niewygodne.info.pl

 

     Nowa ambasador USA oskarża Polskę o sianie antysemityzmu w Europie. Czyli: "Prawda została ustalona i żadne fakty jej nie zmienią"

czwartek, 7.06.2018 r.

  

foto: twitter.com / ShashiBellamkonda (Wikipedia / CC by 2.0)

Jeszcze kilka miesięcy temu Wojciech Cejrowski na antenie TVP Info mówił, że rekomendowana przez Donalda Trumpa na stanowisko ambasadora USA w Polsce Georgette Mosbacher to "dobry strzał", bo "była zaangażowana w różne akcje republikańskie", i że "może być dobrą ambasador". Bańka brutalnie pękła wczoraj, gdy okazało się, że podczas przesłuchania przed amerykańskim senatem Mosbacher obarczyła Polskę odpowiedzialnością za wzrost tendencji antysemickich w Europie Wschodniej. Jak to szło? "Prawda została ustalona i żadne fakty jej nie zmienią"?

 

Georgette Mosbacher to koleżanka Donalda Trumpa. W lutym została przez niego wskazana jako kandydatka na stanowisko nowego ambasadora USA w Polsce. Aby tak się stało kandydaturę musi zatwierdzić amerykański senat, przed którym Mosbacher dwa dni temu była przesłuchiwana.

           

r e k l a m y


       

Jesteśmy odpowiedzialni za antysemityzm.

 

Niestety kandydatka Trumpa do objęcia posady ambasadora w Warszawie w trakcie przesłuchania wypadła fatalnie (z punktu widzenia interesów Polski). Pytana o wzrost antysemityzmu w Europie Wschodniej odpowiedziała, że: "Został on wywołany przez prawo dotyczące Holokaustu, które Polska niedawno uchwaliła" (!). Jakby tego było mało stwierdziła, iż: "Zdaje sobie sprawę z zastrzeżeń odnoszących się do poszanowania instytucji demokratycznych w Polsce, ograniczania wolności słowa, niezawisłości sądów i rządów prawa" (!!)

Cejrowski: Mosbacher to dobry ruch.

 

Przypomnijmy, że kiedy w lutym Biały Dom ogłosił, iż kandydatką na ambasadora USA w Polsce będzie Georgette Mosbacher, to spora część prawicy twierdziła, że to dobry ruch. Wojciech Cejrowski, który często gości na antenie TVP Info jako komentator spraw bieżących, powiedział wówczas, że: "Mosbacher była zaangażowana w różne akcje republikańskie, może być dobrą ambasador. Myślę, że to dobry strzał, a nie degradacja. Jeżeli Trump ręcznie dobiera pracownika, którego wyśle do Polski, to znaczy, że nasze państwo jest dla niego ważne".

Dziś już wiemy, że chwalenie decyzji Trumpa w/s Mosbacher było zdecydowanie przedwczesne.
Nie może być dobrym ambasadorem ktoś, kto z premedytacją twierdzi, że ustawa o IPN przyczyniła się do wzrostu nastrojów antysemickich w Europie Wschodniej. Twarde dane pokazują, że akurat Polska (na tle innych państw Europy, szczególnie Europy zachodniej) jest wręcz filosemicka. Liczba antysemickich incydentów i przestępstw systematycznie spada. Jeszcze w 2015 roku odnotowano 208 spraw dotyczących przestępstw wobec osób pochodzenia żydowskiego (co stanowiło 13,4 proc. z ogółu wszystkich przestępstw popełnianych z nienawiści). W 2016 roku takich spraw było 160, a w 2017 - już tylko 112 (tj. 6,5 proc. ogółu postępowań dotyczących tzw. przestępstw z nienawiści).

r e k l a m y


 

W Polsce odrodził się faszyzm. I kropka.

 

Katarzyna Kolenda-Zaleska (dziennikarka TVN) powiedziała kiedyś w kontekście przyczyn katastrofy smoleńskiej, że: "Prawda została już ustalona i żadne fakty jej nie zmienią". W mojej ocenie słowa te dzisiaj mogłyby idealnie opisać sytuację związaną z wypowiedziami Mosbacher. Amerykańskie elity już ustaliły jedyną "prawdę". W Polsce odrodził się nazizm, a Warszawa jest europejską stolicą antysemityzmu i żadne fakty (w postaci twardych danych statystycznych i wyników badania opinii społecznej) tego nie zmienią

Realna polityka charakteryzuje się
brakiem emocji i przemocą. Czas najwyższy powrócić do źródeł i przestać podniecać się, że "Trump jest fajny, bo pogonił lewaków". To czy Trump jest fajny powinniśmy oceniać miarą polskich interesów i polskiej racji stanu.

 

Źródło: Minęła20 (Twitter.com)
Źródło: Paweł Żuchowski (Twitter.com)
Źródło: Paweł Żuchowski (Twitter.com)
Źródło: Raport o antysemityzmie w Polsce. Najnowsze dane prokuratury (DoRzeczy.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP