Przegląd wiadomości: MAJ 2014

      

     Wojciech Cejrowski o Jaruzelskim (wywiad w Radiu Wnet)

źródło: youtube.com

(30/05/2014)

 

     Górnicy KWK "Wujek" zamordowani z rozkazu sowieckiego generała, którego dziś żegnano z honorami

Znamienne, że przy okazji pogrzebu Jaruzelskiego niewielu mówi o jego ofiarach. Warto pamiętać o tych, którzy ponieśli najwyższą cenę w wyniku decyzji podejmowanych przez kluczowego kolaboranta PRL, ubranego w mundur generała. Warto pamiętać szczególnie dziś, kiedy tzw. elity III RP oddawały mu hołd.

(30/05/2014)

 

     Dlaczego 17-letnia licealistka może mieć wiele racji mówiąc, że Donald Tusk zdradził Polskę?

Dlaczego 17-letnia licealistka - Marysia Sokołowska - może mieć wiele racji, kiedy mówi, że Tusk jest zdrajcą? Choćby dlatego - nasz premier najpierw chciał podpisać niekorzystną dla Polski (a bardzo korzystną dla Rosjan), długoterminową umowę gazową (do 2037 roku). Następnie umorzył 1,2 mld zł długu Gazpromu za przesył przez polskie terytorium gazu na Zachód oraz skutecznie sabotował (przez trzy lata, a końca tego paraliżu jeszcze nie widać) powstanie ustawy regulującej kwestie wydobywania gazu łupkowego w Polsce. 

(30/05/2014)

 

     Ranking niedoli: Polska nadal nisko

W tzw. rankingu niedoli uwzględniającym sumę stóp inflacji, bezrobocia oraz oprocentowania kredytów pomniejszoną o tempo wzrostu PKB danego państwa, nasz kraj zajął 52. pozycję na 89 klasyfikowanych państw. To nadal bardzo nisko jeśli uwzględnimy, że wyżej niż Polska klasyfikowane są takie kraje jak Kolumbia, Paragwaj czy Mauritius, a z bliższych nam geograficznie państw - Bułgaria, Słowacja, Czechy, Węgry czy Litwa.

źródło: biztok.pl

(29/05/2014)

 

     Miś Kamiński, jako były europoseł, może liczyć na sporą euro-odprawę: 31,5 tys. zł miesięcznie przez minimum pół roku!

W skrócie: Każdy europoseł, który nie został powtórnie wybrany na kolejną kadencję, a jednocześnie nie przechodzi bezpośrednio do parlamentu krajowego lub na inne publiczne stanowisko, ma prawo do tzw. odprawy przejściowej. Jej wysokość to równowartość około 31,5 tys. zł miesięcznie (7600 euro). Płatna jest przez minimum 6 miesięcy. To się nazywa euro-socjalizm! Za wszystko i tak zapłacą podatnicy...

źródło: bankier.pl

(29/05/2014)

 

     Kosztowne niedoszłe igrzyska. Z pieniędzy podatników wydano na nie 11 mln zł

Władze Krakowa przyznają, że przygotowania do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku wydano od 10 do 11 milionów złotych. Okazało się, że pieniądze te wyrzucono w błoto, bowiem mieszkańcy Krakowa w referendum opowiedzieli się jednoznacznie przeciwko organizacji igrzysk (69,72 proc.).

źródło: polskieradio.pl

(29/05/2014)

 

     Polaków czeka fala podwyżek cen prądu?

Tzw. polityka klimatyczna UE, której nie przeciwstawił się polski rząd, zaczyna przynosić efekty. Enea i Energa już złożyły wnioski o podwyżki cen prądu dla indywidualnych odbiorców. Władze PGE i Tauronu póki co mówią o możliwości złożenia takiego wniosku.

źródło: rp.pl

(28/05/2014)

 

     Kampania wyborcza się skończyła, tak więc rząd zabiera się za nowe podwyżki podatków

Rząd Tuska chce podnieść kolejny podatek - tym razem chodzi o opłatę paliwową, którą płacimy na stacjach benzynowych przy tankowaniu paliwa. Pozyskane w ten sposób środki mają iść do Funduszu Kolejowego, którego głównym celem jest zapewnianie wkładu własnego na współfinansowane przez Unię Europejską inwestycje kolejowe.

źródło: rp.pl

(28/05/2014)

 

     Przez 21 lat walczyła ze skarbówką. W końcu popełniła samobójstwo

Niesamowicie dołująca historia: Krystyna Chojnacka, właścicielka firmy kosmetycznej z Kartuz, przez 21 lat walczyła z urzędnikami skarbówki o zwrot nienależnie pobranego przez urząd podatku. Gdy sąd po raz 17. odesłał jej sprawę do ponownego rozpatrzenia, ta nie wytrzymała i popełniła samobójstwo. 

źródło: tvp.info

(28/05/2014)

 

     Zacieśnia się sojusz niemiecko-rosyjski. Pod Moskwą Niemcy budują wojskowe centrum szkoleniowe

Patrząc przez pryzmat doświadczeń historycznych coraz bardziej niepokojące informacje płyną dla nas z Berlina i Moskwy. Rosyjski wiceminister obrony potwierdził, że budowane wspólnie przez Rosję i Niemcy centrum szkoleniowe dla wojsk pancernych i zmechanizowanych pod Moskwą zostanie ukończone "niezależnie od sytuacji politycznej". Jeśli wierzyć tym słowom oznacza to, że pohukiwania Angeli Merkel wobec Putina są co najwyżej markowane, a groźny dla naszego kraju sojusz niemiecko-rosyjski coraz mocniej się krystalizuje.

źródło: defence24.pl

(27/05/2014)

 

     Polacy są skundleni i przerażeni: siódmy raz z rzędu wybierają PO, organizują pogrzeb z honorami swojemu oprawcy...

W normalnym państwie zwycięstwo w wolnych wyborach partii politycznej, która gnębi swoich wyborców byłoby niemożliwe. Niestety żyjemy w państwie nienormalnym, gdzie przekaz jedynych mediów docierających do milionów jest tak bardzo wypaczony i patologiczny, że są one w stanie wpoić swoim odbiorcom, iż sowiecki kolaborant, który do końca był wierny okupantowi, zasługuje na pogrzeb z honorami. Tym bardziej media te są w stanie wmówić, że partia gnębiąca swoich obywateli jest w porządku i na nią należy głosować. 

(27/05/2014)

 

     Rosyjskie serwery nie wytrzymują? Zdaniem PKW PiS w Dublinie zdobyło 127,27 proc. głosów!

Absurdalny komunikat pojawił się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. W jednej z komisji wyborczych w Dublinie PiS zdobył... 127,27 proc. głosów. Czyżby rosyjskie serwery się przegrzały?

źródło: pkw.gov.pl

(26/05/2014)

 

     Obowiązkowa danina na rzecz rządowej telewizji wzrośnie o ponad 11 proc.

W skrócie: Szykuje się kolejna podwyżka podatków - tym razem chodzi o abonament radiowo-telewizyjny, czyli obowiązkową daninę na rzecz rządowych telewizji i radia. Od początku 2015 roku opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego będzie wynosić 21,50 zł miesięcznie (wzrost o ponad 11 proc. w stosunku do obecnej wysokości opłaty). Zakładam, że prorządowi klakierzy zażyczyli sobie więcej pieniędzy za swoje propagandowe programy, dlatego postanowiono że Polacy będą musieli łożyć jeszcze więcej w abonamencie RTV. 

źródło: bankier.pl

(26/05/2014)

 

     Kilka faktów z życia Wojciecha Jaruzelskiego stawiających w niezręcznej sytuacji każdego, kto będzie próbował zorganizować mu pogrzeb z honorami

Mało kto wie, że jeszcze na kilkanaście dni przed pierwszymi, na wpół-wolnymi, wyborami parlamentarnymi w Polsce w czerwcu 1989 roku, Jaruzelski zachęcał do walki z opozycją demokratyczną w sposób następujący: "Ukazywać społeczeństwu powiązania opozycji z Zachodem w takim kontekście, by jasno z tego wynikało, że godzą w polską rację stanu".

(26/05/2014)

 

     Polacy, uwzględniając parytet siły nabywczej ich zarobków, płacą za prąd niemal najwięcej w Europie

Ceny energii elektrycznej wyrażone w parytecie siły nabywczej (PPS) są w Polsce jednymi z najwyższych w Unii Europejskiej. Mimo, że nominalnie koszt 1kWh nie jest wysoki, to z uwagi na bardzo niskie zarobki statystycznych Polaków stać nas na zakup znacznie mniejszej ilości prądu niż przeciętnego europejczyka.

źródło: forsal.pl

(24/05/2014)

 

     Szkolona w Moskwie PKW uznała, że lajk na Facebooku to złamanie ciszy wyborczej

Absurdalne sformułowania padły dziś na konferencji Państwowej Komisji Wyborczej. Jej szef - Stefan Jaworski - stwierdził, że polubienie profilu jednego z kandydatów do Parlamentu Europejskiego na portalu społecznościowym podczas ciszy wyborczej lub udostępnienie jego zdjęcia będzie agitacją wyborczą. A za to grożą surowe kary pieniężne.

źródło: gazeta.pl

(23/05/2014)

 

     ZUS w przetargu za 50 mln zł faworyzuje jedną firmę?

ZUS ogłosił przetarg na dostawę 3320 drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych o wartości 50 mln zł. Problem w tym, że warunki określone w specyfikacji spełniają łączne produkty tylko jednej firmy.

źródło: forsal.pl

(23/05/2014)

 

     W przyszłym roku płaca minimalna wzrośnie jedynie o 50 zł. Dzięki temu Polacy nadal będą jednymi z najtańszych pracowników w Europie

Czynniki makroekonomiczne wskazują, że w 2015 roku płaca minimalna w naszym kraju wzrośnie jedynie o około 50 zł i wyniesie nie więcej jak 1730 zł brutto. Będzie to najniższy wzrost płacy minimalnej od 2009 roku. Dzięki temu także Polacy nadal będą w grupie najtańszych pracowników w Unii Europejskiej. 

źródło: gazetaprawna.pl

(23/05/2014)

 

     Kolejna kompromitacja ekipy PO

Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz minister administracji Rafał Trzaskowski wybrali się pontonem GROMu na rekonesans po Wiśle, przez którą przechodzi fala kulminacyjna. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała ta wycieczka była ustawiona pod publiczkę i fotoreporterów. Od GROMu został wynajęty drugi ponton, który płyną równolegle do pontonu z HGW i ministrem. Umieszczono na nim fotoreporterów i dziennikarzy, którzy mogli z bliska strzelać setki potwierdzające przezorność naszej władzy.

źródło: twitter.com

(23/05/2014)

 

     Publiczna kasa leci aż miło: za obsługę wideokonferencji Komitetu Kraków 2022 prywatna firma otrzymała 86 tys. zł

Jak ustalił portal bezkompromisowo.pl, za obsługę zorganizowanej na początku maja 45-minutowej wideokonferencji Komitetu Kraków 2022 z MKOL-em jedna z krakowskich firm otrzymała 86 tys. zł.

źródło: rp.pl

(22/05/2014)

 

     GDDKiA zapłaci gigantyczne odszkodowanie. Teraz wiemy dlaczego budowa autostrad w Polsce jest tak kosztowna

W skrócie: Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że GDDKiA musi zapłacić 112 mln złotych odszkodowania wraz z odsetkami firmie Polimex-Mostostal. Chodzi o wypłatę kary umownej w związku z kontraktem na budowę odcinka autostrady A4 Rzeszów - Jarosław. Teraz wiadomo dlaczego Polska ma jedne z najdroższych autostrad na Europie. Po prostu do ceny 1 km drogi zwyczajowo dolicza się kary umowne i inne koszty procesowe zupełnie niezwiązane z budową autostrady.

źródło: wnp.pl

(22/05/2014)

 

     Komitet Konkursowy Kraków 2022 nie chce ujawnić danych osób, do których trafiły publiczne pieniądze

W skrócie: Komitet Konkursowy Kraków 2022 już wydaje miliony złotych publicznych pieniędzy. Jeśli Kraków otrzyma organizację olimpiady, to wydatki komitetu - według szacunków - mogą sięgnąć nawet 21 mld zł. Problem w tym, że jak do tej pory władze Komitetu odmawiają ujawnienia nazwisk osób, do których trafiły setki tysięcy złotych w ramach umów-zleceń i o dzieło. Eksperci nie mają wątpliwości - Komitet nie ma prawa utajniać takich danych. 

źródło: rp.pl

(21/05/2014)

 

     Dlaczego guru Platformy Obywatelskiej wypiera się rtm. Pileckiego?

Władysław Bartoszewski, guru Platformy Obywatelskiej, odmówił swojego wsparcia dla akcji "Przypomnijmy Rotmistrza", której celem miało być przywrócenie w zbiorowej świadomości Polaków należnego miejsca dla rotmistrza Witolda Pileckiego. 

źródło: se.pl

(20/05/2014)

 

     Ustawa spadochronowa dla posłów?

W skrócie: W przypadku braku reelekcji polscy parlamentarzyści chcą sobie zapewnić lepsze życie. W tym celu zaproponowali zmianę ustawy, która da im większe gwarancje zatrudnienia po wygaśnięciu mandatu. Jednocześnie forsowany jest pomysł ograniczenia jawności oświadczeń majątkowych, tak by nie trzeba było informować o wartości swoich nieruchomości. Czyżby próbowano wypełnić w ten sposób jeden z postulatów wyborczych Platformy Obywatelskiej pt. "By żyło się lepiej" - z dopiskiem: "swoim"?

źródło: rp.pl

(19/05/2014)

 

     Korwin-Mikke wybawieniem dla... Platformy Obywatelskiej?

Platforma Obywatelska po cichu liczy na dobry rezultat partii Korwina-Mikkego. Dlaczego? - Nowa Prawica odbiera elektorat największemu konkurentowi PO, czyli Prawu i Sprawiedliwości. Dzięki temu skompromitowana partia Donalda Tuska może wygrać kolejne wybory.

(18/05/2014)

 

     Odrealniony premier rozmawia u swojego luksusowego prezentera

Piotr Kraśko przeprowadził wywiad z premierem Donaldem Tuskiem. Jego sceneria idealnie wpisała się w koncepcję rządowych spotów za miliony złotych z publicznych środków. By żyło się lepiej!

(18/05/2014)

 

     Ministerstwo Zdrowia odmówiło refundacji leku, który mógłby pomóc 6- i 12-letnim dzieciom

Urzędnicy Ministerstwa Zdrowia podjęli decyzję o odmowie refundacji jedynego leku, który może pomóc 6-letniemu Julianowi oraz 12-letniej Ani. Oboje mogą teraz utracić nerki. Problem w tym, że lek jest bardzo drogi. Szacuje się, że koszt terapii dla starszej dziewczynki to ok. 900 tys. zł, a dla młodszego chłopaka - ok. 600 tys. zł.

źródło: wprost.pl

(17/05/2014)

 

     Kto odpowie za farsę z Pendolino?

Coraz bardziej widać, że decyzja o zakupie ultradrogiego Pendolino może być dla PKP Intercity strzałem w kolano. Za granice zostało przepompowanych mnóstwo pieniędzy, a w zamian będziemy mieli pociągi jeżdżące po 160 km/h, czyli prędkością z jaką są w stanie poruszać się lokomotywy będące już od wielu lat w użyciu przez PKP. Czy ktoś za to odpowie?

(17/05/2014)

 

     Minister w rządzie Tuska zatrudnia po znajomości na stanowiska dyrektorskie?

Znajoma Joanny Kluzik-Rostkowskiej (minister edukacji) została zatrudniona bez konkursu na stanowisku dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji, mimo że ze szkolnictwem nie ma nic wspólnego od 20 lat. Kluzik-Rostkowska odrzuca zarzuty o nepotyzm i zapewnia, że jej znajoma ma wysokie umiejętności menadżerskie, co powinno wystarczyć, bo jak twierdzi: "Potrzebuję zaufanej osoby, która poradzi sobie z zarządzaniem Ośrodka Rozwoju Edukacji".

źródło: gazetaprawna.pl

(12/05/2014)

 

     Polska policja wchodzi do mieszkania osoby krytykującej w internecie Rosję

W skrócie: Policjanci z Gdańska weszli do mieszkania mężczyzny, który na lokalnym portalu internetowym krytykował zjazd rosyjskich motocyklistów w Braniewie. Co warto podkreślić - nie mieli na to zgody sądu. Swoje działania tłumaczyli przeprowadzaniem "czynności operacyjnych" w związku z "istnieniem możliwości wystąpienia naruszeń prawa".

źródło: dorzeczy.pl

(12/05/2014)

 

     Konkurs Eurowizji: Jury zmieniło rezultat Polski. Odjęto nam ponad 100 punktów

Jeśli uwzględnić jedynie głosy widzów z Europy, którzy oglądali wczorajszy konkurs Eurowizji, to okazuje się, że Polska powinna być co najmniej w pierwszej piątce. Utwór Cleo i Donatana w kilku krajach okazał się być bezkonkurencyjny zajmując w głosowaniach 1. miejsce. Problem w tym, że zgodnie z regulaminem istnieje "jury", które może zmienić decyzję widzów. W ten sposób np. w Wielkiej Brytanii i Irlandii - gdzie Polska zdecydowanie wygrała głosowanie widzów - jury dokonało drastycznej korekty i nasz kraj nie otrzymał żadnych punktów.

źródło: eurovision.tv

(11/05/2014)

 

     Absurdalnie wysokie stawki za przejazd autostradami w Polsce

Za przejazd samochodem osobowym gotową autostradą A2 na trasie Świecko - Warszawa - Świecko zapłacimy na bramkach poboru opłat... uwaga: 156 zł! To zdecydowanie zbyt wysoka cena do możliwości finansowych Polaków.

źródło: forsal.pl

(11/05/2014)

 

     Lekarze krytykują "Pakiet kolejkowy" Tuska. Ich zdaniem jest niemożliwy do zrealizowania

W skrócie: Lekarze skupieni w Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia punktują rządowy "pakiet onkologiczny" i "kolejkowy", który miałby polepszyć dramatyczną sytuację w polskiej służbie zdrowia. Ich zdaniem pakiety te są "nierealne" i "niemożliwe do zrealizowania". Największą słabością rządowego projektu jest "brak kluczowych rozwiązań odnośnie finansowania nowych zadań oraz pozyskania kadr do ich realizacji".

źródło: bankier.pl

(09/05/2014)

 

     Prezes ZUS pytany o państwowe emerytury mówi wprost: "Polacy powinni sobie dodatkowo odkładać"

Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk, pytany o państwowe emerytury w przyszłości nie owija w bawełnę: "Polacy powinni sobie dodatkowo odkładać". Czy to oznacza, że emerytury dzisiejszych 30-40-latków będą głodowe?

źródło: rp.pl

(09/05/2014)

 

     Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie 50 tys. zł łapówki dla wiceministra zdrowia

W skrócie: Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie łapówki w wysokości 50 tys. zł. jaką miał przyjąć wiceminister zdrowia Sławomira Neumana (PO).

źródło: rmf24.pl

(08/05/2014)

 

     Rosjanie domagają się... sfałszowania referendum na Ukrainie

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła treść rozmowy telefonicznej między Aleksandrem Barkaszowem (szefem nacjonalistycznego ruchu "Rosyjska Jedność"), a Dmitrijem Bojcowem (przywódcą organizacji "Prawosławny Donbas" - wspierającego pro-rosyjskich terrorystów na Ukrainie). Okazuje się, że Rosjanie naciskają na pro-rosyjskich separatystów, aby sfałszowali przypadające na 11 maja referendum w sprawie oderwania od Ukrainy tzw. "Donieckiej Republiki Ludowej". 

źródło: PAP / gosc.pl

(07/05/2014)

 

     Totalna kompromitacja kandydatów SLD i PO do europarlamentu. Nie mają podstawowej wiedzy!

Kandydaci do europarlamentu z ramienia SLD (Maciej Żurawski) oraz PO (Otylia Jędrzejczak) byli gośćmi programu "Polityka przy kawie". Oboje zgodnie twierdzili, że ich obecność w Parlamencie Europejskim jest potrzebna. Jednak gdy prowadząca program zaczęła ich wypytywać z wiedzy elementarnej - doszło do totalnej kompromitacji.

źródło: gazetaprawna.pl

(07/05/2014)

 

     Tusk obwieszcza Polakom: nie liczcie na obniżkę podatków

Niestety premier Donald Tusk publicznie potwierdził, że obecnie nie ma szans na obniżkę podatków dla Polaków. Ponadto stwierdził, że usługi świadczone obywatelom przez rządzone przez niego państwo są na niskim poziomie.

źródło: money.pl

(06/05/2014)

 

     W Polsce jest 306 różnego rodzaju pomników i obiektów sławiących Armię Czerwoną lub jej dowódców

W skrócie: Według sporządzonego przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa "Wykazu obiektów upamiętniających żołnierzy i partyzantów sowieckich na terenie Polski" w Polsce istnieje obecnie 306 pomników, obelisków, tablic i innych obiektów sławiących Armię Czerwoną lub jej poszczególnych dowódców, którzy za zgodą Zachodu zniewolili nasz kraj na 45 lat po zakończeniu II wojny światowej.

źródło: rp.pl

(06/05/2014)

 

     Polska potrzebuje wojsk obrony terytorialnej! Odbudujmy Armię Krajową!

