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe, wyższe taryfy cen energii dla Polaków, które będą obowiązywały od przyszłego roku. Wszystko przez unijną politykę energetyczną. Jej celem jest doprowadzenie do stanu, w którym koszty produkcji taniego (obecnie) prądu z węgla staną się porównywalne z kosztami produkcji drogiej "zielonej" energii.

źródło: wpolityce.pl

(18/12/2014)

 

     Przedstawiciel władzy ogłasza przetarg, który następnie sam wygrywa. Niemożliwe? W kolebce PO (Gdańsk) wszystko jest możliwe...

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ogłosił przetarg o wartości 660 tys. zł na prowadzenie sekretariatu jednej z miejskich agend. Jedynym uczestnikiem, który stanął do przetargu był podmiot o nazwie "Gdański Obszar Metropolitarny". Może i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na czele tej instytucji stoi... Paweł Adamowicz. Tak więc władza wygrywa przetarg, który sama ogłasza. I to dzień po wyborach! By żyło się lepiej! A jak!

źródło: wp.pl

(17/12/2014)

 

     Przez zwlekanie ze złożeniem mandatu Nowak zarobił minimum 59,3 tys. zł z pieniędzy podatników

Po ujawnieniu afery taśmowej Sławomir Nowak ogłosił, że odchodzi z polityki i rezygnuje z mandatu poselskiego. Jednak decyzje o złożeniu na ręce marszałka Sejmu oświadczenia o zrzeczeniu się mandatu posła odwlekał miesiącami. W końcu, po ogłoszeniu wyroku skazującego w sprawie zatajenia przyjętej korzyści majątkowej pod koniec listopada złożył stosowne oświadczenie. Okazało się jednak, że mimo swojej deklaracji, Nowak pozostanie posłem aż do 2 stycznia 2015 r. Powód? - Oświadczenie Nowaka o zrzeczeniu się mandatu zawierało bowiem... odroczenie terminu wygaśnięcia mandatu. Dzięki ciągłemu zwlekaniu Nowak zarobił z tytułu poselskich pensji minimum 59,3 tys. zł naszych pieniędzy.

źródło: wp.pl

(17/12/2014)

 

     Wysokie kary za opieszałość polityków PO-PSL. Nawet 253 tys. zł dziennie (!!) za 4-letnie opóźnienie we wdrożeniu dyrektywy o OZE

Polscy podatnicy muszą się przygotować do kolejnych bezsensownych wydatków spowodowanych opieszałością polityków PO-PSL. Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości UE chce, aby Polska zapłaciła 61 tys. euro (ok. 253 tys. zł) za każdy dzień opóźnienia we wdrożeniu dyrektywy o odnawialnych źródłach energii (OZE). Dyrektywa ta winna obowiązywać na terytorium naszego kraju już od 5 grudnia 2010 roku.

źródło: rp.pl

(16/12/2014)

 

     III RP w praktyce: Prokuratura umorzy śledztwo ws. rozmowy Nowaka z Parafianowiczem dot. wstrzymania kontroli skarbowej żony byłego ministra

W czerwcu opublikowana została rozmowa byłego ministra transportu Sławomira Nowaka z byłym generalnym inspektorem informacji finansowej Andrzejem Parafianowiczem, nagrana potajemnie w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Nowak prosił w niej o powstrzymanie kontroli finansowej prowadzonej wobec jego żony przez organy skarbowe. Szczególnie obawiał się "crossowania" swojego rachunku bankowego z rachunkiem żony. Parafianowicz obiecał wówczas byłemu ministrowi w rządzie Tuska zajęcie się tą sprawą. Prokuratura uznała jednak, że nie doszło do przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i umorzyła śledztwo. Oto jak działa III RP!

źródło: rp.pl

(16/12/2014)

 

     Cała Belgia od dzisiaj strajkuje, bo rząd chce podnieść wiek emerytalny do 67 lat. Kiedy podobne protesty w Polsce?

Belgowie rozpoczynają dzisiaj w całym kraju strajk generalny. Powód? Rząd chce podnieść wiek emerytalny z 65 do 67 lat. Jeden z liderów tamtejszych związków zawodowych pytany, dlaczego Belgowie rozpoczynają protesty, odpowiedział: "To jest nasze demokratyczne prawo do reagowania". Jeśli takie słowa wypowiedziałby któryś z polityków czy szefów związkowych central w Polsce, to prorządowe media, do których należy 90 proc. przekazu, natychmiast uruchomiłyby wobec niego kilkudniowy seans nienawiści i hejtu skutkujący przyklejeniem łatki "podpalacza, szleńca i antydemokraty".

(15/12/2014)

 

     Sądy uznają, że wybory jednak były sfałszowane. W głównych wydaniach wiadomości TV na ten temat cisza

Poszczególne sądy uznają protesty wyborcze i orzekają o powtórzeniu wyborów z uwagi na fałszerstwa komisji wyborczych. Stoi to w jawnej sprzeczności z tym co mówił prezydent Komorowski. Zapewniał on nas przecież, że wybory były uczciwe, a ten kto mówi o fałszerstwach jest zagubiony w "odmętach szaleństwa". A tu niespodzianka - sądy nie podzielają opinii prezydenta. Stąd pewnie w mediach głównego nurtu cisza na ten temat. 

źródło: DziennikBaltycki.pl / Tvn24.pl / Rmf24.pl / PortalSamorzadowy.pl

(15/12/2014)

 

     Przyjechał przepłacony pociąg do Warszawy. Tubylcy się cieszą, prorządowa telewizja relacjonuje. Jak w Bantustanie!

Władza oczekuje od swoich lemingów właśnie tego: radości z rzeczy, które w normalnych krajach są normalne. Stąd wszystkie media prorządowe przez cały dzień będą relacjonowały wyjazd na tory przepłaconego pociągu, który ma się podobać tubylcom niczym święcący paciorek. Nawet z dreamlinerami nie było takiej żenady jak obecnie. 

źródło: twitter.com

(14/12/2014)

 

     Ewa Kopacz należała do komunistycznego ZSL! To kolejny powód, aby poczuć zażenowanie, gdy pomyśli się kto jest premierem Polski

Ewa Kopacz daje swoim wyborcom kolejny podwód do poczucia obciachu. Okazało się, że w latach 80-tych należała do komunistycznego Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego (ZSL) - partii podległej PZPR i sowieckim władzom w Moskwie. Jak widać piękna opozycyjna karta i mandat do tego, aby krytykować kogokolwiek za to jakim był opozycjonistą w PRL...

źródło: niezalezna.pl

(14/12/2014)

 

     Pendolino wcale nie taki szybki. Odcinek Gdańsk - Warszawa czy Warszawa - Katowice szybciej pokonamy starymi pociągami

Kupione za 400 mln euro Pendolino wcale nie będzie najszybsze na wszystkich trasach. Okazuje się, że odcinek Gdańsk - Warszawa czy Warszawa - Katowice szybciej pokonamy starymi pociągami.

źródło: dziennik.pl

(12/12/2014)

 

     NIK znowu miażdży ekipę rządową. Tym razem za doprowadzenie do zapaści publicznej służby zdrowia

Kolejki do lekarzy specjalistów nieustannie rosną i na prawie wszystkie badania czeka się coraz dłużej – wynika z najnowszego raportu NIK na temat stanu publicznej służby zdrowia, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Przyczyna jest bardzo prosta - rząd PO-PSL dziesiątki miliardów złotych - zamiast na służbę zdrowia - musi przeznaczać na spłatę zagranicznych długów, które sam pozaciągał. Pod tym względem Polska jest ewenementem w skali europejskiej!

źródło: rp.pl

(12/12/2014)

 

     Tusk, Bieńkowska, Arabski i Graś już uciekli z Polski. Kto kolejny?

Jeszcze kilka lat temu liderzy ekipy rządowej obiecali, że "Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tutaj będzie się opłacać". Minęło trochę czasu i sami uciekli z Polski niczym szczury z tonącego okrętu.

(11/12/2014)

 

     Himalaje absurdu: Rządowy zespół ds. zniesienia obowiązku meldunkowego zarekomendował... nieznoszenie obowiązku meldunkowego

Rząd PO-PSL jeszcze nie tak dawno obiecywał zniesienie obowiązku meldunkowego w Polsce. W tym celu powołano nawet specjalny międzyresortowy zespół ds. zniesienia obowiązku meldunkowego. Wczoraj okazało się jednak, że zespół ten zarekomendował, aby... nieznosić obowiązku meldunkowego w Polsce. Himalaje absurdu? - Nie. To patologiczna codzienność w państwie zarządzanym przez nieudaczników i aferzystów. 

źródło: dziennik.pl

(11/12/2014)

 

     Układ ma się świetnie: Zwolnili go z telewizji publicznej za promowanie PSL, a teraz wraca do... rady programowej TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nominowała Marka Kassę na nowego członka rady programowej TVP. Problem w tym, że wcześniej wyleciał z TVP za promowanie PSL. Czyli - układ ma się świetnie!

źródło: rp.pl

(11/12/2014)

 

     Zobacz jak sąd III RP w majestacie prawa kpi z obywateli! W praktyce robi to samo co władze PO-PSL!

W odpowiedzi na jeden ze złożonych protestów wyborczych Sąd Okręgowy w Warszawie wezwał wyborcę do uzupełnienia braków formalnych wniosku pod rygorem jego zwrotu. Problem w tym, że tym "brakiem formalnym" jest dostarczenie do sądu w terminie 7 dni 3586 odpisów protestu wyborczego dla przewodniczących 3585 komisji wyborczych w województwie mazowieckim oraz 1 odpisu wniosku dla komisarza wyborczego (sic!). 

źródło: twitter.com

(10/12/2014)

 

     Joanna Mucha całkowicie straciła kontakt z rzeczywistością: "Myślałam, że takich pociągów już nie ma..."

Przedstawicielka władzy, była minister sportu - Joanna Mucha - na swoim oficjalnym koncie Facebook-owym ujawniła, że całkowicie utraciła kontakt z rzeczywistością III RP. Pod zdjęciem najczęściej w Polsce spotykanego pociągu, w standardzie którego codziennie podróżują do pracy dziesiątki tysięcy osób, napisała: "Myślałam, że takich pociągów już nie ma...". Pani ministro! Welcome to the real world! Proponuję jeszcze zacząć żyć za 2 tys. zł i skorzystać z publicznej służby zdrowia. 

źródło: facebook.com

(10/12/2014)

 

     Metra nie ma, inwestycje na EURO2012 nadal nieukończone, ale 18 mln zł na premie się znalazło!

Premie oraz dodatki motywacyjne wypłacone w tym roku urzędnikom stołecznego ratusza kosztowały podatników 18 mln zł. Niestety nie wiadomo kto ile dokładnie dostał, bowiem ludzie HGW skrzętnie ukrywają dane stanowiące informacje publiczną.

źródło: politykawarszawska.pl

(10/12/2014)

 

     Skandal! Tusk, który - jako premier na pełen etat - pracował jedynie 4 dni w tygodniu, dostanie 80 tys. zł ekwiwalentu za 102 dni (!) niewykorzystanego urlopu!

Donald Tusk będąc premierem Polski tak układał sobie pracę, by weekend trwał mu jak najdłużej. Posiedzenia rządu były organizowane zawsze we wtorki, bowiem Tusk pojawiał się w Warszawie dopiero w poniedziałek popołudniu. Do domu w Sopocie wracał w piątek około południa. Pracował zatem maksymalnie 4 dni w tygodniu, robiąc sobie 1 dzień wolnego bez wykorzystania urlopu. Dzięki temu uzbierało mu się w ciągu 7 lat aż 102 dni niewykorzystanego urlopu. Teraz dostanie za to pieniężny ekwiwalent sponsorowany przez polskich podatników - blisko 80 tys. zł.

źródło: rp.pl

(9/12/2014)

 

     Polacy zasuwają w Amazonie za 2100 zł brutto i nie strajkują. Niemcy dostają 4 razy więcej i właśnie rozpoczęli kolejny strajk

Niemieckie centra logistyczne Amazonu stanęły. Właśnie rozpoczął się w nich strajk pracowników - co istotne - tuż przed najważniejszymi dla tej firmy (pod względem zysków) świętami Bożego Narodzenia. Wystarczy jednak udać się kilkaset kilometrów dalej na wschód, zza Odrę, by ujrzeć jak Polacy zasuwają w tym samym Amazonie, bez żadnego strajku, za 4-krotnie mniejsze wynagrodzenia, mimo że życie w Polsce nie jest 4-krotnie tańsze niż w Niemczech.

źródło: bankier.pl

(9/12/2014)

 

     Przemówienia Tuska po angielsku będzie pisał zatrudniony przez niego Brytyjczyk

Tusk zatrudnił Brytyjczyka Hugo Brady'ego do pisania mu przemówień w języku angielskim. Będą one wygłaszane przez Tuska na oficjalnych spotkaniach, na których będzie uczestniczył jako szef Rady Europejskiej. Decyzja ta nie powinna nas dziwić - Tusk, mimo że będąc premierem Polski wydał 100 tys. zł publicznych pieniędzy na naukę angielskiego w latach 2008 oraz 2011-2014, nadal nie potrafi posługiwać tym językiem w sposób swobodny.

źródło: eurofundsnews.eu

(9/12/2014)

 

     Skandal! By drogiemu Pendolino zapewnić pasażerów PKP doprowadza do likwidacji tanich połączeń konkurencji. Co na to UOKiK??!

Władza wyremontowała sobie za publiczne pieniądze trasę kolejową Warszawa - Kraków i wstawiła na nią kosztowne Pendolino. Aby zapewnić dla siebie drożność przejazdu, a zwykłym ludziom utrudnić życie, zwinęła część połączeń lokalnych. Dodatkowo, aby ograniczyć konkurencję dla PKP Intercity zlikwidowała jedyne tanie połączenie spółki nie wchodzącej w skład PKP, zaś biedotę, plebs i swoich wyborców wypchnęła do Polskiego Busa. Taka III RP w pigułce. Wielka Platformo - dziękujemy! 

źródło: gazeta.pl

(8/12/2014)

 

     Michalczewski, który w ringu często walczył jako Niemiec, tłumaczy czym jest patriotyzm, nazywając przy tym Polaków "wieśniakami"

W piśmie redagowanym przez Tomasza Lisa ukazał się wywiad z Dariuszem "Tigerem" Michalczewskim. Słynny bokser tłumaczy najbardziej prorządowemu tygodnikowi dlaczego "kocha Polskę, nie lubi PiS i katolików obłudników". Wywiad idealnie wpisuje się w narrację podtrzymującą u czytelników pisma redaktora Lisa kompleks niższości. Kiedy trzeba bokser używa generalizujących słów "My, Polacy", np. w kontekście wiary katolickiej - "My, Polacy, jesteśmy jak wieśniaki, które nie zjedzą czegoś, czego nie znają" (sic!). 

źródło: newsweek.pl

(8/12/2014)

 

     Tusk na stanowisku szefa Rady Europejskiej to żaden sukces Polski. To sukces Niemiec, bo to ich człowiek

Niemcy przez kilka lat hodowali Tuska poprzez wręczane mu medale, honory, wyróżnienia i poklepywanie po plecach. Kiedy już go odpowiednio urobili, to wstawili na eksponowane europejskie stanowisko, mimo braku znajomości angielskiego czy francuskiego. Ważne jednak, że zna niemiecki, dzięki czemu będzie mógł przyjmować bezpośrednie instrukcje z Berlina.

źródło: monsieurb.neon24.pl

(8/12/2014)

 

     Filmowali piratów drogowych, a nagrania dostarczali Policji. Teraz mają kłopoty

Coraz więcej kierowców nagrywa kamerkami umieszczonymi w swoich samochodach groźne wykroczenia piratów drogowych, które mogły skutkować wypadkiem. Następnie materiały te wysyłają są na specjalne skrzynki mailowe Policji stworzone w ramach akcji "Stop Agresji Drogowej", która uruchamia przeciwko bohaterom tych nagrań postępowania. Problem w tym, że autorzy filmów, którzy w słusznej sprawie dostarczają Policji obciążające piratów drogowych materiały, są później przez organy ścigania wzywani przed sądy jako świadkowie celem złożenia wyjaśnień. To może zniweczyć cały sukces tej akcji i zniechęcić ludzi do obywatelskiej postawy.

źródło: gazeta.pl

(7/12/2014)

 

     Tusk będąc premierem wydał 100 tys. zł (!) pieniędzy podatników na naukę angielskiego. Efekt? - "I will polish my english"

Kiedy ogłoszono pod koniec sierpnia, że Donald Tusk ma zostać szefem Rady Europejskiej, sam zainteresowany obiecał wszystkim Europejczykom, że do grudnia nauczy się języka angielskiego. - "I will polish my english" - powiedział wówczas premier Polski. Okazało się jednak, że Tusk polerował swój angielski już od 2008 roku. Spędził łącznie 1300 godz. na kursach języka angielskiego, na które poszło łącznie 100 tys. zł publicznych pieniędzy. Efekt tej długotrwałej nauki jest bardzo marny - Tusk do dzisiaj nie potrafi porozumiewać się swobodnie w języku angielskim, o czym kilka dni temu mogli się przekonać zagraniczni dziennikarze.

