Przegląd wiadomości: KWIECIEŃ 2014

      

     Kłamstwo za publiczne pieniądze? Skompromitowana Platforma w sondażu CBOS nokautuje rywali!

Sondaż podany przez uzależniony finansowo od rządu ośrodek CBOS jest tak nieprawdopodobny, że trzeba o tym wspomnieć. Skompromitowana Platforma Obywatelska, odpowiedzialna za ciągłe podwyższanie podatków, zwiększanie zadłużenia kraju czy konsekwentne osłabianie pozycji Polski na arenie międzynarodowej, wygrywa najbliższe wybory do Europarlamentu z miażdżącą przewagą nad rywalami! 

źródło: tokfm.pl

(30/04/2014)

 

     Sankcje wobec Kremla są śmiechu warte. Austria podpisuje z Rosją porozumienie w sprawie budowy gazociągu South Stream

Gdy europejscy liderzy nadal symulują w sprawie nałożenia na putinowski Kreml sankcji za siłowe zajęcie Krymu i spowodowanie poważnego kryzysu na Ukrainie, austriacki koncern OMV podpisuje z Gazpromem strategiczne porozumienie w sprawie budowy gazociągu South Stream.

źródło: biznesalert.pl

(30/04/2014)

 

     Jan Krzysztof Bielecki - liberalny myśliciel z KLD

"Polska jest zbyt dużym krajem, aby mogła się skutecznie zintegrować z Europą, dlatego musimy podzielić się na regiony" - powiedział w 1993 roku Jan Krzysztof Bielecki, najbliższy współpracownik Donalda Tuska, ówczesny minister ds. kontaktów z Europejską Wspólnotą Gospodarczą (dzisiejszą Unią Europejską). W kontekście powyższego cytatu znamienne jest to, że w przypadku Hiszpanii czy Francji nikt nie uważał, że są "zbyt duże", i nie wymagał dzielenia ich na regiony, jeśli chcą zostać przyjęte do Unii Europejskiej...

źródło: pl.wikiquote.org

(30/04/2014)

 

     Kliczko: Kolejnym krokiem Putina będzie Polska

Witalij Kliczko, lider ukraińskiej partii UDAR, przekonuje w wywiadzie dla magazynu "Foreign Policy", że kolejnym - po Ukrainie - krokiem Putina w budowie swojego "imperium" będzie... Polska.

źródło: wpolityce.pl

(30/04/2014)

 

     Czy nazwiska ekspertów doradzających prezydentowi Komorowskiemu będą utajnione?

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego otwiera możliwości utajniania nazwisk ekspertów doradzających prezydentowi Komorowskiemu. NSA uznał kasację Kancelarii Prezydenta od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i stwierdził, że nazwiska ekspertów przygotowujących dla prezydenta Bronisława Komorowskiego opinie prawne w sprawie ustaw emerytalnych mogą być utajnione, bowiem nie obejmuje ich rygor ustawy o dostępie do informacji publicznej.

źródło: niezalezna.pl

(29/04/2014)

 

     W Komitecie Konkursowym Kraków 2022 można nieźle zarobić. Zobacz listę płac!

Portal Bezkompromisowo.pl ujawnił listę płac osób zatrudnionych w stowarzyszeniu "Komitet Konkursowy Kraków 2022", które forsuje ideę zorganizowania zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie. Warto podkreślić, że działalność tego stowarzyszenia jest opłacana ze środków zebranych od podatników.

źródło: bezkompromisowo.pl

(28/04/2014)

 

     Jacek Kozłowski z Platformy Obywatelskiej i jego EURO-POLO

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski z Platformy Obywatelskiej i jego EURO-POLO, czyli - czego się nie robi, aby otrzymać dobrze opłacany mandat europosła (posłuchaj)

źródło: youtube.com

(28/04/2014)

 

     Niemcy sfinansowali pierwszą partię Tuska? Przy drugiej pomagały służby?

Paweł Piskorski - były działacz Kongresu Liberalno-Demokratycznego oraz Platformy Obywatelskiej - kruszy się na łamach tygodnika "Wprost" i wyznaje: partię Tuska sponsorowali Niemcy, którzy przywozili do Polski gotówkę. Działacze KLD wymieniali ją w kantorach na złotówki. Jeśli jest to prawda, to warto odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: kiedy niemiecki podatnik inwestuje pieniądze w polskiego polityka i jego partię, to robi to z myślą o dobru Polski czy Niemiec?

źródło: wprost.pl

(28/04/2014)

 

     Potężny rachunek za igrzyska, których nikt nie chce

Mimo, iż mieszkańcy Krakowa nie chcą w swoim mieście zimowych igrzysk olimpijskich, a eksperci uważają, że MKOL i tak nie powierzy ich organizacji stolicy Małopolski, to "Komitet Konkursowy Kraków 2022" pod przewodnictwem posłanki PO Jagny Marczułajtis-Walczak wydał już na ten cel całkiem sporo publicznych pieniędzy. Niestety zasadność części wydatków jest podważana, np. umowy na "koordynację działań" w zakresie transportu, energii czy bezpieczeństwa (każda umowa za ok. 50 tys. zł). W tym kontekście niektórzy mówią już nawet o nowej "lodziarni" Platformy Obywatelskiej...

źródło: rp.pl

(27/04/2014)

 

     Absurd: Polityk PO pozwał TV Republikę za to, że go zacytowała. Sąd oddalił jego pozew

Europoseł i polityk PO Tadeusz Ross (na zdjęciu powyżej) pozwał w trybie wyborczym TV Republikę za to, że go zacytowała. Według polityka Platformy były to "treści godzące w dobre imię PO i Rzeczypospolitej Polskiej". Sąd oddalił jego pozew i przyznał rację TV Republice.

źródło: rp.pl

(26/04/2014)

 

     Kolejne myśliwce lądują w Polsce

Po USA i Kanadzie kolejny kraj NATO zdecydował się wysłać do Polski swoje myśliwce szturmowe. Siły powietrzne Francji przebazują do Malborka cztery samoloty myśliwskie typu Rafale. Wszystko w ramach wsparcia ochrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich w ramach działań NATO podjętych w związku z rosyjskim kryzysem na Ukrainie.

źródło: defence24.pl

(25/04/2014)

 

     Doradca prezydenta Komorowskiego powiązany z agencją realizującą rządowy spot za 7 mln zł

Okazuje się, że społecznym doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego jest dyrektor kreatywny Grupy DDB, której spółka zależna zrobiła na zlecenie rządu słynny spot "10 lat świetlnych".

źródło: rp.pl

(25/04/2014)

 

     Właśnie dlatego Polska nazywana jest neokolonią w środku Europy

Jadwiga Staniszkis: "Gdyby wzrost płac w gospodarce miał być proporcjonalny do trwającego już dwie dekady wzrostu wydajności, to średnia płaca powinna być wyższa o ok. 1000 zł. (...) Ludzie w Polsce ciężko pracują, rodziny biorą na siebie wciąż nowe ciężary, a Polska po wyczerpaniu rezerw z tytułu nieracjonalności komunizmu i po wyprzedaży majątku, opiera swój wzrost głównie na środkach unijnych. I wyzysku."

źródło: wp.pl

(25/04/2014)

 

     Prezes ZUS podróżował po świecie za pieniądze podatników? Miał na to wydać 500 tys. zł!

W skrócie: Według doniesień "Super Expresu" prezes ZUS - Zbigniew Derdziuk - na zagraniczne podróże miał wydać prawie pół miliona złotych. Wyjaśnień w tej sprawie domaga się Dariusz Joński z SLD, który pyta: "Może prezes ZUS pomylił profesje i powinien zostać przewodnikiem turystycznym?"

źródło: rp.pl

(25/04/2014)

 

     MSZ da prywatnym firmom 2,5 mln zł za prowadzenie działań w internecie. Czyżby chodziło o "anonimowe komentarze"?

MSZ podpisało z konsorcjum agencji Profile i FleishmanHillard umowę na przygotowanie i realizację działań PR oraz działań w mediach społecznościowych w ramach kampanii wizerunkowej Polski. Działania mają trwać do końca grudnia 2014 roku. Ich koszt to 2,49 mln zł brutto. 

źródło: niezalezna.pl

(25/04/2014)

 

     Sawicki i jego ultradroga tabliczka z nazwiskiem

Nowy szef resortu rolnictwa - Marek Sawicki - rozpoczął swoje urzędowanie od zakupu tabliczki ze swoim imieniem i nazwiskiem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wspomniana tabliczka kosztowała podatników... 2644,50 zł! Kwota szokuje tym bardziej, że tego typu reprezentacyjne tabliczki można kupić za cenę 20-krotnie niższą!

źródło: rp.pl

(24/04/2014)

 

     Program MdM, czyli jak podatnicy dokładają do mieszkań bogatych

Ustawa o rządowym programie dopłat "Mieszkanie dla Młodych" wygląda na napisaną specjalnie dla deweloperów i banków, którzy - jak się okazuje - zostali jej największymi beneficjentami. Poza tym do pomocy z budżetu państwa kwalifikują się w większości przypadków tylko ci ludzie, których i tak byłoby stać na zakup mieszkania za pomocą kredytu bankowego bez jakiejkolwiek publicznej pomocy. Ustawa wykluczyła za to ludzi biedniejszych, czyli takich, którym pomoc autentycznie by się przydała.

źródło: rp.pl

(24/04/2014)

 

     Mówiąc językiem Kidawy-Błońskiej: to jednak nie jest taki spot, który wynika z różnych takich wymogów

Małgorzata Kidawa-Błońska, tłumacząc dlaczego rząd wydał 7 mln zł na spot promujący UE stwierdziła: "Jest taki wymóg, że co roku ma być prowadzona akcja promująca UE i jej ideały". Problem w tym, że rzecznik Komisji Europejskiej - Cezary Lewanowicz - mówi zupełnie coś innego: "Nie ma i nigdy nie było wymogu nakładającego na państwa członkowskie organizowania akcji promocyjnych ideałów Unii Europejskiej."

źródło: natemat.pl

(24/04/2014)

 

     Rządowy spot promujący UE w "Top20" najdroższych polskich produkcji filmowych w historii

W skrócie: Jeśli uwzględnimy w jedną całość koszty produkcji i emisji w ogólnopolskich telewizjach rządowego spotu z okazji 10-tej rocznicy wstąpienia Polski do UE, to okaże się, że jest to jedna z najdroższych polskich produkcji filmowych w historii. Z budżetem wynoszącym 7,13 mln zł zająłby 17. miejsce w zestawieniu 20. najdroższych filmów wyprodukowanych w Polsce.

źródło: wikipedia.org

(23/04/2014)

 

     Rosja wypowie Polsce wojnę handlową na całego? Rząd jest sparaliżowany i nie potrafi odpowiedzieć kontr-embargiem

Po zakazie importu mięsa z Polski (które przyczyniło się do poważnych strat polskich producentów), Rosja szykuje się do wprowadzenia kolejnego embarga na polskie produkty. Tym razem chodzi o warzywa i owoce. Straty dla naszej gospodarki mogą być gigantyczne, należy bowiem podkreślić, że wartość polskiego eksportu produktów ogrodniczych do Rosji przekracza 1 miliard euro rocznie.

źródło: forsal.pl

(23/04/2014)

 

     ViaAUTO - czy wszyscy będziemy płacić myto za przejazd drogą krajową?

Coraz głośniej mówi się o tym, że system viaToll (elektroniczny pobór opłat za przejazd drogą krajową przez TIR-a) zostanie rozszerzony na wszystkie samochody osobowe. To oznacza, że realizację postulatu posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Żmijana, który na początku 2013 roku "wypalił" na antenie Polskiego Radia, że wszyscy Polacy powinni płacić za korzystanie z 20 tys. kilometrów dróg krajowych.

(23/04/2014)

 

     Nieaktualizowane progi podatkowe, czyli istota fiskalizmu Donalda Tuska

Okazuje się, że jeśli zarabiasz niecałe dwie średnie krajowe (ok. 7120 zł brutto), to zdaniem rządu jesteś bogaczem, który musi płacić podatek dochodowy w wysokości 32 proc. Limit wejścia w tzw. drugi próg podatkowy (wspomniane 32 proc.) wynosi 85 528 zł i od 2009 roku nie był aktualizowany. Problem w tym, że w 2009 roku wartość pieniądza była inna, średnia krajowa wg GUS wynosiła 3100 zł i za wspomniane 85,5 tys. zł można było kupić nieco więcej niż dziś. Obecnie, mimo że przeciętne wynagrodzenie wynosi ok. 4000 zł, a inflacja zrobiła swoje, próg podatkowy nie drgną ani o złotówkę.

(23/04/2014)

 

     Miliony złotych z pieniędzy podatników na kampanię wyborczą rządu?

Rząd Tuska tuż przed zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu postanowił "wypromować" 10-tą rocznice wstąpienia Polski do UE. W tym celu za pieniądze podatników wyprodukował video-spot, który przez kilka dni będzie publikowany w ogólnopolskich telewizjach. Koszt produkcji spotu to 922.843,17 zł brutto. Koszt wykupu czasu antenowego to 6.210.283,33 zł brutto. Łączne koszty to 7.133.126,50 zł brutto.

źródło: rp.pl

(22/04/2014)

 

     Rząd przyznaje pieniądze na nowe fabryki i centra usług tylko zagranicznym inwestorom

Jak donosi obserwatorfinansowy.pl - na liście 75 projektów, którym polski rząd przyznał granty na inwestycje, nie ma ani jednej firmy z polskim kapitałem. Przepisy nie zabraniają krajowym firmom ubiegać się o rządowe dotację na nowe inwestycje, ale - jak się okazuje - nikomu to się dotychczas nie udało.

źródło: obserwatorfinansowy.pl

(22/04/2014)

 

     Janowicz ma niestety wiele racji. Czy dlatego media głównego nurtu zrobiły z niego "świra"?

Dlaczego media głównego nurtu tak bardzo przyczepiły się do wypowiedzi Jerzego Janowicza? Czyżby dlatego, że w gruncie rzeczy powiedział wiele gorzkiej prawdy na temat istoty III RP?

(22/04/2014)

 

     Studenci i absolwenci są często tanią siłą roboczą

Studenci i absolwenci polskich uczelni często są zatrudniani na bezpłatne 3-miesięczne staże, po których dostają propozycję pracy na umowę-zlecenie za niewielkie pieniądze. Niektórzy powiedzą - taka kolej rzeczy. Jesteś młody, to musisz przede wszystkim zdobywać doświadczenie i nie myśleć o pieniądzach. Inni uważają jednak, że to wyzysk w najczystszej postaci.

źródło: rp.pl

(22/04/2014)

 

     Nota dyplomatyczna ZSRR z września 1939 roku przypomina narrację Kremla z kwietnia 2014 roku

Powyżej tekst noty dyplomatycznej skierowanej przez Rosjan do polskiego ambasadora w Moskwie, uzasadniająca agresję ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 roku. Niestety jej poszczególne fragmenty łudząco przypominają oficjalną narrację Kremla stosowaną dziś wobec Ukrainy (kliknij, aby powiększyć).

źródło: twitter.com

(21/04/2014)

 

     Spółki celowe utworzone na EURO2012 nadal istnieją, a ich szefowie zarabiają potężne pieniądze

W związku z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO2012 władze utworzyły szereg spółek celowych, których zadaniem była organizacja tej imprezy. Mimo upływu blisko 2 lat od zakończenia EURO2012, wspomniane spółki celowe nadal istnieją, a ich prezesi zgarniają fortunę w postaci sowitych wynagrodzeń i premii.

źródło: gazetaprawna.pl

(18/04/2014)

 

     Wyzusowani bez mydła. Rząd zdecydował, że 5-6 mln osób będzie emerytalnymi frajerami, bo nigdy nie byli w OFE

Rząd Tuska zdecydował, że około 5-6 mln osób w Polce - urodzonych między 1949 a 1968 rokiem, które nie zapisały się w ogóle do otwartych funduszy emerytalnych - będzie "frajerami". Dlaczego? Ich emerytury będą znacznie niższe niż emerytury osób, które do OFE należały. Wszystko przez sposób waloryzowania tzw. subkont ZUS, na których są ewidencjonowane składki, które miały iść do OFE. 

źródło: wyborcza.biz

(18/04/2014)

 

     W Polsce zapanował dobrobyt - tak przynajmniej uważa GUS

Główny Urząd Statystyczny podał, że w marcu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosiło 4017,75 zł. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, wynagrodzenie to wzrosło o 4,8 proc. Zamiast podawać niemiarodajne "przeciętne wynagrodzenie", GUS mógłby informować nas o medianie wynagrodzenia, która o wiele bardziej uwzględnia rzeczywistość panującą w naszym kraju.

(18/04/2014)

 

     Radosław Sikorski w 2007 roku: "W tysiącach kilometrów kabli Tupolewa można ukryć wszystko"

"Już jako minister pojechałem do Iraku tydzień po nominacji. Lecieliśmy naszym "Air Force One", czyli starym tupolewem. Ten samolot zawsze budził we mnie szczególne odczucia. (...) Skądinąd wiadomo, że te maszyny są serwisowane w Moskwie. W tysiącach kilometrów kabli można ukryć wszystko." ~ Radosław Sikorski, wypowiedź z 2007 roku zawarta w wywiadzie-rzece pt. "Strefa zdekomunizowana"

źródło: wpolityce.pl

(17/04/2014)

 

     ABW: Rosyjskie służby specjalne intensywnie inwigilują Polskę

Zdaniem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rosyjskie i białoruskie służby specjalne intensywnie inwigilują Polskę. Obszarem szczególnego zainteresowania są strategiczne dla istnienia Polski zagadnienia dotyczące polityki energetycznej, dywersyfikacji źródeł energii oraz perspektyw eksploatacji złóż gazu łupkowego.

źródło: forsal.pl

(17/04/2014)

 

     Zapłacisz zgodnie z prawem niższy podatek zamiast wyższego? Rząd chce, aby ścigała za to prokuratura!

Ministerstwo Finansów chciałoby, aby tzw. optymalizacja podatkowa – czyli podejmowanie działań zgodnych z regulacjami prawnymi, w ramach których przedsiębiorstwo/obywatel wykorzystuje dostępne środki (w tym także luki w prawie) do obniżenia obciążenia podatkowego - stała się przestępstwem skarbowym. To może oznaczać w praktyce, że ci którzy zapłacą niższy podatek zamiast wyższego mogą otrzymać prokuratorski akt oskarżenia... 

źródło: bankier.pl

(17/04/2014)

 

     GUS potwierdza: w ciągu ostatnich 3 lat rząd i samorządy powiększyły zadłużenie o ponad 155 mld zł

GUS potwierdził, że na koniec 2013 roku całkowity dług sektora instytucji rządowych i samorządowych wynosił 932,5 mld zł, co stanowi 57 proc. PKB. Jeszcze na koniec 2010 roku dług ten wynosił 777,4 mld zł. W ciągu trzech kolejnych lat urósł zatem o ponad 155 mld zł. 

źródło: bankier.pl

(17/04/2014)

 

     GlaxoSmithKline stosował w Polsce metody właściwe dla działań w państwach trzeciego świata

CBA we współpracy z amerykańskim FBI jest na tropie nowej afery korupcyjnej. Okazało się, że jeden z największych na świecie koncernów farmaceutycznych - GlaxoSmithKline - korumpował polskich lekarzy. W zamian za pieniądze mieli oni przepisywać pacjentom leki wyprodukowane przez ten koncern.

źródło: rp.pl

(16/04/2014)

 

     Po 3 miesiącach 2014 roku rządowi Tuska zabrakło już 17,5 mld zł

W skrócie: Ministerstwo Finansów ogłosiło, że po marcu w finansach państwa zabrakło już 17,5 mld zł. Najlepsze jest to, że kwota deficytu jest "zgodna z harmonogramem" Ministerstwa Finansów (sic!). To znaczy, że rząd przechodzi do porządku dziennego z sytuacją, kiedy więcej się wydaje niż się zarabia, a brakujące środki należy pożyczać na procent. Najlepiej w zagranicznych bankach i instytucjach finansowych. 

źródło: rp.pl

(16/04/2014)

 

     Zmowa banków przeciwko polskim klientom w sprawie oprocentowania?

Sejmowa podkomisja ds. instytucji finansowych wezwała na swoje posiedzenie prezesów największych banków działających na terytorium Polski (zdecydowana większość ma zagranicznych właścicieli). Chodzi o zbyt wysokie odsetki stosowane przez banki wobec polskich pożyczkobiorców. Okazuje się, że właściciele banków działających na terytorium Polski, w swoich macierzystych jednostkach na zachodzie stosują 2-, 3- krotnie mniejsze oprocentowanie w przypadku pożyczek i kredytów odnawialnych.

źródło: gazetaprawna.pl

(16/04/2014)

 

     Płaca minimalna w Szwajcarii może wynieść nawet 25 USD na godzinę. To tak, jakby w Polsce zarabiać 12 tys. zł

Szwajcarzy będą decydowali w ogólnopaństwowym referendum, czy chcą wprowadzenia najwyższej na świecie płacy minimalnej, która ma wynieść 25 USD za godzinę pracy. Warto podkreślić, że 90 proc. mieszkańców Szwajcarii otrzymuje w przeliczeniu na godzinę wyższe wynagrodzenie niż wynosi proponowana stawka płacy minimalnej.

źródło: forsal.pl

(15/04/2014)

 

     Stadion Śląski, czyli platformerska lodziarnia na wielką skalę

Stadion Śląski miał być zmodernizowany z myślą o Euro2012. Do dziś jednak jego remont nie został ukończony, choć wydano już na ten cel ponad 600 mln zł, czyli dwa razy więcej, niż planowano. NIK miażdży polityków PO, którzy są odpowiedzialni za ten stan rzeczy.

źródło: rp.pl

(15/04/2014)

 

     Rosja i Niemcy "dogadane" w sprawie podziału Ukrainy?

USA i NATO w najbliższej przyszłości będą chciały kontynuować politykę zaostrzania sankcji wobec Rosji, ale silne lobby biznesu w Niemczech jest temu zdecydowanie przeciwne - powiedział doradca kanclerz Merkel - Christoph Hoerstel, w wywiadzie dla radia "Głos Rosji".

źródło: Reuters / RIA Novosti / BiznesAlert.pl

(15/04/2014)

 

     Polak pracuje o 1/4 dłużej, ale zarabia 4-razy mniej od przeciętnego Niemca. To się nazywa wyzysk!

Przeciętny Polak musi pracować w ciągu roku o ponad 66 dni roboczych dłużej, aby otrzymać 4-krotnie mniejsze wynagrodzenie niż przeciętny Niemiec. Taka sytuacja jest charakterystyczna dla obywateli państw będących gospodarczymi koloniami. 

źródło: keepeek.com / forsal.pl

(14/04/2014)

 

     Średnie zarobki w UE: nadal jesteśmy traktowani jako kolonia

Zdaniem Eurostatu przeciętne wynagrodzenie brutto w polskim przemyśle w 2012 roku wynosiło 938 euro. Dla porównania - przeciętne wynagrodzenie brutto w niemieckim przemyśle wynosiło 4149 euro. 

źródło: forsal.pl

(14/04/2014)

 

     Minister zdrowia ogranicza o połowę nakłady na leczenie hemofilii w Polsce

Polscy hematolodzy alarmują: decyzja Ministerstwa Zdrowia dotycząca ograniczenia w 2014 roku o połowę nakładów finansowych na leczenie hemofilii, zagraża życiu i zdrowiu chorych!

źródło: deon.pl

(14/04/2014)

 

     Zabójcza precyzja NKWD

Przypomnijmy: 74 lata temu Rosjanie z premedytacją zamordowali 21 768 polskich obywateli - głównie oficerów Wojska Polskiego oraz przedstawicieli inteligencji. Zbrodnia ta była ukrywana przez ponad 50 lat. Warto podkreślić, że Rosja do dziś zaprzecza, aby mord dokonany na polskiej elicie w Katyniu był zbrodnią wojenną.

źródło: naszdziennik.pl

(13/04/2014)

 

     Raport KE: Polska ma najgorsze drogi i sieć kolejową w całej UE

Komisja Europejska zbadała jak wygląda w poszczególnych państwach Unii Europejskiej gęstość dróg i sieci kolejowych, ich jakość oraz bezpieczeństwo, a wyniki tego badania opublikowała w wydanym kilka dni temu raporcie. Okazało się, że Polska zajęła w nim... ostatnie miejsce.

źródło: rp.pl

(12/04/2014)

 

     Lotos i Orlen uzależnione od rosyjskiej ropy

Zgodnie z zapisami nowego kontraktu w latach 2014-2016 około 1/4 ropy naftowej potrzebnej do produkcji paliw w gdańskiej rafinerii Lotos będzie dostarczał kontrolowany przez Kreml rosyjski Rosnieft, kierowany obecnie przez bliskiego współpracownika Władimira Putina - Igora Sieczina. Kontrakt jest wyceniany na 18 mld zł. Warto zauważyć, że kiedy 3 lata temu rząd Tuska próbował sprzedać Lotos, pierwszymi chętnymi do jego zakupu byli... Rosjanie z Rosnieftu. 

(11/04/2014)

 

     Posmoleńskie samobójstwa i zabójstwa

Eugeniusz Wróbel, gen. Konstantin Moriew, Dariusz Szpineta, gen. Sławomir Petelicki oraz chor. Remigiusz Muś. Wszyscy oni byli powiązani z katastrofą z 10/04/2010 lub wypowiadali się na jej temat w sposób sprzeczny z rosyjską wersją wydarzeń. Wszyscy oni wkrótce popełnili samobójstwa lub zostali zamordowani.

(10/04/2014)

 

     Już wiemy dlaczego szef niemieckiego Siemensa poleciał do Putina na prywatną audiencję

Niemiecki koncern Siemens ma okablować rosyjski gazociąg South Stream. Przypomnijmy, że gazociąg ten jest całkowicie politycznym projektem Kremla, mającym na celu ominięcie tranzytu gazu na zachód Europy przez terytorium Ukrainy. Teraz już wiemy dlaczego szef Siemensa, w momencie gdy Rosja anektowała siłowo Krym, poleciał na prywatną audiencję do Putina. Kasa i wspólne interesy są ważniejsze niż jakaś tam nienaruszalność granic...

źródło: biznesalert.pl

(09/04/2014)

 

     Unijny haracz ekologiczny spowoduje znaczny wzrost cen prądu w Polsce

Polacy już dziś są nacją, która - w relacji do swoich dochodów - musi płacić niemal najwięcej w Europie za zużycie 1KWh energii elektrycznej. A będzie jeszcze drożej! Wszystko przez "ekologiczny haracz" jaki będziemy musieli płacić z uwagi na sztuczne promowanie tzw. odnawialnych źródeł energii.

źródło: rp.pl

(09/04/2014)

 

     By swoim żyło się lepiej w sferach rządowych nadal szerzy się nepotyzm

Po aferze z przetargiem na obsługę polskiej prezydencji w UE (34 mln zł), po drogich i niepotrzebnych zakupach luksusowych mebli, MSZ zaliczyło kolejną aferę. Tym razem publiczne pieniądze w postaci dotacji dla organizacji pozarządowych współpracujących z Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą szły na konta fundacji prowadzonej przez kumpli urzędników decydujących o podziale środków.

źródło: rp.pl

(08/04/2014)

 

     Rosyjski samolot zwiadowczy przez 4 dni będzie legalnie latał nad Polską

Rosyjski samolot zwiadowczy An-30B od wtorku do piątku będzie latał nad Polską. Możliwość taką dał podpisany przez państwa NATO i Rosję Traktat o Otwartych Przestworzach. Rosjanie będą prowadzili legalny zwiad nad Polską już siódmy raz w tym roku.

źródło: niezalezna.pl

(08/04/2014)

 

     "Równy komiks" za równy milion złotych

W skrócie: W ramach ogólnopolskiej kampanii na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn wydrukowano 60 tys. egzemplarzy "Równego komiksu", który trafi do szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W komiksie można znaleźć m.in. przykładowe sytuacje obrazujące stereotypy dotyczące ról płci. Znajdziemy tam także przykłady dobrych praktyk, które pozwalają zarówno kobietom, jak i mężczyznom godzić życie zawodowe z rodzinnym. Koszt projektu to... 998 tys. zł.

źródło: wpolityce.pl

(08/04/2014)

 

     Manipulacja socjotechniczna Donalda Tuska w sprawie OFE?

Donald Tusk udzielił niedawno wywiadu, w którym stwierdził, że "przy wyborze między ZUS a OFE, zostałbym w ZUS". W wypowiedzi tej zaszyta jest jednak pewna manipulacja. Prawda jest taka, że zarówno Donald Tusk, jego wszyscy ministrowie, jak i cała reszta Polaków - byli, są i będą w ZUS-ie. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie da się opuścić, wybierając OFE. Wybieramy jedynie to, czy do ZUS ma być przekazywane 97,08 proc. czy 100 proc. naszej emerytalnej składki.

źródło: bankier.pl

(07/04/2014)

 

     Rosja ostrzega Europę, że będzie musiała płacić za gaz tyle co Polska

Kreml ostrzega państwa Europy Zachodniej, że jeśli zrezygnują z dostaw rosyjskiego gazu i przerzucą się na dostawy LNG, to będą musiały płacić za ten gaz tyle, ile Polska płaciła Gazpromowi w 2012 roku.

źródło: cire.pl

(07/04/2014)

 

     Za porównanie Putina do Hitlera będzie można iść do więzienia?

W skrócie: Rosyjska Duma (niższa izba parlamentu) przyjęła ustawę wprowadzającą kary do 5 lat więzienia za publiczne "rozpowszechnianie z założenia kłamliwych stwierdzeń o działalności ZSRR w czasie II wojny światowej". Zdaniem ekspertów ustawa będzie wymierzona w opozycję i historyków. Nie wykluczone, że za porównanie Putina do Hitlera czy głoszenie prawdy o mordzie Katyńskim będzie się w Rosji ściganym z urzędu.

źródło: tvn24.pl

(07/04/2014)

 

     Prof. Kieżun: Najlepszą formą obrony Polski jest obecność wojsk amerykańskich

Prof. Witold Kieżun nie ma wątpliwości, że najlepszą formą obrony Polski jest obecność na jej terytorium wojsk amerykańskich. - "Zaatakowanie amerykańskiej armii oznaczałoby wojnę ze Stanami Zjednoczonymi - trudno sobie wyobrazić, aby ktoś poszedł na takie szaleństwo". 

źródło: wpolityce.pl

(05/04/2014)

 

     Raport CBA: W 2013 roku Skarb Państwa mógł ponieść straty w wysokości 840 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało raport dotyczący swojej działalności za 2013 rok. Okazało się, że prowadzonych było 469 postępowań przygotowawczych w wyniku czego zarzuty usłyszało w sumie ponad pół tysiąca osób. Łączne straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć nawet 840 mln zł.

źródło: niezalezna.pl

(04/04/2014)

 

     Czy będziemy płacić za przejazd samochodem osobowym drogami krajowymi?

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że z autostrad znikają tzw. bramki wjazdowe (powodujące w sezonie turystycznym korki na wjazdach), a opłaty mają być pobierane elektronicznie, tak jak w przypadku TIRów na drogach krajowych i ekspresowych (system viaToll). Jak dla mnie jest pewne, że rząd - pod pozorem likwidacji korków na wjazdach do autostrad - zlikwiduje bramki wjazdowe i wprowadzi system ViaToll na wszystkie samochody osobowe. To oznacza, że będziemy płacić także za przejazd drogami krajowymi.

źródło: tocowazne.pl / polskieradio.pl

(04/04/2014)

 

     Były dowódca sił NATO w Europie: Wojska NATO powinny stacjonować na stałe w Polsce. Tak jak w Niemczech czy Włoszech

W skrócie: James Stavridis, były dowódca sił NATO w Europie, nie ma wątpliwości, że z uwagi na zajęcie przez Rosję fragmentu innego państwa, należy dążyć do rozlokowania na terytorium Polski wojsk NATO, tak jak to dziś ma miejsce w Niemczech czy we Włoszech. To wzmocni bezpieczeństwo Polski i państw nadbałtyckich. Tym bardziej, że pod rządami PO-PSL polska armia w sporej części nabrała charakteru jedynie reprezentacyjnego.

źródło: wpolityce.pl

(04/04/2014)

 

     Brawo Donald Tusk! Ceny prądu w Polsce są tak wysokie, że z eksportera energii stajemy się jej importerem

W skrócie: Z ostatnich danych PSE (operator krajowej sieci przesyłowej) wynika, że nasz kraj z eksportera energii elektrycznej stał się jej importerem. Wszystko przez ceny produkowanego w Polsce prądu. Okazuje się, że dzięki bezradności i niekompetencji rządu Tuska w sprawie bezpieczeństwa energetycznego (bezmyślne popieranie pakietu klimatycznego, brak nowych elektrowni węglowych) cena 1KW/h energii elektrycznej wyprodukowanej w Polsce jest wyższa od ceny 1KW/h energii produkowanej w Niemczech czy w Szwecji!

źródło: pb.pl

(03/04/2014)

 

     Rosja przy granicy z Polską może rozmieszczać swoje siły zbrojne. NATO nie może tego robić w Polsce. Gdzie jest sens?

