Przegląd wiadomości: CZERWIEC 2014

      

     Nazism, Auschwitz, Holocaust made by the Germans - świetna odpowiedź plakatem na niemiecką politykę historyczną!

Zgodnie z najnowszymi trendami niemieckiej propagandy - odpowiedzialność za II wojnę światową ponoszą naziści, którzy pod koniec lat 30-tych ubiegłego stulecia wzięli terrorem za pysk cały naród niemiecki, powodując tym samym dopisanie Niemców do długiej listy ofiar nazizmu, hitleryzmu i II wojny światowej. Na szczęście pojawiają się proste, acz skuteczne projekty, które stoją w mocnej kontrze wobec najnowszej polityki historycznej Niemiec.

(30/06/2014)

 

     Tusk ma prosty plan: łupmy Polaków akcyzą!

Polska jest jedynym krajem w Europie, który wprowadził akcyzę na energię elektryczną. Lista produktów i usług objętych tym podatkiem nieustannie się powiększa. Wygląda na to, że rządzący realizują prostą strategię - łupmy Polaków podatkami ile tylko się da!

źródło: gpcodziennie.pl

(30/06/2014)

 

     Sejm będzie rozbudowany. Koszt: 18,5 mln zł

W skrócie: Właśnie ruszyła rozbudowa kompleksu sejmowego. Cel? Stworzenie nowych pomieszczeń na użytek posłów oraz 4-kondygacyjnego budunku administracyjnego. Powód? Posłowie skrażą się na złe warunki pracy oraz niewielkie powierzchnie pokojów sejmowych. Koszt? 18,5 mln zł.

źródło: polskieradio.pl

(29/06/2014)

 

     Władza będzie chciała siłowo rozprawić się z antyrządową demonstracją?

Jutro w Warszawie na godz. 12.00 planowana jest kilkutysięczna demonstracja przeciwko rządom Donalda Tuska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że władza chce ją siłowo spacyfikować.

źródło: twitter.com

(27/06/2014)

 

     Max Kolonko: Poland's Watergate Scandal

Mariusz Max Kolonko zadaje niewygodne pytania: Czy premier Donald Tusk był partnerem szefa polskiego banku centralnego w złamaniu Konstytucji? I czy Polską rządzi polityczna hunta MSW?

źródło: youtube.com

(27/06/2014)

 

     World Trade Scenario? Co powiedział szef polskiego MSW?

W ujawnionej rozmowie z prezesem NBP Markiem Belką, szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz mówi o hipotetycznych scenariuszach, które mają uniemożliwić dojście obecnej opozycji do władzy. Według niektórych blogerów podczas rozmowy szef polskiej bezpieki używa sformułowania "World Trade Scenario". Jak należy interpretować taki zwrot? Czy rząd Tuska miałby wysadzić w powietrze biurowce w centrum Warszawy lub bloki mieszkalne na Ursynowie??

źródło: youtube.com

(27/06/2014)

 

     Grupa Azoty jednak w rękach Rosyjskich? Jeśli tak, to zdecydował o tym rząd Tuska

Według nieoficjalnych informacji Rosjanie - poprzez swoje spółki zależne - mają kontrolę nad około 40 procentami akcji polskiego giganta chemicznego - Grupą Azoty. Warto zauważyć, że Skarb Państwa jest właścicielem jedynie 33 proc. akcji. Przyczyniła się do tego ubiegłoroczna decyzja rządu Tuska, który nakazał sprzedać 12,1 proc. akcji Grupy Azoty zmniejszając udział własnościowy Skarbu Państwa z 45 do 33 proc.

źródło: prawy.pl / rp.pl

(26/06/2014)

 

     Pogarda wobec Polaków osiągnęła punkt krytyczny. Większość posłów nie chce odwołania rządu Tuska...

Skompromitowany rząd Tuska otrzymał wotum zaufania od Sejmu. Za było 237 posłów. Przeciw - 203. Przykra sprawa - można powiedzieć. Większość posłów przedłożyła w ten sposób swój prywatny interes nad interes kraju. Zamiast przerwać gnicie państwa wolą trwać na swoich poselskich stanowiskach.

(26/06/2014)

 

     Władza kłamie! Nagrania Belki i Sienkiewicza są całkowicie legalne! 

Tusk kłamie twierdząc, że nagrania prezesa NBP i szefa MSW pochodzą z przestępstwa. W świetle ustawy o dostępie do informacji publicznej wynika bowiem jasno, że taśmy Belki i Sienkiewicza są legalne! Po pierwsze podczas spotkania omawiano sprawy służbowe, a urzędnika można nagrywać podczas czynności służbowych w celu uzyskania dostępu do informacji publicznej. Po drugie - za kolacje obu panów zapłacono publicznymi pieniędzmi. Taśmy są zatem całkowicie legalne i nie pochodzą z przestępstwa - jak błędnie sugeruje Tusk.

(25/06/2014)

 

     Tusk w swoich przemówieniach o aferze taśmowej niczym Gomułka, Cyrankiewicz i Gierek!

Analizując słowa Donalda Tuska jakie wypowiedział w kontekście pogrążającej jego rząd afery taśmowej, warto wskazać na pewne podobieństwa do wystąpień komunistycznych przywódców PRL.

(25/06/2014)

 

     "Sikorski ma tendencje do notorycznego ujawniania tajemnicy państwowej"

Warto posłuchać Sławomira Cenckiewicza co ma do powiedzenia na temat Radosława Sikorskiego: "Państwo polskie nie powinno powierzać Sikorskiemu żadnej tajemnicy".

źródło: youtube.com

(25/06/2014)

 

     Prezydent nie odciął się od patologii ekipy Tuska. Czy to przez strach, że PO nie wystawi go jako oficjalnego kandydata w wyborach 2015?

Warto odnotować, że w wydanym oświadczeniu w sprawie tzw. afery podsłuchowej (BelkaGate) prezydent Komorowski użył wielu ogólników i okrągłych słów na temat standardów demokratycznego państwa prawa. Zabrakło jednak konkretów - w tym odcięcia się od patologii i zgnilizny rządu Tuska.

źródło: bankier.pl

(24/06/2014)

 

     Kolejne problemy z Pendolino. Tym razem nie mieszczą się na polskie tory!

Okazało się, że "nos" ultradrogiego pociągu Pendolino nie mieści się na zakrętach. Kolejarze ostrzegają, że na łukach zbyt mocno wystaje na bok i "haczy" o słupy i urządzenia przytorowe. Czyżby cacko Tuska za grube miliardy złotych było nieprzystosowane do polskich torów?

źródło: dziennik.pl

(24/06/2014)

 

     Przy "taśmach Beger" Tusk chciał dymisji rządu. Przy taśmach własnej ekipy twierdzi, że nic się nie stało (VIDEO)

Kiedy ujawniono "taśmy Beger" Donald Tusk grzmiał, aby Jarosław Kaczyński natychmiast podał się do dymisji. Kiedy ujawniono "taśmy Wprost" ten sam Donald Tusk twierdzi, że nic się nie stało. 

źródło: youtube.com

(24/06/2014)

 

     Młodzi będą demonstrować przeciwko Tuskowi. Czyżby początek polskiego majdanu?

Jutro (24/06/2014) o godzinie 16.00 rozpocznie się przed Kancelarią Premiera demonstracja przeciwko skompromitowanym rządom ekipy Tuska. Organizatorami demonstracji są stowarzyszenia Koliber, Młodzi dla Polski oraz Studenci dla Rzeczypospolitej.

źródło: rp.pl

(23/06/2014)

 

     W Krakowie już wiszą...

Krzysztof Wyszkowski opublikował na Twitterze interesujące zdjęcie. Na jednym z billboardów w Krakowie ktoś nakleił plakat z podobiznami kilku czołowych polityków, publicystów i biznesmenów III RP (m.in. Tusk, Wałęsa, Kiszczak, Kaczyński, Michnik, Kulczyk Solorz-Żak) z podpisem: "1989-2014 Ostał wam się ino sznur".

źródło: twitter.com

(23/06/2014)

 

     "Teraz, ku***wa, to paliwo może być nawet i po 7 zł (śmiech)"

Gdy Platforma Obywatelska wygrała wybory w 2011 r., premier Donald Tusk miał powiedzieć, że ceny benzyny teraz mogą wzrosnąć nawet do 7 zł. Wynika to ze stenogramu rozmów ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego i jego zastępcy Zdzisława Gawlika z szefem PKN Orlen Jackiem Krawcem.

źródło: dorzeczy.pl

(23/06/2014)

 

     Władza się nieźle wyżywi za publiczne pieniądze. A Ty haruj za grosze!

Na marginesie BelkaGate można dokonać ciekawego porównania. Otóż pensja minimalna "na rękę" wynosi w Polsce około 1242 zł. Tymczasem posiłek dla dwóch osób, podczas którego doszło do spisku pomiędzy rządem Tuska a szefem NBP, kosztował aż 1435 zł! Oczywiście wszystko opłacone z państwowej kasy. By żyło się lepiej!

(22/06/2014)

 

     Tusk, Belka i Rostowski odpowiedzialni za marnotrawstwo setek milionów złotych?

ARCHIWUM (2012): Polska płaci ok. 180 mln zł rocznie za linię kredytową w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW), z której w ogóle nie korzysta. Prezes NBP Sławomir Skrzypek był przeciwny przedłużeniu funkcjonowania takiej linii, na co bardzo mocno naciskali premier Tusk i minister Rostowski. 10 kwietnia 2010 Skrzypek zginął pod Smoleńskiem. Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa NBP - Marka Belki było podpisanie wniosku o przedłużenie linii kredytowej w MFW.

źródło: ARCHIWUM NIEWYGODNE.INFO.PL

(21/06/2014)

 

     To Rosjanie nakazali Tuskowi wstrzymywać ile się da łupkową legislatywę?

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen stwierdził, że w interesie Rosji jest utrzymanie zależności Europy od rosyjskiego gazu i sabotowanie - za pomocą swoich agentów - prac nad eksploatacją gazu łupkowego. W tym kontekście warto odnotować, że rząd Tuska od trzech lat znajduje się w stanie łupkowego paraliżu, nie mogąc stworzyć projektu ustawy regulującej wydobywanie gazu z łupków w Polsce. 

źródło: wgospodarce.pl

(21/06/2014)

 

     Władza szuka tego, kto ujawnił spisek zamiast ponieść polityczne konsekwencje swojego zachowania

Ujawnione nagranie ze spotkania szefa MSW z prezesem NBP nie pozostawia wątpliwości - doszło do zamachu na zasadę państwa prawa. Marek Belka był gotowy złamać obowiązujące w Polsce prawo - ustawę o NBP oraz Konstytucję - aby sfinansować nadmierne wydatki rządu Tuska i w ten sposób przyczynić się do zwycięstwa wyborczego Platformy nad PiS-em. Niestety władza zamiast ponieść polityczne konsekwencje tego zachowania, usilnie stara się znaleźć osobę, która spisek ujawniła.

(20/06/2014)

 

     Prawnicy nie mają wątpliwości - władza naruszyła podstawowe prawa obywatelskie zapisane w Konstytucji

Naczelna Rada Adwokacka wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że podjęte przez władze wobec dziennikarzy "Wprost" działania naruszają podstawowe gwarancje i prawa obywatelskie przewidziane w Konstytucji, kodeksie postępowania karnego oraz ustawie prawo prasowe. 

(20/06/2014)

 

     "Przerażona sitwa, przyłapana na łamaniu konstytucji, panicznie boi się kolejnych publikacji"

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie w sprawie nalotu ABW na redakcję "Wprost": "To zupełna kompromitacja rządu Donalda Tuska (...) Przerażona sitwa, która przyłapana na łamaniu konstytucji i wszelkich standardów, panicznie boi się kolejnych publikacji prasowych na ten temat" - trudno się w tym przypadku nie zgodzić z prezesem PiS.

źródło: rp.pl

(19/06/2014)

 

     Nowy etap zbydlęcenia obecnej władzy osiągnięty: ABW wchodzi do redakcji "Wprost"

Funkcjonariusze podległej Tuskowi ABW weszli dziś do redakcji "Wprost". Agencja zażądała wydania wszystkich niewygodnych dla ekipy Platformy Obywatelskiej nagrań. Dziennikarze odmówili. Nie ulega wątpliwości, że dzisiejsza akcja służb mogła mieć na celu zablokowanie publikacji kolejnych taśm.

źródło: wprost.pl

(18/06/2014)

 

     By zwykłym ludziom żyło się gorzej - czyli nowy pomysł ministra Szczurka

Mateusz Szczurek, po przejęciu stanowiska od Jana Vincenta Rostowskiego, obiecywał radykalne zmiany mające na celu "uczynić życie podatników mniej uciążliwym". Póki co jednak robi coś zupełnie odwrotnego...

źródło: rp.pl

(18/06/2014)

 

     Standardy Platformy Obywatelskiej godzą w Konstytucję

Dlaczego podczas słynnego spotkania szefa MSW z prezesem NBP doszło do zamachu na zasadę państwa prawa? Otóż Marek Belka był gotowy złamać obowiązujące w Polsce prawo - ustawę o NBP oraz Konstytucję - aby sfinansować nadmierne wydatki rządu Tuska i w ten sposób umożliwić zwycięstwo wyborcze PO nad PiS-em. To kwalifikuje prezesa NBP do postawienia go przed Trybunałem Stanu.

źródło: bankier.pl

(18/06/2014)

 

     Policja spałowała tłum protestujący przeciwko rządom Tuska (VIDEO)

Wczoraj podczas manifestacji przeciwko rządom Tuska policja użyła siły. Wygląda na to, że władza coraz mocniej boi się utraty stołków i przywilejów, skoro nakazuje policji pałować ludzi, którzy domagają się jej ustąpienia. Zobacz materiał wideo z wczorajszych wydarzeń.

źródło: youtube.com

(18/06/2014)

 

     Bajka o aferze taśmowej (VIDEO)

"Nic się przecież tu nie stało, co z tego, że się nagrało | Przecież nie istnieje państwo, władze przejdzie każde draństwo | Nic się tutaj już nie zmieni. Chuj, dupa i kupa kamieni..."

źródło: youtube.com

(18/06/2014)

 

     Rząd nie ma zamiaru pomagać najuboższym

Rząd zamiast podnieść kwotę wolną od podatku (która w Polsce jest na absurdalnie niskim poziomie), planuje podnieść minimalne wynagrodzenie. Tym samym koszty polepszenia statusu osób zarabiających najmniej mają ponieść polscy przedsiębiorcy. Rząd po raz kolejny umywa ręce.

źródło: rp.pl

(17/06/2014)

 

     Tusk skłamał mówiąc, że projekt zmian w ustawie o NBP powstał szybciej niż słynna rozmowa Belki i Sienkiewicza

Bartłomiej Sienkiewicz (szef MSW) i Marek Belka (prezes NBP) odbyli słynną rozmowę, podczas której dobili targu w kwestii pomocy banku centralnego dla rządu PO w lipcu 2013 roku. Premier Tusk na wczorajszej konferencji stwierdził, że gdy panowie rozmawiali, projekt zmian w ustawie o NBP już dawno był procedowany. Okazuje się, że znowu skłamał.

źródło: kataryna.blox.pl

(17/06/2014)

 

     Gdyby nie grabież oszczędności Polaków z OFE zadłużenie Polski, do jakiego doprowadziła ekipa Tuska, wynosiłoby już 970 mld zł!

Rząd Donalda Tuska nadal zadłuża nasz kraj w zastraszającym tempie. Warto podkreślić, że gdyby nie przekręt z przejęciem oszczędności Polaków zgromadzonych w OFE, to całkowity dług sektora instytucji rządowych i samorządowych byłby o 30 mld zł wyższy niż na koniec 2013 roku! 

źródło: rp.pl

(17/06/2014)

 

     Element układanki? - Listopad 2013: NBP popiera rządowy projekt zmian w OFE

W kontekście ujawnionej rozmowy Belka - Sienkiewicz, podczas której przehandlowano poparcie banku centralnego dla Platformy Obywatelskiej, warto się zastanowić, czy zgoda NBP dla jawnej grabieży 153 mld zł oszczędności Polaków zgromadzonych w OFE nie była także elementem jakiegoś "deal-u"?

źródło: obserwatorfinansowy.pl

(16/06/2014)

 

     Zobacz jaką histerią wybuchła Wyborcza na wieść o taśmach posłanki Begger. Dlaczego dziś nie ma takiej reakcji?

Piotr Stasiński, redaktor Gazety Wyborczej, po upubliczeniniu taśmy Begger-Lipński nie przebierał w słowach. Pisał wówczas o tym, że jest to "niesłychany obraz korupcji politycznej", że "PiS dał pokaz obrzydliwego cynizmu, od którego Polska oniemiała", że "Jarosław Kaczyński stracił jakikolwiek tytuł do rządzenia". Dlaczego dzisiaj, kiedy ujawniono taśmy kompromitujące rząd Tuska, funkcjonariusze Wyborczej i TVN są tacy powściągliwi w ocenach i komentarzach?

źródło: twitter.com

(16/06/2014)

 

     "Państwo polskie istnieje tylko w teorii" - przyznają ludzie z rządu Tuska

Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, w ujawnionym przez tygodnik "Wprost" nagraniu podsłuchanej rozmowy, stwierdza, że "Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie". "Wprost" ujawnia także inne podsłuchane rozmowy, m. in. byłego ministra transportu Sławomira Nowaka z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem, któremu podlega skarbówka. W rozmowie tej Nowak skarży się, że urzędnicy skarbówki "trzepią jego żonę" (Nowak nie wpisał do oświadczenia luksusowego auta którym jeździ a który lesinguje firma jego żony) oraz wyraża obawy, że przelewy z rachunków jego żony "będą chcieli crossować z moimi rachunkami". Parafianowicz odpowiada: "Zablokowałem to".

źródło: rp.pl

(14/06/2014)

 

     Rosyjski węgiel zalewa Polskę

Według danych GUS Polska importuje coraz więcej węgla. w I kwartale bieżącego roku import tego surowca wzrósł o +30,3 proc. licząc rok do roku. Import węgla rosyjskiego wzrósł o +39,7 proc. W tym samym czasie wydobycie węgla kamiennego w polskich kopalniach spadło o 837,5 tys. ton.

źródło: bankier.pl

(13/06/2014)

 

     ABW ostrzegała, aby nie pozbywać się Zakładów Azotowych w Tarnowie. Co robi rząd Tuska? - Sprzedaje po zaniżonej cenie 12,1 proc. akcji tarnowskiego zakładu!

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego już w maju 2012 r. ostrzegała rząd, że przejęcie Zakładów Azotowych Tarnów przez rosyjski Acron zagrozi nie tylko polskiej branży chemicznej, ale także energetycznej.

źródło: rp.pl

(23/04/2013)

 

     Atom stoi w miejscu, łupki leżą, a inne projekty padają. Rząd rozkłada bezradnie ręce

Lada moment Polska będzie się zmagała z poważnymi deficytami prądu i śmiertelnie groźnymi blackoutami! Z tego powodu już cieszą się Niemcy, którzy zapowiadają wybudowanie w krótkim czasie połączeń energetycznych z Polską. Cel? - Gdy w Polsce zabraknie prądu (lata 2015/2016/2017) Niemcy będą gotowi, aby sprzedawać nam nadwyżki swojej ultra-drogiej zielonej energii.

(13/06/2014)

 

     Rosjanie wprowadzają swojego człowieka do rady nadzorczej Grupy Azoty

Rosyjski oligarcha - Wiaczesław Mosze Kantor - jest już właścicielem 20 proc. akcji polskiego giganta chemicznego Grupy Azoty. Dzięki temu wprowadzi do rady nadzorczej Grupy Azoty swojego przedstawiciela i będzie miał dostęp do wielu poufnych informacji na temat funkcjonowania polskich zakładów chemicznych, które konkurują z największymi światowymi firmami. Między innymi ze spółką Acron należącą do wspomnianego Mosze Kantora. 

źródło: forsal.pl

(13/06/2014)

 

     Putin sprawdza na ile może sobie pozwolić: trzy rosyjskie czołgi wkroczyły na Ukrainę

Władze w Kijowie informują, że trzy rosyjskie czołgi T-72 przekroczyły dziś granicę Ukraińską. Wojska ukraińskie podjęły akcję obronną. Jeden czołg został już zniszczony. Dwa pozostałe prowadzą wymianę ognia z wojskami Ukrainy.

źródło: twitter.com

(12/06/2014)

 

     Powiększa się opóźnienie przy budowie gazoportu w Świnoujściu. Polski PGNiG poniesie gigantyczną stratę?

Strategiczny dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego terminal gazowy w Świnoujściu pierwotnie miał być oddany do użytku 30 czerwca 2014 r. Niestety opieszałość i brak zdecydowanych działań rządu oraz kłopoty wykonawcy przyczyniły się do opóźnień przy budowie. Termin ukończenia gazoportu najpierw przesunięto na koniec 2014 roku, obecnie zaś mówi się o drugiej połowie 2015 roku.

(12/06/2014)

 

     Prawnicy: rząd wywłaszczył Polaków. Pozew zbiorowy w/s OFE ma szanse na powodzenie

W kontekście pozwu zbiorowego przeciwko rządowi Donalda Tuska za grabież oszczędności z OFE należy zauważyć, że dotychczasowe opinie wielu prawników miażdżyły twórców tego "skoku na kasę". Ich zdaniem pieniędzy w OFE nie można zaliczyć do środków publicznych, tym samym rząd Tuska dokonał "klasycznego" wywłaszczenia bez odszkodowania, którego finansowe konsekwencje mogą być bardzo poważne.

(12/06/2014)

 

     Trzy lokalne afery na kilkaset milionów złotych. Wszędzie umoczeni ludzie Platformy...

W Szczecinie afera korupcyjna w zarządzie melioracji na 150 mln zł. W roli głównej działacz PO. Na Śląsku 66 mln zł włożono w portal internetowy. Skorzystali na tym koledzy lokalnych polityków PO-PSL. W Legnicy poseł PO zarządzający Agencją Rozwoju Regionalnego daje zlecenia warte kilkaset tysięcy złotych firmie, w której udziały ma jego życiowa partnerka. Platformerski syf toczy Polskę. Nepotyzm, kumoterstwo i korupcja, to cechy charakterystyczne dla tej ekipy. Kiedy to wreszcie się skończy?

źródło: Gs24.pl / wPolityce.pl / wGospodarce.pl / gazetawroclawska.pl / wyborcza.pl

(12/06/2014)

 

     Do sądu trafił pozew zbiorowy przeciwko rządowi Tuska za grabież 153 mld zł

Do sądu okręgowego w Warszawie grupa kilkudziesięciu osób złożyła pozew przeciwko rządowi Donalda Tuska za grabież ich oszczędności z OFE. Po wyrażeniu przez sąd zgody na rozpatrywanie sprawy w trybie zbiorowym, przez trzy miesiące do grupy powodów będą mogły przyłączać się kolejne osoby, które czują się poszkodowane działalnością rządu Tuska.

źródło: bankier.pl

(11/06/2014)

 

     Ałganow, Kulczyk, Kwaśniewski i podejrzane interesy. To trzeba wyjaśnić!

Wczorajsza hucpa z próbą zniesienia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu przyniosła dosyć nieoczekiwane efekty. Powróciła bowiem sprawa domniemanego legalizowania dochodów pochodzących z niejawnych źródeł przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Z uwagi na fakt, że w grę mogą wchodzić bardzo poważne pieniądze, a Kwaśniewski przez 10 lat był prezydentem III RP - kwestia ta zasługuje na wyjaśnienie.

źródło: wpolityce.pl

(11/06/2014)

 

     PO-PSL nie chce komisji śledczej w sprawie "infoafery" - największej afery łapówkarskiej ostatnich lat

Głosami posłów PO i PSL sejm odrzucił wniosek o powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia tzw. "infoafery" - największej afery łapówkarskiej ostatnich lat. Czyżby ekipa Tuska bała się, że na jaw mogą wyjść materiały jeszcze bardziej kompromitujące i dyskwalifikujące ich w oczach opinii publicznej?

źródło: polskieradio.pl

(11/06/2014)

 

     Terror ZUS-u coraz większy

Jeśli w prowadzeniu biznesu pomaga ci - nawet symbolicznie i bez wynagrodzenia - członek rodziny, to miej się na baczności. Może się okazać, że ZUS potraktuje twoją rodzinę jako pracowników firmy i nakaże ci opłacić składki na ubezpieczenia społeczne w pełnej wysokości!

źródło: wp.pl

(10/06/2014)

 

     Polska będzie wypłacać emerytury obywatelom Izraela poszkodowanym w wyniku działań III Rzeszy i ZSRR?

Według izraelskiej prasy polscy podatnicy będą wkrótce sponsorowali emerytury dla wszystkich osób posiadających polskie obywatelstwo represjonowanych i prześladowanych przez III Rzeszę i ZSRR, bez względu na to, że od kilkudziesięciu lat nie mieszkają oni w Polsce i nie posiadają polskich kont bankowych. W praktyce chodzi o około 50 tys. obywateli Izraela.

źródło: wgospodarce.pl

(10/06/2014)

 

     Ekipa Donalda Tuska sabotuje wydobycie gazu łupkowego w Polsce?

Najpierw kilka lat paraliżu i bezradności w sprawie ustawy o wydobyciu gazu łupkowego w Polsce. Kiedy w końcu - po trzech latach prac i konsultacji (!!!) - rząd przedstawił projekt tego aktu prawnego, to okazało się, że perspektywa rozpoczęcia eksploatacji polskich złóż gazu łupkowego na szeroką skalę prawdopodobnie przesunęła się w jakąś nieokreśloną bliżej przyszłość. Powód takiego stanu rzeczy? - Tym razem jest nim to, w czym Donald Tusk się specjalizuje, czyli - wysokie i skomplikowane podatki.

źródło: rp.pl

(09/06/2014)

 

     Czy rząd gra na osłabienie PGNiG i przejęcie tej spółki przez zagraniczny podmiot?

Tusk uderza podatkami nie tylko we własnych obywateli. Okazuje się, że po wprowadzeniu postulowanych przez rząd nowych podatków kopalnianych, jedna z największych polskich firm - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) - może popaść w poważne tarapaty.

źródło: rp.pl

(09/06/2014)

 

     Prezydent Francji zwariował! Twierdzi, że Niemcy byli ofiarami nazizmu i zostali wplątani w wojnę, która nie była ich!

Oglądanie relacji z 70. rocznicy obchodów D-Day mogło przynieść wiele niespodzianek. Pomijam tutaj fakt akceptacji przez światowych liderów osoby Putina i jego zbrojnej agresji na Krym. Najbardziej zaskoczył prezydent Francji Francois Hollande, który publicznie stwierdził, że Niemcy byli ofiarami nazizmu (sic!). Ponadto zostali wplątani w wojnę, która nie była ich (lol!).

źródło: wpolityce.pl

(07/06/2014)

 

     Rzeczywistość III RP - pracę znajdziesz głównie po znajomości

W III RP jedynie co drugi Polak ma pracę. Pozostałą grupą są bezrobotni rejestrowi, renciści, emeryci lub osoby, które trwale porzuciły nadzieje na znalezienie pracy (bezrobotni nierejestrowi). Co gorsze - wśród tych co starają się znaleźć pracę panuje przekonanie, że dostać ją mogą jedynie "po znajomości".

źródło: bankier.pl

(06/06/2014)

 

     Kpina... order od prezydenta przyjmuje czynny dziennikarz, którego zadaniem jest patrzenie prezydentowi na ręce

Dziennikarze uchodzący za pro-rządowych (Tomasz Lis i Jarosław Gugała) zostali przez Bronisława Komorowskiego odznaczeni Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, za - i tutaj cytat - "wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz wolności słowa w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa" (LOL!).

źródło: niezalezna.pl

(06/06/2014)

 

     Statystyki się rozjeżdżają? GUS swoje, Eurostat swoje. Kto manipuluje danymi?

W skrócie: Według Eurostatu sprzedaż detaliczna w Polsce w kwietniu 2014 r. odnotowała wzrost o 0,6 proc. licząc rok do roku. Zupełnie odmiennego zdania jest GUS - sprzedaż detaliczna w kwietniu miała wzrosnąć o 8,4 proc. rok do roku. Powstaje pytanie - kto ma racje, albo - kto manipuluje statystykami?

źródło: forsal.pl

(06/06/2014)

 

     Agora dostała od rządu i jednostek budżetowych blisko 30 mln zł

W latach 2009 - 2014 absolutnym rekordzistą pod względem otrzymanych pieniędzy od rządu i instytucji publicznych za reklamy, ogłoszenia, kampanie społeczne czy artykuły sponsorowane była Agora. Spółka wydająca "Gazetę Wyborczą" wzbogaciła się w ten sposób aż o 27,7 mln zł! 

źródło: biztok.pl

(05/06/2014)

 

     Jak dobrze być działaczem PO - dobrze płatna praca w państwowej spółce gwarantowana?

Bycie działaczem Platformy Obywatelskiej otwiera w Polsce szerokie możliwości zatrudnienia w państwowych spółkach. Przekonał się o tym 24-letni Michał Klimczak, który gdy stracił posadę w gabinecie politycznym byłego ministra transportu - Sławomira Nowaka, został bez konkursu zatrudniony w Biurze Komunikacji i Promocji spółki "PKP Energetyka".

źródło: wp.pl

(05/06/2014)

 

     Tanie państwo Tuska coraz droższe. Podatnicy muszą płacić jeszcze większe podatki, aby je utrzymać

Jednym z postulatów wyborczych ekipy Platformy Obywatelskiej w 2007 roku była idea taniego państwa, czyli ograniczenie biurokracji, procedur, liczby zatrudnionych urzędników itp. Po przejęciu władzy przez Tuska bardzo szybko okazało się, że tanie państwo było tylko pustym hasłem wyborczym. W rzeczywistości z roku na rok państwo zarządzane przez ekipę PO jest coraz droższe, a biurokracja ciągle się rozwija.

źródło: rp.pl

(04/06/2014)

 

     Bruksela miażdży rząd Tuska

Komisja Europejska opublikowała raport w którym wytyka przeszkody w rozwoju konkurencyjności polskiej gospodarki. Rząd Tuska oberwał się za: KRUS (zdaniem Brukseli powinien być zlikwidowany), przywileje emerytalne dla górników (powinny zostać zniesione), system podatkowy (skomplikowany i nieprzejrzysty), umowy na czas określony (za wielka ilość w stosunku do umów na czas nieokreślony), nierozwiniętą infrastrukturę drogową i przestarzałą kolejową, czasochłonne procedury sądowe, bardzo niskie wydatki publiczne na badania i rozwój, długotrwałe uzyskiwanie pozwolenia na budowę czy brak odpowiedniej liczby przedszkoli.

źródło: gazetaprawna.pl

(04/06/2014)

 

     Władza szykuje kolejny skok na kasę? Jest plan przejęcia w zarząd m.in. depozytów sądowych stron postępowania

Po gigantycznym skoku na pieniądze zgromadzone w OFE, Ministerstwo Finansów szykuje kolejny skok na kasę. Tym razem nieco mniejszy i mniej spektakularny, ale jednak. Chodzi o 3,5 mld zł zgromadzonych na rachunkach bankowych różnych instytucji państwowych oraz około 2,6 mld zł środków przetrzymywanych na tzw. depozytach sądowych (poręczenia finansowe, kaucje, opłaty stron postępowań sądowych).

źródło: forsal.pl

(04/06/2014)

 

     Polska leży na węglu. Mimo to, będzie importować z zagranicy 80 proc. rocznego zużycia tego surowca

Eksperci nie mają wątpliwości - mimo, że Polska ma w swoich granicach potężne złoża węgla, to z roku na rok będzie go importować z zagranicy coraz więcej. Paradoks? - Nie do końca. Po prostu węgiel importowany jest tańszy niż ten wydobywany w polskich kopalniach. Po części przyczynia się do tego polski rząd, który nakłada na wydobywany węgiel stosunkowo wysokie podatki.

źródło: rp.pl

(03/06/2014)

 

     Posłowie powariowali! Chcą mieć dla siebie 4 tys. zł specjalnego zasiłku dla bezrobotnych!

Szok i niedowierzanie! Poseł PSL zaproponował, aby parlamentarzyści, którzy po wyborach nie wejdą do Sejmu i nie będą mogli znaleźć pracy, otrzymywali od państwa po 4 tys. zł miesięcznie specjalnego zasiłku dla bezrobotnych!

źródło: wp.pl

(03/06/2014)

 

     Ustawa krajobrazowa Bronisława Komorowskiego może nas kosztować nawet 37 miliardów złotych!

Instytut Jagielloński alarmuje: inicjatywa Bronisława Komorowskiego dotycząca nowej ustawy krajobrazowej może nas kosztować nawet 37 mld zł! Ten bubel prawny może być potężnym ciosem w polską gospodarkę.

źródło: jagiellonski.pl

(02/06/2014)

 

     Coraz większa ilość Polaków chce być Brytyjczykami. Oni już nie wrócą na Zieloną Wyspę Tuska

W ubiegłym roku aż 6066 Polaków otrzymał brytyjskie obywatelstwo. Liczba takich osób rośnie lawinowo. W porównaniu z 2012 rokiem wzrosła o 100 proc., a w porównaniu z 2011 rokiem - aż o 200 proc. Dla "Zielonej Wyspy" Tuska to bardzo niepokojący sygnał - bezpowrotnie traci coraz większą część zarobkowej emigracji.

źródło: rp.pl

(02/06/2014)  


  niewygodne.info.pl | niewygodne@gmail.com