Przegląd wiadomości i opinii

sierpień 2014

 

     Falstart nowej minister spraw zagranicznych UE. - "Wybór tej lewaczki to prezent dla Putina"

Lewaczka Federica Mogherini - nominowana dzisiaj na stanowisko wysokiego przedstawiciela Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa - na pytanie o Ukrainę odpowiedziała, że jej priorytetem jest walka z bezrobociem wśród młodzieży i Bliski Wschód (sic!).

źródło: twitter.com

(30/08/2014)

 

     Kolejny tajemniczy zgon? Tym razem z życiem się pożegnał wiceszef Służby Wywiadu Wojskowego

Zastępca szefa SWW miał się nabawić na jednej z zagranicznych misji "tropikalnej choroby", która "uderzyła niespodziewanie". Mimo wysiłków lekarzy choroba doprowadziła do jego śmierci.

źródło: gazetaprawna.pl

(30/08/2014)

 

     Będzie nowa instytucja rządowa do wydawania naszych pieniędzy. To oznacza nowe ciepłe posadki dla kolesi

Minister skarbu w rządzie Tuska - Włodzimierz Karpiński - zapowiedział, że Polskie Inwestycje Rozwojowe ("ch... d... i kamieni kupa") oraz Bank Gospodarstwa Krajowego "połączą siły". Będzie nowa instytucja do wydawania miliardów złotych zabranych podatnikom. A to oznacza też nowy zarząd, radę nadzorczą i nowe ciepłe posadki dla kolesi. 

źródło: bankier.pl / monsieurb.neon24.pl

(29/08/2014)

 

     Przez 7 lat Tusk wiernie tańczył jak mu Putin zagrał. Wątpię, aby dziś cokolwiek się zmieniło

Największy serwis internetowy w Rosji - gazeta.ru - na początku 2008 roku stwierdził proroczo o Tusku: "To jest nasz człowiek w Warszawie". Decyzje polskiego premiera podejmowane w kolejnych latach, tylko potwierdziły tą tezę.

(29/08/2014)

 

     Tusk gardzi seniorami. Podwyżka emerytury o równowartość 9 euro to policzek wymierzony w ich godność

Tusk zapowiedział, że w przyszłym roku planuje podnieść emerytury o 36 zł, czyli równowartość 9 euro. Premier chciał w ten sposób przypodobać się seniorom w roku wyborczym, ale w rzeczywistości wymierzył im bolesny policzek.

(28/08/2014)

 

     Właśnie dlatego polska infrastruktura drogowa jest na ostatnim miejscu w UE wg rankingu Komisji Europejskiej (VIDEO)

Nie tak dawno Komisja Europejska zbadała jak wygląda w poszczególnych państwach Unii Europejskiej gęstość dróg i sieci kolejowych, ich jakość oraz bezpieczeństwo. Okazało się, że Polska zajęła w nim... ostatnie miejsce.

źródło: youtube.com

(28/08/2014)

 

     Tusk nie chce embarga na węgiel z Rosji. To może chociaż niech zniesie embargo na węgiel z Polski?

Tusk po raz kolejny pokazał swoją słabość i uległość kategorycznie odrzucając możliwość wprowadzenia embarga na węgiel w odpowiedzi na rosyjskie embargo na polskie produkty spożywcze. Panie premierze - skoro nie ma pan odwagi skutecznie zaszkodzić rosyjskiej gospodarce, to może chociaż dopomógłby pan rodzimym producentom i zniósł embargo na węgiel z Polski ukryte w ogromnej akcyzie?

źródło: bankier.pl

(28/08/2014)

 

     Niezatapialny prezes zatapialnego LOTOS-u

LOTOS, pod kierunkiem bardzo dobrze żyjącego z obecną władzą Paweł Olechnowicza, ponosi gigantyczne straty finansowe. Wcześniej przerżnął 1,5 mld zł kupując złoża YME na szelfie Morza Północnego, które okazały się totalną klapą. Bloger Stanislas Balcerac zadaje pytanie: jak to możliwe, że prezes zatapialnego LOTOS-u jest nadal niezatapialny?

źródło: monsieurb.neon24.pl

(27/08/2014)

 

     Utrzymanie Sejmu w przyszłym roku będzie nas kosztowało blisko pół miliarda złotych!

W 2015 roku Polacy zapłacą w podatkach niemal 460 milionów złotych na utrzymanie parlamentu. Aż 26 milionów złotych pójdzie na odprawy dla parlamentarzystów w związku z przyszłorocznym zakończeniem kadencji. Poseł, który nie zostanie ponownie wybrany do Sejmu, na pożegnanie otrzyma z budżetu państwa ponad 30 tys. zł. By żyło się lepiej!

źródło: wgospodarce.pl

(27/08/2014)

 

     Polacy zaczęli tonąć w długach? Dla niemal połowy społeczeństwa pożyczki i kredyty stanowią fundament finansowego istnienia

Bieda dobija Polaków - aż 38 proc. z nas, stając w obliczu nieprzewidzianych wydatków (do 1000 zł), szuka pomocy u firm zajmujących się pożyczkami pozabankowymi. Dla 44 proc. społeczeństwa pożyczki i kredyty stanowią fundament finansowego istnienia. Co te dane oznaczają w praktyce? To, że spora grupa Polaków nie posiada jakichkolwiek własnych, nawet niewielkich oszczędności. 

źródło: bankier.pl

(27/08/2014)

 

     Ciekawy eksperyment: Porównanie społecznej empatii w Rosji i USA (Zobacz VIDEO)

Dwóch Rosjan dokonało ciekawego eksperymentu. Porównało społeczną empatię z jaką może się spotkać zwykły człowiek na ulicach Rosji i USA. Wyniki eksperymentu, w postaci materiałów video, opublikowali w serwisie Youtube.com. 

źródło: youtube.com

(26/08/2014)

 

     Młodzi, piękni i biedni

Zanim statystyczny młody Polak dorobi się czegokolwiek musi upłynąć bardzo długi okres czasu. Większość z nich nie ma to cierpliwości i wyjeżdża pracować na "zmywak" lub "taśmę" do Wlk. Brytanii, gdzie jest w stanie zarobić znacznie więcej niż w Polsce.

(26/08/2014)

 

     Tymczasem w Londynie...

Islamscy fanatycy zabijają coraz więcej ludzi w Syrii i Iraku, wspierający ich Brytyjczyk na oczach świata odcina głowę amerykańskiemu dziennikarzowi, a tymczasem w Londynie - jakby nigdy nic - policja oraz lokalne władze nakazują ochraniać przemarsz zwolenników szariatu i stworzenia islamskiego państwa. W tym kontekście warto zadać pytanie - gdzie kończy się granica politycznej poprawności, a zaczyna brak zdrowego rozsądku?

źródło: twitter.com

(26/08/2014)

 

     Kolejny dowód rosyjskiej inwazji na Ukrainie - do Rosji spływa coraz więcej ciał zabitych żołnierzy

W skrócie: Jeśli ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości, czy Rosja jest agresorem, teraz może wyzbyć się złudzeń. Do Rosji wracają bowiem ciała żołnierzy tego kraju, którzy zostali zabici przez Ukraińców. Chowani są w tajemnicy. W pogrzebach uczestniczy jedynie najbliższa rodzina. Dat i przyczyn śmierci rosyjskie władze nie ujawniają. 

źródło: wpolityce.pl

(25/08/2014)

 

     Dlaczego służby specjalne chcą za wszelką cenę zdobyć nagranie rozmowy Tuska z Kulczykiem?

O czym mógł rozmawiać premier Donald Tusk z jednym z najbogatszych ludzi w Polsce? Czy ujawnienie opinii publicznej treści tej rozmowy mogłoby bezpośrednio uderzyć w przewodniczącego Platformy Obywatelskiej?

źródło: niezalezna.pl

(25/08/2014)

 

     Polska trzecia od końca w rankingu Global Innovation Index 2014

Ranking Global Innovation Index - badający innowacyjność poszczególnych państw na świecie - plasuje Polskę wśród najmniej innowacyjnych krajów w Europie. Pod tym względem zajmujemy trzecie miejsce od końca wśród państw należących do UE. 

źródło: bankier.pl

(25/08/2014)

 

     Kolejny euro-absurd wchodzi w życie. W imię walki z globalnym ociepleniem klimatu - koniec z mocnymi odkurzaczami!

Od września na terenie Unii Europejskiej nie będzie można produkować odkurzaczy, których moc silnika przekracza 1600 W. W 2017 roku maksymalna moc silnika zostanie obniżona jeszcze bardziej - do 900 W.

źródło: rmf24.pl

(25/08/2014)

 

     Dlaczego należało zlikwidować WSI? Dlaczego Bronisław Komorowski był temu przeciwny?

Dlaczego należało zlikwidować WSI? Zdaniem publicysty Stanisława Janeckiego WSI były bardzo szkodliwą, niemal przestępczą organizacją, które współpracowały z mafią rosyjską. Kilkuset członków tej służby było wyszkolonych w ZSRR. Dlaczego jednym posłem Platformy Obywatelskiej, który sprzeciwiał się likwidacji WSI był... Bronisław Komorowski? Polecam obejrzenie relacji z dyskusji na ten temat w Klubie Ronina. Warto!

źródło: youtube.com

(24/08/2014)

 

     Moskwa przejmuje kontrolę nad złożami gazu i ropy w Polsce

Okupacja Ukrainy przez Rosję trwa w najlepsze, ale mimo to Ministerstwo Gospodarki Niemiec zaakceptowało sprzedaż spółki wydobywczej RWE Dea rosyjskiej grupie inwestycyjnej Alfa, której właścicielem jest powiązany z Kremlem oligarcha. Dla Polski problemem jest to, że w skład aktywów sprzedawanej RWE Dea wchodziły koncesje na wydobywanie gazu i ropy w Polsce na obszarze ok. 3300 km/2.

źródło: interia.pl

(24/08/2014)

 

     Centrala ZUS w Warszawie: Budowa pochłonęła 183 mln zł. Roczny koszt wypłacanych tam pensji to 104,7 mln zł

Odnotujmy: w wybudowanej za 183 mln zł centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie pracuje 1395 osób. Według danych z 2013 przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wyniosło tam 6300 zł. To oznacza, że w ciągu roku na pensje idzie tam 104,7 mln zł.

źródło: zus.pl

(22/08/2014)

 

     Opłata paliwowa nie wystarcza. Za wjazd na prawie 3 tys. km dróg w Polsce musimy dodatkowo zapłacić

Powiększa się sieć płatnych dróg w ramach systemu viaTOLL. Od 1 września planowane jest wprowadzenie opłat za przejazd na kolejnych odcinkach o długości 206 km. W ten sposób objętych opłatami będzie już 2859 km dróg, a do końca roku długość ta wzrośnie do 2917 km.

źródło: bankier.pl

(22/08/2014)

 

     Biurokracja na całego! W państwie Tuska mamy łącznie 6187 różnego rodzaju obowiązków administracyjnych!

Biurokracja to nie tylko duża liczba urzędników. To także mnogość procedur i obowiązków, których spełnienie jest wymagane przez obowiązujące prawo. Firma Deloitte podjęła się zadania wyliczenia jak wiele w naszym porządku prawnym obowiązuje procedur i obowiązków, które dotyczą przedsiębiorców. Okazało się, że 482 aktów prawnych (ustaw, rozporządzeń, aktów prawa miejscowego) nakłada na osoby prowadzące w Polsce biznes aż 6187 obowiązków administracyjnych!

źródło: polskiepiekielko.pl

(22/08/2014)

 

     Gen. Polko: "Oddziały obrony terytorialnej są wręcz niezbędne"

Gen. Roman Polko nie ma wątpliwości - Polska potrzebuje armii obrony terytorialnej. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie trwałe bezpieczeństwo, bez konieczności liczenia na sojuszników z NATO. - "Powinniśmy budować w ludziach odpowiedzialność za własny kraj" - mówi Polko.

źródło: rp.pl

(21/08/2014)

 

     UEFA na krótkiej smyczy rosyjskiego Gazpromu?

Gazprom jest oficjalnym sponsorem piłkarskiej Ligi Mistrzów - najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek piłkarskich na świecie. Szacuje się, że rosyjski koncern wydaje na ten cel około 50 mln euro rocznie. Jest to zatem spory zastrzyk gotówki dla właściciela Ligi Mistrzów, czyli UEFA. Być może dlatego Europejska Federacja Piłkarska milczy na temat nielegalnego przejęcia krymskich klubów przez rosyjską federację piłkarską.

źródło: wgospodarce.pl

(21/08/2014)

 

     "Another life in British jihadist's hands" - mocna okładka brytyjskiego The Daily Telegraph (ZDJĘCIE)

Czyżby mieszkańcy Wielkiej Brytanii przejrzeli na oczy? Czy władze tego kraju zrozumieją, że największym zagrożeniem wcale nie są łatwo się asymilujący Polacy lub przedstawiciele innych europejskich nacji, lecz brytyjscy islamscy ekstremiści?

źródło: twitter.com

(21/08/2014)

 

     Poza ogólnikowym gwarancjami NATO Polacy nie mają żadnych podstaw, by czuć się bezpiecznie

Siedem lat rządów ludzi bez kompetencji doprowadziło do katastrofy Polski na arenie międzynarodowej. Jesteśmy traktowani co najwyżej jako niemiecki protektorat i nikt nie liczy się z naszym zdaniem (skoro decyzje i tak podejmuje przełożona naszego premiera w Berlinie). Co więcej - poza ogólnikowym gwarancjami NATO bez jakichkolwiek konkretów, nie mamy podstaw aby czuć się bezpiecznie.

źródło: wpolityce.pl

(20/08/2014)

 

     Przedsiębiorcy są przerażeni: UE chce wydłużyć płatny urlop do 35 dni w roku. Wszystko przez decyzję rządu Tuska

Platforma podniosła w Polsce wiek emerytalny do 67 lat. Jako rekompensatę tej decyzji Unia Europejska chce wydłużyć okres płatnego urlopu dla zatrudnionych na etacie z 26 do 35 dni w ciągu roku. Olbrzymie koszty finansowe tej zmiany mają ponieść przedsiębiorcy.

źródło: gazetawroclawska.pl

(20/08/2014)

 

     Nowak obiecał, że złoży mandat. Od tego czasu opuścił 267 sejmowych głosowań i nadal pobiera poselską pensję

Były minister transportu w rządzie Tuska - Sławomir Nowak - po ujawnieniu kompromitujących materiałów, na których załatwiał u wiceministra finansów ulgowe traktowanie przez organy skarbowe jego żony, obiecał że złoży poselski mandat. Jak na polityka PO przystało słowa oczywiście nie dotrzymał - nadal pobiera parlamentarne uposażenie. Sprawa zaczyna szokować jeśli sobie uświadomimy, że Nowak otrzymuje poselską pensję w praktyce za nic nie robienie, bowiem przestał pojawiać się w Sejmie.

źródło: dziennik.pl

(20/08/2014)

 

     KPRM ogłasza przetarg na szkolenie dla urzędników z poprawnego pisania pism urzędniczych

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów rozstrzygnęła przetarg na szkolenie urzędników z poprawnego pisania pism urzędniczych. Pójdzie na to 103 tys. zł z naszych podatków.

źródło: wgospodarce.pl / se.pl

(20/08/2014)

 

     Merkel przeciwna bazom NATO w Europie Wschodniej. W zamian proponuje solidarność. Co wolicie - US Army czy słowa przyjaciółki Putina?

"Absolutnie rozumiem zaniepokojenie ludności w Łotwie, ale także w pozostałych państwach bałtyckich oraz w Polsce" - powiedziała w kontekście wojny rosyjsko-ukraińskiej kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jednocześnie dodała, że jest przeciwna tworzeniu baz wojskowych NATO w Europie Wschodniej, ale w zamian oferuje krajom nadbałtyckim i Polsce swoją "solidarność".

źródło: gazeta.pl

(19/08/2014)

 

     Do ZUS-u nie wpłynęły 3 mld zł. Gdzie podziały się te pieniądze?

Według oficjalnych danych w pierwszym półroczu 2014 roku do kasy ZUS wpłynęło 65,8 mld zł z tytułu składek emerytalnych i rentowych. Jeśli uwzględnimy fakt, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku PKB naszego kraju rosło (ok. +3,2 proc.), zmniejszało się bezrobocie oraz rosły płace, to kwota wpływów do kasy ZUS jest o około 3,0 mld zł mniejsza niż powinna być. Gdzie zatem podziały się te pieniądze?

źródło: bankier.pl

(19/08/2014)

 

     Platforma, jako partia obciachu, nie wytrzyma dłużej niż 2 lata

"Platforma pozbawiona władzy nie utrzyma się nawet dwa lata" - miał powiedzieć w wywiadzie dla "Newsweeka" Andrzej Olechowski, który wraz z Donaldem Tuskiem i Maciejem Płażyńskim współtworzył Platformę Obywatelską. Byłemu ministrowi spraw zagranicznych należy przyznać rację - PO jako skompromitowana formacja, kojarząca się jedynie z aferami, nieudolnością i obciachem, nie wytrzyma na polskiej scenie politycznej dłużej niż 2 lata. 

źródło: rp.pl

(19/08/2014)

 

     Za sprawą ludzi z Platformy Obywatelskiej Polska przestała się liczyć w międzynarodowej dyplomacji

Tzw. media salonowe nieustannie rechotały z Anny Fotygi i polskiej dyplomacji z okresu 2005-2007. Problem w tym, że o ile wówczas można było się nabijać, o tyle obecnie pozostało nam już tylko głośno zapłakać. Polska przestała być tolerowana na arenie dyplomatycznej, pomimo wyraźnej służalczości Tuska, który - kiedy trzeba było - obcałowywał Angelę Merkel po rękach i łasił się do Putina.

źródło: monsieurb.neon24.pl

(18/08/2014)

 

     W razie zewnętrznej agresji NATO nas nie obroni. Dlatego potrzebujemy armii obrony terytorialnej

Podczas przemówienia z okazji święta wojska polskiego Bronisław Komorowski mówił czystym Lechem Kaczyńskim. Padły słowa o potrzebie budowy silnej armii oraz wzmocnienia wschodniej flanki NATO w związku z realnym zagrożeniem ze strony Moskwy. Dlaczego Komorowski zaczął cytować Kaczyńskiego dopiero teraz?

źródło: forsal.pl

(18/08/2014)

 

     Bronisław Komorowski w roku 2014 chce gonić bolszewika, ale jeszcze w 2010 stawiał mu pomnik

Jeszcze w 2010 roku, w ramach krzewienia przyjaźni polsko-rosyjskiej, Bronisław Komorowski chciał uczcić bolszewickich żołnierzy, którzy w 1920 roku nieśli śmiertelne zagrożenie dla młodej, polskiej niepodległości. Co się stało, że już w 2014 roku obecny prezydent nie wyskoczył z takim pomysłem? 

źródło: wpolityce.pl

(18/08/2014)

 

     Sprzedajesz na allegro kilka przedmiotów w tygodniu? Uważaj, bo fiskus potraktuje cię jako przedsiębiorcę

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł w przypadku użytkownika portalu allegro.pl, który sprzedał na nim w ciągu 3 lat 1600 przedmiotów, że musi być traktowany jako przedsiębiorca, a od uzyskanego ze sprzedaży przychodu powinien zapłacić stosowny podatek.

źródło: gazetaprawna.pl

(18/08/2014)

 

     Zobacz jak przedstawiciel przedsiębiorców miażdży w dyskusji członka ekipy rządzącej

Słuchając Andrzeja Orzechowskiego z Platformy Obywatelskiej można odnieść wrażenie, że on nic nie wie i nic nie może. Czyli dokładnie jak jego przywódca Donald Tusk. Szkoda, że ci ludzie administrują naszym krajem. 

źródło: youtube.com

(17/08/2014)

 

     Biały konwój był zasłoną dymną? Rosjanie rozpoczęli wojnę z Ukrainą?

Kiedy oczy całego świata były zwrócone na tzw. "biały konwój", rosyjskie wojska po cichu przekroczyły granicę z Ukrainą. Czy w ten sposób rozpoczęła się nowa wojna, której skutki są nie do przewidzenia?

źródło: rp.pl

(15/08/2014)

 

     Przeczołgana Polska (tekst dostępny na blogu monsieurb.neon24.pl)

Stanislas Balcerac: "Najpierw drwili latami ze śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przewalili miliardy PLN na bzdury i urządzili nam kabaret z czekoladowym orłem, a teraz próbują nadrobić miną wystawiając na defiladę niemieckie czołgi z demobilu i stare radzieckie T-72."

źródło: monsieurb.neon24.pl

(15/08/2014)

 

     Odnotujmy: 2,5 mln zł na nagród dla rządowych urzędników

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy w ministerstwach rozdano łącznie 2,5 mln zł nagród. Na pierwszym miejscu pod względem wysokości przyznanych premii znajduje się ministerstwo gospodarki, które wydało na ten cel 574.839,42 złotych.

źródło: wgospodarce.pl

(14/08/2014)

 

     Za pomyłkę w rozliczeniu podatku fiskus zażąda 200 proc. stawki odsetek. By żyło się lepiej!

Według nowelizacji ordynacji podatkowej forsowanej przez Ministerstwo Finansów - jeśli przedsiębiorca pomyli się przy rozliczaniu podatku VAT lub akcyzy, to musi się liczyć z tym, że urząd skarbowy nałoży na niego za karę odsetki w wysokości 200 proc. stawki. By żyło się lepiej i łatwiej prowadziło działalność gospodarczą!

źródło: rp.pl / wp.pl

(14/08/2014)

 

     Kosiniak-Kamysz: "W ciągu ostatnich 5 lat 1,7 mln ludzi wyszło z biedy" - wyjechali z kraju czy umarli?

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że w latach 2008-2013 około 1,7 mln ludzi w Polsce "wyszło z biedy". Ciekawe czy minister miał na myśli tych, którzy wyemigrowali na stałe z kraju? A może tych, którzy umarli, a przed śmiercią należeli do grupy o najniższych dochodach?

źródło: forsal.pl

(14/08/2014)

 

     Przyczepa kempingowa może być obiektem budowlanym. Jej postawienie na dłużej niż 120 dni wymaga zezwolenia na budowę. Brzmi absurdalnie? Nie dla sądu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że postawienie przyczepy kempingowej, która pełni funkcję domku letniskowego na dłużej niż 120 dni wymaga pozwolenia budowę. Czyżby Drzymała w czasach zaborów miał lepiej niż zwykły Kowalski w III RP?

źródło: gazetaprawna.pl

(14/08/2014)

 

     Czy UE, rękoma rządu Tuska, zaplanowała szybki upadek kolejnej gałęzi polskiej gospodarki?

Polscy rybacy protestują przeciwko unijnemu programowi "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020. Ich zdaniem wejście w życie tego programu, w zaakceptowanym przez ministerstwo rolnictwa kształcie, doprowadzi do szybkiego upadku nasze bałtyckie rybołówstwo. A może o to właśnie chodzi?

źródło: naszdziennik.pl

(13/08/2014)

 

     Grupa Azoty na liście spółek strategicznych... tylko do końca przyszłego roku!

Ministerstwo Skarbu Państwa wpisało Grupę Azoty na listę spółek strategicznych, które nie mogą być całkowicie sprywatyzowane, a pakiet kontrolny akcji musi należeć do państwa. Problem w tym, że Azoty zostały wpisane na tą listę jedynie... czasowo - do końca przyszłego roku. Czy to oznacza, że rząd Tuska będzie chciał dokończyć proces jaki zapoczątkował w kwietniu 2013 roku i sprzeda polskiego championa chemicznego Rosjanom? 

źródło: naszdziennik.pl

(13/08/2014)

 

     Grabież OFE cz. II - Decyzja warta miliardy

Rząd Tuska decydując za Polaków o tym, że rezygnują z OFE na rzecz ZUS (chyba, że złożą odpowiednią deklarację do 31 lipca) zapewnił dodatkowe miliardowe wpływy do budżetu ZUS. Po zasadniczej grabieży 153 mld zł zgromadzonych w OFE, teraz przyszła druga część "skoku stulecia", która jest nieco bardziej rozłożona w czasie.

źródło: rp.pl

(13/08/2014)

 

     Ze strony 'Wyborczej' znika niewygodny dla Sikorskiego tekst?

W 2009 roku na łamach internetowego wydania "Gazety Wyborczej" ukazał się tekst pt.: "Radosław Sikorski: Rosja w NATO? Czemu nie", w którym szef MSW dopuszczał możliwość wejścia Rosji w struktury Paktu Północnoatlantyckiego. W ciągu pięciu kolejnych lat perspektywa geopolityczna nieco się jednak zmieniła i dzisiaj próżno szukać ww. artykułu na stronach należącego do Agory dziennika. Niewygodny dla ministra spraw zagranicznych tekst został prawdopodobnie usunięty. 

źródło: twitter.com

(13/08/2014)

 

     Polska na 88. miejscu na świecie pod względem czasu oczekiwania na uzyskanie budowlanego pozwolenia

W skrócie: Według rankingu Doing Business - polski przedsiębiorca, aby uzyskać urzędowe pozwolenie na budowę musi czekać średnio 161 dni. Pod tym względem nasz kraj zajmuje 88. miejsce na świecie. Tak słaby wynik to konsekwencja mnogości procedur administracyjnych (należy przejść przez 18 etapów proceduralnych) oraz konieczność zebrania odpowiedniej dokumentacji.

źródło: forsal.pl

(12/08/2014)

 

     Przedsiębiorcy do ekipy Tuska: "Jesteście gorsi od mafii"

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, napisał list otwarty do Donalda Tuska. Proponuje w nim, aby premier oddał 50 proc. swoich zarobków, które otrzymał w ciągu ostatnich pięciu lat. Ponadto ekipę rządową porównuje do mafii, twierdząc przy tym, że są od niej gorsi. Poniżej pełna treść listu.

źródło: forsal.pl

(12/08/2014)

 

     Pilne badanie rezonansem w małopolskim? Najbliższy wolny termin za 100 dni!

Jak podaje "Dziennik Polski" w województwie małopolskim skończyły się już limity na przeprowadzanie rezonansu magnetycznego z funduszy NFZ. Pacjenci, których skierowanie na rezonans jest oznaczone z dopiskiem "pilne", mają szansę na przeprowadzenie badania w sprzyjających okolicznościach dopiero w grudniu. Reszta może liczyć na rezonans w okolicach lutego przyszłego roku. By żyło się lepiej!

źródło: rp.pl

(12/08/2014)

 

     Rosyjski sprzęt wojskowy pomalowany na biało. Czy to jest istota "humanitarnej interwencji"?

Moskwa ma bogate tradycje w niesieniu humanitarnej pomocy. Przypomnijmy tylko Węgry 1956 roku czy Czechosłowację z 1968, a z czasów nam bliższych - interwencję humanitarną w Czeczenii w 1994 i 1999 roku oraz wizytę sił pokojowych na Gruzji w 2008 roku. Co tym razem szykuje Putin pod przykrywką "humanitarnej pomocy"?

źródło: twitter.com

(12/08/2014)

 

     Donald Tusk stosuje wobec słuchaczy techniki NLP? A może sam jest według nich programowany?

NLP - czyli neurolingwistyczne programowanie. Technika używania odpowiednich słów i zwrotów mająca na celu podprogowe przekonanie słuchacza do swoich racji. Zdaniem publicysty Stanisława Janeckiego - premier Tusk musiał poddać się treningowi NLP. Świadczy o tym częste używanie podczas wystąpień publicznych i konferencji prasowych takich zwrotów jak: "wyobraź sobie, że", "wyobraźcie sobie, co by było, gdyby", "dobrze wiecie, że", "to prawda, że..., ale przecież", "nie wszystko się udaje, lecz" czy "spróbuj pomyśleć, jak by to było, gdyby...".

źródło: wpolityce.pl

(12/08/2014)

  

     PO nie chce pomóc najuboższym emerytom. Odmawia im bezpłatnych lekarstw. By szybciej umierali?

W ubiegłym tygodniu Senat, głosami Platformy Obywatelskiej, odrzucił projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych przewidującej bezpłatne zaopatrywanie w leki seniorów powyżej 75 roku życia, którzy otrzymują świadczenia emerytalne na poziomie nie wyższym niż 845 zł miesięcznie. 

źródło: niezalezna.pl

(11/08/2014)

 

     Połowa wszystkich oszczędności w Polsce należy do 10 proc. najzamożniejszych ludzi

Według ekspertów Polacy na depozytach bankowych trzymają łącznie 532 mld zł. To całkiem sporo. Problem w tym, że oszczędności rozkładają się bardzo nierównomiernie. Połowa tej kwoty (266 mld zł) należy do 10 proc. najzamożniejszych ludzi.

źródło: bankier.pl

(11/08/2014)

 

     Podatkowe żniwo na polskich przedsiębiorcach. Zmasowane kontrole przynoszą miliardowe odzyski

Urzędy skarbowe w całej Polsce dokonują wzmożonych kontroli wśród polskich przedsiębiorców. Efekt? - W ciągu pierwszego półrocza fiskus zażądał od firm dodatkowych 4,6 mld zł. To o 1,3 mld zł więcej niż przed rokiem i o ponad 3 mld zł więcej niż w analogicznym okresie w 2012 r.

źródło: gazetaprawna.pl

(08/08/2014)

 

     Tusk zapłaci OFE gigantyczne odszkodowania? Oczywiście z naszych pieniędzy

Prokuratura Generalna w przesłanej do Trybunału Konstytucyjnego opinii uznała, że wprowadzony na wniosek rządu zakaz reklamowania otwartych funduszy emerytalnych w środkach masowego przekazu naruszał polską Konstytucję w zakresie wolności prowadzenia działalności gospodarczej oraz wolności rozpowszechniania informacji. Czy rząd Tuska może się już szykować do wypłacania OFE gigantycznych odszkodowań?

źródło: rp.pl

(08/08/2014)

 

     W Ministerstwie się powodzi! Za opracowanie "Poradnika interesanta" są gotowi zapłacić ponad pół miliona złotych!

Środowisko sędziowskie jest oburzone wysokością zapłaty za najnowsze zamówienie publiczne, jakie zleciło Ministerstwo Sprawiedliwości. Za opracowanie "Poradnika interesanta" - dla osób, które będą chciały przyjść do sądu załatwić jakąś sprawę - jest gotowe wyłożyć 515 tys. zł.

źródło: rp.pl

(08/08/2014)

 

     Polacy będą płacić więcej za ciepło. URE zatwierdził droższe taryfy

W zdecydowanej większości miast w Polsce wchodzą w życie nowe, droższe taryfy za dostarczenie ciepła. Urząd Regulacji Energetyki skorygował na prośbę spółek ciepłowniczych z całej Polski ceny energii cieplnej. Są miasta, gdzie ceny pójdą w górę nawet o 8,8 proc. Warto podkreślić, że to dopiero początek wieloletnich podwyżek związanych z wdrażaniem postanowień podpisanego przez rząd pakietu klimatycznego.

źródło: rp.pl

(08/08/2014)

 

     Bohater afery taśmowej nadal zasiada w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa

Były wiceminister finansów i szef kontroli skarbowej Andrzej Parafianowicz - który obiecał Sławomirowi Nowakowi "zablokowanie" działań urzędu skarbowego mającego zamiar "trzepać" i "crossować" rachunek jego żony - nadal zasiada w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, mimo że Tusk publicznie stwierdził, że nie wyobraża sobie, aby Parafianowicz mógł kontynuować taką działalność. 

źródło: gazetaprawna.pl

(07/08/2014)

 

     Ekipa Tuska może trafić do więzienia na wiele lat. Czy dlatego premier chce uciec do Brukseli?

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie łamania zasad konstytucyjnych przez Belkę i Sienkiewicza. Oberwać może również Tusk, jeśli okaże się, że to on zlecił spisek. To jednak nie jedyne zarzuty jakie w najbliższym czasie mogą usłyszeć ludzie z ekipy rządowej. Czy wszyscy oni pójdą siedzieć? Czy dlatego właśnie Tusk tak bardzo chce uciec do Brukseli, by uzyskać immunitet europejskiego urzędnika?

źródło: gazetaprawna.pl / wpolityce.pl

(07/08/2014)

 

     Sankcje wobec Rosji są śmiechu warte. Mają pełno luk umożliwiających Kremlowi ich jawne omijanie

Zachodnie sankcje nie mają prawa uderzyć mocno w rosyjską gospodarkę, bowiem są pełne luk - wynika z analizy przeprowadzonej przez Wall Street Journal. Według gazety amerykańskie sankcje pomijają największy bank w Rosji kontrolowany przez Kreml – Sberbank, a sankcje Unii Europejskiej nie odnoszą się do podmiotów podległych rosyjskim bankom objętym sankcjami. To powoduje, że rosyjskie firmy energetyczne jak Gazprom, Rosnieft i Novatek będą mogły omijać sankcje i zdobywać pożyczki przy wykorzystaniu tych luk.

źródło: biznesalert.pl

(07/08/2014)

 

     Resortowe dzieci nigdy z głodu nie zginą

Jak donosi bloger Stanislas Balcerac - "Piewca gwałtu na Ukrainkach, Michał Figurski, wylądował na ciepłej posadzie w resortowej stacji Polsat". W tym miejscu można zadać pytanie: jak to możliwe, że totalnie skompromitowany, utożsamiany z obciachem prezenter radiowy dostał taką fuchę? Bloger sugeruje odpowiedź: ojciec Figurskiego był jednym z wysokich funkcjonariuszy FOZZ. 

źródło: monsieurb.neon24.pl

(07/08/2014)

 

     Odnotujmy: po raz kolejny spada sprzedaż "Gazety Wyborczej"

Średnia sprzedaż wydawanej przez Agorę "Gazety Wyborczej" w czerwcu spadła o -10,7 proc. licząc rok do roku - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Co w takich okolicznościach może pomóc gazecie Adama Michnika? Z pewnością intensyfikacja wykupu przez rząd Tuska i spółki Skarbu Państwa reklam oraz płatnych ogłoszeń. 

źródło: bankier.pl

(06/08/2014)

 

     Festiwal urzędowego utrudniania działalności polskim przedsiębiorcom trwa w najlepsze!

Jeśli żona lub dziecko będą pomagały przedsiębiorcy w prowadzeniu działalności, to ZUS uzna takie osoby za współpracowników przedsiębiorcy i nakaże opłacić odpowiednie składki. By zwykłym ludziom żyło się lepiej!

źródło: gazetaprawna.pl

(06/08/2014)

 

     Na tle Europy niewiarygodnie drogo płacimy za przejazd autostradą

W Szwajcarii roczna winieta umożliwiająca nielimitowane korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruch kosztuje równowartość 136 zł. W Czechach winieta 10-dniowa kosztuje równowartość 47 zł. W Austrii jeszcze mniej, bo jedynie 35 zł. W Polsce za jednorazowy przejazd autostradą A2 na trasie Świecko-Warszawa-Świecko zapłacimy 156 zł... By żyło się lepiej!

źródło: wpolityce.pl

(06/08/2014)

  

     Coraz więcej młodych ludzi jest biernych zawodowo i edukacyjnie. Jakie mają perspektywy w kraju Tuska?

Według danych Eurostatu blisko 2 mln Polaków w wieku od 15. do 34. roku życia ani się nie uczy, ani nie pracuje. Niestety odsetek biernych zawodowo i edukacyjnie z roku na rok się powiększa. Warto zadać pytanie o ich życiowe perspektywy? Może wszyscy oni powinni się zapisać do Platformy Obywatelskiej? Może wówczas będzie żyło się im lepiej?

źródło: forsal.pl

(06/08/2014)

 

     By żyło się lepiej. Sitwie - to hasło najlepiej opisuje rzeczywistość III RP

Zdaniem publicysty Stanisława Janeckiego - wiele działających do dzisiaj sitw nie zmieniło się od czasów PRL. Często jedyna zmiana polegała na tym, że ojców zastąpiły w nich dzieci. Co gorsza - po 2007 roku i dojściu Platformy Obywatelskiej do władzy, sitwy stały się bezwzględne, żarłoczne i bezczelne.

źródło: wpolityce.pl

(05/08/2014)

 

     Amazon będzie płacił polskim pracownikom 4 razy mniej niż niemieckim

Budujący w Polsce swoje magazyny i centra logistyczne Amazon ogłosił w oficjalnym komunikacie, że będzie płacił Polakom od 12,50 zł brutto za godzinę pracy. Okazuje się, że stawka ta jest niemal 4-krotnie mniejsza od tej, którą otrzymują pracownicy zatrudnieni w niemieckich oddziałach Amazona.

źródło: bankier.pl

(05/08/2014)

 

     Ludzie pokornie płacą podatki, a ekipa Tuska topi miliony na lewo i prawo podpisując głupie umowy

Narodowe Centrum Sportu za zgodą Ministerstwa Sportu i Turystyki podpisało ze spółką Ekstraklasa S.A. umowę na zorganizowanie meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa o Superpuchar na Stadionie Narodowym. Problem w tym, że Stadion Narodowy nie był przystosowany do rozgrywania meczów "podwyższonego ryzyka". Spotkanie ostatecznie zostało odwołane (brak zgody policji). I tu jest sedno sprawy - okazało się bowiem, że umowa zawierała klauzulę, z której wynikało, że jeżeli mecz się nie odbędzie to Skarb Państwa zapłaci 1,5 mln zł kary spółce Ekstraklasa S.A. (sic!).

źródło: wpolityce.pl

(05/08/2014)

 

     Kolejna wtopa Bieńkowskiej: "Są bramki - są korki"

Po "Sorry, taki mamy klimat" minister Bieńkowska zalicza koleją wtopę. Poproszona o skomentowanie informacji o korkach na autostradzie A1, rozbrajająco stwierdziła: "Wszędzie, gdzie są bramki, są korki".

źródło: rp.pl

(05/08/2014)

 

     Szukał korupcji w Ministerstwie Zdrowia. W "nagrodę" wyleciał z pracy w NFZ?

Mirosław Jeleniewski – wicedyrektor do spraw medycznych mazowieckiego oddziału NFZ – został zwolniony z pracy. Oficjalnie z powodu "utraty zaufania do pracownika". Nieoficjalnie mówi się, że to zemsta za próbę wyjaśnienia sprawy przyznania przez NFZ kontraktu opiewającego na kwotę 13,6 mln zł prywatnej klinice, która wcześniej wielokrotnie naruszała procedury i oszukała pacjentów na kwotę 1,5 mln zł.

źródło: bankier.pl

(04/08/2014)

 

     Izraelski atak na szkołę był barbarzyństwem

Choćby nie wiadomo w jak słusznej sprawie Izrael przeprowadził wojskową inwazję na Gazę, to wizerunkowo już przegrał tą wojnę. Świat obległy zdjęcia zmasakrowanych palestyńskich dzieci. Niedopuszczalne jest, aby posiadający najlepszą armię na świecie, doskonały sprzęt i wywiad wojskowy Izrael bombardował szkołę z małymi dziećmi.

(04/08/2014)

 

     Gazoport ukończony! Na Litwie...

Litwa ukończyła budowę swojego gazoportu, który całkowicie uwolni ją od dostaw gazu z Rosji. Budowa litewskiego terminala rozpoczęła się na początku 2012 roku i pochłonęła około 750 mln zł. Dla porównania - rząd Tuska rozpoczął budowę gazoportu w Świnoujściu w 2009 roku, a mimo to nadal nie został on ukończony.

źródło: dorzeczy.pl

(04/08/2014)

 

     Polityka Tuska zaczyna przynosić rezultaty: 2-godzinny blackout w pomorskim

Nieudolność rządu w kwestii bezpieczeństwa energetycznego zaczyna przynosić rezultaty. Wczoraj w części województwa pomorskiego, z powodu przeciążenia sieci przesyłowej, doszło do 2-godzinnego black-outu. Jednak najgorsze dopiero przed nami...

(04/08/2014)

 

     To 1 sierpnia, a nie 4 czerwca powinien być świętem wolności. Obecna władza zmarnowała wielką szansę. Z lęku przed promowaniem polskości?

Publicysta Stanisław Janecki uważa, że to 1 sierpnia, a nie - sztucznie promowany przez obecną władze - 4 czerwca, powinien być narodowym świętem wolności. Pewne jest jedno - w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego tłumy ludzi były autentyczne. 4 czerwca świętowała jedynie władza oraz garstka popierających ją zapaleńców. 

źródło: wpolityce.pl

(03/08/2014)

 

     Banki działające na terytorium Polski nieustannie przynoszą swoim właścicielom gigantyczne zyski

Wysokie oprocentowanie kredytów (jedne z najwyższych w Europie), szeroki wachlarz prowizji oraz kosztów związanych z korzystania z usług bankowych powoduje, że banki działające na terytorium Polski nieustannie przynoszą swoim właścicielom gigantyczne zyski. Sektor bankowy w Polsce to najbardziej zyskowny sektor całej gospodarki. Warto zauważyć, że w większości jest kontrolowany przez zagraniczne podmioty. 

źródło: bankier.pl

(03/08/2014)

 

     "Taśmy i rachunki nie kłamią" 

Opozycja uderza we władzę nowymi plakatami, które zawisną na przystankach i billboardach największych miast w Polsce.

źródło: niezalezna.pl

(02/08/2014)

 

     NIK twierdzi, że w dłuższej perspektywie ZUS-owi może zabraknąć na emerytury. Jest w błędzie - pieniędzy brakuje już teraz!

Najwyższa Izba Kontroli ogłosiła raport na temat przejęcia środków zgromadzonych w OFE przez ZUS. Niby wszystko okej i zgodnie z literą prawa, ale w dłuższej perspektywie i tak może zabraknąć pieniędzy na wypłatę emerytur. NIK jest błędzie! Pieniędzy brakuje już teraz, a deficyt z roku na rok będzie coraz większy.

źródło: rp.pl

(02/08/2014)

 

     Straty spowodowane przez Niemców w Warszawie w latach 1944-45 wyniosły 45,3 mld $!

W 2004 roku, na polecenie Lecha Kaczyńskiego - ówczesnego prezydenta M. St. Warszawy - przygotowano ekspertyzę dotyczącą wysokości rachunku jaki potencjalnie można by wystawić Niemcom za zniszczenia dokonane w Warszawie w latach 1944-45. Opiewał on na gigantyczną kwotę: 45,3 mld $!

źródło: niezalezna.pl

(01/08/2014)

 

     Wojna handlowa: Rosja nadal w natarciu przeciwko Polsce. Kiedy kontrofensywa?

Po embargu na wieprzowinę i jabłka, Rosja chce wprowadzić przeciwko Polsce kolejne. Tym razem chodzi o wołowinę. Straty jakie poniosą z tego tytułu polscy producenci już są szacowane na setki milionów złotych. Rząd Tuska wydaje się być całkowicie sparaliżowany wobec poczynań Kremla. Zamiast kontrofensywy i wprowadzenia zakazu importu rosyjskiego węgla, mówi Polakom: "No trudno, stało się" i bezradnie rozkłada ręce.

źródło: forsal.pl

(01/08/2014)

 

     Miało być lepiej, a będzie gorzej. Nowa ordynacja podatkowa Szczurka może zaszkodzić polskiej gospodarce

Minister finansów Mateusz Szczurek, obejmując stanowisko po znienawidzonym Janie Vincencie-Rostowskim, obiecywał wprowadzenie znacznych ułatwień dla polskich podatników. Niestety skończyło się jedynie na słowach. Nie dość, że nowy minister nie zamierza aktualizować kuriozalnie niskiej kwoty wolnej od podatku, to wprowadzając nową ordynację podatkową może negatywnie wpłynąć na konkurencyjność polskiej gospodarki.

źródło: gazetaprawna.pl

(01/08/2014)