niewygodne.info.pl

 

     Kaczyński jak Komorowski - na chwilę przed wyborami robi kampanijną ustawkę z otwarciem budowy

środa, 17.10.2018 r.

  

foto: Youtube.com \ Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (Twitter.com)

Jarosław Kaczyński wkopał wczoraj na plaży w Kątach Rybackich paliki geodezyjne, co ma stanowić symboliczne rozpoczęcie inwestycji przekopu przez Mierzeję Wiślaną (mimo, iż pozwolenia na budowę jeszcze nie ma). Jak żywo przypomina to sytuację z 2015 roku, kiedy tuż przed wyborami Bronisław Komorowski postanowił "otworzyć" budowę obwodnicy Inowrocławia, mimo iż jeszcze dzień wcześniej było tam puste pole. Organizowane na siłę ustawki medialne z otwieraniem / rozpoczynaniem czegoś są raczej źle odbierane przez wyborców. PiS powinien to wiedzieć.

 

W 2015 roku tuż przed wyborami prezydenckimi ekipa wynajętych budowlańców specjalnie dla Komorowskiego udawała budowę obwodnicy miasta. Może nawet nie tyle specjalnie dla Komorowskiego, co dla kamer głównych telewizji, by miały co pokazać w wieczornych serwisach informacyjnych.

     

r e k l a m y


       

Jeszcze dzień przed wizytą Komorowskiego w Inowrocławiu, w miejscu w którym przemawiał było pole. W ciągu kilkunastu kolejnych godzin nagle pojawił się ciężki sprzęt w postaci ciężarówek, koparek i walców, które zmieniły krajobraz tak, aby jak najbardziej przypominał plac budowy. Największą szopkę odwalono jednak w chwili kiedy przemawiał Komorowski. Za jego plecami ciężarówki udawały ruch jeżdżąc od lewej do prawej, koparki w kółko przewalały ziemię z jednego miejsca w drugie, a do tego walec cały czas jeździł do przodu i do tyłu po jednej linii. Tuż po opuszczeniu przez Komorowskiego miejsca "budowy", z teren ulotniło się też większość ciężkiego sprzętu (zostały trzy pojazdy). 

Fakt, że w przypadku "symbolicznego" rozpoczęcie inwestycji przekopu przez Mierzeję Wiślaną rząd PiS nie mógł sobie pozwolić na taką szopkę, jak w przypadku otwarcia budowy obwodnicy Inowrocławia.
Formalnie przekop nie ma bowiem jeszcze pozwolenia na budowę. Niemniej zorganizowanie na 5 dni przed wyborami dla kilkudziesięciu dziennikarzy i ekip telewizyjnych (innych obserwujących to wydarzenie tam nie było) wbijania przez prezesa PiS palików geodezyjnych w piasek miało dokładnie taki sam cel propagandowy, jak zorganizowanie budowlańców, aby symulowali budowę obwodnicy. Chodziło o materiał dla wieczornych serwisów informacyjnych.

r e k l a m y


 

Jedno jest pewne - czasem, gdy się chce za mocno coś osiągnąć, to skutek jest odwrotny od zamierzonego celu. Tak było w 2015 roku w przypadku Bronisława Komorowskiego. Czy tak będzie teraz w przypadku ekipy PiS? To się okaże już w najbliższą niedzielę.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (Twitter.com)
Źródło: Michał Szułdrzyński (Twitter.com)
Źródło: Komorowski odwiedził udawaną budowę obowdnicy (VIDEO, Zdjęcia) (Wykop.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

yyy

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP