Przegląd wiadomości i opinii: LIPIEC 2014

 

     Padł ePUAP, serwery ZUS się blokują, a zusomaty nie działają

Kosztujące grube pieniądze systemy informatyczne naszego państwa znowu zawodzą. W ostatnim dniu kiedy można złożyć deklarację o pozostaniu w OFE nie działała strona internetowa ZUS. Wczoraj padł system ePUAP, a dostępne w jednostkach terenowych państwowego zakładu ubezpieczeń ZUSomaty nie działają. 

źródło: rp.pl 

(31/07/2014)

 

     Niemcy przyznają wprost: to jednak przemysł jest podporą gospodarki. Dlaczego Polakom przez lata wmawiano co innego?

Minister gospodarki i energetyki Niemiec w tekście dla "Rzeczpospolitej" przyznaje wprost: "Bez silnych przemysłowych podstaw trwały rozwój gospodarczy jest nie do pomyślenia". Ciekawe spostrzeżenie, w kontekście tego co Polakom wmawiano przez sporą część trwania III RP - że to nie przemysł, lecz usługi powinny być motorem gospodarki.

źródło: rp.pl 

(31/07/2014)

 

     Rząd Tuska z premedytacją przyczynił się do rozwoju biedy w Polsce

W żadnym państwie Europy, w którym obowiązuje limit kwoty wolnej od podatku, ktoś kto zarabia miesięcznie równowartość polskiego minimum egzystencji biologicznej (ok 550 zł) nie musi odprowadzać od tej kwoty podatku. Wyjątkiem jest Polska, która pod rządami ekipy Tuska znacząco podwyższyła obciążenia fiskalne dla najuboższych.

(31/07/2014)

 

     6 mld zł strat Skarbu Państwa z powodu... wysokich podatków!

Opodatkowanie paliwa w Polsce jest tak wysokie, że odpowiada blisko 1/5 dochodów budżetu państwa. W tym kontekście bardzo kuszące wydaje się być kupowanie paliwa z nielegalnych (nieopodatkowanych) źródeł lub wyłudzanie zwrotu podatku VAT. Budżet państwa traci na tym nawet do 6 mld zł rocznie.

źródło: bankier.pl

(31/07/2014)

 

     Literato za friko

Stanislas Balcerac: "Skok cywilizacyjny otworzył bezgraniczne możliwości kariery przed młodymi Polakami, by żyło się lepiej, młodzi zdolni mogą pracować na zmywaku w Londynie, zbierać pomidory w Foggi a nawet pracować za darmo dla stacji telewizyjnej TVN."

źródło: monsieurb.neon24.pl

(31/07/2014)

 

     W wojnie gospodarczej z Rosją powinniśmy przystąpić do kontrofensywy zakazując importu rosyjskiego węgla

Po tym jak kilka miesięcy temu Rosja wprowadziła embargo na polską wieprzowinę (mimo, że to u siebie ma poważny problem z afrykańskim pomorem), obecnie chce wprowadzić zakaz importu polskich jabłek i kapusty. To kolejne dziesiątki, jeśli nie setki milionów złotych strat dla polskich producentów. W tej gospodarczej wojnie powinniśmy przystąpić do kontrofensywy zakazując importu rosyjskiego węgla.

źródło: forsal.pl

(30/07/2014)

 

     By żyło się lepiej fiskus chce ściągać podatek od zwrotu wydatków za organizację pogrzebu (sic!)

Urzędy Skarbowe uważają, że jeśli ktoś otrzymuje zwrot kosztów związanych z organizacją pogrzebu osoby bliskiej, to powinien zapłacić od tego podatek. Urzędnicy stoją na stanowisku, że zwrot poniesionych wydatków, to tak na prawdę przychód, z którego powinniśmy się rozliczyć. Czujecie opary absurdu?! Czego ekipa Tuska nie wymyśli, aby jeszcze mocniej łupić Polaków... 

źródło: rp.pl

(30/07/2014)

 

     Rząd chce wprowadzić podatek od wakacji za granicą?

Ministerstwo Sportu i Turystyki proponuje, by każdy turysta podróżujący poza Polskę i kraje ościenne płacił specjalny podatek w wysokości około 12,5 zł. Wszystko po to, by żyło się lepiej.

źródło: bankier.pl

(30/07/2014)

 

     Platformerski skok na stołki w NFZ?

Poparcie Platformy Obywatelskiej zdecydowało o tym, że nową dyrektorką śląskiego NFZ zostanie osoba bez żadnego doświadczenia w zarządzaniu służbą zdrowia. Czyżby skok na dobrze płatny stołek?

źródło: wyborcza.pl

(30/07/2014)

 

     Nie opłaca się sprzedawać leków biednym Polakom! Z powodu eksportu na polskim rynku zaczyna brakować lekarstw

Paradoks biednej neo-kolonii: z powodu chęci handlowców do maksymalizacji swoich zysków, zaczyna brakować produkowanych w Polsce leków dla polskich pacjentów. Po prostu nie opłaca się ich sprzedawać biednym Polakom za cenę dwu- trzykrotnie niższą niż pacjentom zza Odry.

źródło: gazetaprawna.pl

(29/07/2014)

 

     Plaga nielegalnego skupywania gruntów przez obcokrajowców w zachodniopomorskim

W ubiegłym roku na wniosek Izb Rolniczych w województwie zachodniopomorskim zostały odwołane aż 164 przetargi dotyczące sprzedaży ziemi należącej do Skarbu Państwa (w całym kraju odwołano 204 przetargi). Wszystko przez podejrzenie, że grunty mogą nielegalnie trafić w ręce spółek kontrolowanych przez obcy kapitał.

źródło: bankier.pl

(29/07/2014)

 

     Młodzi, bez studiów, ale wierni Platformie. Zarabiają po 7 tys. zł z publicznej kasy

Gabinety polityczne ministrów w rządzie Tuska to prawdziwe "partyjne ochronki". Wypełnione są asystentami politycznymi - często bardzo młodymi działaczami Platformy Obywatelskiej - którzy zarabiają po kilka tys. zł.

źródło: dziennikbaltycki.pl

(29/07/2014)

 

     Rosja Putina upokorzona. Musi oddać 50 mld dolarów byłym udziałowcom Jukosu

Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze uznał, że Rosja musi oddać byłym akcjonariuszom koncernu naftowego Jukos gigantyczną kwotę 50 mld dolarów, jako rekompensatę za konfiskatę aktywów spółki dokonaną przez administrację Władimira Putina. Wyrok Trybunału w Hadze jest odbierany jako cios, który może wywrócić do góry nogami całą rosyjską gospodarkę.

źródło: rp.pl

(29/07/2014)

 

     Władza je i pije, lud pracuje

Stanislas Balcerac: "Podczas kiedy Grupa Trzymająca Władzę obżera się w luksusowych restauracjach i popija drogie francuskie wina na rachunek podatników, tysiące podatników stoi w kolejkach, aby załapać się na sezonową pracę przy zbieraniu winogron we Francji."

źródło: monsieurb.neon24.pl

(28/07/2014)

 

     Wielka Brytania zapoczątkuje rozpad Unii Europejskiej?

Wiele wskazuje na to, że Wielka Brytania już rozpoczęła proces wychodzenia ze struktur Unii Europejskiej. Tzw. Brexit staje się faktem. Czy inne kraje pójdą brytyjskim tropem?

źródło: forsal.pl

(28/07/2014)

 

     Emeryci z Niemiec w 2013 roku otrzymali kilkukrotnie większą podwyżkę emerytury niż emeryci w Polsce

Po wielu latach dobrobytu i sukcesów "Zieloną Wyspę" zarządzaną przez ferajnę Tuska i Komorowskiego ogarną marazm. Objawia się to także w wysokości waloryzacji rent i emerytur. Emeryci, którzy otrzymujący minimalne świadczenia będą mogli liczyć na... 9 zł podwyżki. Ich koledzy zza Odry też dostali marne podwyżki, ale i tak były one kilkukrotnie wyższe niż w Polsce.

źródło: wpolityce.pl

(28/07/2014)

 

     Dlaczego Tusk oddał śledztwo w sprawie Tu-154M Rosjanom?

Strona rządowa upiera się przy wersji MAK (tragiczny wypadek) nie mając na to praktycznie żadnych dowodów (wrak, czarne skrzynki). Ślepo wierzy narracji rosyjskiej, której w ciągu 4 ostatnich lat wielokrotnie wytykano braki, nieścisłości czy też zwykłe kłamstwa. W tym kontekście warto się zastanowić, co by było, gdyby Donald Tusk w trzy dni po katastrofie nie podjął decyzji o przekazaniu całości śledztwa i wszystkich dowodów stronie rosyjskiej? Czy w takim przypadku mielibyśmy dziś do czynienia ze "smoleńskim sporem" o przyczyny katastrofy, który trwale dzieli polskie społeczeństwo?

(28/07/2014)

 

     "Pisowski" ekspert od Smoleńska został doradcą Baracka Obamy?

Prezydent USA Barack Obama zaprosił do współpracy w zakresie przygotowania strategii rozwoju wysokich technologii w najważniejszych dziedzinach przemysłu amerykańskiego prof. Wiesława Biniendę - głównego konsultanta zespołu Antoniego Macierewicza, badającego przyczyny katastrofy rządowego Tu-154M - donosi "Gazeta Polska Codziennie".

źródło: niezalezna.pl

(28/07/2014)

 

     Tusk, powołując komisje w/s Macierewicza, wyciąga rękę w stronę ludzi na usługach rosyjskiego GRU

Marcin Fijołek: "Decyzja Tuska jest tym bardziej smutna, jeśli zestawić ją z rosyjską agresją na Ukrainie. Gdy Władimir Putin i „prorosyjscy separatyści-terroryści” destabilizują sytuację w regionie, w Polsce będzie odbywać się rehabilitacja ludzi na usługach GRU, Sowietów i Rosji. Zamiast pracować nad trudnymi (choć nie nierealnymi) koalicjami w Europie, które zareagowałyby w sprawie Ukrainy, szef polskiego rządu decyduje się na wyciągnięcie ręki do środowiska, które - chyba jak żadne inne - niszczyło polskie państwo po 1989 roku."

źródło: wpolityce.pl

(28/07/2014)

  

     Tusk jest gotowy zrobić wszystko, aby uciec z Polski do Brukseli

Stanisław Janecki: "Gdyby Tuskowi udało się wylądować na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej (albo jakimś innym), los Platformy byłby mu kompletnie obojętny. Nawet jakiś spektakularny powrót Grzegorza Schetyny, bo przecież byłby to powrót na zgliszcza. Donald Tusk ma w tej chwili jeden cel – za wszelką cenę uratować własną skórę."

źródło: wpolityce.pl

(27/07/2014)

 

     Tajemnicze zgony po zamordowaniu Stanisława Pyjasa

Pietraszko, w noc swojej śmierci, wyszedł na chwilę z namiotu, gdzie grał z kolegami w karty. Nie wrócił. Został znaleziony utopiony w Zalewie Solińskim. Co ciekawe w momencie odnalezienia jego ciała miał na sobie czepek pływacki i kąpielówki. Kontrastuje to mocno z faktem, że Pietraszko nie potrafił pływać i do tego panicznie bał się wody.

(27/07/2014)

 

     Coraz mniej na zasiłki dla ubogich rodzin. Coraz więcej na urzędników obsługujących system pomocy

Mimo, że państwo coraz mniej wspiera rodziny zasiłkami wypłacanymi na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych (w 2013 roku wydatki skurczyły się o 2 proc.), a liczba rodzin objętych pomocą spadła w ciągu ubiegłego roku o prawie 6 proc., to system wspierania rodzin oraz urzędnicy go obsługujący generują coraz większe koszty. 

źródło: rp.pl

(25/07/2014)

 

     Komisja śledcza w sprawie gazoportu w Świnoujściu potrzebna od zaraz!

W sprawie budowy gazoportu w Świnoujściu skala niekompetencji i bezradności ekipy Tuska jest porażająca. W interesie publicznym leży wyjaśnienie dlaczego kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycja ma tak poważne opóźnienia. W interesie publicznym leży wskazanie winnych tej sytuacji i skierowanie aktów oskarżenia do prokuratury. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie budować nowoczesne państwo spełniające demokratyczne standardy.

(25/07/2014)

 

     Producent Pendolino podejrzany o korupcje w Polsce

Brytyjski Urząd ds. Poważnych Przestępstw Gospodarczych rozpoczął dochodzenie w sprawie korupcji jakiej miałby się dopuścić Alstom przy "dużych projektów transportowych" realizowanych w Indiach, Tunezji oraz... w Polsce.

źródło: gazeta.pl

(25/07/2014)

 

     GfK Polonia: PiS razem z przystawkami ma 46,31 proc. poparcia. Czy Belka powinien już zacząć dodrukowywać pieniądze?

W skrócie: Według najnowszego sondażu GfK Polonia, gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to wygrałoby PiS z wynikiem 42,43 proc. Drugie miejsce zajęłaby PO - 27,66 proc. Na dalszych miejscach: SLD (9,64 proc.), PSL (5,89 proc.) oraz Nowa Prawica (5,43 proc.).

źródło: stefczyk.info

(25/07/2014)

  

     Niemcy: odebrać Rosjanom Mundial 2018!

Niemieccy politycy domagają się bojkotu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które w 2018 r. mają odbyć się w Rosji. Powód? - Kreml wspiera terrorystów ze wschodniej Ukrainy, którzy odpowiadają za śmierć 300 osób z MH17.

źródło: rp.pl

(24/07/2014)

 

     Fiskus bierze coraz więcej

W skrócie: Ze wstępnych danych zebranych przez izby skarbowe wynika, że w ubiegłym roku państwo pomniejszyło dochody Polaków poprzez podatek PIT o 64,2 mld złotych. To oznacza, że od 2009 roku kwota ściągana przez fiskusa z tytułu podatku od dochodów wzrosła o 39 proc. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy od 2009 roku nasze wynagrodzenia również wzrosły o 39 proc.?

źródło: rp.pl

(24/07/2014)

 

     Raz, że trzeba badać wrak i miejsce katastrofy. Innym razem nie

Podległy premierowi Tuskowi Maciej Lasek jeszcze w 2012 roku, w kontekście ustalania przyczyn katastrofy rządowego Tu-154M mówił, że jego komisja nie musiała badać miejsca katastrofy, ani wraku, bowiem do ustalenia przyczyn wystarczyło poznanie trajektorii lotu. Dwa lata później, w kontekście katastrofy MH17, mówi coś zupełnie innego.

(24/07/2014)

 

     ZAiKS kupuje pałac i sporo wydaje na wynagrodzenia

Jak donosi portal Niezalezna.pl - w 2013 r. na pensje w ZAiKS-ie poszło 57,8 mln zł. Jeśliby podzielić tą kwotę przez liczbę etatów (467), to statystycznie wyjdzie nam, że przeciętne wynagrodzenie w tym stowarzyszeniu wyniosło ponad 10 tys. zł miesięcznie.

źródło: niezalezna.pl

(23/07/2014)

 

     Nieudolna modernizacja polskiej armii?

W ubiegłym roku rząd Tuska hucznie zapowiedział, że na unowocześnienie polskiej armii do 2022 roku przeznaczy 91,5 mld zł. Póki co jednak idzie bardzo opornie, bowiem po pierwszym półroczu "wielkiej modernizacji" polskiej armii wydano zaledwie 840 mln zł. Czyżby zagraniczni wierzyciele mieli dla Tuska większy priorytet niż polskie wojsko?

źródło: forsal.pl

(23/07/2014)

 

     Francja jednak dostarczy Rosji desantowego Mistrala. To, że Kreml wspiera terrorystów nie ma dla Paryża żadnego znaczenia

Desantowy Mistral będzie Rosji dostarczony na czas - oświadczył prezydent Francji François Hollande. To, że Rosja wspiera terrorystów odpowiedzialnych za zestrzelenie cywilnego Boeinga 777 nie ma dla Paryża jakiegokolwiek znaczenia. Kasa i dobre układy są jednak ważniejsze.

źródło: rp.pl

(23/07/2014)

 

     Od przyszłego roku wyższe składki ZUS dla nowych przedsiębiorców

By żyło się lepiej i łatwiej startowało się z nowym biznesem od przyszłego roku wzrośnie składka ZUS dla nowych przedsiębiorców. Wszystko przez to, że wysokość "małego ZUS-u" jest zgodnie z prawem uzależniona od wysokości minimalnego wynagrodzenia, a to ostatnie wzrośnie od 1 stycznia 2015 roku do poziomu 1750 zł.

źródło: bankier.pl

(22/07/2014)

 

     Stracone pokolenie epoki Tuska

Około pół miliona Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich nie zamierza wracać do Polski, a 41 proc. z nich chce się tam ubiegać o obywatelstwo. To stracone pokolenie epoki Tuska. "Osiągnięcie" rządu, którego konsekwencje już niebawem będą bardzo bolesne.

źródło: rp.pl

(22/07/2014)

 

     ZAiKS chce od Polaków nowych podatków?

Stowarzyszenia Autorów ZAiKS popiera ideę wprowadzenia dodatkowego podatku "smartfonowego" i "tabletowego". Uzasadnienie? - Za pomocą urządzeń mobilnych można odtwarzać muzykę lub filmy, a za to - twórcom tejże muzyki lub filmów - należą się pieniądze.

źródło: bankier.pl

(22/07/2014)

 

     Większość Polaków żyje w przeludnionych mieszkaniach. Pod tym względem mamy jeden z najgorszych wskaźników w UE

Według Eurostatu aż 17,5 mln Polaków (46,3 proc. populacji kraju) żyje w przeludnionych lokalach. To jeden z podstawowych wskaźników biedy. Pod tym względem gorzej niż w Polsce jest tylko w Rumunii i na Węgrzech.

źródło: forsal.pl

(21/07/2014)

 

     Przekręt na intercharge? Miało być taniej, a sklepy nadal płacą tyle samo

Jeszcze do niedawna polskie sklepy, w których można było zapłacić za zakupy kartą płatniczą lub kredytową, musiały płacić dla duopolu MasterCard & Visa największą w Unii Europejskiej prowizję od przeprowadzanej transakcji (1,3-1,5 proc.). Polski parlament chciał ograniczyć ten wyzysk i wprowadził ustawę, według której prowizja intercharge nie mogła być większa niż 0,5 proc. Ustawa obowiązuje od 1 lipca, ale część sklepów w ogóle nie czuje różnicy.

źródło: bankier.pl

(21/07/2014)

 

     Upodleni polscy plantatorzy

Ceny skupu porzeczki osiągają historyczne minima. W 2011 roku punkty skupu płaciły za 1kg porzeczki 4,50 zł. W tym roku cena waha się między 0,70 a 0,80 zł. Szacuje się, że koszt wyprodukowania 1 kg porzeczki to około 2,50 zł. Niestety podobnie jest z innymi produktami naszych plantatorów. Wszystko przez niekontrolowany import tanich owoców z południa Europy.

źródło: naszdziennik.pl

(21/07/2014)

 

     Brawo Australia! Senat tego kraju uznał, że globalne ocieplenie to ściema w celu wyłudzenia pieniedzy!

Senat Australii zniósł podatek od emisji CO2 do atmosfery. Dla tego kraju oznacza to olbrzymie oszczędności, spadek cen energii elektrycznej oraz przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Kiedy w ślady Australii pójdzie Polska? Odpowiedź brzmi: nigdy. No chyba, że wystąpi z Unii Europejskiej.

źródło: rp.pl

(19/07/2014)

 

     Rosyjscy dywersanci potwierdzają, że to oni zestrzelili malezyjskiego Boeinga 777

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa przechwyciła dwie rozmowy telefoniczne rosyjskich dywersantów ze wschodu Ukrainy. W obydwu z nich separatyści przyznają się do tego, że wczoraj zestrzelili samolot. Jednocześnie byli zdziwieni, że zestrzelili samolot cywilny, a nie wojskowy. 

źródło: forsal.pl

(18/07/2014)

 

     Rosyjscy dywersanci zestrzelili cywilny samolot? Zginęło 300 osób

Rosyjscy dywersanci ze wschodu Ukrainy, dysponujący zestawem rakietowym "Buk", zestrzelili wczoraj popołudniu malezyjskiego Boeinga 777 z 300 osobami na pokładzie. Tak twierdzą władze Ukrainy. I prawdopodobnie mają rację.

źródło: blogpublika.com

(18/07/2014)

 

     Rosyjska dezinformacja w akcji: Polska chce zająć zachodnią Ukrainę

Rosyjska telewizja Rossija24 zasugerowała, że Polska planuje "odbudowę dawnej Rzeczpospolitej" i w tym celu chce zająć ziemie zachodniej Ukrainy. Propagandowa dezinformacja w czystej postaci. Szkoda tylko, że część polskojęzycznych mediów "łyknęła" haczyk i puściła informację o planach "odzyskania ziem zachodniej Ukrainy" jako news dnia...

źródło: forsal.pl

(17/07/2014)

 

     Komisja śledcza ws. gazoportu dopełni upadek rządu Tuska?

Niekompetencja i bezradność ekipy Tuska są uwidocznione jak w soczewce na przykładzie sprawy gazoportu w Świnoujściu. Opozycja chce powołania komisji śledczej, która prawdopodobnie byłaby ostatnim gwoździem do trumny rządu Tuska. 

źródło: wpolityce.pl

(17/07/2014)

 

     Setki milionów złotych pieniędzy podatników na pensje dla sympatyków PSL

Szacuje się, że około 30 tys. osób otrzymało pracę we władzach samorządowych, urzędach publicznych czy administracji rządowej tylko dlatego, że są działaczami lub sympatykami PSL - czytamy w dzienniku "Fakt". 

źródło: niezalezna.pl

(17/07/2014)

 

     Wigilijny karp przemówi do Polaków po chińsku

Dzięki absurdalnemu pomysłowi Ministerstwa Ochrony Środowiska może zostać zniszczona kolejna gałąź polskiej gospodarki, a na wigilijnym stole zacznie królować karp sprowadzany z... Chin! 

źródło: rp.pl

(16/07/2014)

 

     Prywatyzacja Azotów przez rząd Tuska była błędem! Rosjanie mogą wszcząć procedurę sądową

ABW już dwa lata temu informowała rząd Tuska o zagrożeniach jakie niesie przejmowanie Grupy Azoty przez rosyjski kapitał. Mimo to, ekipa Tuska podjęła decyzję o dalszej prywatyzacji spółki i zmniejszeniu pakietu kontrolnego Skarbu Państwa z 45 do 33 proc. akcji. Dzięki temu Rosjanie będą mogli lada chwila osadzić swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej Grupy Azoty (czyli mieć dostęp do tajnych informacji na temat swojego największego konkurenta!) oraz podważyć zapisy w statucie spółki mówiące o uprzywilejowanej pozycji Skarbu Państwa. Tusku - dziękujemy!

źródło: defence24.pl

(16/07/2014)

 

     Polska akcyzą stoi. Rząd łupie nas po kieszeni coraz mocniej

Z uwagi na rokroczne podwyżki akcyza z tytułu sprzedaży alkoholu i papierosów zaczęła przynosić rządowi większe wpływy niż cały podatek PIT ściągany od wszystkich Polaków. W tym kontekście lepiej dla rządu byłoby, gdyby społeczeństwo zaczęło popadać w nałogi picia i palenia, aniżeli się bogaciło.

źródło: wp.pl

(16/07/2014)

 

     Raport NIK: Polskie prawo podatkowe trudne i nieprzejrzyste

Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie na temat systemu podatkowego w Polsce zauważyła, że ciągle rośnie liczba interpretacji podatkowych wydawanych przez urzędy skarbowe, co potwierdza, że prawo podatkowe w naszym kraju nadal charakteryzuje się brakiem przejrzystości i wysokim poziomem skomplikowania.

źródło: gazetaprawna.pl

(15/07/2014)

 

     Korwin-Mikke: Boni powinien oberwać od tych, na których donosił

Janusz Korwin-Mikke, lider Kongresu Nowej Prawicy, odnosząc się do sytuacji w której spoliczkował polityka Platformy - Michała Boniego - stwierdził: "Boni powinien oberwać od tych, na których donosił".

źródło: korwin-mikke.blog.onet.pl

(15/07/2014)

 

     Olbrzymia różnica pomiędzy starą a nową emeryturą. Polacy znowu oszukani?

Według danych ZUS w 2013 roku przeciętna emerytura przyznawana według starych zasad wynosiła 3036 zł brutto, a według zasad nowych - jedynie 1856 zł brutto. Problem w tym, że z roku na rok powiększa się różnica między "starą" a "nową" emeryturą. Jakby tego było mało - spada liczba osób, którym przysługuje emerytura wyliczana według starych zasad, a rośnie liczba osób skazanych na emeryturę liczoną według nowych zasad.

źródło: wp.pl

(14/07/2014)

 

     Posłowie bez umiaru latają za pieniądze podatników?

Od początku trwania bieżącej kadencji Sejmu posłowie korzystali z darmowych przelotów lotniczych 25 tys. razy. Za wszystko zapłacili polscy podatnicy. Dotychczasowy koszt tego przywileju to 14 mln zł.

źródło: wp.pl

(14/07/2014)

 

     Posłowie chcą podbijać kosmos. Powstanie Polska Agencja Kosmiczna

Wszystkie kluby parlamentarne chcą powołania Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA (od Polish Space Agency). Głównym zadaniem tej agencji miałoby być "koordynowanie działań innych instytucji" oraz "usprawnianie dzielenia się wiedzą". Czyżby nowe, dobrze płatne, stanowiska do obsadzenia?

źródło: bankier.pl

(14/07/2014)

 

     Prezydent przygotowuje się na wojnę?

Bronisław Komorowski skierował do Sejmu projekt ustawy dotyczącej kierowania obroną państwa w czasie wojny. Wychodzi na to, że w razie konfliktu prezydent chce skumulowania pełni władzy u siebie.

źródło: rp.pl

(14/07/2014)

 

     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chciało utajnić zarobki swojego rzecznika prasowego

Na mocy przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej pewien obywatel chciał się dowiedzieć ile zarabia rzecznik prasowy w MSW. Niestety zdaniem resortu Bartłomieja Sienkiewicza informacja taka jest tajna i nie powinna być ujawniana zwykłym obywatelom.

źródło: rp.pl

(11/07/2014)

 

     Pierwsze efekty masowego importu węgla z Rosji: Kopalnia Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu zostanie zamknięta

Według danych GUS Polska importuje coraz więcej rosyjskiego węgla. W I kwartale bieżącego roku jego import wzrósł o +39,7 proc. licząc rok do roku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Katowicki Holding Węglowy postanowił zamknąć kopalnie węgla kamiennego Kazimierz-Juliusz, która z uwagi na wzmożony import węgla ze wschodu przestała być rentowna.

źródło: rp.pl

(10/07/2014)

 

     "Niewidzialna wojna" Rosji o kontrolę nad polską gospodarką

Izraelskie media, analizując sytuację w naszym regionie zauważają, że "trwa >>niewidzialna wojna<< Rosji o przejęcie kontroli nad polską gospodarką. Niebagatelną rolę odgrywa w niej Mosze Kantor, szef rosyjskiego koncernu chemicznego Acron, którego największym sojusznikiem jest Paweł Tamborski, nowy szef polskiej giełdy". 

źródło: wgospodarce.pl

(10/07/2014)

  

     Zobacz jak nisko wyceniana jest praca w Polsce i jak niewiele statystyczny Polak zarabia

Porównanie siły nabywczej waluty danego kraju UE do cen żywności jakie w nim występują ujawnia bardzo niewygodną prawdę: statystyczny Polak zarabia psie pieniądze, za które kupi znacznie mniej jedzenia niż statystyczny Europejczyk.

źródło: eurostat

(10/07/2014)

 

     Polska gazową potęgą w regionie? - To możliwe, jeżeli od władzy zostanie odsunięta ekipa Tuska

Zgodnie z raportem "Oil and Gas Reality Check 2014" przygotowanym przez firmę Deloitte, nasz kraj ma nadal szansę stać się gazową potęgą w regionie i stopniowo wybić się na niezależność energetyczną względem Rosji. Mając jednak na względzie fakt, że od 7 lat Polską rządzi grupa, która swoją niekompetencją i nieudolnością przyczyniła się do łupkowego paraliżu legislacyjnego, należy mieć uzasadnione wątpliwości czy prognozy Deloitte wobec Polski będą mogły się ziścić.

źródło: bankier.pl

(09/07/2014)

 

     Setki milionów złotych publicznych pieniędzy nie pomogły? LOT znowu na krawędzi

Przez pojawienie się na rynku OLT Express (który zgarnął cały rynek przelotów krajowych) rządowi Tuska nie udało się sprzedać PLL LOT Turkom (rząd obiecał im, że LOT ma pozycję dominującą na krajowym rynku, a prawda była taka, że tą pozycję osiągnął OLT Express). Wkrótce później ekipa Tuska musiała wpompować w naszego narodowego przewoźnika lotniczego około 400 mln zł publicznych pieniędzy, bowiem spółka nie miała środków na bieżące funkcjonowanie. To jednak nie rozwiązało problemów. Zdaniem audytorów z KPMG obecnie istnieje niepewność co do zdolności LOT-u do kontynuowania działalności.

źródło: forsal.pl

(09/07/2014)

 

     Wydawca tygodnika "Wprost" dostał 0,5 mln zł kary

W skrócie: Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na wydawcę tygodnika "Wprost" - Platformę Mediową Point Group - 0,5 mln zł kary. Powód? - Sprawozdania finansowe za lata 2009 i 2010 miały być sporządzone z naruszeniem międzynarodowych standardów rachunkowości. Ciekawe jest to, że karę w takiej wysokości nałożono właśnie teraz, po ujawnieniu przez "Wprost" kompromitujących ekipę Tuska materiałów.

źródło: wyborcza.pl

(09/07/2014)

 

     ZUS upadnie w ciągu 5-8 lat? System może nie wytrzymać naporu demograficznego tsunami

Już teraz składki odprowadzane przez pracujących do ZUS nie pokrywają kwoty potrzebnej na wypłatę bieżących emerytur. Według oficjalnych komunikatów w całym 2014 roku na bieżącą wypłatę emerytur i rent ZUS-owi zabraknie gigantycznej kwoty 33,9 mld zł. Brakujący deficyt będą musieli pokryć podatnicy z własnej kieszeni. Warto podkreślić, że to dopiero początek "wielkich deficytów".

(08/07/2014)

 

     Szczurek się śmieje, gdy tankujesz paliwo. Czyli - ile podatku w litrze benzyny?

Za każdym razem, gdy tankujesz na stacji paliwo, dajesz powód do radości ministrowi finansów. Okazuje się bowiem, że podatki stanowią blisko połowę ceny kupowanego w legalnym obrocie paliwa.

źródło: bankier.pl

(08/07/2014)

 

     Aby podreperować statystyki GUS będzie wliczał do PKB wpływy z przestępstw i prostytucji?

Absurd goni absurd: Główny Urząd Statystyczny (GUS) uznał, że aby ukazać rzeczywisty stan gospodarki w Polsce do PKB należy zacząć wliczać wpływy z przestępstw i prostytucji.

źródło: bankier.pl

(07/07/2014)

 

     Przeciętny Niemiec ma 7,5-razy większy majątek niż przeciętny Polak

Zgodnie z raportem "Global Wealth Databook 2013" przeciętny Niemiec może się pochwalić majątkiem wycenianym na 156 tys. dolarów. Majątek przeciętnego Polaka to jedynie 20,8 tys. dolarów. Wśród państw należących w przeszłości do bloku wschodniego największymi majątkami mogą się pochwalić Czesi - przeciętnie 36,2 tys. dolarów.

źródło: rp.pl

(07/07/2014)

 

     Ranking jakości życia po ukończeniu 60. lat - nasz kraj zajął ostatnie miejsce w UE

W rankingu ONZ "Global Age Watch", badającym jakość życia osób powyżej 60. roku życia, nasz kraj zajął odległe 62. miejsce (na 91. państw klasyfikowanych). Z krajów należących do Unii Europejskiej Polska zajęła ostatnie miejsce.

źródło: gazetaprawna.pl

(07/07/2014)

 

     Zobacz żenujący rządowy spot dla zagranicznych inwestorów - w Polsce ludzie zarabiają grosze więc wasze zyski będą większe! (VIDEO)

Zdaniem rządu Tuska Polska jest takim Bangladeszem Europy. Ludzie tutaj muszą zarabiać grosze, bo tylko w ten sposób napłyną zagraniczne inwestycje. Ma to odzwierciedlenie w rządowym spocie, w którym kładzie się nacisk na niskie płace polskich pracowników. Aktorzy tańczą w nim najpierw w słuchawkach jako pracownicy call-centrów, a potem w budowlanych kaskach.

źródło: youtube.com

(06/07/2014)

 

     "Trafne" decyzje Tuska: jak wyzbyć się Azotów na rzecz Rosjan?

Warto odnotować niezwykle "trafną" decyzję, z której skutkami teraz musimy się borykać: W kwietniu 2013 r. rząd Tuska nakazuje sprzedać 12,1 proc. akcji Azotów, zmniejszając udział własnościowy Skarbu Państwa z 45 do 33 proc. Gdyby ekipa Tuska tego nie uczyniła, to dziś nie musielibyśmy się martwić wrogim przejęciem Grupy Azoty przez Rosjan.

(05/07/2014)

 

     Czy wiesz, że nasz pazerny fiskus opodatkowuje nawet dochód niezbędny do biologicznego przeżycia?

Podatek dochodowy w Polsce nakładany jest jeśli w ciągu roku zarobimy kwotę ponad 3091 zł. Minimum dochodu potrzebne do egzystencji w ciągu roku to około... 6200 zł.

(04/07/2014)

 

     Rząd chce walczyć ze zdesperowanymi chorymi, którzy ośmielają się zapisywać do kilku specjalistów na raz

Według wstępnych założeń od 2015 roku ma funkcjonować system, zgodnie z którym chory będzie mógł się zapisać na specjalistyczną wizytę tylko u jednego specjalisty, a nie jak do tej pory - u kilku, aby następnie pójść do tego, który przyjmie go najszybciej. W teorii ma to skrócić kolejki.

źródło: wyborcza.pl

(03/07/2014)

 

     Minister Szczurek chciał zniweczyć projekt gazoportu w Świnoujściu? Resort Finansów żądał miliarda zł podatku od firm budujących gazoport!

W ubiegłym tygodniu Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął spór między konsorcjum firm budujących gazoport w Świnoujściu a Ministerstwem Finansów. Chodziło o zapłatę około miliarda złotych podatku VAT, których domagał się resort Mateusza Szczurka od firm budujących terminal. NSA ostatecznie uznał, że firmy nie muszą płacić tego gigantycznego podatku.

źródło: wp.pl

(03/07/2014)

 

     Zobacz oficjalny zwiastun "Miasta '44" (VIDEO)

Specjalny pokaz „Miasta 44" odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, inaugurując oficjalne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. „Miasto 44" trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

źródło: youtube.com

(03/07/2014)

 

     Wątpliwa obywatelskość Platformy

"Zmielenie" miliona podpisów ws J.O.W.; Odrzucenie 2 milionów podpisów ws referendum dot. wieku emerytalnego; Wprowadzenie ustawy ograniczającej dostęp obywateli do informacji publicznej; Wprowadzenie ustawy zaostrzającej rygory organizowania zgromadzeń publicznych; Zachęcanie do bojkotu przywilejów demokracji (referendum warszawskie); Odrzucenie miliona podpisów ws referendum dot. posyłania 6-latków do szkół.

(02/07/2014)

 

     Polacy są za biedni, aby się leczyć?

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ubiegłym roku Polacy z prywatnych środków wydali na leczenie 24,7 mld zł. Coraz więcej wydajemy na leki (wzrost o +4,6 proc.). W porównaniu z 2012 rokiem mniej wydaliśmy natomiast na zabiegi medyczne, badania i wizyty u lekarzy (spadek o -3,9 proc.). Eksperci nie mają wątpliwości - spadek wydatków na prywatne leczenie wynika głównie z niewielkiego wzrostu dochodów polskich rodzin. 

źródło: gazetaprawna.pl

(02/07/2014)

 

     Niemcy nie życzą sobie, aby Polska miała lepszą obronność

W skrócie: Agencja Reutera donosi że niemal 75 proc. niemieckiego społeczeństwa jest przeciwna rozmieszczeniu stałych baz NATO w Polsce i w państwach bałtyckich. Odmiennego zdania jest mniej niż 20 proc. Niemców.

źródło: defence24.pl

(02/07/2014)

 

     Węgrzy robią porządek z bankami. 90 dni na zwrot spreadu! Kiedy podobne regulacje w Polsce?

Koniec ze złotymi czasami dla banków. Przynajmniej na Węgrzech. Tamtejszy parlament chce uchwalić prawo, które nakaże bankom działającym na terytorium Węgier zwrot pobieranego dotychczas przy spłacie kredytów spreadu walutowego. Banki będą na to miały 90 dni.

źródło: bankier.pl

(01/07/2014)

 

     Niemcy pozywają rząd Tuska za nieprawidłowości przy Stadionie Narodowym. Zapłacą polscy podatnicy?

Niemiecka firma Alpine Bau Deutschland żąda od rządu Tuska odszkodowania w wysokości 139 mln złotych. Na taką kwotę zostały wycenione straty jakie mieli ponieść Niemcy przy budowie tego symbolicznego pomnika rządów Platformy Obywatelskiej. Prawnicy Alpine Bau uważają, że opóźnienia, nieprawidłowości i wzrost kosztów budowy Stadionu Narodowego to wina polskiego rządu.

źródło: rp.pl

(01/07/2014)

 

     Komunistyczni przestępcy nadal bezkarni - Krwawy Kociołek ("Kat Trójmiasta") uniewinniony przez sąd w III RP!

Wygląda na to, że kolejny sowiecki kolaborant dożyje swoich dni w zaciszu własnego domu. Wczoraj Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie uniewinnił Stanisława Kociołka, bardziej znanego jako "Kat Trójmiasta", od zarzutów sprawstwa kierowniczego masakry robotników z Grudnia 1970 roku.

źródło: rp.pl

(01/07/2014)

  

     R    E    K    L    A    M    A