niewygodne.info.pl

 

     Kiedy państwo polskie zacznie pozywać za kłamstwa, że 11.11 ulicami Warszawy przeszło 200 tys. nazistów?

wtorek, 13.11.2018 r.

  

foto: screen z filmu pt. "Jest taki Marsz w Polsce" (Reżyser Życia / Youtube.com)

Grupa zagranicznych dziennikarzy oraz publicystów przez dwa ostatnie dni rozpowszechniała fałszywe informacje, jakoby 11 listopada ulicami Warszawy przeszło "200 000 nacjonalistów i neo-nazistów", czy "dziesiątki tysięcy faszystów" którzy na transparentach nieśli hasła symbolizujące o "kolaboracji z nazistami". Dbanie o wizerunek Polski za granicą to także pilnowanie, aby tego typu kłamstwa były szybko i skutecznie prostowane. Czas najwyższy, aby Polska Fundacja Narodowa lub MSZ przejęły inicjatywę i zaczęły pozywać za ordynarne kłamstwa o Polsce i Polakach.

 

Fabian Eberhard, szwajcarski dziennikarz śledczy, w ten oto sposób skomentował na swoim twitterze materiał filmowy z Marszu Niepodległości (chwila rozpoczęcia śpiewania hymnu narodowego): "Scary: 200 000 nationalists and neo-Nazis march in Warsaw, Poland" (tłumaczenie: "Przerażające: 200 000 nacjonalistów i neonazistów maszeruje w Warszawie, Polska"). 

     

r e k l a m y


       

Równie źle o uczestnikach Marszu Niepodległości napisał na twitterze Ben Norton, amerykański dziennikarz, reporter i producent: "Tens of thousands of fascists march across downtown, calling for Jews and Muslims to be ethnically cleansed, chanting "Europe Will Be White", proudly carrying symbols of Nazi collaboration" (tłumaczenie: "Dziesiątki tysięcy faszystów maszeruje w centrum miasta wzywając do czystości rasowej, podnosząc hasło >> Europa będzie biała <<, z dumą nosząc symbole świadczące o nazistowskiej kolaboracji").

Powyższe fake-relacje są cytowane, udostępniane i lajkowane w mediach społecznościowych tysiące razy. Docierają do milionów odbiorców na całym świecie.
Tworzą kłamliwy wizerunek Polski, jako kraju antysemickiego, nazistowskiego, szowinistycznego. W tym kontekście powstaje pytanie - kiedy państwo polskie, działając swoimi organami (np. poprzez Polską Fundację Narodową) zacznie pozywać za twierdzenia, że 11 listopada ulicami Warszawy przeszło 200 tys. nazistów? Wszak dbanie o wizerunek Polski za granicą to nie tylko robienie akcji promocyjnych (takich jak ostatni spot z udziałem Mela Gibsona), ale również pilnowanie, aby kłamstwa, o których mowa powyżej, były szybko i skutecznie prostowane.

r e k l a m y


 

Nie mam wątpliwości, że PFN posiada odpowiednie środki, aby wynająć dobre kancelarie prawne w Zurichu czy w Nowym Jorku, które byłyby w stanie przygotować odpowiednie pozwy cywilne dotyczące zniesławienia przeciwko Fabianowi Eberhardowi czy Benowi Nortonowi i skierować je do sądów właściwych miejscowo. Twierdzenie, że na Marszu Niepodległości szło 200 tys. neonazistów jest nie do obrony w sądzie (przy założeniu dostarczenia dowodów, że tak nie było i wyjaśnieniu na czym polega fenomen kulturowy tego wydarzenia). Finansowe konsekwencje przegranej powinny ostudzić głowy rozpalonych dziennikarzy, którzy w patriotycznej manifestacji dostrzegają nazistowską ideologię i niszczą wizerunek Polski na świecie.

 

Źródło: Fabian Eberhard (Twitter.com)
Źródło: Ben Norton (Twitter.com)
Źródło ilustracji: Jest taki Marsz w Polsce (Reżyser Życia / Youtube.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

yyy

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP