niewygodne.info.pl

 

     Nasi strażacy dla dobrego imienia Polski zrobili więcej niż wszystkie akcje PFN razem wzięte!

poniedziałek, 23.07.2018 r.

  

foto: Remiza.pl (Twitter.com)

Polscy strażacy w Szwecji robią prawdziwą furorę. 44 wozy oraz 139 ratowników dotarło wczoraj popołudniu do miejscowości Sveg w środkowej Szwecji, która od dziś stanowi ich bazę wypadową na akcje ratunkowe. Aby dojechać na miejsce musieli pokonać kilkaset kilometrów. Okazało się, że na całej trasie przejazdu byli witani jak prawdziwi bohaterowie. Szwedzkie media społecznościowe wręcz oszalały na punkcie polskich strażaków! Tak dobrej prasy w Szwecji Polska nie miała chyba jeszcze nigdy. To jest cenniejsze od wszystkich akcji PFN razem wziętych.

 

Przypomnijmy - statutowym celem Polskiej Fundacji Narodowej (PFN) miało być promowanie naszego kraju za granicą. Aby było to możliwe Fundacja ta otrzymała od spółek Skarbu Państwa całkiem spore pieniądze. Tymczasem pierwszym dużym projektem zrealizowanym przez PFN okazała się być kampania "Sprawiedliwe sądy" - ewidentnie skierowana do odbiorcy wewnętrznego. Jak ta kampania miała pokazywać nasz kraj w pozytywnym świetle, to ja nie wiem.

             

r e k l a m y


       

Pisałem już o tym jakiś czas temu, ale nie zaszkodzi powtórzyć - kiedy na przełomie stycznia i lutego doszło do gigantycznej akcji dyfamacyjnej wobec Polski, PFN jakby stanęła sparaliżowana. Zabrakło zespołu ludzi, influencerów, socialmanagerów będących w stanie nie tyle prostować kłamstwa, ile bardziej opowiadać światu pozytywne, pro-polskie historie, których wpływ i oddziaływanie byłoby silniejsze od potoku kłamstw serwowanego przez stronę izraelską.

Na szczęście w zakresie dbania o dobre imię naszego kraju
nie musimy liczyć tylko na PFN. Okazało się, że prawdziwą furorę w Szwecji robią obecnie polscy strażacy, którzy zostali wysłani do naszego północnego sąsiada, aby walczyć z plagą pożarów lasów w środkowej i północnej części tego kraju. Grupa 139 ratowników oraz 44 wozów Państwowej Straży Pożarnej dotarła wczoraj popołudniu do miejscowości Sveg w środkowej Szwecji, która od dziś stanowi ich bazę wypadową na akcje ratunkowe. Okazało się, że na całej trasie swojego przejazdu byli witani jak prawdziwi bohaterowie:

 

 

Co więcej - szwedzkie media społecznościowe wręcz oszalały na punkcie polskich strażaków! Na wczoraj najczęściej udostępnianym i polubianym tweetem na szwedzkojęzycznym Twitterze był ten, w którym informowano o przyjeździe polskich strażaków do Szwecji (miał ponad 2 tys. retweetów oraz 10 tys. polubień):

 

r e k l a m y


 

Wygląda więc na to, że polscy strażacy w Szwecji zrobili więcej dla dobrego imienia Polski niż wszystkie akcje Polskiej Fundacji Narodowej razem wzięte. Brawo! Tak się buduje pozytywny wizerunek poza granicami!

 

Źródło: Youtube.com
Źródło: Twitter.com

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP