>> POWRÓT

Przegląd wiadomości: LISTOPAD 2013

     

     Historia pewnego długu

Czy wiesz, że 25 stycznia 2010 r. rząd Tuska zgodził się na umorzenie, stwierdzonego prawomocnym wyrokiem Federalnego Sądu Arbitrażowego w Moskwie, długu Gazpromu za przesył gazu na zachód Europy przez terytorium Polski, w wysokości 1,2 mld zł?

źródło: padre.info.pl

(30/11/2013)

 

     Sprzedawać co się da i ciągle się zadłużać - oto istota rządów Donalda Tuska

W ciągu ostatnich 6 lat rząd Donalda Tuska sprzedał aktywa majątku narodowego (fabryki, zakłady produkcyjne, spółki Skarbu Państwa) za łączną kwotę 55,59 mld zł. W tym samym czasie zadłużenie Polski wzrosło o 350 mld zł.

źródło: money.pl / dlugpubliczny.pl

(29/11/2013)

 

     Lekarze do premiera: "Limitowanie leczenia przeciwnowotworowego jest barbarzyństwem!"

Lekarze skupieni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Lekarzy skierowali w liście otwartym do premiera, ministra zdrowia i prezesa NFZ dramatyczny apel o natychmiastowe zaprzestanie administracyjnego limitowania świadczeń zdrowotnych z zakresu diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

źródło: ozzl.org.pl

(29/11/2013)

 

     Co czwarty Polak jest gotowy wyjechać z Polski do pracy zarobkowej za granicą

Z najnowszego sondażu CBOS nie płyną optymistyczne informacje: co siódmy dorosły Polak wyjeżdżał do pracy za granicę lub nadal tam pracuje, a co czwarty deklaruje gotowość do zatrudnienia poza granicami kraju.

źródło: forsal.pl / wpolityce.pl

(29/11/2013)

 

     NFZ drastycznie tnie koszty... ze szkodą dla pacjentów?

NFZ wpadł na genialny pomysł jak zmniejszyć wydatki - będzie po prostu płacił mniej szpitalom wykonującym operacje usunięcia zaćmy. Do tej pory zabieg taki był wyceniany na 3,2 tys. zł (w przypadku braku powikłań). Od stycznia będzie to kwota ok. 2,3 tys. zł. Środowisko chirurgów okulistów podkreśla, że cięcia te są robione kosztem pacjentów.

źródło: forsal.pl

(29/11/2013)

 

     Jak Chińczycy wyrolowali rząd Tuska na 800 mln zł?

Okazuje się, że rząd Tuska nie może się doprosić od firmy Covec, która 2 lata temu uciekła z placu budowy autostrady A2, należnego odszkodowania w wysokości 800 mln zł. Nie może się doprosić, a może nawet nie chce, bo rząd Chin będzie lada chwila rozdawał kredyty o wartości 10 mld USD, a nasz rząd bardzo taki kredyt chciałby dostać, stąd temat odszkodowania od Covecu stał się od pewnego czasu niewygodny.

źródło: bankier.pl

(29/11/2013)

 

     Platforma nie chce rekompensat finansowych dla ofiar sowieckich deportacji na Sybir

Platforma Obywatelska chce odrzucenia już w pierwszym czytaniu projektu ustawy o przyznaniu świadczenia pieniężnego i renty inwalidzkiej dla sybiraków-kombatantów, którzy byli zesłani do Związku Sowieckiego z przyczyn politycznych, religijnych lub narodowościowych.

źródło: niezalezna.pl

(28/11/2013)

 

     WAŻNE! Trybunał Konstytucyjny uznał, że rządowa ustawa śmieciowa jest częściowo niezgodna z Konstytucją!

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego uznali dziś, że tzw. ustawa śmieciowa jest częściowo niezgodna z obowiązującą w Polsce Konstytucją. Zdaniem Trybunału umożliwienie gminom na dowolne ustalanie metod naliczania wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnym jest niedopuszczalne przy uwzględnieniu zasad przewidzianych w Konstytucji. 

źródło: bankier.pl

(28/11/2013)

 

     Za rządową propagandę w sprawie 6-latków podatnicy zapłacili prywatnej firmie 3,2 mln zł

3,2 mln zł kosztowała podatników umowa Min. Edukacji Narodowej z firmą Equinox Polska na zakup czasu antenowego do emisji spotów promujących posyłanie do szkół sześciolatków.

źródło: rp.pl

(28/11/2013)

 

     Anonymous Polska pisze list do Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie 6-latków

Anonymous Polska skierowała do Ministerstwa Edukacji Narodowej list otwarty, w którym porusza kwestię wprowadzenia przez rząd obowiązku nauczania szkolnego dla dzieci w wieku 6 lat.

źródło: pastebin.com

(28/11/2013)

 

     Firmy budujące Stadion Narodowy nadal nie otrzymały swoich pieniędzy

Konsorcjum firm: Elektrobudowa, Qumak i Agat (jako podwykonawcy budowali Stadion Narodowy w Warszawie), do dziś nie otrzymało 16,5 mln zł należnych pieniędzy. Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił właśnie pozew przeciwko Skarbowi Państwa.

źródło: niezalezna.pl

(28/11/2013)

 

     161 dni oczekiwania na przyłączenie do sieci energetycznej

Aż 161 dni przeciętnie muszą czekać w Polsce firmy na wykonanie przyłącza energetycznego. Wynik ten plasuje nas wśród państw trzeciego świata.

źródło: wyborcza.biz

(27/11/2013)

 

     W państwie Tuska kolejny ustawiony przetarg? Tym razem chodzi o okręty podwodne za 5 mld zł

Na biurko prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta trafiło dziś zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku ze sprawą przetargu na zakup dwóch okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej za 5 mld zł. Istnieją przesłanki świadczące o tym, że przetarg próbowano ustawić pod niemieckiego wykonawcę...

źródło: wpolityce.pl

(27/11/2013)

 

     Poparcie dla partii Donalda Tuska nadal spada. Przypomnijmy z jakiego powodu

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj Platforma Obywatelska mogłaby liczyć jedynie na 19 proc. poparcia. Jak na partię, która tak istotnie przyczyniła się do pogorszenia sytuacji w kraju, to i tak nadal bardzo dużo.

źródło: rp.pl

(27/11/2013)

 

     Utwór stalinisty do zinterpretowania na próbnej maturze z języka polskiego

Na maturze próbnej z języka polskiego uczniowie musieli zanalizować esej oficera KBW Zygmunta Baumana pt. "Wielozadaniowi". Warto ustalić kto obecnie odpowiada za dobór tekstów do próbnej matury oraz wykorzystanie "twórczości" stalinowskiego oficera?

źródło: wpolityce.pl

(27/11/2013)

 

     Coraz więcej rys na portrecie Elżbiety Bieńkowskiej

Kierowane przez Elżbietę Bieńkowską Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zorganizowało w styczniu b.r. "konkurs dotacji na promocję Funduszy Europejskich" z budżetem 8 mln zł. Do konkursu przystąpiło około 150 wydawców, producentów i nadawców. Problem w tym, że ministerstwo zastrzegło sobie, iż projekty prasowe dotyczące Funduszy Europejskich "muszą mieć typową dla danego tytułu formę redakcyjną, layout zintegrowany ze strukturą i grafiką tekstów redakcyjnych danego tytułu". Innymi słowy - czytelnik nie ma prawa odróżnić co jest tekstem gazety, a co tekstem sponsorowanym przez ministerstwo.

źródło: polityka.pl

(27/11/2013)

 

     Skarbówka nie ma pieniędzy na bieżące opłaty, ale na nagrody dla naczelników kasa zawsze się znajdzie

Urzędom skarbowym w Polsce brakuje 31,1 mln zł na opłacanie bieżących rachunków za telefony, sprzęt biurowy, czynsze i podatki od nieruchomości, ale na nagrody dla naczelników pieniądze są i to według najwyższych możliwych stawek!

źródło: forsal.pl

(26/11/2013)

 

Gaz łupkowy: biliony euro do wydobycia

Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Ropy i Gazu Ziemnego opublikowało raport, z którego wynika, że rozpoczęcie wydobywania gazu łupkowego w Europie może do 2050 roku dać 1,1 mln nowych miejsc pracy oraz obniżyć ceny energii dla gospodarstw domowych o ok. 10 proc.

źródło: bankier.pl

(26/11/2013)

 

     W PKP Cargo powstała dziesiąta spółka-córka

Od kilkunastu dni w grupie PKP Cargo działa nowa spółka - Cargator, która ma się zajmować utrzymaniem taboru. Okazuje się, że nowa spółka jest jedną z dziesięciu spółek w całości zależnych od PKP Cargo. Kolejnych pięć spółek jest zależnych pośrednio.

źródło: forsal.pl

(26/11/2013)

 

     Trafił z zawałem do szpitala. Tam czekali aż mu przejdzie

72-latek trafił ze stwierdzonym zawałem na szpitalny oddział ratunkowy (SOR). Tam postanowiono poczekać aż zawał sam przejdzie...

źródło: wyborcza.pl

(26/11/2013)

 

     Liczba dnia: 3870 nowych urzędników w ciągu 6 lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie

W czasie rządów Hannny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie (XII 2006 - XI 2013) w stołecznym ratuszu i urzędach poszczególnych dzielnic przybyło 3870 nowych urzędników!

źródło: niezalezna.pl

(25/11/2013)

 

     Były minister transportu Sławomir Nowak podawał nieprawdę w pięciu kolejnych oświadczeniach majątkowych?

Tygodnik "Wprost" dotarł do wniosku prokuratora o uchylenie Nowakowi immunitetu poselskiego. Można w nim znaleźć informację, zgodnie z którą były minister transportu miał podawać nieprawdę w pięciu kolejnych oświadczeniach majątkowych w latach 2011-2013.

źródło: gazetaprawna.pl

(25/11/2013)

 

     Izraelskie media: kontrakt na drony dla polskiego wojska ustawiony?

List gen. Waldemara Skrzypczaka do gen. Shmai Avielego (dyrektora generalnego w ministerstwie obrony Izraela) wywołał burzę w Izraelu. Czy to samo będzie miało miejsce w Polsce?

źródło: wpolityce.pl

(25/11/2013)

 

     Polski 'socjal' jednym z najniższych w Europie

Polska na wydatki socjalne przeznacza 19,1 proc. swojego PKB. To jeden z najniższych współczynników w całej Unii Europejskiej, dla której średnia wynosi 29,1 proc. PKB.

źródło: bankier.pl

(25/11/2013)

 

     Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej uważa, że w Polsce panuje "dziwna tendencja do ciągłego kontrolowania, nadzorowania i podsłuchiwania obywateli"

Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA), stwierdził na Krajowym Zjeździe Adwokatury, że dzisiejsze państwo "nie jest dla obywateli sprawiedliwe i przyjazne". Ponadto panuje "dziwna tendencja do ciągłego kontrolowania, nadzorowania i podsłuchiwania obywateli".

źródło: wpolityce.pl

(25/11/2013)

 

     Rząd chce, aby było drożej

Realizacja rządowej Strategii Rozwoju Kraju, opartej na fundamencie pakietu klimatycznego, ograniczy wykorzystanie naszych zasobów energetycznych w postaci węgla kamiennego i brunatnego, co bezpośrednio przełoży się na ceny energii elektrycznej.

źródło: kuzmiuk.com.pl

(23/11/2013)

 

     Minister finansów zmienia zdanie na temat OFE. Czy jego punkt widzenia zależy od tego, jakim ludziom służy?

Mateusz Szczurek po nominacji na szefa resortu finansów zmienia zdanie na temat OFE. Jeszcze we wrześniu na antenie TV Republiki zapowiadał, że pozostanie w OFE. Obecnie w wywiadzie dla TVN CNBC, pytany o wybór między OFE a ZUS, stwierdził, że "nie podjął jeszcze decyzji" dotyczącej swoich składek.

źródło: niezalezna.pl

(23/11/2013)

 

     Afera w sprawie sprzedaży Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej. Do gry wkracza CBA. W tle znowu ludzie Platformy oraz ich rodziny

Należąca do samorządu województwa małopolskiego spółka Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS) została sprzedana za 2,6 mln zł firmie Hyperion, która jest powiązana z byłym posłem PO, byłym szefem biura śledczego SB i synem Lwa Rywina. Problem w tym, że dzień przed sprzedażą zarząd województwa małopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu spółce MSS 64 mln zł dofinansowania...

źródło: niezalezna.pl

(22/11/2013)

 

     Łapówkowy megaukład rządowych urzędników rozbity dzięki pracy CBA

Trzy lata wytężonej pracy Centralnego Biura Antykorupcyjnego pozwoliły na rozbicie gigantycznego układu korupcyjnego rządowych urzędników. Brawo CBA! Gdzie dziś podziali się ludzie, którzy krzyczeli z ekranów "zaprzyjaźnionych telewizji" o potrzebie likwidacji CBA?!

źródło: rp.pl

(22/11/2013)

 

     Młodzieżówka PO w 2007 roku przestrzegała: 450 mld zł to "astronomiczne zadłużenie". Po 6 latach rządów PO dług Polski jest ponad dwukrotnie większy

Na plakacie wyborczym z 2007 roku była mowa o "astronomicznym" zadłużeniu blisko 450 mld zł i o tym, że na spłatę długów rocznie wydajemy 22,6 mld zł. Na to wychodzi, że dziś - po 6 latach rządów PO - zadłużenie jest podwójnie astronomiczne (937,4 mld zł), a roczne wydatki budżetu państwa na tzw. obsługę zadłużenia sięgają 42,7 mld zł...

(22/11/2013)

 

     Adam Michnik przegrał proces z Rafałem Ziemkiewiczem

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił dziś pozew Adama Michnika przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi. Prawicowy publicysta nie musi przepraszać redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" za słowa, że ten "terroryzuje swoich oponentów pozwami" i używa do tego "rozgrzanych sędziów".

źródło: wpolityce.pl

(21/11/2013)

 

     Rosyjska ambasada podsłuchuje najważniejsze polskie urzędy?

Rosjanie są w stanie przechwycić wszystkie rozmowy telefoniczne w promieniu 1 km od swojej ambasady. Zagrożone mogą być Kancelaria Premiera, MON, MSW, MSZ, ABW czy Belweder.

źródło: gazetaprawna.pl

(21/11/2013)

 

     Korwin-Mikke składa do prokuratury wniosek o zatrzymanie Rostowskiego. "Przypuszczalnie może uciec do Wlk. Brytanii"

Prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke, w charakterystycznym dla siebie stylu, złożył do Prokuratury wniosek o zatrzymanie Jana Vincenta Rostowskiego. "Zażądałem od Prokuratury, by niezwłocznie zatrzymała Go – przed Jego przypuszczalnym wyjazdem do Wielkiej Brytanii, która nie wyda nam poddanego Królowej" - pisze Korwin-Mikke.

źródło: wpolityce.pl

(21/11/2013)

 

     Polski system podatkowy na 113. miejscu w rankingu 'Paying Taxes 2014'

W dorocznym rankingu 'Paying Taxes', oceniającym łatwość płacenia podatków w danym kraju na świecie, nasz kraj zajął odległe 113. miejsce. Okazuje się, że przeciętny polski przedsiębiorca co roku musi dokonać 18 płatności podatkowych i składkowych, na kwestie podatkowe traci 286 godzin (prawie 36 dni roboczych), a fiskusowi oddaje 41,6 proc. swoich dochodów.

źródło: wyborcza.biz

(21/11/2013)

 

     Fakty TVN największej aferze korupcyjnej ostatnich lat, która uderza w obóz władzy, poświęciły tylko... 33 sekundy materiału

Wczorajsze Fakty TVN, na opisanie gigantycznej afery na szczytach władzy, poświęciły tylko 33 sek. materiału. W tym samym wydaniu 7 razy więcej czasu poświęcono na przekazanie informacji o zapowiedziach powrotu grupy Monty Pytona (sic!). 

źródło: wpolityce.pl

(21/11/2013)

 

     Eksport młodych i wykształconych Polaków przynosi wielkie zyski Zjednoczonemu Królestwu. Dla Polski to same straty

Eksperci są zgodni - Polacy, którzy wyemigrowali na stałe na Wyspy, budują dobrobyt Wlk. Brytanii, a nie Polski. Dzięki imigrantom brytyjski PKB rozwija się o 0,2 pkt proc. szybciej niż w scenariuszu bez nich.

źródło: rp.pl

(21/11/2013)

 

     Dyrektorzy w spółce PKP Polskie Linie Kolejowe

Fantazja przy tworzeniu nowych, dobrze płatnych, stanowisk dyrektorskich w spółkach Skarbu Państwa nie zna granic. Brakuje jeszcze tylko dyrektora od nadawania stanowisk kierowniczych...

(20/11/2013)

 

     Katastrofy kolejowe wiszą w powietrzu

Z raportu Państwowej Inspekcji Pracy płyną bardzo niepokojące dane: polscy maszyniści pracują bez przerwy nawet po 24 godziny na dobę, tworząc realne zagrożenie dla życia pasażerów.

źródło: rp.pl

(20/11/2013)

 

     Firma bliska Platformie wygrywa przetarg za 34 mln zł. Do akcji wkracza CBA

Przetarg na obsługę prezydencji Polski w UE warty 34 mln zł wygrywa konsorcjum z udziałem CAM Media - spółki bliskiej czołowym politykom Platformy Obywatelskiej. CBA uważa, że przetarg został ustawiony. Wczoraj zatrzymała 18 osób i przeszukała siedzibę CAM Media.

źródło: wyborcza.pl

(20/11/2013)

 

     Dziś za średnią pensję kupimy mniej podstawowych produktów niż w 2003 roku!

Okazuje się, że w 2003 roku, kiedy średnia pensja wynosiła 2201,47 zł, mogliśmy kupić więcej chleba, mleka, wołowiny, oleju napędowego, biletów komunikacji miejskiej czy metrów kwadratowych mieszkania, niż w 2013 roku, kiedy średnia pensja wynosi 3740,05 zł.

źródło: wp.pl

(20/11/2013)

 

     Najgorszy w rządzie jest Donald Tusk

Na półmetku drugiej kadencji rządu Tuska i w przededniu zapowiadanej od kilku tygodni rekonstrukcji numer 137, "Rzeczpospolita" opublikowała ranking ministrów. - "Premier jest tak słaby, jak nigdy dotąd – i w partii, i w rządzie" - czytamy. 

źródło: rp.pl

(20/11/2013)

 

     Na Wyspach kwota wolna od podatku jest 15. razy większa niż w Polsce!

Należy pamiętać, że nieaktualizowanie kwoty wolnej od podatku o inflację (tak jak od 5 lat robi to minister Rostowski do spółki z premierem Tuskiem) jest jedną z najbardziej przebiegłych form podnoszenia obciążeń fiskalnych.

(19/11/2013)

 

     Geneza infoafery w MSWiA, czyli jak pod ministerialnym nadzorem należy ustawiać przetargi

Głupota osób zarządzających projektem cyfryzacji polskiej administracji jest wytłumaczalna tylko w jeden sposób - musieli brać łapówki.

źródło: gazetaprawna.pl

(19/11/2013)

 

     Infoafera w MSWiA: CBA zatrzymało 18 osób

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś 18 osób w sprawie tzw. infoafery. Wśród zatrzymanych są rządowi urzędnicy - m.in. wiceprezes GUS Krzysztof K.

źródło: rp.pl

(19/11/2013)

 

     Rząd zapomniał o unijnym programie? Polscy przedsiębiorcy mogą stracić miliardy

Projekt ustawy budżetowej na 2014 r. nie uwzględnia wydatków na kontynuację wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w ramach wieloletniego programu "Udział Polski w programie ramowym na rzecz konkurencyjności i innowacyjności w latach 2008–2013", który będzie kontynuowany przez Komisje Europejską w kolejnych siedmiu latach. Z tego powodu część unijnych dotacji na lata 2014–2020 dla polskich przedsiębiorców może zostać zablokowana. 

źródło: forsal.pl

(19/11/2013)

 

     Krzysztof Kilian rezygnuje z PGE. W tle ćwierć miliarda złotych dla firmy doradczej Worley Parsons

Krzysztof Kilian poinformował wczoraj, że rezygnuje z funkcji prezesa zarządu spółki PGE. Oficjalnym powodem były ostatnie zmiany dokonane przez radę nadzorczą spółki (zwolnienie dwóch wiceprezesów). Czy to jedyny powód rezygnacji? Warto przypomnieć o kontrowersyjnym kontrakcie dla Worley Parsons dotyczącym doradztwa w sprawie elektrowni atomowej wartym 250 mln zł.

źródło: bankier.pl

(19/11/2013)

 

     W ciągu 2 lat zatrudnienie w Polsce zmniejszyło się o 1,5 mln osób

W 2011 roku przeciętne zatrudnienie wynosiło 9,7 mln osób. W 2013 roku było to już tylko 8,2 mln ludzi (spadek o -1,5 mln osób). Najwięcej bezrobotnych jest obecnie w grupie wiekowej 24-34 lata - 627,3 tys. osób.

źródło: bankier.pl

(19/11/2013)

 

     Nowak przynosi do prokuratury podróbkę zegarka

Prokuratura prosiła Sławomira Nowaka o dostarczenie zegarka celem oszacowania jego wartości. Okazało się, że były minister transportu przyniósł do prokuratury... podróbkę. - "Potwier- dzam, że jeden z zegarków poddanych przez nas oszacowaniu okazał się podróbką o wartości rynkowej 600 zł" – mówi tymczasowa rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Katarzyna Całów-Jaszewska.

źródło: niezalezna.pl

(18/11/2013)

 

     Przebłysk rozsądku u Jacka Żakowskiego? - Niestety tylko połowiczny...

Jacek Żakowski w swoim najnowszym tekście o 11 listopada słusznie zauważa: "Nie stało się nic takiego, byśmy musieli wymyślać kolejne zakazy, nakazy i kary. Nie tylko nie zgadzam się z popieranymi przez polityków pomysłami prezydenta i moich kolegów dziennikarzy. Nie kupuję też założeń, z których te pomysły wyrosły". Niestety w końcówce tekstu powraca - nieco zawoalowana - narracja właściwa dla środowiska "GW", stąd "przebłysk" można traktować jedynie w kategoriach połowicznych. 
źródło: wyborcza.pl

(18/11/2013)

 

     Do końca roku urzędom skarbowym może zabraknąć pieniędzy na funkcjonowanie

Z informacji jakie spływają do Ministerstwa Finansów wynika, że wielu urzędom skarbowym w Polsce do końca roku może zabraknąć pieniędzy na funkcjonowanie. Brakuje środków na bieżące pokrywanie rachunków za telefony, paliwo, papier czy podatki od nieruchomości.
źródło: gazetaprawna.pl

(18/11/2013)

 

     Polskie F-16 bez zdolności bojowych? Ktoś zapomniał o systemie "swój-obcy"

Okazało się, że nasz kraj kupił za dziesiątki miliardów dolarów myśliwce F-16 bez prawa do systemu "swój-obcy" (system ten pozwala rozpoznać samoloty wroga / sojusznika). Dzięki temu, w razie realnego zagrożenia, nasze samoloty można bardzo łatwo uziemić, pozbawiając je wszelkich zdolności bojowych.
źródło: forsal.pl

(18/11/2013)

 

     Coraz więcej Polaków ma problemy ze spłatą swoich długów

2,2 mln osób ma w naszym kraju problemy ze spłatą swoich długów. Zła informacja jest taka, że liczba ta cały czas rośnie. Dobra jest taka, że rośnie coraz wolniej.
źródło: forbes.pl

(18/11/2013)

 

     Prowadzisz własną działalność? Twoja emerytura będzie głodowa

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i opłacasz minimalne składki ZUS (około 1000 zł miesięcznie), to nie masz co liczyć na dobrą emeryturę.

źródło: forsal.pl

(17/11/2013)

 

     Historie "błędów" w oświadczeniach majątkowych

"Rzeczpospolita" przypomniała historie spektakularnych "błędów" w oświadczeniach majątkowych. Dziwnym trafem wszystkie one dotyczyły polityków związanych z Platformą Obywatelską.

źródło: rp.pl

(17/11/2013)

 

     "Tusk wybrał linię pełnego uniżenia przed Moskwą"

Rosyjski politolog Andriej Piontkowski w rozmowie z RMF FM stwierdził, że Breżniew z większym szacunkiem rozmawiał z Gomułką i Jaruzelskim, niż Putin z Tuskiem.

źródło: rmf24.pl

(17/11/2013)

 

     Tygodnik "Uważam Rze" staje się miesięcznikiem

Oto efekty pracy Grzegorza Hajdarowicza - w ciągu roku sprzedaż "Uważam Rze" spadła z 133 tys. egzemplarzy do 15,8 tys. Jakby tego było mało tygodnik ten będzie od teraz wydawany jako miesięcznik.

źródło: wirtualnemedia.pl

(16/11/2013)

 

     Nepotyzm w PO w nowej odsłonie

Newsweek ujawnia kolejne taśmy ukazujące skalę nepotyzmu i kolesiostwa w Platformie Obywatelskiej. "Ta opcja ma wejścia. Odmienię swoje życie!"

źródło: newsweek.pl

(16/11/2013)

 

     Minister Finansów chciałby, aby inspektorzy kontroli skarbowej mogli osobiście kontrolować nasze domy, posesje i garaże

Zadaniem policji skarbowej będzie kontrolowanie prywatnych mieszkań i domów Polaków celem sprawdzenia, czy nie ukrywamy przed fiskusem jakiegoś majątku, który można by opodatkować. Taki plan ma Jan Vincent Rostowski.

źródło: wpolityce.pl

(16/11/2013)

 

     Rostowski nie chce dać 0,5 mld zł na walkę z bezrobociem

Jan Vincent Rostowski nie zgadza się na wypłatę 500 mln zł z Funduszu Pracy na aktywizację zawodową bezrobotnych, których - z uwagi na miesiące zimowe - będzie w naszym kraju przybywać. 

źródło: niezalezna.pl

(15/11/2013)

 

     Bohaterowie popularnego serialu TVP chwalą sprawność działania ZUS. Okazało się, że była to zwykła reklama "product placement" - cała scena była opłacona z naszych pieniędzy!

Nie tak dawno w popularnym serialu TVP "Ojciec Mateusz" można było zobaczyć wątek dotyczący Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Okazało się jednak, że scena, w której bohaterowie serialu zachwalają sprawność działania ZUS, była opłacona. ZUS wyłożył na nią 87 tys. zł + VAT.

źródło: bankier.pl

(15/11/2013)

 

     Szwedzi żyją w zdrowiu średnio 71,1 roku, Polacy – tylko 59 lat

Z badań Eurostatu i Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że mężczyźni w Polsce mają szansę żyć w zdrowiu średnio zaledwie 59 lat, co oznacza, że statystycznie ostatnie 6 lat przed emeryturą pracują w gorszej kondycji lub w ogóle nie są w stanie pracować.

źródło: gazetaprawna.pl

(15/11/2013)

 

     Ekonomiści i prawnicy na zmywaku w Wlk. Brytanii

Okazuje się, że z Polski w ciągu ostatnich kilku lat wyemigrowało już ponad 400 tys. osób z wyższym wykształceniem. Eksperci nie mają wątpliwości: "To oznacza zmarnowanie wielkiego sukcesu edukacyjnego".

źródło: gazetaprawna.pl

(14/11/2013)

 

     Boni daje posadę człowiekowi oskarżonemu o ustawienie przetargu

Były dyrektor ze Straży Granicznej - ppłk. Grzegorz W. - oskarżony o ustawienie przetargu na rozbudowę i utrzymanie platformy teleinformatycznej Straży Granicznej, musiał w niesławie odejść ze służby. Prokuratorskie zarzuty nie przeszkodziły mu jednak w zdobyciu posady w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Prokuratura twierdzi, że także tutaj mogło dojść do ustawienia konkursu o pracę.

źródło: rp.pl

(14/11/2013)

 

     Spalona tęcza to pikuś. Jako państwo mamy obecnie znacznie poważniejsze problemy

Grabież OFE, przejęcie władzy przez Gazprom w strategicznej spółce EuroPol-Gaz, blokada leczenia Polaków w UE (rząd nie przygotował ustawy), paraliż w sprawie wydobywania gazu łupkowego, nowe obciążenia fiskalne, rozszerzająca się bieda i ubóstwo czy masowa emigracja. Mamy znacznie poważniejsze problemy, którymi non-stop powinny się zajmować media, aniżeli spalona tęcza. 

źródło: wpolityce.pl

(14/11/2013)

 

     Bezrobocie: już jest źle, ale zimą będzie znacznie gorzej

Zima 2014 na rynku pracy może być bardzo trudna. Czekają nas zwolnienia nie tylko z powodu zakończenia prac sezonowych (co najmocniej dotyczy budownictwa). Zawsze z końcem roku wygasa też spora część umów czasowych. Szykują się także duże zwolnienia grupowe. 

źródło: bankier.pl

(14/11/2013)

 

     Rząd ukrywa fatalne dane o stanie szkolnictwa w Polsce

W gimnazjach i szkołach średnich badana jest tzw. edukacyjna wartość dodana, która pozwala ocenić jaka szkoła uczy dobrze, a która osiąga korzystne wyniki na egzaminach tylko dlatego, że trafiają do niej zdolne dzieci. Problem w tym, że Instytut Badań Edukacyjnych (instytucja rządowa) nie chce ujawnić tych danych.

źródło: dziennikpolski24.pl

(14/11/2013)

 

     Polska ambasada w Moskwie obrzucona racami i kamieniami

Polska ambasada w Moskwie została obrzucona racami, świecami dymnymi i kamieniami. Wywieszono też transparent o treści: "Rosja od Warszawy do Portu Artura!"

źródło: wpolityce.pl

(13/11/2013)

 

     Organizacje płatnicze są nadal chciwe na nasze pieniądze - z nawiązką zrekompensują sobie administracyjną obniżkę interchange?

Sejm przyjął ustawę przymusowo obniżającą opłatę interchange o 0,5 proc. Niestety organizacje płatnicze już wprowadzają nowe opłaty i prowizje, które mają im zrekompensować mniejsze zyski generowane w naszym kraju po wejściu w życie wspomnianej ustawy.

źródło: forsal.pl

(13/11/2013)

 

     Rządowa likwidacja dziedziczenia z OFE będzie naruszała Konstytucję

Eksperci nie mają wątpliwości: jeśli PO i PSL poprą w Sejmie propozycję dotyczącą odebrania członkom OFE prawa do dziedziczenia środków, które przymusowo trafią na subkonto w ZUS, to będzie to skutkowało zaskarżeniem ustawy do sądów polskich lub unijnych.

źródło: gazetaprawna.pl

(13/11/2013)

 

     Dzieci są odbierane rodzicom z powodu niskich zarobków

Według oficjalnych danych MPiPS obecnie aż 771 dzieci jest pod opieką zastępczą tylko dlatego, że ich rodzice nie mieli odpowiednio wysokich dochodów.

źródło: gazetaprawna.pl

(13/11/2013)

 

     RPO: Banki, które blokują konta na zlecenie organów egzekucyjnych, często nie pozostawiają nawet minimum potrzebnego do egzystencji

Rzecznik Praw Obywatelskich w piśmie skierowanym do ministra finansów zauważa, że banki realizując wnioski organów egzekucyjnych i komorników nagminnie pomijają ograniczenia mające na celu zapewnienie dłużnikowi minimum egzystencji.

źródło: gazetaprawna.pl

(12/11/2013)

 

     Niemiecki dziennik: "Dziesiątki tysięcy polskich faszystów skanduje: >> Bóg, honor i Ojczyzna! <<" (sic!)

Niemiecki dziennik "Frankfurter Rundschau" w artykule pt. "Polscy faszyści awanturują się" pisze: "Dziesiątki tysięcy neofaszystów demonstruje i wywołuje zamieszki podczas obchodów Święta Niepodległości Polski. Wybuchy rac odbijają się echem wśród warszawskich wieżowców. Bengalskie ognie płoną ponad głowami tłumu. Dziesiątki tysięcy demonstrantów - prawicowych ekstremistów - skanduje: "Bóg, Honor, Ojczyzna!".

źródło: gazeta.pl

(12/11/2013)

 

     Gronkiewicz-Waltz: Odbudujemy tęczę tyle razy, ile będzie trzeba

Zanosi się na to, że ratusz Warszawy wyda kolejne kilkadziesiąt tys. zł na odbudowę słynnej "tęczy". Zapowiedziała to prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.

źródło: wpolityce.pl

(12/11/2013)

 

     Podsekretarze stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości zarabiają po 22 tys. zł miesięcznie

Wojciech Węgrzyn oraz Wojciech Hajduk - podsekretarze stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - zarabiają odpowiednio: 22,8 i 22,2 tys. zł miesięcznie. Jak na warunki wspomnianego ministerstwa to dużo, bo ich zarobki biją na głowę wynagrodzenia reszty kierownictwa resortu sprawiedliwości.

źródło: gazetaprawna.pl

(12/11/2013)

 

     Ukraina przestała kupować rosyjski gaz. Po części to efekt dywersyfikacji dostaw błękitnego paliwa

Według informacji Centralnego Zarządu Kompleksu Paliwowo-Energetycznego Rosji od 8 listopada Naftogaz Ukrainy całkowicie wstrzymał import gazu z Rosji.

źródło: wgospodarce.pl

(12/11/2013)

 

     Frakcyjna rezerwa bankowa, czyli jak wygląda system produkcji długu

Większość ludzi na świecie nie ma pojęcia jak działa obecny system bankowy, od którego zależy ich życie. A szkoda, bo gdyby mieli świadomość, to prawdopodobnie wiele rzeczy mogłoby ulec zmianie. W szczególności sposób postrzegania współczesnych banków...

źródło: wgospodarce.pl

(12/11/2013)

 

     Pensje osób zatrudnionych w budżetówce pochłaniają rocznie 88,3 mld zł

Prawie 1,9 mln ludzi w Polsce żyje z pieniędzy podatników. Z wyliczeń Fundacji Republikańskiej wynika, że ich wynagrodzenia w ciągu roku pochłaniają łącznie 88,3 mld zł.

źródło: gazetaprawna.pl

(11/11/2013)

 

     Taka ciekawostka: Turcja - bez dotacji z UE - rozwija się dziś szybciej niż Polska

Piotr Aleksandrowicz na portalu Obserwatorfinansowy.pl celnie zauważa: "Turcja rozwija się szybciej niż Polska. Nie potrzebuje do tego członkostwa w Unii Europejskiej ani jej funduszy. Wystarcza rozsądnie konserwatywna polityka gospodarcza, mniej rozbudowane państwo o zdrowych finansach publicznych oraz inwestycje w infrastrukturę i technologie."

źródło: obserwatorfinansowy.pl

(10/11/2013)

 

     Sąd chce nazwisk internautów, którzy w sieci krytykowali władzę

Sąd Rejonowy w Lubartowie nakazał ustalić nazwiska i dane adresowe internautów, którzy w komentarzach pod artykułem opisującym jak syn PSL-owskiego starosty oraz radny Lubartowa otrzymali pracę w szkole podległej powiatowi, krytykowali nepotyzm i kolesiostwo. 

źródło: wyborcza.pl

(10/11/2013)

 

     Śledztwo w sprawie prezydenckiego "Morła": ulotki były zrzucane z wojskowych helikopterów ze szkodą dla interesu publicznego?

Warszawska Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zrzucania ulotek z wojskowych 
śmigłowców podczas prezydenckiej akcji "Orzeł może". Jej zdaniem doszło do działania 
na szkodę interesu publicznego.

źródło: rp.pl

(10/11/2013)

 

     Lista osób powiązanych z władzą, które zajmowały lub zajmują dobrze płatne stanowiska finansowane z pieniędzy podatników lub spółek Skarbu Państwa

Aleksander Grad, Zbigniew Ćwiąkalski, Krzysztof Kilian, Jerzy Osiatyński, Piotr Wielowieyski i wielu, wielu innych. Lista osób związanych z obecną władzą, które zajmowały bądź zajmują dobrze płatne stanowiska finansowane z pieniędzy podatników lub spółek Skarbu Państwa jest bardzo długa. 

źródło: wolnapolska.pl

(10/11/2013)

 

     Prof. Kieżun: Polska jest Afryką Europy

Prof. Witold Kieżun, w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" nie ma wątpliwości: "Nasza transformacja to była klasyczna neokolonizacja. Polska jest Afryką Europy".

źródło: forsal.pl

(09/11/2013)

 

     W razie ataku wojskowego na Polskę, nikt nie przyjdzie nam z pomocą?

Gdyby miała się powtórzyć sytuacja z września 1939 roku, Polska mogłaby liczyć jedynie na symboliczną pomoc od 13 do 20 tys. żołnierzy NATO skupionych siłach natychmiastowego reagowania. Andrzej Talaga słusznie zauważa, że słynny artykuł 5 traktatu waszyngtońskiego, zobowiązujący do udzielenia pomocy zaatakowanemu, wcale nie nakazuje interwencji zbrojnej. Równie dobrze może to być wsparcie polityczne lub humanitarne.

źródło: rp.pl

(09/11/2013)

 

     Od 1 stycznia 2014 minister finansów głębiej sięgnie do kieszeni Polaków

Z powodu zamrożenia progów podatkowych, kosztów uzyskania przychodów i kwoty wolnej od podatku Polacy tracą coraz więcej. Taka sytuacja trwa już od 2009 roku. Niestety rząd chce, aby w 2014 roku było podobnie.

źródło: gazetaprawna.pl

(08/11/2013)

 

     Skok na OFE nie zmniejszy deficytu. Kolejna instytucja publiczna ma uwagi do planu Tuska i Rostowskiego

Po NBP, KNF i Prokuratorii Generalnej teraz GUS opublikował swoje uwagi do planu grabieży pieniędzy z OFE, jaką chcą przeprowadzić Tusk i Rostowski. Zdaniem GUS przeniesienie i umorzenie obligacji z portfeli funduszy emerytalnych nie będzie skutkowało zmniejszeniem deficytu sektora finansów publicznych liczonego według nowej metodologii unijnej ESA2010 (metodologia ta wchodzi w życie 01/09/2014).

źródło: money.pl

(08/11/2013)

 

     Lobbyści chcą zakazu opalania węglem w Polsce. Chodzi o grube miliardy

Rząd Tuska będzie chciał wprowadzić stopniowy zakaz ogrzewania domów i mieszkań węglem. Pomysł władzy popierają "ekologiczni lobbyści", którzy na fundamencie zakazu opalania węglem chcą zarabiać grube pieniądze na sprzedaży Polakom drogich systemów "ekologicznych" ogrzewania domów i mieszkań, wymagających dodatkowo budżetowych dotacji.

źródło: niezalezna.pl

(08/11/2013)

 

     Polacy otrzymują za niskie wynagrodzenia. W relacji 'suma płac do PKB' zajmujemy przedostatnie miejsce w UE

Udział płac otrzymywanych przez Polaków w relacji do PKB wytwarzanego przez nasz kraj należy obecnie do jednego najniższych w Unii Europejskiej. Co gorsza - współczynnik ten ten zamiast rosnąć, w ciągu ostatnich lat zaczął spadać.

źródło: obserwatorfinansowy.pl

(07/11/2013)

 

     Jeśli rząd dokona 'skoku na OFE', ZUS będzie musiał dotrudnić około 1400 urzędników, a to będzie nas kosztowało prawie 80 mln zł

Kosztownym skutkiem ubocznym rządowego "skoku na OFE" mogą być decyzja ZUS o dotrudnieniu około 1400 nowych pracowników. ZUS wyliczył, że na pensje dla nowozatrudnionych każdego roku będzie potrzebował dodatkowe 77,5 mln zł.

źródło: zus.pox.pl

(07/11/2013)

 

     Katastrofa finansowa, która zmiecie rząd Tuska, wisi w powietrzu?

Jeśli w Sejmie nie uda się przepchnąć ustawy o grabieży pieniędzy z OFE do ZUS, to rządowi Tuska zabraknie w przyszłym roku 15 mld zł. Tym samym przekroczony zostanie drugi próg ostrożnościowy w relacji długu do PKB (55 proc.) i tego już kreatywną księgowością ukryć się nie da.

źródło: gazetaprawna.pl

(07/11/2013)

 

     Unia Europejska wydaje miliardy euro z naruszeniem prawa

Unia Europejska w 2012 roku wydała z naruszeniem prawa aż aż 6,6 mld euro. Nieprawidłowości miały dotyczyć głównie przetargów i wypłacania środków nieuprawnionym do tego podmiotom.

źródło: gazetaprawna.pl

(07/11/2013)

 

     To rząd jest winny wolnemu poszukiwaniu gazu łupkowego w Polsce - tak twierdzą koncerny gazowe

Paraliż rządu Tuska w sprawie nowego prawa dotyczącego wydobywania gazu łupkowego jest główną przyczyną wyraźnego spowolnienia poszukiwania błękitnego paliwa w Polsce. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele koncernów poszukujących gazu. Jeśli uznać ich racje, to w tej kwestii premier działa na korzyść Gazpromu.

źródło: forsal.pl

(07/11/2013)

 

     Polskie firmy są za biedne, aby otrzymać kredyt na prowadzenie działalności

Okazuje się, że 40 proc. firm zatrudniających więcej niż 10 osób nie ma szans na pozyskanie finansowania swojej działalności w instytucjach bankowych. Jeśli do statystyki dołączymy firmy zatrudniające mniej niż 10 osób i te działające w szarej strefie, to okaże się, że ponad 2/3 polskich firm nie ma zdolności kredytowej.

źródło: rebelya.pl

(07/11/2013)

 

     4 miliony osób na umowach śmieciowych?

Jeśli do umów śmieciowych zaliczyć także umowy o pracę na czas określony, to okazuje się, że w Polsce problem ten dotyka aż 4 milionów osób. Pod tym względem jesteśmy niekwestionowanym liderem wśród państw Unii Europejskiej.

źródło: bankier.pl

(06/11/2013)

 

     Będzie rozbudowa Sejmu. Posłowie mają za mało miejsca

W przyszłym roku ma się rozpocząć rozbudowa kompleksu biurowego polskiego parlamentu. Głównym argumentem przemawiającym za rozbudową Sejmu jest niewielka powierzchnia biurowa przypadająca na jednego posła. Obecnie jest to tylko 2,22 mkw. Koszt inwestycji to 50 mln zł.

źródło: rp.pl

(06/11/2013)

 

     W polskich żłobkach nie ma miejsca dla 95 proc. dzieci

Jedną z przyczyn demograficznej katastrofy jest to, że rodzice nie mają z kim zostawić swoich małych pociech. Z jednej strony wydłużanie wieku emerytalnego pozbawia rodziców instytucji babci i dziadka, a z drugiej - w polskich żłobkach na 1 miejsce przypada 26 dzieci.

źródło: bankier.pl

(06/11/2013)

 

     Polska to nie kraj dla starych ludzi: trudno tu o opiekę i jeszcze trudniej o pracę dla osób pow. 50 roku życia

W Polsce będzie przybywało seniorów, którzy wymagają opieki. Niestety będzie to też generowało olbrzymie koszty - zarówno ekonomiczne jak i społeczne. Jednocześnie okazuje się, że coraz gorzej jest z pracą dla osób tuż przed emeryturą...

źródło: forsal.pl

(06/11/2013)

 

     Takie rzeczy tylko w III RP: Adam Słomka zatrzymany za znieważenie pomnika sowieckich okupantów

Do mieszkania Adama Słomki, wyważając drzwi o 6 rano, wpadła policja. Chodzi o znieważenie pomnika okupacyjnej Armii Sowieckiej, do jakiego doszło kilka miesięcy temu podczas wiecu KPN w Katowicach.

źródło: wpolityce.pl

(06/11/2013)

 

     MON "ustawi" przetarg na dostawę podwodnych okrętów tak, aby wygrali go Niemcy?

Okazało się, że niemiecki okręt podwodny typu 212A nie spełnia obligatoryjnych wymagań taktyczno-technicznych, które mają spełniać nowo zakupione dla polskiej marynarki wojennej okręty podwodne. W związku z tym wymagania te... mają zostać przez MON zweryfikowane.

źródło: defence24.pl

(05/11/2013)

 

     Kontrowersyjna wypowiedź amerykańskiego politologa żydowskiego pochodzenia na temat relacji polsko-żydowskich

Prof. Norman Finkelstein, słynny żydowski intelektualista z Nowego Jorku, uważa, że Polacy zachowują się w sposób godny pożałowania, nie mamy poczucia własnej wartości i brakuje nam pewności siebie, bowiem nie potrafimy powiedzieć Izraelowi: "Zabierajcie się z naszego kraju i wsadźcie te swoje wycieczki gdzieś".

źródło: dorzeczy.pl

(05/11/2013)

 

     Agenci rosyjscy pod przykryciem czeczeńskich uchodźców?

W Polsce pod przykryciem uchodźców czeczeńskich działają agenci rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa - twierdzą współpracownicy Ahmeda Zakajewa, szefa czeczeńskiego rządu na uchodźctwie.

źródło: niezalezna.pl

(05/11/2013)

 

     Kandydat na szefa SKW regularnie spotykał się z oficerami rosyjskich służb specjalnych?

Ppłk Piotr Pytel, pełniący obowiązki szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, nie przeszedł badania na wariografie w związku z niewyjaśnionymi kontaktami z oficerami rosyjskich służb specjalnych - informuje portal niezalezna.pl

źródło: niezalezna.pl

(05/11/2013)

 

     Bramownice viaToll są niebezpieczne dla kierowców?

W 2011 roku urzędnicy ówczesnego ministra transportu Cezarego Grabarczyka uznali, że 
bramownice viaToll nie muszą podlegać rygorom prawa budowlanego. W efekcie ponad 170 
bramownic mogło być wykonanych z... przemyconego surowca.

źródło: gazetaprawna.pl

(04/11/2013)

 

     Prezydent Komorowski jedzie do Izraela, a tam czeka na niego list otwarty w sprawie "zwrotu żydowskiej własności prywatnej zagrabionej w czasach Shoah"

W niedzielnym wydaniu dziennika "The Jerusalem Post" ukazał się list otwarty sekretarza Światowej Organizacji ds. Restytucji Mienia Żydowskiego w sprawie podjęcia działań mających na celu zwrot żydowskiej własności prywatnej zagrabionej w czasach Shoah.

źródło: wpolityce.pl

(04/11/2013)

 

     Przybywa emerytów-dłużników

W ciągu ostatniego roku liczba emerytów mających problemy ze spłatą zobowiązań wobec banków wzrosła o 1/5. Średnie zadłużenie przypadające na jednego seniora to 5.121,86 zł.

źródło: bankier.pl

(04/11/2013)

 

     Będzie afera z pozwoleniem na budowę biurowca na pl. Zamkowym w Warszawie?

W Warszawie rozpoczyna się budowa budzącego wielkie kontrowersje biurowca, tuż przy zabytkowym pl. Zamkowym na starówce. Okazało się, że architektem tego biurowca jest Bartosz Naperty, a zgodę na jego postawienie wydała, z upoważnienia Hanny Gronkiewicz-Waltz, matka architekta - Jolanta Zdziech-Naperty.

źródło: gazetaprawna.pl

(04/11/2013)

 

     "Zostaliśmy oszukani przez Donalda Tuska. Premier jest jak Miller z okresu afery Rywina"

Jarosław Gowin pisze do członków Platformy Obywatelskiej: "Zostaliśmy oszukani przez Donalda Tuska. Premier jest jak Miller z okresu afery Rywina. Pod przywództwem Tuska partia stała się Platformą Anty-Obywatelską."

źródło: wpolityce.pl

(04/11/2013)

 

     Gazeta Wyborcza napisała prawdę w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem?

"Gazeta Wyborcza" na swojej stronie internetowej trafnie zauważa: "Jak to jest, że Macierewicz ma za sobą grupę uczonych gotowych go wspierać i bronić jego smoleńskich hipotez zamachowych, a Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych - nie".

źródło: wpolityce.pl

(04/11/2013)

 

     Wałęsa cofa pozew przeciwko Wyszkowskiemu, a TVN zwraca mu 23.074,80 zł za ogłoszenie, w którym przeprasza sam siebie

Jeśli TVN wyemitował ogłoszenie Wałęsy, w którym ten przeprasza sam siebie, a następnie zwrócił mu pieniądze, które były prezydent musiał za te ogłoszenie zapłacić, to czy jest to darowizna, od której Wałęsa winien zapłacić podatek? Otóż ten problem bardzo sprytnie rozwiązano...

źródło: twitter.com

(03/11/2013)

 

     Polska nawet za 50 lat nie dogoni najbogatszych krajów świata. Relatywnie będziemy biednieć

Zdaniem OECD za pół wieku wartość PKB według parytetu siły nabywczej na obywatela będzie w naszym kraju niższa niż w Meksyku, Turcji, Rosji czy Chinach. W porównaniu do reszty świata będziemy coraz biedniejsi.

źródło: obserwatorfinansowy.pl

(03/11/2013)

 

     Bruksela wyręcza sparaliżowany rząd Tuska w sprawie budowy strategicznego naftociągu Brody - Adamowo

Jest szansa, że po wielu latach oczekiwania podjęte zostaną kluczowe decyzje pozwalające na rozpoczęcie budowy strategicznego dla polskiego bezpieczeństwa  energetycznego naftociągu Brody - Adamowo, którym miałaby płynąć do naszego kraju azerska ropa naftowa.

źródło: niezalezna.pl

(02/11/2013)

 

     Doradca Komorowskiego bredzi? - Niekoniecznie. Pamiętajmy, że kiedyś pracował dla PRL

Roman Kuźniar - doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego - zasłynął z wypowiedzi, że "Europa za słabo reaguje na podsłuchy USA, a Edward Snowden powinien dostać nagrodę". Wygląda na to, że doradca prezydenta jeszcze się nie zorientował, że Polska nie jest już w Układzie Warszawskim.

źródło: rp.pl

(02/11/2013)

 

     Będzie nas coraz mniej, ale podatki będziemy płacić coraz większe

Wiele wskazuje na to, że jedną z głównych konsekwencji demograficznej katastrofy jaka zaczęła się w Polsce, będzie... podniesienie podatków i danin publicznych.

źródło: obserwatorfinansowy.pl

(02/11/2013)

 

     Wskaźnik przeludnienia mieszkań - Polska w niechlubnej czołówce Europy

Według danych Eurostatu w przeludnionych mieszkaniach żyje 47,5 proc. Polaków. To jeden z najwyższych wskaźników w całej Unii Europejskiej, dla której średnia wynosi jedynie 17,6 proc. ludności.

źródło: epp.eurostat.ec.europa.eu

(02/11/2013)

 

     Organizację ekologiczne nie chcą nowych elektrowni w Polsce. Czy mamy powrócić do świeczek i lamp naftowych?

Kilkanaście organizacji ekologicznych apeluje do Donalda Tuska o ostateczne wycofanie się z planów rozbudowy Elektrowni Opole. Jeśli premier im ulegnie, to znacznie przybliży widmo ciemności nad Polską spowodowanych energetycznymi "black-outami".

źródło: wgospodarce.pl

(01/11/2013)


   

>> POWRÓT do STRONY GŁÓWNEJ


  niewygodne.info.pl | niewygodne@gmail.com