W 5-milionowej Finlandii siły zbrojne liczą sobie 60 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych oraz 230 tys. ochotników wojsk obrony terytorialnej. Szwedzka Gwardia Krajowa (odpowiednik wojsk obrony terytorialnej) liczy sobie aż 600 tys. żołnierzy-ochotników. W Wielkiej Brytanii w armii czynnej jest ok. 170 tys. żołnierzy zawodowych, zaś w Armii Terytorialnej skupionych jest drugie tyle ochotników... W Polsce jednolity komponent wojsk obrony terytorialnej praktycznie nie istnieje. Czas najwyższy to zmienić!

(05/05/2014)

 

     Polska, czyli dramat kraju peryferyjnego

Masowa emigracja młodych, permanentnie wysokie bezrobocie, spadek jakości i dostępności wielu usług publicznych, pogłębienie się nierówności społecznych oraz negatywny bilans handlowy - a co za tym idzie - wyciekanie setek miliardów złotych kapitału za granicę. To są przyczyny dla których Polska będzie miała problem z gospodarczym dogonieniem Zachodu.

źródło: forsal.pl

(05/05/2014)

 

     "Lista oprawców" - czyli 118 historii kolaborantów ZSRR będących bezwzględnymi katami Polaków

Stefan Michnik, Józef Światło, Julia Brystygierowa, Anatol Fejgin, Jacek Różański, Józef Cyrankiewicz, Adam Humern, Helena Wolińska, Zygmunt Bauman, Mieczysław Moczar, Czesław Kiszczak i wielu innych. Funkcjonariusze bezpieki, aparatu sprawiedliwości, wojskowi. Pokolenie, z którego jakże często wywodzą się „resortowe dzieci”. Skazywali na śmierć, oskarżali, torturowali, zabijali żołnierzy wyklętych, przeciwników nowego ustroju, niewinnych ludzi. Po swoich ofiarach zacierali wszelkie ślady i pamięć.

(04/05/2014)

 

     Putin chce zdestabilizować Ukrainę. Może dojść do kolejnych prowokacji. Wojny jednak nie będzie

Wspierane przez Kreml grupy paramilitarne i separatystyczne (w znacznej mierze są to obywatele Rosji) próbują zdestabilizować sytuację na Ukrainie i dać pretekst do rozpoczęcia wojny. Na taki krok Putin jednak się nie zdecyduje. Za dużo nie wiadomych i zbyt wiele może na takim posunięciu stracić. Celem Kremla jest za to dalsza destabilizacja, która doprowadzi do ewentualnej wojny domowej i uniemożliwi przeprowadzenie wyborów prezydenckich.

(03/05/2014)

 

     Unia spokojnie debatuje sobie o sankcjach wobec Rosji, tymczasem Rosja działa i pozywa Unię przed WTO

Zgodnie z prawem europejskim koncerny wydobywcze (czytaj: rosyjski Gazprom) nie mogą być jednocześnie dostawcami gazu oraz właścicielami gazociągów na terenie Wspólnoty. Rosjanom to prawo się nie podoba. Chcieliby bowiem być jednocześnie dostawcami gazu i właścicielami gazociągów na terytorium UE (obecnie mogą być jedynie współwłaścicielami). Chcąc zmienić ten stan rzeczy Rosja skierowała przeciwko Unii Europejskiej pozew do Światowej Organizacji Handlu (WTO). 

źródło: rp.pl

(02/05/2014)

 

     Rząd zabierze Polakom dodatkowe 8,98 mld zł w podatku PIT

Rząd zdecydował, że kwota wolna od podatku (3.091 zł rocznie), kwota kosztów uzyskania przychodu (1.335 zł rocznie) oraz próg podatkowy (85.528 zł rocznie) pozostaną bez zmian aż do 2017 roku. W praktyce może to oznaczać, że Polacy będą musieli zapłacić o 8,98 mld zł więcej w podatku PIT za lata 2015-2017.

źródło: wp.pl

(02/05/2014)

 

     Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedała za 19,4 tys. zł państwową ziemię wartą 1,8 mln zł!

W skrócie: Działka, na której znajdowało się 340 tys. ton żwiru o wartości 1,8 mln zł, została sprzedana przez Agencję Nieruchomości Rolnych za... 19,4 tys. zł! Odpowiedzialni za sprzedaż dwaj urzędnicy suwalskiej ANR zostali oskarżeni przez prokuraturę. Nie przyznają się do winy i odmawiają składania wyjaśnień.

źródło: wspolczesna.pl

(02/05/2014)

 


  niewygodne.info.pl | niewygodne@gmail.com