źródło: se.pl

(7/12/2014)


    
Bhawo! Kuhwa, Bhawo! Oddanie drugiej linii metra przed świętami nierealne. Przed wyborami narracja HGW była jednak inna

Wbrew zapowiedziom HGW Warszawiacy nie pojadą drugą linią metra przed świętami. Oddanie jej do użytku jest "nierealne". Warto przypomnieć, że kiedy pani prezydent w październiku ogłaszała, że pociągami drugiej linii metra Warszawiacy pojadą na świąteczne zakupy, któryś z urzędników szepnął wówczas, czy to aby nie będzie Wielkanoc. Inny poradził, żeby najpierw ustalić rok.

źródło: gazeta.pl

(5/12/2014)

 

     Sposoby manipulowania społeczeństwa stosowane przez obecną władze

Odwracaj uwagę od rzeczy istotnych i ważnych. Skup się na emocjach i mów do społeczeństwa jak do małego dziecka. Twórz problemy, po czym proponuj sposoby ich rozwiązania. Wszelkie zmiany wprowadzaj stopniowo. Utwierdź społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym, a na końcu zamień społeczny bunt w poczucie winy. Powyższe techniki wyjaśniają dlaczego ekipa Tuska i Komorowskiego rządzi krajem już 7 rok z rzędu.

(5/12/2014)

 

     Dlaczego Niemcy chcą rozbroić polską armię?

Wiele ostatnio mówiło się o militarnym zagrożeniu ze strony Rosji. Tymczasem działania i stanowiska naszych zachodnich sąsiadów - Niemców - mogą świadczyć, że Berlin chciałby na terytorium naszego kraju strefy zdemilitaryzowanej. Przykład? - Rząd w Berlinie twierdzi, że planowana tarcza antyrakietowa w Polsce nie może być wymierzona w rosyjskie rakiety. Wynika z tego, że jeśli w kierunku Polski będzie wystrzelona rakieta z Rosji, to powinna ona spokojnie uderzyć w nasze terytorium ponieważ tarcza antyrakietowa nie może strącać rosyjskich rakiet.

źródło: rp.pl

(26/08/2014)


    
Absurdy III RP: Sejm minutą ciszy uczci pamięć aktora grającego sowieckiego szpiega, czyli - jak wywołać bezsensowny spór?

Obecna władza robi wszystko, aby wywołać jałowe konflikty i spory dotyczące kwestii światopoglądowych, które odciągną uwagę społeczeństwa od rzeczy naprawdę istotnych. Przykład? - Marszałek Sejmu ogłosił, że Sejm uczci jutro minutą ciszy pamięć aktora znanego głównie z tego, że w PRL grał w serialu o sowieckim szpiegu-matrioszce i popierał komunistyczny reżim. Prawica już zapowiada protesty, zaś prorządowe media będą miały o czym donosić na "żółtych paskach" przez kilka najbliższych dni. 

źródło: tvn24.pl

(4/12/2014)

 

     Kolejowy absurd: po wprowadzeniu Pendolino na trasie Warszawa - Kraków ceny biletów wzrosną o 194 proc.!

Już za kilka dni zmienia się rozkład jazdy pociągów. Jak się okazuje, to dobra okazja aby zlikwidować kolejowe połączenia, które stanowiłyby realną konkurencję dla drogiego Pendolino. Z rozkładu znika zatem oferujący tanie bilety pociąg "Przewozów Regionalnych" relacji Warszawa - Kraków, a na jego miejsce wskakuje należący do "InterCity" Pendolino wraz ze swoimi droższymi o blisko 200 proc. biletami.

źródło: rozklad-pkp.pl

(4/12/2014)


    
Skandal! Półprzytomny pacjent nie przyjęty na leczenie w szpitalu. Odesłany przez lekarza do domu umiera po kilku godzinach

Służba zdrowia w III RP jest koszmarem. Wielomiesięczne kolejki na wizytę u lekarza specjalisty, patologiczne rejonizacje, ciągły brak funduszy oraz kolejne utrudnienia w dostępie do leczenia tworzone przez rząd. Szpitale mają przynosić zyski, a nie leczyć ludzi. Efektem tego stanu rzeczy jest to, że ludzie są odsyłani z oddziałów ratunkowych do domu. Tam umierają, nie obciążając dzięki temu kont rządowego NFZ-u.

źródło: gazeta.pl

(3/12/2014)


    
Kreml chce mieć własną telewizję w Polsce?

Kontrolowana przez Kreml spółka Gazprom-Media planuje wejść na polski rynek medialny. Na celowniku Rosjan jest spółka Atmedia, zajmująca się pośrednictwem w handlu czasem antenowym przeznaczonym na reklamy w telewizjach komercyjnych. Komentatorzy są zgodni - zakup Atmedii to w rzeczywistości stworzenie "przyczółka" niezbędnego do dalszej medialnej ekspansji. Czy ostatecznym celem ma być zakup tuby propagandowej jaką jest TVN?

źródło: pb.pl

(3/12/2014)


    
Jakie imię w 2014 roku jest najczęściej nadawane nowo- narodzonym chłopcom w Wielkiej Brytanii? - Mohammed.

Wyraźny sygnał, że muzułmanie przejmują kulturową kontrolę nad światem zachodnim dochodzi dzisiaj znad Tamizy. Okazuje się, że w tym roku najczęściej nadawanym imieniem wśród nowonarodzonych chłopców jest... Mohammed.

źródło: dziennik.pl

(2/12/2014)

 

     Głosami europosłów PO (Pitera, Zwiefka i Wałęsa) uwalono w Brukseli petycję w sprawie budowy Via Carpathia. Wstyd i kompromitacja!

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego zdecydowała o zamknięciu petycji dotyczącej budowy drogi Via Carpathia, która miała prowadzić z Kłajpedy aż do Salonik. Najdłuższy odcinek trasy miał przebiegać przez Polskę. Niestety rękoma europosłów PO (m.in. Pitera, Zwiefka i Wałęsa) ostatecznie zamknięto tą inicjatywę.

źródło: rynekinfrastruktury.pl

(2/12/2014)

 

     Zagraniczni dziennikarze oburzeni zachowaniem Tuska. "Niech się przyzwyczajają do arogancji i bezczelności Ryżego"

Zagraniczni dziennikarze nie kryją oburzenia po tym jak Donald Tusk - już jako nowo-zaprzysiężony przewodniczący Rady Europejskiej - nie zorganizował konferencji prasowej. - "Obywatele Europy chcieliby wiedzieć co ma do powiedzenia, w końcu to jest ważna postać. Chcieliby usłyszeć parę słów na zadane pytania przez zawodowych dziennikarzy. Tego nie ma, to jest trochę dziwne" - skarżyli się po oficjalnym zaprzysiężeniu Tuska zagraniczni korespondenci.

źródło: rmf24.pl

(2/12/2014)

 

     Będą nagrody pieniężne dla urzędników PKW?

Mimo kompromitacji z liczeniem głosów podczas ostatnich wyborów samorządowych oraz poważnych wątpliwości co do ich ważności, urzędnicy Państwowej Komisji Wyborczej przyznali sobie premie finansowe - łącznie około 600 tys. zł. Powstaje pytanie - jak to??!

źródło: wgospodarce.pl

(1/12/2014)

 

     Posłowie PO-PSL zalegalizowali obrót GMO w Polsce

Warto odnotować, iż w ostatni piątek Sejm - głosami rządowej koalicji PO-PSL - zalegalizował obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi (do tej pory groziło za to 12 lat więzienia). Tym samym żywność GMO staje się w naszym kraju legalna. W mediach rządowych na ten temat cisza.

źródło: naszdziennik.pl

(1/12/2014)

 

     5 milionów 400 tysięcy zł. Tyle zarobiła Agora (wydawca Gazety Wyborczej) na współpracy z ratuszem Hanny Gronkiewicz-Waltz

Zabrane podatnikom pieniądze płyną strumieniem do Agory. Jako przykład można podać umowy zawierane przez Urząd Miasta w Warszawie z wydawcą "Gazety Wyborczej" w okresie rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO). Ten doskonały układ będzie prawdopodobnie trwał w najlepsze, bowiem HGW została przez Warszawiaków na kolejną kadencję...

źródło: wykop.pl

(1/12/2014)