Przegląd wiadomości: LIPIEC 2013

 

     Podejrzana umowa MSW z IBM. Amerykański koncern zarabia na niej krocie

Według Urzędu Zamówień Publicznych oraz NIK resort spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska ustawił przetargi na budowę systemu PESEL2. Finansowym beneficjentem tego ustawionego przetargu jest firma IBM. Ostatnio bez żadnych negocjacji wyciągnęła od rządu kolejne 19 mln zł publicznych pieniędzy. By żyło się lepiej!

źródło: forsal.pl

(31/07/2013)

 

     Bez szybkich reform w energetyce Polskę czekają blackouty

Wiele wskazuje na to, że bez natychmiastowych inwestycji w energetykę począwszy od 2016 roku Polskę będą regularnie nawiedzały tzw. blackouty, czyli planowane wyłączenia prądu na danym obszarze z uwagi na niewydolność posiadanych mocy wytwórczych. Tymczasem rząd Tuska nic nie robi, aby temu zapobiec!

źródło: instytutkosciuszki.energo24.pl

(31/07/2013)

 

     Niemiecki właściciel złożył wniosek o upadłość Fabryki Maszyn "Tarnów"

Złożenie wniosku o upadłość Fabryki Maszyn "Tarnów" przez obecnego właściciela, czyli spółkę "GDW Werkzeugmaschinen Herzogenaurach GmbH" oznacza, że pracę może stracić 200 pracowników.

źródło: wgospodarce.pl

(31/07/2013)

 

     Czyżby zadziałał lobbing producentów odblasków?

Piesi będą musieli nosić odblaski nie tylko na drogach krajowych i wojewódzki, ale również na drogach powiatowych. Kto nie podporządkuje się nowym przepisom może liczyć się z grzywną w wysokości do... 3000 zł!

źródło: dziennik.pl

(31/07/2013)

 

     Port Lotniczy w Modlinie - bezużyteczne lotnisko za 370 mln zł?

Zbudowane kosztem 370 mln zł lotnisko w Modlinie przynosi dziennie ok. 180 tys. zł strat. Od 22 grudnia, gdy zamknięto pas startowy, Port Lotniczy w Modlinie mógł stracić nawet ponad 30 mln zł.

źródło: niezalezna.pl

(30/07/2013)

 

     Jak Platforma Obywatelska przejęła Muzeum Historyczne w Warszawie: Bajońskie zarobki radnej PO, która została dyrektorem, gwałtowny rozrozst administracji, 11 osób w księgowości...

wPolityce.pl: "Pięciu polityków w Radzie Muzeum, cudzoziemiec kontrolujący przepływy finansowe, studenci mało prestiżowych kierunków na pokładzie. Do tego 3 prawników. I walka z patriotyzmem."

źródło: wpolityce.pl

(30/07/2013)

 

     Węgrzy pokazują jak walczyć o swoją niezależność finansową. Rząd Orbana spłacił przed czasem zobowiązania wobec MFW

Węgry uwalniają się od swoich wierzycieli. Tym razem spłacają ostatnią transzę zobowiązań wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Czy tą samą ścieżką mogła by pójść Polska za czasów rządów PO? - Bardzo wątpliwe...

źródło: wpolityce.pl

(30/07/2013)

 

     Polskim elektrowniom grozi uzależnienie od węgla z Rosji?

Ekolodzy ostrzegają: aby nowe elektrownie mogły produkować prąd większość węgla trzeba będzie sprowadzać z... Rosji.

źródło: forsal.pl

(29/07/2013)

 

     Zygmunt Miernik oskarżony przez prokuraturę. Za rzucenie tortem w sędzię grożą mu 3 lata więzienia. A Kiszczak bezkarny.

Gdy sąd ogłaszał w czerwcu, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go w sprawie przyczynienia się do śmierci górników kopalni "Wujek" w 1981 r., Zygmut Miernik nie wytrzymał i rzucił w sędzię tortem. Teraz grożą mu 3 lata więzienia...

źródło: wpolityce.pl

(29/07/2013)

 

     ZUS przeje pieniądze z OFE. Wtedy wzrosną składki

Eksperci są zgodni: Gdy ZUS decyzją rządu Tuska pochłonie wszystkie pieniądze znajdujące się obecnie w OFE, wzrosnąć będą musiały składki.

źródło: gazetaprawna.pl

(29/07/2013)

 

     Odpowiedzialni za kuriozalną akcję "Orzeł może" zwrócili publiczne pieniądze. Czekoladowy potwór już nie odżyje...

wPolityce.pl: "Nie będzie nadmierną przesadą, jeśli napiszę, że realizacja prawa dostępu do informacji publicznej pozwoliła zaoszczędzić 100 tysięcy złotych z publicznych pieniędzy."

źródło: wpolityce.pl

(29/07/2013)

 

     Blisko 7 tys. nauczycieli na bruk od 1 września

Z deklaracji dyrektorów szkół złożonych wiosną wynika, że 1 września pracę stracić może 6,8 tys. nauczycieli. W gimnazjach pracę straci 997 nauczycieli, w szkołach ponadgimnazjalnych - 516 nauczycieli. W przedszkolach ze zwolnieniem musi się liczyć 105 nauczycieli, w szkołach podstawowych - 1640, w zespołach szkół i placówek oświatowych - 3247, w zakładach kształcenia nauczycieli i kolegiach - 164 osoby, w pozostałych typach placówek - 204 nauczycieli.

źródło: wgospodarce.pl

(29/07/2013)

 

     W Polsce nie opłaca się pracować za wynagrodzenie minimalne (1600 zł)

"Minimalne wynagrodzenie wynoszące 1600 zł brutto to około 1180 zł na rękę. Życie z taką pensją właściwie jest wegetacją, bo ogranicza człowieka na każdym kroku. Biorąc pod uwagę koszty utrzymania można dojść do wniosku, że pracować właściwie się nie opłaca."

źródło: bankier.pl

(28/07/2013) 

 

     Ujawniono kompromitujące zdjęcie Putina

Na zdjęciu widać, jak młody Władimir Putin nadzoruje zatrzymanie dysydenta na demonstracji w ówczesnym Leningradzie w 1989 roku. Zdjęcie można zobaczyć tutaj.

źródło: wpolityce.pl

(28/07/2013) 

 

     ​Boeing wypłacił wszystkim odszkodowania. LOT nie dostał

Prezes Boeinga Jim McNerney powiedział na konferencji prasowej, że wszystkie linie, które musiały uziemić dreamlinery, otrzymały już odszkodowanie. Wszystkie, oprócz LOT-u.

źródło: rp.pl

(27/07/2013) 

 

     ​Próg ostrożnościowy zawieszony. Minister Rostowski będzie dalej zadłużał Polskę

Za uchwaleniem ustawy o zawieszeniu pierwszego progu ostrożnościowego głosowało 235, przeciw było 210, a 5 posłów – w tym Godson, Gowin i Żalek z PO - wstrzymało się od głosu. Decyzja PO-PSL oznacza, że budżet może być znowelizowany, a maksymalny dopuszczalny deficyt zostanie powiększony. Innymi słowy Jan Vincent-Rostowski będzie mógł dalej zadłużać Polskę.

źródło: niezalezna.pl

(26/07/2013) 

 

     ​Polska w upadłości. Dramatyczne konsekwencje nowelizacji budżetu

Gazeta Polska: "Sytuacja polskich finansów publicznych stała się dramatyczna. Ostatnie dni potwierdziły oczekiwane od miesięcy przez większość ekonomistów faktyczne przyznanie się rządu do nadchodzącej katastrofy budżetowej."

źródło: niezalezna.pl

(26/07/2013) 

 

     ​Rosja ostro krytykuje manewry wojskowe NATO w Polsce

"Od tych ćwiczeń wieje zimną wojną. Jak takie działania mogą sprzyjać wzrostowi zaufania między państwami NATO a Rosją" - powiedział Anatolij Antonow, wiceminister obrony narodowej Federacji Rosyjskiej. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że ćwiczenia NATO są odpowiedzią na wielkie manewry sił zbrojnych Rosji i Białorusi, które przewidują jądrowe uderzenie na Warszawę.

źródło: stefczyk.info

(26/07/2013) 

 

     ​Agnieszka Holland nakręci film o Jaruzelskim?

Produkcja ma powstać na bazie pamiętników córki reżymowego dyktatora. Czyżby szykowała się kolejna hagiografia? Powstaje też pytanie: czy film zostanie stworzony na bazie publicznych środków Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej?

źródło: wpolityce.pl

(26/07/2013) 

 

     ​Pieniędzy z Unii jeszcze nie ma, a rząd Tuska już planuje wydatki

Mimo, że Parlament Europejski nie zatwierdził jeszcze ostatecznie budżetu na lata 2014-2020, to rząd Tuska już intensywne pracuje nad podziałem środków, o których w nim mowa.

źródło: bankier.pl

(26/07/2013) 

 

     ​Rząd będzie musiał podnieść podatki

"Rząd PO doprowadził do sytuacji, w której podniesienie podatków jest nieuniknione" - powiedział Grzegorz Kołodko o polityce ekipy Donalda Tuska. Jego zdaniem przedstawiając budżet na ten rok minister finansów Jan Vincent-Rostowski od początku mówił nieprawdę.

źródło: wp.pl

(26/07/2013) 

 

     ​Rząd Tuska potwierdza: Za trzy lata może zabraknąć prądu

Radosław Sikorski na spotkaniu z polskimi ambasadorami ostrzegł, by nie ulegali oni zbytnio propagandzie rządowej dotyczącej polityki zagranicznej, bo takowej Polska właściwie nie prowadzi.

źródło: niezalezna.pl

(25/07/2013) 

 

     ​Sikorski przyznaje, że Polska nie prowadzi polityki zagranicznej, a przyszłość UE nie będzie sukcesem

Radosław Sikorski na spotkaniu z polskimi ambasadorami ostrzegł, by nie ulegali oni zbytnio propagandzie rządowej dotyczącej polityki zagranicznej, bo takowej Polska właściwie nie prowadzi.

źródło: wpolityce.pl

(25/07/2013) 

 

     ​Ekspert z Danii odrzuca raport MAK: przy tych danych samolot powinien odlecieć

"Nawet przy utracie końcówki skrzydła samolot odleciałby, a nie uderzył w ziemię. Straciłby tylko 5 proc. siły nośnej i byłby ok. 40 m nad ziemią, nad miejscem, w którym uderzył w ziemię" - wynika z analizy Glena Jengersena, eksperta z Danii, który przedstawił swoje ustalenia podczas posiedzenia Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.

źródło: niezalezna.pl

(25/07/2013) 

 

     ​21-latek w MSW to nie wyjątek. 23-latek bez studiów pomaga Nowakowi

Zatrudnianie młodych ludzi z minimalnym doświadczeniem zawodowym jako doradców ministrów to nie tylko domena MSW. Okazało się, że asystentem politycznym Sławomira Nowaka jest 23-letni Michał Klimczak, który nie ukończył jeszcze żadnego kierunku studiów. Czy także i w tym przypadku resort zastosował klauzulę "szczególnie uzasadnionego przypadku" i zrezygnował z wymagań kwalifikacyjnych (ukończone studia wyższe)?

źródło: rp.pl

(25/07/2013) 

 

     ​Polacy zapłacą więcej za utrzymanie Sejmu

Ponad 418 mln milionów zł wyniesie budżet Kancelarii Sejmu w 2014 rok - wynika ze wstępnego projektu budżetu kancelarii na przyszły rok. To o 10 mln więcej w porównaniu z rokiem obecnym.

źródło: rp.pl

(25/07/2013) 

 

     ​Tusk jak Putin. W Polsce nie można pokazywać utykającego premiera!

"Podczas wizyty szefa PO na Lubelszczyźnie operatorzy kamer i fotoreporterzy dostali zakaz śledzenia premiera w szklarniach w Stężycy. Dlaczego? Tusk miał skręcić nogę i utykał. Mogło to zaszkodzić jego wizerunkowi..."

źródło: niezalezna.pl

(25/07/2013) 

 

     Unia Europejska uderza w polską gospodarkę

W tym roku pula darmowych uprawnień do emisji CO2 dla polskiej gospodarki może się skurczyć o 10 proc. To przełoży się na Wzrost kosztów produkcji prądu w naszym kraju i - pośrednio - na rentowność całej gospodarki.

źródło: forsal.pl

(24/07/2013) 

 

     Polacy masowo wycofują środki z lokat bankowych

W pierwszej połowie roku saldo bankowych lokat skurczyło się o 5,89 proc., do 254,17 mld zł. To największy spadek od sześciu lat.

źródło: forsal.pl

(24/07/2013) 

 

     ZUS buduje nową siedzibę. Będzie kosztować 33 mln zł

"Jak wyjaśnić, że przy ciągłym braku funduszy na wypłatę świadczeń w całej Polsce co rusz stają jego kolejne pałace ZUS-u, a najnowszy ma wyrosnąć w Łodzi i kosztować 33 mln zł?"

źródło: niezalezna.pl

(24/07/2013) 

 

     83 proc. Polaków uważa, że korupcja to w naszym kraju duży problem

"Za najbardziej rozpowszechnione zachowania korupcyjne w środowisku polityków i wysokich urzędników państwowych badani uważają: nepotyzm (90 proc.) i kumoterstwo (80 proc.)"

źródło: niezalezna.pl

(24/07/2013) 

 

     Rostowski grozi 25 mld zł cięć, jeśli Sejm nie zaakceptuje zmiany w ustawie

"Bez zawieszenia progu ostrożnościowego ustanowionego na poziomie długu publicznego w wysokości 50 proc. PKB, konieczne by były bolesne dla obywateli cięcia wydatków na ok. 25 mld zł albo podwyżki podatków" - powiedział we wtorek w Sejmie wicepremier Jan Vincent- Rostowski.

źródło: wgospodarce.pl

(24/07/2013) 

 

     Minister Finansów łamie konstytucję nowelizując przepisy podatkowe

REKORDOWY BUBEL: " Jeszcze żaden projekt resortu finansów, kierowanego przez Jana Vincenta Rostowskiego, nie był tak nafaszerowany pomysłami niezgodnymi z konstytucją, jak najnowszy projekt zmian w ordynacji podatkowej - tak przynajmniej wynika z analizy rządowych prawników." (sic!)

źródło: pb.pl

(24/07/2013) 

 

     Platforma w panice szuka "haka" na referendum w Warszawie

Posłowie PO ocenili, że Prawo i Sprawiedliwość mogło złamać ustawę o partiach politycznych w związku ze swoim zaangażowaniem w akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydent Warszawy.

źródło: plwolnosci.pl

(24/07/2013) 

 

     Powstanie komisja śledcza ws. działań ministra Rostowskiego?

W Sejmie zostanie złożony wniosek o powołanie komisji śledczej ws. działań podejmowanych przez ministra finansów Jana Vincenta-Rostowskiego. Komisja miałaby m. in. odpowiedzieć na pytanie dlaczego finanse publiczne naszego kraju zostały przez ministra Rostowskiego doprowadzone do katastrofy.

źródło: niezalezna.pl

(23/07/2013) 

 

     Urząd Marszałowski na Dolnym Śląsku wyda na internetowy portal informacyjny aż... 65 milionów zł!

Ponad 65 milionów złotych Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wyda na... stronę internetową e-DolnySlask. Dodatkowo kolejne pięć milionów będzie kosztować jego obsługa; średnio milion złotych rocznie!

źródło: wpolityce.pl

(23/07/2013) 

 

     Granice absurdu przekroczone? Dochody z prostytucji i narkobiznesu mają wchodzić w skład PKB. Tak chce Unia Europejska.

Nielegalne dochody z prostytucji i handlu narkotykami podniosą "na papierze" polski produkt krajowy brutto o 16 miliardów złotych...

źródło: forsal.pl

(23/07/2013) 

 

     Nawet 20 tys. zł za drugi kierunek studiów

Od października wchodzi w życie rządowy projekt przewidujący wprowadzenie opłaty za drugi kierunek studiów. Wyniosą od kilku tysięcy do ponad 20 tys. zł za rok. 

źródło: wyborcza.biz

(23/07/2013) 

 

     UWAGA! Wzrosną ceny gazu!

PGNiG chce podwyżki cen gazu dla Polaków. Spółka złożyła do Urzędu Regulacji Energetyki nowy wniosek taryfowy. Wszystko wskazuje na to, że od września – jeśli regulator zaakceptuje wniosek PGNiG – koszt zakupu tego paliwa może wzrosnąć o 5 proc. 

źródło: gazetaprawna.pl

(23/07/2013) 

 

     Polski dług martwi coraz bardziej

Według unijnych statystyków, dług Polski jeszcze mocniej przekracza drugi próg ostrożnościowy, niż wmawiają to nam Tusk z Rostowskim. Według obliczeń Eurostatu, pod koniec pierwszego kwartału zadłużenie Polski odpowiadało 57,3 proc. PKB i wzrosło o 1,7 proc. w stosunku do IV kwartału 2012 roku.

źródło: bankier.pl

(23/07/2013) 

 

     Aż 232 tys. warszawiaków podpisało się pod wnioskiem o odwołanie HGW

Dni Platformy Obywatelskiej w Warszawie wydają się być policzone. Referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz coraz bliżej.

źródło: rp.pl

(23/07/2013) 

 

     Wielka panika w Platformie

"Platforma Obywatelska jest w stanie rozkładu. Nie dość, że dojdzie do referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz to Donald Tusk musi uporać się w wewnętrzną konkurencją w PO."

źródło: niezalezna.pl

(23/07/2013) 

 

     Rząd Tuska będzie zadłużał Polskę w Banku Światowym

Do końca sierpnia rząd chce pożyczyć 2 mld euro. Pożyczka ma częściowo załatać dziurę budżetową jaka powstała po pierwszych sześciu miesiącach tego roku.

źródło: forsal.pl

(22/07/2013) 

 

     Coraz więcej pracowników nie otrzymuje pensji

W pierwszym półroczu prawie 62 tys. pracowników nie otrzymało pensji – ustalili inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). To aż o 30 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

źródło: forsal.pl

(22/07/2013) 

 

     NFZ nie płaci za ratowanie noworodków?

Czy przetaczanie krwi noworodkom lub zapewnienie im karmienia pozajelitowego są zabiegami ratującymi życie? Zdaniem lekarzy - tak. Ale zdaniem Narodowego Funduszu Zdrowia - nie, przez co zabiegi te, jeśli wykonano ich ponad plan, nie podlegają refundacji. - "NFZ chce nas przekonać, że bez niezbędnej transfuzji i jedzenia te dzieci dalej by żyły? Jakim cudem?" – pytają lekarze.

źródło: niezalezna.pl

(22/07/2013) 

 

     Rząd Tuska chce jak najszybciej przepchnąć ustawę o zawieszeniu progu ostrożnościowego

Projekt ustawy o zawieszeniu progu ostrożnościowego nie będzie konsultowany ani z ekonomistami, ani z odpowiednimi instytucjami, ani z obywatelami. Ekipa PO postanowiła przepchnąć ustawę tak, by jak najszybciej zaczęła obowiązywać.

źródło: wpolityce.pl

(22/07/2013) 

 

     Coraz bliżej odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz?

Organizatorzy kończą zbiórkę podpisów: "Będziemy mieć ich ponad 210 tys. Jesteśmy spokojni o frekwencję w trakcie referendum".

źródło: wpolityce.pl

(22/07/2013) 

 

     Urzędy Pracy zbyt leniwe na załatwianie pracy bezrobotnym?

Dziennikarze "Faktu" dokonali ciekawej prowokacji: do 60 urzędów pracy wysłali ofertę firmy, która poszukiwała budowlańców w całej Polsce. Warunek przyjęcia do pracy był jeden - pośredniak musiał skontaktować się z pracodawcą w ciągu kilku dni. Efekty tej prowokacji były porażające: co drugi pośredniak w ogóle nie zareagował na ofertę!

źródło: wp.pl

(22/07/2013) 

 

     Moody's: w Polsce wzrośnie deficyt w finansach publicznych

W ocenie agencji ratingowej Moody's deficyt sektora finansów publicznych w Polsce w 2013 roku wzrośnie do 4,4 proc. PKB z 3,9 proc. odnotowanych w 2012 roku i 3,5 proc. planowanych przez rząd Tuska.

źródło: wnp.pl

(21/07/2013) 

 

     Już nawet Sąd Najwyższy łamie prawo: bez przetargu zlecił modernizację swojej strony internetowej za ponad pół miliona złotych!

Być może dlatego politycy PO chcą zmienić prawo zamówień publicznych, tak aby łatwiej można było bez przetargu zlecać wysokokosztowe usługi opłacane ze środków publicznych.

źródło: gazetaprawna.pl

(20/07/2013) 

 

     Jaruzelski w latach 70. osobiście zdecydował o śmierci polskiego pilota próbującego uciec na Zachód

Jaruzelski wydał rozkaz zabicia pilota awionetki, który podjął się próby ucieczki z PRL. Nad Czechosłowacją jego samolot (dwupłatowy AN-2) przechwyciły myśliwce, które z rozkazu 90-letniego dziś dyktatora, zestrzeliły uciekiniera. Pilot zginął na miejscu.

źródło: wpolityce.pl

(19/07/2013) 

 

     Rządowe tsunami dokręcania Polakom podatkowej śruby

"Minister finansów coraz głębiej sięga do kieszeni Polaków. Naliczyliśmy co najmniej kilkanaście zmian w podatkach, składkach i opłatach, które zwiększyły obciążenia obywateli w ostatnich 5 latach. A szykują się kolejne."

źródło: dziennikpolski24.pl

(19/07/2013) 


   

>> POWRÓT do STRONY GŁÓWNEJ


  niewygodne.info.pl | niewygodne@gmail.com