niewygodne.info.pl

 

     Antypolonizm oficjalną doktryną państwową? Czemu nie. Izraelski MEN chce obowiązkowych lekcji z "polskiego antysemityzmu"

środa, 11.07.2018 r.

  

foto: Ministerstwo Edukacji Izraela

Minister Edukacji Izraela chce, aby na wycieczkach szkolnych do Polski młodzi Żydzi obowiązkowo uczyli się o "polskim antysemityzmie" oraz o roli, jaką Polacy odegrali w organizacji Holocaustu. Przerażający jest ten upór części elit Izraela oraz wielu organizacji z USA w zakresie robienia z nas odpowiedzialnych za Shoah. Jest on podwójnie przerażający, gdy uświadomimy sobie, iż Polską rządzi obecnie najbardziej filosemicka i proamerykańska ekipa licząc od 1989 roku!

 

Naftali Bennett, który w rządzie Izraela pełni funkcję ministra edukacji, właśnie zaproponował, aby wycieczki szkolne jeżdżące do Polski w celu odwiedzenia obozu Auschwitz realizowały dodatkowy blok zajęć obowiązkowych, na których młodzi Żydzi uczyli by się o "polskim antysemityzmie" oraz o roli, jaką Polacy odegrali w organizacji Holocaustu

            

r e k l a m y


       

Uzasadniając swoją decyzję Bennett stwierdził: "Wielu Polaków pomagało Nazistom mordować Żydów, co do tego nie ma dyskusji. Pokażemy studentom w Izraelu prawdę, będą mieli dogłębną wiedzę na temat tego, co działo się na polskiej ziemi, największym żydowskim cmentarzysku na świecie" - uzasadnił swoją decyzję Bennett".

Powstaje pytanie -
dlaczego antypolonizm staje się oficjalną doktryną państwową w Izraelu, skoro Polską rządzi najbardziej filosemicka i proamerykańska ekipa rządowa licząc od 1989 roku? Jeśli wysocy rangą przedstawiciele izraelskiego rządu już oficjalnie robią z Polski kraj nieomal neonazistowski, to znaczy, że gra musi się toczyć o naprawdę gigantyczną stawkę. Nie mam prawie żadnych wątpliwości, że odpalenie międzynarodowej akcji dyfamacyjnej, z której wynikało, że Polska nie tylko neguje Holocaust, ale w istocie była jego współorganizatorem, było związane z wywarciem na nasz kraj presji w zakresie zwrotu mienia bezspadkowego. Propagowane wcześniej fake-newsy o "marszu 60 tys. faszystów", czy o Warszawie, jako "stolicy europejskiego nazizmu" tylko pomagały przygotować odpowiedni grunt do wspomnianej akcji.

r e k l a m y


 

Nie mam też wątpliwości co do tego, że dyfamacja Polski na arenie międzynarodowej przyniosła pożądane (dla USA i Izraela) skutki. Kuluarowe informacje wskazują, że w obozie rządowym PiS na poważnie zaczęto myśleć o utworzeniu specjalnego funduszu, z którego państwo polskie miałoby wypłacać pieniądze posiadaczom roszczeń dotyczących mienia pożydowskiego. Do ustalenia pozostaje sposób pozyskania środków oraz suma, jaką Polska miałaby zapłacić w ciągu następnych kilku, kilkunastu lat.

 

Źródło: Izraelski MEN wprowadza obowiązkowe zajęcia z polskiego antysemityzmu (PolsatNews.pl)
Źródło: Amerykańscy Żydzi chcą od Polski zwrotu 230 mld zł (Money.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP