Przegląd wiadomości i opinii

październik 2014

 

     Litwa jedzie ostro z Gazpromem. Chce międzynarodowego arbitrażu i zwrotu 1,15 mld euro. Ekipa PO-PSL w podobnej sytuacji uległa Rosjanom i zrezygnowała z roszczeń

Litwa podtrzymuje swój pozew złożony do Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego w Sztokholmie przeciwko Gazpromowi w związku z zawyżeniem cen gazu przez rosyjską spółkę. Litwini uważają, że latach 2004-2012 Gazprom dostarczał jej gaz po zawyżonych cenach i domagają się odszkodowania w wysokości 1,15 mld euro. Przypomnijmy, że Polska również pozwała Gazprom przed arbitraż w Sztokholmie, ale szybko się wycofała, bowiem Rosjanie obiecali obniżyć cenę gazu o kilka procent, co i tak nie zmieniło faktu, że nadal był to najdroższy gaz sprzedawany w Europie.

źródło: bankier.pl

(30/10/2014)

 

     Czy radni gminni i powiatowi są nam jeszcze potrzebni? "Oni są jak darmozjady"

Dużymi krokami zbliżają się wybory samorządowe podczas których wybierzemy m. in. radnych do gmin i powiatów. W tym kontekście coraz częściej pojawiają się pytania o sens funkcjonowania instytucji radnego. Spora grupa osób w Polsce uważa radnych za całkowicie zbędnych "darmozjadów", których funkcje - na poziomie lokalnym - równie dobrze mogłyby przejąć zarządy gminne. 

źródło: bankier.pl

(30/10/2014)

 

     Sprzedajna Francja jednak dostarczy desantowe Mistrale do Rosji?

Rosyjskie myśliwce i bombowce naruszają przestrzeń państw bałtyckich na niespotykaną dotąd skalę, Półwysep Krymski jest - zgodnie z prawem międzynarodowym - nadal okupowany, Ukraińskie wojska walczą we wschodniej części swojego kraju z najazdem wojsk rosyjskich, tymczasem Francja podjęła decyzję, że jednak dostarczy desantowe Mistrale do Rosji. Logiczne. 

źródło: rp.pl

(30/10/2014)

 

     Ślepa wiara rządu w arkusze kalkulacyjne mogła przynieść nawet 20 mld zł strat dla budżetu państwa

To, że rząd PO-PSL lubi utrudniać życie zwykłym Polakom poprzez podnoszenie podatków wiemy już od dawna. Problem w tym, że nawet tutaj ekipa Tuska i Kopacz potrafi ostro partaczyć. Okazuje się bowiem, że przekonanie funkcjonariuszy Ministerstwa Finansów w to, że jak się podniesie akcyzę o 100 proc. to wpływy do budżetu kraju również wzrosną o 100 proc. mogła się przyczynić się do wielomiliardowych strat państwa spowodowanych rozwojem czarnego rynku. 

źródło: rp.pl

(30/10/2014)

 

     Schwytanie dwóch ludzi działających przeciwko Polakom na rzecz Rosji to małe piwo. Dlaczego nie pojmano ich oficerów prowadzących?

W mediach głośno było ostatnio o schwytaniu przez ABW i SKW dwóch ludzi podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji. Problem w tym, że aresztowanie naturalizowanego w Polsce Stanisława S. - Rosjanina z pochodzenia, który jako "prawnik" miał dopiero rozpocząć swoje działania obliczone na pozyskiwanie dla Rosji znanych osób z naszego życia publicznego, jak i oficera Wojska Polskiego odpowiedzialnego za działalność kulturalno–oświatową, trudno uznać za uderzenie w kierownictwo rosyjskiej sieci szpiegowskiej w Polsce.

źródło: stefczyk.info

(29/10/2014)

 

     Magazyn w neokolonii: Praca po 10 godzin. Zarobki 4 razy mniejsze niż w Niemczech

Amazon otworzył pod Wrocławiem swój pierwszy w Polsce magazyn przeładunkowy (centrum logistyczne). Będzie zatrudniał kilka tysięcy osób. Problem w tym, że zarobki mają być 4-krotnie mniejsze niż w takich samych magazynach za Odrą.

źródło: bankier.pl

(29/10/2014)

 

     Rząd oszczędza na Polakach miliardy. Nadal są jednak grupy "nietykalne"

Nie tak dawno Ministerstwo Finansów pochwaliło się Radzie Europejskiej dokumentem, z którego wynika, że zmiany jakie wprowadził rząd w stosunku do Polaków przyniosą w latach 2014-2015 oszczędności dla budżetu rzędu 46 miliardów złotych. Większa część tej kwoty wynika ze zmian związanych z systemem emerytalnym. Rząd w swoich działaniach jest jednak mocno niesprawiedliwy. Nadal bowiem nie rusza przywilejów kilku grup "nietykalnych".

źródło: gazetaprawna.pl

(29/10/2014)

 

     Niech rząd ujawni zapisy z negocjacji jakie prowadził w sprawie pakietu klimatycznego na ostatnim szczycie UE!

Rząd Ewy Kopacz powinien ujawnić opinii publicznej treść negocjacji, jakie prowadził w naszym imieniu na ostatnim szczycie UE w sprawie kluczowego dla polskiej gospodarki nowego pakietu klimatycznego. Zakładam, że ekipa rządowa przygotowała się dobrze i zrobiła solidne analizy skutków dla poszczególnych możliwych scenariuszy negocjacyjnych. Przed zakończeniem negocjacji mogły one być poufne, lecz teraz powinny być ujawnione dla scenariusza, który został wynegocjowany. Trudno byłoby uwierzyć aby takie decyzje zapadały bez dogłębnych analiz - twierdzi ekspert Business Centre Club Ryszard Pazdan.

źródło: bcc.org.pl

(28/10/2014)

 

     Ewa Kopacz obwieszcza Polakom: " Obniżki podatków to melodia przyszłości"

Przeciętny Polak oddaje w podatkach około 41,6 proc. swoich dochodów. Pod tym względem nasz kraj zajmuje 87. miejsce na świecie (ranking World Economic Forum). Ewa Kopacz na wczorajszym spotkaniu przedwyborczym w Elblągu dała jasno do zrozumienia, że Polacy podczas jej rządów nie mogą liczyć na obniżkę podatków. To "melodia przyszłości" - obwieściła publicznie szefowa rządu.

(28/10/2014)

 

     Często handlujesz na Allegro? Miej się na baczności! Urzędnicy skarbowi mogą żądać zapłaty dodatkowego podatku

Funkcjonariusze skarbowi rządu stale monitorują internet. Jeśli często handlujesz w sieci możesz być uznany przez nich za przedsiębiorcę, a w konsekwencji za podatnika VAT. Wszystko po to, aby zmaksymalizować wpływy podatkowe.

źródło: rp.pl / gazetaprawna.pl

(28/10/2014)

 

     Wojskowa Panama Waltera (tekst dostępny w całości na blogu monsieurb.neon24.pl)

Stanislas Balcerac: "W 1983 roku Grzegorz Żemek zostaje oddelegowany do wykonywania określonych zadań do Banku Handlowego International SA w Luksemburgu. A szczęśliwym zbiegiem okoliczności 12 maja 1983 roku w dalekiej Panamie, pewien dyskretny biznesmen polskiego pochodzenia, Herman Tauber, zakłada spółkę ITI Panama. (...) Na kilka miesięcy przed Okrągłym Stołem, 29 grudnia 1988 roku, pewna szwajcarska sekretarka i szwajcarski adwokat założyli w Luksemburgu spółkę ITI Holdings SA, której aktywami stały się akcje spółki ITI Panama. Spółka polonijna ITI Waltera i Wejcherta została włączona w skład ITI Luksemburg dopiero później na początku lat 90-tych."

źródło: monsieurb.neon24.pl

(28/10/2014)

 

     Miliardy złotych "klimatycznego haraczu". Dlaczego Unia Europejska sztucznie zawyża ceny prądu?

Ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla stopniowo pną się do góry, a licząc od kwietniowego dołka z ubiegłego roku wzrosły aż o 140 proc. W takich krajach jak Polska, gdzie większość energii elektrycznej produkowana jest w elektrowniach węglowych, tak wysoki skok cen emisji CO2 może mieć realne przełożenie na koszty produkcji prądu. Szacuje się, że w 2013 roku polska energetyka na pozwolenia emisyjne wydała około 1,2 mld zł. Niestety z roku na rok kwota ta będzie rosnąć. 

źródło: biztok.pl / rp.pl

(27/10/2014)

 

     Zobacz jak Tusk krytykował za kilkadziesiąt fotoradarów (2007). Gdy sam został premierem postawił kilkaset nowych (VIDEO)

W 2007 roku Donald Tusk zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że stawianie fotoradarów, to gnębienie kierowców przez władzę oraz jedna z form powszechnego kontrolowania obywateli, po czym dodał, że "tylko facet bez prawa jazdy może tak gnębić kierowców i wydawać tyle pieniędzy na fotoradary". Kilka lat później sam rozpoczął potężną rozbudowę systemu rejestracji wykroczeń drogowych w naszym kraju stawiając kilkaset nowych fotoradarów, a wpływy do budżetu z tytułu mandatów chciał zwiększyć 30-krotnie. Czyżby zapomniał o swoich słowach?

źródło: yotube.com

(27/10/2014)

 

     Ludzie Ruchu Palikota wpuścili rosyjskiego szpiega do Sejmu?

Schwytany przez ABW pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji Stanisław Sz. miał przepustkę swobodnego wstępu do Sejmu RP. Okazuje się, że przepustkę tą miało mu wystawić biuro... Ruchu Palikota.

źródło: rp.pl

(27/10/2014)

 

     Ewa Kopacz wyrolowała Polaków na miliardy. Wszyscy poniesiemy gigantyczne koszty przyjęcia nowego pakietu w/s CO2

Przeciętny Polak już teraz kupi za swoją średnią pensję znacznie mniej energii elektrycznej niż przeciętny Niemiec, Francuz czy Brytyjczyk. Niestety pod tym względem będzie jeszcze gorzej, bowiem decyzją Ewy Kopacz ceny prądu w naszym kraju urosną w krótkim czasie w sposób drastyczny.

źródło: nettg.pl / ik.org.pl / bankier.pl

(26/10/2014)

 

     Polska jest dla Rosji dojną krową. Z tego powodu w naszym kraju działa aż tylu rosyjskich agentów wywiadu i wpływu

Utrzymanie gigantycznych zysków Rosji związanych z eksportem drogiego gazu do Polski, kontrola nad przebiegającą przez nasz kraj strategiczną siecią przesyłową oraz zabezpieczenie rynku zbytu na ropę i gaz - to priorytety funkcjonujących na terenie naszego kraju rosyjskich agentów wywiadu i wpływu.

źródło: defence24.pl

(24/10/2014)

 

     Ewa Kopacz ma szansę ostatecznie zniszczyć polską gospodarkę? Wystarczy, że nie zawetuje propozycji eurokratów z Brukseli

Przed Ewą Kopacz pierwszy poważny test w polityce międzynarodowej. Jeśli go obleje nasza gospodarka będzie musiała ponieść koszty liczone w dziesiątkach miliardów złotych, setki tysięcy osób utraci pracę, a ceny prądu w perspektywie kilku lat wzrosną o 100 procent. 

źródło: rp.pl

(24/10/2014)

 

     Początek końca ZUS? Do 31 marca 2016 r. ma oddać wszystkie pożyczone pieniądze, tj. 45 miliardów złotych

ZUS ogłosił, że do 31 marca 2016 r. odda do budżetu państwa wszystkie do tej pory pożyczone od podatników pieniądze, tj. 45 mld zł. Czy będzie to oznaczało początek końca narodowego ubezpieczyciela skoro już dziś jest bankrutem? - Wątpliwe. Raczej obstawiałbym skok na OFE część II. Nie wykluczone, że rządzący, aby pozyskać pieniądze dla ZUS, zrabują resztę oszczędności Polaków zgromadzonych w otwartych funduszach. 

źródło: wgospodarce.pl

(24/10/2014)

 

     Czy przedstawiciel ekipy rządowej może bezkarnie obrażać Polaków? - Może, bowiem władza działa wg środkowo-azjatyckich standardów

Marek Sawicki, minister rolnictwa w rządzie PO-PSL, określił plantatorów - którzy, aby przeżyć sprzedają swoje jabłka do skupu po 12 groszy za kilogram - mianem "frajerów". Czy poniesie za to jakąkolwiek odpowiedzialność? Czy przedstawiciel władzy może bezkarnie obrażać Polaków, którzy poprzez nieudolność tejże władzy, muszą walczyć o przetrwanie? 

źródło: gazetaprawna.pl

(23/10/2014)

 

     Ohydna nagonka na polskie SKOK-i. KNF i media rządowe atakują polski kapitał za to, że działa tak jak zagraniczny?

Dlaczego KNF chce zniszczyć polskie SKOK-i? Czy dlatego, że zagrażają zagranicznym bankom działającym na terytorium naszego kraju? A może dlatego, że wspierają finansowo podmioty medialne uderzające w platformiane władze?

(23/10/2014)

 

     Podpisany przez Tuska i Pawlaka niekorzystny kontrakt gazowy z Rosją można unieważnić!

Polska może spróbować uwolnić się z nałożonego za przyzwoleniem Tuska i Pawlaka niekorzystnego kontraktu jamalskiego na dostawy drogiego gazu z Rosji. Okazuje się, że w postępowaniu arbitrażowym mamy mocne argumenty, aby unieważnić całą umowę! Problem w tym, że u władzy nadal znajduje się ekipa, która ten kontrakt zawarła i - jak do tej pory - posłusznie wypełniała dyspozycje włodarzy Kremla...

źródło: rp.pl

(23/10/2014)

 

     Wierno-poddańczy list ważnego działacza Platformy Obywatelskiej do ambasadora Federacji Rosyjskiej

Piękny przykład wierno-poddańczej postawy polityka Platformy Obywatelskiej - prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wystosowała do ambasadora Federacji Rosyjskiej list. Warto przypomnieć sobie jego treść.

źródło: twitter.com

(22/10/2014)

 

     Coraz więcej polskich 30-latków mieszka z rodzicami. Są za biedni na wynajem lub zakup własnych mieszkań

Już 43,5 proc. osób w wieku 25-34 lat mieszka pod jednym dachem z rodzicami - wynika z raportu Lion's Banku. To oznacza, że młodzi Polacy nie mają środków, aby się usamodzielnić. Są po prostu za biedni na wynajem czy zakup własnych mieszkań. Średnia dla Unii wynosi w tym przypadku 28,4 proc. W Niemczech jedynie 17,3 proc. w wieku 25-34 lat mieszka z rodzicami. We Francji - 11,5 proc., w Norwegii - 4,1 proc., a w Danii - 1,4 proc.

źródło: rp.pl / deloitte.com

(22/10/2014)

 

     Kolejna kompromitacja Ewy Kopacz pokazuje, że premierem w III RP może być dosłownie każdy!

W skrócie: Ewa Kopacz (premier) sugeruje, że zdyscyplinuje Radosława Sikorskiego (Marszałek Sejmu). Warto w tym momencie się zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie - jako ona zamierza to zrobić? Co z tzw. podziałem władzy? W jaki formalny sposób premier ma wpłynąć na marszałka? Jak oni chcą czymkolwiek rządzić, jeśli nawet nie wiedzą, jakie kompetencje mają poszczególne władze i nie znają Konstytucji? Przykład Ewy Kopacz pokazuje, że w bananowej III RP dosłownie KAŻDY może być premierem.

źródło: rp.pl

(22/10/2014)

 

     Tajemniczy wypadek na moskiewskim lotnisku. Nie żyje szef największej francuskiej firmy paliwowej

Prywatny odrzutowiec "Falcon 50", w którym podróżował Christophe de Margerie - szef Totala, największej francuskiej spółki paliwowej - podczas startu z moskiewskiego lotniska Wnukowo zderzył się z pługiem poruszającym się po pasie startowym. Trzy osobowa załoga samolotu oraz szef Totala zginęli na miejscu. W momencie zderzenia na terenie lotniska panowała mgła ograniczająca widoczność do około 350 metrów.

źródło: polskieradio.pl

(22/10/2014)

 

     Dyplomatołek Sikorski

Mamy kolejny dowód na to jak słaba jest ekipa PO-PSL w kwestiach międzynarodowych. Radosław Sikorski, szef MSZ w rządzie Tuska, ujawnia w wywiadzie dla pewnego serwisu internetowego traktującego o stosunkach międzynarodowych, że blisko 7 lat temu Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy, ale Tusk milczał, bo wiedział, że jest nagrywany. Ten sam Sikorski ogłasza następnie na twitterze, że "Rozmowa z Politico nie była autoryzowana i niektóre moje słowa zostały nadinterpretowane". Na końcu dodaje: "Potwierdzam, że PL nie bierze udziału w aneksjach" (sic!). Klasyczny dyplomatołek.

(21/10/2014)

 

     Przesłanie dla kandydatów Platformy: To obciach reprezentować partię, która odpowiada za tyle niepowodzeń i kompromitacji

Zbliżają się wybory samorządowe. Będzie to okazja do zaprezentowania się lokalnym społecznościom. Kandydaci do rad gmin, powiatów czy sejmików wojewódzkich muszą jednak mieć świadomość tego, że obciachem jest dziś startować w tych wyborach z logiem Platformy Obywatelskiej - partii ciągłych niepowodzeń i kompromitacji, kojarzonej głównie z aferami gospodarczymi i przekrętami.

(21/10/2014)

 

     Patrzcie jak ekipa z PO rozwala Polskę z Brukseli!

Okazało się, że Jacek Dominik - były wiceminister finansów w rządzie Tuska - jest autorem fatalnej dla polskiej gospodarki decyzji, aby w unijnym budżecie na przyszły rok przesunąć środki finansowe z obszaru rolnictwa (niwelowanie skutków rosyjskiego embarga wobec polskiej żywności) na... walkę z ebolą.

źródło: rmf24.pl

(21/10/2014)

 

     Funkcjonariusze straży miejskiej stwierdzili, że chłopak sam uderzał głową o ścianę radiowozu (YOUTUBE)

Jeśli potwierdzi się wersja 20-letniego zatrzymanego, to przeciwnicy istnienia straży miejskiej otrzymają bardzo poważny argument za likwidacją tej formacji. Chłopak twierdzi, że został brutalnie pobity, bo nie miał przy sobie dowodu tożsamości. Strażnicy miejscy twierdzą, że 20-latek był niezwykle agresywny, a do protokołu zapisali, że "sam uderzał głową o ścianę radiowozu".

źródło: youtube.com

(20/10/2014)

 

     PKW nie przestrzega elementarnych zasad? Korzysta z usług firmy należącej do rosyjskiego konsula

Kolejna wtopa Państwowej Komisji Wyborczej (PKW). Okazało się, że przy obsłudze informatycznej wyborów w Polsce korzysta z usług firmy "Unizeto", należącej do konsula honorowego Rosji. PKW zapewnia, że korzystanie z usług tej firmy nie wpływa na wyniki wyborów. Problem w tym, że po "szkoleniach w Moskwie" i "rosyjskich serwerach" jakoś nikt nie chce wierzyć w te zapewnienia.

źródło: dziennik.pl

(20/10/2014)

 

     Jak działa wymiar sprawiedliwości w III RP: Sąd przegapił termin. Staruszka straciła mieszkanie

Wymiar sprawiedliwości w III RP: sąd nie zdążył rozpatrzyć w terminie wniosku o wstrzymanie egzekucji z mieszkania. Zrobił to dopiero trzy tygodnie później. Efekt? Oszukana przez lichwiarza staruszka straciła dorobek swojego życia.

źródło: wyborcza.biz

(20/10/2014)

 

     Rząd nadal chce powołania dodatkowego członka zarządu Orlenu. Pensja - 2 miliony zł rocznie

Mimo, że fiaskiem zakończyła się próba wstawienia do władz Orlenu pijarowego doradcy Donalda Tuska - Igora Ostachowicza, to nasze władze nadal uważają, że zarząd największej polskiej spółki paliwowej powinien być rozszerzony o kolejną osobę z pensją 2 milionów złotych rocznie. Kogo tym razem będą próbowali wstawić?

źródło: forsal.pl

(17/10/2014)

 

     Jeden procent najbogatszych ludzi posiada prawie połowę światowego majątku

Rośnie przepaść pomiędzy najbogatszymi, a resztą świata. Według danych Credit Suisse - 10 proc. najbogatszych ludzi świata posiada 87 proc. bogactwa, które łącznie wyceniane jest na 263 biliony dolarów. Ścisła czołówka najbogatszych (1 proc. populacji świata) jest w posiadaniu blisko połowy majątku zgromadzonego na Ziemi.

źródło: forsal.pl

(17/10/2014)

 

     Zobacz jak rozbudowane jest kierownictwo Kancelarii rządu Ewy Kopacz. Biurokracja na całego!

Jak powiadają - ryba psuje się od głowy, a przykład idzie z góry. Jeśli tak, to w Polsce ciężko będzie walczyć z biurokracją i rozdmuchaną administracją. Okazuje się, że w kierownictwie obecnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oprócz szefa i dyrektora generalnego, jest zatrudnionych aż ośmiu sekretarzy lub podsekretarzy stanu!

źródło: bip.kprm.gov.pl

(16/10/2014)

 

     ABW schwytała oficera wojska polskiego, który ma być rosyjskim szpiegiem. Pytanie: czy jest on również stałym gościem TVN24?

ABW zatrzymała oficera Wojska Polskiego, który ma być oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji. Dla dobra śledztwa nie ujawniono danych szpiega, ale podobno jest on "niebanalnym oficerem, który posiadał dużą wiedzę". W kontekście tej sprawy nasuwają mi się dwie kwestie: po pierwsze czy schwytany szpieg był stałym gościem TVN24? Po drugie - czy gdyby ABW zechciała złapać wszystkich ruskich agentów, którzy dziś spokojnie działają na terenie Polski będąc "poważnymi politykami", to czy zabrakłoby miejsc w więzieniach?

źródło: rp.pl

(16/10/2014)

 

     Ewa Kopacz zajmuje się głównie swoim wizerunkiem i pijarem. Losy kraju jej nie obchodzą

Od kiedy Ewa Kopacz została premierem mam nieodparte wrażenie, że zajmuje się głównie pijarem i dbaniem o swój wizerunek, a nie rządzeniem krajem. Pod tym względem jest kopią swojego poprzednika - Donalda "Gierka" Tuska.

(16/10/2014)

 

     Fiskalizm rządu trwa w najlepsze: urzędnicy mają stosować prawo wstecz, aby więcej złupić w podatkach

W skrócie: Dzięki proponowanej przez rząd nowelizacji ordynacji podatkowej niebezpieczną dla podatników tzw. klauzulę obejścia prawa urzędnicy skarbowi będą mogli stosować także wstecz (sic!). Błąd (lub celowe działanie) resortu finansów spowodowało, że w projekcie nowelizacji nie przewidziano ograniczeń czasowych dla możliwości stosowania ww. klauzuli. Zatem przedsiębiorcy, którzy, w majestacie obowiązujących w danej chwili przepisów, przeprowadzili korzystną podatkowo operację, będą musieli mieć się na baczności.

źródło: rp.pl

(15/10/2014)

 

     Największa partia opozycyjna ma głęboko gdzieś wybory samorządowe? Strona WybierzPiS.org.pl nadal w budowie

Z ciekawości odwiedziłem stronę WybierzPiS.org.pl. Okazało się, że na miesiąc przed wyborami samorządowymi, które będą decydowały o tym kto będzie rządził lokalnie w całym kraju (czytaj: decydował o tym jak mają być wydawane miliardy złotych z budżetu centralnego i brukselskiego), strona ta nadal nie działa. Odwiedzających wita komunikat "Strona w budowie" oraz licznik odmierzający czas pozostały do wyborów. Znamienne...

źródło: wybierzpis.org.pl

(15/10/2014)

 

     Niekompetencja ekipy rządzącej w praktyce: Polska można stracić miliardy złotych unijnych środków

Okazuje się, że Polska może nie wykorzystać wszystkich środków wydzielonych przez Unie Europejską na lata 2007-2013. Eksperci szacują, że jeśli rządzący krajem nie przyspieszą z inwestycjami, to możemy bezpowrotnie utracić od 16 do nawet 24 miliardów złotych.

źródło: polskieradio.pl

(15/10/2014)

 

     Raport OECD: Polska jednym z najgorszych miejsc do życia

W skrócie: Wśród 34. najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów na świecie Polska uchodzi za jedno z najgorszych miejsc do życia. Powód? - Niskie zarobki, wysokie koszty mieszkań, bezrobocie oraz słaba służba zdrowia. Gorsze wyniki z krajów zrzeszonych w OECD uzyskały jedynie Turcja i Meksyk.

źródło: wyborcza.biz

(15/10/2014)

 

     Pamiętacie Zbigniewa Chlebowskiego? Patrzcie jak ładnie wylądował!

Wygląda na to, że skompromitowany powiązaniami z aferą hazardową i wyciągową, były poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski, wylądował bardzo miękko w biznesie. Jest prezesem zarządu Europejskiego Konsorcjum Kolejowego WAGON Sp. z o.o.

źródło: ekk-wagon.pl

(15/10/2014)

 

     Fiskus chce odręcznych podpisów w handlu internetowym

Aparat skarbowy rządu przechodzi czasem samego siebie. Nieufność urzędników fiskusa wobec kupujących w internecie jest na tyle duża, że w przypadku transakcji zakupu towaru tym sposobem - oprócz dostarczenia danych sprzedawcy, daty zakupu, opisu towaru, ceny czy dowodu zapłaty - przedsiębiorca, aby móc zaliczyć wydatki do podatkowych kosztów, musi jeszcze okazać podpisy stron umowy, co przy zakupie towarów on-line jest z reguły nierealne.

źródło: rp.pl

(14/10/2014)

 

     Kolejna wtopa ekipy rządowej - tym razem z odsetkami ustawowymi, które są wyższe niż odsetki maksymalne (sic!)

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła w ubiegłym tygodniu stopę maksymalnych odsetek jakie można stosować na terytorium Polski do poziomu 12 proc. Tym samym stopa ta stała się niższa niż nieaktualizowana od 6 lat przez ekipę Platformy Obywatelskiej stopa odsetek ustawowych, która nadal wynosi 13 proc. W praktyce może to oznaczać niepotrzebne spory sądowe pomiędzy przedsiębiorcami i organami administracji rządowej, które nadal będą stosowały - nielegalną z punktu widzenia Kodeksu Cywilnego - stopę odsetek ustawowych w wysokości 13 proc.

źródło: bankier.pl

(14/10/2014)

 

     Polki rodzą poza Polską. W ciągu ostatnich 5 lat liczba dzieci urodzonych zagranicą wzrosła o 28 %

Według oficjalnych statystyk GUS w 2009 r. w Polsce urodziło się 418 tys. Polaków. W ubiegłym roku – zaledwie 370 tys. W tym samym okresie liczba dzieci urodzonych za granicą i później zarejestrowanych w kraju wzrosła z 25 tys. do 32 tys. rocznie.

źródło: forsal.pl

(14/10/2014)

 

     Polskie państwo zbankrutuje. Przez ZUS

W tym roku na wypłatę bieżących rent i emerytur ZUS-owi zabraknie 33,9 mld zł. Kwota ta będzie pokryta z pieniędzy podatników, powodując tym samym paraliż wydatków państwa w innych dziedzinach, takich jak służba zdrowia czy obronność. Niestety z roku na rok deficyt ZUS będzie drastycznie wzrastał. Według szacunków samego ZUS-u w latach 2015-2019 wszystkie składki pobierane od pracowników i przedsiębiorców będą na tyle niskie, że z budżetu państwa trzeba będzie zabrać na poczet wypłaty bieżących emerytur gigantyczną kwotę 356,5 mld zł.

źródło: bankier.pl

(13/10/2014)

 

     Nowy pomysł Platformy: wydłużyć tydzień pracy do 6 dni

Po wprowadzeniu szeregu podwyżek podatków i podniesieniu wieku emerytalnego do 67. lat, Platforma Obywatelska ma nowy pomysł jak utrudnić życie zwykłym Polakom. Planuje wydłużyć tydzień pracy z 5-ciu do 6-ciu dni. By żyło się lepiej!

źródło: wp.pl

(13/10/2014)

 

     Przeciętny Polak pracuje o 1/4 dłużej, ale zarabia 4-razy mniej od przeciętnego Niemca. To się nazywa wyzysk!

Przeciętny Polak musi pracować w ciągu roku o ponad 66 dni roboczych dłużej, aby otrzymać 4-krotnie mniejsze wynagrodzenie niż przeciętny Niemiec. Taka sytuacja jest charakterystyczna dla obywateli państw będących gospodarczymi koloniami.

źródło: forsal.pl

(14/04/2014)

  

     Pendolino "made in Poland" będzie jeździło po francuskich torach?

Bydgoski producent pociągów dopuszczony do przetargu kolejowego we Francji. PESA może zarobić setki milionów euro za dostarczenie na francuskie tory "polskiego Pendolino". Można? - Można!

źródło: forsal.pl

(12/10/2014)

 

     Polskie społeczeństwo jest biedne - widać to po tym, na co i w jakiej wysokości wydajemy pieniądze

Polacy należą do jednej z najuboższych nacji w Europie. Po czym można to poznać? - Po tym na co i w jakiej wysokości wydajemy zarobione przez siebie pieniądze. Okazuje się, że mimo najtańszej żywności w całej Unii Europejskiej Polacy, aby móc się wyżywić, muszą wydać o wiele większą część swoich zarobków, aniżeli obywatele innych państw europejskich. A to jest bardzo poważny symptom biedy.

źródło: bankier.pl

(10/10/2014)

 

     Kopacz w Berlinie: zagubiona i zestresowana. Merkel łapie ją za rękę i prowadzi (zobacz VIDEO)

Wizyta w Berlinie figurantki stojącej na czele rządu w Polsce zakończyła się zgodnie z przewidywaniami, czyli kompletną klapą wizerunkową. Ewa Kopacz, jak na rozhisteryzowaną kobietę przystało, przed kompanią honorową Wehrmachtu czuła się zagubiona. Była zestresowana do tego stopnia, że na chwilę utraciła kontakt z rzeczywistością i musiała być prowadzona za rękę przez Merkel. 

źródło: youtube.com

(10/10/2014)

 

     Rząd wspiera finansowo przychylne mu media. Wyborcza i TVN dostają grube miliony. System się domknął

Właściciele prorządowej stacji telewizyjnej "TVN" w latach 2008 - 2013 otrzymali z resortów ministerialnych ponad 21,9 mln zł tytułem publikacji ogłoszeń i komunikatów. Wydająca "Gazetę Wyborczą" spółka "Agora" w tym samym czasie otrzymała z urzędów centralnych nadzorowanych przez ekipę PO-PSL blisko 6,9 mln zł. To się nazywa wspieranie swoich za pieniądze podatników!

źródło: wpolityce.pl

(10/10/2014)

 

     Dlaczego to Tusk został szefem Rady Europejskiej, a nie typowana na to stanowisko premier Danii Helle Thorning-Schmidt?

Bloger Stanislas Balcerac zauważa ciekawą rzecz w kontekście pytania - dlaczego to właśnie Donald Tusk, a nie premier Danii Helle Thorning-Schmidt, został szefem Rady Europejskiej: "Można zrozumieć Angelę Merkel, że jako królowa Europy nie chciała ona być przyćmiona na posiedzeniach Rady Europejskiej przez atrakcyjną i popularną księżniczkę Thorning-Schmidt. A z Tuskiem takiego ryzyka nie ma, wręcz przeciwnie, zgięty pokornie do pasa i całujący Merkel po rękach parobek Tusk jest chodzącym dowodem na to, że europejski front wschodni Berlina jest pod kontrolą."

źródło: monsieurb.neon24.pl

(9/10/2014)

 

     Składki ZUS znowu w górę! W ciągu rządów PO-PSL urosły już o 52,8 proc.!

1097,40 zł - tyle według szacunków od przyszłego roku będą musieli płacić polscy przedsiębiorcy co miesiąc do ZUS. W ciągu 8 lat rządów PO-PSL wysokość minimalnej składki na ZUS urosła aż o 52,8 proc. Warto podkreślić, że wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, do których zalicza się między innymi obowiązkowe składki na ZUS, znacząco hamują rozwój naszej gospodarki.

źródło: mambiznes.pl

(9/10/2014)

 

     Ukraina za gaz z Norwegii płaci 340 USD. Polska za gaz z Rosji płaci 400 USD. Odpowiedzialni za ten stan rzeczy są Tusk, Pawlak i Miller

Ukraiński Naftohaz podpisał niedawno kontrakt na dostawy gazu z norweskim Statoilem. Okazuje się, że nasi wschodni sąsiedzi będą płacić Norwegom znacznie mniej niż my Rosjanom.

źródło: wyborcza.biz

(9/10/2014)

 

     Skompromitowana Platforma murem za skompromitowanym Sławomirem Nowakiem

Przysłowie głosi, że "ciągnie swój do swego"... Posłowie skompromitowanej aferami i efektami swoich nieudolnych rządów Platformy Obywatelskiej bronią decyzji byłego ministra transportu - Sławomira Nowaka, który skompromitowany ujawnieniem nagrań z afery taśmowej najpierw postanowił rozstać się z polityką i złożyć mandat poselski, ale ostatecznie zmienił zdanie i do dzisiaj pobiera poselską pensję.

źródło: rp.pl

(9/10/2014)

 

     Sektor bankowy na terytorium Polski ma się świetnie - kolejne rekordowo dobre wyniki finansowe

Właściciele banków działających na terytorium Polski muszą być bardzo zadowoleni. Polska jest dla nich kurą znoszącą złote jaja. Zyski banków po raz kolejny okazały się być rekordowe. Wszystko przez gigantyczne oprocentowanie pożyczek i kredytów jakie banki stosują w naszym kraju.

źródło: wgospodarce.pl

(8/10/2014)

 

     Dlaczego wysokość kwoty wolnej od podatku ma znaczenie?

Wśród państw europejskich najniższa kwota wolna od podatku dochodowego obowiązuje w Polsce. Jest to 3091 zł na osobę. Ostatni raz była aktualizowana w 2007 roku (nie biorę pod uwagę aktualizacji z 2008 roku, kiedy ekipa PO-PSL podjęła decyzję o podniesieniu tej kwoty o... 2 zł). Dlaczego wysokość kwoty wolnej od podatku ma znaczenie ukazuje powyższa tabela.

(8/10/2014)

 

     Zarabiając 60 tys. zł rocznie w Polsce zapłacisz 3,5 x wyższe podatki niż w Wlk. Brytanii

Podatki na Wyspach Brytyjskich, w porównaniu ze skalą obciążeń podatkowych jaka funkcjonuje w Polsce, są niewiarygodnie niskie. Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która w naszym kraju zarabia tzw. średnią krajową, w Londynie nie musiałaby prawie w ogóle płacić podatków.

(13/05/2014)

 

     Gala nomenklatury III RP w Hotelu Sheraton (tekst dostępny w całości na blogu monsieurb.neon24.pl)

Stanislas Balcerac: "Powyższe zdjęcie ilustruje dobitnie opłakany stan III RP: 25 lat po tzw. "odzyskaniu wolności" dwie "stare komuszki" Bochniarz i Huebner biesiadują sobie razem z Bolkiem, oczywiście za pieniądze podatników."

źródło: monsieurb.neon24.pl

(8/10/2014)

 

     W latach 1999-2013 do ZUS z tytułu składek trafiło 1,5 biliona zł. Na wypłatę emerytur i tak zabrakło ok. 500 mld zł

Według raportu OECD - obciążenia składkami na ubezpieczenie społeczne wynoszą w Polsce 30 proc. kosztów pracy. Średnia dla OECD wynosi jedynie 23 proc. Mimo gigantycznych obciążeń (w latach 1999-2013 na konta ZUS z tytułu składek trafiło łącznie 1,5 biliona zł) i tak brakuje pieniędzy na wypłatę bieżących emerytur.

źródło: forsal.pl

(7/10/2014)

 

     Jaki był sens powołania "Kupy Kamieni" (Polskich Inwestycji Rozwojowych)? Czy chodziło jedynie o drenaż finansów państwa?

Funkcjonowanie "Kupy Kamieni" (Polskich Inwestycji Rozwojowych) kosztowało polskiego podatnika miliony złotych. Mimo olbrzymich nakładów publicznych pieniędzy nie przyniosły one jakichkolwiek wymiernych korzyści. Co zatem było głównym powodem ich powstania? Czy chodziło jedynie o nachapanie prywatnych kieszeni kolesi powiązanych z ekipą rządową "milionikami" zabranymi podatnikom?

źródło: gazetaprawna.pl

(7/10/2014)

 

     Walczyli z komuną, dziś umierają w biedzie. Ich oprawcy żyją jak pączki w maśle

III RP wcale nie nawiązuje do tradycji i ciągłości polskiego państwa z czasów II RP. III RP jest kontynuatorką PRL. Jest jedynie zmutowanym wcieleniem tego skompromitowanego tworu, który był nadzorowany przez sowieckich kolaborantów. Ci ostatni do dzisiaj mają się świetnie. Zaś ci którzy z nimi walczyli umierają dziś w biedzie jako bezdomni.

źródło: dziennik.pl

(7/10/2014)

 

     Nie ma chętnych na wrocławskiego Mastercooka. Hiszpański właściciel doprowadził polską fabrykę do upadłości?

Problemy wrocławskiego Mastercooka zaczęły się kiedy hiszpański właściciel - firma Fagor Electrodom - sam popadł w kłopoty finansowe. Hiszpanie, ogłaszając swoją upadłość, pociągnęli za sobą spółkę zależną, jaką jest przejęty przez nich kilka lat temu Mastercook. Obecnie pracę w Polsce może stracić nawet 830 osób.

źródło: bankier.pl

(6/10/2014)

 

     Platforma idzie na rympał! Zobacz jak wygląda praca w sejmowej komisji Ochrony Środowiska (VIDEO)

Skandaliczny przebieg miało posiedzenie sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z 25/09/2014. Jednym zdaniem można powiedzieć, że Platforma idzie na rympał! Zobacz koniecznie nagranie z posiedzenia.

źródło: youtube.com

(6/10/2014)

 

     Każdy przedsiębiorca będzie musiał mieć tytuł prawny do nieruchomości, w której prowadzi biuro

W skrócie: Ekipa PO-PSL szykuje spore zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Jedną z tych zmian jest wprowadzenie obowiązku posiadania przez przedsiębiorcę tytułu prawnego do nieruchomości (lokalu), w której znajduje się biuro danej firmy. Co to oznacza w praktyce? Likwidację tzw. wirtualnych biur oraz - niejednokrotnie - podniesienie kosztów samej działalności (najem prawdziwego biura jest bowiem kilkukrotnie droższy niż najem biura "wirtualnego").

źródło: rp.pl

(6/10/2014)

 

     Odnotujmy: Rzecznik rządu Kopacz w radzie CBOS. Czy to wyjaśnia dobre wyniki PO w sondażach tej pracowni?

CBOS w swoich sondażach niezwykle łagodnie podchodzi do rządu i ekipy Platformy Obywatelskiej. Czy dobre wyniki tej partii są efektem przelewania przez rząd kilku milionów złotych rocznie na konta tej sondażowni oraz zasiadania w jej radzie obecnej rzecznik rządu - Iwony Sulik?

źródło: cbos.pl

(5/10/2014)

 

     Nowy szef NATO był rosyjskim agentem? Co to może oznaczać dla państw bałtyckich i Polski?

Już w 2000 r. norweska prasa informowała, że pod koniec lat 80-tych Jens Stoltenberg (który od 1 listopada obejmie stanowisko sekretarza generalnego NATO) współpracował z rosyjskim wywiadem. Według byłego funkcjonariusza KGB - Michaiła Butkowa - Norwegowi, na potrzeby kontaktów operacyjnych z Rosjanami, nadano kryptonim "Stekłow". Czy taka osoba powinna stać na czele Paktu Północno-Atlantyckiego?

źródło: niezalezna.pl

(3/10/2014)

 

     Polska osiągnie w 2030 r. to, co Japonia w 1964...?

Od 1964 roku funkcjonuje w Japonii tzw. kolej szybkich prędkości Shinkansen, która na regularnych trasach rozwija prędkość ponad 200 km/h. Niestety w naszym kraju jeszcze długo taka kolej nie powstanie. Zakupione niedawno Pendolino, co do zasady, nie będą jeździły szybciej niż 160 km/h.

źródło: forsal.pl

(3/10/2014)

 

     Rosja zaatakuje południową Ukrainę, bo na Krymie kończy się woda? Putin zakładnikiem swoich chybionych decyzji

Czy Władimir Putin, w świetle prawa międzynarodowego, powinien stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze, bowiem stał się "akuszerem praktyk terrorystycznych we wschodniej Europie"? Inwazja na Krym i wschodnią Ukrainę, trwoga ludności cywilnej, barbarzyństwo rosyjskich żołnierzy - to wystarczające powody, dla których Putin mógłby pójść siedzieć. Z racji tej, że jest on zakładnikiem swoich wcześniejszych decyzji, lista powodów dla których powinien stanąć przed Trybunałem prawdopodobnie jeszcze się wydłuży.

źródło: kresy24.pl / defence24.pl

(3/10/2014)

  

     "Będziemy raczej dzielić biedę niż opływać w dostatki". Skutki demograficznej katastrofy będą bardzo bolesne

Zdaniem dra Stanisława Kluzy (były minister finansów i szef KNF) przez katastrofę demograficzną Polska - na tle gospodarki światowej - będzie relatywnie coraz uboższa i coraz mniej konkurencyjna. Tym samym przeciętni Polacy nigdy nie osiągną poziomu oszczędności i bogactwa porównywalnego z krajami Europy Zachodniej.

źródło: rzeczywspolne.pl

(30/12/2013)

 

     Porównanie cen prądu w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii

Zobacz kto płaci najwyższe rachunki za prąd? Ile kilowatów jest w stanie kupić za swoją pensję statystyczny Polak, Niemiec i Brytyjczyk?

źródło: konserwatywnie.wordpress.com

(2/10/2014)

 

     KRRiTV nakłada karę finansową na TV Trwam, bo 11 listopada naruszyła "Front Jedności Przekazu"

W ubiegłym roku TV Trwam relacjonowała przebieg Marszu Niepodległości nieco inaczej niż pro-rządowe stacje mainstreamowe. W telewizji redemptorystów pojawił się przede wszystkim komentarz zrozumienia dla manifestujących przywiązanie do Ojczyzny dziesiątek tysięcy ludzi oraz opinia, że spalenie "tęczy" na pl. Zbawiciela jest "społecznie usprawiedliwione". Za karę KRRiTV nałożyła na TV Trwam karę finansową w wysokości 50 tys. zł.

źródło: rp.pl

(2/10/2014)

 

     Zawieszasz działalność firmy? Opresyjne państwo fiskalne naśle na ciebie urzędników. Znienacka!

Ministerstwo Finansów podejrzewa, że powodem dla którego polscy przedsiębiorcy zawieszają prowadzenie swoich działalności gospodarczych jest chęć uniknięcia opodatkowania. Dlatego postanowiono, aby urzędnicy skarbowi znienacka przeprowadzali kontrole w takich firmach.

źródło: pb.pl

(2/10/2014)

 

     Minister zdrowia ogranicza Polakom konstytucyjną zasadę równości dostępu do opieki zdrowotnej?

Okazuje się, że pacjenci chcący skorzystać z usług medycznych, za które zapłaci NFZ środkami zabranymi im uprzednio w obowiązkowych składkach zdrowotnych, coraz częściej nie mogą tego uczynić ze względu na swój... wiek. Minister Zdrowia w swoich rozporządzeniach ogranicza bowiem konstytucyjną zasadę równości dostępu do opieki zdrowotnej.

źródło: gazetaprawna.pl

(2/10/2014)

  

     Przepisy wprowadzone przez ekipę Platformy zachęcają do kradzieży

W 2013 roku ekipa Platformy Obywatelskiej zmieniła przepisy Kodeksu Wykroczeń dotyczące tego, kiedy kradzież będzie kwalifikowana jako wykroczenie, a kiedy jako przestępstwo. Przed nowelizacją kradzieżą traktowaną jako przestępstwo była kradzież mienia o wartości wyższej niż 250 zł. Poniżej tej kwoty było to tylko wykroczenie. Po zmianie przepisów wartość mienia, kwalifikującą kradzież jako przestępstwo została powiązana z wysokością 1/4 wynagrodzenia minimalnego, co w praktyce rozochociło drobnych złodziei, bowiem limit urósł z 250 zł do 400 zł. W przyszłym roku wzrośnie jeszcze mocniej do poziomu 437,50 zł.

źródło: bankier.pl

(1/10/2014)

 

     Kopulujące osły, wpis na blogu o kazirodztwie czy macanie przez feministkę - ekipa rządowa potrzebuje tematów zastępczych!

Była mama Madzi, potem batalia o związki partnerskie i trwający przez dwa miesiące Trynkiewicz-show. Obecnie medialnie dominują kopulujące osły, wpis Hartmana na blogu o kazirodztwie czy zgwałcenie faceta przez feministkę. Pod tym względem nie mam wątpliwości, że naczelną rolą prorządowych ośrodków informacyjnych jest nagłaśnianie przepełnionych emocjami tematów zastępczych, odciągających uwagę Polaków od realnych problemów kraju, za które odpowiada ekipa rządowa.

(1/10/2014)

 

     Platformerski prezydent Gdańska finansuje TVN

Prezydent matecznika Platformy Obywatelskiej - Paweł Adamowicz - przelał lekką ręką 300 tys. zł z kasy podatników na konta TVN. W zamian należąca do grupy ITI telewizja ma nakręcić kilka ujęć jednego ze swoich seriali w Gdańsku. To się nazywa partnerstwo publiczno-prywatne!

źródło: monsieurb.neon24.pl

(1/10/2014)

 

     Pijawki Obywatelskie (tekst dostępny na DoRzeczy.pl)

Mariusz Staniszewski: "Partia rządząca zamieniła prywatyzację państwowych spółek na prywatyzację państwa. Ostatnim tego przejawem była próba ofiarowania Igorowi Ostachowiczowi, zausznikowi Tuska, 2 mln zł pensji w kontrolowanym przez Skarb Państwa Orlenie."

źródło: dorzeczy.pl

(1/10/2014)