>> POWRÓT

Przegląd wiadomości: PAŹDZIERNIK 2013

     

     Tak się robi interesy: 3,6 mln zł publicznych pieniędzy dla prywatnej spółki za najem pustego budynku

Prokuratura Generalna działa z rozmachem. Z naszych pieniędzy zapłaci prywatnej spółce 3,6 mln zł za wynajmowanie pustego biurowca. 

źródło: gazetaprawna.pl

(31/10/2013)

 

     Jak najłatwiej znaleźć pracę w spółce Skarbu Państwa? - Należy zapisać się do PO...

Ostatnie dni ukazały dosadnie jak bardzo partia Donalda Tuska przypomina biuro pośrednictwa pracy. Oferty mogą być bardzo intratne: zarządy i rady nadzorcze spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa, czyli należących do nas wszystkich. Warunek otrzymania stanowiska jest jeden - należy być członkiem partii lub ewentualnie należeć do jego rodziny.

źródło: wpolityce.pl

(31/10/2013)

 

     "Platforma Obywatelska przestaje być partią polityczną, a staje się sitwą"

Kupowanie głosów delegatów w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa to jedynie incydent - uznał wczoraj zarząd Platformy w Warszawie. Mimo, że korupcja polityczna zaciążyła nad wynikiem wyborów władz PO na Dolnym Śląsku nie będzie powtórnych wyborów. Opozycja nie ma wątpliwości: "Ta partia przestaje być partią polityczną, staje się sitwą". 

źródło: money.pl

(31/10/2013)

    

     NIK znowu krytykuje rząd. Tusk strzelił sobie w kolano powołując na prezesa tej instytucji Kwiatkowskiego?

Raport o nieprzygotowaniu szkół na przyjęcie sześciolatków, raport o podsłuchach, fatalnych negocjacjach gazowych czy też nieprawidłowościach w systemie viaToll. Nowy szef Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski nie boi się nagłaśniać krytycznych dla rządu Tuska spraw. 

źródło: rp.pl

(31/10/2013)

 

     Będzie strajk generalny w TVP?

Już 5 listopada może się rozpocząć strajk w TVP. Związkom zawodowym publicznej telewizji nie udało się dojść do porozumienia z prezesem TVP. Chodzi o kwestie przeniesienia 550 pracowników TVP do firm zewnętrznych.

źródło: money.pl

(31/10/2013)

 

     KNF krytykuje rząd Tuska za pomysł skoku na OFE

Po Prokuratorii Generalnej i NBP kolejna instytucja przestrzega rząd przed dokonaniem grabieży pieniędzy zgromadzonych w OFE. Tym razem negatywną opinię do rządowego projektu zmian w OFE opublikowała Komisja Nadzoru Finansowego. 

źródło: forsal.pl

(30/10/2013)

 

     Wyciekła kolejna taśma kompromitująca polityków PO. Czy polityczna korupcja to u nich norma?

"Newsweek" ujawnił kolejne nagranie, na którym politycy PO - Michał Jaros i radny z Polkowic Tomasz Borkowski - namawiają innego delegata do głosowania na Jacka Protasiewicza. W zamian sugerują, że delegat mógłby trafić do rady nadzorczej jednej z państwowych spółek.

źródło: niezalezna.pl

(30/10/2013)

 

     Rządowa grabież OFE pogorszy sytuację ZUS

Okazuje się, że wbrew zapowiedziom rządu grabież OFE w dłuższej perspektywie tylko powiększy deficyt ZUS i sprawi, że bezpieczeństwo wypłaty emerytur wcale nie będzie większe.

źródło: rp.pl

(30/10/2013)

 

     Tysiące emerytów bez odsetek za zawieszone emerytury? Wszystko przez bubel prawny rządu

Rząd przyjął kolejny bubel prawny? Emeryci, którzy wygrali w sądzie zwrot zawieszonych emerytur nie otrzymają zaległych odsetek. Zostali bowiem pominięci w ustawie.

źródło: rp.pl

(30/10/2013)

 

     Chce przesłuchać Komorowskiego na wykrywaczu kłamstw

Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński, na potrzeby procesu w sprawie tzw. afery aneksowej WSI, chce przesłuchać przed sądem prezydenta Bronisława Komorowskiego na wykrywaczu kłamstw. 

źródło: wpolityce.pl

(30/10/2013)

 

     "Obiecano im lepsze miejsca na listach oraz stanowiska" - korupcji politycznej w PO ciąg dalszy

Paweł Chomiczewski, szef Platformy Obywatelskiej w powiecie złotoryjskim, potwierdza, że działaczom PO na Dolnym Śląsku obiecywano lepsze miejsca na listach wyborczych oraz stanowiska w zamian za głosowanie na Jacka Protasiewicza w wyborach na szefa regionu.

źródło: wpolityce.pl

(30/10/2013)

 

     Raport NIK: System Via-Toll oszukiwał kierowców!

Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli wprowadzony w 2011 roku system elektronicznego poboru opłat od ciężarówek na płatnych odcinkach dróg krajowych (Via-Toll) oszukiwał kierowców narażając ich na straty i niesłuszne, czasem gigantyczne kary. 

źródło: rp.pl

(29/10/2013)

 

     Prokuratoria Generalna: Zmiany w OFE to wywłaszczenie

Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa ma poważne wątpliwości, czy proponowane przez rząd Tuska zmiany w systemie emerytalnym dotyczące OFE będą konstytucyjne. Jej zdaniem będziemy mieli do czynienia z wywłaszczeniem. 

źródło: wyborcza.biz

(29/10/2013)

 

     Nepotyzm i kolesiostwo w wydaniu Platformy?

Zgodnie z doniesieniami "Newsweeka" nowy szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz, miał prosić swojego stronnika Norberta Wojnarowskiego, aby ten namawiał delegatów PO by oddawali głos na niego, a nie na Schetynę, w zamian za co "załatwiane" miały być stanowiska w KGHM - spółce kontrolowanej przez Skarb Państwa.

źródło: newsweek.pl

(29/10/2013)

 

     Rząd zabiera 750 mln zł na remonty lokalnych dróg

Zgodnie z projektem uchwały, którym na dzisiejszym posiedzeniu ma zająć się rząd, kwota pieniędzy przeznaczonych na remonty i modernizację dróg lokalnych zostanie zmniejszona o 750 mln zł. Powodem cięć jest dziura budżetowa Rostowskiego.

źródło: bankier.pl

(29/10/2013)

 

     Laureat Oscara zrzeknie się polskiego obywatelstwa? Wszystko przez kłamstwa Zdrojewskiego?

Zbigniew Rybczyński, zdobywca Oscara w 1983 r., twierdzi, że odkrył olbrzymie malwersacje w Centrum Technologii Audiowizualnych. - Jeśli minister Zdrojewski zostanie i władza będzie to kontynuowała, powstanie jakiś rodzaj układu zamkniętego, to zrzeknę się obywatelstwa polskiego - powiedział na antenie RMF FM Rybczyński.

źródło: niezalezna.pl

(29/10/2013)

 

     Składka na ZUS za 60 zł miesięcznie!? - Tak, to możliwe!

Na Wyspach opłata za tamtejszy ZUS to równowartość 60 zł. Kwota wolna od podatku to blisko 50 tys. zł. Nie ma się czemu dziwić, że polscy przedsiębiorcy wolą założyć firmę w Wielkiej Brytanii niż w swoim kraju.

źródło: wgospodarce.pl

(28/10/2013)

 

     Czeka nas kolejna fala emigracji

Z szacunków GUS wynika, że w Polsce mieszka dziś jedynie 37,1 mln ludzi. Około 1,6 mln przebywa na stałe (powyżej 12 m-cy) za granicą. Niestety czeka nas kolejna fala emigracji. Do 2018 roku za granicę wyprowadzi się kolejne pół miliona - najczęściej młodych, gotowych założyć rodziny - Polaków. 

źródło: forsal.pl

(28/10/2013)

 

     Niepełnosprawni będą masowo zwalniani z pracy - to konsekwencje decyzji rządu Tuska

Niepełnosprawni pracownicy oraz ich pracodawcy sprzeciwiają się ostatnim działaniom rządu, które prowadzą do likwidacji chronionego rynku pracy. 

źródło: naszdziennik.pl

(28/10/2013)

 

     Polakom niestraszne są podwyżki podatków, nepotyzm, kolesiostwo, bezrobocie i potężne zadłużenie kraju?

Najnowszy sondaż TNS Polska: 42 proc. Polaków popiera Platformę Obywatelską. Czy to już prawie jak u naszych wschodnich sąsiadów? Jakaś próba odwrócenia tendencji? Albo rzeczywiście Polakom nie są straszne podwyżki podatków, nepotyzm, kolesiostwo, niekompetencja, chaos w służbie zdrowia, bezrobocie i potężne zadłużenie kraju?

źródło: rp.pl

(28/10/2013)

 

     Niemiecki koncern medialny jest właścicielem blisko 90 proc. gazet i portali regionalnych w Polsce

"Verlagsgruppe Passau" działający w Polsce pod nazwą "Polskapresse" stał się właścicielem blisko 90 procent regionalnych gazet i portali internetowych. Zgodę na wprowadzenie w naszym kraju niemieckiego monopolu dał... Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

źródło: wpolityce.pl

(28/10/2013)

 

     Coraz więcej wątpliwości wokół zmian w OFE

Projekt nowelizacji ustawy o funduszach emerytalnych został oddany konsultacjom społecznym i międzyresortowym. Do Ministerstwa Pracy swoje uwagi zgłosiło kilkanaście instytucji, które uważają że proponowane przez rząd zmiany są bardzo szkodliwe.

źródło: rp.pl

(28/10/2013)

 

     Tusk z Putinem w dobrych humorach nad ciałem Kaczyńskiego?

Pomijając w tej chwili całkowicie spekulacje na temat zamachu czy przyczynienia się osób trzecich do katastrofy - okazywać dobry humor nad zwłokami zmarłych osób najzwyczajniej w świecie nie wypada.

źródło: wsieci.pl

(27/10/2013)

 

     Rodzina Platformy Obywatelskiej, czyli partyjni aparatczycy na państwowym uposażeniu

Dla wiernych działaczy Platformy Obywatelskiej, których lokalni liderzy wygrają wewnątrzpartyjne wybory na szefów regionów, ciepła posadka na garnuszku państwa zawsze się znajdzie.

źródło: gloswielkopolski.pl

(26/10/2013)

 

     Rządowy ośrodek badania opinii publicznej: 61 proc. Polaków niezadowolonych z Tuska

Z najnowszego sondażu sponsorowanego przez władze ośrodka CBOS wynika, że rząd może liczyć na poparcie jedynie 20 proc. społeczeństwa. Donalda Tuska na stanowisku premiera popiera 25 proc. Polaków. Aż 61 proc. jest odmiennego zdania. W porównaniu z wrześniem grupa zwolenników rządu i premiera zmniejszyła się o 3 punkty procentowe.

źródło: niezalezna.pl

(25/10/2013)

 

     Prawie każdy obywatel UE od dziś może leczyć się tam gdzie chce. Wyjątek stanowią Polacy, a wszystko przez rząd Tuska

Z uwagi na opieszałość rządu, Polsce - jako jedynemu państwu należącemu do Unii Europejskiej - nie udało się wprowadzić w życie unijnej dyrektywy o transgranicznej opiece medycznej. Dyrektywa ta w całej UE wchodzi w życie od dziś. Tylko w naszym kraju będą kłopoty.

źródło: wyborcza.pl

(25/10/2013)

 

     Deal roku: CalEnergy kupiło za 15 mln USD od polskiego LOTOSu złoża warte kilka miliardów USD?

Prof. Mariusz Orion Jędrysek (b. Główny Geolog Kraju) poproszony o komentarz, stwierdził: "Albo mamy do czynienia ze skrajną niekompetencją, albo mieliśmy do czynienia z kardynalną korupcją".

źródło: wpolityce.pl

(25/10/2013)

 

     Sąd Najwyższy: Będzie można unieważnić niekorzystną klauzulę walutową w kredycie hipotecznym

Sąd Najwyższy w Warszawie w wyroku z 23 października stwierdził, że niekorzystne dla klienta banku klauzule walutowe w umowach kredytów hipotecznych można unieważnić.

źródło: gazetawnet.pl

(25/10/2013)

 

     Nowa ustawa krajobrazowa pisana pod określoną firmę billboardową?

Okazuje się, że zapisy nowej ustawy krajobrazowej, regulujące kwestie reklam wielkopowierzchniowych na zewnątrz, mogą być bardzo korzystne dla największych graczy na rynku nośników billboardowych, w tym dla firmy AMS (kontrolowanej przez Agorę). Czy chodzi o utrwalenie oligopolu?

źródło: wpolityce.pl

(25/10/2013)

 

     Struktura biedy w Polsce

Pogłębia się przepaść między poszczególnymi regionami Polski. Bieda rozwija się głównie w małych miejscowościach i wsiach, które są położone na uboczu (np. ściana północno-wschodnia). W niektórych z nich, aż 70 proc. mieszkańców korzysta ze świadczeń socjalnych.

źródło: gazetaprawna.pl

(25/10/2013)

 

     Gowin: "Platforma to bagno"

Jarosław Gowin dla 'Faktu': "Platforma to bagno moralne. Polskie państwo zawiodło, skoro nie potrafiło zapewnić bezpieczeństwa swojej głowie i wielu najważniejszym osobom". Warto jednak postawić pytanie: Dlaczego w tym "bagnie" tak długo tkwił?

źródło: wpolityce.pl

(24/10/2013)

 

     Moskwa nie wyraża zgody na NATO-wskie rakiety na terytorium Polski

Nie ma zgody między NATO a Rosją w sprawie tarczy antyrakietowej na terytorium Polski. Co na to Tusk z Komorowskim? Czy znowu pokornie przyjmą dyspozycje płynące z Kremla?

źródło: forsal.pl

(24/10/2013)

 

     "Mieszkanie dla Młodych" czy "Mieszkanie dla bogatych z dużych miast"?

Rządowy program "Mieszkanie dla Młodych" będzie oparty na zasadach sprzecznych z Konstytucją RP? Krzysztof Oppenheim, w liście do prezydenta zauważa: "Beneficjentami nie mogą być osoby mieszkające w miejscowościach, w których deweloperzy nie inwestują, w szczególności dotyczy to terenów wiejskich".

źródło: niezalezna.pl

(24/10/2013)

 

     Kobiety w polskich szpitalach muszą rodzić w bólu, bo NFZ nie chce płacić pieniędzy

Rząd nie chce spełnić obietnicy z marca 2012 roku, kiedy zapewniał, że wszystkie rodzące w Polsce kobiety będą mogły otrzymać bezpłatne znieczulenie. Gotowy do podpisania projekt rozporządzenia w tej sprawie od wielu miesięcy leży na biurku ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, który jednak nie kwapi się, aby go podpisać.

źródło: gazetaprawna.pl

(24/10/2013)

 

     W ciągu 2012 roku liczba osób żyjących poniżej granicy skrajnego ubóstwa zwiększyła się aż o 76 tysięcy!

W ubiegłym roku już co dziesiąta rodzina robotnicza w Polsce żyła poniżej granicy skrajnego ubóstwa. W tym roku bieda może się jeszcze bardziej rozszerzyć, a wynika to z sytuacji ekonomicznej kraju.

źródło: gazetaprawna.pl

(24/10/2013)

 

     Historia Jerzego Owsiaka okiem "Nowego Państwa"

Jerzy Owiak jako "bezpiecznik" systemu, którego celem jest zneutralizowanie buntu młodych. To pozwoliło w III RP zamkniętej grupie bogaczy rodem z PRL zablokować szanse awansu dla reszty. Historia lidera WOŚP opisana w "Nowym Państwie".

źródło: niezalezna.pl

(24/10/2013)

 

     Emeryci, którzy wygrali z rządem, wpadną w ręce urzędów skarbowych

Część emerytów, którzy wygrali z rządem batalię w sprawie zawieszonych emerytur, może się szykować na kolejną batalię. Tym razem z fiskusem, który będzie chciał od nich wyższych podatków dochodowych.

źródło: dziennik.pl

(23/10/2013)

 

     Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie Pawła Adamowicza

Na wniosek CBA Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu wszczęła śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

źródło: wpolityce.pl

(23/10/2013)

 

     The Wall Street Journal: "Polskie oszustwo emerytalne"

"Reforma zaczyna się od konfiskaty, a skończy na cofnięciu obietnicy, że aktywa, które pracownicy gromadzili przez lata (i które pochodzą z ich wynagrodzeń ) będą częścią ich emerytury."

źródło: rp.pl

(23/10/2013)

 

     Gdy oficjalna wersja zderza się z rozumem...

Zakończyła się II Konferencja Smoleńska. Postawiono na niej kilka ważnych kwestii. Wiele z nich nadal jest bez odpowiedzi. Zachęcam do zapoznania się z nimi.

źródło: wpolityce.pl

(23/10/2013)

 

     Będą myśleć jak opodatkować internet?

W ramach Komisji Europejskiej powstała ekspercka grupa do spraw opodatkowania "gospodarki wirtualnej".

źródło: gazetaprawna.pl

(23/10/2013)

 

     800 osób do zwolnienia

Działający na terytorium Polski bank Citi Handlowy (dawny Bank Handlowy) ogłosił, że zwolni blisko 800 swoich pracowników. To kolejna wielka restrukturyzacja w sektorze bankowym w Polsce.

źródło: rp.pl

(23/10/2013)

 

     Zatrudnianie znajomych w spółkach Skarbu Państwa trwa w najlepsze

Tomasz Tomczykiewicz z Platformy Obywatelskiej w ubiegłym roku zapewniał, że w jego ugrupowaniu problemu nepotyzmu i kolesiostwa nie ma. Jako wiceminister gospodarki dowodzi jednak, że jest wręcz przeciwnie. Zatrudnianie znajomych w spółkach Skarbu Państwa trwa bowiem w najlepsze.

źródło: pb.pl

(22/10/2013)

 

     Rosjanie chcą mieć w Polsce kontrolowany przez siebie i powszechnie rozpoznawalny tytuł prasowy?

Okazuje się, że kupnem "Przekroju" był zainteresowany Władimir Jewtuszenko, związany z Władimirem Putinem rosyjski oligarcha. Czy to pierwsze przymiarki do próby stworzenia pro-rosyjskiego ośrodka medialnego, który miałby odgrywać ważną rolę w szerzeniu rosyjskiego punktu widzenia w Polsce?

źródło: defence24.pl

(22/10/2013)

 

     Od 2009 roku rząd Tuska zamiata długi pod dywan

Forum Obywatelskiego Rozwoju zauważa, że od 2009 roku rząd Tuska regularnie stosuje sztuczki księgowe by zamiatać dług publiczny pod dywan. - "Rząd, zamiast przestrzegać reguł gry i wprowadzać działania ograniczające przyrost długu publicznego określone w progach ostrożnościowych, coraz bardziej rozdyma finanse publiczne." - czytamy w publikacji FOR.

źródło: rp.pl

(22/10/2013)

 

     Rostowski znowu się pomyli? Wyższa akcyza = mniejsze wpływy do budżetu

Eksperci z Instytutu Sobieskiego twierdzą, że 15-proc. podwyżka akcyzy na alkohol zamiast 780 mln zł dodatkowych dochodów planowanych przez rząd, przyniesie 150 mln zł straty.

źródło: naszdziennik.pl

(22/10/2013)

 

     Zamiast 2,4 tys. km dróg lokalnych zmodernizowanych zostanie jedynie 600 km

Deficyt finansów publicznych (wynikający głównie z nieumiejętności planowania wydatków publicznych oraz wpływów do budżetu przez J. Vincenta Rostowskiego) spowodował, że w 2014 roku zamiast planowanego remontu 2,4 tys. km dróg lokalnych w Polsce, modernizacji zostanie poddane jedynie 600 km. I to przy założeniu, że samorządy znajdą pieniądze by współuczestniczyć w kosztach!

źródło: forsal.pl

(22/10/2013)

 

     Niektórzy to mają w życiu szczęście

Jest w Polsce dobrze płatna praca dla młodych: 23-letnia asystentka zarabia w kancelarii premiera ponad 7 tys. zł.

źródło: wpolityce.pl

(22/10/2013)

 

     Smoleńska brzoza, która miała przeciąć skrzydło Tupolewowi, została złamana przed 5 kwietnia 2010?!

Zdaniem prof. Chrisa Cieszewskiego, analiza zdjęć satelitarnych z 26 stycznia 2010 oraz 5, 11 i 12 kwietnia 2010 wskazuje, że słynna smoleńska brzoza, która miała ściąć skrzydło Tupolewa, została złamana na kilka dni przed rozbiciem polskiego samolotu.

źródło: wpolityce.pl

(21/10/2013)

 

     Ustawa o przejęciu przez ZUS środków z OFE bublem prawnym?

Eksperci nie mają wątpliwości - rządowy projekt dotyczący przjęcia przez ZUS środków zgromadzonych w OFE ma wiele poważnych błędów. Jeśli nie zostaną usunięte, cała ustawa będzie bublem prawnym.

źródło: gazetaprawna.pl

(21/10/2013)

 

     Analiza polskiego ubóstwa

Bankier.pl: "Minimum socjalne w Polsce oznacza, że 4-osobowa rodzina musi się wyżywić za 33 złote dziennie, czyli 8,26 zł na osobę. Dwa euro dniówki żywieniowej każe spojrzeć z innej perspektywy na doniesienia o mieszkańcach Afryki żyjących za kilka dolarów dziennie."

źródło: bankier.pl

(21/10/2013)

 

     Bruksela i Warszawa sabotują łupki

Proces poszukiwań gazu łupkowego w naszym kraju spowalniają zaniechania polskiego rządu – sektor wciąż nie doczekał się stabilnych ram legislacyjnych. Jakby tego było mało kilka tygodni temu Parlament Europejski zmodyfikował dyrektywę, w sprawie oceny skutków wywieranych przez inwestycje łupkowe na środowisko naturalne, co może całkowicie zablokować rozwój branży łupkowej w Polsce.

źródło: defence24.pl

(21/10/2013)

 

     Trybunał Praw Człowieka ogłosi dziś wyrok ws. zbrodni katyńskiej

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ma dziś ogłosić werdykt w sprawie skargi 15 krewnych ofiar NKWD z 1940 r. na rosyjski wymiar sprawiedliwości. Chodzi o uznanie, że Rosja prowadząc śledztwo ws. zbrodni katyńskiej naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka.

źródło: rp.pl

(21/10/2013)

 

     Krzywa Laffera - czyli podatków nie można podnosić bez końca

Artykuł ku przestrodze Donaldowi Tuskowi i Janowi V. Rostowskiemu. Krzywa Laffera, czyli dlaczego podatków nie można podnosić bez końca.

źródło: wp.pl

(20/10/2013)

 

     Napad na księdza z bronią w ręku

Czyżby skutki medialnej nagonki na Kościół Katolicki przynosiły pierwsze efekty? W parafii w Przasnyszu w diecezji płockiej doszło do napadu na wikariusza. Napastnik groził, że przestrzeli księdzu kolana. 

źródło: niezalezna.pl

(20/10/2013)

 

     Magdalenka. Teoria spiskowa, która okazała się prawdą

Głównymi konsekwencjami Magdalenki były niesłychanie silna pozycja polityczna beneficjentów okrągłego stołu, abolicja dla zbrodniarzy komunistycznych i przyzwolenie na niszczenie archiwów tajnych służb.

źródło: rp.pl

(20/10/2013)

 

     Oni mogą wiedzieć o nas wszystko

Agencja wywiadu zagranicznego Stanów Zjednoczonych (National Security Agency) przechwytuje i przechowuje dane kontaktowe i e-maile milionów osób rocznie. Dziennie są w stanie przebadać nawet 600 tys. skrzynek e-mail.

źródło: gazeta.pl

(20/10/2013)

 

     Ludzie, którzy wiedzieli za dużo - czyli tajemnicze zgony w III RP

Historia FOZZ to ciąg tajemniczych zgonów kolejnych osób, które wcześniej przyczyniły się do zdemaskowania tej afery. W III RP było niestety całkiem sporo tego typu niewyjaśnionych śmierci.

źródło: polskatimes.pl

(18/10/2013)

 

     Rząd Tuska podnosi akcyzę - straci budżet, zyskają przemytnicy

Wiele wskazuje na to, że od przyszłego roku - z uwagi na podwyżkę akcyzy - Polacy ograniczą zakupy alkoholu i papierosów w legalnych punktach sprzedaży. Straci budżet państwa, zyskają przemytnicy.

źródło: bankier.pl

(18/10/2013)

 

     Gronkiewicz-Waltz mści się za referendum?

Budżet na inwestycje w dzielnicy Ursynów w 2014 roku będzie o połowę mniejszy niż w tym roku. Dziwnym zbiegiem okoliczności Ursynowem zarządza Piotr Guział, inicjator referendum w sprawie odwołania HGW.

źródło: niezalezna.pl

(18/10/2013)

 

     W Smoleńsku mogło dojść do eksplozji - wynika z... podręcznika szkoleniowego ICAO

Wywinięcie poszycia samolotu, rozpad maszyny na tysiące drobnych fragmentów, niewybite szyby, odłamki w ciałach ofiar i zdarte z nich ubrania - to zgodnie z podręcznikiem szkoleniowy Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) symptomy, które mogą wskazywać na to, że maszyna eksplodowała.

źródło: niezalezna.pl

(18/10/2013)

 

     Senator PO: "Banki i deweloperzy zacierają ręce"

Senator PO Jan Rulewski: "Chcę aby ukazała się informacja, kto jest prawdziwym beneficjentem ustawy wprowadzającej program Mieszkanie dla Młodych". Zdaniem senatora uchwalenie tej ustawy bez poprawki wprowadzającej możliwość zakupu mieszkania także na rynku wtórnym spowodowała, że "banki i deweloperzy zaczęli zacierać ręce".

źródło: niezalezna.pl

(18/10/2013)

 

     Kluby "Gazety Polskiej" nie pójdą w Marszu Niepodległości w Warszawie

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", powiedział, że kluby jego gazety nie będą uczestniczyły 11/11/2013 w Marszu Niepodległości w Warszawie lecz w Krakowie. Sakiewicz obawia się prowokacji ze strony władzy.

źródło: wpolityce.pl

(18/10/2013)

 

     Porządki w dawnej Presspublice wg Hajdarowicza

Podzielić przedsiębiorstwo na kilka spółek, pogorszyć warunki pracy i pozbyć się niewygodnych pracowników - to może wydawca "Rzeczpospolitej". Czy z korzyścią dla samej gazety? Wątpliwe...

źródło: forsal.pl

(18/10/2013)

 

     Kolejny sukces bydgoskiej PESY! Jednocześnie kolejny dowód na to, że zakup ultradrogiego Pendolino od zagranicznego dostawcy był bezsensu

Stworzony przez bydgoską PESE pociąg 611M o napędzie spalinowym osiągnął prędkość 201 km/godz. - najwyższą z wyprodukowanych dotąd w Polsce tego rodzaju pojazdów szynowych. Rekord został pobity na trasie Moskwa - St. Petersburg (kupującym pociągi 611M są koleje rosyjskie).

źródło: stefczyk.info

(17/10/2013)

 

     Raport NIK miażdży MEN. Szkoły nieprzygotowane na 6-latków

Najwyższa Izba Kontroli podważa przygotowanie polskich szkół na przyjęcie 6-latków. Zaledwie 12,5 proc. placówek spełniało wymagane warunki. W blisko 80 proc. stwierdzono naruszenia wymagań w zakresie bezpieczeństwa i higieny.

źródło: rp.pl

(17/10/2013)

   

     Komisja Europejska pozywa Polskę za przepisy o zamówieniach publicznych

Do Trybunału Sprawiedliwości wpłynął pozew Komisji Europejskiej przeciwko Polsce. Chodzi o niewłaściwą implementację przepisów o udzielaniu zamówień publicznych na roboty budowlane, dostawy i usługi, wykluczających z przetargu firmy, które nienależycie wykonały uprzednie zlecenie lub z którymi rozwiązano umowę.

źródło: forsal.pl

(17/10/2013)

 

     Jeśli nie węgiel, to co? Gaz z Rosji?!

Polska leży na węglu. Tymczasem rząd rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu opalania węglem do 2020 roku, co w praktyce będzie oznaczało, że wszyscy będziemy musieli opalać swoje domy gazem lub prądem. Czyżby najważniejsze okazały się interesy... Gazpromu?

źródło: bankier.pl

(17/10/2013)

 

     Polskim sądom grozi paraliż. Sędziowie przestają orzekać

Sąd Najwyższy uznał, że sędziowie, którzy byli przenoszeni do innych sądów na mocy rozporządzeń podpisywanych nie przez ministra, lecz przez wiceministów, byli przenoszeni bezprawnie. Mając na względzie powyższe coraz większa ilość sędziów (na chwilę obecną jest ich 50) wstrzymuje się od orzekania, do czasu wyjaśnienia sprawy ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości.

źródło: bankier.pl

(17/10/2013)

 

     Rząd całkowicie utracił legitymację społecznego poparcia

Według najnowszego sondażu TNS Polska aż 77 proc. badanych krytykuje pracę rządu, a 73 proc. działania podejmowane przez samego premiera. W porównaniu z poprzednim miesiącem odsetek ocen negatywnych wzrósł o 5 punktów procentowych.

źródło: niezalezna.pl

(17/10/2013)

 

     Płaciłeś najwyższe składki, a dostaniesz najniższy zasiłek. Czyli - jak ZUS oszukuje chorych przedsiębiorców

To, że przez lata odprowadzałeś wysokie składki nie ma dla ZUS znaczenia. Wystarczy, że z etatu przejdziesz na własną działalność, a będziesz dostawał najmniejszy możliwy zasiłek.

źródło: wyborcza.biz

(17/10/2013)

 

     Po referendum Platforma wycofuje się z kolejnych obietnic w Warszawie? Tym razem nici z metra

Okazuje się, że pieniędzy z UE prawdopodobnie nie wystarczy na zbudowanie II linii metra mimo, że jeszcze niedawno ratusz Warszawy triumfalnie ogłaszał, że pieniędzy wystarczy.

źródło: gazeta.pl

(17/10/2013)

 

     Tajemniczy "deal" w sprawie Jaruzelskiego?

"Odnoszę wrażenie, że robi się wszystko, w jakiś sposób ustalony za kulisami, żeby generał Jaruzelski nie staną przed sądem. I jestem przekonany, że finalnie nie stanie." - mówi Wiesław Johann, prawnik, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

źródło: wpolityce.pl

(17/10/2013)

 

     Litwa zablokuje Kaliningrad?

Tak się robi politykę (a nie, jak Tusk, na kolanach): Litwini grożą blokadą Kaliningradu, jeżeli Kreml będzie dalej utrudniać eksport litewskich towarów do Rosji.

źródło: rebelya.pl

(16/10/2013)

 

     ZUS naciąga przedsiębiorców

ZUS żąda od nieświadomych przedsiębiorców zapłaty pełnych składek za miesiąc, w którym przebywali na zwolnieniu lekarskim. To ewidentne nadużycie ze strony ZUS - donosi portal Zus.pox.pl

źródło: zus.pox.pl

(16/10/2013)

 

     Polacy są za biedni na leczenie

Rezygnujemy z leczenia, bo nas na nie nie stać. Według badań Europ Assistance aż 39 proc. Polaków zadeklarowało, że było zmuszenych zrezygnować z wydatków na zdrowie w związku z trudnościami finansowymi. Polacy, ze wszystkich ankietowanych nacji, nagorzej też ocenili funkcjonowanie służby zdrowia w swoim państwie (2,8 punktów na 10 możliwych).

źródło: rp.pl

(16/10/2013)

 

     Termin budowy elektrowni jądrowej wciąż się opóźnia

Rząd Tuska opóźnia budowę pierwszej polskiej elektrowni atomowej przez brak jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. Tymczasem Aleksander Grad (były minister Skarbu Państwa, ten od nieudanej prywatyzacji stoczni) co miesiąc pobiera sowite wynagrodzenie (ponad 55 tys. zł) za zarządzanie spółką odpowiedzialną za budowę... elektrowni atomowej. By żyło się lepiej. Z rozmachem!

źródło: rp.pl

(16/10/2013)

 

     Mazowsze bankrutem? Ratunkiem zarząd komisaryczny

Regionalna Izba Obrachunkowa fatalnie oceniła budżet Mazowsza. Finanse województwa całkowicie się załamały.

źródło: rp.pl

(16/10/2013)

 

     Koleje Śląskie – Kolejami Kompromitacji?

Spółką kieruje "facet od śmieci", "kobieta z apteki" i "druga pani" - bez doświadczenia. Jakby tego było mało oficerowie CBA analizują umowy kolejowej spółki szukając milionów złotych, które z firmy wyparowały.

źródło: wpolityce.pl

(16/10/2013)

 

     Tusk boi się uderzyć w interesy Rosji?

Ukraińskie media donoszą, że polskie władze niechętnie podchodzą do pomysłu przedłużenia ropociągu z Ukrainy, który umożliwiłby dostawy ropy z rejonu Morza Kaspijskiego. Czyżby bały się reakcji Kremla?

źródło: wpolityce.pl

(15/10/2013)

 

     Obniżyli ceny zabiegów. Konkurencja zarzuca im... złamanie zasad etyki

Jedna z klinik przeprowadzających zabieg usuwania zaćmy postanowiła obniżyć ceny o 1/3. Zdaniem stowarzyszenia okulistów to "złamanie zasad współpracy między lekarzami i etyki lekarskiej".

źródło: wyborcza.pl

(15/10/2013)

 

     Coraz więcej Polaków zmuszonych jest do pracy za granicą, jednak coraz mniej pieniędzy przesyłają do kraju

Z oficjalnych szacunków GUS wynika, że liczba Polaków przebywających za granicą ponad trzy miesiące w 2012 roku zwiększyła się o 70 tys., do ponad 2,1 mln osób. Jednocześnie o 7 proc. skurczyła się kwota pieniędzy przekazanych przez emigrantów do naszego kraju.

źródło: forsal.pl

(15/10/2013)

 

     Od stycznia czeka nas znaczny wzrost cen gazu?

Prawdopodobnie od początku przyszłego roku dojdzie do podwyżek cen gazu dla klientów indywidualnych. Wszystko przez bardzo drogi gaz sprowadzany z Rosji, którego nader "atrakcyjne" ceny wynegocjował rząd Tuska w długoterminowym kontrakcie na dostawy od Gazpromu. By żyło się lepiej.

źródło: gazetaprawna.pl

(15/10/2013)

 

     "Morderstwo Marka Rosiaka nie posiada elementu wyjątkowości"

Czyli jak premier i jego urzędnicy odmówili przyznania renty specjalnej wdowie po Marku Rosiaku, zamordowanym w 2010 roku przez szaleńca, który okazał się być pierwszą ofiarą zabójstwa politycznego w III RP.

źródło: wpolityce.pl

(15/10/2013)

 

     "Nosił Lis razy kilka, ponieśli i Lisa..."

Kiedy naczelny Newsweeka umieszczał na okładce swojego pisma Macierewicza jako groźnego taliba, a Kaczyńskiego stylizował na kurdupla, to wszystko było okej. Kiedy sam został okładkowym SS-manem, to nagle coś mu się odwidziało i chce wysokiego odszkodowania.

źródło: wpolityce.pl

(14/10/2013)

 

     Odwrócona hipoteka, czyli jak zabrać babci mieszkanie?

Rząd pracuje nad projektem ustawy precyzującej zasady tzw. odwróconej hipoteki. Czy banki skorzystają z okazji i wkrótce będą masowo przejmować mieszkania starszych ludzi, którzy żyjąc za głodowe emerytury będą zmuszeni do podpisywania umów odwróconej hipoteki by mieć na jedzenie i leki?

źródło: gazetaprawna.pl

(14/10/2013)

 

     Rosyjski Acron sponsoruje polskich dziennikarzy?

W wyjeździe do Moskwy zorganizowanym przez Leonida Swiridow (określanego przez czeskie media mianem rosyjskiego agenta) uczestniczyli przedstawiciele TVP, "Rzeczpospolitej", "Trybuny" oraz "Przeglądu". W trakcie wizyty odbył się lobbing na rzecz interesów Acronu w kontekście przejęcia polskich Azotów. Sprawą zainteresowała się ABW.

źródło: wpolityce.pl

(14/10/2013)

 

     Gwiazdowski: Finanse są w opłakanym stanie i to jest wina Tuska oraz jego ministra finansów

"Donald Tusk poszedł na wojnę z mediami – bo przecież nie z opinią publiczną, która sprawą OFE się nie interesuje. To znaczy, że stan finansów publicznych musi być gorszy, niż nam oficjalnie wiadomo i to jest wina Tuska i jego ministra finansów" - mówi Robert Gwiazdowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, były prezes rady nadzorczej ZUS.

źródło: wgospodarce.pl

(14/10/2013)

 

     Władze usuwają niewygodną dla Rosjan rzeźbę

Prowokująca rzeźba sowieckiego żołnierza gwałcącego kobietę usunięta z gdańskiego skweru. Jerzy Bohdan Szumczyk (autor rzeźby): "Wiem, że praca jest wulgarna, ale taka jest właśnie historia".

źródło: wpolityce.pl

(14/10/2013)

 

     Wielkie marnotrawstwo pieniędzy: Siedziby Parlamentu Europejskiego kosztują podatników rocznie ponad 800 mln zł

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Parlament Europejski urzęduje w trzech różnych miejscach. To powoduje olbrzymie koszty, które opłacamy w podatkach.

źródło: wgospodarce.pl

(14/10/2013)

 

     Bank Światowy: w Polsce potrzebne są pilne reformy

Eksperci Banku Światowego przekonują, że aby Polska wróciła na ścieżkę szybkiego wzrostu potrzebne są głębokie reformy. - "Jeśli wysoki wzrost ma być podtrzymany, polska gospodarka musi stać się innowacyjna. To się wiąże z całym szeregiem działań strukturalnych, które są potrzebne" - twierdzi Mamta Murthi - dyrektor w Banku Światowym odpowiedzialna za Europę Centralną.

źródło: bankier.pl

(14/10/2013)

 

     Państwowa emerytura dla kobiet, które urodziły min. 4 dzieci? Piechociński "za"

Szef PSL Janusz Piechociński chciałby wprowadzenia zapisu gwarantującego państwową emeryturę kobietom, które urodziły i wychowały minimum czworo dzieci. Należy jednak pamiętać, że od "chcenia" do realizacji jest daleka droga.

źródło: bankier.pl

(14/10/2013)

 

     NIK przystępuje do kontroli farm wiatrowych w Polsce

Pojawia się coraz więcej kontrowersji związanych z budową farm wiatrowych w naszym kraju. Najwyższa Izba Kontroli potwierdziła, że przystępuje do kontroli ich funkcjonowania i lokalizacji.

źródło: wpolityce.pl

(13/10/2013)

 

     ZUS zrobi z przedsiębiorcą co chce

Okazuje się, że inspektor ZUS podczas kontroli może łatwo podważyć wydaną wcześniej interpretację przepisów i zażądać zapłaty składek nawet za pięć lat wstecz.

źródło: rp.pl

(13/10/2013)

 

     W Polsce brakuje nowoczesnych leków! Hurtownie masowo trasferują je za granicę, gdzie bardziej opłaca się ich sprzedaż

W aptekach coraz częściej brakuje nowoczesnych leków, które masowo są wyprowadzane za granice, bowiem tam bardziej opłaca się je sprzedawać. Szacuje się, że może chodzić o leki o wartości do 3 mld zł!

źródło: tokfm.pl

(11/10/2013)

 

     Spore pieniądze dla podwładnych HGW w Warszawie

Z usunięcia HGW ze stanowiska prezydenta Warszawy na pewno nie będą się cieszyli jej bezpośredni podwładni. Istnieje bowiem ryzyko, że wraz z nią będą musieli opuścić dobrze płatne stanowiska.

źródło: wpolityce.pl

(11/10/2013)

 

     Rząd chce, aby łatwiej można było umieszczać ludzi w zakładach psychiatrycznych

Rząd Tuska chce ułatwień w możliwości stosowania przez władze bezterminowego umieszczania obywateli w ośrodkach psychiatrycznych. - "To przepis typowy dla systemów totalitarnych" – mówi prof. Monika Płatek.

źródło: niezalezna.pl

(11/10/2013)

 

     Unia szkodzi polskim łupkom

Wejście w życie zaproponowanej przez Parlament Europejski zaostrzonej dyrektywy środowiskowej utrudni pracę inwestorom i zdecydowanie wydłuży, i tak powolne, tempo prac poszukiwawczych w Polsce.

źródło: rp.pl

(11/10/2013)

 

     Platformiane synekury w Warszawie

Forum Młodych PiS przygotowało raport na temat synekur PO, SLD i PSL w spółkach m. st. Warszawy, z uwzględnieniem jedynie składu rad nadzorczych i zarządów.

źródło: niezalezna.pl

(11/10/2013)

 

     ABW zainteresowane procesem prywatyzacji PKP Cargo

Wiceminister transportu Andrzej Massel stwierdził, że proces prywatyzacji PKP Cargo 
jest pod stałą kontrolą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

źródło: wpolityce.pl

(11/10/2013)

 

     Urzędy skarbowe gnębią najuboższych

Bar mleczny "Perełka" z Gdańska musi zwrócić urzędowi skarbowemu ok. 100 tys. zł państwowej dotacji. Powód? - Właściciel baru do pierogów dodawał okrase, w krupniku pływały czasem szyjki indycze, a w żurku kawałki boczku.

źródło: wp.pl

(10/10/2013)

 

     CBA składa donos na Adamowicza

Do Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu dotarło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (PO). Chodzi o składane przez niego zeznania majątkowe.

źródło: niezalezna.pl

(10/10/2013)

 

     Bloger z Onetu rosyjskim agentem?

Czeskie media donoszą o tym, że reporter agencji informacyjnej Ria Novosti, a jednocześnie aktywny bloger portalu Onet.pl Leonid Swiridow jest szpiegiem FSB.

źródło: defence24.pl

(10/10/2013)

 

     HGW chce wprowadzić opłaty za jazdę samochodem po Warszawie?

Z dokumentu zatytułowanego "Strategia transportowa Warszawy" wynika, że Hanna Gronkiewicz-Waltz chciałaby pobierać opłaty za przejazd mostem, wjazd do tunelu lub przejazd przez Śródmieście Warszawy. Czy strategia ta zostanie zrealizowana po niedzielnym referendum?

źródło: niezalezna.pl

(10/10/2013)

 

     Akt desperacji HGW

W akcie desperacji Gronkiewicz-Waltz pisze na łamach "Gazety Wyborczej" list do warszawiaków, aby nie szli na referendum.

źródło: wpolityce.pl

(10/10/2013)

 

     Niemieckie lobby chciało zakazu uboju rytualnego w Polsce?

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz stwierdził na antenie Radia ZET, że w Niemczech zbierano pieniądze na kampanie, która miała "odpowiednio urobić polskie społeczeństwo" w sprawie zakazu uboju rytualnego. Wszystko po to, aby Niemcy mogli przejąć całkiem spory rynek.

źródło: gazetawnet.pl

(10/10/2013)

 

     Stało się... Unia Europejska zadaje ostateczny cios polskim łupkom

Parlament Europejski zdecydowanie zaostrzył przepisy dotyczące wydobycia gazu łupkowego na terenie UE. To prawdopodobnie koniec marzeń o gazowym eldorado w Polsce. Lobbyści Gazpromu zwyciężyli.

źródło: gazetaprawna.pl

(09/10/2013)

 

     Podwyższona stawka VAT od 1 stycznia 2014 będzie niezgodna z Konstytucją!

Działania rządu Tuska, których celem będzie utrzymanie podwyższonej 23-procentowej stawki VAT od 1 stycznia 2014 można uznać za sprzeczne z Konstytucją! Tak twierdzą prawnicy z... Rządowego Centrum Legislacji (sic!)

źródło: zus.pox.pl

(09/10/2013)

 

     Jeszcze więcej płatnych dróg w Polsce

Do końca tego roku sieć płatnych dróg, objętych system viatoll, zwiększy się w Polsce o kolejne ok. 460 km.

źródło: stefczyk.info

(09/10/2013)

 

     Agencja Reutera: Rostowski na wylocie

Reuters donosi, że otoczenie Tuska sondowało u trzech osób, czy byłyby zainteresowane objęciem stanowiska ministra finansów. Jeśli agencyjne doniesienia okażą się prawdą, to z funkcją ministra i wicepremiera będzie musiał się pożegnać Jan Vincent Rostowski.

źródło: rp.pl

(09/10/2013)

 

     Aż 44 proc. Polaków w wieku od 25 do 34 lat mieszka z rodzicami

Według raportu Lion's Bank dla Eurostatu w Polsce wskaźnik osób między 25 a 34 rokiem życia, które nie posiadają własnego mieszkania i mieszkają z rodzicami jest jednym z najwyższych w Europie i wynosi aż 44 proc. Dla porównania - średnia dla Unii Europejskiej wynosi jedynie 27,5 proc. W Danii w jednym mieszkaniu z rodzicami żyje jedynie 1,9 proc. osób w wieku 25-34 lata.

źródło: forsal.pl

(09/10/2013)

 

     Szeremietiew o przetargach na broń: nie ma lobbystów, są "załatwiacze"

Były minister obrony narodowej Romuald Szeremietiew w wywiadzie dla "Gazety Prawnej": "Głośno było o libacjach z prostytutkami, na których ustalało się kontrakty".

źródło: gazetaprawna.pl

(09/10/2013)

 

     Ile osób otrzymało w Warszawie odmowę wpisu do rejestru wyborców?!

Niestety docierają sygnały o utrudnieniach stosowanych wobec osób, które będąc niezameldowanymi mieszkańcami Warszawy zamierzają wziąć udział w referendum w/s odwołania HGW.

źródło: wpolityce.pl

(09/10/2013)

 

     Dlaczego Tusk nie chce ujawnić o czym rozmawiał z Władimirem Putinem bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej?

Premier Donald Tusk po raz kolejny odmówił udzielenia informacji na temat treści rozmów jakie odbył z Władimirem Putinem tuż po katastrofie smoleńskiej. Nie wiadomo nawet kto i kiedy nadał tym rozmowom klauzulę tajności, na którą powołuje się Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Czego może obawiać się Tusk? - Możemy jedynie spekulować.

źródło: niezalezna.pl

(08/10/2013)

 

     NIK krytykuje nadużycia służb przy uzyskiwaniu billingów

Zdaniem kontrolerów z NIK, którzy przeprowadzili audyt m. in. w Policji, CBA, ABW, SKW czy Ministerstwie Finansów, stwierdzili, że obowiązujące w Polsce przepisy nie chronią dostatecznie praw i wolności obywatelskich przed nadmierną ingerencją państwa.

źródło: gazetaprawna.pl

(08/10/2013)

 

     Stanął pomnik poświęcony Polakom, którzy ratowali Żydów

Warto odnotować w dobie nagonki i oskarżania nas o wszelkie możliwe zbrodnie - w Wołominie stanął pomnik poświęcony Polakom, którzy ratowali Żydów. Także do tego typu miejsc powinny jeździć wycieczki młodzieży z Izraela.

źródło: niezalezna.pl

(08/10/2013)

 

     Polacy płacą bankom coraz więcej

Pewne jak w banku są tylko podwyżki. Rok 2013 był kolejnym, w którym zdrożały usługi bankowe. Niestety kolejny rok zapowiada się również pod znakiem podwyżek.

źródło: gazetaprawna.pl

(08/10/2013)

 

     GUS opóźnia publikację niewygodnych dla Platformy danych dotyczących ucieczki Polaków z Polski?

Z danych ustalonych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że liczba polskich emigrantów cały rośnie trzeci rok z rzędu. GUS ma wstrzymywać publikację oficjalnych danych na ten temat ze względu na sytuację polityczną. Chodzi o to, by nie zaszkodzić rządzącej Platformie Obywatelskiej przed mającym się odbyć 13 października referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.  

źródło: rp.pl

(08/10/2013)

 

     Co blokuje rozwój polskiej kolei? Bariery prawne i fatalny infrastruktura

Zgodnie z planem przygotowanym przez MON i BBN do 1 kwietnia 2014 r. rozformowane zostanie m.in. Dowództwo 2. Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie. Żołnierze zostaną alokowani w inne miejsca, i nikt ich nie zastąpi. 

źródło: rp.pl

(08/10/2013)

 

     MON likwiduje sprawdzone garnizony wojskowe

Zgodnie z planem przygotowanym przez MON i BBN do 1 kwietnia 2014 r. rozformowane zostanie m.in. Dowództwo 2. Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie. Żołnierze zostaną alokowani w inne miejsca, i nikt ich nie zastąpi. 

źródło: gazetawnet.pl

(08/10/2013)

 

     ZUS chce zabierać polskim przedsiębiorcom i pracownikom jeszcze więcej pieniędzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce, aby od wszystkich typów umów - nawet zleceń - ściągane były składki emerytalno-rentowe. - "Pomysł ZUS jest kuriozalny i oceniam go krytycznie. Gdy się nie przeprowadza reform finansów publicznych, dąży się do opodatkowania i oskładkowania wszystkiego, co możliwe" - komentuje Wojciech Nagel, ekspert Business Centre Club (BCC).

źródło: pb.pl

(07/10/2013)

 

     Dramat szpitala w Częstochowie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie ma poważne problemy z zaopatrzeniem w leki, a połowa lekarzy właśnie złożyła wymówienia.

źródło: wpolityce.pl

(07/10/2013)

 

     Nowa nazwa partii Palikota to plagiat?

Janusz Palikot ukradł nazwę należącą do fundacji "Twój Ruch", której celem jest propagowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych. Tak przynajmniej twierdzi Eunika Chojecka, rzecznik prasowy i współzałożycielka tej fundacji.

źródło: wpolityce.pl

(07/10/2013)

 

     W Polsce cały czas rośnie liczba bankrutujących firm

Z raportu firmy Euler Hermes Collections wynika, że w pierwszych 3 kwartałach liczba upadłości w Polsce w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku zwiększyła się o 5 proc.

źródło: bankier.pl

(07/10/2013)

 

     Rosjanie nie odpuszczają Azotów. Teraz, aby przejąć spółkę, będą stosowali bardziej "finezyjne" metody

Rosyjski Acron będzie dążył do zdobycia 20 proc. akcji tarnowskich azotów. To pozwoli mu wprowadzić do rady nadzorczej swojego człowieka. Wątpliwe jest jednak, aby Rosjanie na tym poprzestali. 

źródło: defence24.pl

(07/10/2013)

 

     Strategiczna dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego spółka wciąż na celowniku Rosjan

Zastanawiające jest to, że prezes Państwowej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (polska agencja rządowa podległa ministrowi gospodarki) Sławomir Majman, powiedział publicznie, że nie byłoby dramatu, gdy Rosjanom udało się zdobyć większy wpływ na Grupy Azoty (sic!).

źródło: wpolityce.pl

(07/10/2013)

 

     Powstaje stowarzyszenie osób zadłużonych we frankach szwajcarskich

w Krakowie powstaje pierwsze w Polsce Stowarzyszenie Obrony Poszkodowanych Hipotekami PRO FUTURIS. Ma ono reprezentować 700 tys. Polaków zadłużonych we frankach szwajcarskich, którzy padli ofiarą wzrostu kursu tej waluty.

źródło: rp.pl

(07/10/2013)

 

     Sondaże wskazują, że HGW będzie musiała opuścić stanowisko prezydenta Warszawa

Z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska wynika, że starania PO i wynajętych przez nich celebrytów, mające na celu zniechęcenie warszawiaków do skorzystania z ich demokratycznych przywilejów, nie przynoszą rezultatów. Udział w głosowaniu deklaruje 37 proc. uprawnionych do głosowania, a to wystarczy aby odwołać HGW ze stanowiska.

źródło: rp.pl

(06/10/2013)

 

     Kolejny powód (tym razem "rynkowy") dla którego zakup ultra-drogiego Pendolino był bezsensu?

Linie lotnicze Ryanair zapowiadają uruchomienie od marca połączeń Warszawa-Gdańsk oraz Warszawa-Wrocław, czyli tam, dokąd za ponad rok czasu ma jeździć pendolino. Ceny biletów lotniczych na te połączenia mają się zaczynać od 99 zł.

źródło: naszdziennik.pl

(06/10/2013)

 

     Bankowy tytuł egzekucyjny zostaje? Projekt utknął w rządzie

Tego można było się spodziewać - rząd Tuska blokuje projekt przewidujący likwidację BTE. Kolejny dowód na to, że ta ekipa służy przede wszystkim bankom i zagranicznym wierzycielom Polski.

źródło: wp.pl

(04/10/2013)

 

     Chaos w polskich służbach specjalnych: Tusk wydał zgodę na współpracę polskiego kontrwywiadu z rosyjską FSB?!

Gen. Janusz Nosek, podczas 61. posiedzenia speckomisji 28 maja 2013 r. miał ujawnić, że to Donald Tusk na przełomie 2011 i 2012 r. wydał zgodę na podjęcie przez SKW współpracy z FSB.

źródło: niezalezna.pl

(04/10/2013)

 

     Atak na Polskę nie ćwiczyło 22 tys. rosyjskich i białoruskich żołnierzy. Było ich aż 70 tys.!

Jak donosi sztokholmski dziennik "Svenska Dagbladet" w białorusko-rosyjskich manewrach wojskowych "Zapad 2013" uczestniczyło nie 22,5 tys. żołnierzy, a 70 tysięcy. Głównie ćwiczono uderzenie na państwa bałtyckie oraz na Polskę.

źródło: forsal.pl

(04/10/2013)

 

     60 proc. Polaków nie ma oszczędności

Potwierdzają się czarne przypuszczenia mówiące o tym, że ponad połowa Polaków nie posiada jakichkolwiek oszczędności. Według raportu "Diagnoza Społeczna 2013". Sześciu na dziesięciu Polaków nie ma żadnych oszczędności, a ci, którzy zgromadzili rezerwy, najczęściej mają około trzykrotności miesięcznych dochodów. 

źródło: bankier.pl

(04/10/2013)

 

     Polska stoi korupcją? Aż 1/4 przetargów może być ustawiona

Zgodnie z raportem przygotowanym na zamówienie Europejskiego Biura Śledczego OLAF - korupcja przy przetargach publicznych w Polsce może dotyczyć aż 23 proc. przypadków!

źródło: wpolityce.pl

(04/10/2013)

 

     Rząd Tuska chce ograniczyć obywatelom dostęp do informacji publicznej!

Ekipa PO-PSL będzie próbowała zmienić ustawę o dostępie do informacji publicznej. Zmiany mają polegać na ograniczeniu obywatelom dostępu do niektórych informacji publicznych "ze względu na ochronę prywatności osoby fizycznej". Dwa lata temu próbowali zrobić to samo. Wówczas uzasadnieniem dla ograniczenia dostępu miała być "ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa".

źródło: naszdzinnik.pl

(03/10/2013)

 

     Eksperci miażdżą MEN za reformę 6-latków

MEN nie sprostał zadaniu i nie zastosował się do rekomendacji ekspertów w sprawie reformy, która zakłada posyłanie 6-latków do szkół. Raport nie pozostawia suchej nitki na resorcie zarządzanym przez Krystynę Szumilas.

źródło: rp.pl

(03/10/2013)

 

     Rosyjska FSB działa w Polsce. Wszystko dzięki umowie jaką podpisano po katastrofie smoleńskiej

Przez ostatnie trzy lata rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa mogła prowadzić szerokie i nie do końca kontrolowane działania w Polsce. Wszystko dzięki umowie jaka została podpisana z Rosjanami tuż po katastrofie smoleńskiej. Pełna inwigilacja dzięki totalnej amatorszczyźnie? Takie rzeczy tylko w państwie zarządzanym przez Tuska i jego ekipę.

źródło: rp.pl

(03/10/2013)

 

     Rosną pensje w urzędach centralnych

W 2008 r. urzędnik Kancelarii Prezydenta zarabiał średnio 7,6 tys. zł, w ubiegłym ponad 9 tys. zł. W 2008 r. urzędnik Kancelarii Sejmu zarabiał średnio 7,1 tys. zł, w ubiegłym roku 7,5 tys. zł. Pracownicy Sądu Najwyższego odnotowali w ciągu pięciu lat wzrost pensji o 1,3 tys. zł.

źródło: gazetaprawna.pl

(03/10/2013)

 

     HGW dostaje przedreferendalny prezent? Miliard złotych umorzone

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (PSL) umorzył miliard złotych kary, jaką Warszawa miała zapłacić za ścieki w Wiśle. Czyżby przedreferendalny prezent dla HGW?

źródło: wpolityce.pl

(03/10/2013)

  

     Banki będą zabierały Polakom jeszcze więcej pieniędzy

Szykują się kolejne podwyżki opłat i prowizji w bankach działających na terytorium Polski. Już od 1 października wchodzą w życie nowe tabele opłat i prowizji oraz oprocentowania w kilku instytucjach: Alior Banku, Banku Millennium, eurobanku, Nordea Banku i Toyota Banku.

źródło: bankier.pl

(03/10/2013)

 

     Pacjenci więcej dopłacą do leków refundowanych

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowelizacją ustawy refundacyjnej. Eksperci ostrzegają, że skutki zmian mogą uderzyć w pacjentów, którzy będą musieli więcej płacić za leki refundowane. Okazuje się bowiem, że resort zdrowia chce powiększyć grupę leków, które będą objęte wspólnym limitem finansowania.

źródło: gazetaprawna.pl

(03/10/2013)

 

     Rząd może stopniowo zmniejszać emerytury z ZUS!

Obserwatorfinansowy.pl: "Bardziej prawdopodobne jest to, że rząd obetnie wysokość świadczeń, czyli de facto ogłosi niewypłacalność wobec swoich emerytów, niż odmówi wykupu obligacji skarbowych."

źródło: obserwatorfinansowy.pl

(02/10/2013)

 

     Dramat największego polskiego przewoźnika kolejowego. Przewozy Regionalne na skraju bankructwa

Największy przewoźnik kolejowy w Polsce - "Przewozy Regionalne" - ma poważne problemy. W kasie zieje taką pustką, że spółka nie jest w stanie spełniać warunków ugody z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi w sprawie spłaty zaległości za dostęp do torów z lat 2009–2011.

źródło: forsal.pl

(02/10/2013)

 

     Trzeci rok z rzędu Polacy będą zarabiać coraz mniej

Eksperci szacują, że 2013 rok będzie trzecim z rzędu kiedy nasze dochody rozporządzalne będą maleć. – "To się nie zmieni, dopóki gospodarka nie ruszy. Nie wiem, skąd się biorą opinie, że kryzys się już skończył, bo ludzie tego nie czują" - mówi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

źródło: rp.pl

(02/10/2013)

 

     PO popiera referenda lokalne, gdy są dla niej wygodne

Himalaje hipokryzji partii rządzącej stały się faktem. W ogólnopolskiej kampanii politycy PO odradzają korzystać z przywilejów demokracji i zniechęcają do udziału w referendum dotyczącym odwołania HGW w Warszawie. Jednocześnie w tym samym czasie PO namawia do udziału w referendach w Słupsku i w Czeladzi, gdzie prezydentami miast nie są ludzie należący do tej partii.

źródło: rp.pl

(02/10/2013)

 

     Rząd manipuluje faktami w sprawie systemu emerytalnego

Rząd Tuska zafałszowuje obraz funkcjonowania OFE w kolejnym oficjalnym dokumencie. Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych wychwyciła błędy w sejmowym druku prezentującym informacje o systemie emerytalnym. 

źródło: rp.pl

(02/10/2013)

 

     Władimir Putin otrzyma pokojowego Nobla?

Rosyjski prezydent został zgłoszony do nagrody za "wprowadzenie pokoju" w Syrii i Biesłanie. To pokazuje jak szybko można zapomnieć o Czeczenii. 

źródło: wpolityce.pl

(02/10/2013)

 

     Lekarz w Polsce prawie umarł z przepracowania

Lekarz, który pracował bez przerwy dwie doby, trafił w poniedziałek do Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii w Nowym Sączu. "To wynik nieustającego stresu i pracy bez przerwy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Nowym Sączu" – zaznacza dyrektor ds. lecznictwa sądeckiego szpitala.

źródło: sadeczanin.info

(02/10/2013)

 

     Viktor Orbán: "Nie będziemy sługusami Europy, banków i korporacji!"

"Tak, my te wielkie sumy chcemy pozostawić w kieszeniach węgierskich rodzin, a nasi przeciwnicy chcą je oddawać bankom i monopolom. Cenimy nowoczesną światową gospodarkę, ale nie uznajemy prawa do kolonizacji. Dlatego obronimy niezależność gospodarczą naszej ojczyzny!" - powiedział Viktor Orbán na kongresie swojej partii Fidesz. Teraz pomyślmy przez chwilę dlaczego Donald Tusk nie ma odwagi wypowiedzieć podobnych deklaracji.

źródło: wpolityce.pl

(01/10/2013)

 

     Wysokie ceny energii dla polskiego przemysłu. W Europie jest o 20-30 proc. taniej!

To niewiarygodne, ale konkurenci polskich firm z sektora przemysłowego mają w Unii Europejskiej energię elektryczną tańszą o 20-30 proc.! Pomóc rodzimemu przemysłowi mogli by rządzący politycy, ale oni raczej służą zagranicznym koncernom, więc na zmianę sytuacji nie ma co liczyć.

źródło: wnp.pl

(01/10/2013)

 

     75 proc. obietnic Tuska nie zostało spełnionych

Według badania "Władzomierza" Dziennika Gazety Prawnej - zaledwie co czwarta obietnica wyborcza Tuska została spełniona.

źródło: dziennik.pl

(01/10/2013)

 

     Rząd nie chce, aby Polacy opalali węglem. Lepiej jeśli będą się ogrzewać gazem z Rosji?

Rząd pracuje nad ustawą, która ma zakazać opalania domów i mieszkań węglem. Wszystko po to, aby rozpowszechnić opalanie gazem. Czyżby rządzący szukali jakiegoś uzasadnienie dla podpisanego przez Pawlaka i zatwierdzonego przez Tuska długotrwałego kontraktu na dostawy gazu z Rosji?

źródło: wp.pl

(01/10/2013)

 

     Dług ukryty zniszczy Polskę

Dług ukryty, czyli zobowiązania ustawowe państwa do przyszłych wydatków, sięga już 193 proc. PKB. Oznacza to, że razem z długiem oficjalnym (937 mld zł), zadłużenie Polski jest równe 250 proc. PKB!

źródło: bankier.pl

(01/10/2013)

 

     Opozycja alarmuje ws. prywatyzacji PKP Cargo

Opozycja protestuje przeciwko planom rządu dot. prywatyzacji PKP Cargo. Zwraca uwagę na to, że spółka przynosi pokaźne zyski i ma strategiczne znaczenie dla państwa. Ponadto prywatyzując PKP Cargo rząd naraża się na wypłatę nowemu właścicielowi wielkiego odszkodowania w wysokości ok. 2 mld zł. Innymi słowy wszystko co uzyska ze sprzedaży spółki pójdzie na wypłatę odszkodowania. Przekręt doskonały?

źródło: wpolityce.pl

(01/10/2013)

 

     Jakości badań, dowodów oraz stanu wiedzy KBWLLP może przerazić

Dlaczego KBWLLP pod przewodnictwem Klicha i Laska tak niechlujnie prowadziła badania w sprawie przyczyn katastrofy z 10/04/2010? Dlaczego pominięto aż tyle ważnych aspektów? Polecam zestawienie informacji KBWLLP na temat miejsca zdarzenia, metodologii badań, końcowej fazy lotu czy wraku.

źródło: wpolityce.pl

(01/10/2013)
   

>> POWRÓT do STRONY GŁÓWNEJ


  niewygodne.info.pl | niewygodne@gmail.com