niewygodne.info.pl

 

     Transmisja procesu Kaczyński vs Wałęsa ośmieszyła wymiar sprawiedliwości. Sąd nie może być tak stronniczy!

piątek, 23.11.2018 r.

  

foto: Drabik Pany (Flickr.com / CC by 2.0)

Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę za to, że ten oskarżył go o doprowadzenie do katastrofy smoleńskiej i śmierci 96 osób. Tymczasem wczoraj na sali rozpraw Kaczyński musiał się tłumaczyć dlaczego uważa, że możliwości intelektualne Wałęsy są niewielkie i dlaczego jest przekonany, iż były prezydent był TW Bolkiem. Generalnie większa część przesłuchania wyglądała tak, jakby to Kaczyński był pozwany przez Wałęsę. Każda kolejna godzina tej "szopki" działała na korzyść prezesa PiS, a jednocześnie ośmieszała opozycję, która robi wiele, aby bronić takich patologii.

 

Nie sposób nie zgodzić się z opinią publicysty Stanisława Janeckiego, który komentując wczorajszą sprawę Kaczyński vs Wałęsa napisał rzecz na twitterze rzecz następującą: "Transmisja z procesu Kaczyński-Wałęsa to chyba najważniejsza lekcja sądownictwa w ostatnich latach. Żadne >> numery << sędziów nie mówią tyle o sądach w Polsce, ile przebieg tej rozprawy. A jej przebieg to parodia i czysta kpina z prawa".

     

r e k l a m y


       

Przypomnijmy, że to Jarosław Kaczyński pozwał w tej sprawie Lecha Wałęsę w związku z naruszeniem jego dóbr osobistych. Chodzi o wypowiedź w mediach społecznościowych, w której Lech Wałęsa zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu odpowiedzialność za doprowadzenie do katastrofy smoleńskiej. Noblista oskarżył Kaczyńskiego o to, że przyczynił się do śmierci 96 osób. Prezes PiS domaga się od Wałęsy przeprosin i przeznaczenia 30 tys. zł na cele społeczne.

Tymczasem wczoraj na sali rozpraw Kaczyński musiał się tłumaczyć przed sądem
dlaczego uważa, że możliwości intelektualne Wałęsy są raczej niewielkie. Ponadto musiał potwierdzić, że nie sfabrykował współpracy Wałęsy z SB, wyjaśnić dlaczego uważa, że były prezydent mógł być TW Bolkiem oraz udowodnić, że to jednak nie on zabił brata i reszty pasażerów rządowego Tu-154M.

Dlaczego przebieg rozprawy poszedł w takim kierunku? Dlaczego oglądając transmisje można było odnieść wrażenie, iż to Kaczyński (a nie Wałęsa) jest pozwanym? Nie wykluczam, że dlatego, iż
sędzia Weronika Klawonn, która prowadziła wczorajszy proces, jeszcze nie tak dawno biegała publicznie w takiej samej koszulce, jaką miał wczoraj na sobie Lech Wałęsa...

r e k l a m y


 

Ta transmisja mogła dać PiS-owi spokojne kilka procent przewagi nad PO. Nikt bowiem nie chce, aby tak wyglądały procesy sądowe. Nikt nie chce, aby były prowadzone tak stronniczo. Póty w naszym kraju nie zostanie przywrócona wiara w wymiar sprawiedliwości, póki narracja o "kaście" będzie miała swoich gorących zwolenników.

 

Źródło: Stanisław Janecki (Twitter.com)
Źródło: Marcin Makowski (Twitter.com)
Źródło: Sławomir Cenckiewicz (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

yyy

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP