>> POWRÓT

Przegląd wiadomości: WRZESIEŃ 2013

   

     3 biliony zł ukrytego długu

Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) zaktualizowała wiszący w centrum Warszawy licznik długu. Nowa wersja informuje też o długu ukrytym, który wynosi 3,1 biliona złotych.

źródło: forsal.pl

(30/09/2013)

 

     MDM - czyli jak polscy podatnicy pomogą deweloperom

W Sejmie uchwalono kilka dni temu ustawę o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (projekt o nazwie "Mieszkanie dla Młodych - MdM"). Politycy Platformy zapewniali, że to dobra wiadomość dla młodych Polek i młodych Polaków. Eksperci są jednak odmiennego zdania - na ustawie kosztem podatników skorzystają przede wszystkim firmy deweloperskie.

źródło: biznes.pl

(30/09/2013)

 

     Polityka Orbana przynosi rezultaty? Bezrobocie na Węgrzech najniższe od czterech lat

Po raz pierwszy od czterech lat bezrobocie na Węgrzech spadło poniżej poziomu 10 proc.

źródło: forsal.pl

(30/09/2013)

 

     Rosyjski Arcon chce swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej Azotów

Rosjanie nadal nie odpuszczają w walce o przejęcie polskich Azotów. Chcą osiągnąc pułap 20 proc. akcji (dziś mają ich nieco ponad 15 proc.). Dzięki temu będą mogli wprowadzić do rady nadzorczej Azotów swojego przedstawiciela.

źródło: rp.pl

(30/09/2013)

 

     Niezawisły sąd zależny od teściowej

W Sądzie Okręgowym w Gliwicach nie może się odbyć rozprawa rozwodowa pewnej osoby, bowiem 45 sędziów wniosło o wyłączenie się z prowadzenia tej sprawy. Powód? Teściowa tej osoby jest wizytatorką sądu apelacyjnego, która ocenia pracę sędziów i ma wpływ na przebieg ich kariery.

źródło: gazeta.pl

(30/09/2013)

 

     Budżet na 2014 r.: Deficyt ma wynieść 47,7 miliarda złotych

Rząd klepnął budżet na 2014 r. Deficyt na największym w historii planowania budżetów 
poziomie wynoszącym 47,7 mld zł (rok temu deficyt wg planu miał wynieść 35 mld zł). Ciekawe jak bardzo tym razem pomyli się Rostowski? Znowu o 24 mld zł?

źródło: gazetaprawna.pl

(30/09/2013)

 

     HGW może się już pakować?

75 procent warszawiaków wybierających się na referendum 13 października, zadeklarowało że zagłosuje za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta miasta. Wiele też wskazuje na to, że odpowiednia frekwencja zostanie osiągnięta.

źródło: niezalezna.pl

(29/09/2013)

 

     Zwolnienia grupowe w Hucie Częstochowa

Ukraiński właściciel podjął decyzję o zwolnieniach grupowych w ISD Huta Częstochowa. Pracę ma stracić ok. 250-300 osób.

źródło: bankier.pl

(29/09/2013)

 

     Tusk: pieniądze z OFE i ZUS nie są własnością Polaków

Premier Donald Tusk potwierdził publicznie, że pieniądze zgromadzone w OFE i ZUS "nie są własnością Polaków", ponieważ polski system emerytalny jest systemem partycypacyjnym.

źródło: gazetawnet.pl

(28/09/2013)

 

     Głupim społeczeństwem zawsze łatwiej manipulować

Ponad połowa polskich gimnazjalistów nie osiągnęła nawet średniego poziomu znajomości języka obcego, co wymagane jest podstawą programową. To jeden z najgorszych wyników w Europie. Co na to MEN w rządzie Tuska? Rzecznik tego resortu: "Szkoła coraz lepiej uczy umiejętności. Widać efekty jakościowej zmiany w edukacji..."

źródło: rp.pl

(28/09/2013)

 

     Nie innowacje, nie nowe technologie lecz niskie płace są zdaniem Jana K. Bieleckiego szansą naszej gospodarki

Jednocześnie z wywiadu udzielonemu "Dziennikowi Bałtyckiemu" można wywnioskować, że przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów stawia Wietnam jako przykład w jaki sposób powinniśmy się rozwijać...

źródło: wpolityce.pl

(27/09/2013)

 

     Piramida finansowa Tuska

Nasi południowi sąsiedzi nie przebierają w słowach, opisując pomysły rządu Tuska dot. zmian w systemie emerytalnym. Czescy ekonomiści ostrzegają, że schemat działania przypomina... piramidę finansową.

źródło: dziennik.pl

(27/09/2013)

 

     Pracownicy polskich oddziałów Lidla mają dość wyzysku. Rozpoczęli akcje protestacyjne

Fatalne warunki pracy oraz nieprzestrzeganie praw pracowniczych - to najważniejsze powody akcji protestacyjnych, które wczoraj odbyły się przed sklepami Lidla w kilku polskich miastach.

źródło: forsal.pl

(27/09/2013)

 

     Podatki w górę! Zobacz o ile więcej oddasz Tuskowi i Rostowskiemu w 2014 roku

Prawie wszystkich Polaków czekają od przyszłego roku podwyżki podatków... By rząd miał czym płacić odsetki od pożyczonych za granicą pieniędzy.

źródło: gazetaprawna.pl

(26/09/2013)

 

     25-letnia kobieta zmarła na oczach lekarzy, którzy czekali aż dostaną łapówkę

Sądowy finał tragicznej historii 25-letniej kobiety, która musiała umrzeć, bo żaden lekarz nie chciał jej prawidłowo zdiagnozować nie otrzymując wcześniej łapówki.

źródło: gazeta.pl

(26/09/2013)

 

     Jeśli PE przegłosuje nową dyrektywę środowiskową to poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce będzie dłuższe i droższe

Nie wykluczone, że Parlament Europejski w październiku przyjmie propozycję Komisji Środowiska, która sprawi, że poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce będzie o wiele dłuższe i droższe. Czyżby lobby Gazpromu działało prężnie?

źródło: bankier.pl

(26/09/2013)

 

     MON rozpoczął współpracę z "Klubem Generałów", którego członkowie wprowadzali stan wojenny

Stowarzyszenie "Klub Generałów" powstało 1996 roku. Od początku przyciągało w swoje szeregi wojskowych związanych z PRL. Jego szefami byli m.in. gen. Franciszek Puchała (brał udział w opracowywaniu planów stanu wojennego) oraz gen. Mieczysław Dachowski (w latach 80. zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego). Teraz z "Klubem Generałów" będzie współpracowało MON.

źródło: rp.pl

(26/09/2013)

 

     Kto zasiadał w komisji Millera? - Analityk ruchu drogowego, specjalista od spadochronów oraz psycholog z salonów kosmetycznych...

"Gazeta Polska" przybliżyła sylwetki specjalistów z komisji Jerzego Millera. Okazało się, że znaleźli się tam m. in. analityk ruchu dwukierunkowego na drogach dwupasmowych, specjalistka od paralotni i spadochronów oraz psycholog dorabiający w salonie kosmetycznym jako ekspert od odchudzania.

źródło: wpolityce.pl

(26/09/2013)

 

     Operatorzy internetowi nabijają nas w butelkę

Gazetaprawna.pl: "Korzystasz z mobilnego internetu? Operator reklamował szybkie łącze do 15 Mb/s? Zajrzyj do regulaminu usługi. Gwarantowana prędkość internetu wynosi... 8 kb/s – prawie dwa tysiące razy mniej."

źródło: gazetaprawna.pl

(26/09/2013)

 

     Bezrobocie do końca roku wzrośnie do 14 proc. Poprawa dopiero w II poł. 2014 r.

Stopa bezrobocia w Polsce do końca roku urośnie do ok. 14 proc. Notowane w ciągu ostatnich miesięcy spadki wynikają tylko i wyłącznie z czynników sezonowych. Eksperci są zgodni: póki co nie ma symptomów świadczących o długotrwałym ożywieniu na rynku pracy.

źródło: forsal.pl

(25/09/2013)

 

     Rosja wypowiada wojnę gospodarczą Litwie?

Litewski rząd oskarża Rosję o wojnę gospodarczą. Litwinom nie podobają się kontrole towarów oraz działania Gazpromu.

źródło: bankier.pl

(25/09/2013)

 

     Możemy być dumni z bydgoskiej PESY! Będzie produkowała pociągi dla Niemiec!

Bydgoska PESA podpisała kontrakt z niemieckim przewoźnikiem na dostawę 9 nowoczesnych pociągów DMU Link o wartości 180 mln zł. Niech Tusk z Nowakiem wsadzą sobie gdzieś te pendolino za miliardy złotych. Prezes Pesa Bydgoszcz SA, Tomasz Zaboklicki powiedział po podpisaniu kontraktu: "Ta umowa oznacza dla Pesy bardzo dużo. Nigdy w historii żaden zakład przemysłowy nie dostarczał pociągów do Niemiec, więc tworzymy nową historię w UE. To jest wielkie wydarzenie dla Polaków, bo Niemcy docenili polską technikę, zazwyczaj to Polacy doceniają niemiecką technikę, więc coś się zmienia".

źródło: rp.pl

(25/09/2013)

 

     Poufna instrukcja PO w sprawie referendum w Warszawie

"Gazeta Polska Codziennie" dotarła do szczegółowej instrukcji dla posłów Platformy Obywatelskiej wskazującej, jak mają mówić o referendum ws. odwołania prezydent Warszawy. Celem weryfikacji można włączyć TVN i zobaczyć jak recytują.

źródło: niezalezna.pl

(25/09/2013)

 

     Stanisław Kluza (pierwszy szef KNF) wydaje druzgocącą opinię na temat ministra od kreatywnej księgowości

"W kolejnym etapie kreatywną konsolidacją zostaną objęte kolejne środki osób fizycznych i firm zdeponowane w bankach" - twierdzi były minister finansów.

źródło: wpolityce.pl

(25/09/2013)

 

     Utrzymanie podwyższonego progu VAT jest niekonstytucyjne?

Prawnicy z Rządowego Centrum Legislacji uważają, że przedłużenie o trzy lata obowiązywania wyższych stawek podatku może łamać konstytucję. Odmiennego zdania jest resort Jana Vincenta Rostowskiego, który chce pozostawienia stawek VAT na podwyższonym poziomie.

źródło: pb.pl

(25/09/2013)

 

     Główne bariery cywilizacyjnego awansu polskich województw

Brak infrastruktury, mało patentów, brak różnorodności, nierozwinięte społeczeństwo informacyjne, mało środków własnych, niejasny podział zadań, brak oceny przyjętych planów, zbyt niski kapitał społeczny, niewielka ilość oraz niska jakość prowadzonych badań naukowych - to zdaniem Deloitte i Komisji Europejskiej główne bariery cywilizacyjnego awansu polskich województw.

źródło: gazetaprawna.pl

(24/09/2013)

 

     W oparach fiskusowego absurdu

Historia firmy DROP S.A. pokazuje jak trudne jest w Polsce prawo podatkowe i jak niewiele potrzeba, aby na skutek konfliktu z fiskusem dobrze prosperujące przedsiębiorstwo stanęło na skraju bankructwa.

źródło: bankier.pl

(24/09/2013)

 

     SKW o Skrzypczaku: Generał jest skorumpowany

Odwołany przez Donalda Tuska szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) gen. Janusz Nosek chce stanąć przed sejmową komisją ds. służb specjalnych, by przekazać posłom informację na temat korupcyjnego uwikłania wiceministra obrony narodowej gen. Waldemara Skrzypczaka. Nie wiadomo jednak czy do spokania w ogóle dojdzie. W tym tygodniu nie zgodziło się na to prezydium komisji ds. służb specjalnych, której przewodniczy Elżbieta Radziszewska (PO).

źródło: gazetaprawna.pl

(24/09/2013)

 

     ZUS żąda ekstraskładek od świątecznych bonów

Okazuje się, że ZUS coraz częściej nakazuje płacić składki od kwot wsparcia dla pracowników z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (np. bony świąteczne).

źródło: rp.pl

(24/09/2013)

 

     Ponad 70 procent Polaków źle ocenia sytuację w kraju

Z wrześniowego sondażu TNS Polska wynika, że aż 71 proc. Polaków uważa, iż sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest 16 proc. badanych, 13 proc. nie potrafiło wyrazić opinii na ten temat.

źródło: wpolityce.pl

(24/09/2013)

 

     W Polsce powstają bardzo drogie, wręcz "bizantyjskie" drogi

GDDKiA buduje nowe drogi z rozmachem. I to wielkim. Eksperci szacują, że budowa nowych dróg w Polsce w ciągu ostatnich lat pochłonęła o 2 mld zł za dużo.

źródło: forsal.pl

(23/09/2013)

 

     Począwszy od 2014 Polacy będą mieli ograniczony dostęp do usług medycznych finansowanych przez NFZ?

Za trzy miesiące wygasa prawie połowa kontraktów, które NFZ zawarł ze szpitalami i z przychodniami. Bez nowych kontraktów placówki te nie będą mogły świadczyć usług zdrowotnych wobec pacjentów. Problem w tym, że z powodu braku stosownych rozporządzeń ministra zdrowia NFZ nie może rozpisywać konkursów na wybór placówek, z którymi podpisze kontrakty na przyszły rok.

źródło: gazetaprawna.pl

(23/09/2013)

 

     Wojna na haki w armii

"Rzeczpospolita" twierdzi, że nagłe odwołanie szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Janusza Noska to efekt brutalnej wojny na haki. Kierowana przez gen. Noska SKW miała odkryć niewygodne informacje na temat wpływowego wiceszefa MON gen. Waldemara Skrzypczaka i odmówić wydania certyfikatu poświadczenia bezpieczeństwa pozwalającego na dostęp do informacji niejawnych. Termin na wydanie takiego certyfikatu mija... dzisiaj.

źródło: rp.pl

(23/09/2013)

 

     Dług publiczny mknie w stronę biliona złotych

Bankier.pl: "W pierwszym półroczu Polska zadłużała się w średnim tempie 8,45 mld zł miesięcznie, co daje przeszło sto miliardów rocznie. Jeśli tak dalej pójdzie, to do końca roku zadłużenie sektora finansów publicznych przekroczy bilion złotych."

źródło: bankier.pl

(23/09/2013)

 

     Max. 5 zł na jedzenie... dziennie. Dwa miliony Polaków musi tak żyć

2 miliony Polaków żyją poniżej granicy minimum egzystencji. Na jedzenie wydają grosze. Reporterka "Gazety Krakowskiej" sprawdziła, jak to jest żyć za 5 zł dziennie.

źródło: gazetakrakowska.pl

(23/09/2013)

 

     Ile wynosi ukryty dług publiczny?

Pod koniec września Forum Obywatelskiego Rozwoju zaktualizuje słynny licznik długu w Warszawie. Będzie on uwzględniał także dług ukrywany przez J. Vincenta-Rostowskiego.

źródło: pb.pl

(23/09/2013)

 

     Bezrobocie ostro w górę?

"Jesienią bezrobocie ostro pójdzie w górę" – mówi prof. Elżbieta Kryńska, ekonomistka z Uniwersytetu Łódzkiego. Wszystko przez kończące się właśnie prace sezonowe oraz całkowity brak koncepcji rządu na walkę z bezrobociem.

źródło: rp.pl

(22/09/2013)

 

     Rozkaz z ratusza: Do referendum mniej mandatów!

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz by ratować swoje stanowisko, ucieka się do działań na granicy prawa. Ratusz naciskał na Straż Miejską, by do referendum ograniczyła liczbę wystawianych mandatów.

źródło: niezalezna.pl

(22/09/2013)

 

     Spółki drogowe pozywają GDDKiA za trasy na EURO2012 - roszczenia sięgają wielu miliardów złotych

GDDKiA jest lawinowo pozywana przez spółki wykonawcze, które budowały dla niej trasy na EURO 2012. Wielkość roszczeń rozpatrywanych w postępowaniach z udziałem centrali i 16 oddziałów GDDKiA to ok. 6 mld zł.

źródło: forsal.pl

(22/09/2013)

 

     ZAiKS chce nowego podatku na sprzedawane w sklepach urządzenia elektroniczne

ZAiKS chce, aby sprzedawane w sklepach nowe urządzenia elektroniczne były obłożone dodatkową opłatą na rzecz artystów. Jak wyliczają eksperci z branży elektronicznej, jeśli ten pomysł uda się wcielić w życie, to ceny średniej klasy laptopów zdrożeją o ok. 50 zł, a ultrabooków z wyższej półki już o ok. 120 zł.

źródło: gazetaprawna.pl

(20/09/2013)

 

     Były członek aparatu terroru będzie wygłaszał referat na kongresie ośrodków badania opinii publicznej

Były stalinista, major w Korpusie Bezpieczeństwa Publicznego PRL, tajny współpracownik Informacji Wojskowej - Zygmunt Bauman - ma wygłosić wstępny referat na kongresie instytucji badających opinię publiczną w Polsce (m.in. OBOP, CBOS, GfK i Nielsen).

źródło: niezalezna.pl

(20/09/2013)

 

     Najstarsza w Polsce fabryka autobusów składa wniosek o upadłość

Do Sądu Rejonowego w Krośnie wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości sanockiego Autosanu. Pracę może stracić 500-osobowa załoga.

źródło: forsal.pl

(20/09/2013)

 

     Dobra wiadomość dla złodziei - kradzież zaczyna się od 400 zł

Wiele wskazuje na to, że od 2015 roku istotnie polepszą się policyjne statystyki. Wszystko przez nowelizację kodeksu postępowania karnego, w której podniesiono próg kwotowy wartości skradzionej rzeczy (z 250 zł do 400 zł), powyżej którego w świetle prawa kończy się wykroczenie, a zaczyna przestępstwo.

źródło: bankier.pl

(20/09/2013)

 

     Niemal 3/4 Polaków źle ocenia rząd Tuska

Z najnowszego badania opinii społecznej przeprowadzonego we wrześniu przez TNS Polska wynika, że aż 72 proc. Polaków źle ocenia pracę rządu. Odmiennego zdania jest 20 proc. społeczeństwa.

źródło: niezalezna.pl

(20/09/2013)

 

     Przewozy Regionalne na dużym minusie

Największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce - Przewozy Regionalne - przedstawił dramatyczne dane na temat swojej sytuacji finansowej. Strata spółki za ten rok będzie wynosić około 60 mln zł. Strata za 2014 r. ma urosnąć do 151 mln zł. Wszystko przez potężne zadłużenie spółki wobec PKP PLK wynoszące bez odsetek 384 mln zł (niespłacone faktury za możliwość korzystania z torów kolejowych w Polsce, których zarządcą jest PKP PLK).

źródło: naszdziennik.pl

(20/09/2013)

 

     Smoleńskie kuszenie Kaczyńskiego

W interesie Donalda Tuska oraz Platformy Obywatelskiej jest to, aby PiS ponownie zaczął być postrzegany jako "partia smoleńska". Stąd powrót tzw. mediów głównego nurtu do tematu katastrofy smoleńskiej, którego głównym celem jest sprowokowanie Jarosława Kaczyńskiego do "smoleńskich wypowiedzi".

źródło: dziennikpolski24.pl

(19/09/2013)

 

     W PO przeważają osoby z wykształceniem podstawowym?

"Gazeta Wyborcza" w artykule pt. "Partia Tuska w liczbach" ujawniła, że najczęściej spotykanym wykształceniem statystycznego członka PO jest... wykształcenie podstawowe.

źródło: wpolityce.pl

(19/09/2013)

 

     Tusk podniesie składkę zdrowotną? Znowu wzrosną koszty pracy?

NFZ nie ma pieniędzy na leczenie Polaków. Z związku z tym coraz bardziej przez rządzących brana jest pod uwagę możliwość podniesienia składki zdrowotnej płaconej przez pracodawców i przedsiębiorców.

źródło: bankier.pl

(19/09/2013)

 

     Komisja Europejska chce legalizacji aborcji we wszystkich krajach UE?

Komisja praw kobiet i równouprawnienia w Parlamencie Europejskim poparła projekt rezolucji zalecający by aborcja była legalna i dostępna we wszystkich krajach UE.

źródło: wpolityce.pl

(19/09/2013)

 

     Korupcja w wojsku. Straty mogą sięgać dziesiątek milionów złotych

W wyniku gigantycznej korupcji w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku wojsko mogło stracić nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Łapówki miały być wręczane przy okazji rozstrzygania przetargów na zakupi broni, środki czystości czy też wyposażenia bazy. 

źródło: wpolityce.pl

(19/09/2013)

 

     Kontrole skarbowe prowadzą firmy do bankructwa

Bankier.pl: "Standardowa kontrola organu skarbowego u małego przedsiębiorcy w jednym roku kalendarzowym może trwać 18 dni roboczych. Często jednak, z uwagi na konieczność przeprowadzenia dodatkowych czynności wyjaśniających, termin ten zostaje przedłużony. Niejednokrotnie prowadzi to uczciwą firmę na skraj bankructwa."

źródło: bankier.pl

(18/09/2013)

 

     Słabe dane z rynku pracy

Kondycja rynku pracy w Polsce nadal nie napawa optymizmem, co pokazał sierpniowy raport GUS. Wynagrodzenia rosły słabiej od oczekiwań, a zatrudnienie było niższe niż rok temu o tej porze.

źródło: bankier.pl

(18/09/2013)

 

     Wywiad skarbowy bije rekordy. Tak skuteczny nie był jeszcze nigdy w historii

Przez sześć miesięcy b.r. zostało zabezpieczone mienie o wartości prawie 900 mln zł. To ponad dwa razy więcej niż przez cały ubiegły rok.

źródło: bankier.pl

(18/09/2013)

 

     Resort J. Vincenta Rostowskiego polepsza przepisy... na korzyść fiskusa

Ministerstwo Finansów uparcie dąży do rozszerzenia zakresu informacji przekazywanych organom podatkowym na temat obywateli przez banki oraz możliwości blokowania rachunków bankowych firm.

źródło: bankier.pl

(18/09/2013)

 

     Jak oni to robią? Zarobki wyższe, a ceny niższe niż w Polsce. Czyli na co stać Polaka, na co Amerykanina

Statystycznego mieszkańca Chicago stać na blisko cztery razy więcej niż warszawiaka. I to nie tylko dlatego, że lepiej zarabia. W USA jest po prostu dużo taniej niż w Polsce.

źródło: wp.pl

(18/09/2013)

 

     Cały misterny plan rządu legnie w gruzach? Zmiany w OFE mogą nie wpłynąć na wysokość długu publicznego

Nowe standardy rozliczeniowe Eurostatu mogą sprawić, że planowane przez rząd zmiany w systemie emerytalnym nie wpłyną na zmniejszenie deficytu i długu publicznego naszego kraju.

źródło: rp.pl

(18/09/2013)

  

     17 września 1939 roku Rosjanie zaatakowali Polskę

74 lata temu Rosjanie zaatakowali Polskę. Zajęli 50 proc. naszego terytorium, mordując, gwałcąc i wysyłając na Sybir setki tysięcy ludzi. Konsekwencje tej - ustalonej z Hitlerem - napaści trwają po chwilę obecną.

źródło: wpolityce.pl

(17/09/2013)

 

     Województwo Mazowieckie sięgnęło finansowego dna

Województwo Mazowieckie ma całkiem puste konta. Wczoraj marszałek województwa Adam Struzik (PSL) poinformował, że nie jest w stanie zapłacić w całości kolejnych 55 mln zł raty tzw. janosikowego, bo na koncie urzędu ma zaledwie 127 tys. zł. I taką kwotę województwo przelało do Skarbu Państwa. Rachunki bankowe województwa są obecnie całkowicie wyczyszczone.

źródło: rp.pl

(17/09/2013)

 

     Czy Sejm ograniczy prawa rodziny, wolność gospodarczą oraz wolność słowa pod pretekstem walki z "homofobią"?

Przygotowywana w Sejmie nowelizacja ustawy antydyskryminacyjnej autorstwa SLD i Ruchu Palikota może uderzyć w konstytucyjną ochronę rodziny, ograniczyć wolność gospodarczą oraz wolność słowa.

źródło: niezalezna.pl

(17/09/2013)

 

     Potężne tempo zadłużania polskich instytucji rządowych w bankach komercyjnych

W ciągu ostatniego roku wartość zadłużenia instytucji rządowych i państwowych funduszy celowych w bankach urosła aż o 32,5 proc. w skali roku, do poziomu 123,5 mld zł. Dla porównania - tempo wzrostu kredytów dla przedsiębiorstw wynosi 1,1 proc. w skali roku, a tempo wzrostu zadłużenia gospodarstw domowych wynosi obecnie 3,0 proc. w skali roku.

źródło: gazetaprawna.pl

(17/09/2013)

 

     Polska wśród 12. najbardziej zadłużonych państw świata

Z raportu organizacji Jubilee Debt Campaign wynika, że Polska pod koniec 2011 roku zajmowała 12. miejsce na 250 państw pod względem zadłużenia zagranicznego.

źródło: niezalezna.pl

(17/09/2013)

 

     Komornicy na potęgę licytują domy i mieszkania Polaków

Z danych Krajowej Rady Komorniczej wynika, że w okresie od stycznia do lipca komornicy wystawili na licytacje dwa razy więcej domów i mieszkań niż rok wcześniej.

źródło: gazetaprawna.pl

(17/09/2013)

 

     Polscy kierowcy nie chcą jeździć po płatnych drogach

Po wprowadzeniu systemu ViaToll na trasie A2 z Łodzi do Warszawy przewozy spadły o 47 proc., a na rzeszowskim odcinku A4 o prawie 57 proc. Kierowcy jak mogą unikają przejazdu tymi drogami. Wszyscy starają się jeździć drogami lokalnymi.

źródło: bankier.pl

(17/09/2013)

 

     Banki łupią Polaków coraz mocniej

Okazuje się, że coraz więcej musimy płacić za usługi bankowe. Prowizje od dokonywanych przelewów, comiesięczne opłaty za prowadzenie rachunku oraz opłaty za wydanie karty do bankomatu - tutaj banki łupią Polaków najmocniej. "Trend jest taki, żeby klienci płacili coraz więcej" - mówi dr Marcin Jałowiecki z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

źródło: bankier.pl

(16/09/2013)

 

     Polska niechlubną rekordzistką w Unii Europejskiej: mamy najwięcej umów na czas określony

Aż 27 proc. pracowników pracujących w Polsce ma umowę na czas określony. Jest to najwyższy współczynniki w całej UE. Co gorsza - czas poszukiwania pracy przez bezrobotnego w naszym kraju jest długi i nadal systematycznie rośnie.

źródło: bankier.pl

(16/09/2013)

 

     Kosztowne odprawy dla wice- prezesów z KGHM

Gazeta Prawna" dowiedziała się nieoficjalnie, że rozwiązanie kontraktów z wiceprezesami KGHM może być bardzo kosztowne. Spółka ma zapłacić Włodzimierzowi Kicińskiemu i Adamowi Sawickiemu ponad 2 mln zł odprawy.

źródło: forsal.pl

(16/09/2013)

 

     Nikt nie ucieknie przed nowym podatkiem - opłatą audiowizualną

Wprowadzenie opłaty audiowizualnej jest już przesądzone. Oznacza to, że każde gospodarstwo domowe w Polsce - niezależnie od tego czy ma odbiorniki radiowo-telewizyjne, czy ich nie ma - będzie musiało płacić od 10 do 20 zł miesięcznie na utrzymanie mediów publicznych. W kwotach nominalnych oznacza to potężny zastrzyk finansowy dla KRRiTV (od ok. 1,5 mld zł rocznie - przy założeniu płatności po 10 zł / m-c, do nawet 3,0 mld zł rocznie - przy założeniu, że płatność zostanie ustalona na poziomie 20 zł / m-c).

źródło: gazetaprawna.pl

(16/09/2013)

 

     Wojewoda chce zamknąć cały stadion Legii, bo publiczność uczęszczająca na mecze jest przeciwko PO?

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, chce aby cały stadion Legii był zamknięty dla publiczności. Czyżby miał to być sposób na uciszenie niepokornych kibiców?

źródło: niezalezna.pl

(16/09/2013)

 

     Areszt dla Polaka, który w Legnicy oblał farbą sowiecki pomnik

To jest niewiarygodne, że w 20 lat po opuszczeniu Polski przez sowieckiego okupanta, władze niepodległej (?) zatrzymują swoich obywateli za oblanie czerwoną farbą pomnika wdzięczności dla Armii Radzieckiej.

źródło: niezalezna.pl

(16/09/2013)

 

     Bugaj: Nie da się polskiej gospodarki utrzymać na call centrach i montowniach

Zdaniem prof. Ryszarda Bugaja nie da się polskiej gospodarki utrzymać na call centrach i montowniach. W dłuższym okresie jest to "pułapka peryferyjności".

źródło: gazetaprawna.pl

(15/09/2013)

 

     Zapłacimy miliard za pomyłkę rządu. Tusk: "Błędy mogą się zdarzać"

Niezalezna.pl: Budżet państwa wypłaci miliard złotych odszkodowań za błąd Ministerstwa Pracy, które wydało zakaz łączenia pensji z emeryturą. Trybunał Konstytucyjny uznał tę decyzję za bezprawną. Co na to Donald Tusk? - "Instytucjom państwa mogą zdarzać się błędy" - stwierdził.

źródło: niezalezna.pl

(15/09/2013)

 

     Przyjaciele władzy zarabiają miliony w zarządach spółek Skarbu Państwa

Okazuje się, że ludzie dobierani według partyjnego klucza do zarządów spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa zarabiają grube miliony zł. Niemal 6 mln zł dla pięciu członków zarządu PGNiG, ponad 3 mln zł dla pięciu osób zasiadających w zarządzie PGE, prawie 1,7 mln zł dla trzech członków zarządu PKP i 1,3 mln zł dla czterech z Enei SA. Rząd Tuska mówi o konieczności oszczędzania, chce likwidować etaty związkowe, tymczasem sam nie zauważa jak "przyjaciele władzy" omijają ustawy kominowe i wypłacają sobie horrendalne pensje.

źródło: niezalezna.pl

(13/09/2013)

 

     Rząd zabrał emerytom 826 mln zł. Będzie musiał oddać 989 mln zł

Rząd Tuska zabrał polskim emerytom ok. 826 mln zł. Teraz - dzięki decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał decyzję rządu za sprzeczną z konstytucją - państwo będzie musiało oddać razem z odsetkami i waloryzacją ok. 989 mln zł.

źródło: wpolityce.pl

(13/09/2013)

 

     Właściciel sieci Play ma zapłacić ponad 8 mln zł kary. Wszystko przez stosowanie niedozwolonych klauzul na umowach

Spółka P4 - operator sieci Play - poprzez stosowanie niedozwolonych klauzul na umowach naruszała zbiorowe interesy konsumentów. UOKiK wymierzył karę: 8.218.537,00 zł.

źródło: bankier.pl

(13/09/2013)

 

     Nie ma sposobu na rozrost administracji

Od 2008 roku zatrudnienie w administracji powiększyło się o około 10 proc. Nikt z rządzących nie ma koncepcji jak skutecznie je obniżyć. 

źródło: gazetaprawna.pl

(13/09/2013)

 

     The Economist: Polska wśród państw "niesamodzielnych finansowo"

Według analizy tygodnika "The Economist" nasz kraj znalazł się w grupie państw, w których może dojść do poważnego kryzysu kredytowego w przypadku zawirowań na rynkach finansowych. Lepiej od Polski zostały ocenione takie kraje jak Bangladesz, Rumunia czy Filipiny.

źródło: forsal.pl

(12/09/2013)

 

     Polacy mają polubić fotoradary dzięki kampanii za publiczne pieniądze

Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce za 4 miliony złotych przekonać Polaków kampanią reklamową w prasie, radiu i telewizji, że fotoradary przede wszystkim ratują ludziom życie, a nie są wsparciem dla sypiącego się budżetu.

źródło: gazetawnet.pl

(12/09/2013)

 

     Radni Platformy Obywatelska nie chcą pomnika rotmistrza Pileckiego w Warszawie?

Rada Warszawy, głosami Platformy Obywatelskiej, odrzuciła wniosek o włączenie do porządku obrad projektu uchwały w sprawie budowy pomnika rotmistrza Pileckiego w Warszawie.

źródło: niezalezna.pl

(12/09/2013)

 

     Zbigniew Niemczycki chce 1.500.000,00 zł od wydawcy "Gazety Polskiej" za ujawnienie informacji o jego współpracy z SB w PRL

Jeden z najbogatszych Polaków - Zbigniew Niemczycki - chce 1,5 mln zł od wydawcy "Gazety Polskiej" oraz portalu niezalezna.pl za ujawnienie informacji o jego współpracy z SB w okresie PRL. Warto podkreślić, że informacje te są ogólnodostępne w archiwach IPN (sic!)

źródło: niezalezna.pl

(12/09/2013)

 

     Standardy PO w praktyce. Zwolnili kobietę po 32 latach, by przyjąć na jej miejsce krewną posła

Serwis PlWolnosci.pl donosi: z łukowskiego Domu Kultury została zwolniona pracownica z 32-letnim stażem. Na jej miejsce zatrudniono niewykwalifikowaną krewną Cezarego Kucharskiego, posła Platformy Obywatelskiej z Łukowa.

źródło: plwolnosci.pl

(12/09/2013)

 

     Dla pacjentów NFZ rok 2013 już się skończył

W jednej z wrocławskich przychodni okazało się, że na wizytę u specjalisty endokrynologii trzeba będzie czekać... siedem lat. Zapisy przyjmowane są na 2020 rok.

źródło: plwolnosci.pl

(12/09/2013)

 

     Po Smoleńsku dziękował "braciom Moskalom", teraz został rzecznikiem MSZ

Byłego dziennikarza "Gazety Wyborczej" Marcina Bosackiego na stanowisku rzecznika MSZ Polski zastąpił inny pracownik "GW" Marcin Wojciechowski. Jako publicysta zasłynął on m.in. tym, że dwa dni po katastrofie smoleńskiej opublikował służalczy tekst pt. "Dziękujemy wam, bracia Moskale".

źródło: niezalezna.pl

(12/09/2013)

 

     Polski dramat demograficzny

Tak złych statystyk nie było od 1945 roku: W pierwszym półroczu bieżącego roku urodziło się o 20 tys. mniej Polaków, niż zmarło. Jeśli tendencja się utrzyma, to liczba zgonów może aż o 40 tys. przekroczyć liczbę urodzonych nad Wisłą dzieci.

źródło: rp.pl

(11/09/2013)

 

     Wyszkowski wygrywa w sądzie. Wałęsa musi sam zapłacić za swoje przeproszenie

Krzysztof Wyszkowski nie musi płacić Lechowi Wałęsie za to, że ten wykupując na antenie TVN czas reklamowy, sam się przeprosił. Ponadto sąd nakazał Wałęsie opłacenie wszelkich kosztów procesowych.

źródło: niezalezna.pl

(11/09/2013)

 

     Pesymizm na rynku pracy wciąż przeważa. Będą kolejne zwolnienia

Adam Jasiński z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego: "Mandat będzie ściągnięty, o ile obywatel innego kraju zgodzi się go zapłacić. Jeśli zignoruje pismo od GITD czy straży miejskiej, organy te nadal nie będą miały możliwości skutecznego nałożenia sankcji."

źródło: bankier.pl

(11/09/2013)

 

     Polak zapłaci, cudzoziemiec jeśli zechce. Fotoradary łupią swoich

Adam Jasiński z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego: "Mandat będzie ściągnięty, o ile obywatel innego kraju zgodzi się go zapłacić. Jeśli zignoruje pismo od GITD czy straży miejskiej, organy te nadal nie będą miały możliwości skutecznego nałożenia sankcji."

źródło: forsal.pl

(11/09/2013)

 

     Czy Polskie Sieci Elektro- energetyczne (PSE) będą próbowały uratować Polskę przez energetycznym blackoutem?

Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej W latach 2016–2020 trzeba będzie wyłączyć w Polsce 6600 MW mocy w najstarszych siłowniach. Ponieważ pod rządami PO-PSL całkowicie rozłożono projekty dotyczące budowy nowych elektrowni, czuwające nad nieprzerwanymi dostawami energii Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) zdecydowały się dopłacić właścicielom kilku istniejących już elektrowni do ich modernizacji, tak by nie trzeba było ich zamknąć w najbliższych przyszłości.

źródło: forsal.pl

(11/09/2013)

 

     Terminal LNG z oficjalnym opóźnieniem

Minister skarbu zatwierdził nowy harmonogram dotyczący budowy terminala LNG w Świnoujściu. Będzie on oddany do użytku z półrocznym opóźnieniem - 31 grudnia 2014 roku.

źródło: forsal.pl

(11/09/2013)

 

     Fiskalizm Platformy wykańcza polskie firmy

Czy rząd Tuska oraz PO-PSL stać tylko na ciągłe podnoszenie podatków i nieustanne utrudnianie życia starającym się prowadzić własne biznesy w Polsce? W Sejmie upadł niedawno projekt ustawy, który wprowadzał – podobnie jak to ma miejsce w Wielkiej Brytanii – możliwość zakładania firmy na próbę, na okres 90 dni. W tym czasie przedsiębiorca nie musiałby płacić podatków dochodowych i składek na ZUS.

źródło: padre.info.pl

(10/09/2013)

 

     Będzie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Tuska, Klicha i Millera?

Podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy rządowego Tu-154M, Antoni Macierewicz powiedział, że przygotowane zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Edmunda Klicha, Jerzego Millera i Donalda Tuska.

źródło: niezalezna.pl

(10/09/2013)

 

     Polskie szkoły produkują bezrobotnych

Z raportu fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju wynika, że system doradztwa zawodowego w Polsce to fikcja, uczniowie dokonują złych wyborów edukacyjnych. 

źródło: rp.pl

(10/09/2013)

 

     "Siłą chcieli wziąć wszystko, a Polskę potraktowali JAK DZIWKĘ!" - podsumowuje działania Platformy Obywatelskiej jej była członkini

"ONI zachowali się jak typowi zwycięzcy najeźdźcy. Siłą chcieli wziąć wszystko, a Polskę potraktowali jak zwykły wojenny łup – JAK DZIWKĘ, z którą się robi co chce – nawet wbrew jej woli, którą się oszukuję, znieważa i wykorzystuje do własnych partykularnych interesów. Platformo - bujaj się...!!!" - napisała na swoim blogu była członkini i radna z ramienia PO - Dorota Połedniok. 

źródło: niezalezna.pl

(10/09/2013)

 

     Rodziny zmarłych w Łodzi będą musiały płacić podatek VAT od pogrzebu. Czy nowa forma opodatkowania rozszerzy się na całą Polskę?

Łódzka kuria powinna płacić VAT od odprawiania na cmentarzu nabożeństwa. Taką opinię wydała Izba Skarbowa w Łodzi. Podkreślam, że nie chodzi tutaj o podatek dochodowy (jak wielu internatów błędnie interpretuje tego newsa) lecz o podatek, którego koszty ponoszą zwykli ludzie!

źródło: dzienniklodzki.pl

(10/09/2013)

 

     Brutalni syryjscy rebelanci strzelają żołnierzom Asada w tył głowy. Film jest kłopotem dla Obamy

Do sieci wypłynął film, na którym widać jak syryjscy rebelianci wykonują egzekucję na żołnierzach Asada. Obama, który waha się z podjęciem decyzji o "3 dniowych nalotach na wybrane punkty w Syrii" będzie miał teraz jeszcze większy dylemat.

źródło: wpolityce.pl

(10/09/2013)

 

     Mazowieckie na skraju bankructwa

"Jeżeli województwo mazowieckie będzie musiało zapłacić pozostałe raty tzw. janosikowego, na koniec roku zabraknie pieniędzy na wszystkie inne płatności" - poinformował dziennikarzy skarbnik województwa Marek Miesztalski.

źródło: wpolityce.pl

(09/09/2013)

 

     Polski gaz z łupków byłby o 30 proc. tańszy niż ten kupowany od Gazpromu

Gdyby Polska już dziś zaczęła wydobywać gaz łupkowy na przemysłową skalę, to byłby on o 1/3 tańszy od gazu sprowadzanego z Rosji.

źródło: gazetaprawna.pl

(09/09/2013)

 

     Eurostat: Polska to najgorszy kraj dla imigrantów w UE

Według Eurostatu Polska jest najgorszym krajem dla imigrantów wśród państw należących do Unii Europejskiej. Co gorsza - dane Eurostatu pokazują, że nasz kraj nie tylko nie przyciąga obcokrajowców, ale odpycha też samych Polaków. W 2011 roku byliśmy 4. najliczniejszą grupą emigrantów na terytorium UE.

źródło: forsal.pl

(09/09/2013)

 

     Obszarem przyszłego konfliktu pomiędzy Rosją a Zachodem może być akwen Morza Bałtyckiego

Szwecja wraz z Finlandią jednoczą się i budują wspólne siły zbrojne na wypadek "czarnego scenariusza" w rejonie Bałtyku. Polska pod rządami Platformy Obywatelskiej działa wręcz na odwrót - izoluje się od takich inicjatyw, konsekwentnie niszczy swoją Marynarkę Wojenną (do końca roku wycofane zostaną dwa duże okręty rakietowe - jedne z ostatnich umożliwiających działania obronne) oraz buduje fałszywe strategie militarne.

źródło: dorzeczy.pl

(09/09/2013)

 

     Poszukiwanie gazu będzie utrudnione? Czyli jak Europejski Parlament chce pomóc Gazpromowi

W środę Parlament Europejski będzie głosował nad wprowadzeniem dodatkowych biurokratycznych obciążeń dla sektora energetycznego zajmującego się poszukiwaniem gazu z łupków. Europoseł Konrad Szymański nie ma wątpliwości: "To już jest bardzo propagandowa, antyłupkowa akcja. Takich reguł nie ma nigdzie na świecie. One mają tylko uprzykrzyć życie inwestorom." Wszystko dla dobra Gazpromu??

źródło: forsal.pl

(09/09/2013)

 

     Szpitalowi w Augustowie grozi bankructwo

Problemy służby zdrowia jak w soczewce kumulują się w przypadku szpitala w Augustowie, któremu grozi bankructwo. Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce - chcą odwołać radę powiatu augustowskiego.

źródło: money.pl

(09/09/2013)

 

     Setki tysięcy zarobkowych emigrantów. Oni już nigdy nie powrócą do Polski

Zmęczeni życiem w Polsce, ale jednocześnie bardzo doświadczeni zawodowo. Emigranci po 50-tce - oni już nigdy nie powrócą.

źródło: gazetaprawna.pl

(08/09/2013)

 

     Prywatna firma przejmuje zarządzanie danymi w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji (MAC)

Prywatna firma GTS Poland zbuduje dla resortu zarządzanego przez Michała Boniego wirtualne centrum danych (tzw. chmurę), do którego przeniesione zostaną dane oraz systemy używane przez MAC. Problem w tym, że firma GTS pojawiła się w raporcie dot. możliwości sfałszowania wyborów w Polsce. Powstaje też pytanie - dlaczego MAC chce skorzystać z oferty prywatnej firmy, skoro tego typu usługi świadczy np. kontrolowana przez państwo firma Exatel? Dlaczego do realizacji tego zlecenia nie wykorzystano np. Centrum Projektów Informatycznych działających przy MAC, czy też Centralnego Ośrodka Informatyki, który działa przy MSW?

źródło: wpolityce.pl

(08/09/2013)

 

     Wydawca "Gazety Polskiej Codziennie" przegrał proces w... trybie wyborczym

Na mocy wyroku "GPC" będzie musiała przeprosić polityka Solidarnej Polski Kazimierza Ziobrę oraz sprostować podane o nim informacje. Dodatkowo sąd apelacyjny (wcześniej sąd okręgowy odrzucił pozew polityka SP) nałożył na wydawcę dziennika sankcję finansową w wysokości... 50 tys. zł.

źródło: wpolityce.pl

(08/09/2013)

 

     Trybunał UE: Polska na czele krajów najczęściej łamiących prawo UE

Forsal.pl: "Polska jest na niechlubnym pierwszym miejscu w Unii, jeśli chodzi o łamanie europejskiego prawa. W ubiegłym roku Bruksela wszczęła przeciwko nam najwięcej postępowań."

źródło: forsal.pl

(06/09/2013)

 

     Już niebawem nowy podatek: opłata audiowizualna wyższa niż abonament?

Szef telewizji publicznej stwierdza, że zaproponowana przez Ministerstwo Kultury opłata w wysokości ok. 10 zł miesięcznie to za mało. Aby telewizja mogła spełniać swoją rolę propagandową każdy powinien płacić po 20 zł miesięcznie. 

źródło: wp.pl

(06/09/2013)

 

     Rosja tworzy nowe utrudnienia dla polskich przedsiębiorców

Rosja po raz kolejny próbuje ograniczyć ekspansję polskich firm na swoim rynku. Począwszy od 14 września wprowadzi dla przewoźników konieczność posiadania dodatkowych gwarancji celnych. 

źródło: forsal.pl

(06/09/2013)

 

     Pracownik "na czarno" z obciętymi palcami. Pełen obraz polskiej patologii

Pracujący na "na czarno" w firmie budowlanej 23-latek upomniał się o zaległą pensję w wysokości 1400 zł. Za to pracodawca wywiózł go do lasu, obciął cztery palce u rąk i próbował poderżnąć gardło.

źródło: niezalezna.pl

(06/09/2013)

 

     PRL-owska przeszłość czołowych polskich biznesmenów

Niezalezna.pl: "Wielki biznes III RP ma rodowód służb specjalnych PRL. Czołówka postaci biznesu z tamtych lat tworzy dziś zwarty, zamknięty krąg rozgrywający karty w polskim biznesie. Przedsiębiorcy zaczynający w PRL przekazują dziś pałeczkę swoim dzieciom. Przypomnienie o tym wywołuje agresywną reakcję."

źródło: niezalezna.pl

(05/09/2013)

 

     Dramat na warszawskiej giełdzie po ogłoszeniu decyzji Tuska w/s OFE

Warszawski parkiet radził sobie dziś najgorzej ze wszystkich giełd na świecie. Chwilę przed godziną 16 WIG20 tracił 4,6 proc, a indeks szerokiego rynku WIG prawie 6 proc. Wszystko z powodu decyzji Donalda Tuska dot. OFE.

źródło: forsal.pl

(05/09/2013)

 

     W ciągu najbliższych 2 lat obniżki podatków nie będzie

Donald Tusk: "Powiem uczciwie - my w ciągu najbliższych dwóch lat podatków raczej nie obniżymy". Czyli premier "uczciwie" przyznał się do kłamstwa. Wcześniej bowiem obiecywał, że podwyżka podatku VAT z 22 do 23% będzie tylko "chwilowa" i VAT powróci do swojego poprzedniego poziomu w 2014 roku.

źródło: bankier.pl

(05/09/2013)

 

     Polska znów nisko w globalnym raporcie konkurencyjności

W "Globalnym raporcie konkurencyjności 2013-2014" badającym cywilizacyjno-gospodarczy rozwój państw świata, opracowanym przez Światowe Forum Ekonomiczne (World Economic Forum) Polska zajęła ogólnie 42. miejsce. Najgorzej zostaliśmy ocenieni w takich dziedzinach jak "ograniczenia instytucjonalne, w tym ogólna nieefektywność rządu" (121. miejsce) oraz "obciążeniami związanymi z rządowymi regulacjami" (133. miejsce).

źródło: bankier.pl

(05/09/2013)

 

     Deficyt w projekcie budżetu na 2014 zbliżony do deficytu w noweli na 2013, czyli ok. 51 mld zł

Zgodnie z projektem budżetu na 2014 rok znowu problemem będzie gigantyczny deficyt budżetowy. W jaki sposób Jan Vincent Rostowski będzie chciał go pokryć? Czyżby poprzez nowe pożyczki u zagranicznych wierzycieli?

źródło: bankier.pl

(05/09/2013)

 

     Komorowski w utrzymaniu jednym z najdroższych prezydentów w Europie

177 mln zł - tyle publicznych pieniędzy wydano W 2012 r. na utrzymanie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Okazuje się, że w zeszłym roku tylko dwa państwa w Unii Europejskiej wydały więcej na swoich prezydentów niż Polska.

źródło: dziennik.pl

(04/09/2013)

 

     Platforma chce wprowadzić OC dla rowerzystów?

Jak donosi serwis Pafere.org - na razie to tylko luźny projekt, jednak w momencie, gdy w jego realizację zaczynają angażować się posłowie partii rządzącej, PO, można zacząć czuć się zaniepokojonym.

źródło: pafere.org

(04/09/2013)

 

     Jak władza sponsoruje "Gazetę Wyborczą"?

wPolityce.pl: "Do "sponsorowania" ostatniego wydania "Wyborczej" przystąpiły głównie dwie firmy państwowe. We wtorkowym numerze naliczyliśmy 8 reklam Agencji Mienia Wojskowego i 5 PKP. Są to duże, nawet całostronicowe, ogłoszenia. Zapewne płatne. I to nie mało."

źródło: wpolityce.pl

(04/09/2013)

 

     Firma CAM Media od 2008 do maja 2013 roku zarobiła na "obsłudze medialnej" rządu aż 52 mln zł!

CAM Media, której prezes przyznaje się do znajomości z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem, zarobiła na obsłudze medialnej gabinetu Tuska miliony. Dokładnie 52 miliony zł.

źródło: niezalezna.pl

(04/09/2013)

 

     Prezes Polskiej Akademii Nauk wzywa do debaty o Smoleńsku. Czy strona rządowa się odważy?

Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk, wysłał list do rządowego zespołu kierowanego przez Macieja Laska i zespołu parlamentarnego, któremu przewodniczy Antoni Macierewicz, w którym wzywa obie strony do eksperckiej debaty ws. przyczyn katastrofy Tu-154M w Smoleńsku. "Warto zorganizować debatę, spotkanie naukowców i ekspertów, bez polityków, ale przy pełnej jawności, np. transmitowane przez internet" - powiedział prof. Kleiber.

źródło: niezalezna.pl

(04/09/2013)

 

     Kolejny przykład bankructwa polityki gospodarczej PO-PSL

Okazuje się, że ponad 602 mln zł chce zaoszczędzić rząd Donalda Tuska na wydatkach na rolnictwo w tegorocznym budżecie.

źródło: naszdziennik.pl

(04/09/2013)

 

     Wniosek o upadłość Stoczni Gdańskiej

Do VI Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego Gdańsk Północ jeden z wierzycieli złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Stoczni Gdańsk.

źródło: niezalezna.pl

(04/09/2013)

 

     Kolejne "osiągnięcie" rządu Tuska: polska armia traci pieniądze na nowy sprzęt i amunicję

"Pomyłka" Rostowskiego ma kolosalne skutki dla polskiej armii. Zapewnienia prezydenta Komorowskiego, że cięcia w wojsku "nie grożą katastrofą" okazały się nic nie wartymi frazesami. Właśnie ogłoszono, że wojsko na nowy sprzęt będzie musiało wydać o 1,87 mld zł mniej niż planowano. Na zakupy amunicji zostanie zaś przeznaczona kwota o 337 mln zł mniejsza niż planowano.

źródło: rp.pl

(03/09/2013)

 

     Wielka klapa "Inwestycji Polskich" Donalda Tuska

Jeszcze nie tak dawno Donald Tusk zapowiadał realizację wielkiego programu pt. "Inwestycje Polskie". Wybrano prezesa, pracowników administracji tej spółki, ale zanim "Inwestycje" zaczną realizować coś pożytecznego może minąć jeszcze wiele lat.

źródło: wyborcza.biz

(03/09/2013)

 

     Banki działające w Polsce osiągają astronomiczne zyski

W okresie styczeń-lipiec 2013 banki działające w Polsce (głównie zagraniczne) zarobiły na czysto astronomiczną kwotę 9,55 mld zł, czyli o 0,1 proc. więcej niż przed rokiem. Analitycy spodziewają się rekordu zysków za cały 2013 rok.

źródło: bankier.pl

(03/09/2013)

 

     Rządowy zamach na emerytury

Kolejny przekręt rządu Tuska. To niewiarygodne jak w sondażach Platformę Obywatelską może jeszcze popierać tak liczny odsetek społeczeństwa. Zbiorowe wyłączenie racjonalnego myślenia? - Chyba tylko w ten sposób można to tłumaczyć

źródło: wp.pl

(03/09/2013)

 

     Prof. Modzelewski: Rząd stracił 100 mld zł. Bezpowrotnie

Prof. Modzelewski: "Demontaż systemu podatkowego trwa nadal, a rok 2014 będzie jeszcze gorszy od obecnego. Nie pomoże przedłużenie obowiązywania 23-procentowej stawki VAT, gdy sypie się sama konstrukcja tego podatku".

źródło: money.pl

(03/09/2013)

 

     Z wraku Tupolewa pobrano 758 próbek. Znamy wyniki jedynie 28. Co z pozostałymi?

Łącznie z rządowego Tu-154M pobrano i przekazano stronie polskiej 758 próbek. W czerwcu złożono sprawozdanie wskazujące na szczegółowe zbadanie zaledwie 28 próbek. W stosunku do innych nie wiemy nic.

źródło: rp.pl

(02/09/2013)

 

     Koniec niskich składek do ZUS od umowy-zlecenia

Resort Pracy chce "uzusowić" umowy-zlecenia. Oznacza to, że firmy zatrudniające na podstawie takiej umowy będą musiały dodatkowo odprowadzać składki emerytalno-rentowe. Sprawa dotyczy 815,8 tys. pracowników.

źródło: forsal.pl

(02/09/2013)

 

     Potwierdzają się słowa Gowina o "nocy cudów" w PO

O "pompowaniu" kół regionalnych PO nowymi członkami mówił Jarosław Gowin tuż po przegranej z Donaldem Tuskiem o fotel szefa partii. Wiele wskazuje na to, że miał racje. Do małopolskiej Platformy w dwa dni tuż przed zamknięciem list osób mających prawo głosować zapisano 433 nowych członków!

źródło: wpolityce.pl

(02/09/2013)

 

     Ustawianie gigantycznego przetargu w Ministerstwie Środowiska?

Czy w Ministerstwie Środowiska rządu PO-PSL doszło do próby ustawienia państwowego przetargu za 34 mln zł na organizację Szczytu Klimatycznego?! Do akcji wkroczyło ABW i unieważniło podejrzany konkurs. Ministerstwo będzie mogło wybrać zwycięską firmę z wolnej ręki. 

źródło: wprost.pl

(02/09/2013)

 

     Rosja grozi Polsce embargiem

Wojna handlowa pomiędzy Rosją a Polską coraz bliżej. Nasz wschodni sąsiad chce wprowadzić embargo na import mięsnej i mlecznej produkcji z Polski.

źródło: rp.pl

(02/09/2013)

 

     Ministerstwo Skarbu przy prywatyzacji Polskiego Holdingu Nieruchomości naraziło Skarb Państwa na poważne straty?!

Okazało się, że Ministerstwo Skarbu mogło sprzedać 25 proc. akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości za połowę realnej ceny.

źródło: bankier.pl

(02/09/2013) 


   

>> POWRÓT do STRONY GŁÓWNEJ


  niewygodne.info.pl | niewygodne@gmail.com