Okazuje się, że istnieje umowa z 1997 roku pomiędzy NATO a Rosją, zgodnie z którą NATO nie może rozmieszczać znaczących sił wojskowych na terenie nowych państw członkowskich z Europy Środkowej. Rosja za to może rozmieszczać swoje siły tuż przy granicy z Polską dowoli. Jaki jest sens dalszego istnienia tej umowy, mając na względzie ostatnie wydarzenia na Krymie oraz decyzje dotyczące rosyjskich baz wojskowych na Białorusi i w Ob. Kaliningradzkim?

źródło: rp.pl

(03/04/2014)

 

     Podatkowy obłęd rządu. Punkt krytyczny został przekroczony

Tam gdzie rząd podnosi podatki, wpływy do budżetu spadają. Tam gdzie ich choćby nie rusza, rosną - wynika z najnowszego raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. W przypadku działań rządu Tuska "punkt krytyczny krzywej Laffera został już przekroczony".

źródło: zpp.net.pl

(03/04/2014)

 

     Związek Powiatów Polskich chce ograniczyć obywatelom dostęp do informacji publicznej?!

Urzędnikom nie chce się odpowiadać na zapytania obywateli? Wiele na to wskazuje, bowiem Związek Powiatów Polskich wystąpił z inicjatywą ograniczenia obywatelom dostępu do informacji publicznej.

źródło: informacjapubliczna.org.pl

(03/04/2014)

 

     Rosja wypowiedziała nam wojnę gospodarczą. Co na to rząd Tuska? - Chce, aby rok 2015 był oficjalnym "Rokiem Rosji" w Polsce (sic!)

Rosja celnie uderza w polską gospodarkę: nie dość, że cały czas płacimy "gazowy haracz", to na dokładkę rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego oficjalnie potwierdziła, że od 7 kwietnia, z państw UE, jedynie z Polski i Litwy nie będzie można importować mięsa wieprzowego. Polscy producenci stracą kolejne dziesiątki, a może nawet setki milionów złotych. 

źródło: rp.pl

(02/04/2014)

 

     Lista hańby Donalda Tuska

Pod względem ilości porażek i zaniedbań w kwestii bezpieczeństwa energetycznego rząd Donalda Tuska nie ma sobie równych. Działania lub zaniechania premiera w tej sferze spowodowały realne zagrożenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i dla naszego bezpieczeństwa narodowego.

źródło: biznesalert.pl

(02/04/2014)

 

     Zarobki w Polsce w przeliczeniu na euro od wielu lat stoją w miejscu

Zarobki w zachodnich państwach Unii Europejskiej od kilku lat pną się mocno w górę, w Polsce natomiast stoją w miejscu - wynika z najnowszych danych Eurostatu.

źródło: bankier.pl

(02/04/2014)

 

     Miliony złotych płyną z rządu do prywatnych telewizji

Podległe rządowi jednostki wydają grube miliony złotych na programy realizowane przez prywatne telewizje. Jako przykład można podać program "Tu Europa", na którego realizację MSZ przeznaczyło dla TVN 600 tys. euro!

źródło: wpolityce.pl

(02/04/2014)

 

     Niska wydajności pracy Polaków to mit! Prawda jest taka, że pracujemy ciężej, dłużej i za mniejsze pieniądze niż większość Europejczyków!

Niemiec pracujący w fabryce akcesoriów biurowych pod Hamburgiem wyprodukuje w ciągu godziny 100 długopisów. Polak, pracujący w należącej do tego samego właściciela fabryce akcesoriów biurowych pod Warszawą, wyprodukuje w ciągu godziny 200 długopisów. Zgadnij czyja praca jest bardziej "wydajna"?

źródło: niewygodne.info.pl

(01/04/2014)

 

     Rządowy podręcznik to uzależnienie edukacji od polityków

W skrócie: Pośpiech w procesie legislacyjnym dotyczącym "rządowego podręcznika" oraz przygotowaniu materiałów edukacyjnych spowodowany jest kalendarzem wyborczym, a nie troską o uczniów i budżety domowe rodziców, a sam podręcznik nie wprowadzi oszczędności lecz uzależni edukację od decyzji polityków - uważają eksperci z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

źródło: for.org.pl

(01/04/2014)

 

     Będziemy mieli ultranowoczesny czołg (ZOBACZ ZDJĘCIA PROTOTYPU)

Polska firma OBRUM, we współpracy z brytyjskim koncernem zbrojeniowym BAE Systems, stworzyła prototyp ultranowoczesnego czołgu bojowego PL-01. Według założeń projektantów prace nad prototypem mają zostać ukończone w 2016 roku, a produkcja seryjna ma ruszyć w 2018 roku.

źródło: foxtrotalpha.jalopnik.com

(01/04/2014)

 

     Państwowa firma sponsorem państwowego stadionu co miał na siebie zarabiać?

Według doniesień prasowych państwowa spółka PGE ma być za grube pieniądze sponsorem tytularnym Stadionu Narodowego - tego stadionu, który to miał na siebie sam zarabiać.

źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

(01/04/2014)


  niewygodne.info.pl | niewygodne@gmail.com