Przegląd wiadomości i opinii

wrzesień 2014

 

     Sędzia powołuje się na Konstytucje kwestionując przy tym legalność decyzji ZUS? To nie dobrze. Należy mu się kara

Okazuje się, że bezpośrednie stosowanie Konstytucji RP w sądzie może być... karane! Sąd Dyscyplinarny w Krakowie wydał wyrok skazujący sędziego z Częstochowy karą upomnienia za to, że - jak twierdzi sam zainteresowany - ośmielił się zastosować bezpośrednio przepisy konstytucji i na ich podstawie zakwestionować legalność decyzji ZUS. Czyżby promowana przez ekipę rządową zasada naczelności interesów ZUS i fiskusa nad interesami obywateli, których gwarantem ma być Konstytucja, dotarła już nawet do sądów?

źródło: gazetaprawna.pl

(30/09/2014)


    
Minęło 100 dni od wybuchu afery podsłuchowej. I co? I nic! Bananowa republika kolesi ma się dobrze

Minęło 100 dni od chwili wybuchu afery podsłuchowej. W tym czasie Donald Tusk obiecał Polakom rzetelne wyjaśnienie sprawy. W praktyce udało mu się uciec na brukselską synekurę, a prokuratura umorzyła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez Marka Belkę i Bartłomieja Sienkiewicza potwierdzając tym samym, że "państwo nie istnieje"...

(30/09/2014)

 

     Córka nowej rzecznik rządu dostała pracę w spółce należącej do Skarbu Państwa

Magdalena Sulik, córka Iwony Sulik - nowej rzecznik rządu Ewy Kopacz - została na początku września zatrudniona jako specjalista w dziale marketingu Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). O sprawie warto wspomnieć w kontekście próby wciśnięcia do zarządu Orlenu (gdzie zarabia się miliony złotych) innego asa marketingu, bliskiego znajomego Tuska - Igora Ostachowicza.

źródło: rp.pl

(30/09/2014)

 

     Zobacz jakie państwa najmocniej ucierpiały z powodu rosyjskich sankcji gospodarczych

Okazuje się, że rosyjskie sankcje gospodarcze są jawnie antypolskie. Największe straty gospodarcze z powodu ich wprowadzenia poniósł nasz kraj. Doskonałą odpowiedzią polskich władz na działania Putina byłoby wprowadzenie embarga na rosyjski węgiel. Szkoda, że ekipa PO-PSL jest pod tym względem tak słaba i niezdolna do działania.

źródło: twitter.com

(29/09/2014)

 

     Zobacz jak Tusk kłamie. Archiwalne nagranie z 2005 roku (VIDEO)

Donald Tusk oszukał miliony swoich wyborców twierdząc, że jeśli wygra wybory, to ukróci przywileje ludzi władzy. Szybko okazało się, że pazerność ekipy Platformy Obywatelskiej nie zna granic, a naczelną zasadą działania tych ludzi stało się hasło: "Nam wszystko wolno".

źródło: youtube.com

(29/09/2014)

 

     Porażająca logika Cezarego Grabarczyka: Przyczyną kłopotów na kolei są pasażerowie (sic!)

Cezary Grabarczyk, kiedy był ministrem transportu w rządzie Tuska, wykazał się porażającą logiką dając do zrozumienia, że przyczyną kłopotów na kolei są... pasażerowie. Czy jako minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz stwierdzi, że przyczyną przewlekłości postępowań w polskich sądach są powodowie, którzy składają do nich pozwy? Wszystko jest możliwe.

źródło: polskiepiekielko.pl

(29/09/2014)

 

     Bank umarza ci odsetki od kredytu? Strzeż się! Fiskus już na ciebie czeka

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w naszym kraju funkcjonuje specyficzny podatek od dłużników. Jeżeli miałeś problemy ze spłatą kredytu, jednak ostatecznie porozumiałeś się z bankiem, a efektem tego było umorzenie części odsetek karnych (czyli - de facto - zapisów księgowych, a nie prawdziwych pieniędzy), to nie ciesz się przedwcześnie. Urzędnicy skarbowi już na ciebie czekają.

źródło: bankier.pl

(28/09/2014)

 

     Dla ZUS-u są równi i równiejsi

ZUS potrafi zniszczyć małego przedsiębiorcę, jeśli nie zapłaci choćby jednej składki na ubezpieczeń społeczne. Zupełnie inaczej traktuje większe firmy, np. kopalnie. Te nie muszą płacić składek w terminie. A w razie czego posłowie uchwalają specjalną ustawę, która stwierdzi, że właściciele kopalni mają czas na uregulowanie zaległości wobec ZUS sprzed siedmiu lat aż do 2017 roku! 

źródło: gazetaprawna.pl

(26/09/2014)


    
Polacy pracują ciężej, dłużej i za mniejsze pieniądze niż większość Europejczyków

W ciągu 25 lat "transformacji" w Polsce wykształciło się pokolenie ciężko pracujących niewolników, którzy za to, że przeciętnie pracują o 50 proc. dłużej niż ludzie na Zachodzie, dostają na konto jako wynagrodzenie 4-krotnie mniej pieniędzy. To się nazywa nowoczesny kolonializm!

(26/09/2014)

 

     Efekt polityki multikulti? Dania ma szanse zostać pierwszym islamskim państwem w Europie

W skrócie: Duńska Partia Muzułmanów (DAMP) twierdzi, że Dania stanie się niebawem pierwszym islamskim państwem w Europie. Przedstawiciele tej partii uważają, że są w ciągu kilku najbliższych lat będą w stanie zdobyć około 1/3 miejsc w duńskim parlamencie, a wówczas "Dania będzie mogła stać się pierwszym islamskim państwem w Europie, gdzie swobodnie będzie można głosić muzułmańskie idee i wartości, a islamski punkt widzenia będzie słyszalny, respektowany i lepiej rozumiany".

źródło: pamelageller.com

(26/09/2014)

 

     Polacy zaczynają się samoorganizować zbrojnie. Oby tylko rząd nam w tym nie przeszkodził

W obliczu zewnętrznych zagrożeń, coraz większa grupa Polaków, którym zależy na miejscu w jakim żyją, organizuje się w paramilitarnych jednostkach stanowiących zalążek komponentu sił obrony terytorialnej. W ten weekend część z nich spotka się w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie odbędą się ogólnopolskie manewry organizacji paramilitarnych. Pozostaje mieć nadzieję, że obecna ekipa rządowa nie przeszkodzi w dalszym samoorganizowaniu się Polaków.

źródło: rp.pl

(26/09/2014)

  

     Skala niekompetencji nowego rządu: Nowa szefowa MSW nie chce nadzorować służb specjalnych, bo... nie ma wiedzy (sic!)

Potwierdzają się najgorsze przypuszczenia na temat kompetencji osób powołanych do nowego rządu Ewy Kopacz. Nowa szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Teresa Piotrowska - przyznała, że nie chce nadzorować służb specjalnych, bo... nie ma wiedzy na ten temat (sic!).

źródło: wyborcza.pl

(25/09/2014)

 

     Rząd się wyżywi: Przeciętne wynagrodzenia w ministerstwach nieustannie rosną

W 2010 roku przeciętne wynagrodzenie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynosiło 7.084,00 zł. Trzy lata później wzrosło do poziomu 7.702,00 zł. Podobnie jest w innych urzędach centralnych i to pomimo tzw. zamrożenia urzędniczych płac wprowadzonego w związku z kryzysem zadłużeniowym kraju.

źródło: gazetaprawna.pl

(25/09/2014)

 

     Bezczelność platformianej sitwy nie zna granic! Kumpel Tuska powołany na członka zarządu PKN Orlen. Będzie zarabiał miliony!

Bananowa republika kolesi osiągnęła apogeum! Igor Ostachowicz, słynny pijarowy doradca uciekającego do Brukseli Donalda Tuska, został wczoraj powołany na stanowisko członka zarządu PKN Orlen. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku przeciętna pensja członka zarządu tej spółki oscylowała w granicach 2,5 miliona złotych. By żyło się lepiej!

źródło: niezalezna.pl

(25/09/2014)

 

     Prawo dżungli we wschodniej Ukrainie

DW.de: "Na terenach kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów panuje trwoga. Bezprawie i represje są na porządku dziennym. Rzecznicy praw człowieka biją na alarm. relacje poszkodowanych są wstrząsające."

źródło: dw.de

(25/09/2014)

  
    
Rząd PO-PSL bał się wprowadzić embargo na węgiel z Rosji. Wprowadzą je zatem polscy górnicy!

Grupa około 200 górników ze Śląska zablokowała nad ranem kolejowy przejazd pomiędzy Rosją a Polską w Braniewie. Cel? Blokada pociągów wjeżdżających do Polski z importowanym z Obwodu Kaliningardzkiego węglem. 

źródło: polskieradio.pl

(24/09/2014)

 

     Zrób na złość ideologicznym lewakom i wesprzyj polski browar!

Ideologiczni lewacy ogłosili bojkot polskiego browaru Ciechan. Powód? Marek Jakubiak - właściciel browaru - odniósł się krytycznie do pomysłu publicznego wspierania środowiska lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT).

(24/09/2014)

 

     Nowa minister infrastruktury otrzyma pół miliona złotych odprawy. Wszystko dzięki decyzji Sławomira Nowaka z 2012 roku...

Maria Wasiak, aby objąć stanowisko minister infrastruktury i rozwoju w rządzie Ewy Kopacz, musi najpierw odejść z zarządu spółki PKP S.A. Dzięki temu będzie jej przysługiwała gigantyczna odprawa w wysokości 510 tys. złotych. Wszystko dzięki decyzji Sławomira Nowaka z 2012 roku, który jako minister infrastruktury zniósł dla zarządu PKP rygor tzw. ustawy kominowej (istotnie ograniczającej uposażenia członków zarządu spółek Skarbu Państwa), a wprowadził tzw. kontrakty menadżerskie.

źródło: rmf24.pl

(24/09/2014)

  

     Rosjanie ostrzelali Donieck taktyczną bronią nuklearną? Potężna eksplozja przypominająca atomowy grzyb (zobacz VIDEO)

W sieci pojawiły się informacje jakoby Rosjanie użyli przeciwko Ukrainie taktycznej broni jądrowej wystrzelonej z haubicy pancernej S-24 przystosowanej do wystrzeliwania ładunków nuklearnych. Pocisk miał spaść 20 września na zakłady chemiczne niedaleko Doniecka, które zostały całkowicie zrównane z ziemią.

źródło: blogpublika.com

(24/09/2014)

 

     Rząd Kopacz zaczyna ambitnie... od konsultacji na temat nowego Prawa Kosmicznego

Kilka tygodni temu Sejm uchwalił prawo powołujące do życia Polską Agencję Kosmiczną. Rząd Ewy Kopacz idzie za ciosem - do konsultacji trafił właśnie egzemplarz nowego Prawa Kosmicznego, regulującego m. in. kwestie odszkodowań za ewentualne szkody wyrządzane przez obiekty kosmiczne.

źródło: wgospodarce.pl

(23/09/2014)

 

     Nie ma jak to być prezesem spółki miejskiej wybranym z partyjnego klucza

W skrócie: 30 tys. złotych miesięcznego uposażenia plus kilkadziesiąt tysięcy dodatkowej premii rocznej. Prezesi spółek miejskich i komunalnych żyją jak pączki w maśle. Co istotne - bardzo często są ulokowani na tych stanowiskach z tzw. partyjnego klucza. O tym, że zajęli intratną posadę zadecydowały znajomości oraz to, kto w danym momencie jest burmistrzem lub prezydentem miasta.

źródło: niezalezna.pl

(23/09/2014)

 

     Król Europy spłoszony przez walizkę

Stanislas Balcerac: "Szekspirowski dramat rozegrał się dwa dni temu w gdańskim mateczniku Platformy podczas uroczystego otwarcia "Teatru Szekspirowskiego". Król Europy został spłoszony przez walizkę i ewakuowany na ulicę (zdjęcie). To zły, szekspirowski, omen."

źródło: monsieurb.neon24.pl

(23/09/2014)

 
    
USA sprzedadzą nam strategiczne pociski AGM-158 JASSM do F-16?

Zdolność bojowa naszych F-16 jest, póki co, mocno ograniczona. Polskie "Jastrzębie" nie mają bowiem w swoim uzbrojeniu rakiet dalekiego zasięgu AGM-158 JASSM, które pozwalają precyzyjnie likwidować każdy cel naziemny oddalony nawet do 370 km. Sytuacja może jednak ulec zmianie, bo Departament Stanu USA zaaprobował ewentualną sprzedaż tej broni do Polski. Z uwagi na to, że ma ona charakter strategiczny, zgodę na sprzedaż musi jeszcze wyrazić Kongres USA.

źródło: rp.pl

(22/09/2014)

 

     Podczas rządów Donalda Tuska zlikwidowano blisko 400 posterunków Policji

Na początku 2007 r. w całej Polsce istniały 804 posterunki, podczas gdy na początku 2014 r. było ich już jedynie 430.

(22/09/2014)

 

     Mediana wieku w Europie. Czyli - dlaczego nasz kontynent skolonizują Arabowie?

Mediana wieku polskiego społeczeństwa wynosi 39,5 lat. To oznacza, że dokładnie połowa populacji naszego kraju nie przekroczyła jeszcze tej granicy wiekowej, a druga połowa ma już ją za sobą. Niestety wszystko wskazuje na to, że mediana wieku będzie wzrastać. Europejskie społeczeństwa - coraz starsze i niedołężne - będą musiały ustępować miejsca ludności napływowej z państw arabskich. 

źródło: globalpost.com

(22/09/2014)

 

     Mamy rząd groteski narodowej (tekst dostępny na stronie wPolityce.pl)

Łukasz Warzecha: "Pani premier zaprezentowała się podczas pierwszej konferencji nie tyle od najgorszej strony, co od swojej strony naturalnej. Innej nie ma. Kopacz taka po prostu jest: mało inteligentna, niesamodzielna umysłowo, pretensjonalna, nierozumiejąca ani znaczenia, ani wydźwięku własnych słów."

źródło: wpolityce.pl

(21/09/2014)

  

     Ewa Kopacz zaprezentowała pierwszy surrealistyczny rząd III RP (tekst dostępny na stronie wPolityce.pl)

Stanisław Janecki: "Odpowiedzialność za wyłonienie pierwszego w III RP rządu „z Mrożka” spada na Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego. Chcieli błyszczeć na tle tego dziwoląga."

źródło: wpolityce.pl

(21/09/2014)

 

     Łukasz Warzecha: "Właśnie zaczęło do mnie docierać, że państwem kieruje rozhisteryzowana prowincjonalna lekarka z IQ poniżej przeciętnej"

źródło: twitter.com

(20/09/2014)

 

     Komorowski wrzuca samorządowcom: "Najłatwiej zapakować problemy i wysłać wyżej"

W Białej Rawskiej odbył się Kongres Gmin Wiejskich. Samorządowcy nie kryli rozgoryczenia - mają coraz mniej środków z budżetu kraju i coraz więcej obowiązków narzucanych od władzy centralnej. Mariusz Poznański - prezes Związku Gmin Wiejskich RP - nie owijał w bawełnę: "Doszliśmy do ściany, samorząd jest przeregulowany ustawami". W odpowiedzi, obecny na kongresie prezydent Komorowski powiedział: "Najłatwiej jest zapakować problemy i wysłać wyżej; najtrudniej je współrozwiązywać".

źródło: samorzad.pap.pl

(19/09/2014)

 

     Wybory w Rosji: Kandydaci uzyskują po 105 proc. poparcia. Kiedy kolejne szkolenia w Moskwie naszej PKW?

Państwowa Komisja Wyborcza może się jeszcze wiele nauczyć od swojej rosyjskiej odpowiedniczki. Okazało się, że podczas ostatnich wyborów municypalnych w Petersburgu jeden z kandydatów uzyskał 105-procentowe poparcie. Oficjalnie poinformowała o tym Centralna Komisja Wyborcza Federacji Rosyjskiej. Nasi chłopcy z PKW pewnie już się niecierpliwią na nowe szkolenia w Moskiwie? Wszak w Polsce zbliżają się ważne wybory i głupio byłoby je frajersko przegrać. Co, nie?

źródło: rp.pl

(19/09/2014)

 

     Polacy chcą większej armii. Ekipa Tuska jest temu przeciwna

Aż 60 proc. badanych w wieku do 25 lat zaciągnęłoby się do cywilnych jednostek obrony terytorialnej, gdyby takie w obrębie ich miejsca zamieszkania istniały. Wzrosła także liczba osób, które uważają, że polska armia powinna być przede wszystkim zawodowa, ale należałoby również przywrócić powszechny pobór. Takiego zdania jest już 34 proc. badanych. 

źródło: stefczyk.info

(19/09/2014)

 

     Trudno mieć pretensję do Ukraińców, że chcą przerwać grę, której nie mogą wygrać (tekst dostępny na stronie kowalu.blogspot.com)

Mariusz Kowalczyk: "Słyszę, że zbudowanie państwowości musi być opłacone krwią. Ci, którzy tak uważają powinni podciąć sobie żyły i oblewać krwią wszystko dookoła aż nie upadną. Wcześniej mogą zabić swoje dzieci, bo na wschodniej Ukrainie dzieci też giną. Jak ofiara na ołtarzu ojczyzny, to ofiara, nie wolno się ograniczać. Szczególnie nie wolno tego robić, gdy siedzi się z tabletem na tapczanie i z takiej perspektywy śledzi się wojnę na Ukrainie."

źródło: kowalu.blogspot.com

(19/09/2014)

  

     Młodych Polaków nie stać na usamodzielnienie się. W przedziale wiekowym 24-35 lat aż 43 proc. mieszka z rodzicami

Okazuje się, że w grupie wiekowej 24-35 lat aż 43 proc. Polaków nadal mieszka z rodzicami. W Niemczech ten wskaźnik wynosi 17 proc., a w Danii - zaledwie 2 proc. Jakie jest tego powód? Młodych nie stać samodzielne wynajmowanie mieszkania, o kredycie hipotecznym nie wspominając.

źródło: bankier.pl

(18/09/2014)


    
Czy zwolniony prezes "Kupy kamieni" może liczyć na sowitą odprawę? Może. By żyło się lepiej!

Pisaliśmy wczoraj, że Mariusz Grendowicz, dotychczasowy szef Polskich Inwestycji Rozwojowych, czyli - według nazewnictwa używanego przez członków rządu - "Kupy Kamieni", w ciągu 1,5 rocznego okresu prezesowania tą spółką zarobił 1,14 mln zł z tytułu comiesięcznej pensji. Teraz okazało się, że nie spełnił pokładanych w nim nadziei (PIR za jego kadencji podpisały raptem jedną umowę inwestycyjną) i został zwolniony ze stanowiska. Nie odejdzie jednak z pustymi rękami. Czeka go jeszcze sowita odprawa wypłacona z pieniędzy podatników. By żyło się lepiej!

źródło: forsal.pl

(18/09/2014)

 

     Orliki dla seniorów za pół miliarda złotych. Ale na refundację leków dla najbiedniejszych emerytów kasy brak

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wyskoczyło z nowym pomysłem za 560 mln zł. Chce, aby w każdej gminie w Polsce powstał "orlik" dla seniorów. Ale na bezpłatne leki dla najbiedniejszych emerytów Platformersi kasy dać nie chcieli.

źródło: gazetaprawna.pl

(18/09/2014)

 

     NBP nie ma wątpliwości: rządowy program MdM wspiera sektor deweloperski, a nie realizuje celów społecznych!

Narodowy Bank Polski dokonał analizy uchwalonego przez rząd Tuska programu Mieszkanie dla Młodych. Okazało się, że publiczna pomoc idzie nie do najbiedniejszych lecz do sektora deweloperskiego oraz grupy zamożnych kupców mieszkań.

źródło: forsal.pl

(17/09/2014)

 

     Ponad 1,14 miliona złotych za zarządzanie "Kupą kamieni" - tyle w ciągu 18 miesięcy zarobił prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych

Szefem Polskich Inwestycji Rozwojowych czyli "Kupy Kamieni" (według nazewnictwa używanego przez członków rządu) jest Mariusz Grendowicz. W ciągu 1,5 roku zasiadania na stanowisku prezesa tego tworu zarobił 1 milion 140 tys. złotych. W tym czasie PIR podpisały 1 (słownie: jedną) umowę inwestycyjną. By żyło się lepiej!

źródło: rmf24.pl

(17/09/2014)

 

     Państwo nie istnieje. Prokuratura umarza śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez Belkę i Sienkiewicza

Marek Belka podczas słynnej rozmowy z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem był gotowy złamać obowiązujące w Polsce prawo - ustawę o NBP oraz Konstytucję - aby sfinansować nadmierne wydatki rządu Tuska i w ten sposób umożliwić zwycięstwo wyborcze PO nad PiS-em. To kwalifikuje prezesa NBP do postawienia go przed Trybunałem Stanu. Innego zdania była Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która umorzyła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez Marka Belkę i Bartłomieja Sienkiewicza.

źródło: gazetaprawna.pl

(17/09/2014)

 

     Donald Tusk - zastał Polskę drewnianą, zastawił i zwiał do Brukseli

źródło: facebook.com

(17/09/2014)

   

     W Polsce aż 28,5 proc. zatrudnionych pracuje na umowy czasowe - to najwięcej w Europie!

Według Eurostatu Polska jest niechlubnym liderem pod względem odsetka osób zatrudnionych na umowy czasowe. Ze wszystkich państw UE to właśnie u nas najwięcej pracowników nie ma umowy o pracę na czas nieokreślony. Co gorsze - spośród 3,5 mln Polaków zatrudnionych na umowy terminowe, aż 66,8 proc. nie jest zadowolona z tego faktu.

źródło: forsal.pl

(16/09/2014)


    
Członkowie zarządów spółek giełdowych z WIG30 zarabiają nawet kilkaset razy więcej niż przeciętni Polacy

Wynagrodzenia członków zarządów spółek należących do WIG30 Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie są nawet kilkaset razy większe niż wynagrodzenia przeciętnych Polaków. To oni powodują, że tzw. "średnia krajową" wyliczana przez GUS jest zupełnie niewiarygodna (obecnie około 4000 zł brutto miesięcznie) i nie ma nic wspólnego z przeciętnym, realnym wynagrodzeniem zwykłego Polaka.

źródło: bankier.pl

(16/09/2014)

 

     Polacy jak niewolnicy - pracują nawet po 800 nadgodzin w roku

Zatrważające są wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Okazuje się, że Polacy często pracują ponad dopuszczalne normy czasu pracy. Niektórzy z nas robią w ciągu roku nawet 800 nadgodzin, przy ustawowym limicie 384 godzin.

źródło: forsal.pl

(16/09/2014)

  

     Obiad dla urzędnika za 200 złotych. Obiad dla pacjenta szpitala za 4 złote

"Gazeta Krakowska" donosi o wysokich kosztach cateringu na konferencji urzędników samorządowych w Olkuszu (woj. małopolskie). Posiłek dla jednego urzędnika kosztował tam od 100 do 200 zł. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 1) uczestnicy konferencji jedli za publiczne pieniądze oraz 2) obiad dla - na przykład - dzieci w szkole czy pacjentów szpitala kosztuje 4 zł.

źródło: wp.pl

(16/09/2014)

 

     Rosyjscy żołnierze zabijają na Ukrainie, a mimo to Francja nadal chce dostarczyć okręty desantowe do Rosji

Kontrakt na dostawę desantowych Mistrali do Rosji miał być podobno zawieszony z powodu wojny jaką Rosja wszczęła przeciwko Ukrainie. Jak wielka była to ściema pokazuje news sprzed kilku dni - jeden z budowanych we Francji desantowców (Władywostok) wyszedł na morze z kilkuset rosyjskimi marynarzami na pokładzie, którzy mają się uczyć jego obsługi.

źródło: tvn24.pl

(15/09/2014)


    
Katastrofa w służbie zdrowia: planowana operacja za... 17 lat!

Rząd Tuska doprowadził służbę zdrowia do katastrofalnego stanu. Przejawia się to przede wszystkim w długotrwałym oczekiwaniu na refundowaną przez NFZ wizytę u specjalisty lub operację. W województwie śląskim padł rekord: 65-letnia mieszkanka Sosnowca na planowaną operację stawu kolanowego ma czekać... 17 lat! By żyło się lepiej!

źródło: polskieradio.pl

(15/09/2014)

 

     PSL, czyli zakłamany PRL-owski grajdół?

Publicysta i dziennikarz śledczy Witold Gadowski w swoim najnowszym artykule ostro atakuje PSL. Twierdzi, że partię tą należy "wyplewić", bowiem do dzisiaj pozostała "zakłamanym, peerelowskim grajdołem", gwarantem nepotyzmu, gdzie kariery mogą zrobić "bezideowi poszukiwacze państwowych pieniędzy".

źródło: stefczyk.info

(15/09/2014)

 

     Zachodnioeuropejscy bankierzy sfinansują wojnę Putina z Ukrainą

Wszystko wskazuje na to, że zachodnioeuropejscy bankierzy będą mogli sfinansować wojnę Putina z Ukrainą. Kontrolowany przez Kreml Gazprom planuje wyemitować za pośrednictwem banków z Europy zachodniej euro-obligacje. W ten sposób otrzyma potężny zastrzyk gotówki, która jest niezbędna włodarzom z Moskwy dla dalszego prowadzenia wojny. Jest to możliwe, bowiem unijni liderzy nie zdecydowali się na nałożenie sankcji na Gazprom. 

źródło: wyborcza.pl

(15/09/2014)

 

     Kandydatka na stanowisko unijnego komisarza do spraw energii wychwala komunizm! Czy będzie kolejną "pożyteczną idiotką"?

Do sieci wyciekło nagranie z ubiegłego roku, w którym oficjalna kandydatka na stanowisko unijnego komisarza ds. energii, była premier Słowenii - Alenka Bratuszek - śpiewa pieśni komunistyczne i oklaskami nagradza te, które wyśmiewają Unię Europejską. Czy to dowód na to, że do grona rządzącego Europą, oprócz lewaków i pożytecznych idiotów, dołączają także rasowi komuniści?

źródło: polskieradio.pl

(14/09/2014)

 

     Rząd podwyższy składkę na ZUS do 1100 zł!

By zwykłym przedsiębiorcom żyło się lepiej w przyszłym roku rząd znowu podniesie składki na ZUS. Wszystkie wstępne wyliczenia wskazują, że przekroczą one pułap 1100 zł miesięcznie.

źródło: biztok.pl

(12/09/2014)

 

     Rosja zakręciła kurek. Przestała dostarczać kupiony przez nas gaz. Co na to przyjaciele Kremla - Tusk i Komorowski?

Według wczorajszego komunikatu PGNiG - dostawy gazu z Rosji były w środę o 45 proc. niższe niż te, które zakontraktowano. W taki sposób Kreml wypełnia podpisane umowy. Ciekawe co na to, jeszcze do niedawna, wielcy orędownicy Rosji w Polsce - panowie Tusk i Komorowski? Co na to pan Pawlak? Może warto odtajnić raport NIK na temat umowy gazowej z Rosją? Dlaczego politycy Platformy i PSL panicznie boją się jego publikacji?

źródło: biznesalert.pl / rp.pl

(12/09/2014)

 

     Proporcje czasów Tuska: na obsługę długu idzie trzy razy więcej pieniędzy niż na uzbrojenie wojska

Według projektu budżetu w 2015 roku Polska wyda na uzbrojenie swojej armii 8,4 mld zł. Wydatki na obsługę długu będą trzykrotnie wyższe - wyniosą 32,4 mld zł. Oczywistym jest, że te proporcje powinny być odwrócone. To na uzbrojenie i modernizację armii powinniśmy wydawać co roku 32,4 mld zł, a koszty obsługi długu nie powinny przekroczyć 8,4 mld zł. Niestety nieudolna polityka ekipy Tuska w zakresie finansów państwa doprowadziła do nadmiernego rozrostu długu, którego obsługa kosztuje nas coraz więcej. 

(12/09/2014)

 

     Czy wesela będą odwiedzać inspektorzy wywiadu skarbowego? Od prezentów ślubnych należy się podatek!

Stan finansów państwa musi być opłakany skoro skarbówka zaczęła się czaić na nowożeńców. Wszystko przez fakt, że prezenty ślubne są taktowane przez urzędników jako darowizny, od których - co do zasady - należy zapłacić podatek. Czy na wesela będą wpadać przebrani za maszków inspektorzy wywiadu skarbowego?

źródło: onet.pl

(11/09/2014)

 

     Polska płaci za gaz, którego Rosja nie dostarcza?

W skrócie: PGNiG poinformował, że w ramach kontraktu jamalskiego nastąpiło zmniejszenie dostaw gazu ziemnego z Rosji. Gazprom ograniczył dostawy o ok. 20 proc. w stosunku do złożonego zamówienia w dniu 8.09.2014 oraz o ok. 24 proc. w 9.09.2014 r. Eksperci są zgodni - to celowe działanie Kremla, które ma zakłócić rewersowy transfer gazu z Polski na Ukrainę.

źródło: bankier.pl

(11/09/2014)

 

     PKB "Zielonej Wyspy" wzrośnie dzięki prostytucji, narkotykom i handlu ludźmi. GUS kończy już odpowiednie wyliczenia

Zgodnie z dyspozycją jaka wypłynęła z Brukselskich gabinetów, PKB naszego kraju ma być powiększony o dochody uzyskiwane z tytułu sprzedaży narkotyków, handlu ludźmi, przemytowi broni czy prostytucji. Wszystko po to, aby lepiej prezentowały się gospodarcze statystyki dotyczące deficytu finansów publicznych. Innymi słowy: kreatywna księgowość na całego!

źródło: forsal.pl

(11/09/2014)

 

     ZUS nie zbankrutuje. Przyczyni się jednak do bankructwa Polski, które nastąpi w ciągu 3-6 lat

ZUS nie zbankrutuje. Kosztem podatników emeryci będą otrzymywali swoje świadczenia. Taka sytuacja przyczyni się jednak do tego, że zabraknie pieniędzy na funkcjonowanie innych obszarów, za które odpowiada państwo, a w konsekwencji spowoduje to bankructwo Polski (będziemy musieli pożyczać coraz więcej pieniędzy, na co nas nie stać). Co gorsze - proces ten już trwa i przez zaniedbania ekipy Tuska ciężko go będzie zatrzymać.

(10/09/2014)

 

     Polska stała się motoryzacyjnym śmietnikiem Europy. Większość importowanych aut ma więcej niż 10 lat

Okazuje się, że od początku tego roku do Polski sprowadzono niemal pół miliona pojazdów. Większość z nich jest jednak uszkodzona albo ma więcej niż 10 lat (albo jedno i drugie). Pod tym względem nasz kraj stał się motoryzacyjnym śmietnikiem Europy. 

źródło: forsal.pl

(10/09/2014)

 

     Nowa instalacja na Placu Zbawiciela - kupa kamieni mająca uświetnić 7 lat rządów Donalda Tuska w Polsce

Na Placu Zbawiciela w Warszawie pojawiła się nowa instalacja artystyczna. Obok słynnej tęczy leży... kupa kamieni mająca uświetnić 7 lat rządów Donalda Tuska w Polsce zakończonych ucieczką na synekurę do Brukseli. 

źródło: twitter.com

(10/09/2014)

  

     NATO w bulu i nadzieji (tekst dostępny na blogu monsieurb.neon24.pl)

Stanislas Balcerac: "Jesteśmy zupełnie skompromitowani na scenie międzynarodowej. Więc oprócz przytupywania, pohukiwania i robienia groźnych min, pozostaje nam tylko zbieranie starych czołgów, które inne państwa dają nam w prezencie. (...) Państwa NATO podchodzą z pewną rezerwą do prezydenta RP, którego wybór był oblewany szampanem przez ostatniego szefa pro-moskiewskich Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI)"

źródło: monsieurb.neon24.pl

(10/09/2014)

 

     Niemcy kontrolują niemal 100 proc. rynku prasy lokalnej w Polsce. Co na to UOKIK?

Grupa Wydawnicza Polskapresse, kontrolowana przez niemiecki Verlagsgruppe Passau, podpisała kilka dni temu umowę kupna spółki Express Media, wydawcy m.in. dzienników regionalnych "Express Bydgoski" i "Nowości – Dziennik Toruński". To oznacza, że Niemcy kontrolują obecnie niemal 100 proc. rynku prasy lokalnej w Polsce. Co na to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów?

źródło: wgospodarce.pl

(9/09/2014)

 

     Czysta energia na nieczystych zasadach. Mechanizmy korupcjogenne przy budowie farm wiatrowych w Polsce

NIK skontrolował farmy wiatrowe w Polsce. Okazało się, że w 1/3 gmin wiatraki wytwarzające prąd znajdowały się na gruntach burmistrzów, wójtów, radnych lub ich rodzin. To "mechanizm korupcjogenny" - twierdzi szef NIK Krzysztof Kwiatkowski. Dlaczego? Bo za wydzierżawienie kawałka ziemi pod budowę wiatraka otrzymuje się co roku całkiem spore pieniądze.

źródło: rp.pl

(9/09/2014)

 

     W sondażu prowadzi PO, ale w wyborach uzupełniających wygrywa PiS. Poseł PO tłumaczy to lenistwem Ślązaków

W skrócie: Według najnowszego sondaży, gdyby wybory odbyły się dziś to wygrałaby Platforma Obywatelska. To jednak PiS wygrywa wybory uzupełniające do Senatu w Mazowieckim, Śląskim i Świętokrzyskiem. Porażkę Platformy na Śląsku poseł PO Andrzej Gałażewski tłumaczy "lenistwem Ślązaków".

źródło: gazetaprawna.pl / twitter.com

(9/09/2014)

 

     Uwaga! PGNiG zmienia zasady wyliczania opłat za gaz. Pojawiły się głosy o możliwości nierzetelnego rozliczania rachunków

PGNiG zmienia zasady wyliczania opłat za gaz dla masowych odbiorców. Od teraz rachunki będą naliczane nie za ilość zużytego paliwa, lecz za... zużytą energię. Problem w tym, że przeciętny Kowalski nie będzie mógł zweryfikować ile energii zużył, bowiem montowane do tej pory w Polsce liczniki gazowe wskazują ilość zużytego gazu, a nie ilość zużytej energii.

źródło: rp.pl

(8/09/2014)

 

     Polskie Inwestycje Rozwojowe rozbiły się o "kupę kamieni", a kapitan Tusk jako pierwszy zwiał z pokładu

"Flagowa inwestycja skoku cywilizacyjnego Tuska – Polskie Inwestycje Rozwojowe – walnęła nosem w kamieni kupę i tonie na oczach, jak Costa Concodria. A Tusk, tak jak kapitan Schettino, uciekł z pokładu i rżnie przysłowiowego głupa w mediach" - czytamy w felietonie Stanislasa Balceraca. 

źródło: monsieurb.neon24.pl

(8/09/2014)

 

     Małe wybory uzupełniające, a systemy informatyczne padają. Odebrać PKW możliwość organizowania wyborów!

PKW ewidentnie nie radzi sobie z organizowaniem wyborów w Polsce. Po ostatnich wpadkach związanych z "systemem", wczoraj - przy przeprowadzaniu małych wyborów uzupełniających w woj. świętokrzyskim oraz w Rybniku - znowu nie obyło się bez problemów. Ponownie przestał działać "system" i protokoły powyborcze trzeba było tworzyć ręcznie.

źródło: niezalezna.pl

(8/09/2014)

 

     Urzędy skarbowe rażąco naruszają prawa podatników, by maksymalizować przychody rządu

NIK dokonało kontroli w urzędach skarbowych w województwie kujawsko-pomorskim. Wyniki są zatrważające! Powiedzieć, że są gorsi niż mafia to mało!

źródło: rp.pl

(8/09/2014)

 

     To nic, że Tusk nie zna angielskiego. Ważne, że zna niemiecki na tyle, aby poprawnie odczytać instrukcje z Berlina

Publicysta i bloger Stanislas Balcerac trafia w punkt w kontekście nagrodzenia Tuska synekurą w Brukseli: "Brak znajomości angielskiego i francuskiego nie jest problemem dla Tuska. Ważne jest to, że Tusk zna język niemiecki na tyle, aby poprawnie odczytać instrukcje i ma wystarczająco giętki kręgosłup aby spodobać się starszym i mądrzejszym."

źródło: monsieurb.neon24.pl

(5/09/2014)

 

     Fatalna infrastruktura, wysokie podatki, słabe innowacje - Polska spada w globalnym rankingu konkurencyjności

Fatalny stan infrastruktury drogowej i kolejowej, wysokie podatki oraz niewielkie nakłady na innowacje - oto powody, dla których potencjał oraz konkurencyjność naszego kraju oceniane są coraz niżej przez ekspertów World Economic Forum.

źródło: weforum.org

(5/09/2014)

 

     LOTOS traci gigantyczne pieniądze. Czy Skarb Państwa będzie musiał oddać większościowy pakiet akcji?

Grupa LOTOS umoczyła w bezwartościowym jak do tej pory złożu Yme na Morzu Północnym około 1,7 miliarda złotych. Aby ratować firmę przed kolejnymi stratami zarząd postanowił wyemitować 55 mln akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Czy w ten sposób Skarb Państwa straci większościowy udział w spółce?

źródło: rp.pl

(5/09/2014)


    
Coraz trudniej znaleźć pracę. Rośnie liczba osób długotrwale bezrobotnych

Zaklinanie rzeczywistości statystykami GUS nie zawsze przekłada się na realną prosperity w gospodarce. W Polsce rośnie liczba osób długotrwale bezrobotnych, które w konsekwencji popadają w marazm i rezygnują ze starań o posadę. Rząd takie osoby wykreśla z rejestru bezrobotnych. Na tej podstawie twierdzi, że stopa bezrobocia w Polsce spada. 

źródło: forsal.pl

(4/09/2014)

 

     Gigantyczna emerytura Tuska - wzrośnie 40-krotnie!

Donald Tusk otrzymując - w nagrodę za posłuszne wykonywanie dyspozycji - funkcję szefa Rady Europejskiej, może liczyć nie tylko na wysokie wynagrodzenie (125 tys. zł miesięcznie), ale również gigantyczną emeryturę w wysokości 80 tys. zł miesięcznie. To oznacza, że w porównaniu z emeryturą jaką dostałby w Polsce, świadczenie to wzrośnie mu 40-krotnie!

źródło: wp.pl

(4/09/2014)

 

     By żyło się lepiej ekipa Tuska chce utworzyć sobie nowe ministerstwo do obsadzenia?

Platformersi doszli do wniosku, że trzeba utworzyć nowe ministerstwo. W tym celu resort Infrastruktury i Rozwoju ma być podzielony na dwa odrębne ministerstwa - Infrastruktury oraz Rozwoju. Nie zapominajmy, że w ślad za podziałem idą nowe stanowiska i synekury do obsadzenia. By ekipie Tuska żyło się lepiej. Jak finiszować to z rozmachem!

źródło: bankier.pl

(4/09/2014)

 

     Idą zmiany: najpopularniejszym imieniem w Oslo jest... Mohammed

W skrócie: Zdaniem norweskiego urzędu statystycznego najpopularniejszym imieniem męskim w stolicy Norwegii jest Mohammed. W Oslo żyje obecnie 4801 osób posługujących się jednym z wariantów tego imienia – Muhamad, Mohammed, Mohammad itp. Co ciekawe - imię Mohammed przez cztery lata okupowało też pierwsze miejsce na stołecznej liście imion nadawanym nowonarodzonym chłopcom.

źródło: bankier.pl

(4/09/2014)

 

     Powstanie najdroższy w historii odcinek autostrady w Polsce: 15 km za... 600 milionów złotych!

GDDKiA planuje wybudowanie 15 kilometrowego odcinka autostrady z Warszawy do Mińska Mazowieckiego. Szacowany koszt to 600 milionów złotych. To oznacza, że jeden kilometr będzie kosztował aż 40 milionów złotych! Będzie to najdroższy w historii Polski fragment drogi publicznej i jeden z droższych w Europie.

źródło: gazetaprawna.pl

(3/09/2014)

 

     W przyszłym roku znowu zabraknie nam pieniędzy. Rząd Tuska planuje gigantyczny deficyt

Zgodnie z projektem budżetu na 2015 rok największym problemem finansów naszego kraju będzie gigantyczny deficyt budżetowy (ok. 46 mld zł). W jaki sposób ekipa Tuska będzie chciała go pokryć? Czyżby znowu poprzez podwyżki podatków i zaciąganie nowych długów u zagranicznych wierzycieli?

źródło: bankier.pl

(3/09/2014)

 

     Pracownik TVN ujawnia swoje kontrowersyjne poglądy. Brzmi "nazistowsko" (Zobacz SCREENY)

Pracownik uchodzącej za pro-rządową stacji TVN - Jacek Pałasiński - ujawnił na popularnym serwisie społecznościowym swoje kontrowersyjne poglądy. Wielu ludzi może się zdziwić. Mają one bowiem charakter nazistowski i ksenofobiczny. 

źródło: facebook.com

(3/09/2014)

 

     Dlaczego Rosja chce podbić południowo-wschodnią Ukrainę? (ZOBACZ MAPĘ)

Ta prosta mapa wyjaśnia bardzo wiele. We wschodniej i południowej Ukrainie znajdują się zakłady przemysłowe niezbędne dla funkcjonowania rosyjskiej armii. 

źródło: twitter.com

(3/09/2014)

 

     Limitowany dostęp do służby zdrowia. By żyło się lepiej!

Podczas, gdy wszyscy składają panu premierowi (prezydentowi-elektowi) najserdeczniejsze życzenia, Minister Zdrowia wpadł na nowy, genialny pomysł - chce, aby NFZ refundował usuwanie zaćmy tylko wtedy, kiedy choroba jest już bardzo zaawansowana, zgodnie z zasadą "ślepy nie umrze i może poczekać". Reszta chorych będzie musiała sama pokryć koszty operacji. W ten sposób z kolejki oczekujących na zabieg usunięcia zaćmy wypadnie około 200 tys. osób, które będą miały poczekać, aż choroba im się rozwinie i oślepną całkowicie. Dopiero wówczas obejmie ich refundacja NFZ. By żyło się lepiej!

źródło: twitter.com / wyborcza.pl

(2/09/2014)

 

     Kompromitacja Siemoniaka! Kpi z inicjatywy budowy armii obrony terytorialnej w Białymstoku!

Wymieniany jako kandydat do objęcia schedy premiera po Donaldzie Tusku - minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak - publicznie kpi z obywatelskiej inicjatywy budowy armii obrony terytorialnej w Białymstoku! 

(2/09/2014)

 

     Atak Rosji na Ukrainę musiał być zaakceptowany przez Berlin. Nic nie dzieje się przypadkowo

Inwazja Rosji na Ukrainę weszła w decydującą fazę. Kilka tysięcy rosyjskich żołnierzy wyparło oddziały ukraińskie z przedmieść Doniecka i Ługańska. Zastanawiające w tym wszystkim jest milczące przyzwolenie na rosyjską agresję ze strony Berlina (UE) oraz Waszyngtonu. Zachodni liderzy - nie licząc wygłaszanego po raz enty "głębokiego zaniepokojenia" sytuacją na wschodzie Ukrainy - nie zrobili dosłownie niczego, aby powstrzymać Putina. Czyżby wszystko zostało wcześniej ustalone? 

(2/09/2014)

 

     Eksperci są zgodni: Trybunał Konstytucyjny zaakceptuje skok Platformy na 153 mld zł oszczędności Polaków

Mimo, że prezydent Komorowski oraz Rzecznik Praw Obywatelskich złożyli do Trybunału Konstytucyjnego skargę na ustawę o grabieży OFE, to eksperci nie mają wątpliwości - skok stulecia na 153 mld zł oszczędności ujdzie Platformie i rządowi Tuska na sucho. Trybunał jest zbyt mocno umoczony w politykę kraju, aby chciał cokolwiek zmienić.

źródło: rp.pl

(1/09/2014)

 

     Polska Agencja Kosmiczna kolejną synekurą Platformy? Czy Sławomir Nowak ma szanse zostać jej prezesem?

Zdominowany przez Platformę Obywatelską Senat wywrócił do góry nogami projekt ustawy tworzącej Polską Agencję Kosmiczną. Wszystko po to, aby to premier i politycy mieli wpływ na obsadzenie stanowisk w tej instytucji. Czy skompromitowany Sławomir Nowak będzie miał dzięki temu szansę objąć stanowisko prezesa?

źródło: wgospodarce.pl

(1/09/2014)

 

     W Polsce nie będzie stałych baz NATO, bo Zachód jest w tym zakresie zobowiązany umową z Rosją

Mimo, że Rosja nie przestrzega umów międzynarodowych (okupacja półwyspu Krymskiego, prowadzenie wojny z Ukrainą), państwa zachodnie stoją na stanowisku lojalności wobec Rosji. Szczególnie w zakresie umowy z 1997 roku, w której obiecano Moskwie, że na terytorium Polski i krajów nadbałtyckich nigdy nie powstaną stałe bazy wojskowe NATO.

źródło: gazeta.pl

(1/09/2014)

 

     W swoich absurdalnych pomysłach Unia nabiera rozmachu

Od dziś na terenie całej UE nie można produkować odkurzaczy, których moc przekracza 1600 W. Unijni urzędnicy chcą iść jednak za ciosem i planują wprowadzić kolejne ograniczenia dla innych sprzętów AGD m. in. czajników elektrycznych czy suszarek do włosów. Wszystko w imię walki z tzw. globalnym ociepleniem.

źródło: rp.pl

(1/09/2014)