niewygodne.info.pl

 

     Znowu grzeją temat polskiej demokracji. W tle zaś głosują nad zmianami, które z wolnego internetu zrobią koncesjonowaną TV!

czwartek, 5.07.2018 r.

  

wykorzystane foto: Dorota Bawołek (Twitter.com)

Spora grupa europosłów urządziła wczoraj w Parlamencie Europejskim niezłe pałowanie Polski i polskiego rządu. W eter miał iść jasny przekaz - nasz kraj łamie demokrację i jest zagrożeniem dla współczesnej UE. To nic, że większość oskarżeń stanowiły bzdury wierutne. Liczył się "ogólny przekaz", którym można było zapchać serwisy informacyjne. Temat "Polski" znowu stał się nośny i przyćmił uwagę w sprawie dzisiejszego głosowania nad unijną dyrektywą dot. praw autorskich, której treść staje się coraz bardziej niebezpieczna dla wolności setek milionów Europejczyków!

 

Parlament Europejski zdecyduje dziś w głosowaniu, czy propozycję nowej dyrektywy dotyczącej praw autorskich wystarczy procedować przez odpowiednią komisję, czy należy ją przegłosować plenarnie. Jeżeli nastąpi to pierwsze, to proponowana dyrektywa zostanie przyjęta w brzmieniu zaakceptowanym przez komisję prawną Parlamentu Europejskiego (w skrócie: JURI). W tym kontekście należy odnotować, że ostatnia wersja projektu tej dyrektywy wydaje się być BARDZO niebezpieczna dla wolności w internecie jaką znamy obecnie

           

r e k l a m y


       

Okazuje się, że nowy tekst wspomnianej dyrektywy de facto delegalizuje wyszukiwarki obrazów takie jak np. Google Images. Ponadto przewiduje on wprowadzenie pełnej odpowiedzialności portali i platform internetowych za treści publikowane przez ich użytkowników, jak również przewiduje wymóg posiadania licencji dla najkrótszych nawet opisów linków internetowych.

Nowa wersja projektu dyrektywy dot. praw autorskich jest zatem
znacznie bardziej restrykcyjna, niż poprzednia. Tworzy ona wizję internetu, w którym niemal wszystko będzie wymagało licencji, a treści docierające do najszerszej grupy odbiorców będą tworzone przez wąskie grono nadawców "pobłogosławionych" przez władze i establishment. W takich okolicznościach nie będziemy już mieli wolnego internetu. Będziemy mieli koncesjonowaną telewizję.

r e k l a m y


 

Kogo to ma to jednak obchodzić, skoro tematem przewodnim dla eurokratów ma być Polska i rzekomo łamana w naszym kraju demokracja. Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyło się regularne pałowanie naszego kraju przez wielu nawiedzonych eurokratów, którzy w Polsce upatrują zło całego Starego Kontynentu. Skoro problemem są dla nich bijące dzwony polskich kościołów, czy funkcjonariusze PRL-owskiego aparatu represji pozbawieni gigantycznych uposażeń emerytalnych, to nie powinno nas dziwić, że nie mają oni czasu na zajęcie się prawdziwymi problemami, takimi jak forsowana dyrektywa o dotycząca praw autorskich...

 

Źródło: What’s at stake in the July 5 #SaveYourInternet vote: The text, explained (JuliaReda.eu)
Źródło: Latest Text Of EU Copyright Directive Shows It's Even Worse Than Expected: Must Be Stopped (TechDirt.com)
Źródło: Stanowisko wikipedystów w kwestii dyrektywy o prawach autorskich (Wikipedia)

Źródło: Art11/Art13 zostały zmodyfikowane - są jeszcze gorsze, niż ich poprzednia wersja (Wykop.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP