niewygodne.info.pl

 

     Gdy w Hiszpanii płonęło 1 składowisko, ewakuowano 9 tys. osób. W Polsce było kilkadziesiąt takich pożarów. Czy ewakuowano kogokolwiek?

środa, 1.08.2018 r.

  

foto: Twitter.com

Kiedy w maju 2016 roku w okolicach Madrytu płonęło składowisko opon, lokalne władze podjęły decyzję o ewakuacji 9 tys. osób mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie składowiska. Powód? - Ekstremalnie niebezpieczny i wysoce rakotwórczy dym z pożaru. W tym roku w Polsce podobnych pożarów mieliśmy kilkadziesiąt. Czy w którymkolwiek przypadku podjęta była decyzja o ewakuacji miejscowej ludności? Jakie efekty dla naszego zdrowia będą miały wydobywające się z palonych śmietnisk i składowisk opary?

 

Gdy w maju 2016 roku 30 kilometrów od Madrytu wybuchł pożar składowiska starych opon, lokalne władze nie miały wątpliwości. Z uwagi na toksyczny dym trzeba ewakuować ludzi mieszkających w najbliższej okolicy składowiska. W ten sposób, aż do czasu całkowitego ugaszenia pożaru, ewakuowano 9 tys. osób.

     

r e k l a m y


       

Polskę w ostatnim czasie nawiedziła prawdziwa plaga pożarów składowisk śmieci. Wszystko zbiegło się z drastycznym wzrostem ilości śmieci sprowadzanych z zagranicy. Warto zauważyć, że w ciągu 2 lat ilość śmieci sprowadzana do Polski z zagranicy wzrosła aż o 145 proc. Najwięcej śmieci pochodzi z Niemiec i Wlk. Brytanii.

Pomijam jednak domniemaną przyczynę powstawania pożarów ("biznesmeni" wiedzą, że sprowadzają do Polski śmieciowy syf, z którym potem nie ma co zrobić, więc składowiska prędzej czy później muszą zniknąć, a najłatwiej przenieść je "do chmury" poprzez podpalenie). Fakt jest taki, że składowiska tylko w tym roku płonęły już kilkadziesiąt razy.
Powstaje pytanie - co z ludźmi mieszkającymi wokół? Czy lokalne władze, tak jak w przypadku pożaru składowiska pod Madrytem, decydowały się ewakuować ludzi z okolicznych domów? Czy dym wydobywający się z palnych śmieci nie był tak samo niebezpieczny i wysoce rakotwórczy, tak jak dym z śmietniska pod Madrytem?

r e k l a m y


 

Patrząc na sprawę podpalanych w Polsce śmietnisk można dojść do wniosku, że nasz kraj jest silny wobec słabych, a jednocześnie bezradny wobec cwanych. Wielki pożar na składowisku - żaden problem, nikomu nie zaszkodzi, a śmieci "znikną w chmurze". Spalisz kilka butelek w piecu - licz się z karą za trucie środowiska i sąsiadów...

 

Źródło: Massive fire in Spanish tire dump sends up tower of toxic smoke (DW.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP