niewygodne.info.pl

 

     A. Duda w II 2015: "To, żeby skończyła się w Polsce korupcja i nepotyzm, zależy wyłącznie od zmiany obecnej władzy"

środa, 21.11.2018 r.

  

foto: twitter.com

W lutym 2015 r. Andrzej Duda - ówczesny kandydat na prezydenta RP - stwierdził, że tylko od zmiany władzy (tj. odsunięciu od rządów ekipy PO) jest uzależnione to, czy w naszym kraju skończy się korupcja i nepotyzm. Po 3 latach od momentu przejęcia rządów przez PiS pewne jest jedno: zmiana władzy nie wystarczyła do tego, aby w Polsce skończył się nepotyzm. Wręcz przeciwnie - nepotyzm i kumoterstwo mają się świetnie! Jakiej byśmy dziedziny życia publicznego nie sprawdzili, tam wszędzie kariery otwiera legitymacja partyjna lub powiązanie koleżeńsko-rodzinne.

 

Ostatni rok był dla partii Jarosława Kaczyńskiego niezwykle wyczerpujący. Jeszcze pod koniec 2017 roku PiS notował sondaże, w których miał blisko 50 proc. poparcia społecznego, a przewaga nad Platformą była ponad dwukrotna. Potem przyszło pasmo politycznych i wizerunkowych wtop. Zaczęło się od ustawy o IPN, potem były "nagrody, które się należały", bój z Brukselą o kształt reformy sądownictwa (sprowadzonej do walki o stołki w SN), wielomiesięczna nieudolność Polskiej Fundacji Narodowej czy afera KNF, która mimo iż wywołana przez byłego tajnego współpracownika służb PRL Leszka Czarneckiego, to dość skutecznie podważyła zaufanie do instytucji obsadzonych przez "pisowców".

     

r e k l a m y


       

"Odpryskiem" od sprawy KNF-u było ujawnienie, iż syn Mariusza Kamińskiego (wysoko postawiony członek kierownictwa PiS, minister-koordynator służb specjalnych) dostał dobrze płatną pracę w Banku Światowym, tylko dzięki protekcji Adama Glapińskiego (szef NBP, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego). Powyższa sprawa przypomniała o jeszcze jednym grzechu PiS, którym okazał się być zupełnie bezwstydny nepotyzm setek lokalnych działaczy, którzy po przejęciu władzy przez PiS zostali rozlokowani na wysokopłatnych stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa lub instytucjach rządowych. 

Beata Szydło w swoim expose wygłaszanym w listopadzie 2015 roku obiecywała, że rządy PiS będą się cechować pokorą, umiarem i roztropnością w działaniu. Nieco wcześniej, bo w lutym 2015 roku, Andrzej Duda (który wówczas był jeszcze tylko kandydatem na prezydenta RP) wypowiedział w Sejmie następujące zdanie: "To, żeby skończyła się w Polsce korupcja i nepotyzm, zależy wyłącznie od zmiany obecnej władzy"

Po trzech latach rządów PiS
słowa o pokorze, umiarze i roztropności pozostały tylko słowami, a odsunięcie od władzy ekipy PO nie przyczyniło się do likwidacji nepotyzmu. Ten nadal występuje, a jego skala jest chyba nawet większa niż kiedykolwiek wcześniej. Wypowiedzi członków PiS, których celem jest usprawiedliwianie procederu obsadzania intratnych stanowisk członkami rodzin partyjnych dygnitarzy (vide: "Gdzieś dzieci pracować muszą" - posła PiS Jana Mosińskiego), czy też ciągłe gale i bankiety dla władzy organizowane przez zaprzyjaźnione media (Sakiewicz / bracia Karnowscy) z pewnością nie pomogą ekipie Kaczyńskiego w wygraniu przyszłorocznych wyborów...

r e k l a m y


 

Andrzej Gajcy (publicysta i dziennikarz Onet.pl) napisał kiedyś coś, co każdy polityk powinien sobie wydrukować i powiesić nad biurkiem: "Arogancja to cecha każdej władzy. Tylko nieliczni potrafią się jej oprzeć, a większość prowadzi koniec końców w to samo miejsce - w ławy opozycji, a największych arogantów - za kraty".

 

Źródło: Prawo i Sprawiedliwość (Twitter.com)
Źródło: Intratna posada dla syna Mariusza Kamińskiego. Zdumiewające tłumaczenie posła PiS (Wp.pl)
Źródło: Andrzej Gajcy (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

yyy

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP