>> POWRÓT

Przegląd wiadomości: SIERPIEŃ 2013

 

     "Kodeks Przyjazny Kryminaliście", czyli - Sejm głosami Platformy - przyjął kontrowersyjną nowelizację Kodeksu Postępowania Karnego

Andrzej Duda: "Obecnie wprowadza się ułatwienia dla przestępców, szczególnie tych bogatych. (...) Jeśli tworzy się prawo, które służy bogatym przestępcom to jak to komentować? To rozwalanie państwa polskiego".

źródło: wpolityce.pl

(30/08/2013)

 

     Ministerstwo Zdrowia odbiera nadzieję chorym na raka prostaty

Pacjentom w zaawansowanym stadium raka prostaty Ministerstwo Zdrowia właśnie odbiera możliwość znacznego wydłużenia życia. Na nowej liście leków refundowanych (która ma wejść w życie od 1 września) zabrakło octanu abirateronu – jednego z nowych i skutecznych leków.

źródło: rp.pl

(30/08/2013)

 

     Platforma Obywatelska znowu szykuje się do sprzedaży LOTOSu?

Nie tak dawno posłowie PO-PSL odrzucili projektu ustawy o zakazie prywatyzacji Lotosu jako spółki strategicznej dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Teraz - pod przykrywką łatania dziury budżetowej - rząd Tuska może zdecydować się na prywatyzację.

źródło: wpolityce.pl

(30/08/2013)

 

     Stawka podwyższonego VAT-u zostanie aż do 2016 roku, czyli: "Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem..."

Rząd Donalda Tuska po raz kolejny łamie publiczną obietnicę. Tym razem chodzi o podwyższoną w styczniu 2011 stawkę podatku VAT, która miała powrócić do normalnego poziomu w 2014 roku. Ministerstwo Finansów opublikowało prognozę, z której wynika, że wyższa stawka podatku będzie obowiązywała do... 2016 roku.

źródło: wpolityce.pl

(30/08/2013)

 

     Będzie podatek od pogrzebu?

Urzędnicy łódzkiej Izby Skarbowej wpadli na pomysł, aby opodatkować 8% VAT-em opłatę "co łaska" za przeprowadzenie obrządku pogrzebowego na cmentarzu. Przejdzie?

źródło: niezalezna.pl

(30/08/2013)

 

     Członkowie PO i postkomuniści nie chcą pomnika rtm. Pileckiego w Warszawie

Członkowie PO i postkomuniści zagłosowali przeciw wnioskowi o wprowadzenie do porządku obrad Rady Warszawy projektu uchwały w sprawie budowy monumentu Rotmistrza Pileckiego.

źródło: wpolityce.pl

(30/08/2013)

 

     Gazowy podatek dla Rosji - czyli: energetyczne zaniedbania Tusa biją nas po kieszeni

"Polacy płacą jedne z najwyższych cen gazu w Europie. Gdyby nie zaniedbania ekipy Tuska, płaciliby o kilkadziesiąt procent taniej" – pisze Mariusz Staniszewski w najnowszym wydaniu Do Rzeczy.

źródło: dorzeczy.pl

(29/08/2013)

 

     Rosjanie i Białorusini będą nas śledzić z powietrza

Płk Rusłan Szyszyn - szef rosyjskiego Centrum Narodowego ds. Zmniejszenia Niebezpieczeństwa Jądrowego - poinformował, że w dniach 26-30 sierpnia Wspólna grupa rosyjskich i białoruskich inspektorów odbędzie lot obserwacyjny nad terytorium Polski.

źródło: polish.ruvr.ru

(29/08/2013)

 

     Rostowski próbuje rozmyć winę za katastrofę finansów publicznych. "Pomyliliśmy się, ale pomylili się prawie wszyscy"

Jan Vincent Rostowski: "Stanęliśmy przed problemem, przed którym nie stanął żaden kraj w UE. Pomyliliśmy się, ale pomylili się prawie wszyscy" - w ten sposób minister finansów próbował wytłumaczyć się z konieczności nowelizacji budżetu.

źródło: wpolityce.pl

(28/08/2013)

 

     Ratując budżet rząd Tuska zarzyna spółki skarbu państwa

Ekipa Donalda Tuska w nowelizacji budżetowej zaplanowała, że przychody z dywidend na koniec roku mają wynieść o ponad miliard złotych więcej, niż założono wcześniej. Analitycy przestrzegają, że może to źle wpłynąć na kondycję spółek skarbu państwa, które do wypłaty dywidend zostaną w ten sposób przymuszone.

źródło: money.pl

(28/08/2013)

 

     Polski program atomowy w rozsypce

Wiele wskazuje na to, że program budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej stanął w miejscu. Nieudolność rządu i nadzorowanego przezeń sektora energetycznego nadzorowanego jest niepojęta.

źródło: wyborcza.biz

(28/08/2013)

 

     Polacy są za biedni, aby oszczędzać

Poziom stopy oszczędzania, czyli wskaźnik mówiący o tym, jaki procent dochodów w danym gospodarstwie domowym jest odkładany na poczet oszczędności, jest w Polsce na dramatycznie niskim poziomie - zaledwie ok. 0,1 proc. Dla porównania w Niemczech średnia stopa oszczędzania gospodarstwa domowego wynosi 10,3 proc. Również Czesi zostawiają nas daleko w tyle – tam wartość ta wynosi aż 9,4 proc.

źródło: rp.pl

(28/08/2013)

 

     Hajdarowicz znowu zwalnia pracowników i przenosi tytuły

Grupa Gremi (należąca do Grzegorza Hajdarowicza) z uwagi na przeniesienie tytułów "Rzeczpospolita", "Gazeta Giełdy Parkiet", "Bloomberg Businessweek Polska" i "Sukces" do innej spółki w grupie, zwolni aż 157 osób. Redakcje "Uważam Rze" i "Uważam Rze Historia" zostaną przeniesione do Raszyna, gdzie otrzymają powierzchnie biurowe w budynkach dawnej drukarni.

źródło: wgospodarce.pl

(28/08/2013)

 

     Odwołanie Gronkiewicz-Waltz coraz bardziej realne

Z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" wynika, że w referendum w sprawie odwołania HGW ze stanowiska prezydent stolicy zamierza wziąć udział około 480 tys. warszawiaków. To oznacza, że frekwencja będzie wystarczająca do pozbawienia jej urzędu. No chyba, że zadziałają "rosyjskie serwery".

źródło: dziennik.pl

(27/08/2013)

 

     Kolejny wysoki funkcjonariusz reżimu komunistycznego PRL uniknie skazania w III RP

Zdaniem sądu przestępstwa popełnione przez jednego z przywódców PRL - Władysława Ciastonia - przedawniły się już w 1993 r. (sic!)

źródło: wpolityce.pl

(27/08/2013)

 

     Niemiecka prasa lajtowo o Tusku: "Kapitan bez kompasu"

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" o Tusku: "Człowiek, który w roku 2007 przejął stery polskiego rządu jako reformator, teraz sprawia wrażenie kapitana bez kompasu."

źródło: dw.de

(27/08/2013)

 

     Brawo rząd Tuska! Już wiadomo, że strategiczna dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego inwestycja - terminal gazu ziemnego w Świnoujściu - nie powstanie na czas

Minister skarbu na początku września ma przedstawić nowy harmonogram prac. Wszystko za sprawą audytu, który miał wykazać jak olbrzymie jest opóźnienie w budowie tej inwestycji.

źródło: forsal.pl

(27/08/2013)

 

     Polacy cieszą się zdrowiem krócej niż przeciętni Europejczycy

59,1 lat w zdrowiu dla mężczyzn i 63,3 lata dla kobiet to i tak sukces, jeśli dane skonfrontujemy z nakładami na służbę zdrowia, które w naszym kraju są jednymi z najniższych w całej Europie.

źródło: forsal.pl

(27/08/2013)

 

     Haga i Londyn nie dla Polaków. Mamy się wynosić

Ofiarą antyimigracyjnej nagonki, która ma miejsce głównie w Holandii i Wielkiej Brytanii coraz częściej padają Polacy.

źródło: forsal.pl

(26/08/2013)

 

     Zemsta PO na związkowcach?

Tuż przed wrześniowymi strajkami posłowie PO chcą pozbawić ich źródeł utrzymania. Zlikwidowane mają być tzw. etaty związkowe. Związkowcom ma też być zabrane prawo do pomieszczenia w lokalu pracodawcy niezbędne do prowadzenia działalności związkowej.

źródło: rp.pl

(26/08/2013)

 

     Przebiegłe posunięcie władzy wobec TV Trwam

TV Trwam ma zapłacić 1,3 mln zł za koncesję, której nie może uruchomić, bowiem do kwietnia 2014 będzie ona zajęta przez TVP. Wszystko wygląda na przebiegłą grę władz i KRRiTV wobec telewizji o. Rydzyka. Najpierw, aby wyciszyć nastroje społeczne, podjęto decyzję o przyznaniu miejsca na multipleksie. Z góry jednak przyjęto, że Tv Trwam będzie musiało płacić za okres "oczekiwania" na to miejsce, wiedząc przy tym, że fundacja Lux Veritatis może mieć problemy z jednorazowym wyłożeniem kwoty 1,3 mln zł. Dzięki temu pojawia się przesłanka, dla której będzie można cofnąć decyzję o przyznaniu miejsca na multipleksie.

źródło: wpolityce.pl

(26/08/2013)

 

     Refundacja leków - NFZ zapomniał o chorych na raka prostaty? Ale o nowych etatach dla swoich już nie zapomniał.

Lekarze alarmują: chorzy z zaawansowanym rakiem prostaty, u których wyczerpały się standardowe metody terapii, ciągle nie mają dostępu do leku ostatniej szansy, który wydłuża ich życie i poprawia jego jakość. Tymczasem NFZ planuje zatrudnić nowych pracowników. "Musimy zatrudnić dodatkowe osoby (...) kilka... kilkanaście, czy kilkadziesiąt w skali kraju dodatkowych osób" – mówiła w radiowej Trójce Agnieszka Pachciarz (40 l.) prezes NFZ. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota 6,5 mln zł.

źródło: money.pl

źródło: fakt.pl

(26/08/2013)

 

     Rosja wypowiada Polsce żywnościową wojnę handlową?

Prokremlowska "Rossijskaja Gazieta" informuje, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji ma poważne zastrzeżenia do jakości owoców i warzyw sprowadzanych z Polski. Wcześniej obostrzenia dotyczyły polskiego mięsa. Czyżby szykowała się nam nowa wojenka handlowa?

źródło: money.pl

(26/08/2013)

 

     Bydgoska PESA wygrywa przetarg. PKP go unieważnia, bo oferta Polaków - w porównaniu do oferty Hiszpanów - była zbyt dobra?

PKP Intercity unieważnia przetarg na dostawę nowych lokomotyw, bo cena zaproponowana przez bydgoską PESE (która wygrała przetarg) była dwukrotnie niższa od oferty zaproponowanej przez firmę z Hiszpanii?

źródło: stooq.pl

(25/08/2013)

 

     Kiszczak chory dla sądu, rześki na Mazurach

Przyzwoita emerytura, domek wypoczynkowy nad jeziorem z dala od dusznego miasta, codziennego zgiełku i sądów. Czy gen. Kiszczakowi potrzeba czegoś więcej do szczęścia?

źródło: wpolityce.pl

(25/08/2013)

 

     Rozbudowa Elektrowni Opole jest nielegalna?

Ciemności nad Polską i całkowite uzależnienie się od dostaw drogiego prądu z Niemiec i Rosji coraz bardziej realne: Grupa europarlamentarzystów chce wstrzymać budowę elektrowni w Opolu. Ich zdaniem inwestycja ta jest nielegalna wg unijnego prawa.

źródło: wnp.pl

(25/08/2013)

 

     Kreml szykuje nam gazową rewolucję

Rosyjski parlament może przyjąć ustawę znoszącą obowiązujący od 2006 r. monopol Gazpromu na eksport gazu. W efekcie Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu, związanemu - dzięki działaniom rządu PO-PSL - długoterminowymi kontraktami z Gazpromem, trudno będzie stawić czoła rosyjskiej konkurencji, która chce wejść na polski rynek.

źródło: forsal.pl

(23/08/2013)

 

     Bliźniacze obiekty, a jakże inne koszty... Stadion Narodowy w Bukareszcie kosztował ponad dwa razy mniej niż jego polski odpowiednik

Polski stadion został wybudowany za niemal 400 milionów euro. Dla porównania - stadion w Bukareszcie za 170 mln euro.

źródło: wpolityce.pl

(23/08/2013)

 

     Nowe limuzyny dla władzy

Rząd rozpisał przetarg na 51 nowych samochodów dla urzędników, których wartość może sięgnąć ponad 3 mln zł. Przetarg przewiduje m. in. zakup 8 limuzyn.

źródło: niezalezna.pl

(23/08/2013)

 

     Rząd Tuska, z uwagi na brak pieniędzy w kasie państwa, opóźnia budowę Gazoportu w Świnoujściu

Oddanie do użytku strategicznej dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego inwestycji w czerwcu 2014 roku staje się coraz bardziej nierealne. Tym razem kolejną przeszkodą okazały się być decyzje... rządu Donalda Tuska! Z uwagi na gigantyczną dziurę budżetową Ministerstwo Transportu planuje przełożyć wydatki (111 mln zł) na budowę falochronu dla gazoportu na przyszły rok. To jeszcze bardziej zwiększy ryzyko opóźnienia oddania do użytku inwestycji w terminie, a tym samym narazi na olbrzymie straty PGNiG, który już w 2009 r. zakontraktował dostawy skroplonego gazu z Kataru począwszy od lipca 2014 roku.

źródło: wyborcza.biz

(22/08/2013)

 

     "To pachnie stalinizmem. Wypowiedź Sienkiewicza jest skandaliczna i dyskwalifikuje tego polityka"

Wiesław Johann, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego: "Minister mówił o tym, że mają być tworzone jakieś obozy reedukacyjne. To mi już pachnie... stalinizmem w Rosji. Jak można mówić w ten sposób? Jak można mówić, że "monopol na przemoc ma państwo"? Wobec kogo ma być ta przemoc?"

źródło: wpolityce.pl

(22/08/2013)

 

     Mają rozmach! Minister Sikorski wyda 120 tys. zł na renowację grobowca wietnamskiego króla

40 tys. USD wyda polski MSZ na renowację kamiennego mauzoleum cesarza Tu Duca z XIX wieku w mieście Hue w Wietnamie.

źródło: wpolityce.pl

(22/08/2013)

 

     571 tys. zł premii za to, że się nie udało

Nieudolny rząd spisuje spaczone kontrakty menedżerskie. Kapler ostatecznie otrzyma 571 tys. zł premii za to, że NIE UDAŁO mu się wybudować Stadionu Narodowego w terminie (sic!).

źródło: rp.pl

(22/08/2013)

 

     Rosyjskie bazy lotnictwa wojskowego tuż przy granicy z Polską?

Białoruś zaprasza Rosję do siebie. Chce, aby na jej terytorium powstały rosyjskie bazy wojskowe. Ma to być odpowiedź na "naciski", ze strony "państw zachodnich i NATO".

źródło: defence24.pl

(22/08/2013)

 

     Minister Sienkiewicz nie chce ujawnić informacji czy zatrudniani przez niego ludzie mają kompetencje

Bartłomiej Sienkiewicz odmówił udzielenia informacji czy zatrudniona przez niego w MSW jako doradca, była 27-letnia współpracowniczka z jego prywatnej firmy spełnia wymogi prawne i ma kompetencje do pracy na tym stanowisku, to jest pięcioletni staż pracy oraz wyższe wykształcenie.

źródło: rp.pl

(21/08/2013)

 

     3 mln zł na nowe telefony dla olbrzymiej kadry menedżerskiej w PKP

Były minister transportu Jerzy Polaczek nie ma wątpliwości: "W PKP mamy do czynienia z dużym rozrostem struktury spółki, a takie zakupy są właśnie pochodną rozdmuchanej biurokracji. Prezes PKP, który miał ograniczyć wydatki nie szczędzi jednak grosza."

źródło: niezalezna.pl

(21/08/2013)

 

     Tusk: "Będę apelował o zbudowanie atmosfery wsparcia dla działań policji, gdy te będą zdecydowane i brutalne"

O co chodzi Tuskowi? Na konferencji prasowej powiedział, że chciałby atmosfery wsparcia dla brutalnych działań policji. Co on szykuje na jesień?

źródło: wpolityce.pl

(21/08/2013)

 

     Premier ma 28 doradców

W gabinecie Donalda Tuska pracuje aż 28 doradców. Średnio zarabiają oni po 7 tys. zł miesięcznie.

źródło: stefczyk.info

(21/08/2013)

 

     Referendum w sprawie odwołania HGW odbędzie się 13 października

Komisarz wyborczy uznał, że pod wnioskiem o referendum opowiedziało się 166 726 osób. Tym samym odrzucił 29 proc. podpisów. To i tak wystarczyło na podjęcie decyzji o tym, że referendum ma się odbyć. Będzie ono ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy wzięli udział w wyborze odwoływanego organu, tj. co najmniej 389 430 osób.

źródło: rp.pl

(21/08/2013)

 

     Brzytwa Rostowskiego idzie w ruch. Z finansami państwa jest bardzo źle

Katastrofa finansów publicznych stała się faktem. W kasie państwa brakuje na ten rok aż 51 mld zł!

źródło: forsal.pl

(20/08/2013)

 

     Prezydent Komorowski bierze na siebie odpowiedzialność za rozmontowywanie finansów państwa

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o finansach publicznych, która zawiesza funkcjonowanie pierwszego progu ostrożnościowego. Tym samym wziął na siebie część odpowiedzialności za rozmontowywanie finansów państwa.

źródło: wpolityce.pl

(20/08/2013)

 

     Antypolonizm i polonofobia pozostają bezkarne na Facebooku?

Na Facebooku Polskę i Polaków można obrażać swobodnie? Interwencje u administracji nie dają żadnych skutków. Co innego, gdy na portalu umieszczane są treści obrażające mniejszości seksualne. W takim przypadku reakcja administratorów jest natychmiastowa.

źródło: wpolityce.pl

(20/08/2013)

 

     Rząd obcina wydatki na modernizację polskich kolei

W ramach cięć budżetowych rząd chce w tym roku zmniejszyć o 1,5 mld zł ustawowe wydatki na infrastrukturę transportową w kolejach. W przyszłym roku ma to być kwota 3,0 mld zł. PKP PLK, aby nie wstrzymywać powolnego procesu modernizacji, będzie skazana na zadłużanie się u prywatnych podmiotów.

źródło: wyborcza.biz

(20/08/2013)

 

     Polskie zarobki wciąż dzieli przepaść do zarobków europejskich

Bankier.pl: Po dekadzie członkostwa w Unii Europejskiej Polskę wciąż dzieli dochodowa przepaść od krajów "starej Unii".

źródło: bankier.pl

(20/08/2013)

 

     Dziennikarze podszyli się pod asystenta posła PO i załatwili szybsze zabiegi rehabilitacyjne

Dziennikarz portalu 24opole.pl, podszywając się pod pracownika biura posła PO, znacząco przyspieszył termin zabiegów rehabilitacyjnych.

źródło: wpolityce.pl

(20/08/2013)

 

     Ranking uniwersytetów: polskie uczelnie w czwartej setce zestawienia

W publikowanym co roku Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski znajdują się w czwartej setce zestawienia.

źródło: money.pl

(20/08/2013)

 

     Fotoradary nie przyniosły planowanych zysków do budżetu? Będą "pomiary odcinkowe"

Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje zbudować w Polsce system odcinkowego pomiaru prędkości. Założenia systemu są proste: Na wybranych odcinkach dróg krajowych zostaną zainstalowane tzw. bramownice (jedna na początku odcinka, druga na końcu, ewentualnie pośrednie) wyposażone w kamery i urządzenia mierzące prędkość. Na tym odcinku system wyliczy średnią prędkość auta. Jeżeli kierowca pokona trasę zbyt szybko będzie musiał się liczyć z otrzymaniem mandatu.

źródło: gazetaprawna.pl

(19/08/2013)

 

     Informacja o dymisji Rostowskiego wrzutką medialną mającą przykryć fatalne notowania PO?

Pojawiły się pierwsze komentarze na temat potencjalnej dymisji ministra finansów Jana Vincenta-Rostowskiego. Wniosek jest następujący: to medialna wrzutka PO, której celem jest odwrócenie uwagi opinii społecznej.

źródło: niezalezna.pl

(19/08/2013)

 

     Migracja za chlebem coraz bardziej odczuwalna

Bieda wypędza ludzi z domów - tak można podsumować najnowszy raport GUS sporządzony na podstawie spisób powszechnych. W ciągu dekady z dwunastu województw zniknęło prawie milion osób. Ludność woj. podkarpackiego skurczyła się o niemal 7 proc.

źródło: forsal.pl

(19/08/2013)

 

     Tusk zgasi światło nad Polską?

Czy ekipa Platformy Obywatelskiej "zgasi światło" nad Polską? Eksperci nie mają wątpliwości: przez złą politykę energetyczną czekają nas masowe wyłączenia prądu. Rozwiązaniem proponowanym przez rząd ma być uzależnienie się od dostaw brakującej energii elektrycznej z... Rosji.

źródło: wpolityce.pl

(19/08/2013)

 

     Brytyjczycy chcą zakazu pracy dla imigrantów

Społeczeństwo brytyjskie chce, aby rząd zakazał przyjezdnym podejmowania pracy w kraju. To konsekwencje wysokiego bezrobocia wśród młodych Brytyjczyków.

źródło: bankier.pl

(19/08/2013)

 

     Skok na kasę w Poczcie Polskiej?

Skok na kasę w Poczcie Polskiej? Za zgodą Michała Boniego umowy zarządu zastąpiono kontraktami menedżerskimi, które nie podlegają ustawie kominowej.

źródło: wpolityce.pl

(18/08/2013)

 

     Kłamstwa trzeba powtarzać, czyli tajna instrukcja PO o tym jak mówić o Smoleńsku

Dlaczego Lech Kaczyński poleciał do Katynia 10/04/2010? - By zacząć swoją kampanię wyborczą. Tak twierdzi tajna instrukcja Platformy Obywatelskiej dla jej członków. Kłamstw i manipulacji ciąg dalszy.

źródło: wpolityce.pl

(18/08/2013)

 

     "Polski rząd najbardziej promoskiewskim rządem w Europie"

W rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" Władimir Bukowski, rosyjski pisarz i obrońca praw człowieka w ZSRR, stwierdza rzecz następującą: "Polski rząd jest obecnie najbardziej promoskiewskim rządem w Europie. Współpraca z KGB godzi w interesy Polski".

źródło: wpolityce.pl

(16/08/2013)

 

     Rośnie społeczne niezadowolenie

Badania potwierdzają - siedzimy na zegarowej bombie społecznego oburzenia. Czy wybuchnie, pokażą najbliższe miesiące.

źródło: forsal.pl

(16/08/2013)

 

     Armia już nas nie obroni? Gen. Polko ostro o cięciach wydatków dla wojska

Gen. Roman Polko: "Będziemy mieć jedynie stutysięczną armię, która będzie niedoposażona i w której nie będzie nawet specjalnie na czym się szkolić. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale to, co dzieje się w marynarce wojennej, gdzie właściwie całkowicie jest rozbity system obrony przeciwlotniczej kraju, czy też nawet lotnictwo, którego nawet tych kilka F16 nie jest w stanie uratować. Mniej widoczne, ale jednak też wojska lądowe, które też potrzebują nowoczesnej technologii, dronów, czy sprzętu informatycznego do łączności. Gdzie nie popatrzymy, tak naprawdę mamy problemy."

źródło: niezalezna.pl

(16/08/2013)

 

     850 ton uranu leży pod Gdańskiem?

W zalegającej 3 km od Gdańska hałdzie 35 mln ton odpadów fosfogipsowych może się znajdować nawet 850 ton uranu. Hałda w Wiślince jest głównym czynnikiem rakotwórczym na Pomorzu. Wskaźnik umieralności na raka wciąż tu rośnie, a i tak od lat jest jednym z najwyższych w Polsce.

źródło: niezalezna.pl

(16/08/2013)

 

     Nie ma pracy dla osób pow. 55 roku życia

W Polsce pracuje tylko 39 proc. osób w wieku 55–64 lat. To aż o 10 pkt proc. mniej niż wynosi średnia dla całej Unii Europejskiej.

źródło: forsal.pl

(16/08/2013)

 

     Wyższe emerytury dla Jaruzelskiego i Kiszczaka

III RP dba o swoich "ojców-założycieli": MON chce podnieść emerytury Kiszczakowi i Jaruzelskiemu z 4143 zł do 8495 zł!!!

źródło: wmeritum.pl

(16/08/2013)

 

     Bunt samorządowców przeciwko polityce rządu

Związek Miast Polskich przygotowuje pozew zbiorowy przeciwko rządowi Donalda Tuska, w którym będzie się domagać wypłacenia 8 mld zł. Tyle - zdaniem samorządowców - kosztuje realizacja dodatkowych zadań zlecanych przez obecny rząd.

źródło: dziennikpolski24.pl

(14/08/2013)

 

     GUS: Drastyczny wzrost opłat za wywóz śmieci

Główny Urząd Statystyczny poinformował w komunikacie, że wywóz śmieci w lipcu zdrożał o średnio 47,6 proc! Czy taki był cel nowej ustawy śmieciowej?

źródło: wpolityce.pl

(14/08/2013)

 

     Służba zdrowia tylko dla ludzi władzy. Zwykłym Polakom pozostaje umieranie

Zwykli ludzie czekają na wizytę u specjalisty po kilkanaście miesięcy. Prowokacja "Gazety Krakowskiej" udowodniła, że będąc członkiem władzy wystarczy jeden telefon.

źródło: niezalezna.pl

(14/08/2013)

 

     Basen narodowy, nielatający Dreamliner, a teraz Pendolino - wielkie inwestycje, na które nas nie stać.

Pendolino za 2,7 mld zł, które nie będzie mogło jeździć po polskich torach szybciej niż 150 km/h - czyli kolejna błyskotka w momencie, gdy budżet pęka w szwach, a polskie koleje generują straty.

źródło: bankier.pl

(14/08/2013)

 

     Polska musi zwrócić 30 milionów euro do unijnego budżetu

Komisja Europejska poinformowała, że wystąpi do Polski o zwrot 30,4 mln euro z funduszy unijnej polityki rolnej. To konsekwencja nieprawidłowości w systemie kontroli wydatkowania środków za lata 2007 - 2008.

źródło: bankier.pl

(14/08/2013)

 

     Uczelnie świecą pustkami. Niż demograficzny robi swoje

Wystarczy zdać maturę i już ma się zapewniony indeks na bezpłatnych studiach nawet w najlepszych polskich szkołach wyższych. Wszystko przez niż demograficzny. Uczelnie świecą pustkami i przyjmują kogo się da by się utrzymać.

źródło: forsal.pl

(14/08/2013)

 

     Kolejna uczelnia honoruje stalinowca rozpracowującego Żołnierzy Wyklętych

Rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej zdecydował o nadaniu Zygmuntowi Baumanowi doktoratu honoris causa. Decyzja rektora wywołała sprzeciw studentów dolnośląskiej uczelni.

źródło: wpolityce.pl

(13/08/2013)

 

     Drastyczny spadek poparcia dla PO wśród najmłodszych wyborców

"Młodzi, wykształceni, z wielkich miast" nie chcą już głosować na Platformę. W grupie wiekowej 18-24 lata na PO chce głosować już tylko 17 proc. wyborców.

źródło: wpolityce.pl

(13/08/2013)

 

     Platforma znowu zignoruje inicjatywę obywateli?

W Sejmie zweryfikowano już 500 tys. z 950 tys. podpisów w sprawie zorganizowania referendum dot. posyłania 6-latków do szkół i przywrócenia pełnego kursu historii w liceach. Niestety istnieje duże ryzyko, że PO odrzuci inicjatywę obywateli, bowiem uchwałę w sprawie referendum ogólnokrajowego Sejm podejmuje większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Obecnie nadal tą większością dysponuje koalicja PO-PSL...

źródło: niezalezna.pl

(13/08/2013)

 

     Apel o pomnik rtm. Pileckiego w Warszawie

Stowarzyszenie "Młodzi dla Polski" wraz z organizacją Red Is Bad zainicjowały akcję, której celem jest postawienie w Warszawie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego: "Nie chcemy wszechobecnych pomników komunistów, chcemy pomników bohaterów."

źródło: wpolityce.pl

(13/08/2013)

 

     W lipcu upadło o 34,3 proc. więcej firm niż w zeszłym roku

W lipcu upadłość ogłosiły 94 firmy, o 10,6 proc. więcej niż w czerwcu i o 34,3 proc. więcej niż w lipcu zeszłego roku.

źródło: bankier.pl

(13/08/2013)

 

     Platforma przyciąga już tylko karierowiczów

Okazuje się, że do Platformy Obywatelskiej zapisują się już tylko karierowicze, którzy 
liczą na zrobienie szybkiej kariery dzięki partyjnej legitymacji.

źródło: rp.pl

(12/08/2013)

 

     Związki myślą, jak obalić rząd

Szykuje się gorący wrzesień dla ekipy Platformy Obywatelskiej. Związkowcy z całego kraju będą manifestować na ulicach Warszawy. Ich celem jest obalenie gabinetu Donalda Tuska.

źródło: dziennikpolski24.pl

(12/08/2013)

 

     Polacy źle o rządzie i Tusku

Aż 72 proc. Polaków źle ocenia pracę Donalda Tuska. Jeszcze więcej - bo aż 74 proc. - źle ocenia pracę obecnego rządu.

źródło: niezalezna.pl

(12/08/2013)

 

     Jest gorzej niż w Grecji! Zadłużenie Polski przekracza już 3 biliony złotych!

Rządząca koalicja zawiesiła próg ostrożnościowy by nas dodatkowo zadłużyć. Uwzględniając wszystkie zobowiązania - nie tylko te ujmowane w statystyce GUS - jest gorzej niż w Grecji. Dług państwa przekroczył już 3 biliony złotych, a to oznacza, że na każdego Polaka przypada blisko 80 tysięcy zł.

źródło: money.pl

(12/08/2013)

 

     Rzecznik rządu Paweł Graś będzie miał... dwóch rzeczników?

Polska Agencja Prasowa opublikowała depeszę z treści której wynika, że Paweł Graś (rzecznik rządu Donalda Tuska) będzie miał dwóch doradców. Powstaje pytanie: czy decyzja o przyznaniu Grasiowi pomocników jest jednoznaczna z tym, że rzecznik sobie nie radzi i sam potrzebuje rzeczników?

źródło: gazetawnet.pl

(12/08/2013)

 

     Obniżka opłaty interchange niemile widziana przez... Związek Banków Polskich

Polacy płacą najwyższe stawki interchange w całej Europie. Unijna Europejska ostatnio zaproponowała wyznaczenie maksymalnej wysokości stawki interchange dla kart debetowych na 0,2 proc. wartości transakcji, a w przypadku kart kredytowych - 0,3 proc. (w Polsce stawki te kształtują się na poziomie 1,4-1,5 proc.). Przeciwnikiem zmian zaproponowanych przez UE jest... Związek Banków Polskich.

źródło: wgospodarce.pl

(12/08/2013)

 

     Polski system podatkowy na 114. miejscu na świecie

Polska na 114. miejscu na świecie pod względem przyjazności systemu podatkowego. Nasz kraj znalazł się nie tylko za czołówką światowej gospodarki, ale nawet za takimi państwami, jak: Kazachstan, Rwanda, Botswana, Mongolia czy Papua-Nowa Gwinea. W rankingu lepiej wypadły od nas również państwa o tak niespokojnej sytuacji wewnętrznej, jak Afganistan, Irak, Syria i Autonomia Palestyńska...

źródło: wp.pl

(12/08/2013)

 

     Zakup Pendolino całkowicie nieopłacalny?

Były prezes PKP Intercity: Każdego roku budżet państwa będzie musiał dopłacać do Pendolino ok. 180 mln zł. Czy w takim razie jest sens zakupu?

źródło: wpolityce.pl

(12/08/2013)

 

     Kto chroni byłego szefa BOR?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ukrywa prawdę o zaniedbaniach gen. Janickiego w Biurze Ochrony Rządu. Czy Janicki zebrał taką ilość "haków", że dziś jest nietykalny?

źródło: rp.pl

(11/08/2013)

 

     Banki tworzą pieniądz z powietrza

Prof. Krzysztof Rybiński o współczesnym systemie kreacji pieniądza: "Banki kredują kredyty “z powietrza”, bez żadnych depozytów, po prostu decydują ile i komu trzeba dać kredytu, bez względu na ilość zebranych depozytów."

źródło: rybinski.eu

(10/08/2013)

 

     Tusk ignorował ostrzeżenia gen. Błasika w/s fatalnego stanu samolotów w 36. specpułku

"Gazeta Polska Codziennie": Gen. Andrzej Błasik już w 2008 r. alarmował premiera Donalda Tuska i ministra Bogdana Klicha o dramatycznej sytuacji w 36. specpułku. Donald Tusk ignorował ostrzeżenia generała.

źródło: niezalezna.pl

(10/08/2013)

 

     10 najgorszych polskich inwestycji ostatnich 10 lat

Miliardy złotych publicznych pieniędzy utopionych w inwestycje, których końca nie widać. Zestawienie 10 najbardziej rażących przykładów. 

źródło: forsal.pl

(09/08/2013)

 

     Zakładasz firmę? Dla rządu jesteś podejrzany

W ostatnich miesiącach w urzędach skarbowych ciężko w szybki sposób uzyskać numer NIP dla nowej spółki. Kontrolę urzędników zaczynają się jeszcze przed zarejestrowaniem firmy. Fiskus szczegółowo wypytuje członków zarządu nowych podmiotów o miejsce prowadzenia działalności, zaplecze techniczne itp. - "Cała procedura trwa około trzech tygodni, co w czasach „jednego okienka" i haseł o likwidowaniu barier dla przedsiębiorczości wydaje się dość kuriozalnym sposobem zabierania czasu." - mówi dla "Rzeczpospolitej" Marek Kolibski, radca prawny w kancelarii KNDP.

źródło: rp.pl

(09/08/2013)

 

     Rosyjskie serwery nie wystarczą? Platforma chce wyborów za pośrednictwem poczty!

Projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego autorstwa PO przewiduje umożliwienie wszystkim wyborcom głosowania korespondencyjnego. Do tej pory głosować korespondencyjnie mogli w kraju jedynie wyborcy niepełnosprawni. Czyżby zmiana organizacji wyborów wiązała się z lękiem przed utratą władzy? Rosyjskie serwery już nie wystarczą?

źródło: niezalezna.pl

(08/08/2013)

 

     25 proc. polskiej gospodarki działa "na czarno"

Friedrich Schneider, ekonomista z Uniwersytetu w Linzu zajmujący się problematyką szarej strefy, wylicza: "Szara strefa w Polsce obejmuje 24,4 proc. gospodarki". To znacznie więcej niż wynosi unijna średnia.

źródło: bankier.pl

(08/08/2013)

 

     Polacy są za biedni na dzieci. "Zmiecie nas demograficzne tsunami"

Przeciętnie jedna Polka rodzi 1,32 dziecka. To klasyfikuję nasz kraj na 212 miejscu na świecie. Powód tak dramatycznej sytuacji? - Polacy są za biedni na posiadanie dzieci.

źródło: bankier.pl

(08/08/2013)

 

     Rząd rozpaczliwie szuka 100 mln zł na zorganizowanie szczytu klimatycznego

Samo wynajęcie na kilka dni Stadionu Narodowego ma kosztować 26 mln zł. Za taką kwotę można by wybudować nowy, odpowiedni do tego celu, budynek.

źródło: wpolityce.pl

(08/08/2013)

 

     Protestowali przeciwko wykładowi Baumana. Teraz grozi im nawet 5 lat

III RP w całej swej krasie: protestujący przeciwko wykładowi majora Zygmunta Baumana (w czasach terroru stalinowskiego dowodził oddziałem ścigającym Żołnierzy Wyklętych) usłyszą prokuratorskie zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia!

źródło: niezalezna.pl

(07/08/2013)

 

     Rządowi eksperci sfałszowali zapisy czarnej skrzynki?

"Analiza przebiegu dwóch sekund lotu – kluczowych dla ustalenia przyczyn katastrofy (m.in. ze względu na TAWS 38, czyli ostatnie zdarzenie zapisane przez to urządzenie ostrzegające) – powstała na podstawie wybrakowanej kopii rejestratora parametrów lotu, którą sporządzono w Rosji w nieznanych okolicznościach."

źródło: niezalezna.pl

(07/08/2013)

 

     Rozszerza się bieda wśród najmłodszych

Według wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej" obecnie ponad 790 tys. dzieci w wieku do 18 lat żyje w gospodarstwach domowych, w których nikt nie pracuje, nawet w szarej strefie. Ostatni raz tak źle było 7 lat temu.

źródło: gazetaprawna.pl

(07/08/2013)

 

     Kolejny bubel ministra finansów

Chodzi o nałożenie podatku dochodowego na polskie firmy, których zagraniczne spółki zależne uzyskują dochody w krajach o niższych podatkach od obowiązujących w Polsce. Eksperci alarmują, że projekt Min. Finansów zahamuje wchodzenie polskich firm na rynki zagraniczne. Na projekcie suchej nitki nie pozostawili też... rządowi prawnicy. Rządowe Centrum Legislacji wytknęło autorom wiele błędów, a Rada Legislacyjna przy premierze (kilkunastu profesorów i doktorów prawa), tylko potwierdziła wnioski Rządowego Centrum Legislacji.

źródło: pb.pl

(06/08/2013)

 

     Pracownicy Ministerstwa Środowiska brali łapówki za koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego?

Trzej byli pracownicy Ministerstwa Środowiska usłyszały zarzuty o charakterze korupcyjnym. Dotyczą one przyjmowania od marca do grudnia 2011 r. korzyści majątkowych od 13 tys. zł do ok. 55 tys. zł w zamian za udzielanie pomocy przy uzyskaniu koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż gazu łupkowego.

źródło: bankier.pl

(06/08/2013)

 

     Polskie schroniska pękają w szwach. Co czwarte zwierzę nie jest w stanie przeżyć

Raport NIK: Polskie schroniska dla zwierząt są przepełnione, a gminy nie potrafią zapewnić zwierzętom godnych warunków bytowania. W 2011 r. w 150 schroniskach przebywało ponad 100 tys. psów, chociaż miejsc w nich jest trzykrotnie mniej (ok. 34 tys.). Co więcej - 1/3 publicznych środków, które miały być przeznaczone na walkę z problemem bezpańskich zwierząt, została zdaniem NIK wydana nielegalnie bądź niegospodarnie.

źródło: stefczyk.info

(05/08/2013)

 

     Polskie autostrady są "bizantyjskie"

Branżowi eksperci wykazali, że budowa 1 km autostrady w Polsce mogła by być tańsza nawet o 6,7 mln zł jeśli byłyby one budowane "niemieckim sposobem".

źródło: pulsbiznesu.pl

(05/08/2013)

 

     To rząd Tuska zaproponował by 11 listopada Szczyt Klimatyczny odbył się w Warszawie

Propozycja, by Szczyt Klimatyczny odbył się 11 listopada w Warszawie (przez którą od lat tego dnia przechodzą Marsze Niepodległości), została wysunięta przez rząd Tuska w grudniu 2012.

źródło: niezalezna.pl

(05/08/2013)

 

     Kolejne stołki dla urzędników Tuska?

Donald Tusk stworzył nowe urzędnicze gremium, które będzie finansowane ze środków podatników: Komitet Rady Ministrów ds. bezpieczeństwa państwa.

źródło: niezalezna.pl

(05/08/2013)

 

     Ćwierć miliona osób z wyższym wykształceniem nie ma pracy

Został pobity kolejny rekord bezrobocia wśród osób mających dyplom wyższej uczelni - z danych resortu pracy wynika, że pod koniec czerwca aż 243 tys. osoby z wyższym wykształceniem nie miały pracy.

źródło: gazetaprawna.pl

(02/08/2013)

 

     Rząd Tuska coraz więcej zabiera obywatelom. Czy kiedykolwiek odda?

Było już okrajanie "na chwilkę" OFE, wprowadzenie "tylko na 2 lata" wyższego podatku VAT. Teraz mamy do czynienia z "chwilową" rezygnacją z budżetowych progów ostrożnościowych. Czy, aby na pewno "chwilową"? Eksperci nie mają wątpliwości...

źródło: gazetaprawna.pl

(02/08/2013)

 

     Mordowali polskich powstańców, a później robili kariery i żyli w dostatku

Okazuje się, że niemieccy dowódcy nadzorujący mordowanie powstańców w Warszawie bardzo często robili później błyskotliwe kariery i do końca swoich dni żyli w dostatku i luksusach.

źródło: niezalezna.pl

(02/08/2013)

 

     Państwo niszczy przedsiębiorców

Z powodu złego prawa, niesprawnych instytucji, niewydolnej pracy sądów i prokuratur wzrosło ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju. Polska wylądowała na 55. miejscu w rankingu Banku Światowego oceniającym warunki i ryzyko prowadzenia biznesu. "Kontrole, śledztwa i procesy w sprawach gospodarczych ciągną się w Polsce patologicznie długo, głównie z powodu ekonomicznej niekompetencji śledczych, sędziów i biegłych" - twierdzi Jeremi Mordasewicz z Konfederacji "Lewiatan". Skrajnie długo trwa także odzyskiwanie długów - polski przedsiębiorca czeka na to nawet trzy lata i może liczyć na zwrot około 1/3 należności. Dla porównania na Zachodzie trwa to kilka razy krócej, a odzyskuje się 2/3 należności. Do tego dochodzi niechęć, bezkarność i samowola urzędników, niestabilność prawa, biurokracja, fiskalizm....

źródło: dziennikpolski24.pl

(01/08/2013)

 

     Gazeta.pl cenzuruje swoich czytelników?

Jak wynika z informacji serwisu Wirtualnemedia.pl, należący do Agory portal Gazeta.pl blokuje możliwość dodawania komentarzy pod niektórymi artykułami dotyczącymi Adama Michnika, Wojciecha Jaruzelskiego czy Czesława Kiszczaka.

źródło: niezalezna.pl

(01/08/2013)

 

     Zagraniczne banki zabierają pieniądze z Polski

Zagraniczne banki (będące właścicielami 80% sektora bankowego w naszym kraju) coraz mocniej wypompowują pieniądze z Polski oraz innych państw Europy Środkowo-Wschodniej do swoich central. Proces ten znacznie przyspieszył w I kwartale bieżącego roku.

źródło: forsal.pl

(01/08/2013)

 


   

>> POWRÓT do STRONY GŁÓWNEJ


  niewygodne.info.pl | niewygodne@gmail.com