niewygodne.info.pl

 

     Sprowadzają miliony ton śmierci do Polski, aby tu je spalić? Jak wygląda przemysł śmieciowy w naszym kraju?

poniedziałek, 28.05.2018 r.

  

foto: Screen z Facebooka

Według oficjalnych danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji od początku roku w całej Polsce płonęły już 62 wysypiska i magazyny odpadów. Jaki jest powód tej plagi pożarów? Coraz częściej słychać głosy, że to efekt gigantycznego importu śmieci do Polski z innych państw UE, z którymi później nie ma co zrobić. Podpalenie takich składowisk to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy robią na tym biznes. Zupełnie inaczej wygląda to z perspektywy środowiska naturalnego oraz osób mieszkających w najbliższej okolicy palonego wysypiska.

 

Ostatni wielki pożar na wysypisku śmieci w Zgierzu powinien zwrócić naszą uwagę co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze sprowadzano tam śmieci m.in. z Włoch, Szwajcarii, czy Niemiec. Po drugie - od 1 maja wysypisko to było nielegalne. Cóż zatem można zrobić z wielką stertą śmierci, która jest nielegalna?

           

r e k l a m y


       

W kontekście powyższego całkowicie zasadne jest pytanie zadane na Twitterze przez Łukasza Gojke: "Czy pożary składowisk śmieci to przypadki czy też niszczenie dowodów przestępstwa nielegalnego składowania śmieci przywożonych z zagranicy?":

 

 

Wskazana powyżej lista jest niepełna. Według oficjalnych danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji od początku roku w całej Polsce płonęły już 62 wysypiska i magazyny odpadów.

   

r e k l a m y


 

Czy przypadkiem nie jest tak, że śmieci zaczęły w Polsce płonąć na masową skalę, bo jakaś grupa ludzi robiąca do tej pory na tym świetny biznes, chciała się pozbyć "śmierdzących" dowodów? Kto wie - może trzeba będzie wszystkie przypadki ze sobą powiązać i okaże się, że mamy do czynienia z gigantyczną aferą, w której próbowano z Polski w sposób nielegalny zrobić jedną wielką hałdę śmieci sprowadzanych z całej Europy?

 

Źródło: Łukasz Gojke (Twitter.com)
Źródło: Śmieciowy biznes w ogniu! Skąd nagle seria pożarów? - eksperci wskazują trop (Niezalezna.pl)
Źródło: Coś tu śmierdzi, czyli skąd ten pożar wysypiska śmieci w Zgierzu. Przypadek, czy celowe podpalenie? A co z naszym zdrowiem? (DziennikLodzki.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP