niewygodne.info.pl

 

     Tygodnik Sakiewicza znowu organizuje galę. Sponsorami ponownie spółki Skarbu Państwa

wtorek, 6.11.2018 r.

  

foto: Kancelaria Premiera (Flickr.com / PD)

Kilka lat temu media związane z Tomaszem Sakiewiczem żyły bardzo skromnie. Ledwo starczało na bieżącą działalność. Na powierzchni utrzymywali je jedynie wierni czytelnicy. Dzisiaj tygodnik "Gazeta Polska" na reklamach i ogłoszeniach instytucji państwowych oraz spółek Skarbu Państwa tylko w okresie styczeń - lipiec br. mógł zarobić 6,643 mln zł. Dodatkowo wydawca tego tygodnika organizuje wypasione gale z udziałem najwyższych dygnitarzy państwowych. "Partnerami strategicznymi" tych wydarzeń są - a jakże by inaczej - spółki Skarbu Państwa.

 

Według wyliczenia Wirtualnemedia.pl stworzonego na podstawie danych cennikowych Kantar Media - w okresie od stycznia do lipca br. tygodnik "Gazeta Polska" miał zarobić ok. 6,643 mln zł z tytułu reklam i ogłoszeń instytucji państwowych oraz spółek Skarbu Państwa. To o 2,66 mln zł więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

     

r e k l a m y


       

Wydawca tygodnika "Gazeta Polska" lubi również organizować huczne gale. 6 lutego br. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się Gala 25–lecia "Gazety Polskiej", na której wręczono nagrody "Człowieka Roku Gazety Polskiej" (za rok 2017) oraz nagrody "25-lecia tygodnika Gazeta Polska". Tym pierwszym został premier Mateusz Morawiecki. Laureatami nagrody "25-lecia" zostali Lech i Jarosław Kaczyńscy.

Z kolei wczoraj, w ramach jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości, tygodnik "Gazeta Polska" zorganizował galę pt.
"Firma 100-lecia Niepodległości". Na gali był obecny Mateusz Morawiecki. Nie to jednak zwróciło moją uwagę. Sprawdziłem kto był "patronem" tego wydarzenia. Lista podmiotów niestety mnie nie zdziwiła. 

Na stronie gospodarka100.niezalezna.pl jako
"partner strategiczny" wymieniony jest Orlen. Jako "partnerzy główni": PGE oraz PKO BP. Jako w miejscu "partnerzy" znaleźć można loga: Agencji Rozwoju Przemysłu, Alior Banku, Grupy Azoty, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Totalizatora Sportowego. Co łączy wszystkie w/w podmioty? Otóż są to spółki kontrolowane przez Skarb Państwa (czytaj: kontrolowane przez rząd).

r e k l a m y


 

Czy sytuacja, w której środowisko ewidentnie powiązane z władzą otrzymuje duże wsparcie finansowe ze strony instytucji państwowych oraz spółek Skarbu Państwa jest normalna? Czy złe standardy z czasów PO-PSL (gdy ministerstwa i państwowe spółki reklamowały się tylko w wybranych mediach) musiały zostać powielone w czasach rządów PiS?

 

Źródło: W prasie na reklamach państwowych najwięcej zarabiają „Sieci”, mocno w dół „Fakt” i „Gazeta Wyborcza” (WirtualneMedia.pl)
Źródło: Firma 100-lecia Niepodległości (Niezalezna.pl)
Źródło: Kancelaria Premiera (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

yyy

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP