Przegląd wiadomości i opinii

listopad 2014

 

     Od afery AmberGold minęły ponad 2 lata, a zapowiadanej przez rząd PO-PSL ustawy o nadzorze nad parabankami jak nie było tak nie ma

Tuż po wybuchu afery AmberGold rząd Tuska zapowiadał ostrą rozprawę z parabankami i instytucjami działającymi na podobnych zasadach jak słynna piramida finansowa z Gdańska. Minęły ponad 2 lata i co? - I nic. Projekt ustawy utknął w murach Ministerstwa Finansów i nie wiadomo czy ustawa w ogóle zostanie przyjęta. Czy tak ma wyglądać sprawnie działające państwo?

źródło: pb.pl

(28/11/2014)


    
Sławomir Nowak skazany. Dlaczego tak długo zwlekał z zrzeknięciem się mandatu poselskiego? Czyżby chciał uzbierać na grzywnę?

Sąd nie miał litości dla Sławomira Nowaka - posła Platformy Obywatelskiej i bliskiego współpracownika Donalda Tuska. W "sprawie zegarkowej" uznał go winnym i skazał na grzywnę 20 tys. zł. Sąd w uzasadnieniu wyroku wielokrotnie podkreślał, że Nowak ciągle kłamał i oszukiwał, a "od posłów wymaga się jednak wyższych standardów aniżeli tylko umiejętności pisania i czytania". Ciekawe dlaczego były minister transportu tak długo zwlekał z zrzeknięciem się mandatu poselskiego? Czyżby chciał uzbierać z poselskich pensji na wspomnianą grzywnę? 

źródło: wpolityce.pl

(28/11/2014)

 

     Media rządowe milczą ma temat wczorajszych manifestacji rolników w Warszawie. Czyżby taki news nie pasował do powyborczych narracji?

Odnotujmy: wczoraj w Warszawie pod Ministerstwem Rolnictwa doszło do sporej manifestacji hodowców bydła i producentów mleka. Rolnicy manifestowali swoje niezadowolenie z działań resortu rolnictwa, który nie potrafi zaradzić dramatycznej sytuacji jaka zapanowała w setorze mleczarskim. W głównych mediach próżno jednak szukać informacji na temat tej manifestacji. Czyżby taki news nie pasował do powyborczych narracji, zgodnie z którymi rolniczo-ludowy PSL wygrał wybory niemal w całej Polsce? 

źródło: naszemiasto.pl

(28/11/2014)

 

     Sąd wydaje wyrok, a fiskus i tak swoje. Urzędnicy aparatu skarbowego mają gdzieś niekorzystne dla nich orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego?

Okazuje się, że fiskus nadal żąda opłaty 40 zł od każdego pytania zawartego we wniosku o interpretację, mimo że na początku marca Naczelny Sąd Administracyjny jednoznacznie tego zakazał. Czym można wytłumaczyć tą bezmyślną pazerność urzędników aparatu skarbowego? Czyżby prykaz szedł z samej góry (Min. Finansów)?

źródło: rp.pl

(27/11/2014)

 

     Przykładowy protest wyborczy - tekst do wykorzystania

Jeśli uważasz, że wybory samorządowe nie zostały przeprowadzone w uczciwy sposób, a liczba głosów nieważnych miała wpływ na wynik wyborów do sejmików wojewódzkich, to możesz złożyć do właściwego sądu okręgowego protest wyborczy. Poniżej zaprezentowany został przykładowy tekst takiego protestu. Ze złożeniem protestu warto się jednak pospieszyć, bowiem sądy okręgowe będą je przyjmować jedynie do niedzieli (liczy się data dostarczenia protestu do sądu!).

(27/11/2014)

 

     Utrzymanie mieszkającego w Belwederze obrońcy WSI i PKW pochłonęło w ciągu ostatnich czterech lat 692,4 mln zł publicznych pieniędzy

Wynikiem słynnych "25 lat wolności i demokracji" jest to, że kancelaria prezydenta Komorowskiego utrzymuje m. in. całą grupę reliktów z czasów PRL - począwszy od tęczowego Nałęcza, a na zielonym Kozieju skończywszy. Jakby tego było mało wydaje dokumenty, zgodnie z którymi to Rosja, a nie NATO, winna być gwarantem naszego militarnego bezpieczeństwa w Europie. W przyszłym roku będzie to nas kosztowało 167 mln 614 tys. zł, a w latach 2011 - 2014 na ten cel poszło już łącznie 692,4 mln zł.

źródło: bankier.pl / polskieradio.pl

(27/11/2014)

 

     Kompromitacja polskich służb: grających spokojnie w karty zatrzymują tak, jak groźnych terrorystów! (VIDEO)

Funkcjonariusze łódzkiego Zarządu CBŚ wraz z funkcjonariuszami ABW, Izby Celnej oraz Placówki Straży Granicznej w Łodzi zatrzymali na tzw. "gorącym uczynku" dziewięć osób narodowości wietnamskiej, które... grały w karty. Brawo! Niesamowity " sukces" polskich służb!

źródło: youtube.com

(26/11/2014)

 

     Władza PO-PSL panicznie boi się wielotysięcznych manifestacji

Komorowski i Kopacz mogą utracić władzę jeśli ludzie wyjdą na ulice. Dlatego obecne władze robią wszystko, aby przeciętnym Polakom zohydzić samą ideę legalnych manifestacji, którą gwarantuje przecież art. 57 Konstytucji RP.

źródło: wpolityce.pl

(25/11/2014)

 

     Coraz bardziej skompromitowany Komorowski uważa, że mimo jawnych przewałów nie ma sensu kwestionować wyniku wyborów

Z całego kraju cały czas napływają nowe informacje o fałszerstwach i nieprawidłowościach, które miały wpływ na wynik wyborów do samorządu. Już nikt o zdrowych zmysłach nie jest w stanie bronić tezy o uczciwości procesu wyborczego. Wyjątkami są przedstawiciele partii rządowych PSL-PO oraz coraz mocniej kompromitujący się prezydent Bronisław Komorowski, dla którego wybory były demokratyczne a wynik nie podlega kwestionowaniu.

źródło: bankier.pl / wpolityce.pl

(25/11/2014)

 

     Przekręt wyborczy z 2014 roku obecne władze przygotowywały od co najmniej od 3 lat?

Czy wiesz, że nasze władze w 2011 roku zmieniły zapisy kodeksu wyborczego usuwając z niego artykuł mówiący o obowiązku weryfikowania przez obwodowe komisje wyborcze przyczyn nieważności głosu oddanego w wyborach do sejmików wojewódzkich? Stworzono dzięki temu dobry grunt pod obecną sytuację, kiedy rzekomo co piąty Polak oddał głos nieważny. Jeśli połączymy fakty, to wyjdzie nam, że szwindel wyborczy z ostatnich wyborów władze PO-PSL skrupulatnie przygotowywany od co najmniej 3 lat...

źródło: twitter.com / rp.pl

(24/11/2014)

 

     Panie Komorowski - wybory to istota polskiej niepodległości. Jeśli pan o tym zapomniał, to proszę posłuchać tego materiału i dopiero wtedy coś mówić!

Paweł Kowal swoimi wypowiedziami na temat ostatnich wyborów miażdży logikę Komorowskiego, Kopacz, wszystkich trybunałów i sądów najwyższych, PKW, GW i TVN razem wziętych! Naprawdę warto posłuchać!!

źródło: youtube.com

(24/11/2014)

 

     W Gdyni poparcie dla PSL wzrosło o 1100 procent!

Zgodnie z "wynikiem" podanym przez PKW, w wyborach do sejmiku województwa pomorskiego w Gdyni PSL uzyskał 8811 głosów. Warto odnotować, że rezultat ten jest o 1100 proc. lepszy od wyniku sprzed 4 lat. Można? Można.

źródło: niezalezna.pl

(23/11/2014)

 

     Unia Europejska odbiera dotacje na Pendolino: "W Polsce nie ma warunków na taki pociąg"

Pendolino to pociąg nie na polskie tory - przyznał rzecznik Komisji Europejskiej, tłumacząc dlaczego Komisja obcięła dofinansowanie dla Polski na zakup tego pociągu. Bruksela podjęła właśnie decyzję o wstrzymaniu wypłaty na ten cel 14 mln euro. 

źródło: rmf24.pl

(21/11/2014)

 

     Polska to "pokraczne kondominium Rosji i Niemiec"?

Czy kremlowscy i niemieccy przywódcy powierzyli obecnej ekipie rządowej, z prezydentem Bronisławem Komorowski na czele, zadanie faktycznej likwidacji polskiej państwowości i uczynienia z nas pokracznego kondominium? Tego zdania jest znany bloger i komentator polityczny - Aleksander Ścios. W fałszowaniu wyników ostatnich wyborów dopatruje się on elementu gry, której wynikiem ma być całkowite uzależnienie losów naszego kraju od decyzji podejmowanych w Berlinie i Moskwie.

źródło: bezdekretu.blogspot.com

(21/11/2014)

 

     Potwierdziło się! Roczna pensja dla zwolnionego członka zarządu PKP Intercity, który odpowiada za blamaż ze sprzedażą biletów na Pendolino

Potwierdziła się informacja o kasie jaka będzie przysługiwać zwalnianemu za blamaż ze sprzedażą biletów na Pendolino Pawłowi Hordyńskiemu. Jako były członek zarządu PKP Intercity będzie mógł otrzymywać wynagrodzenie jeszcze przez 12 miesięcy. Nie ma co owijać w bawełnę - każdy chciałby pracować w firmie, która musi wypłacić roczną pensje, gdy wyrzuci mnie za złą pracę.

źródło: gazetaprawna.pl

(21/11/2014)

 

     Jak dopisać w systemie PKW kandydata na wójta / burmistrza / prezydenta i wystawić go od razu do drugiej tury wyborów?

Okazuje się ze do systemu wyborczego Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) może dostać się KAŻDY z odrobina wiedzy informatycznej. Można ZDALNIE dodawać i odejmować głosy, można DOPISYWAĆ "nowych" kandydatów... Można dowolnie MANIPULOWAĆ systemem wyborczym!

źródło: youtube.com

(20/11/2014)

 

     Kompromitacja Komorowskiego - stanął w obronie leśnych dziadów z PKW. Chce uznać oszukane wybory, które przeprowadzili

Prezydent Bronisław Komorowski stwierdził wczoraj, że próba odwołania PKW to "szaleństwo". Panie prezydencie - czy nie większym szaleństwem jest jednak uznanie oszukanych wyborów? Przecież tu nie chodzi o leśnych dziadków z PKW, lecz o losy milionów Polaków! A może ma pan jakiś interes w bronieniu PKW? Wszak w przyszłym roku wybory, które będą pana dotyczyć bezpośrednio.

źródło: rp.pl / niezalezna.pl

(20/11/2014)

 

     Prezydent Komorowski odznaczył członków PKW orderami za "rzetelną pracę na rzecz państwa demokra- tycznego" (sic!)

Warto przypomnieć, że w 2011 roku prezydent Komorowski odznaczył członków PKW oraz pracowników Krajowego Biura Wyborczego orderami. Zarówno Stefan Jaworski (przewodniczący PKW) jak i Kazimierz Czaplicki (szef KBW) dostali po Krzyżu Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Czy była to swego rodzaju nagroda za prawidłowe wyliczenie wyniku wyborów prezydenckich z 2010 roku?

źródło: prezydent.pl

(20/11/2014)

 

     Szef PKW: "Rosjanie są ciekawi naszych rozwiązań, a my oczywiście ich"

Ilość stwierdzonych nieprawidłowości (niedziałający system liczenia głosów, włamanie na serwery PKW) oraz wątpliwości (nieprawdopodobnie wysoka liczba nieważnych głosów, możliwości manipulowania przy protokołach) jakie pojawiły się w związku z wyborami musi skutkować ich powtórzeniem. Nie ma innej opcji. Nie wykluczone, że PKW wdrożyło podczas tych wyborów w życie "rosyjskie rozwiązania". A na to akceptacji być nie może. 

źródło: niezalezna.pl

(19/11/2014)

 

     Okazuje się, że każdy może wejść w kalkulator wyborczy, dokonać zmian i przesłać protokół do PKW!!!

System liczenia głosów PKW jest tak dziurawy, że każdy średnio rozgarnięty student informatyki jest w stanie wejść na tzw. kalkulator wyborczy, dokonać zmian w protokołach, przesłać je na serwer centralnej komisji wyborczej. Co najgorsze - system te zmiany akceptuje! Każdy zatem może "przeliczyć głosy" po swojemu! To nie jest śmieszne... To wystarczający powód do rozgonienia całego układu w pył i powtórzenia wyborów!

źródło: tvp.pl

(19/11/2014)

 

     Ludzie! Co się dzieje?! Cuda nad urną! Blokady serwerów! Tysiące głosów nieważnych! Efekt? PO-PSL otrzymuje w skali kraju ponad 50 proc. poparcie!

Nie wierzę już w nic, z tego co mówią leśne dziadki z PKW. Nie wierzę w treść ogłaszanych przez nich komunikatów. Nie ufam strukturom państwa zarządzanego przez ekipę PO-PSL i Komorowskiego. Ludzie masowo odwrócili się od ekipy rządowej, a ta - mimo to - wygrywa wybory z kolosalną przewagą. Musimy stanowczo zaprotestować i wyjść na ulice żądając powtórzenia wyborów bez udziału PKW i ich serwerów! Inaczej już zawsze będą robili z nami co tylko zechcą!

źródło: bezdekretu.blogspot.com / twitter.com

(19/11/2014)

 

     Jawna dyskryminacja: UE chce, aby patenty były publikowane jedynie po angielsku, francusku lub niemiecku

Przystąpienie naszego kraju do europejskiego systemu patentowego (tzw. jednolity patent europejski) będzie się wiązało z wyższymi kosztami dla polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy będą chcieli coś opatentować. Wszystko przez jawną dyskryminacje UE, która chce, aby patenty w europejskim systemie patentowym były publikowane jedynie po angielsku, francusku lub niemiecku. Reszta będzie musiała sobie tłumaczyć za grube pieniądze.

źródło: rp.pl

(19/11/2014)

 

     Zobacz na jakie bzdurne badania naukowe rządowa instytucja wydaje nasze pieniądze!

Można się załamać jeśli przeczyta się na jakiego rodzaju badania i w jakich kwotach Narodowe Centrum Nauki (NCN) wydaje nasze pieniądze. Nie ma się czemu dziwić, że polska nauka w rankigach europejskich i światowych zajmuje odległe pozycje, skoro miliony publicznych pieniędzy topimy na całkowicie abstrakcyjne badania.

źródło: ncn.gov.pl / twitter.com

(18/11/2014)

 

     Ale jaja! Pół miliona zł odprawy dla zwalnianego członka zarządu PKP Intercity, który odpowiada za blamaż ze sprzedażą biletów na Pendolino?

W skrócie: Prezes PKP SA Jakub Karnowski odwołał w poniedziałek Pawła Hordyńskiego ze stanowiska członka zarządu PKP Intercity za wtopę z elektronicznym systemem sprzedaży biletów na Pendolino. Media donoszą jednak, że dymisja ta obejdzie się bez płaczu. Hordyński ma bowiem dostać pół miliona złotych odprawy. To jest genialne! Dostać mnóstwo kasy za spartaczony projekt. Nie ukrywam, że też chciałbym pracować w firmie, która musi mi wypłacić pół milionową odprawę, gdy wyrzuci mnie za złą pracę.

źródło: dziennik.com

(18/11/2014)

 

     PKW to nie są żadne "leśne dziadki". To prawdziwa elita III RP!

Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej to nie żadne "leśne dziadki". Wręcz przeciwnie - to prawdziwa elita okrągłostołowej III RP. Zgodnie z kodeksem wyborczym w skład PKW wchodzi łącznie dziewięciu sędziów: po trzech z Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Konstytucyjnego. Wszystkich powołuje prezydent i tylko on może ich odwołać.

źródło: rp.pl

(18/11/2014)

 

     Wozi się po Polsce limuzynami BOR, ale mimo to bierze mnóstwo pieniędzy na paliwo do prywatnego auta

Były minister spraw zagranicznych, a obecnie marszałek Sejmu - Radosław Sikorski, mimo że przysługiwała mu służbowa limuzyna z kierowcą BOR, który wszędzie go woził, przez 6 lat ministrowania pobrał z kasy państwa blisko 80 tys. zł na paliwo do prywatnego auta. Jako wytłumaczenie wskazał "wypełnianie mandatu posła". Za te pieniądze mógł kupić ok. 14 tys. litrów benzyny.

źródło: se.pl

(17/11/2014)

 

     Aktywistki FERMENu rozebrały się na placu św. Piotra w Rzymie. Ciekawe dlaczego nie zrobią tego samego w muzułmańskiej Mekkce? (VIDEO)

Papież Franciszek 25 listopada wyjeżdża do Strasburga, gdzie wygłosi przemówienie do eurodeputowanych Parlamentu Europejskiego. Przeciwko tej wizycie w obsceniczny sposób postanowiły zamanifestować aktywistki organizacji FERMEN, które na placu św. Piotra rozebrały się do naga i zaczęły wkładać sobie krucyfiksy pomiędzy pośladki.

źródło: youtube.com

(17/11/2014)

 

     PKW ostrzega: lajk na Facebooku to złamanie ciszy wyborczej

Przypomnijmy, że szef szkolonej w Moskwie Państwowej Komisji Wyborczej uznał, że polubienie profilu jednego z kandydatów startujących w wyborach na portalu społecznościowym podczas ciszy wyborczej lub udostępnienie jego zdjęcia będzie traktowane jako agitacja wyborcza. A za to grożą surowe kary pieniężne.

źródło: gazeta.pl

(16/11/2014)

 

     Czy TVN będzie musiał płacić 50 proc. podatek? Wszystko jest możliwe jeśli weźmiemy przykład z Węgier

Rząd Viktora Orbana wprowadził na terytorium Węgier 50 proc. podatek od przychodów reklamowych wobec firm, które osiągają z tego tytułu rocznie min. 65 mln euro przychodu. W praktyce ten superpodatek uderza najmocniej w niemiecko-szwajcarsko-luksemburski koncern medialny RTL. Czy taki sam podatek mógłby zostać wprowadzony również w Polsce, jako bat na skrajnie pro-rządowy TVN?

źródło: bankier.pl

(15/11/2014)

 

     Ile paliwa kupi przeciętny Polak, Niemiec i Amerykanin?

Okazuje się, że przeciętny Amerykanin jest w stanie kupić za swoją pensję 7 razy więcej paliwa niż przeciętny Polak. Co ciekawe - powodem takiego stanu rzeczy nie jest tylko to, że mieszkańcy USA są, co do zasady, bogatsi od Polaków. Po prostu rząd amerykański, w odróżnieniu od polskiego, nie narzuca na paliwo 50 proc. stawki podatku.

źródło: bankier.pl

(14/11/2014)

 

     Ekipa Platformy swoim nowym hasłem wyborczym sprawdza czujność Polaków. "Obudź się!", czyli... zmień władzę!

Partia rządząca poprzez hasło wyborcze "Obudź się!" prawdopodobnie sonduje, czy Polacy już kompletnie zidiocieli, czy do miana idiotów dopiero pretendują. Prosta analiza narracji, jaka płynie z tego hasła, nie pozostawia bowiem wątpliwości. "Obudź się!" - znaczy tyle, co przejrzyj na oczy, zobacz jak obecna władza zniszczyła twój kraj i zmień to! 

(14/11/2014)

 

     Dlaczego Ewa Kopacz, jako marszałek Sejmu, wyrażała zgodę na absurdalne wycieczki posłów opłacane z pieniędzy podatników?

Czy ktoś może wyjaśnić jaki był cel wyjazdu posłanki Platformy Obywatelskiej Bożeny Szydłowskiej na "misję obserwacyjną startu statku kosmicznego ATV w Gujanie Francuskiej"? Albo jakie było uzasadnienie dla wycieczki grupy ośmiu posłów PO, PSL, TR i SLD na Polsko-Francuskie Seminarium Kosmiczne w Paryżu? Dlaczego Ewa Kopacz, jako marszałek Sejmu, wyrażała zgodę na absurdalne wyjazdy posłów opłacane z pieniędzy podatników?!

źródło: sejm.gov.pl

(14/11/2014)

 

     Donieś na posłów Sławomira Nowaka i Radosława Sikorskiego wysyłając maila na sejmowy adres antykorupcja@sejm.gov.pl

"Uruchomiliśmy adres mailowy: antykorupcja@sejm.gov.pl , na który obywatele będą mogli zgłaszać swoje wątpliwości, a my będziemy je badać" - powiedział wczoraj marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Wykorzystajmy zatem tą możliwość i zgłośmy nasze wątpliwości co do działań i postawy Sławomira Nowaka i Radosława Sikorskiego. Poniżej prezentuje nieco zmodyfikowaną wersję maila, która pierwotnie ukazała się na stronach TVN48. Można skopiować i wysłać ze swojej skrzynki mailowej. Uwaga! Aby Kancelaria Sejmu miała obowiązek odnieść się do przesłanej korespondencji należy w mailu podać również swoje dane osobowe!

źródło: twitter.com

(13/11/2014)

 

     Pakiet kolejkowy to propagandowa ściema rządu? Z przepisów wykonawczych po cichu zniknęły kluczowe dla pacjentów zapisy

Ministerstwo Zdrowia po cichu usunęło z ostatecznych wersji rozporządzeń wykonawczych do onkologicznego pakietu kolejkowego zapis gwarantujący pacjentom dziewięć tygodni, które maksymalnie mogłyby upłynąć od momentu podejrzenia raka do rozpoczęcia terapii. Wygląda na to, że cały ten "pakiet" to kolejna propagandowa ściema rządu.

źródło: gazetaprawna.pl

(13/11/2014)

 

     Giertych odleciał: "Ruch narodowy jest dziś z prezydentem. To Filip Libicki, Aleksander Hall i mój ojciec"

Roman Giertych w wywiadzie udzielonym prorządowej stacji TVN24 stwierdził, że 11 listopada prawdziwy ruch narodowy spacerował razem z prezydentem Komorowskim. - "Ruch narodowy był dziś z prezydentem Komorowskim pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Tam był Marcin Libicki, tam był Filip Libicki, Aleksander Hall i mój ojciec. To jest ruch narodowy".

źródło: rp.pl

(13/11/2014)

 

     Eksperci nie mają wątpliwości: od nowego roku polską służbę zdrowia może czekać chaos

Nieudolne reformy służby zdrowia przeprowadzane przez ekipę PO-PSL mogą się przyczynić do powstania od 1 stycznia 2015 r. chaosu w placówkach medycznych świadczących refundowane usługi z NFZ, a zamiast krótszych kolejek pacjenci na wizytę u specjalisty będą musieli czekać jeszcze dłużej.

źródło: bankier.pl

(12/11/2014)

 

     Niemcy znowu spiskują z Rosją ponad naszymi głowami. Jakie tym razem będą tego efekty?

Kilka dni temu doszło w Moskwie do zamkniętego spotkania przedstawicieli niemieckiego biznesu z rosyjskimi władzami. Ogólnikowe oficjalne komunikaty głosiły, że "doszło do wymiany poglądów na temat stanu i perspektyw współpracy dwustronnej w sferze handlu i inwestycji, zaś minister Ławrow przestawiło rosyjską ocenę stosunków z Ukrainą, Niemcami, Unią i NATO". W praktyce mogło dojść do nowego paktu Ribbentrop-Mołotow w wersji gospodarczej.

źródło: rp.pl

(12/11/2014)

 

     Dlaczego Bronisław Komorowski nie przekonuje do siebie Polaków? W jego pochodzie wzięło udział góra 3 tys. osób

W marszu "Razem dla Niepodległej" zorganizowanym przez kancelarię prezydenta Komorowskiego wzięło udział góra 3 tys. osób, z czego większość stanowiła grupa urzędników, funkcjonariuszy BOR oraz imiennie zaproszonych gości pod krawatem. Dlaczego obrońca WSI oraz mistrz jałowych deklaracji nie przekonuje do siebie Polaków?

(12/11/2014)

 

     Posłowie się cieszą - Polacy sponsorują im iPhone'y, gadżety, taksówki, benzynę do auta oraz rachunki za telefon

Parlamentarzyści mogą w Polsce liczyć na wiele różnego rodzaju przywilejów. Za pieniądze podatników kupują sobie paliwo do prywatnych samochodów czy sprzęt elektroniczny. Opłacają także rachunki za telefon, parkingi czy taksówki. Wszystko w majestacie prawa, nawet gdy wydatki wydają się być bezsensowne (zakup kieszonkowego projektora za 885 zł przez Agnieszkę Pomaskę) czy wręcz nierealistyczne (39,9 tys. zł rachunków za telefon i internet Sławomira Nowaka). 

źródło: rp.pl

(16/04/2014)

 

     Polska potrzebuje fabryk, a nie banków

Polska potrzebuje fabryk, a nie banków. Gospodarka bez przemysłu jest ułomna - twierdzą eksperci. Szkoda tylko, że przez 25 lat istnienia III RP kierunek był dokładnie odwrotny.

źródło: forsal.pl

(9/11/2014)

 

     Nowy szef Komisji Europejskiej wiedział o gigantycznym szwindlu Luksemburga i największych światowych korporacji?

Jean-Claude Juncker przez 20 lat był premierem i ministrem finansów Luksemburga. W tym czasie największe światowe korporacje (m. in. Pepsi, IKEA, Deutsche Bank, Burberry, P&G, Heinz, JP Morgan czy FedEx) spiskowały potajemnie z władzami tego kraju w celu uniknięcia płacenia milionowych podatków w swoich krajach. Gigantyczne dochody podatkowe były również wyprowadzane z Polski. Nie możliwe wydaje się być to, aby obecny szef Komisji Europejskiej o tym nie wiedział.

źródło: rp.pl

(7/11/2014)

 

     Rząd będzie ścigał internautów obstawiających w sieci zakłady bukmacherskie

Ekipa PO-PSL panicznie szuka nowych sposobów do podatkowego łupienia zwykłych ludzi. Wywiad skarbowy, podlegający pod Ministerstwo Finansów, właśnie wytypował 17 tys. Polaków, którzy obstawiali zakłady bukmacherskie w internecie i osiągnęli dzięki temu dochody. Teraz czekają ich finansowe kary wymierzone przez funkcjonariuszy fiskalnego reżimu ekipy Kopacz.

źródło: bankier.pl

(7/11/2014)

 

     Zaczęło się! Bankierzy zaczynają wprowadzać ujemne oprocentowanie za możliwość trzymania pieniędzy na koncie!

Zuchwałość banksterów nie zna granic. Niemiecki "Deutsche Skatbank" jest pierwszym bankiem na terytorium Unii Europejskiej, który wprowadził ujemne oprocentowanie depozytów. To oznacza, że klienci tego banku będą mu płacili (a nie bank im) odsetki za trzymanie pieniędzy na koncie.

źródło: bankier.pl

(7/11/2014)

 

     Jak media mainstreamowe relacjonowałyby sprawę pobicia posła gdyby rządził PiS?

Celny komentarz Stanisława Janeckiego na twitterze w sprawie pobicia przez policję Przemysława Wiplera: "Za rządów PiS byłoby tak: brutalne pobicie posła przez policjantów sadystów. Reżim Kaczyńskiego pokazuje prawdziwe oblicze. To już faszyzm."

źródło: twitter.com

(7/11/2014)

 

     UE zmarnowała w ubiegłym roku równowartość 30 miliardów złotych! Pieniądze szły na bezsensowne projekty

W skrócie: Europejski Trybunał Obrachunkowy dokonał audytu wydatków Unii Europejskiej za ostatni rok. Okazało się, że 4,7 proc. budżetu, tj. 7 miliardów euro, zostało wydanych w niewłaściwy sposób. Najwięcej przewałów dokonano w wydatkach na politykę regionalną. Zdaniem Trybunału unijni biurokraci zamiast skupiać się na przestrzeganiu procedur "odpowiedniego wykorzystywania funduszy", powinni bardziej dokładnie sprawdzać na co wspólnotowe pieniądze są przeznaczane. 

źródło: stooq.pl

(6/11/2014)

 

     Zobacz jak policja pałuje bezbronnego posła Wiplera. Wyciekło nagranie z monitoringu (VIDEO)

"Super Express" zdobył nagrania ze akcji policji sprzed roku, podczas której brutalnie spałowany został Przemysław Wipler. Warto podkreślić, że poseł Kongresu Nowej Prawicy ma postawione zarzuty prokuratorskie, bowiem "przemocą zmuszał policjantów do zaniechania czynności". Obejrzyjcie cały materiał i oceńcie, kto używał przemocy. 

źródło: youtube.com / se.pl

(6/11/2014)

 

     Niesiołowski miał racje: Platformę spaja cynizm, hipokryzja i konformizm

Członkowie Platformy Obywatelskiej wielokrotnie potwierdzali swoimi decyzjami, że nie obce są im cynizm, hipokryzja i konformizm. Trzynaście lat temu obecny poseł tej partii - Stefan Niesiołowski - trafnie punktował, że jest ona "wielką mistyfikacją, tworem sztucznym i pełnym hipokryzji". 

źródło: wyborcza.pl

(6/11/2014)

 

     PKW ma poważny problem. Możemy bardzo długo czekać na wynik wyborów samorządowych

W skrócie: Nadal nie działa nowy system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej, który ma obsługiwać zbliżające się wybory samorządowe. Dotychczasowe testy nie przebiegły pomyślnie. Istnieje ryzyko, że system nie zostanie naprawiony do dnia wyborów, a wówczas na ostateczne wyniki będziemy czekali znacznie dłużej niż zwykle. Czyżby kolejna kompromitacja "Leśnych dziadków" wisiała w powietrzu?

źródło: telewizjarepublika.pl

(6/11/2014)

 

     Zielona Wyspa stała się wyspą samobójców. Padł niechlubny rekord liczby osób, które odebrały sobie życie...

W ciągu 2013 roku drastycznie wzrosła liczba popełnionych w Polsce samobójstw. Jeszcze w 2012 było ich 4177, by w ciągu kolejnego roku ich liczba wzrosła o 46 proc. do poziomu 6100. Jeszcze nigdy w historii III RP tak wiele osób nie odebrało sobie życia. Efekt Tuska?

źródło: rp.pl / radiomaryja.pl

(5/11/2014)

 

     Gigantyczne odszkodowania Skarbu Państwa dla branży hazardowej. Czy taki był cel działania rządu?

Zanosi się na to, że polscy podatnicy będą musieli pokryć wielomiliardowe odszkodowania Skarbu Państwa dla przedsiębiorców z branży automatów do gier. Wszystko z powodu nieprzemyślanych działań Ministerstwa Finansów.

źródło: bankier.pl

(5/11/2014)

 

     Platforma przelewa setki tysięcy złotych za sondaże tworzone przez ośrodki badania opinii publicznej

Na konta firmy Millward Brown, która zajmuje się tworzeniem sondaży wyborczych, Platforma Obywatelska przelała w ubiegłym roku kwotę 312 tys. zł. Spore sumy trafiały również na konta TNS Polska. W ciągu 2013 roku było to prawie 100 tys. zł. Co ciekawe - pieniądze te Platforma otrzymała uprzednio z... budżetu państwa.

źródło: wyborcza.pl

(5/11/2014)

 

     Rząd chce karać za działanie zgodnie z prawem, czyli powraca niekonstytucyjna klauzula podatkowa

Nie ma takiego świństwa, którego nie dopuściłby się demokratyczny rząd, gdy mu zabraknie pieniędzy na wydatki związane z utrzymaniem władzy - słowa te idealnie pasują do postępowania ekipy PO-PSL, której nadrzędnym celem jest maksymalizowanie przychodów podatkowych kosztem zwykłych obywateli.

źródło: bankier.pl

(4/11/2014)

 

     Partie polityczne nie chcą ujawniać swoich faktur? Nie wiadomo na co idą pieniądze podatników

Partie polityczne w Polsce, które są dotowane z budżetu państwa (podatnicy), nie chcą ujawniać na co wydają uzyskane w ten sposób pieniądze. Czasem nawet wyroki sądów ich do tego nie przekonują. Czyżby politycy chcieli coś przed nami ukryć?

źródło: informacjapubliczna.org.pl

(4/11/2014)

 

     Miało być krócej, a będzie dłużej. Od stycznia rząd utrudni Polakom dostęp do niektórych lekarzy specjalistów

Od początku przyszłego roku trudniej będzie się dostać do specjalistów w dziedzinie okulistyki i dermatologii. Aby uzyskać refundację wizyty z NFZ trzeba będzie uprzednio zdobyć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Eksperci są zgodni - Wprowadzony przez Ministerstwo Zdrowia wymóg posiadania skierowania będzie kolejną barierą w leczeniu, bo wydłuży się droga do poradni specjalistycznej.

źródło: gazetaprawna.pl

(4/11/2014)

 

     UE chce, aby haracz za emisję CO2 w ciągu 15 lat wzrósł o 700-800 proc.! Taki skok zabije naszą gospodarkę

Obecnie haracz pobierany za pozwolenie na emisję 1 tony CO2 wynosi nieco ponad 6 euro. Unia Europejska chciałaby, aby w ciągu najbliższych 15 lat wzrósł on o 700-800 proc. do poziomu 40-50 euro za możliwość emisji 1 tony CO2. A to oznacza śmierć dla polskiej gospodarki.

(3/11/2014)

 

     Polska straciła. Najwięcej zyskały Niemcy. Od 1 listopada obowiązuje nowy system liczenia głosów w Radzie Unii Europejskiej

Od 1 listopada obowiązuje nowy system liczenia głosów przy decyzjach podejmowanych przez Radę UE. Zgodnie z zapisami traktatu lizbońskiego - przestał obowiązywać system głosów ważonych (w których mieliśmy 27 głosów, a Niemcy tylko 29), a wszedł w życie system tzw. "podwójnej większości" - bardzo niekorzystny dla Polski, a szczególnie promujący Niemcy (liczba głosów odpowiada potencjałowi ludnościowemu, a to oznacza, że Niemcy mają ponad dwukrotnie silniejszy głos niż Polska).

(3/11/2014)

 

     PKW znowu zepsuł się system informatyczny. Może jakieś szkolonko w Moskwie by się przydało?

Podczas ubiegłotygodniowego testu generalnego przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej odmówił posłuszeństwa. Serwery PKW zostały zablokowane i test trzeba było przerwać. - "Nie wiemy, dlaczego serwery nie odpowiadały w czasie" - stwierdził Romuald Drapiński, wicedyrektor zespołu ds. informatycznego systemu wyborczego w PKW.

źródło: natemat.pl

(3/11/2014)