niewygodne.info.pl

 

     Znowu to zrobili. Znowu zagłosowali w europarlamencie przeciwko interesowi Polski!

środa, 30.05.2018 r.

  

foto: screen z Youtube.com

Ograniczenie korzystnej dla Polski zasady swobody usług w UE zagwarantowali nam wczoraj europarlamentarzyści. Wśród nich była spora grupa posłów z PO i PSL, którzy głosowali za przyjęciem niekorzystnych (z punktu widzenia polskich przedsiębiorców) zmian w/s delegowania pracowników. Janusz Lewandowski tłumaczył się później, że podczas głosowania panował "nieakceptowalny bałagan", który spowodował, że się pomylili, że głosowali niezgodnie ze swoimi przekonaniami. Kto im jednak w to uwierzy? Fakt jest taki, że po raz kolejny zagłosowali przeciwko Polsce.

 

Parlament Europejski zatwierdził wczoraj niekorzystne (z punktu widzenia polskich przedsiębiorców) zmiany dotyczące delegowania pracowników do innych państw członkowskich. Zmiany te uderzą szczególnie w branżę transportową (Polska jest liderem w UE) powodując utratę konkurencyjności polskich firm w relacji do przedsiębiorstw zachodnich.

           

r e k l a m y


       

Europoseł Czesław Hoc, który brał udział w debacie przed głosowaniem, słusznie zauważył, że przyjęcie zmian w zakresie delegowania pracowników (de facto ograniczenie zasady swobody usług), będzie "uderzeniem w przedsiębiorczość państw Europy Środkowo-Wschodniej, a szczególnie w Polskę, która ma największą flotę transportową w Europie i dość liczną grupę pracowników delegowanych". Hoc stwierdził, że "proponowane zmiany nie służą integracji i konkurencyjności europejskiej gospodarki i mogą w konsekwencji doprowadzić do upadku mikro i małych przedsiębiorstw tej branży oraz spadku konkurencyjności całej gospodarki UE".

Niestety,
lobby "starej UE" było silniejsze. Europarlament przyjął ograniczenie korzystnej dla Polski zasady swobody usług w UE poprzez istotne zmiany w zakresie delegowania pracowników. Co istotne - za przyjęciem tych niekorzystnych zmian głosowała grupa 15 europosłów z PO i PSL.

r e k l a m y


 

Janusz Lewandowski tłumaczył się później w następujący sposób: "Nieakceptowalny bałagan podczas głosowania w sprawie pracowników delegowanych sprawił, że około 100 europosłów z różnych krajów, w tym część z PO i PSL zagłosowało niezgodnie ze swoimi przekonaniami. Jesteśmy przeciw. Korekta w toku".

Jeśli to prawda, to
dlaczego nie "pomylił się" np. żaden europoseł pochodzący z PiS? Czy ich nie dotyczył "nieakceptowalny bałagan podczas głosowania"? Jeśli w tak istotnej sprawie dochodzi do pomyłek podczas głosowania i nie potraficie ogarnąć bałaganu, który to powoduje, to powstaje pytanie - co tam jeszcze robicie?

 

Źródło: Janusz Lewandowski (Twitter.com)
Źródło: PE przyjął dyrektywę ws. pracowników delegowanych. Część europosłów PO i PSL przeciw Polsce (TVP.info)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP