niewygodne.info.pl

 

     Poseł PO chciał być bardziej niemiecki od Niemców. Ci nie wytrzymali i sami zwrócili mu uwagę, że przesadza

poniedziałek, 18.06.2018 r.

  

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas specjalnej konferencji zorganizowanej po niedawnej wizycie prezydenta Niemiec Franka–Waltera Steinmeiera. Występował na niej m.in. poseł PO Marek Krząkała. W swoim wystąpieniu bardzo pozytywnie odnosił się on do kwestii przyjmowania uchodźców. Był tak entuzjastyczny, że wzbudził zdziwienie nawet u obecnych na sali posłów z Niemiec. Jeden z nich zwrócił mu wówczas uwagę, że rząd RFN jest już o wiele bardziej sceptyczny w tej sprawie i nie ma mowy o strategii jaka miała miejsce jeszcze 2-3 lata temu. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

 

Z okazji wizyty prezydenta Niemiec w Polsce, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zorganizowała specjalną konferencję, na której przemawiali zarówno politycy z Polski, jak i z Niemiec. Stronę polską reprezentowali poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk (który obecnie pełni również funkcję wiceministra spraw zagranicznych) oraz poseł PO Marek Krząkała.

           

r e k l a m y


       

Krząkała wstąpił do Platformy Obywatelskiej w 2002 roku. Posłem został w 2007 roku, kiedy w rybnickim okręgu wyborczym uzyskał 15,5 tys. głosów. W Sejmie wszedł w skład Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Spraw Zagranicznych. Objął także funkcję wiceprzewodniczącego Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej (później został jej przewodniczącym). W 2016 roku został odznaczony niemieckim Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RFN, potocznie zwanym Związkowym Krzyżem Zasługi (Bundesverdienstkreuz).

W trakcie swojego wystąpienia na wspomnianej konferencji poseł Krząkała zaskoczył nawet niemieckich parlamentarzystów. W przemówieniu
bardzo entuzjastycznie podszedł bowiem do kwestii przyjmowania imigrantów. Entuzjazm był tak daleko posunięty, że jeden z niemieckich polityków musiał zwrócić Krząkale uwagę, że rząd Republiki Federalnej Niemiec obecnie już znacznie sceptyczniej odnosi się do uchodźców niż miało to miejsce jeszcze dwa czy trzy lata temu.

r e k l a m y


 

Nie powinno to nas w sumie dziwić. Według najnowszych badań Eurobarometru (instytucji badającej opinię publiczną w UE, która jest podporządkowana Komisji Europejskiej) problem imigracji jest dziś dla zwykłych Niemców "numerem 1" wśród wszystkich problemów, z którymi ten kraj musi się zmierzyć (dla Polaków "numerem 1" wg Eurobarometru jest kwestia zdrowia i zabezpieczenia socjalnego).

Jak to powiadają -
nadgorliwość bywa gorsza od faszyzmu. Wystąpienie posła Krząkały było tego najlepszym dowodem.

 

Źródło: Polska-Niemcy, czyli o tym, czemu Berlin nigdy nie będzie traktował Polski na serio (Onet.pl)
Źródło: Jacek Saryusz-Wolski (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP